Észak-Magyarország, 1981. március (37. évfolyam, 51-76. szám)

1981-03-03 / 52. szám

\ 1981. március 3., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 SPORT SPORT SPORT Labdarúgás, NB II. f TFSfE—MISKOLCI VSC 3-2 1 (—10. 4, 7, —12, 10). Miskolc, 200 I néző. Vez.: Vígh és Újhelyi. NB I I I, női. ) Az első játszmában nagyon le- i gyoimczetten - és időnként kiíeje- j t /.etten jól játszott a vasutas- , , garda, 11-10 után valósággal áll- . va nagylak ellenfelüket. A má- , sodikban viszont érthetetlenül le- i eresztettek, o-fi, 3-8 és 4-14 volt i szemszögükből az eredmény ala- I kulása. A szurkolók lelkes biz- t tatása sem „ébresztette fel” a I miskolciakat, ennek következté- 1 ben aztán elment a harmadik : ] játszma is. Főleg a gyenge nyi­; I tásfogadások borzoltak a nézők | kedélyállapotát, de furcsa módón ; a saját nyitásokból is jó néhány pályán kívülre, illetve hálóba si- ; ’ került. A negyedikben végre fel­I javultak a hazaiak, m ziccereket I kíméletlenül beütötték, lelkesen I küzdöttek, nem ismertek elve- 1 I szett labdát, a hálónál és a me- , I zőnyben is ellenfelük fölé not- ' tek. A döntő, ötödik játszmában ! jobban koncentráltuk a vendé- I gek, főleg az elején húztak el, s I a megnyugtató előny birtokában (8-2) higgadtan szerezték meg a győzelmet. Az MVSC így a foly­tatásban a 9—16. helyért játsz­hat. Jók: Perecsi, Leisztné. VASAS—BORSODI BÁNYÁSZ i KO (6, 6, 7). Fáy utca. Vez.: Bo- i (*yó és Rombai. NB I, férfi. I A tartalékosán játszó bányá- I #sok megszorítani sem tudták I magabiztos ellenfelüket. Mind- ! össze egy-két szép megoldásra I futotta erejükből, főleg ütőerő- I ben maradtak' cl a hazaiaktól. Teke f BORSODI BÁNYÁSZ—PÉCSI IS AZ 7:1 (5100-4828). Eger, NB I, férfi. E.: Balázs 884, Tősi 869, I Futó 847, Szecsődt 841. SOPRON—ÖZDI KOHÁSZ 7:1 (5927-5863). Sopron, NB I, férfi. F.: Revay 039, Nagy 030, Durst OH. I DÉL ÉP SC—ÓZDI KOHÁSZ 5:3 (Ä379-2339) • özd. NB I, női. E.: I Bakos 418. Szabó 396, Mészáros 384. | MÉMTE-GYÖNGYÖS 7:1 * ! (36670-2472). Miskolc. NB U, férfi. fc.: Zambó 480, Németh:466, Szó-r 1 kety 448. Kosárlabda f DVTK—Bp. Vasas Izzó 76-74 l (34-44». Miskolc, városi sport- i csarnok, 800 néző. NB I, női. I Vezette: Wein, Palotás. DVTK:- I Hegedűs 6, Aronné 12, Mcdgyesi 1 39, Winter 15, Molnár 4. Csere: I Papp —, Novak —, Halmos —. I A fővárosiak kezdtek jobban. | Zónáztak — sok mozgással, —, és | dobóhelyzeteiket rendre kosár­ral fejezték be. A játék e sza- I kaszában a diósgyőriek sok át- I «dasi hibát követtek el. Az Izzó i a 15. percben 28-17-re vezetett. I A hajrában n DVTK gyors in- ! dításokból szerzett kosarakkal 6 j pontra tudta csökkenteni hálrá- ' nyát. A szünet után egy perc ! alatt egyenlített a hazai együt- ■ tes. Medgyesire ketten is figyel­tek, elzárásokkal próbálták ki- 1 szorítani a palánk alól, de si­kertelenül. Sorra szerezte pont­jait: ziccereit jól használta ki. és távolról is eredményes volt. A .*52. percben 64-59-re vezetett a DVTK. Az Tzzó nem adta fel, Beloberk távolról rendre a ko­saiba talált. Izgalmas hajrá ala­kult ki. A diósgyőriek — két­pontos vezetésüknél — néhány másodperccel a találkozó vége előtt „eladták” a labdát, de a. fővárosiak elszalasztottak az egyenlítés és a hosszabbítás le­hetőségét. összességében máso­dik félidei és a hajrában nyúj­tott jobb játékával megérde­melten nyert a DVTK. Jók: M edgy esi (a mezőny legjobbja). Winter, Aronné. Miskolci EAFC—nódmezövásár- hcly 71-49 (30-28). Hódmezővásár­hely. NB rí, női. A második félidőben az elfáradó hazaiakkal szemben biztosan nyert a ME- AFC. Ld.: Richlik (25), Dargai (20), Szűcs (16). Kazincbarcikai FSC—Szarvas 76*65 (33-26). Kazincbarcika, NB Ti. férfi, a hazaiak értékes győ­zelmet arattak a helyenként lát­ványos mérkőzésen. Ld.: Hátrá­nyos (18), Czókoly (15). Tóth G. (14). Gpszper (13). KFSC—Egri Tanárképző 88-62 (45-18). Eger. MNK-selejlező. A barcikaiak jó játékkal jutottak tovább. Ld.: Barezikai (l(i), Jónás (14.). Gasz- per (33), Czókoly (12). Vöröksr.cntmiklós—Olefin SC •s-38 (31-19). Leninváros, NB u. nőt. Ld.: Pőstényiné (21). AI füleli Olajbányász—Miskolci EAFC 81-71 (43-:i0). Miskolc, NB 11. férfi. A hajrában biztosította be győzelmét a vendégcsapat. Ld.: Házi (15). Verec/.key. Fodor D4-14), Mitnyik (12). Lőrincz |U»­Remek mérkőzés tzgclmcis pillanat a vendégek kapuja előtt: Kocsis repülve ment, Egri és Gergely veszélyezteti a tarjáinak kapuját. (MVSC—STC 2-1). Tetnesi László felvétele MVSC—STC 2-1 (1-0) 4000 téző. \ : B. MVSC: Kun — Gyöngyösi, Bob- kó,- Pincsák. Krémer -- Leíszt, Kiss. Gergely — Lipták, Egri, Török. Edző: Krompaszky Gyula. Régen tapasztalt nagy érdek­lődés nyilvánult meg a tulálkozó iránt, s akik kilátogattak az MVSC-pályára, azok nem bán­ták meg. Kezdés után mindkét csapat nyílt sisakos támadójá­tékkal rukkolt elő. Az hamar ki­tűnt, hogy a gólvcszélyes tarja­ni csatárok testőröket kaptak. Élvezetes, izgalmas, változatos volt a játék. A 28. percben ve­zetésre tett szert az MVSC. Lip­ták a jobb oldalról élesen, kö­zépre lőtte a labdát. Kiss job­bal mintegy 10 méterről egyből kapura küldte. Kocsis csak be­leütni tudott, s- kezéről a labda a jobb sarokba perdült, 3-0. A másik oldalon Leiszt rosszul lépett közbe, szerencsére Mohá­csi elől Kun felszedte a labdái. A szünet után sem csökkent a lendület, ember ember elleni küzdelem folyt a pályán. Az 51. percben egy jobb oldalról kö­zépre ívelt labdát Mohácsi fej­jel tett le az érkező Varga elé. aki közelről nem hibázott, 1-1. Azt lehetett hinni, hogy a ruti­nosabb vendégek felőrlik a vas­utasokat, de nem ez történt. Az 55. percben Kiss lépett lei a vé­dők közül, ügyesen ellőtte a labdát a kimozduló Kocsis mel­lett, balszerencséjére azonban a bal kapufáról keresztbe pattant, s a gólvonal előtt még menteni tudott a kapus. A 76. percben Török iramodott meg. de gyá­moltalanul avatkozott közbe. Ko­csis messzire kifutva kapujából, mentett. A 80. percben Egri elől Ózd, 5000 néző. Vezette: Eőry. ÓKSE: Fekete — Pribék. Sí­pos. Szilágyi, Madarász — Lige­ti, Tóth- (Bácskái T.), Slanev — Utassy, Tokár (Vincze), Dudás. Edzó: Pallagi Róbert, A jól 'előkészített salakos edző- pályán a vendégek kezdték a játékot. Tapogatódzó percek után az ózd vette kézbe az irányí­tást. A 7. percben Sípos labdá­ját Utassy_ kapta,, de; rosszat! ta- láltá cí.oda lett I kínálkozó helyzet. A 14. pércberi Tóth E. erős szabadrúgását fogta meg Feketx;. Három perccel később Dudás 20 méteres szabadrúgását bravúros vetődéssel mentette a debreceni kapus, a labda Stanev. elé került, de lövése n védők­ről szögletre pattant. A 21. perc­ben Utassy tói Tóth kapott lab­dát, lövésébe a védők beleve­tődtek. Nem sokkal ezután Du­dás veszélyeztetett, lövése mellé szállt. Egyre jobban beszorult a vendégcsapat. A szünet után Tóth E. lövése jelentette az első eseményt, Fe­kete jó érzékkel tisztázott. Tóth J. sérült meg, ezért aztán szer­Kazincbarcika, 1500 néző. Ve­zette: Palik. KV SE: Fehér — Tamás, Szert. Hclgért, Fodor — Farkas, Fekete (Simk'ó, a 67. percben). Kálmán — Gere (Szép. a 76. percben), Kiss L., Majoros. Edző: Szent- marjay Tibor. A 11. percben Kiss L. került nagy helyzetbe, de 31 méteres lövését a vendégek kapusa jó érzékkel ütötte szögletre. Egy perccel később Tamás beadását Gere fölé fejelte. Ezután húsz percig mezőnyjátékot láthatott a közönség. A 31. percben Otott kapott sárgalapos figyelmezte­tést. túlságosan kemény szerelé­séért. A 87. percben maradt ki a félidő egyetlen százszázalékos gólhelyzete. Novak labdájával Tóth J. kilépett. Tamás nem tudta szerelni. A szélső 10 mé­terről a kifutó Fehérbe lőtte a labda!. Két perccel később Far­kas beadását Fekete 12 méterről lőtte kapura, de a védőkről szög­letre került a labda. A szünet után Kiss L. cselez­getett a 16-os bal oldalán* majd Hódmezővásárhely, 4000 néző. Vezette: Balázs. H. Papp J. SE: Gulyás — Dal­noki, Földházi, Babosán, Mak- szim — Kapus, Andirkó. Bo* dolaí (Pörögi, a szünetben) — Kvaszta. Palkovios. Farkas (Mun­kácsi. a szünetben). Edző: Vágó György. .A hazaiak nagy lendülettel kezdtek é^ a 13. percben meg­szerezték a vezetést. Bálint dr. szögletét Magyar továbbította háncsának, aki a jobb sarokba fejelt, i-o. Hét perccel később egyenlíthetett volna » vendég­csapat.. kvaszta fejese Bugyikról ismét a csatár elé pattant, aki lőtt. a vetődő kapus viszont is­mét mentett. A 34. percben Var­ga kitűnő labdával ugratta, ki Bálint clr.-t. s a középpályás- 12 méterről nagy erővel lőtt a ka­puba. 2-0. A szünet után percekig me­zőnyjátékot láthatott a közön­ség, majd az 57. percben növel­szedte - fel a labdát Kocsis. A 86. percben egy hosszú indítás­ra Török rajtolt, Kegye röviden adott haza, a szélső ellopta a kimozduló Kocsis e!ol a labdái, középre gurított, s ligri 3 lépes­ről talált a hálóba. 2-t. Vastaps kísérte az öltözőbe a levonuló miskolci játékosokat, akik régen látott lelkesedéssel harcoltak, s nem ismertek elve­szett labdát. Jól megszervezték-, védelmüket. amelynek tagjai egymást múlták felül, igen nagy kezeti változás történt az ÓKSE soraiban. Jó ideig nem ügy alakultak a dolgok, ahogyan azt a népes szurkolótábor sze­relte volna. Bácskái t. elől szed­te fel a labdát Varga, majd a 78. percben ismét a csereként beállt csatár előtt adódott hely- ‘ zet. de hibázott. A Hl. percben Utassy nagyerejű, 11 méterről küldött labdajji csattan.! a felső I lécen. A 1UL percben eldőlt--,**, la-- lálkoz.ó , sou^a,. .^igpti ..a bal ol­dalról Íveli be szögletet, Bács­kái I. nem engedte földet érni a labdát* kapásból á léc alá bombázott, 1-0. Közepes színvonal, de igen nagy küzdelem jellemezte a ta­lálkozót, amelyen a debreceniek sokáig kétségessé tudták tenni az ózdi sikert. Szervezetten vé­dekeztek, de támadások vezeté­sére már nem telt erejükből. A találkozó jelentős részében egy­oldalú játékot láthattak a szur­kolók, végül mégis elégedetten távoztak, mert csapatuk megerő­sítette vezető helyét a tábláza­ton. Jók: Sídos, Tóth, Bácskát I. H. I. éles szögből lőtt, Szabó a jobb kapufa tövénél mentett. A 60. percben Tóth—Vágó—Liptak volt a labda útja, s végül a balszél­ső lövése a kapu előtt gurult végig. A 75. percben megszerez­hette volna a vezetést a hazai együttes. Kálmán már csak a kapussal állt szemben, de dyolc méterről fölé emelt. Formán kívüli együttes benyo­mását keltette a KVSE. Goresö- / sen akartak, de tervszerűséget nem lehetett, felfedezni játékuk­ban. Az első harminc percben sokat támadtak, de gólhelyzetet szinte nem is tudtak kidolgozni. A gyulaiak a védekezésre össz­pontosítottak, de a hajrában már bátrabban kitámadtak. A szünet után kiegyenlített volt a játék. Mindkét oldalon sok pontatlan átadást követtek el a játékosok, s lövés úgyszólván nem is ment a kapukra. Küzdelmes, de ala­csony színvonalú mérkőzésen a döntetlen igazságos. Jók: Szert, Fodor, Kálmán. K. T. te előnyét a vásárhelyi csapat. Varga lövése lepattant a védők­ről. s Vad közelről bombázott a hálóba. 3-0. A 75. percben Ismét a Papp .1. SE kapujába került a labda. Bálint dr. szöglete Stark- hoz került, a .beívelést pedig, Lancsa a jobb felső sarokba fe­jelte. 4-0. A 80. porcben szépi- tési lehetőséget szalasztott el a vendégcsapat. Kvaszta egyedül tört kapura, de Bugyikba lőtte a labdát. A találkozón némi meglepetés­re nagyarányú hazai siker szü­letett. A vásárhelyiek végig töb­bet támadtak, helyzeteiket jól használták ki. A Papp .1. SE ezen a találkozón mélyen tudá­sa alatt játszott. Védelme nonn állt feladata magaslatán, a kö­zéppályásai keveset mozogtak, csatárai pedig beletörődtek .i szoros emberfogásba. A Hód­mezővásárhely jó napot fogott ki. győzelmük megérdemelt. Jók: Palkovtcs, Dálnoki. taktikai csata alakult ki. s a vasutasok ebben is ellenfelük főié nőttek. Tulajdonképpen csak az egyenlítés után volt egy rö­vid kritikus időszak, a hajrában már valóságos pergőtűz zúdult a vendégek kapujára. Az ered­mény a látottak alapján nem meglepetés, hiszen az MVSC a golok mellett több biztos hely­zetet is kihagyott. Rászolgált a győzelemre. Jók: Gyöngyösi, Bobkó, Krémer, Gergely, Kiss. D. U B. VOLÁN—NAG VB ATONY 2-1 (0-1) Nagybátony, 1500 néző. Vezet­te : Tombor. B. Volán: Kasza (Kiss) — Ta­más. Vaszilev, Miklós, Szanyó — Kőhalmi. Koleszár, Galló, Varga — Babus, Csányi (Buko- vics). Edző: Balázs András. Kellemes idő és jó talajú pá­lya fogadta a csapatokat Nagy- bátony ban. A találkozó hazai akeiókkal*-indult, a vendégek el­sősorban a védekezésre ügyei­tek. Kezdetben a Volán jól szűr­te meg a bátonyi próbálkozáso­kat. aztán a 15. percben bünte­tőhöz jutottak a hazaiak. Szoó nagy lendülettel tört ki a védők közül, Miklós a 16-oson belül csak szabálytalanul tudta sze­relni. A ll-est Dóra a jobb al­só sarokba lőtte, o-i. A gól után bátrabb lett a Volán, s kitáma­dott. Koleszár elöl mentett ne­hezen Bertók, majd a középpá­lyás a jobb alsó sarok mellé durrantott. Ézt követően Loch percei következtek, először jó cselek után nagy helyzetben hi­bázott, majd Szabót hozta hely­zetbe. aki kivárt és szerelték. A szünet után góllal kezdett a miskolci gárda. Kőhalmi ke­veredett a nagybátony! 16-oson belülre, a hazai védők szabály­talanul szerelték, a megítélt li­est Koleszár értékesítette. 1-1. A gól után mindkét csapat egy- egy érvénytelen golt ért el. mi­vel mindkét esetben lesállás előzte meg a helyzetet. Kőhalmi lőtt 5 méterről kapu mellé. A 75. percben Kiss előtt adódott lehetőség. Kasza azonban jó ér­zékkel hárított. A 86. percben Oroszt rántották le a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Dóra a felső lécre lőtte. A. 89. perc­ben Gulló a jobb oldalon veze­tett akciót, beadását Babus kö­zelről élesen fejelte a hálóba. 2-1. A várakozásnak megfelelően kemény. küzdelmes találkozót vívott a két együttes. A vendé­gek négy középpályással ját­szottak. akik elsősorban a .védő­munkából vették ki a részüket. A nogybátonyiak többet támad­tak. de túlkombináUák lehető­ségeiket. A szünet után ki­egyensúlyozott lett a iáték. A döntetlen jobban megfelelt vol­na n találkozó képének. Jók: Kőhalmi, Varga. Babus. K. L. ★ További eredmények: Gyön­gyös— Eger 2-0. DUSE—Szolnok 2-0. H. Szabó *L. SE—Szarvas 1-0. Lehel SC—Karcag 3-o. H. Asz­talos SE—Hajdúböszörmény 2-1* NB II. KELET! CSOPORT 1. Ózd 22 15 3 4 36-15 33 2, Gyöngyös 22 13 5 4 30-17 31 3. Síilgótarjá n 22 12 5 5 37-21 29 4. Gyula 22 8 s 5 28-23 25 5. Eger 22 10 5 7 2S-27 25 fi. Asztalos SE 22 9 fi 7 31-29 24 7. Papp j. SE 22 8 8 fi 31-30 24 8. Szolnok 22 9 5 8 36-32 23 !). DUSE 22 8 fi 8 27-21 22 10. HódmczAv. 22 S fi 8 26-21 22 11. Szabó L. SE ■>•» 7 8 7 21-18 •>•> 12. MVSC 22 9 4 9 36-36 22 13. Lehel SC 22 6 9 7 25-23 21 14. D. Kinizsi 22 8 5 9 33-34 21 IÁ. K.-barcika 22 fi 8 8 32-33 20 Ifi. Szarvas 22 7 5 10 19 17. Karcag ■VJ 7 3 12 25-40 17 18. Nagybátony e 4 13 25-39 14 19. 1>. Volán 22* 3 8 11 23-46 14 20. Hajdúbösx. 22 i fi 13 14-36 12 ÓZDI KOHÁSZ—D. KINIZSI 1-0 (0-0) KAZINCBARCIKA—GYULA 0-0 •HÓDMEZŐVÁSÁRHELY’—H. PAPI* J. SE 4-0 (2-0) Naptár 1981. március 3.. kedd A nap kelte 6.21 — nyugta 17.32 órakor r A hold kelte 4.38 — nyugta 14.01 órakor Névnap: Kornélia Évforduló _________ H etvenöt évvel ezelőtt. 1906. március '3-an született Artúr Lundkvist svéd költő, útirajz- és esszéiró. a szocializmus es a békemozgalom aktív híve: c tevékenysége elismeréseként J958-ban Lenin Békcdijjal tüntették ki. Időjárás_______ V árható időjárás ma estig: borult idő. sokfele ismétlődő eső. Élénk, a Dunántúlon megerősödő déli. délnyugati szél. Hajnalban szórványosan köd. Várható legmagasabb nappalt hőmérséklet: +3, +8 fok közölt. — Megyénk személybiztosí­tás! kultúrájának az utóbbi, időben • elért fejlődését jel­lemzi, hogy az ilyen jellegű biztosítások összege ma már túlhaladja a 210 millió fo­rintot. A múlt év január l-töl ugyanis változatlan di­jak mellett a biztosítási ösz- szegeket évi 2 százalékkal rendszeresen emeli a bizto­sító. , — Fúvósötös hangversenyt ad Tőzsér Dániel (fuvola), Czi- mer Zsuzsa (oboa), Szepesi János (klarinét), Sándor Já­nos (kürt) és Nemes Ferenc (fagott) március 3-án este 3 órai kezdettel a leninvárosi Vándor Sándor Zeneiskola rendezésében a leninvárosi középiskolai diákotthon könyvtárában. A műsorban: Haydn, Danzi, G. Vinter és Farkas Ferenc művei hall­hatók. — Átszervezéseket hajtanak végre a'Miskolci Mezőgazda­sági Gépgyártó és Szolgál­tató Vállalatnál, csökkentve ezáltal az osztályok számát, és az alkalmazotti létszámot. A nyugdíjba vonuló fizikai dolgozok helyébe sem vesz­nek fel új embereket, s így év végére az egy főre jutó anyagmentes termelés 9 szá­zalékkal, 10 000 forinttal nö­vekszik az elmúlt évhez vi­szonyítva. — A totó 9. heti eredményei: 2, 1, x, 1, 1, 1, 2, x, 1, x, 2, x, 2 és a -f-l-es x. A Sport­fogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a nyere­mények az illeték levonása után a következők: 13 talá- latos szelvény, mely egyben 13+1 találatos is, 3 darab akadt. A nyeremény és a ju­talom együttesen 1 053 721 fo­rint. A 12 találatos szelvé­nyek száma 1G6 darab. Nye­reményük egyenként 9 522 forint. Tizenegy találatot 2547 szelvényen találtak. Nyere­ményük egyenként 621 fo­rint. A 10 találatos szelvé­nyek száma 20 566 darab. Ezekre egyenként 115 forin­tot fizetnek. Közlemény Ajt Észak-magyarországi Áram- szolgáltató Vállalat Miskolci Üzemigazgatósága értesíti az aláb­bi területeken lakó fogyasztóit, hogy az áramszolgáltatást — há­lózati munkák végzésé miatt — szüneteltetni fogja 1981. MÁRCIUS 5—6-AN, 7—16 ÖRA1G. Csanyiki út, Csipkés n., Cserje u„ Partos u., Szepvölgy, Gyer­tyán u., Árnyas u., Moiiás u. RÓZSAK a legszebb síinekben, ezüstfenyők, tujak, kúszófenyök. Diszalmak, diszszilvák, orgonák, díszcserjék, élősövények. Vidéki megrendeléseket postán, pontosan teljesítjük. Kérje díjtalan, színes nagy árjegyzékünket! SZÁLKÁI DÍSZFAISKOLA 1061 Budapest, Népköztársaság útja 8. — A textil- és gyékény játé­kok készítésének mesterségé­re tanítják meg a gyereke­ket ma, március 3-án Mis­kolcon, a Városi Művelődési Központ ifjúsági osztályán. » (Syöri kapuban. A kisdobo­sok klubjának foglalkozását délelőtt 9 órakor kezdik. — Üjszerú együttműködést honosít meg a szerencsi Le­nin Mgtsz és a Miskolci La­káskarbantartó Szövetkezeti A megállapodás alapján » szerencsiek 80—100 szakem­berrel — víz-, villany- es központifűtés-szerelővel — segítenek a miskolci szövet­kezetnek a lakossági igények még jobb kielégítésében. — Könnyűbúvár szakosztály alakult Leninvárosban; aa MHSZ városi szervezete ke­retében. Az új szakosztály tagjai, többségében fiatalok: március elején kezdik meg az edzéseket. Az ehhez szük­séges technikai felszerelést a leninvárosi állami tűzoltóság biztosítja részükre. — Ötven hektár "bogyós gyö-i mölcsös, zömmel fekete rv* biszke és 70 hektár szőlő te-i lepítését tervezi az elkövet-« ke/.ő években a tolcsvai Bé-j keharcos Tsz. Régi telepíté-j sű, 32 hektárnyi szőlőültet­vény korszerűsítésére is sor kerül a gazdaságban. — Az újkori csillagászat leg-j fontosabb eredményeiről tárj tanak szakköri foglalkozást március 6-án, Miskolcon, aa Uránia Csillagvizsgálóban m kis csillagászok részére. A3 előadást este 6 órakor kez­dik. FELHÍVÁS AZ EBEK VESZETTSÉG ELLENI KŐTELEZŐ VÉDŐ­OLTÁSÁBA t Miskolc városban az ebek ve­szettség clloui kötelező védőol­tására 1981. március hónapban kerül sor. Minden, háromhónaposnál idő­sebb eb védőoltása kőtelező! Az oltások helyéről és idő­pontjáról mindazok az ebtulaj­donosok névre szóló értesítést kapnak, akiknek ebét a kerüle­ti hivatalok pénzügyi osztályain nyilvántartásba vettek. Minden változást (az eb elhullását el­idegenítését. illetve új eb be­szerzését, lakhelyváltoztatást stb.) haladéktalanul jelenteni kell. A postán kapott értesítést e* az „Eboltási igazolvány’M a* ebtulajdonos Köteles magával vinni az oltóhelyre. Az ebek ol­tásra történő felvezetése Alkal­mával a szükséges óvó intézke­déseket (póráz, szájkosár stb.) meg kel! tenni, különös figye­lemmel a fennálló szopornyica* megbetegedésekre is. Aki nem akarja tovább tarta­ni ebét. lehetősége nyílik — az. értesítésben feltüntetett oltási helyen és időpontban — leadni. Az ebek bejelentésének, oltás­ra történő elővezetésének el­mulasztása a 17/1968. (IV. 14.) Kofrn. sz rendelet 87. §Aa alap­ján szabálysértési eljárást von maga után. és az ebtulajdonos 5000 Ft-ig terjedő“ pénzbírsággal sújtható és a védőoltás alól el­vont ebet hatósági rendelkezés­re el kell kobozni. A veszett ség járvány elleni fo* kozottabb védekezés érdekében a macska tulajdonosok macskái­kat is védőoltásiak! Erre vonat­kozó tájékoztatást az Illetéke* körzeti állatorvos ad. Miskolc megyei város Tanácsa Végrehajtó Bizottságának Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Osztály*