Észak-Magyarország, 1972. március (28. évfolyam, 51-77. szám)

1972-03-07 / 56. szám

ESZAK-MAGYARORSZAG 6 1972» márc. 7», kedd A rajt sikerült Lelkesedés és egy gól 0¥TO—Pécs 1:0 (1:0) Ez bizony kimaradt, pedig a kapus már „verve” volt Foto: Szabó István Diósgyőr, 8000 néző. Vezette: Somlai -— néhány bosszantó hibával. Szeles, hűvös idő, kissé csúszós talajú pálya. DVTK: Veréb (8) — Kovács (5), Salamon (8), Hajas (ti), Kolláth (5) — Oláh (5), Kendy (7) — Vass (4), Földesi (G), Druzsin (7), Gass (6). Edző: Matliesz Imre. Pécs: Kapp (8), — Hernádi (7), Solymosi (6), Kincses I. (6), Ronrád (6) — Kocsis (7), Kincses II. (5) — Rónai (4), Tüske (5), Máté (6), Daka (4)'. Edző: Prciner Kálmán. Csere: Tüske helyett Jánosi, Tóth helyett Kineses II. (76. perc). A mérkőzés előtt egyfajta sajtótájékoztatón "találkoz­tunk a két csapat szakveze­tőivel. Preiner Kálmán mint­ha semmit sem öregedett volna azóta hogy elkerült Diósgyőrből, sőt a gondok el­lenére kedélyét is megtar­totta. „Egy pontért jöttünk, hu a védelmünk kibírja, ak­kor megszerezzük.’’ Mathesz Imre azt hangsúlyozta, hogy minden körülmények közölt győzni kell. Az ő jóslata vált be. Biztonsági játékkal kezdő­dött a mérkőzés mindkét, ol­dalon. így azután inkább a mezőnyben pattogott a labda. Az első percekben Kincses II. beadása, a másik, oldalon pedig Földesi szabadrúgása jelentett eseményt. A 10. percben szögletet ért el a DVTK. A jobb oldalról Vass ívelte középre a labdát, a pécsi védőfe, között Gass szinte derékmagassággal ki­emelkedett, és remek fejessel küldte a labdát a jobb felső sarokba. 1:0. A gól látható­lag felhozta a DVTK-t, öt perccel később Kendi beadá­sát Druzsin fejelte kapura, HMWaüMMggn^M de Rapp bravúrosan védett. Nem sokkal később Druzsin labdájával Gass ugrott ki. Hernádi azonban az utolsó pillanatban szerelt.. Alig történt' más az első félórában. Szembetűnt, hogy a Pécs a gyors gól után is mennyire megtartotta ere­deti védekező taktikáját. A DVTK pedig középpályásai révén is inkább támadásra rendezkedett be. Meglepően sok volt a pontatlan adoga­tás, ritkán lehetett látni fo­lyamatos játékot. A 35. perc­ben ismét a kitűnően védő Rappnak köszönhették a ven­dégek, hogy nem kaptak újabb gólt. Ezúttal Druzsin fejéről ütötte le a labdát a pécsi kapus. A 40. percben óriási helyzet maradt ki, Föl­desi szinte az egész védelmet kicselezte, lövés helyett azon­ban középre játszott, és Kon- rád az utolsó pillanatban mentett. Szünetben újabb gólról be­szélgettek a diósgyőri szur­kolók. Ez azonban elmaradt a második 45 percben, bár a Diósgyőr ekkpr is nagy lel­kesedéssel játszott. Solymosi csúnyán felvágta Kendit, majd Druzsint talpalta le. .Egy cseles szabadrúgásnál Gass lőtt a kapu mellé. Ken­di pedig a kapu fölé küldte a labdát. A 60. percben Druzsin két védőt, kicselezve remekül ki­ugrott, a tisztán álló Gasshoz továbbított, ő azonban lövés helyett a tizenhatoson belül visszakanyarodott, s így oda­lett az óriási helyzet. A mérkőzés utolsó félórá­jában’ egyre többször kitá­madott a Pécs* és néha me­leg helyzet adódott a DVTK térfelén. Igaz, ebben az idő­szakban is volt egy nagy helyzete a hazai csapatnak, Druzsin elöl azonban Rapp kifutással mentett, majd üres kapu mellé emelte a labdát a diósgyőri csatár. A 72. percben Máté tisztán töri kapura, de Salamon becsú­szással mentett. A 85. perc­ben Solymosi nagy erejű sza­badrúgását bravúrosan védte Veréb, végül Gass a felső kapufát találta el. Jó iramú, de alacsony szín­vonalú mérkőzést játszott a két csapat. A DVTK végig nagy lelkesedéssel küzdött, több helyzetet iá teremtett:, mint, az igen gyengén játszó pécsi csatársor. A hazai csa­pat a győzelemre rászolgált, s így igen értékes két pontot szerzett. Elsősorban a folya­matos játékban és a szélsők . foglalkoztatásában kell előbb­re lépni az eredményesség érdekében. A DVTK-ban Verébnek volt egy bravúros védése, a védelem és ,a csapat legjobb játékát Salamon nyújtotta, ! rajta kívül dicséret illeti Druzsin kezdeményező kész­ségét. okos játékát, kár hogy 1 helyzeteit nem tudta értékel1 síteni. Kendi végig ügyesen játszott. Hajas és Földesi is [ jó teljesítményt nyújtott. Gasst elsősorban gólja di­cséri. Paulovits Ágoston * Pécsi Dózsa—DVTK 1:0 (0:0). NB, I, tartalék. Diósgyőr, 3000 néző. Vezette: Szabó, Diósgyőr: Szabó — Balogh, Petercsák. Ta­más, Újvárosi, Szanyó, údva- rev. Tábori, Kúposok, Horváth. Fekete. Egyenrangú ellenfelek küzdel­me alakult ki, a diósgyőri tá­madósor nem tudta kihasználni helyzeteit. Jók: Balogh, Szanvó, Újvárosi. Hessin! kezdődött Kecskemét—Ózd 3:0 (1:0) Kecskemét, 3000 néző. Ve­zette: Bállá. Ózd: Katona — Abuczky, Kovács Z„ Machai. Holcz- hauser, Barna. Dolezsál, Egri, Csuhány, Fükő, Tóth. Edző: Zalai Rászló. Góllal kezdett a hazai csa­pat. A jobb szélre kikevere­dett labdát Makai perdítette kapu elé. a szél elcsavarta, Holczhauser mellé fejeli. A labda az üresen álló Pasek elé került. Á csatár még iga­zított is rajta, és védheletle- nül lőtte a kapu jobb alsó sarkába. 1:0. Lassan maga­hoz tért a Kohász; 1 perc alatt három szögletet ért _ el, amelynek a végén Csuhány a kapufát találta el. A szél­lel hátban játszó ózdiak me­zőnyfölényt harcoltak ki. a tizenhatoson azonban jól rombolt a Dózsa védelme. Ebben a félidőben 10:1 volt a szögletarány a Kohász ja­vára.' Barna nagy erejű lö­vését a kapus bravúrosan tornászta szögletre. A 40. percben azonban a haza: együttes növelhette volna előnyét, a. kapufa mentett. Szünet után is egyenrangú ellenfél volt az Ózd, pedig húsz percen keresztül a szél a kecskemétieket támogatta. Katona többször mentett gólnak látszó labdát, egy al­kalommal viszont az ózdi kapufán csattant a labda. Már-már úgy tűnt, .hogy ki­húzzák gól nélkül, amikor Lutz szabadrúgása átszállt a sorfal felett, és a szemfüles Diószegi a hálóba fejelte a labdát. 2:0. Ezután Csuhány már csak a kapussal állt szemben, de * fordulásból mellé bombázott. A 88. perc­ben ismét Lutz indított, pon­tos átadása a kiugró Molnár elé száll!, aki nem hibázott. 3:0. A szépítés sem sikerült, Egri már túljutott a kapu­son, de a ■ középhátvéd ön- íeláldozóan mentett a gól­vonal előtt, Ózdon a döntetlenben re­ménykedtek, s az első félidő­ben meg is volt ez a lehe­tőség. A csatársor azonban szétesően játszott, az egyedül elöl tartózkodó Csuhányjt alaposan „őrizték”. A "Ko­hász — a játék alapján — rászolgált volna az egyik pontra, de a helyzetek alap­ján a hazaiak megérdemel­ten nyertek. Jók: Katona, Kovács Z., Barna és a játékvezető. Vinczc Zoltán Birkózás A BVSC országos I. 'Osz­tályú kötöttfogású birkózó­versenyén első mérkőzéseiket vívták az olimpiára készülő válogatott kerettagok. A 69 főnyi mezőnyben a 82 kg- osok súlycsoportjában indult Porteleki, a DVTK verseny­zője, s a harmadik helyen végzett. Az NB I. állása J. Ü. Dózsa 16 11 4 1 47-15 26 2. FTC 16 9 4 3 38-Ifi 22 3. SBTC Ki 8 6 2 28-16 22 4. Vasas 16 8 4 4 17-15 20 5. Honvéd 16 7 5 4 22-1* 19 •6. Tatai). 16 6 5 5 25-23 17 7. Csepel 16 6 5 5 19-20 17 8. Komló 16 5 7 4 17-27 17 9. Rába ETO 16 3 8 5 17-28 14 10. Haladás 16 4 7 20-23 13 11. Egyetértés 16 3 7 fi 15-19 13 Pécs 16 3 7 G 7-11 13 13. Videoton 16 5 3 8 15-23 13 14. DVTK 16 4 3 9 19-29 11 15. Eger 16 3 4 9 19-36 10 16. MTK 16 1 5 10 9-28 7 Az NB I B állása I. SZEOL 18 13 2 3 42-21 28 2. ZTE 18 10 6 2 35-15 26 3. Debrecen 18 10 (i 2 ÍJ)- 7 26 4. Dunaújv. 18 9 7 2 23-10 25 5. MÄV DAC 18 7 9 2 28-17 23 6. Bp. Spart. 18 7 7 4 22-20 21 7. Dorog 18 6 8 4 19-15 20 8. Békéscs. 18 6 7 5 26-23 19 9. Kecském.** 18 fi 6 fi 34-28 18 10. Oroszlány J 8 6 6 fi 29-25 18 11. FÖSPED 18 5 5 8 21-29 15 12. Várpalota 18 5 5 8 14-23 15 13. SZMTE 18 4 6 8 18-26 14 14. Volán 18 4 5 9 22-33 13 15. Ganz-M. 18 3 6 9 14-26 12 16. Pénzügyőr 18 2 8 8 14-28 12 17. Ózd 18 3 5 10 15-30 11 18. P. Bányász 18 2 4 12 15-88 8 II Ián! Vegyész bravúrja Amszterdamban Bakony Vegyész— Niioe Amszterdam 6:3 (3:3) BEK-selejtező a legjobb négy közé jutásért. Aszterdam, 1500 néző. Miskolcon bizonyos csaló­dást okozott a .Bakony Ve­gyész játéka és váratlan ve­resége. Sokan elparentálták a veszprémi lányokat. Ök azonban megkísérelték a le­hetetlent, és lelkes játékuk következménye az eredmé­nyes szereplés. Ezúttal nem nehezedett vállukra a béní­tó! ag ható nagy., felelősség. A veszprémiek játszottak könnyedebben, és hatalmas küzdelem után sikerült ki­vívniuk a továbbjutást. Rendkívül szoros első fél­idő után — 3:3 volt akkor az eredmény — feltámadt a magyar csapat, és szinte el­lenállhatatlanul rohamozta az amszterdami kaput, Tóth­A Téli Kupa utolsó előtti fordulóját, bonyolították le az elmúlt hét végén. Szombaton Lenin város- női csapata" nem jelent meg a mérkőzés .szín­helyén, távolléte kis zavart okozott. A vasárnapi mérkő­zések közül a DVTK női csapatának találkozója a miskolci egyetemmel kettős jelentőségű volt, mert- az el­ért eredmény beleszámít a Magyar Népköztársasági Ku­pába. A forduló női mérkőzésé­nek eredményei: Sportis­kola II.—Földes G. serd. 67:31 (28:15), Sportiskola I.— Miskolci Vörös Meteor if j. 41:30 (14:16). Sportiskola II. —1. sz. Szakközépisk. serd. Harsány! Borbála öt gólja után Csikeszné lőtte a to­vábbjutást jelentő hatodikat, így alakult ki a 6:3-as vég­eredmény, amely a miskolci 11:9 után azt jelenti, hogy a miskolci sportrajongók új­ra igazi sportcsemegét lát­hatnak majd a miskolci sportcsarnokban, hiszen a Bakony Vegyész a döntőbe jutásért sorra kerülő mérkő­zését is bizonyára a miskol­ci sportcsarnokban fogja le­játszani. A Bakony Vegyész vala­mennyi tagja kitűnő telje­sítményt nyújtott. Tóth-Ilar- sányi Borbálán kívül nagy­ban hozzájárult a sikerhez Tűzkő szenzációs védése, aki ezen a találkozón élete leg­jobb teljesítményét nyújtot­ta. Gratulálunk a veszprémi lányoknak a nagyszerű hclyt­82:9 (38:5). DVTK—MEAFC felnőtt I. o. 101:22 (57:8). Sportiskola I.—Herman G; ifi. 56:10 (32:3). Földes G.— Kereskedelmi Szakközépis­kola serd. 31:7 (14:1). Sport­iskola II—Földes G. II. serd. 47:7 (28:5). MVSC II—Mis­kolci Postás ifj. 32:23 (11:13). Férfimér kötések. Sportis­kola—1. Szakközépisk. if.i. 65:38 (32:16). Kilián G.— Sportiskola II. 55:47 (30:20). DVTK Hi—Herman G. ifj. 37:28 (21:1). Kilián G.—Mis­kolci Vörös Meteor ifj. 52:7 (37:4). Kereskedelmi Szakkö­zépisk.—I. Szakközépisk. serd. 34:9 (14:5). Herman G. —MVSC III. ifj. 52:41 (27:23). Á ti éti ka Az olimpiai csarnokban megrendezett, utolsó fedett- pályás atlétikai versenyen több borsodi atléta indult és szerepelt sikerrel.- A férfiak­nál Bánhidi két verseny- számban indult. 60 méteres síkfutásban a döntő futam­ban kétszeri kiugrás miatt kiállították. 200 méteren 22.8 másodperces idővel harma­diknak érkezeit célba. A női 60 méteres síkfutás­ban két borsodi versenyző indult, Kiss Mária (Ózdi Kohász) 7,61 mp-cel máso­dik, Károly (DVTK) 7,64 mp- cel harmadik helyen végzett. Röplabda Vasas Izzó—MVSC ‘ 3:0 (10, 9. 8) NB I., női. Miskolc, 150 , néző. Vezette: Mészáros. Az újonc miskolciak csak a mérkőzés egyes szakaszai­ban játszottak jól. A vendé­gek jobbak voltak a mezőny­ben, így hálójátékuk is ered­ményesebbnek bizonyult. A volt válogatottakból, keret­tagból, s utánpótlás-váloga­tottakból álló V. Izzó 45 per­ces játék után biztosan győ­zött. Jók: Károlyi, Javorkúti. Ozdvidéki B. — MAFC 3:1 (9, 13, —8, 6). NB I.. férfi, Ózd. Vezette: Kalász. Ma‘- gas színvonalú mérkőzésen mindkét csapat nagy becs­vággyal küzdött. Kitűnő já­tékvezetés mellett a lelkes ózdiak % megérdemelten nyer­tek. Különösen az utolsó játszma vált izgalmassá. Jók: Fodor (a mezőny leg­jobbja), Halmai és Fürjes. Torna álláshoz! — Nemes — CTT^rsi'/ Kosárlabda MVSC—Borsodi Bányász 3:2 (0:1) Miskolc, 300 néző. Vezet­te: Nagy. MVSC: Kun — Buezkó, Herr, István, Krompaszky (Marót!), Locker, Marosi, Krisztián (Nagy), Sármány (Molnár), Kiss, Karczagi. . B. Bányász: Soltész — Szuhai, Katona, Bódis, Gön- cze (Szálkái), Karajz, Vére- bélyi, Tomesz, Kertész, Nö­veli, Fazekas. A ragyogóan előkészített edzőpályán rendezték meg a mérkőzést, amelyre szép számú nézőközönség volt ki­váncsi. A Bányász erősen tartalékosán állt fel, mert három játékosa a hétközi edzőmérkőzést követően a sérültek listájára került. Az első gólríi egy fél órát kellett várni, amikor kava­rodás után Novek a vendé­geknek szerzett vezetést. Ezt a második félidőre be­állt Nagy kiegyenlítette, de Kertész 11-esből ismét a Bányászt, juttatta előnyhöz. Egyre jobban elfáradt a vendégcsapat. Előbb Kiss 11-esből egyenlített, majd a szemfüles Nagy megszerezte p győztes gólt. Az NB III-as sajószentpé- teriek nagyszerű edzőpart­nernek bizonyullak. 4 (doros) Papp J. SE—Hc.iőcsabai Épí­tők 4:l (1:0). Hejőcsaba. .16 ta­lajú pályán, á Papp J. SE biz­tató játékot mutatott. Gl.: Konyha. Tatár. Szabó, Schul­ler, illetve Zajách. Miskolc) Bányász—S. Sparta­cus 2:1 (2:0). Pereces. Vezette: Bucz. .lói előkészített pályán élénk iramú, jó játék alakult ki a két csanat találkozóién. A \Miskolci Bányász helyzetei alapján megérdemelten győzött. Gl.: Farkas, Rőthy (11-esből), illetve Telenkó. Jók: Selmeczi, Fazekas, Varga. Farkas, .illetve Toronyi. Telenkó. Mczőcsáti VM — Hajdú ti orog 7:1 (4:0). Mezőcsát. Vehette: Dó­sa. DEAC—Lenin vár os 3:2 (1:1) Len in varas, 300 néző. Ve­zette: Bodnár I. LMTK: Varga (Dohány) — Breuer, Zumpf, Farkas (Teslér), Homródi, M. Var­ga, Szegedi (Koleszár), HaivSz, Kiss, Palotás (Tóth), Frits. Az első negyvenöt perc­ben többet támadott a ven­dégcsapat. A hazai csapat ebben a játékidőben mind­össze egyetlen korszerű tá­madást vezetett, amelynek végén Kiss biztosan lőtt a hálóba. A i'élidő utolsó per­cében nagy védelmi hibából egyenlítettek a vendégek. A szünet utáni cserék használtak az LMTK-nak. Most már több elgondolás volt a csatársor játékában, és a vezetést is megszerez­ték. • vA vendégek az utojsó ne­gyedórában feljöttek. Előbb .az LMTK ' védőinek ..közre­működésével” kiegyenlítet­tek, majd egy közvetett sza­badrúgásból megszerezték a mérkőzés eredményét eldön­tő harmadik gólt is. Vasárnap rendezték meg a mis­kolci középfokú iskolák torná­szainak városi bajnokságai. A lányok a Ságvári utcai Alt. Isk., a fiúk a DVTK tornatermében versenyeztek. A fiuk mezőnye a vártnál kisebb volt. A C-kate- góriában 9, a. B-kategóriában 3 csapat versenyzett, s a felké­szültség is közepes volt. A lá­nyok bajnokságán 5 gimnázium, az 1. és a 2. számú Szakközép- iskola, valamint a 101. sz. 1TSK összesen ja csapattal vett részt. A várost bajnokság eredményei: Fiú C-kategóriájú csapatver­seny: 1. Zaika M. Gépipari T. 2.35.5 pont, 2. Villamosinari T. 253.95 pont, 3. Földes G. 253.75 pont. B-ketegória: i. Zalka M. Gépipari T. 263,75 pont, 2. Föl­des G 254.75 pont, 3, 2. sz. Szakközéoiskola 130.75 pont. A fiú egyéni A-kategóriájú ver­senyben 1. Jakó (101, sz. TTSK) 103,3 pont. A B-kategóriában: 1. .Kurtán (Zalka M. Gépipari T.) 104,7 pont. Leány A-kategória: ]. Közgaz­dasági Szakközépiskola (Vizű Szalkó. Kuripka. Szanpiás. Gu­lyás. _ Kocsis) 168.15 pon‘. B-ka- tegória; 1. Földes G. (Nyírcsák, Eles M.. Éles E.. Gál, Szilágyi) 174,75 pont. 2. Kilián G. 170.95 pont. 3. Herman Ottó G. 170.75 pont. C-kaiegória: l. Zrínyi G. (Farkas. Kiss, Márton, Steien- kó, Szendrei, Tóth) 168,3 pont, 2? Földes G. 167.65 pont. 3. 101. sz. XTSK 164,3 pont. Egyéni, A- kategória: 1. .Kocsis (Közg. Szak­középisk.) 74 pont. B-kategória: 1. Robinson Anna 68.75 pont, 2. Tátrai T. 67.« pont (mindkettő Kilián Gimnázium). (— s) I i Labdarúgó\ i panoráma \ 1 NB I.: Csepel—Budapesti Honvéd 3:1 (2:1). Gl.: Hu- J 1 nyadi (2), Gulyás, ill. Pusztai. MTK—Tatabánya 6:0. t ! Ferencváros—Eger 1:0 (0:0). Gl,: Novak, 11-esből. Ya- 1 t sas—.Videoton 1:0 (0:0). Gl.: Váradi. Salgótarján— \ [ Komló 2:0 (1:0). Gl.: Horváth. Básti. Szombathelyi • i Haladás—VM Egyetértés 1:0 (1:0). Gl.: Kulcsár. Űj- ! ,] pesti Dózisa—Rába ETO 3:1 (1:1). Gl.: Fazekas (2), > i Tóth, ill. Korsós. [ i NB I. B: SZEÓL—Pénzügyőr SE 2:1, Zalaegerszegi [ i TE—Oroszlány 1:1, Szállítók—Dunaújváros 1:1, Buda- . i pesti Spartacus—Szolnoki MTE 4:0, Békéscsaba—Pécsi J ! Bányász 1:1, Horog—Várpalota 0:0, DVSC—Ganz- ’ I MÁVAG 1:0, Győri MÁV DAC—Volán SC 1:1, Kccs- ’ 1 keméti Dózsa—Özdi Kohász 3:0. i ! «*. ; • A toto 10. heti eredménye: x, 2, 1, I, 1, x, 2, x, x, ( ! 1, 1, x, 2 és a -f-l-es: 1. ! ' . EiiÉsziels mérkőzések