Észak-Magyarország, 1982. november (38. évfolyam, 257-281. szám)

1982-11-02 / 257. szám

I 1982. november 2., kedd ESZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. ^ Gólzáporos mérkőzés Ozdon Ózdi Kohász—Tapolca 4-3 (1-2) Özd, 2000 néző. Vezette: Fe­kete. OKSE: Szegedi _ Tokár, Fegy- verneki, Kajdi, Fodor — Ko­vács, Ambrus, Bbcscl — Utassy, Mohácsi, Dudás, Edző: Szabó Géza. Csere: Kovács helyett Kanyok, a 75. percben. Kényelmes tempóban kezd­tek a csapatok, a hazaiak valamivel többet birtokolták a labdát. A 4. percben Amb­rus a 11-es pontról lőtt fö­lé. A tapolcaiak elsősorban a biztonságra ügyeltek, kont­ratámadásokkal próbálkoz­tak és a 13. percben vezetés­re tettek szert. Horváth jól ugratta ki a lesre játszó óz­di védők közül Farkast, aki a kimozduló Szögedi mellett 78 méterről lőtt a hálóba, 0-7. Két perccel később nö­velték előnyüket, a vendégek. Jobb oldali akció után Gosz- tola adott középre, Kajdi el­vétette a labdát, s Túri éles szögből bombázott a kapuba, 0-2. A biztos vezetés tudatá­ban a tapolcaiak lefékeztek, átadták a teret és a kezde­ményezést az Ozdnak, s a 23. percben szépítettek a fe­kete-fehérek. Kovács adta középre a labdát, Dudás 6 méterről fejelt a hálóba, 1-2. A szünet után elszántan kezdett rohamozni az OKSE. Nagy mezőny fölénybe került, sorozatban rúgta a szöglete­ket. Az 51. percben Fegy­vernél« lövését a felső léc mentette. A tapolcaiak húz­ták az időt, igyekeztek szét­tördelni a játékot. Az 58. percben Petrovics kapott sár­galapos figyelmeztetést A 67. percben Dudás az ötösön lövés helyett cselezett, s sze­relték. A 75. percben cse-« rélt, a Kohász, pezsgőbbé ' vált a mérkőzés. A 77. perc­ben megrezdült a vendégek hálója. Kanyok. vezette elő­re a labdát, már a 16-oson belül járt, amikor felvágták. A megítélt 11-est Mohácsi értékesítette, 2-2. Alig foly­tatódott a találkozó, ismét Petrovics hálójába került a labda. Kanyok ezúttal a jobb oldalon vezetett támadást, a védők nem tudták szerelni, a csatár beadását Utassy lapo­san továbbította a kapuba, 3-2. A 81. percben Mater ka­pott sárga lapot durvaságért. A 86. percben növelte elő­nyét az Özd. Fegyvemeki szerezte meg a labdát az óz­di térfélen, felvezette, a ta­polcai 16-osnál Becseihez to­vábbított, aki okosan a kint álló kapus felett emelt a hálóba, 4-2. A 89. percben Farkas is megkapta a sárga­lapos figyelmeztetést, egy perccel később viszont az Ózd hálója zörrent. A hasai védők adogattak a 16-os előtt, Horváth elcsípte a lab­dát, s két lépés után lőtt a hálóba, 4-3. A négy elveszített mérkő­zés után bizony foghíjasán tátongtak az ózdi lelátók, ilyen kevesen ebben az idényben még nem keresték fel csapatuk mérkőzését. A tapolcaiak kontrára játszot­tak, s tették ezt olyan, hatá­sosan, hogy negyedóra eltel­tével, már két gól volt az előnyük. Ezt követően azon­ban elkövették azt a hibát, hogy teljesen átadták a te­ret a hazaiaknak, akik nagy lendülettel rohamoztak, sok támadást vezettek, rendre veszélyeztették a kaput. Jel­zi az ózdiak nyomasztó fölé­nyét a 21-1-es (!) szöglet­arány. A szünet, után való­sággal egy kapura játszott a Kohász. Kanyok becserélése döntő fordulatot ,yi,tt a . já­tékba, a fiatal csatár sók--ka­zárt okozott, s veszélyes megmozdulásokkal vétette magát észre. Jók: Fegyver­neki, Fodor, Kanyok. Hanyiszkó István Szekszárd—Kazincbarcika 1-1 (0-0) Szckszárd, 3500 néző. Vezette: Szabó T. KVSE: Kasza — Szobonya, Sztahon, Helgcrt, Fodor — Pet- rctvics, Kálmán, Majoros — Fis- tér, l.cskú Szép. Edző: Frenkó László. Cserék: I.rskó helyett Munká­csi, a 80. percben, Petrovics he­lye tt Kiss, a 82. percben. Egyik csapat sem állt be védekezni, bátor támadójá­tékkal rukkoltak elő, élve­zetes, izgalmas, percek vezet­ték be az összecsapást. Az akciók tűzbe hozták a szur­kolókat is. A 9. percben egy hosszú indítást Somodi el­vétett, a talpa alatt csúszott el a labda, Fister lecsapott rá, elhúzott a jobb oldalon, beadását Petrovics 20 mé­terről zúdította a kapura, de a pettyes elsuhant a jobb felső sarok mellett. Kiegyen­lített játékot kísérhettek fi­gyelemmel a nézők, lüktető iram jellemezte a találkozót. A 18. percben Adorján előtt nvílott lehetőség, 14 méter­ről azonban nem találta el a kaput. A Vegyész sem ma­radt adós a válasszal, a 27. percben Majoros cselezte át magát a védőkön, lövése el­suhant a jobb sarok mellett. A 32. percben Adorján sza­badrúgását Suba fejjel csúsz­tatta meg, a labda elkerülte a kaput. Egy perc múlva Szobohya lendült előre, 18 méterről lövésre vállalkozott, s a labda a kapufáról per­dült. a mezőnybe. A félidő hajrájában a Vegyész fo­kozta az iramot, » egyre érezhetőbb fölénybe kerüjt, sokszor hozta zavarba a szeKszárdl védelmet. A 43. percben Majoros nagy szóló után becsapta a kapust is, aztán 8 méterről fölé emelt! A szünet után is a Ve­gyész akciói gördültek a pá­lyán, az 55. percben mégis a szekszárdiak jutottak ve­zetéshez. Dauer beadását Tóth előrevetődve, 6 méter­ről fejelte a kapu közepébe. 1-0. Ezt követően hullámzó lett a játék, a két 16-o,s kö­zött pattogott a labda. A 78. percben egyenlített a Ve­gyész. Pólyák a Icapujából messzire kifutva kézzel tisz­tázott, a szabadrúgásból Pet­rovics nagy erővel a bal alsó sarokba lőtt, 1-1. A hajrában is maradt izgalom, egy-egy veszélyes helyzet alakult ki a kapuk előtt. Nagy iramú, kemény, küz­delmes mérkőzést hozott, a 90 perc. A találkozóra ráil­lik az ellentétes félidők mi- nősítés, hiszen az, első 45 percben egyértelműen a ven­dégek irányítottak. Helyzete­ket teremtettek, kapufát lőt­tek, akár vezethettek is vol­na. A szünet után talpra állt a hazai gárda, de csak a ve­zetés megszerzéséig futotta erejéből. A hajrában újból a KVSE percei következtele, a pontszerzés mindenképpen megérdemelt. Jók: Szobo­nya, Petrovics, Majoros. * . További eredmények: Salgó­tarjáni TC—Eger SE S-3. SZEOL AK—Hódmezővásárhely 4-1. Keszthely—Nagykanizsa 3-2. Do­rogi AC—22. Volán 2-0. Bajai SK —Volán SC 0-0. D. Kinizsi— Ganz-MAVAG 0-0. Siófok—Nagy- bátony 2-1. Kecskemét—Sopron 1-1. AZ NB II. Aí.I.ASA 1. Volán 13 8 3 2 29-12 19 2. Kazincbarcika 13 7 3 3 24-15 17 3. SZEOL AK 13 7 2 4 30-19 16 4. Szekszárd 13 G 4 3 15-15 16 5. Eger 13 6 2 5 25-21 14 6. Salgótarján 13 6 2 5 23-20 14 7. Bauxitbányász 13 5 4 4 21-19 14 8. D, Kinizsi 13 5 4 4 19-17 14 9. Sopron 13 5 4 4 20-19 14 10. Hm.-vásárhcly 13 6 1 6 21-21 13 11. Siófok 13 4 5 4 17-18 13 12. Nagykanizsa 13 5 2 6 23-24 12 13. Keszthely 13 5 2 6 18-20 12 14. Özd 13 4 4 5 20-24 12 15. Nagybátony 13 5 2 6 16-23 12 16. Kecskemét 13 3 5 5 15-17 11 17. Ganz-MAVAG 13 3 4 6 15-30 10 18. 22. sz. Volán 13 2 5 6 20-25 9 19. Dorog 13 4 S 8 19-25 9 20. Baja 13 3 3 7 13-19 9 A borsodnódasdi Fükő látványos mozdulattol ment o Volán-csa­tái elöl. A két borsodi együttes összecsapásán nem született gól, de ennek csak a vendégek örültek. (B. Volán—Borsodnódasd 0-0). Fotó: Temesi Területi bajnokság Borsodi Volán—Borsodná- dascZ 0-0. Miskolc-Erenyő, 300 néző. Vezette: Bognár. B. Volán: Kiss — Tamás, Sverla, Szabó, Lugosi — Bodnár, Varga, Veres — Csányi, Dulibán, Bujdos. Ed­ző: Kőrössy Pál. B.-nádasd: Molnár —— Ba­kos, Fükő, Túrái, Vincze — Murányi, Gyárfás, C/.ene (Varga) — Kasza, Stanev, Török. Edző: Szendrei Béla. Kemény, küzdelmes, vál­tozatos mérkőzést vívtak a csapatok. A Volán többet kezdeményezett, de akcióiból A gólok története. VI. perc: Molnár volt eredmé­nyes, 1-0. 90. perc: Horváth szabadrúgásból talált a há­lóba, 1-1. A jóiramú, küz­delmes mérkőzésen a vendé­gek többet támadtak. A 2. percben Győri 11-est hárí­tott. Jók: Győri, Molnár, Németh. További eredmények: Gyöngyösi SE—Váci Izzó 1-0. Lehel SC—Pásztói SE 5-1. Balassagyarmati SE—Recski Ércbányász 1-0. TERÜLETI BAJNOKSÁG hiányzott az átütőerő. A 1. II. Papp J. SE 12 8 2 2 33-11 18 vendégek szervezetten véde­2. Lehel SC 12 8 2 2 31-18 18 keztek, a kapura viszont ke­3. Hatvan 12 7 3 2 27- 9 17 vés veszélyt j döntettek. Az 4. B.-nádasd 12 6 3 3 15-13 15 eredmény reális. Jók: Lugo­5. Vád Izzó 12 6 2 4 23-11 14 si, Veres. illetve Fükő, Vin­6. Edelény 12 6 n 4 19-20 14 cze, Török. 7. Olefin SC 12 4 5 3 20-13 13 8. Gyöngyös 12 C 1 5 23-19 13 Edelény—Hatvan 1-1 (1-0). 9. Recsk 12 6 1 5 21-21 13 Hatvan. . 500 néző. Vezette: 10. B. Volán 12 4 4 4 1Í-13 12 Takács Gy. 11. B. Bányász 12 4 3 5 19-20 11 Edelény: Győri,— Turcsik, 12. Bélapátfalva 12 4 1 7 13-21 9 Béres. Fekete, Drótos — Ká­13. B.-gyarmat 12 3 o 7 9-17 8 dár, Koleszár, Kendi—Hubi 14. S. Síküveg 12 2 o 8 11-23 6 (Földeák), Molnár, Németh. IS. MVSC 12 2 o 8 7-27 6 Edző: Krompaszky Gyula. 16. Pászló 12 2 1 9 8-36 5 MegyBi hamokság Lejátszották a 10. fordulót Az élcsoport állása: 1. Sa- a megyei labdarúgó-bajnok- jóbábony 17, 2. Putnok 16, ságban. Eredmények: 3, SÜMSE 15. ÉSZAKI CSOPORT KELETI CSOPORT Miskolci EAFC—Tiszakeszi 2-0 (7-0). Miskolc, 200 néző. Vezette: Kiss. G.: Horváth, Eszter. Rudabánya—Ernőd 1-0 (1-0). Rudabánya, 200 néző. Vezet­te: Paksi. G.: Kiss. Mákvölgyi Bányász—SÜM­SE 1-1 (1-0). Alberttelep, 400 néző. Vezette! Király. G.: Bálint, illetve Bokfi. Miskolci Üveggyár— Bor­sodszirák 2-0 (1-0). Borsod- szirák, 200 néző. Vezette: Pecze. G.: Rozmann, Sziklai. Sajóbábony—Hejöcsaba 2-1 (0-1). Sajóbábony, 500 néző. Vezette: Lója II. G.: Grol- musz, Kiss, illetve Győri. Putnok—Szuhavölgy 4-0 (2-0). Kurit.yán, 300 néző. Vezette: Kálmán. Ormosbánya—Somsály 3-2 (0-1). Somsály, 200 néző. Ve­zette: Matika. Alsózsolca—Tokaj 2-0 (1-0). Tokaj, 300 néző. Vezette: Mozgó. Forró—MEMTE 1-1 (0-1). Forró, 200 néző. Vezette: Le­li árt. G.: Szakálos, illetve Vári. Szerencs—Mezőkövesd 3-0 (2-0). Szerencs, 200 néző. Ve­zette: Bodnár. G.: Varga, Ta­kács, Riczu. Sátoraljaújhely—Hollóháza 2-2 (1-0). Sátoraljaújhely, 600 néző. Vezette: Kovács S. G.: Kállai (2), illetve Báthory, Kovács. Encs—Mezőcsát 1-0 (0-0). Mezőcsát, 250 néző. Vezette: Zvolenszky. G.: Trombitás. Felsőzsolca—Prügy 2-1. Fel- sőzsolca, 300 néző. Vezette: Együd. Szabadnapos: Hidasnémeti. Az élcsoport állása: 1. Al­sózsolca 13, 2. MEMTE 12,3. Sátoraljaújhely 12. Kosárlabda Ganz-MÁVAG—DVTK , 93:71 (50:33). Budapest, NB I. női. Vezette: Wein, Ma­jor. A diósgyőriek gyengén védekeztek, így a várttól na­gyobb arányú vereséget szen­vedtek. Ld.: Áronné (30), Winter (18), Jászka (8). Miskolci EAFC—Bajai Ta­nárképző 54:51 (35:26). Mis­kolc, NB II. női. A MEAFC nagy küzdelemben szerezte meg a két pontot. Ld.: Jár- dánházj (19), Szabó (16), Ve­res (9), Richlik (6). A Városok Tornája férfi ifjúsági verseny végeredmé­nye: 1. Miskolc válogatottja, 2. Debrecen, 3. Nyíregyháza. A serdülő fiú Avas Kupa végeredménye: 1. MAFC, 2. Bp. Honvéd, 3. Borsod válo­gatottja, 4. Debreceni Sport­iskola. A serdülő leány Avas Ku­pa végeredménye: 1. MEAFC, 2. Nyíregyházi MGFSE, 3. Borsod válogatottja, 4. DU­SE. Naptár _________ 1 982. november 2., kedd A nap kelte 6.29, nyugta 16.26 órakor A hold kelte 17.23, nyugta 7.12 órakor Névnap: Achilles Évforduló_________ K ilencven évvel ezelőtt, 1892. november 2-án született, és 68 éves korában, 1960-ban halt meg Ábrahám Pál zeneszerző, ismert karmester. Időjárás Várható időjárás az ország területére ma estig: folytató­dik a túlnyomóan borult, ködös idő. Többfelé várható köd- szitálás. Gyenge marad a szél. A legmagasabb nappali hő­mérséklet 5 és 10 fok között valószínű. — Trautmann Rezső, a Nép­köztársaság Elnöki Tanácsá­nak helyettes elnöke. Lázár György, a Minisztertanács elnöke, és Apró Antal, az országgyűlés elnöke fogadta Peják Zsivát, hazánknak az Argentin Köztársaságba akk­reditált rendkívüli és meg­hatalmazott nagykövetét, aki a közeljövőben utazik állo­máshelyére. — Arany János halálának 100. évfordulója alkalmából a kelet-szlovákiai Nagykapo- son, a nagy költő sárospata­ki barátjának, Erdélyi Já­nosnak a szülővárosában mű­soros emlékünnepélyt rende­zett a Csehszlovákiai Ma­gyar Dolgozók Kulturális Szervezete. Arany János köl­tői nagyságát Dobay Béla sá­rospataki gimnáziumi tanár méltatta ünnepi beszédében, s a nagykaposi és a sáros­pataki fiatalok verses-zenés irodalmi műsorral járultak hozzá az ünnepély fényének emeléséhez. — Sátoraljaújhelyen a váro­si tanács, módosította..az ál­lattartásról 1973-ban hozott rendeletét. Az indokolás sze­rint az új lakótelepek, a többszintes beépítési forma, az élővizek, források, élel­miszerboltok, iskolák, óvo­dák, bölcsődék, egészségügyi intézmények kötelező védő- távolságai korlátozzák egyes területeken az állatok tartá­sát. — Az Arany János halálá­nak 100. évfordulójára meg­hirdetett országos középis­kolás balladamondó verseny kétnapos döntője vasárnap befejeződött Nagykőrösön. A megyei vetélkedőkről to­vábbjutott 107 gimnáziumi, szakközépiskolai és szak­munkástanuló közül vasár­nap még huszonhaton mér­hették össze tudásukat két kategóriában az elsőségért és a díjakért. — A boradó szerepel legna­gyobb tételként Sárospatak város Tanácsának ez évi adó­kivetésében. Az előző évi 1800 adózónál többen, éspe­dig 1841-en fizetnek borfor- galmi adót, ami a termőre fordult új szőlőültetvények számának és területének nö­vekedésére utal. A toradóból származó bevétel a tavalyi 795 ezerrel szemben 1 millió 56 ezer forintot tesz ki. — A diósgyőri szurkolók ma felvételről megtekinthe­tik a Haladás VSE—DVTK NB I-es labdarúgó-mérkőzést. A vetítésre a Stadion étte­remben 17 órától kerül sor. Az ónodi II. Rákóczi Ferenc Mgtsz 1982. X!. 1. utáni vásárlás és megrendelés esetén közületek és ma­gánszemélyek részére egy­aránt 52 Ft/m3 egységáron biztosít natúr kavicsot és homokot — Hétfőn, a Magyar Sajtó Házában Gellai Imre, a Bel­kereskedelmi Minisztérium főosztályvezetője értékel le azokat az eredményeket, amelyeket a magyar ven­déglátás szakemberei értek el az októberben Gastroprag :82 néven Prágában megren­dezett nemzetközi szakmai seregszemlén. A versenyen a 18 tagú magyar csapat a résztvevő többi 11 európai és tengerentúli országot meg­előzve kiemelkedő sikert ért el: 21 arany-, 10 ezüst- és 7 bronzérmet szereztek szállo­dáink, éttermeink szakácsai, cukrászai és felszolgálói. — Decemberben hármas ár­verést rendez Budapesten a BÁV. Az 59. művészi kép-j az 5. ékszeraukció, valamint a műszaki cikkek 1. árverés sének teljes anyagát decem­ber 4-től 12-ig kiállításon mutatják te a MOM Szako­síts Árpád Művelődési Köz­pontban, a XII. kerület) Csörsz utca 18. szám alatt: A művészi képek, ékszerek: mellett a műszaki cikkek el­ső aukcióján antik órák) gramofonok. fényképezőgé­pek, filmvetítők, régi írógé­pek, műszaki játékok kerül­nek kalapács alá. A hármas aukciót december 14-én, 15- én és 16-án rendezik a ki­állítás színhelyén, a művelő­dési központban. — Sárospatakon mindössze egy 50 férőhelyes bölcsődéje van a városnak, amely mesz- sze alatta marad az igények­nek. Ezért a tanács VI. öt­éves tervéten egy új bölcső­de építése szerepel, amely további 60 gyermek elhelye­zését teszi majd lehetővé. — Kinyílt a kankalin Bod- rogolasziban a Lenin út 9. sz. ház előtti kiskertben. A kora tavasz kedves virága minden bizonnyal a hosszú, napfényes ősz hatására bon­tott szirmot a gondozott kis­kert tulajdonosainak és az arra járóknak gyönyörűségé­re. — A kisiparosok és kiske­reskedők száma jelentősen, emelkedett az utóbbi évek­ben Sárospatakon. Csupán 1981-ben és 1982-ben 55 kis-) iparos és 5 kiskereskedő ka­pott iparjogosítványt, illetva működési engedélyt. — A totó 44. heti eredmé-j nyei: 1, 1, 1, x, x, x, 2, 1) 2, 1, 1, x, x és a -(-I-es x. Á Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a nyeremények az illeték le-; vonása után a következők: 13+1 találatos szelvény 11! darab akadt Nyereményük a jutalommal együttesen egyen-) ként 255 ezer 405 forint 19 találatos szelvény 29 darabi akadt. Nyereményük egyen-, ként 93 ezer 519 forint A 13Í találatos szelvények száma 827 darab. Nyereményük! egyenként 2186 forint. A li találatos szelvények száma 8957 darab. Nyereményük egyenként 202 forint. A 10 találatos szelvények száma 55 ezer 777 darab. Nyere­ményük egyenként 49 forint)