Észak-Magyarország, 1977. április (33. évfolyam, 77-100. szám)

1977-04-03 / 79. szám

ipái erÉiéiivek Labdarúgás, NB I. Könnyed játékr biztos győzelem Újpesti Dózsa-DVTK (2:1) Megyeri ül, 8000 néző. Vezette: Halász 1U. Újpest: Kotherme! — Viezkó, Sarlós, Dunai III., Tóth .1. — Kolár, Kellner — Fazekas, Bonc, Fekete, Nagy L. Edző: Várhidi Pál. DVTK: Veréb — Tatár, Sala­mén, Váradi, Kutasi — Kerekes, Hajas, Fülvö, Görgei — Boros­tyán, Fekete. Edző: Szabó Géza. CSerék: Fekete (ÜD.) helyett Zámbó a 74. percben, és Fekete (DVTK) helyet Kolcszúrik a 73. percben. Kellemes időben remek ta­lajú pályán kezdődőit a ta- lálKozó. Az első percben Kó­lái' veszélyes beadását Váradi fejelte szögletre. A 4. perc­ben Borostyán ugrott ki, de Tóth J. lerántotta. A szabad­rúgást Váradi a sorfalba lőt­te. Az ellentámadásnál Nagy L. parádés cselsorozat után leadott lövését bravúrral ■védte Veréb, majd Fekete is­métlését ütötte szögletre. Egy perccel később Hajas óriási gólhelyzetbe hozta Borostyánt, de a szélső a kifutó Rolher- melbe lőtte a labdát. A 8. percben vezetéshez jutott a DVTK. Tatár jobb oldali be­adását Fükő előre vetődve a jobb alsó sarokba csúsz­tatta, 0:1. Ezután Borostyán 18 méterről elhamarkodottan lőtt, Rofhermel mentett. A 11. percben egyenlített a Dó­zsa. Fazekas ügyesen emelte ki a labdát, a balösszekötő helyén Nagyhoz, aki 8 mé­terről a jobb alsó sarokba lőtt. 1:1. Fokozatosán átvette a játék irányítását a lila-fe­hér együttes. A 25. percben Fazekas . bombáját védte jó érzékkel Veréb, a másik oldalon Rot- hermel tisztázta Görgei ve­szélyesen pattogó lövését. A 40. percben Hajas pompás labdájával Fekete iramodott meg, a 18-osról lőtt,, de a Ismét zászlódiszt öltött szombat délután Miskolcon a városi sportcsarnok. A je­gyek többsége már elővétel­ben elkelt, s így amikor a két ország válogatott ököl­vívói a magvar és az ír csa­pat tagjai és vezetői bevo­nultak, mintegy négyezer né­ző szorongott a lelátókon, és a küzdőtéren elhelj'ezett szék­sorokon. Igaz, az ökölvívás­ból ezúttal kevés szépet lát­hattak, általában a papírfor­ma szerinti eredményekkel ért véget egy-egy összecsa­pás. Mindössze egy nagy meglepetés történt: az EB ezüstérmes Nagy József pon­tozásos veresége kevésbé is­mert ír ellenfélétől^ A két válogatott gárda ökölvívóit Kecskeméti István, a Miskolc városi Sporti'el- ügyelőség vezetője köszön­tötte. majd megtörtént a vá­logatott együttesek bemuta­tása, s elhangzott a két nem­zet himnusza. Néhány perc­cel 17 óra után szoritóba. lé­pett az első pár. A paoírsúlyú Takács Pe­relte ezúttal Suttcli/e-l kapta ellenfélnek. Takács azonnal támadólag lépett tel. néhány pontos ütést bevitt az ír fiú fejére, akire már az első me­netben kétszer ts rászórnod a bíró. A második menet ki­egyensúlyozottabb öklözést hozott, és sok dulakodást láthatott a közönség. A har­madik menetben ismét el­lenállhatatlan volt Takács, labda centiméterekkel elke­rülte a bal alsó sarkot. A 44.' percben Kellner 22 méterről lövésre szánta el magát, és a jól eltalált labda a jobb ol­dali kapufa tövéről pattant a hálóba. 2:1. A II. félidőt sorozatos új- . pesti támadások vezették be. A 46. percben Fazekas lövé­sét ütötte ki Veréb, majd Kellner bombáját védte jó érzékkel. Az 59. percben Nagy a bal oldalon iramo­dott meg, átívelt, az 5-ös túl­só sarkára, és a tisztán álló Bene a jobb alsó sarokba fe­jelt. 3:1. (Ez volt Bene 300. bajnoki gólja.) A 67. percben Nagy L. száguldóit el. a bal oldalon, ügyes cselekkel toil a 16-osori belülre, lövését Veréb ki tudta ütni. végül Kerekes szabadított fel. Nagy volt a Dózsa fölénye, a diós­győriek csak szórványos tá­madásokkal próbálkoztak. A 77. percben Borostyán nyar­galt el a bal szélen, középre gurított. Koleszárik az üres kapura lőtt. de Sarlós a gól­vonalról kirúgta a labdát. A másik oldalon Bene—Fazekas összjóték után a szélső a 16-osró) nagy erővel fölé bombázott. A 82. percben Fazekas pontos labdával in­dította a jobb oldalon Benét, aki Nagy L.-t hozta jó hely­zetbe. A balszélső kicselezte Verebet, közben kisodródott, bevárta Benét. visszajátszott neki, és a veterán játékos háttal állva a kapunak emel­te a hálóba a labdát. A szép számú hazai szur­kolósereg nem vette jónéven, hogy az újpestiek kényel- meskedve. öregurasan kezd­tek. A DVTK védekezésre rendezkedett be. és a 4—4— 2-es harcmodort választot­ták. Görgei húzódott vissza pontosan ütött. miközben ügyesen kikerülte az ír ro­hamait. A ponlozóbirók 2:1 arányban Takácsot hozták ki győztesnek. 2:1) Magyaror­szág javára. Ugyancsak papírsúlyban öklözött Carson és Kiss Fe­renc. Az első menetben ke­vés ülést lehetett látni, de azok is pontatlanok vollak. A gyakori ,ü rés járat ok” miatt unatkozott a közönség. A má­sodik és a harmadik me­netben erősített az ír fiú, -taktikusabban öklözött, mint Kiss, ráadásul valamivel/ többet is ütött, s ez elég volt a 2:1 arányú pontozásos győ­zelméhez. Eredmény: 2:2. Harmatsúlyban is két pár öklözöl!. Először Orbán lé­pett szoritóba. Farrell ellen. Orbán két kemény ütéssel mulatkozott be, az ír "fiú bal­lal válaszolt, s így kiegyen­súlyozottá vált az első me­net. A másodikban azonban Orbán remekelt, szinte végig támadott, de Farrell megle­pően jól állta a kemény üté­seket. A 1 armadik menetben már egyértelmű fölénybe ke­rült Orbán, felharsant a né­zőtéren az ..üsd ki" biztatás. Az ír fiúra rószámoltak, Sál­ra nyert Orbán. Eredmény: 4:2. . Ugyancsak harmatsúlyban mérkőzött Sűrű és Finn. Az első menetben nem sok min­den történt, oda-viss/.a ala pon láthattunk néhány ütés- párbajt. A másodikban Sűrű a középpályára,, és elöl csak a két gyors csatár maradt. A diósgyőriek felismerték, hogy van keresnivalójuk, és bátran kezdeményeztek. Bo­rostyán és Fekete mutatták magukat, könnyű volt meg­játszani őket. A' diósgyőriek megérdemelten szerezték meg a vezetést. Ezután a li­la-fehérek erősítettek, és öt­letes csatáraik néhány ve­szélyes helyzetet teremtettek Veréb kapuja előtt. A sors iróniája, hogy az egyenlítést nem előzte meg gól helyzet, Veréb jobb helyezkedéssel háríthatta volna a lövést. Az I. félidő utolsó percében az újpestiek második gólja pánikhangulatot okozott a diósgyőrieknél. A szünet után határozott fölénybe került a Dózsa, eszorult a DVTK. Ez újabb hazai gólokat eredmé­nyezett. - Végeredményben a Dózsa könnyed játékkal biz­tos győzelmet aratott. A di­ósgyőriek az első 'félidő nagy részében egyenlő ellenfelek voltak. A DVTK-ból Verébnek volt néhány bravúros védé­se. de elkövetett egy-két he­lyezkedés! hibát. Tatár nem tudta ta'rtani Nagy L.-t, szinte minden gólveszélyes támadás az ő oldalán gör­dült. Salamon és Váradi megfelelően szűrték meg a támadásokat. Kutasi ezúttal nem volt a szokott magabiz­tos. A középpályások közül Hajas lelkesedését lehet di­csérni, dé Kerekes sem kel­tett csalódást. Borostyánnak volt néhány ügyes megmoz­dulása, de ezúttal is elügyet- lenkedte gólhelyzeteit. Halász játékvezető néhány kisebb hibától eltekintve jól bíráskodott. Doros László már többet kezdeményezett, és néhány egyenessel beta­lált. Az utolsó menetben sok volt a dulakodás, mindkét öklöző fáradtnak tűnt, de a hajrára a magyar fiú feljött; sokat ütött, és. 3:0-ra nyert. Eredmény,: 6:2. Pehelysúlyban is kél pár küzdött. Először ' Rácsai lé­pett szoritóba, Brerelon ellen. Az első menetben egv jobb- egveneslöl az ír fiú megin­gott. majd. egy halhorog kö­vetkezett a kötélnél, s a má­sodik percben már rá is szá­moltak az ír öklözöre. Nagy fölény jegyében telt el a hát­ralevő idő. A következő me­netben egy gyomorütés után ismét rászámoltak Brereton- ra, de végül is folytatta a küzdelmet. Miután a 'harma­dik menetben több nagvere- jű ütést is bevitt Rácsai, el­lenfelét leléolelték. s így a magyar öklöző döntő fölény- nyél fivért. 8:2 Magyarország javára. Dezamits a harmadik nerc­ben egy nagv ütéssel földre küldte Davittot. akire rá­számoltak. s még a gong e!n*t e°v balegyenes után is­mét megrogsvant az ír ök­löző. MeMenetésre a máso­dik menetben alig akadt em­lítésre méltó eseménv. unal­mas nerceknek vetelt véne' a gong. Jóllehet, a harniadi’- menetben sem kényeztették el a közönséget, de mivel Dezfuru'ts valamivel löhbet ütött, mint ellenfele, 3:0-ra Zalaegerszegi 1K—Ferencváros 1:1 (1:0). Az első félidőben a ZTK játszott nuv.ón.v lolény ben. Vad egyenlítő gólja után mind­két csapat megelégedett a dön­tetlennel. Gl.: Soös, illetve Vad. Tatabanya—Videoton 3:2 (2:1). Érdekes, látványos, nagyiramú mérkőzést láthatott a közönség. A hazaiak 3:1 után ..kienged­tek". amire kis htján ráfizettek. A Videoton közelállt az egyen­lítéshez. GL: Hegyi (2), P. Nagy. illetve Szalmás! (2). Itália ETO—Kaposvár l :U (1:0). Csalódottan távoztak a szurko­lók. mert alacsony színvonalú mérkőzési láthattak. Az egyet­len színfoltot Szokoiai nagyszerű csat.'irjátéka jelentette. Gl.: Szo­koiai. Bp. Honvéd—Dorog 1:0 (0:0). Szervezetten, lelkesen védekezett a Dorog, s már-már úgy túlit, hogy megszerzik az egyik baj­noki pontot, végül a sorozatos kispesti támadások góllá értek. Gl.: Kozma. Békéscsaba—Csepel 2:1 (1:0). A hazai együttes minden tekintet­ben rászolgált az első tavaszi győzelmére, a mérkőzés nagy részében tíz emberrel játszó cse­peliekkel szemben, GL: Máriái (2). illetve HranikqVits. SZEOE Alt—Szombathelyi Ha­ladás 2:1 (2:1). A kellemetlen, bűvös időben lejátszott találko­zón nagyszerűen kezdett a SZE­GI.. és két gyors góllal alaposan meglepte a Haladást. A második félidőben kiegyenlített küzdelem folyt. GL: Hegedűs, Hojszák, il­letve Kulcsár. Vasas—Dunaújváros 3:0 (1:0),-A két csapat csak az első fél­időben volt egy súlycsoportban. A piros-kékek rengeteg gólhely­zetet hagytak kihasználatlanul. GL: , Váradi (H-esböl), Müller. Izsó. MTK-VM—Salgótarján 2:0 (0:0). Az első félidő hozott lendülete­sebb. jobb játékot. A második félidőben a vezetés megszerzése után. a kék-fehérek átadták a kezdeményezést a vendégeknek, akik alig éltek a kínálkozó le­hetőségekkel. Gl.: Koritár (ll-es- böl), Sipőcz. Az NB I. állása 1. O. Dózsa 23 18 2 3 68—30 38 2. FTC 23 14 6 3 55—21 34 3. Honvéd 23 15 4 4 37—26 34 4. Vasas 23 16 1 6 68—31 33 5. Haladás 23 12 4 7 38—28 28 6. Videoton 23 tt 3 9 48—34 23 7, Rába ETO 23 11 3 9 36—31 25 8. MTK-VM 23 11 3 9 35—32 25 9. ZTE 23 8 5 10 29—29 21 10. B.-csa ba 23 7 7 8 28—35 21 It. Diósgyőr 23 10 1 12 28—36 21 12. Tatabánya 23 9 1 13 36—42 19 13. SZEOL Alt 23 6 ü 11 22—48 18 14. Kaposvár 23 6 5 12 24—33 17 15. nséwfcl 23 4 8 11 *»5—38 18 16. D.-újváros 23 6 4 ’3 27—43 16 17. S.-tarján 23 6 3 14 28—54 15 18. Dorog 23 1 G 16 16—57 8 nyert. 10:2 Magyarország ja­vára. Könuyűsulyban nagy taps fogadta a szoritóba lépő Ta­kács Gábort, a Borsodi Bá­nyász. öklözöjél, akj mintegy köszönetképp en h a ta 1 más jobbegyenest vitt be az ír fe­jére. Ellenfele ettől kissé megingott, néhány- gyors jobbkezes ütés következett, s a gong elölt raszámollak Adams-ra. A második menet­ben is Takács ütött többet, ellenfele a dulakodást erői- lelte, de a sajoszentpéteri liu ügyesen kitért, miközben pontosán ütött, ismét rászá- moltuk ellenfelére. A közön­ség kiütést követelt, ez azon­ban elmaradt, de élete első válogatottságán 3:6. arányú egyhangú pontozásos győzel. ' met aratott Takács. 12:2 Ma­gyarország javura. Kisvállósúlyban Juhász az EB bronzérmese, jól kezdett, Hunna ellen, de csak a má­sodik menetben tudta pad­lóra küldeni ellenfelét, akire rászámoltak, majd folytatta a küzdelmet. Ez nem sokkal később megismétlődött, a ! harmadik menetbefi sokat kapott az ír fiú, végül is a | gong mentette meg a kiütés- j töl. Juhász 3:0-ra győzött, ez-| zel 14:2-re elhúzott a magyar együttes. A váltósúly hozta a boni- bameglepetést. az EJB ezüst­érmes Nagy József ugyanis 2:l-re kikapott Coirap-tól. A? ír kezdett jobban, pontosab­ban ütött, s a harmadik me. netben kétszer is rászátnol- tak Nagy Józsefre. Ered. meny: 14:4. Nagy váltósúlyban adok- kapok ütésmenet után Byrne ugyancsak 2:l-re győzőt: Hideg László ellen. Ered­mény: 14:6. Utolsónak a kö­zépsúlyú Pém László lepel' Szoritóba. és biztos győzel met aratott Riordan ellen. i Paulovits Ágoston Papírforma, egy meglepetéssel > Magyarország—Írország 16:6 Naptár 1977. április 3.. vasárnap A nap Kelte 5.20, nyugta 18.16 órakor . A hold kelte 17.40, nyugta 4.43 órakor Névnap: Buda, Richard 1977. áprili* I.. ti ét í ö A nap kelte 3.18, nyugta 18.18 orakor A hold kelte 18.37. nyugta 3.17 orakoi Fclszabadulas ünnepe 1977. április 5., kedd A nap kelte 3.16, nyugta IS. 1 orakor A hold kelte 20.13, nyugta 5.52 órakoi Névnap: Vince Évforduló, Két százhúsz evvel ezelőtt, 1757. április 3-án született Szói­tokon, és 65 éves korában, 1822-ben halt meg Verseghy Fe­renc. a felvilágosodás koránál: kiváló Írója, nyelvtudósa és esztéta, a jakobinusmozgaloin részvevője. e • ® Tizenöt evvel ezelőtt, 1962. április 4-én halt meg Sopron­ban — 85 éves korában — Fekete Zoltán erdömérnök, egye­temi professzor, akadémikus, a magyar erdészeti kutatás egyik úttörője és vezető egyénisége. ■ mm« Százötven evvel ezelőtt, 1827. április 5-én született, és 85 éves korában, 1912-ben halt meg Joseph Lister angol sebész, a korszerű seb kezelés, az antiszepszis bevezetője. időjárás-—— Várható időjárás ma estig. Felhős, időnként erősen felhős idő. Szórványosan ismétlődő csők, záporok, mérsékelt, vál­tozó irányú, napközben megélénkülő, délnyugati, déli szél. Hajnalban cs reggel helyenként köd. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet 11—16 fok közöli. — Lapunk legközelebbi szá­ma április 6-án, szerdán a szokásos terjedelemben jele­nik meg. — Irodalmi klubestet rendez Miskolcon, a Kazinczy- klub­ban, a Napjaink Szerkesztő­sége, a TIT megyei irodal­mi szakosztálya és miskolci szervezete április 6-án 18 órai kezdettel, Ördögh Szil­veszter író, Sáráiuli József és Szilagyi Ákos költők részve. telével. A házigazda tisztét Papp Lajos, a Napjaink ló- szerkesztője tölti be.. — A borsodi biológus napok kapcsán a leninvárosi 106. számú Szakmunkásképző In­tézetben és a Kun Béla Gim­názium és Szakközépiskolá­ban is tartanak ismeretter­jesztő előadásokat. A szak-' munkástanulók az élet kelet­kezéséről hallhatnak április 7-én. a gimnazisták pedig a környezetvédelem aktuális kérdéseiről hallgatnak meg egy előadást április lü-én. Autóra várók, figyelem! Lapzártáig az aiabbi sorszámé Ltg elégítettek ki a gépkocsi igényeket (illetve értesítettek t kocsik megérkezéséről a tulajdonosokat): leend«. Trabant Limousine Bp. 10 334 Trabant Limousine Gyot 2 974 Trabant Spéciül Bp. 12 171 Trabant Special Győr 5 366 Trabant Combi Bp. 1 727 Trabant Combi Győr 124 Trabant Hycomat 5 303 Wartburg Tourist 1 539 Wartburg de Luxe Wartburg de Luxe 4 8 H tolótetös 1 164 Yartburg Limousine vVartburg Limousine 3 945 tolótetös I 219 Skoda S—100 :2 933 Skoda S—100 —L Bp. 8 953 Skoda S—10U—L Győr 3 461’ Skoda S—110—L Bp. 5 79? Skoda S—110—L Gyó’ 1 72: “Polski FIAT 1500 11 88i Polski FIAT 125 2 633 'aporozsec 24 855 Zsiguli Bp. 84 660 Zsiguli Debrecen 38 200 Zsiguli Combi 9 94 r Zsiguli 2 103 8 390 Zsiguli 21011 Bp. 6 387 Zsiguli 21 011 Debrecen 3 244 Dácia 8 617 Moszkvics 2140 283 — A Szovjetunió képekben címmel fotókiállítás nyílt Ka­zincbarcikán, a Radnóti Mik­lós Művelődési Házban A kiállítást április 10-ig tekint­hetik meg az érdeklődők. — ivét országos vásár lesz megyénkben április 6-an, szerdán. Kél varosban. Mis­kolcon és Sárospatakon ren­deznek ezen a napon orszá­gos állat- es kirakóvásárt. Közlemény Az Eszak-magyarországi Áram- szolgáltató Váliulat Miskolci Üzem igazgatósa go értesíti fo­gyasztóit. hogy munkanapokon 7.00 órától 15.00 óráig fenntartási ntytnkálatok végzése miatt az áramszolgáltatást szüneteltetni ogja, az alábbi uicakban: 1977. április 3-én: Szinyei RÍ. u.. Budai N. A. u.„ Kacs óh p. u., Dorottya u., Lu­ll untba u. 1977. április 6-án: Könyves K. u., Gagarin u., Nyár u 1977. április 7-én: Góz u.. Nyár u., Pálma u.. Páfrány u.. Költő u.. Márton S. u.. Lankás u.. Szalmás P. u., Vörös u.. Zenta u., Ákos u., Ylncze u.. Előhegy. Táncsics ’er. Blah» L. u.. Bodrogi u.. Vér u„ Tokaji F. u.. Köztársaság u., Diófa u., Lilla u.. Madách I. u.. Kemény u.. Favári u. 1977. április 6-an: Blaha L. u.. Bartók B. u. Pus­kás T. u.. Erdész u.. Székely u., •ionvéd u.. Körmöd u . Hollo u., ’ácint u., Baróthegy u. ORVOSI HÍR Fogorvosi rendelőmet Sátor­aljaújhely. Mártírok litjr 27. t/. alatt megnyitottam. Dr. Geszti Sándor. Állatorvosi ügyelet Ügyeletes állatorvos Miskolc negyei város területén 1977. áp­rilis 2-án (szombaton) V2 órától 1977. április 4-én ,(hétfőn) res­zel 6 óráig: dr. Wirt? Fete*-« körzeti állatorvos Miskolc Vörösmarty u. 5?' 'W'S. Te)*#, fon: 33-616. 1077. április 4-én • <eUo;i> gél 6 órátőt 1977 április wp (kedden) resse) h óráié* m Nagy Pál körzeti állatorvos. Miskolc TI.. Vörös Hadseres út­ja 17. szám. Telefon: 16-60.*; Beielentés: R—9 és 13—P ->r» között. <