Észak-Magyarország, 1976. augusztus (32. évfolyam, 181-205. szám)

1976-08-10 / 188. szám

SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT ♦ SPORT Labdarúgás Mérsékelten kezdtek a borsodi csapatok DVTK-SZEOL 0:0 Budafoki MTE—Ózdi Kohász 3:2 (2:2) Monor, 2 ezer néző. Vezette: Nagy G. DVTK: Szabó — Theodoru, Salamon, V Aradi, Mártás — Oláh, Fükő, Szűcs (Szántó, a 35. percben) — Koleszárik (Ta­tár. a 75. percben), Pólyák, Fe­kete. Az első lövést a 6. percben eresztette mcK Hegedűs, <lc. Sza­bó a helyén volt. A 20. percben Hág elmarni tiszta helyzetből mellé lőtt. A 26. percben ismét ti szerezhetett volna gólt, szeren­csére a kapus kezébe emelt. A diósgyőriek a 30. percben vezet­ték első gól veszélyes támadásu- kat. Fiikö hatalmas lövését Ben- eze bravúrral védte. A 3,5. perc­ben ismét a diósgyőriek elő*« nyílt, gól szerzési lehetőség, de Fekete hibázott. Szünet után továbbra is enyhe fölényben játszott a szegedi együt­tes. Többel birtokolták a labdát, folyamatosabb volt az összjáté- kuk. A 47. percben Hangai tört a íti-oson belülre, de lövését Sza­bó védte. Alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt, mindkét csapat játékosai sokat hibáztuk. Mivel döntetlen eredménnyel éri véget a találkozó, ll-es rú­gásokra került sor. • Az első so­rozatban egyik csapat sem hi­bázott. Ezután egyenként, fel­váltva folytatták a büntetőrúgá- sokat. Fekete, Zámbori, majd Tatár és Birlnyi is belőtték a labdát. Szántó laposan gurított a hálóba, Hangai viszont a ka­pufára bombázta a labdát, s ez­zel a DVTK bizonyult jobbnak 8:7 arányban. A mérkőzésen a szegediek tá­madtak többet, a diósgyőriek a védekezésre ügyeltek jobban. Szerencsére a szegedi csatárok elügyctlcnkcdtck a gólszerzési lehetőségeket. A DVTK támadói igen gyenge játékot nyújtottak, alig veszélyeztették Bencze ka­puját. Jók: Oláh. Fekete. A DVTK ma játsza következő mérkőzését a Tisza Kupáért. El­lenfele a Békéscsaba lesz. A ta­lálkozóra Debrecenben 16.30 órai kezdéssel kerül sor. Budafok, 800 néző. Vezette: Szávó. Ózd: Szabó — Bíró — Márton 1., Ligeti, Füko I., Sípos — Konyha (l üko II.), Vidáts — Bakos (Murányi II.), Csuhány, Tóth. Edző: Frenkó László. Az ózdi együttes korán gólt kapott. A 4. percben Kapitány hosszú labdával indította Tóth Kálmánt, aki lő méterről a bnl alsó sarokba lőtt. 1:0. Meglepe­tésre az ózdiak nem álltak be védekezni, bátran próbálkoztak. A 13. percben Csuhány jó ütem­ben ugratta ki Bakost, a jobb- szélső nagy helyzetben a kifutó kapus mellett, a kapu melle lőtt. A S3, percben sikerült az egyenlítés. Csuhány vezetgette fel a labdái, a védők h«Str*Pt.-He. a kozépcsatar 17 méterről lövés­re szánta magát és a jól eltalált labda a bal felső sarokban kö­tött ki. Továbbra is az ózdiak kezdeményeztek. A 40. nercben Márton tört előre, beívelését Csuhány lőtte kenura. A lab­da már túljutott Fellegin. ami­kor a berobbanó Konyha közel­ről a léc alá továbbította. 1:2. A 43. percben Noskó keresztlab­dáját Tóth K. maga elé telte, aztán a balösszekötő helyéről a bal sarokba zúdította, 2:2. A második félidőben a buda­fokiak rohamoztak. Állandóan az ózdi térfélen pattogott a labda. A döntést azonban csak a befe­jezés előtt öt perccel sikerült kiharcolniuk. A 83. percben Esz- terházy lövése a közbevetódo Fükőről szögletre pattant. Zöldi ívelt középre. és Eszterházy csúsztatott fejese a jobb sarokba került. 3:2. Az újonc ózdi csapat követő emberfogással és. biztonsági tar­talékkal megerősített védelemmel kezdett. Meglepetésre már a 4. percben goit kaptak. A budafo­ki rohamok 25 percig tartottak, ezután az ózdiak kerültek me­zőny fölénybe. Sikerült megsze­rezniük a vezetést is. azonban a rutintalanságuk miatt egy bal­szerencsés gól a hazaiak tavára döntött. Jók: Fükó 1., Ligeti, Ba­kus. III. Hegyei I. osztály HB Miskolci VSC—Hajdúszoboszlói Bocskai 0:0. Miskolc. 1500 néző. Vezette: Kozsla. MVSC: Scrfo- 2cj — Szabó Z., Locher. Leiszt, Hajdú. Lipták II. (Gnlló), Varga, Szilágyi. Káplár, Kiss. Fekete (Korhűt). Edző: Tóth József. Kezdésre megeredt az eső, ala­posan felázott pályán játszottak a csapatok. Az MVSC lépett fel támadólag, szinte állandóan a vendégek térfelén pattogott a labda. Ebben az időszakban a Vasutas-csatárok ..körbelövöldöz- ték” a hajdúszoboszlóiak kapu­ját. A szórványos ellentámadá­sok nem jelentettek veszélyt Serfőző kapujára. Az MVSC csa­tárai túlzásba vittek a cselezést, cipelték a labdát, sokat egyéni- csjcedtek, megkönnyítve ezzel a tömörülő védelem dolgát. A má­sodik félidő 15. percétől döntő fölénybe került az MVSC. de Kiss, Galló, Varga és Káplár so­rozatban hagyták ki a helyze­teket. Jók: Szabó , Z.. Leiszt, Varga. Kazincbarcikai vegyész—Hon­véd Papp J. SE 4;l (2:0). Ka­zincbarcika. 1500 néző. Vezette: Király. KV SE: Fülöp — Mochlár. Ködmön. Of bán. Tamás. Kere­kes. Mikula. Kálmán, Magyar Kopa (Kendi), Somodi (Simkó). • Edző: Szentmarjai Tibor. H. j Papp J. SE: Baricska — Borsos, i Petcrcsák, Kovács. Helgert Pál, Pallai (Bácskái). Dullbán, Spé- ! der Stark. Madarász (Pócs). Ed- ‘ ző: Vágó György. A Vegyész azonnal támadólag ! lépett fel. A 34. percben pará­dés támadás ’ végén Somodi a ; bal szélről ívelt középre, s a jól érkező Magyar fejelte a labdái a i hálóba. Tíz perc múlva Ma* var már a második fejesgólját sze­rezte. A második félidőben a Papp J. SE néhány veszélyes tá- ' madást vezetett. A gólokot azon­ban a hazaiak lőtték. Az 52. Percben Magyar húzott el a jobb szélen, beívelt. Kendi tíz méterről előre vetőd ve küldte fej-; ' jel a hálóba a labdát Ezután feljöttek a vendégek, sikerült a i szépítés. Madarász futott el a j bal szélen, középreadását Spéder közelről lőtte Fülöp mellett a ka- i púba. Az ellentámadásnál Kál­mán lövésébe Petercsak szeren­csétlenül tette bele a lábát, a labda a saját kapujába pattant. A vegyész szellemes, ötletes já­tékkal rukkolt elő az idénynyi- j tón. A rendkívül lelkesen küz- ; dő Papp J. SE nem tudta meg- | nehezíteni győzelmüket. Jók: j Mochlár. Ködmön. Tamás Kál­mán. Magyar, illetve Kovács, l Helgert, Stark. Balassagyarmati SE—Borsodi ' Bányász 3:1 (0:1). Balassagyar­mat, 2000 nézó. Vezette: Dorozs­mai. 13. Bányász: Soltész — Völ- í gvesi. Csipke. Balogh (Plncsált) i Kovács, Májer. Kréméi*. NOvek, S Grolmusz, Horák. Fazekas Ed- [ ző: Nyíri Zoltán. Az első félidőben teljesen egyenrangú ellenfél volt a bá- nyászesapnt. A 18. percben u j vezetést is megszerezték. Grol­Labdarúgó i musz labdajal Fazekas lőtte a hálóba. A második félidő várat­lanul alakult. A 46. pereben ki­egyenlített a hazai csapat, a 48. percben pedig húsz méteres sza­badrúgásból a vezetést is meg­szerezték. A sajószentpéteriek idegesek lettek a hazaiak foko­zatosan átvették a játék irányí­tását. s a 72. percben belőtték harmadik góljukat is. Jók'.Csip­ke, Novek, Horák. Sátoraljaújhelyi Spartacus ME- DOSZ MÁV- Kisvárdai SE 3:0 (2:0). Sátoraljaújhely, 400 néző. Vezette: Dralios. Sátoraljaújhely: Vakles — Dobai. Forgács, Li- sovszkv. Bobkó. Sütő. Perecsi, Csongrádi. Schuller. Tokár. Dut- kievicz. Edző: Szakáll Miklós. Igen kemény, változatos, jó iramú mérkőzés. Az újhelyiek kezdés után azonnal fölénybe ke­rültek. Az újonc kisvárdai csapat kizárólag a védekezéssel törő­dött. támadások vezetésére szinte nem is vállalkoztak. Az első félidőben lőtt két hazai goi el is döntötte a találkozó sorsát. A második félidőben néhány igen kemény szikrázó összecsapás történt, a 68. percben Kul­csárt szándékos utánrúgásért kiállította a játékvezető. Gl.: To­kár (2). Schuller. Jók: Lisovsz- ky, Schuller, Tokár. Nyíregyházi Spartacus Petőfi— Rudabányai Ércbányász 0:0. Nyíregyháza, 3000 néző. Vezette: Makó. Rudabánya: Birkás — Tires, Békéi, Kalász (Tóth), To- mesz. Sütő, Kiss Miksztai. Baf- fi. Sikora. Molnár. Edző: Tóth László. Az első félidőben nyomasztó fölényben játszott a nyíregyházi együttes, de csatárai a legbizto­sabb helyzeteket is kihagyták. Szünet utón a rudabányaiak fel­adták merev védekező taktikáju­kat és néhány veszélyes táma­dást vezettek. Lelkes játékukkal megérdemelten szerezték meg az egyik pontot. Jók: Békéi (a me­zőny legjobbja), Birkás. Tomesz, Kiss. Leninvárosi MTK—Salgótarjáni Síküveggyár 1:0 (1:0). Leninva- ros, 600 néző. V.: Brinkeh. l.e- ninváros: Dohány — Testéi*. To- perczer Szanyó. Lázár, Vajda, VanczÖ, Kocsis. Bodolai. Kiss, Farkas. Edző: Bányai Nándor. Két új játékos, a Hajdúbö­szörményből igazolt Kocsis és Farkas is bemutatkozott a/, idény nyitón. A mérkőzés szin- yonala még sok kívánni valót, liasyott maga után. Sok volt a pontatlan átadás, a csatárok pe­dig a legjobb helyzetekben is hibáztak. A mérkőzés egyetlen gólját u kitűnően játszó Vajda lőtte a 30. percben. Szünet után Kiss és Kocsis növelhette volna a hazai csapat előnyét, azonban mindketten nagyot hibáztak. Az újonc vendégegvüttes — amely­ben több rutinos játékos is he­lyet kapott — a mezőnyben egyénrangú ellenfél volt. Az LMTK-ból csak Vajda és az el­ső félidőben Lázár játszott jól. panoráma Kirald—Ilcjöcsaba 2:2 (0:1). Kirald, 500 néző. Vez.: Czirba. Kirald: Kasza 1. — Kovács. Mu­rányi, Kornél (Varga). Tóke. Lupkovics. Miklan. Bordás (Far­kas), Pochner, Kasza II., Szala. Edző: Békési György. Hejócsa- bu: Szőke — Galambvari. Szabó. Kuzma, Cseh, Nagy. Kunfalvi. Sarkad!, Jáger (Vodieskn). Lacz- kó, Krisztián. Edző: Osváth End­re. Ritkán látható, színvonalas, izgalmakban bővelkedő mérkő­zésén a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez, igen gyenge játékvezetés. Gl.: Farkas. Ka­sza II. (ll-esböl), illetve Krisz­tián. Laczkó. Jók: Murányi. Lup­kovics, Miklán. Kasza ll.. ül. Szőke. Galambvári, Szabó. Kun­falvi. Ifi: 0:1. MÉMTE—Sajóbábony 0:1 (0:1). Miskolc. 500 néző. Vez.: Kárpáti. MEMTE: Nagy — Iglai. Risko. Csonó, Feszt dr.. Demeter (Ko­vács), Gombos, Ferenczi, Mészá­ros, Dobolán (Csorna), Buko- venszki. Edző: Balázsi István. Sajóbábony:' Angol * — Sebok. Nyitrai, Vajda, Kiss. Lakatosit.. Szeműn. Varga. Galambos (Ro­zsa). Raduly, Tomko (Jenői). Edző: Pollák Zoltán. Különösen a második félidőben volt hatal­mas fölényben a MEMTE. »pí­rom kapufa! lőttek és ugyan­annyi gólhelyzetet hagytak ki. Gl..: Raduly. Jók: Risko. Csonó. Feszt dr.. Mészáros, ill. Angol (a mezőny legjobbja). Szeman. Varga. Ifi: 1:4. Mczöcsát—Bükkábrány 1:2 (0:2). Mezocsál, 500 néző. Vez.: Ju­lias*/. S. MezŐcsái: Mészáros — Barna. Kántor, Greiz. Csillag. •Szopkó, Dohány. M. Varga. Föl­di. Gacsal. Rosztovics (Roszkos). Edző: Kápolnai László. Bükkáb­rány: Iván I. — Szép I.. Szabó, M. Tóth (Bordás). Székely. Tóth. Takács. Szép 11.. Iván TI.. Csaná- losi, Káló. Edző: Jánoshoz! Sán­dor. Az első féltdóben jobban játszó Bükkábrány rászolgált a győzelemre. Gl.: Roszkos. ill. Szép TI., Iván 11. Jók: Kántor, Szopkó. Gacsal. HL Szubo. Szép II., Iván 11. Ifi: 4:3. Edclcny—Tállya 5:1 (3:0). r.de- lény. 500 nézó. Vez.: Karmai. Edelény: Hronyeez — Farkas. Makróczi. Géber 1.. Kosa. Ka­posvári. Molnár. NéíVielh II.. Ta­kács (Gébéi* IT.). Horváth. FcLö: Ferencz József. Tállva: Gal- póczi — Szívós, Pekó. Bánviczki, Tóth. Hollókői. Horász, Matzvnr. Balogh 1., Balogh II. (Kalina), Tegnap, a Népstadionban nemzetközi atlétikai ver­senyt rendezett, a Csepel, belga és olasz vendégek rész­vételével. Figyelemre méltó eredményt ért el Kelemen a magasugrásban, biztosan ug­ratta át a 220 centimétert de a 225 centiméteres csúcsma­gassággal már nem boldo­gult. A gerelyha.tilÚk küzdel­mében Boros utolsó dobása 84.94 méter volt. 5000 méte­ren a győztes Török (13:53,0 Nagy (Bállá). Edző: dr. Sója Szabolcs. A védekezésre beren­dezkedett Tállya ellen ilyen arányban is megérdemelten nyert a bányász. Gl.: Horvátit (3). Molnár, .Ivósa. ill. Magyar. Jók: Kaposvári. Molnár, Horváth, ill. Pckó, Banyiczki. Sajőkaza—Trencsényi SE 1:3 (1:1). Sajóka/a, 500 néző. Vez.: Bognár. Sajókaza: Bánőczi 1.— Bcrentés. Harzso I. (Bánóczi II.). Sándor. Tóth. Járó. Mérten. Dó­ri vi. Harzsó ll.. Lévai. Gyapjas (Fazekas). Edző: Sáfrány Ist­ván. Trencsényi: Kondor — Po- rács. Vágási. Vida. Kocsis. Ui- varosi, Kunszt, Pctrik. Török, Burai, Farkas. Edző: Antal Fe­renc. A Honvéd megérdemelten s erezte meg a két pontot. GL: Mérten, illetve Burai. Farkas, Mérten (öneol). Jók: Tóth, Fa­zekas. ill. Vágási, Kunszt, Tö­rök, Burai. Alsózsolca—Mákvölgy 2:2 (1:1). Alsózsolca, 400 nezo. Ve.:.: Tóth* Alsózsolca: Vitányi — Szekeres, Bodnár, Derecskéi. Gál. Budai. Zsíros. Tóth, Szilágyi, Zsigmond (Fodor). Labancz (Adonics). Ed­ző: Orosz József. Mák völgy: Ti- nyó — Kocsis, Mocsnik 11.. Par­lagi. Dernni, Dózsa, Mitro. Bar- nóczki. Szór (Nagy). Bálint. De­ák. Edző: Pendcri György. Idény eleji játék, igazságos pontosz­tozkodás. GL: Bodnár (2, mind­kettő ii-esból), ill. Szór. Bálint. Jók: Szekeres. Budai. Szilágyi, ill. Tinyo, Mocsnik, Dózsa. Ifi: 5:1. SÜMSE—Szuha völgy 5:1 (2:1). Sajószentpéter. 500 néző. Vez.: Gonda. SÜMSE: Szabó — Szu- hui. Szilágyi. Kovács, Gond, Geregur, Bertus. Demkó (Ká­poszta). Borsos. Krompák (Ko­sárka). Szósz. Edző: Szamosi Fe­renc. Szuhavölgy: Szimándli •— Soltész. Juhasz. Jedlinszki. Jas- kó. Bállá. Zuti (Mikó). Klem, Fazekas. Pál. Silye. Edző: Ben- kó Sándor. Sportszerű mérkő­zésén. a fordulás utáni jo já­tékával ilyen arányban is meg­érdemelten győzött az üveggyár! csapat. Gl.: Demkó (2). Borsos (2). Kosárka, ill. Klem. Jók: Ko­vács. Gond. Geregur. Bertus, ill. Juhász. Klem, Fazekas. Uorsodnáclasd—Pálháza 4:0 <2t0). S/irtnabeseiivö—Sárospatak 1 ;2 (lit). A B. Volán—MFAFC mérkő­zést későbbi időpontra halasz­tották. perc) az 1500 méter után (3:45,5 perc) nyerte meg a hosszabb távú összecsapást. A távolugrásban magúra ta­lált a sokáig sáriin Németh Gyula, 779 centimétert ért el, de jól'Ugrott az ifjúsági Szal­ma is, eredménye 770 centi­méter. A Vasas-egyesületek részé­re kiirt kuoában a Csepel megvédte tavalyi elsőbbsé­gét. Kelemen 220 centimeter! ugrott Verrasztó Gabriella ezüstérmes I NB 11.: BVSC—Oroszlányi i Bányász :»:l (2:0). Gl.: Hosszú, i Nagy, Fisch, illetve Babai, i Komlói Bányász—KossüM» I KESE l:() (0:0). Gl.: Stell). * Székesfehérvári MÁV Előre— * NagykniV/sai Olajbányász 0:0. 1 Szekszárdi Dózsa—Volán SC [ 2:1 (1:1). Gl.: Meszlényi, ! Somodi, illetve Bnrtostk. DVSC—SZMTE 2:0 (1:0). GL: , Gotldiencr (2). Egri Dózsa— i Vasas Izzó 3:0 (1:0). Gl.: Vlgh i (2), Horváth (öngól). Pécsi l MSC—Fűzfői AK 2:0 (1:0), Gl.: i Balatoni (öngól), Kardos. Vár- l palotai Bányász—Szolnoki MÁV ir:0 (2:0). Gl.: László (2), Ber­talan. Ganz MA VÁG —MA V DAC 2:1 (ó:l). Gl.: Geiger, Lugosi, Illetve Csollány. NB 1U. Északkelet: Salgótar­jáni KSE—Záhonyi VSC 1 :l (0:0). Egri Vasas—Vasas Ikarus 2:0 (1:0). Hatvani Kinizsi— Nagybátonyl Bányász 2:2 (1:0). Gyöngyösi Spartacus—Debrece­ni MTE 1 :l (1:1). A TOTÓ 32. heti eredménye: 1 1 2 x 2 1 1 I 1 1 x 1 x és a plusz egy: 1. Oslóban, a junior úszó' Eu- rópa-bajnokság zárónapján Verrasztó Gabriella ezüstér­met, nyert 1:05.67 perccel a lányok 100 méteres hátúszó számában. A fiúk toronyug­rásában Némedi hatodik lett. Marton Zsigmond 100 méter pillangón 1:00.58 nerccel ne­gyediknek ütött a célba. Az EB-n a lányoknál mindvé­gig NDK-sikerek voltak, a fiúknál megoszlottak a győz­tesek A legjobb eredményt a 100 m pillangóban Andrea Pollack érte el 1:00,76 perc­cel alig maradt el honfitárs- nője. Ender 1 0,13 perces vi­lágrekordjától. Kaptár 1976. augusztus 10., keckl A nap kelte 4.33, nyugta 19.05 órakor , A hold kelte 18.54, nyugta 5.05 óra kői* Névnap: Lőrinc **■ Evfers!ü!ó_ ______ T izenöt évvel ezelőtt. 1961. augusztus 10-én hali meg — 64. éves korában — Bolváry Géza filmrendező. leprás _—— Várható időjárás ma estig: kevés nappali felhőképződés, néhány helyen záporral. Délkeletire, délire forduló, időnként megélénkülő szél. Várható legalacsonyabb éjszakai hőmér­séklet.: 10—15, legmagasabb nappali hőmérséklet kedden: 25 —30 fok között. — Üj óvoda épült Tax-ealon. A 75 férőhelyes, korszej'ü in­tézményt, amelynek építésé­ben jelentős segítséget nyúj­tottak társadalmi munkájuk­kal a helybeliek is, szeptem­ber 1-en veszik birtokukba a gyerekek. — A Mura-menti kulturális napokat augusztus 15—21-e között rendezik meg a Zala megyei Delemén. A rendez­vénysorozat. amely öt kiállí­tás megnyitásával kezdődik, évről évre a'Mura folyó völ­gyeben élő szerb-liorvát anyanyelvű délszláv lakosság politikai és kulturális talál­kozója. — A fővárosi tanács meghí­vására tegnap hivatalos lá­togatásra Budapestre érke­zett Tran Duy Hung, a Viet­nami Szocialista Köztársa­ság fővárosának főpolgár­mestere. — Üjabb földrengést élt át a kínai főváros tegnap reg­gel. A több mint tíz másod­percig tartó földmozgás a Richter-skála szerinti ötös erősséget érte el. •— Kalmár László akadémikus hamvasztás előtti búcsúzta­tására augusztus 12-en 12 órakor Szegeden kerül sor a József Attila Tudományegye­tem központi épületének elő­csarnokában. •— Bán Géza nyugdíjas egye­temi docens, a Szocialista Hazáért Érdemrend kitünte­tettje — aki 1931 óta volt a párt tagja —, 66 éves korá­ban elhunyt. Temetése au­gusztus 13-án, pénteken dél­után 3 órakor lesz a Farkas­réti temetőben. —- A szolnoki dohányfermen­táló üzemben . héttőn meg­kezdődött a feldolgozási idény. Augusztusban napi 25 mázsa dohány feldolgozásai tervezik, viszont az év vé­géig elérik majd a havon­kénti 40 mázsás termelést. — Siófok Balatonszabadi fe­lé nyúló tóparti sávján — Aranypart névén — új üdü­lőtelep épül. A telep, ame­lyet nagy vállalati üdülők alkotnak majd. a tó sekély vízterületéböl partfallal el- rekesztett feltöltött területén, bontakozik ki. — Félidejéhez érkezett a sze­gedi szabadtéri játékok idei programja. Augusztus 21-ig még két bemutató lesz a Dóm téren: Strauss Cigány­bárója négy. a Magyar Ál­lami Népiegyüttes Ecseri la­kodalmas című műsora pe­dig három alkalommal ke­rül színre. — A fiatalok országos poli­tikai fesztiváljára hatodíz­ben került sor a Bács-Kis- kun megyei Szelidi-tónál n hét végén. A kétnapos de­monstráción több mint 10 ezer fiatal vett részt az or­szág minden részéből. — Hétfőn reggel a Johannes­burg közelében fekvő Sow e- tóban és több más. szinesbő- rt'iek által lakott dél-afrikai településen a viszonylag nyu­godt hétvége után folytatód­tak a faiüldöző rendszer el­leni heves tüntetések.-— Nyolcszázhetvenezer fo­rint értékű társadalmi mun­kát végeztek Csernely lakói idén, az első félévben. A társadalmi munka egy sze­mélyre jutó érteke eléri a 382 forintot. , — Barátságos labdarúgó- mérkőzésre kerül sor ma délután a diósgyőri salakos pályán. Az Üjságíró-váloga- tott ellenfele a Vasgyári Kór­ház csapata lesz. A találko­zó 17.30 órakor kezdődik. — Üj ABC-áruházat nyűt Halmaion a Halmaj és Vidé­ke Általános Fogyasztási és Értékesítési Szövetkezet. Az üzletet ma délelőtt adjak át ünnepélyesen a vásárlóknak. — Védett természeti érték lesz a Badacsonnyal egyidő- ben keletkezett Szentgyörgy- hegy. Oltalmat kap a hegy­tetőt teljesen beborító 60 méter magas bazaltsapka a körülötte sorakozó 25 méter magas bazalizsákokkal, to­vábbá az ott tenyésző ritka ősi szegfűfajta, valamint a csillag páfrány es több más növény is. — Wigner Jenő. Nobel-díjas fizikus, a Magyar Tudomá­nyos Akadémia meghívásá­ra hétfőn egyhetes látogatás­ra az Egyesült Államokból Budapestre érkezett. A vi­lághírű természettudós itt— tartózkodása idején több tu­dományos intézetet és egye­temi tanszéket keres fel, s a magyar tudományos élet ne-, vés — elsősorban fizikus — képviselőivel találkozik. Ked­di munkaprogramjának ki­emelkedő eseménye lesz az az előadás, amelyet délután 5 órakor ..A szimmetriaelvek ötven éve’’ címmel az aka­démia székházában tart. — Ford amerikai elnök va­sárnap interjút adott a UPI és az AP amerikai hírügy­nökségnek, elsősorban a vá­lasztási harc kérdéseiről. Az amerikai elnök ugyanakkor nyilatkozott a közelkeleti helyzetről is. Kijelentette, hogy a libanoni problémákat, az országon belül kell meg­oldani. Az esetleges ameri­kai beavatkozás ugyanis egv „Vietnamhoz hasonló helyzet, kiprovokalását kockáztatna.” — Borisz Volinov és Vitalii Zsolobov folytatja repülését, a Szál jut—5 orbitólis tudo­mányos állomáson. A két űr­hajós sikeresen befelezte a kristály növesztéssel kapcso­latos július 14-énx elkezdett technológia: kísérletet. Egy súlytalanság állaoolában nyert kristálydarabot már be­csomagoltak abba a tartály­ba. amelyet a későbbiekben a Földre juttatnak. — Barta Erzsébet, SZOT-dí- jas színművésznő, a Győri Kisfaludy Színház tagja liosz- sz.ii szenvedés utón augusztus 8-án elhunyt. Temetéséről később történik intézkedés. fíözfeinéiF A Vámos Ilonka Gimnázium IV. C. osztályában, 1956-ban érettségizett ' osztálytársaimmal szeretnék találkozni. Bala Ma­rian 73-442. /