Észak-Magyarország, 1968. október (24. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-01 / 230. szám

Kitűnő csapatjáték BORSODI BÁNYÁSZ—EVTK 3:1 (1:0) Saj őszen tpéter, 1700 néző. Vezette: Kaposi. B. Bányász: Vörös (6) — Szakács (8), Csetfalvi (8), Né- gyesi (8), Lukács (8), Kertész (8) , Verebélyi (8), Csipke (9), Tátrai (7) (Katona —), Nyíri (9) , Bódis (8). Edző: Bolemá- nyi Károly. Az igen jó formában levő bányászcsapat ezúttal kitűnő csapatjátékkal rukkolt ki, s egyre-másra vezette támadása­it a jól védekező, helyenként tetszetősen is játszó erzsébe­tiekkel szemben. Különösen a csatársor volt elemében, s a három szép gólon kívül még számos nagy helyzetet terem­tett Győzelmük egy pillanatig sem volt vitás. Góllövők: Ker­tész, Bódis, Verebélyi, illetve Horváth. Jók; Nyíri, Csipke, Csetfalvi, Kertész. SPORT % ESZAKMAGYAWiÖRSZÁG * SPORT Géziéi prepm a hármas jubileum alkalmából Értékes pont idegenből VOLÁN SC—KMTK 1:1 (0:0) Rákoscsaba, 600 néző. Vezette: Bacsó. KMTK: Ambrus (8) — Lip­csei (7), Ködmőn (8), Várhelyi (8), Fejes (7) (Beraxa), Erdősi (6), Szitka (5), Szűcs (6), File- tóth (7), Balázs (6), Komlósi (5). Edző: Molnár Péter. Az első félidőben nem a já­ték szépsége, inkább küzdő jellege domborodott ki. Mind­két kapu többször forgott ve­szélyben, és Ambrusnak há­romszor is minden tudására szüksége volt, hogy hárítani tudjon. Szünet után a KMTK kitámadott, és változatos, ke­mény küzdelem alakult ki. Az 55. percben a hazaiak — vé­delmi hibából — megszerezték a vezetést. A sorozatos ellen- támadások után a 80. percben Balázs bal oldali beadását Fi- letóth a hálóba lőtte. 1:1. Jók: Ambrus, Ködmön, Várhelyi. Balszerencsés mérkőzés SALGÓTARJÁNI KSE— ORMOSBÁNYA 1:1 (1:0) Ormosbánya, 800 néző. Vezette: Borzast Ormosbánya: Romhányi (8) — Valeán (8), Grega (8), Toü- mayer (6), Hasdlió (6), Bihari (9), PáL (5), Szarvas (5), Bankó '(6), Bakomczás (5), ^Völgyet» Tóth (7). Edző: Bodoía Gyuia. Nagy lelkesedéssel és ezúttal jól is játszottak a hazaiak, s végig irányították a játékot. Rengeteg >Jövés ment a salgó­tarjániak kapujára, azonban vagy a védők mentettek, vagy a csatárok irányzókával volt baj. Fordulás után tovább tar­tott a hazaiak fölénye, s a 61. percben Bihari 20 méteres nagy lövéssel kiegyenlített. Negyedórával később ugyanő nagy kapufát lőtt, majd a S6. percben kapu előtti kavaro­dás uláp TaOprayar talált a hálóba, azonban a játékvezető les címén nem adta, meg a gólt Gólhelyzeted alapján akár nagyarányú győzelmet is arat­hattak volna az ormosiak. Jók: Romhányi, Grega, Bihari. Ragyogó második félidő PAPP J. SE—TU. KERÜLET 4:1 (0:0) Csepel, 300 néző. Vezette: Vadas. papp J. SE: Benkő (6) — Nemes (7), Homródi (8), Sáf­rány (1), Bakos (8), Rőthy (7), Dienes (8), Széman (9), Fehér (7), Angyal (7), Korbely (8). Edző: Halász Károly. Már a mérkőzés elején tá­madólag léptek fel a miskol­ciak és Rőthy, majd Angyal és Korbely két-két alkalommal is hibázott kecsegtető helyzet­ben. Fordulás után Sáfrányt már a 46. percben, túl szigo­rúan kiállították egy összeüt­közés után. Az 55. perctől minden öt percben történt je­lentős esemény. Előbb Széman talált a hálóba (1:0), majd Ne­mes beadását is ő fejelte a kapuba (2:0). A bíró Schneffet is kiállította Egy jobb oldali beadás után a menteni akaró A labdarúgó NB I. B állása: 1. Komló 26 15 8 3 39:14 38 2. Kecskemét 26 14 7 5 35:22 35 3. Eger 26 12 9 5 34:25 33 4. Nagybátony 26 13 5 8 39:30 31 5. Bp. Előre 26 9 9 8 25:19 27 r>. Oroszlány 26 11 5 10 38:32 27 7. Várpalota 26 9 9 8 23:24 27 8. Győri D. 26 10 7 9 35:34 27 3. MÁVAG 26 10 7 9 25:25 27 10. Szállítók 26 11 4 11 36:29 26 11. Bp. Spartacus 26 8 10 8 33:37 26 12. SZMTE 26 9 6 11 30:37 24 13. Pécsi Bányász 26 9 6 11 27:34 24 14. MVSC 26 7 10 9 24:32 24 15. BVSC 26 7 6 13 31:37 20 16. Nyíregyháza 26 5 8 13 21:32 18 17. Ózd 26 5 8 13 18:31 18 18. Budafok 26 5 6 15 23:47 16 NB II. Középcsoport: 1. Székesfehérvári WAV 22 12 5 5 45:24 29 2. Borsodi Bányász 22 11 6 5 27:15 28 3. Salgótarjáni KSE 22 11 6 5 35:26 28 4. Papp J. SE 22 10 6 6 42:31 26 5. Kazi n eb a reika 22 10 6 6 30:24 26 6. EVTK 22 11 2 9 32:27 24 7. Kisterenye 22 9 6 7 24:24 24 8. BEAC 22 8 6 8 38:34 22 9. Almásfüzitő 22 8 6 8 20:19 22 10. Esztergom 22 8 5 9 36:31 21 11. KKFSE 22 8 5 9 33:36 21 12. Volán SC 22 6 8 8 23:25 20 13 Ormosbánya 22 8 2 12 26:36 18 14. Tűzoltó Dózsa 22 6 4 12 23:34 10 15. TII. kér. 22 5 5 12 1^:36 15 16. Autóbusz 22 5 2 15 20:51 12 Homródi öngólt fejelt (2:1). Széman beadását Korbely po­fozta a hálóba (3:0), majd Fe­hér labdájával ugyancsak Korbely, még a kapust is ki­cselezve, beállította a végered­ményt. 4:1. Jók: Homródi, Ba­kos, Dienes, Széman, Kor­bely. A bányász sportkörök veze­tői gazdag sportprogramot ál­lítottak össze a közelgő hár­mas évfordulók méltó meg­ünneplésére. Szeptember 28-án, szomba­ton Edelényben, az Edelényi Bányász Sportkör rendezésé­ben egész napos ünnepélyre került sor valamennyi bányász sportkör és üzemi sportegye­sület részvételével. Október 27-én, vasárnap a Borsodi Bányász Sportkör Sa- jószentpétéren, a tornacsarnok­ban a polgári demokratikus forradalom győzelmének 59. évfordulója tiszteletére területi asztalitenisz-versenyt rendez. A versenyen a meghívott válo­gatott sportolókon kívül vala­mennyi bányász sportkör ver­senyzői részt vesznek. November 24-én a Kommu­nisták Magyarországi Pártja megalakulásának 50. évfor­dulója tiszteletére területi sakkversenyre és szimultán sakkjátszmára kerül sor Sajó- szentpéteren, a Borsodi Bá­nyász tornacsarnokában. 1969 márciusában Ormosbá­nyán a művelődési házban ün­nepi dísztorna bemutatóra ke­rül sor meghívott olimpikonok, válogatott sportolók részvételé­vel a Magyar Tanácsköztársa­ság kikiáltásának 50. évfor­dulója tiszteletére. F. P. Hí kiállítás és két áréi MVSC—Szállítók 2:0 (1:0) Miskolc, népkerti pálya, 2000 néző. Vezette: Schopp. MVSC: Serfőző (8) — Locker (7) , Buna (8), Buczkó (1), Te­mesvári (7), Molnár (8), Oláh (6), Krompaszki (7), Vasvári (8) , Marosi (1), Balázs (7). Ed­ző: Nagy György. A bajnokság végének köze­ledtével egyre nagyobb a mér­kőzések tétje, s ez bizonyos mértékben idegesebbé, izzóbbá teszi a hangulatot a pályán és nézőtéren egyaránt Mégis, amit ezen a mérkőzésen lát­tunk, mindenképpen el kell marasztalni. A vendégcsapat időnként olyan kíméletlen já­tékot nyújtott, hogy az rit­kaság a magyar labdarúgás második vonalában. Ráadásul a játékvezető úgy próbálta a kedélyeket lecsillapítani, hogy „párosával” állította ki a já­tékosokat A Marosi és Né­meth összecsapása esetében, például minimális .szabályta­lanságot lehetett látni, Németh ellökte Marosit, s a föld reeső miskolci játékos a hátvéd lá­bában próbált megkapaszkod­ni, Schopp mindkettőjüket ki­állította. Szünet után Buczkó és Bakk akaszkodott össze, itt sem volt súlyos dologról szó, mégis mindkettőjüknek el kel­lett hagyni a pályát. Ez a büntetés sem áll arányban az elkövetett vétséggel. Kuszenda esetében senki sem vitatkozott, utánrúvásért kiállítás iár. Vi­szont akadt még jó néhány sú­lyos sportszerűtlenség, szándé­kos durvaság, amclvért sza­badrúgáson kívül kiállítást, le­hetett volna alkalmazni. Saj­nos Schopp nem ezt tette. Sok­Öltözőkben — pálya szélén Szikráztak a futballcipők vasárnap az MVSC—Szállí­tók labdarúgó-mérkőzésen, s bizony, a nagy csata után az öltözők előtti folyosókon is lehetett olyan megjegyzé­seket hallani, amelyek sér- tőek, bántóak voltak. A Szállítók labdarúgói nem­csak a pályán sportszerűt- lenkedtek, hanem meccs után az öltözőkben is. Sér­tegetéseikből a miskolci já­tékosokon kívül a bírónak is kijutott. Ezért is várjuk érdeklődéssel a fegyelmi bi­zottság határozatát.-$• Négy és félórás kellemetlen uta­zás után játszott az Ózdi Kohász NK I-es női kézilabda-csapata a listavezető FTC-vel. A hazaiak hat góllal elhúztak, azután. amikor az ózdiak a második félidőben játék­ba melegedjek lényegesen jobb teljesítményt nyújtottak. Ebben az időszakban ők nyertek 4:2-re„ az „összesítettben” viszont a Ferenc­város került ki győztesen. Tanul­ság: hamarább kell felébredni. á A Mályi- tavon megrende­zett szezonzáró vitorlásver­seny után kedves jelenetnek lehettünk szemtanúi. Dr. Kardos Sándor, a megyei tanács vb-titkára ezúttal nyújtotta át a vándorserle­get annak az egyesületnek, amelynek versenyzői a leg­jobb eredményeket érték el az év folyamán. A megtisz­teltetés a MÉMTÉ-t érte. 90 pontos eredményével meg­előzve a DVTK-t és a Jus- titiát is. á — Az egyetemisták rendkívül veszélyesen indítanak, tehát már a félpályánál „meg kell ölni” tá­madásukat — adja a taktikai uta­sítást az MVSC kosárlabdázóinak Osgyáui Zoltán edző. £s mit mondott Szabó Imre, az egyetemisták edzője? — Végtelenül okosan Játszott az MVSC, viszont a mi kulcsjátéko­saink annál gyengébben. A rossz dobóforma nem hozhat sikert. * Szünetben nj,ár három góllal vezettek az MVSC kézilabdás lányai a Borso­di Bányász ellen, s Győrffy Endre edző ezúttal nem a hibákat boncolgatta., hanem — igen helyesen —• pszichi- kailag igyekezett a sikert biztosítani, amikor állan­dóan azt ismételgette: — „Lányok, ne feledjék_ a mottót: Győzni kell, győzni kell...” S a mottó ezúttal bevált, azért Szurdoki Zol­tán, a Bányász edzője hoz­zátette: — Hiába, nem megy a „mumus" ellen. — Pólyák végleges kiállítása döntő volt, mert a csapat jó for­mában van. Érthetetlen viszont az I. félidő kapkodó játéka — Így Pál István, a pcrecesick edzője. Hoffmann József, az MVSC szak­vezetője: — Fo-dulás után a fiúk lebecsülték az emberhátrányban küzdő ellenfelet, s ez majdnem i megbosszulta magát! — Engem nem ijeszt meg . a nagy név — mondta ma- i gabiztosan Kozma, a MÉM- j TE asztaliteniszezője a Sági j elleni pompás győzelme j után. — Mindenki ellen egyformán szívvel kell ját­szani, s akkor a siker nem maradhat el. Mennyire igaza van! kai inkább sorozatos hibáit akarta helyrehozni azzal, hogy öt embert — közülük négyet nehezen elfogadható indokok­kal —, küldött le a pályáról. Az MVSC egyébként ezen a mérkőzésen nemcsak lelkesen, hanem időnként jól is játszott A Szállítók húsz percen ke­resztül lelassította a játékot, viszont fél óra elteltével az MVSC egyre lendületesebben rohamozott, s amikor a 32. percben Vasvári megszerezte a vezetést, a hazai csapat fö­lényt harcolt ki. A gól után Balázs óriás helyzetet hagyott ki, mintegy 6 méterről lőtt a kapu mellé, négy perc múlva fejese nyomán az üres kapu mellé szállt a labda. Szünet után Balázs megsérült, nem sokkal később pedig Molnárt ápolták percekig a pálya szé­lén, miközben Buczkót és Bakkot lekúldto Schopp. A 72. percben újabb gólt ért el az MVSC. Bal oldali szöglet után a kapus röviden ütötte ki a labdát, az előre húzódó Locker rálőtte. A berohanó Vasvári belenyúlt a lapos lö­vésbe, s lábáról a kapu köze­pébe vágódott a labda. 2:0. A 80. percben Temesvári erős lö­vése a kapufa tövéről pattant ki. Az MVSC-ben ezen a mér­kőzésen Serfőzó, Buna, Mol­nár és Vasvári játéka emelke­dett ki: Schopp játékvezetőnek na­gyon nehéz .dolga volt a „szik­rázó" találkozón, de elhamar­kodott kiállításaival és sok téves ítéletével még nehezeb­bé tette. Paulovits Ágoston A jobbik vesztett Ovc a babér : í $ MÄil- ;v t .' / ....... o m H CJSAGH1R4 Gajdán, az MHSZ kitűnő ejtőernyős ugrója vasárnap az 1300. sikeres ug­rását hajtotta végre. Neve: Gajdán Miklós. Foglal­kozása: ejtőernyős oktató. Csa­ládi állap jta nős. Nevével elég gyakran talál­koztunk az utóbbi években. Repülőnapokon nemzetközi és hazai ejtőernyős-versenyeken zuhanó, és céíbaugrásokat mu­tat he, ezenkívül versenysze­rűen is foglalkozik az ejtőer­nyőzéssel, továbbá neveli, ok­tatja a bátrak sportjának ifjú nemzedékét. Vasárnap Ismét Jubileumot ünnepelhetett. A fegyveres erők napjának tisz­teletére célbaugrást hajtott végre Miskolcon, s ez volt az 1900. sikeres ugrása. Ezért a teljesítményéért a héten őt il­leti a babér. A hót sportolói Atléták: Galambost M. (ÖK- SE), Kapusi (ÖKSE), Ucszlcr (MVSC). Asztali teniszezők: Mol­nár A., Tálas. Dubéczi (MÉM- TE). Kajak-kenu: Drótos, Lik- sai (DVTXC) Svidró (MVSC). Kézilabdázók: Bányi Itt., Ilcgvi E. (ÖKSE), Kiss M., Halász K. (MVSC), Kiss T. (M. Bányász), Surányi (MÉMTE). Kosárlabdá­zók: Tóti», Bárdócz (MVSC). Labdarúgók: Serfőző (MVSC), Bozó (ÖKSE). Csipke, Nyíri (B. Bányász), Széman (Papp Ji SE) Ködmön (KMTK), Bihari (Ormosbánya). Röplabdázók: Lévai, Fehér (MVSC), Molnár (FarfcÁsiyuk). Ökölvívók.: Fischer (ÖKSE), Ma.iko, Csikó r GYŐRI DÓZSA—ÓZD 1:0 (1:0) Győr, vezette: Szegedi. A mérkőzés előtt szitált az eső, kissé csúszós volt az egyébként igen jó pálya. Ózdi rohamokkal kezdődött a játék, de a hazai védelem idejében tisztázott A 20 percben Csu- hány 25 méteres lövését védte bravúrral a kapus. A 30. perc­ben a győriek ötösén pattogott a labda, négy ózdi csatár is megcélozta a kaput de a vé­dőkről mindig visszapattant Katona kapuja előtt volt nagy kavarodás az ózdiak nehezen tisztáztak. A 35. perc hozta meg a mérkőzés egyetlen gól­ját Murányi fején megcsú­szott a labda, a szemfüles Orosz kapásból, 12 méterről védhctetlenül lőtt a felső sa­rokba. 1:0. Tovább is az Űzd rohamozott. A levegőben ló­gott a kiegyenlítés. Csuhány elől önfeláldozó belevetődéssel tisztázott a középhátvéd az üres kapu előtt. A 43. percben a mérkőzés legnagyobb hely­zete maradt kihasználatlanul. Csuhány három méterről fejelt a léc mellé. Szünet után folytatódott az ózdi nyomás. A 48. percben Halász kezén csattant a labda a 11-es pont táján. A határ­bíró intett is, de Szegedi nem ítélt büntetőt Azután Tamás a gólvonalról fejelte ki a lab­dát. A Kohásznak semmi sem sikerült. A 80. percben Csu­hány gurított az üres kapura, de ismét Tamás mentett a gólvonalról. Érdemtelenül szenvedett ve­reséget a Kohász. A mérkő­zés nagy részében uralta a mezőnyt, irányította a játékot Sok jó helyzetet dolgozott ki, de sajnos, hadilábon állt a szerencsével is. Szegedi nagy­vonalúan vezette a mérkőzést özdi Kohász: Katona (7) — Gál (8), Murányi (7), CsirmaZ (8), Várallyai (6), Barna (7), Bozó (8), Potje (6), Csuhány (5), Simon (6), Pázmándi (ti) (Kvassai 57. perc). Edző: Vi-. lezsál Oszkár. Vinczc Zoltán Vitorlázás Borsodi úttörő A MÉMTE a jubileumával. A miskolciakon fegyveres erők kívül a balatoni és a pécsi napja tiszteletére egyesületek 10 hajóval indul- rendezte meg tak a versenyen, jó szélviszo- évadzáró vitorlás- nyok mellett. Eredmények. Ca- versenyét. Külön dett: 1. Nagy—Szuhogy) rangot adott a sportesemény- (DVTK), 2. Endréd! K.—Mád; nek, hogy egybeesett a szak- (Justitia), 3. Ferenc?! Z,—Kő- osztály ötéves, fennállásának rösi (MÉMTE). M-yolle: 1­__________________ Juhász K. (MÉMTÉ), 2. Tóti G . (Justitia), 3. RásztóczKí (Gyógyszerész). Kalóz: 1. Fe- renczi—Tardi (DVTK), 2. Ra- lovics—Vömönczki (MÉMTE). . 3. Kinter F.—Kin ter Gy­válogatottak (MÉMTE). Finn-dinßi 1. Majo­ros (MAFC), 2. Endréd! (JuS- Hétfőn Budapesten a Ma- titia)’ 3‘ Petre (MAFC). gyaxország—Jugoszlávia öreg- ./) o-wiTT _ TT" V' KarJ SilÄf1t°B TrkŐrvedJ vC-tUkára nyújtottfát TS csapatában négy borsodi fia­talt is találunk: Kovács (MV­SC), Szabó (DVTK), Sifman (Kilián-ószak) és Kádár (Ti- szaszederkény). A gyerekeket Boros Dezső vezeti. Labdarúgó panoráma Olimpiai-kupa: Üjpesti Dózsái—Videoton 5:2 (1:1), Győr—Csepel 5:2 (l.T), Pécs—Szeged 3:1 (3:0), Tatabá­nya—Egyetértés 2:0 (1:0), Szombathely—Bp. Honvéd 2:0 (1:0). NB I. B: Bp. Spartacus—Nyíregyháza 1;0 (0:0), Egri Dózsa—Várpalota 1:0 (0:0), Kecskemét—Ganz-MÁVAG 2:0 (0:0), Győri Dózsa^-özd 1:0 (1.0), Komló—BVSC 1:0 (0:0), MVSC—Szállítók 2:0 (1:0), Nagybátony—Budafok 5:1 (2:0), Szolnok—Oroszlány 4:0 (1:0), Pécsi Bányász— Bp. Előre 2:2 (1:0). NB II. Középcsoport: Papp J. SE—III. kér. TTVE 4:1 (0:0), Volán SC—Kazincbarcika 1:1 (0:0), Borsodi Bányász—EVTK 3:1 (1:0), Salgótarjáni Kohász—Or­mosbánya 1:1 (1:0), Kossuth KFSE—Főv. Autóbusz 2:1 (1:0), Kistoronyé—Esztergom 1:1 (1:1), Székesfehérvári MÁV—BEAC 0:0, Tűzoltó Dózsa—Almásfüzitő 0:0. A totó 39. heti eredményei: 2, 1, 2, 2, x, 1, 1, 1, x, x, x, x, 2 és a -J- egy 2. eszakmagyaiíouszag A Mag.var Szocialista Munká-pár* Borsod megyei Bizottságának lapj< Szerkesztőség: Miskolc. Bajcsy-Zsilinszky u. 13. Beszerkesztő: Fodor László r,„ Telefonszámok: Központ: 36-132, 16-672, 35-33® 36-379. Titkárság: 16-386. flazdaságpolltlkat rovat* .6-033. Pártrovat 16-ms Belpolitikai r <r vat: 16-459 Kulrúrrovar 16-06?' Sportrovat- 16-049 MunkaMeveJe- zéa. panasztleyek t6-04B Kiadja­o Borsod megyei Lapjcladé v állalat Miskolc Bn1rsv-2si]ins7ky u 13. Felelős kiadó: nirá Péter Telefon- 86-131 Hirdetésfelvétel: Széchenyi u 15—17. Telefon 16-213 Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető 0 helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél Az előfizetés álla egy hónapra 18 forint Index: 25055 Készült a Borsodi Nyomdában Felelős vezető: Szemes tstvili