Ellenzék, 1943. március (64. évfolyam, 48-72. szám)

1943-03-16 / 60. szám

î V 4 3 mäfcina IB. ELLENZfi® 7 SPORT Csekély gőlarásiyu, meg nem érdeme’! vereséget szenvedett Csepelen a KEC Csepíl-KRC 3:1 (2:1) ööJidíáh: ő. perc Szamszíö il (mmy 22. perc Tolnái. 30, perc SiűDaúfcői, ntdsodih léliöö 25. percéDen SzöD Hihai TígifenlO ereid e leniét ?o f a holo/svárl csapat mely ú másodlK félidőben hitdnoers hdzd«>lt & BtflÁYAG nyerte az asztali teniszbajnokság Hályás-serlegél Szombaton dé után indult Csepelre harmadik tavaszi mérkőzését játszani á KAC. Nem. indult győzelmi reményekkel a piros-fehér együttes, mert reménytelennek látszott az, hogy győzzön a bajnokság élén ádló együttes ellen, sőt igen sötét fenye­getést jelentett az a tény- hogy a Csepel fel kerti vén az első helyre, javítani akarta a gólarányt és mindenáron győzni akart. A győzelmet meg is szerezte a csepeli együttes, de nem olyan gólaránnyal, mint ahogyan azt várták■ Nagy küzdelem után sikerült 3:1 arányú győzelme} áratniok d hAC ellen, Szart is A á II. szerencsétlen öngő'járul is, amelyet mindjárt a mérkőzés elejen rúgott be a saját kapuba. A csapat ennek ellenére sem vesztette el kedvét. Jól harcolta végig a félidőt, erősített a második félidőben, igen közel állott a döntetlen* kéz, amelytőt csak a balszerencse ütötte el és a me yet megérdemelt volna. A forduló többi mérkőzései nem hoztak meglepetéseket A NAC nagy harc után is biztosan győzött áz Újpest ellen, a Ferencváros az Elektromos ellen a Haladás nagy gólarányu győzőmével legázolta a Törekvést, a Gamma Szegedet. Szolnok Újvidéket. A Vasas nagy harc után egy góllal győzött a Kispest ellen, a DiMÁVAG—SalBTC találkozó pedig döntetlen eredménnyel végző dőlt. Hétfőn este befejeződtek városunkban az országos asztali teniszbajnokságok há­romnapos küzde mei. Harminckilenc csapat 503 versenyzője csapott össze az igen értékes Mátyás-serlegért, amelyet a D MÂV .4G remek együttese nyert meg. A küzdel­mek során sok szép és élvezetes percet szereztek a nagyszámú közönségnek a magyar asztak teniszsport legjobbjai, a Farkas-testvérek, Sidó, Kolozsvári Sárika, akik iseíitőt adtak abból, milyen hatalmas fejlődésen ment keresztül és mekkora tudást képvisel ma a magyar a.ztali teniszsport. A kettős ünnep sporteseményeinek részletei á következők: Szaniszió il. öngóljával az első fílídő 8. pereiben vezetéshez illicit a Csepel BUDAPEST. Kitűnő tavas7Í időben, mint­egy 5000 főnyi közönség előtt játszották le Csepelen a Csepel—KAC mérkőzést, amely a vendéglátó csapat meg nem érdemelt 3:1 (2:1) arányú győzelmével végződött. A két csapat a debreceni Thomas dr. síp­jelére a következőképpen állott fel; Csepel: Szekeres — Kalló. Szalay — Kap­ta, Olajkár 11., Cere — Fuszek, Marosvári, Szabadkai, Dudás, Pintér. Szünet után a KAC óriási erővel kezdett támadásokat. A csepeliek azonban jól véde­keznek Az 5. percben Páll összeesik a pá­lyán A játék percekig áii A játékvezető ma­gához inti a partjelzőket, de azok Kijelentik, hogy nem láttak semmit. Később kiderül, hogy az egyik csepeli játékos rúg­ta meg Pánt, úgyhogy csak hosszú percek után tért magához. A KAC-nak számos alkalma nyílott az egyenlítésre, de a csatársora nem igen lőtt kapura. Lassankint a Csepel is feLsz.abadu.lt és a jj, percben Szántay darterd miatt szabad­rúgást is lőnek. Káliéi szabadrúgását Szabad­kai kapja, akt azt a, későn kiugró Plank mel- j lett a hálóba lövi (j:t). A KAC ezután újra rohamozott, nyomasz­tó fölénybe került. A csatároknak számos al­kalmuk lett volna egyenlíteni, de akcióikat nem kisérte szerencse és az eredmény válto­zatlan maradt. A második félidőben is jó volt a KAC A KAC, szakítva a régi hagyománnyal, a második félidőben is elfogadható játékot nyúj­tott és csak az első félidő elején kapott ön­gól akadályozta meg a csapatot abban, nogy győzelmet Harcoljon ki. A döntetlent azonban minden kői ül menyek között megérdemelték volna. A kolozsvári csapatból a közvetlen védelem működött jól, a fedezetsor legjobbja Bonyhá­di volt, de Csákány és Páli is szorgalmasan dolgoztak. A csatársor minden egyes tagja ki­tett magáért, de csak a második félidőben nyújtottak elfoagdható teljesítményt. A győztes csapatból Szekeres, Maros zári és j Szabadkai voltak jók. * j A debrecni Thomas dr., egy-kér hibától cl- ! tekintve, jól vezette a mérkőzést. j Az NB I, vasárnapi fordulójának eredményei j i\'/lC—Újpest 21 (0:0). A mérkőzést nagy 1 harc után tudta csak megnyerni a váradi csa- I pat. Szünet után Zsengellér révén a 28. perc- I ben az Újpest jutott vezetéshez, a 31-ik perc- j ben azonban Incze 11. fejesgóljával egyenlít ; a NAC, majd a 38. percben Demény fejes- j góljával megszerzi a győzelmet'is. Î Ferencváros—Elektromos 3:0 (2:0). Az ül­1 lői-uti pályán Sipos, Toldi és Sárosi III. tizen- I egyesével győzött a Ferencváros. \ rlaladás—Törekvés 6;i (3:1). A két vas­utas csapat találkozójából meglepetésszerűen a szombathelyiek kerültek ki nagy gólarányu győzelemmel. Gamma—Szeged 3:1 (3:1). Vasas—Kispest 1 :o (1:o). Szolnok—Újvidék 4:0 (3:0). DiMÁVAG—SalBTC 3:3 (3:1). A bajnokság állása a következő: 1 Csepel 26 pont, 2 Ferencváros aj p. 3 NAC 24 p. 4 Szolnok 24 p. y Vasas 23 p. 6 Gamma 22 p. 7 SalBTC 21 p. 8 Újpest 16 p. 9 Új­vidék 16 p. 10 DiM ĂV AG láp 11 Haladás 1; p 12 Kispest 14 p. 13 Törekvés 13 p. id Elektromos 12 v. 13 KAC 11 p. 16 Sze- 1 ged 10 pont. KAC: Plahk — Szaniszió 11 ., Vass —. Páll, Bonyhádi, Csákány — Raiinai, Kovács IV., Váczi, Szántay, Toinay. A KAC fölényével indul a játék. A ne­gyedik percben Tolnainak, majd a 7. perc­ben Szántaynak akadt jó helyzete, de Szeke­res jól vedte kapuját. A S percben jutott ve­zetéshez a Csepel. Fuszek kitört, éles beadását Szaniszió II. fordulásból akart- a mezőnybe kivágni, de a labda oly szerencsétlenül vágódott a lábá­ra, hogy az a saját kapufa jobb felső sar­kába pattant, öngól! 1 :o. Percekig a csepeliek támadtak, de Maros- vári lövése élesen mellé ment. A 16. percben Radnainak volt alkalma gólt lőni, de közel­ről kapu mellé tette a labdát. A 22. percben egyenlített a KAC. Radnai pompás beadását a jó iramban ér­kező Tolnai Dudás mellett élesen a hálóba fejelte (i;i). A közönség lelkesen biztatja a kolozsvári csapatot, amelynek azonban nem volt szeren­cséje, mert a 30. percben újra vezetéshez ju­tott a Csepel. Dudás kapásból küldött lövését Plank ki­ütötte, Szabadkai pillanatok alatt ott ter­mett és közelről a hálóba küldötte a lab­dát (2:1). ^ Marosvári nehéz helyzetben a kapufát ta­lálta egy nem sokkal később induló csepeli támadás nyomán. Ezután erős újabb támadá­sok zúdultak kapura, de Bonyhádi jól állot­ta helyét. A 30. percben a KAC-nak alkalma lett volna egyenlíteni. Páll szöktette Radnait, aki Szálait kicse­lezve, egyedül uört Szekeres kapuja felé. Nagy izgalmában azonban öt lépésről mel­lé lőtte a labdát. Nagy helyzet volt!!! Nem sikerül az egyenlítés... Szünetben Szaniszió II. vigasztalhatatlan. Opata edző Radnait korholja, aki kétszer is besétálhatott volna a csepeliek kapujába. Ki&ERŰVIZ KOLOZSVÁR. Háromnapos szakadat­lan küzdoem után hétfőn a késő esti órák­ban fejeződött be Kolozsváron az ország legjobb asztali teniszezőinek küzdelme Ma­gyarország 1943. évi asztali teniszbajnok­ságainak során. Harminckilenc csapat se­reglett össze városunkba az ország minden sarkából és részéből és 503 versenyző ál­lott az asztalok mellé, hogy megküzdjön az elsőbbségért. Az országos bajnokságok eredményei a következők: Csapatbajnokság: 1. DiMÁVAG (Far­kas, Sidó). 2. WMTK (Till, Soós). 3. Du­na SC és a Szabadkai ATC. A győztes csapat megérdemelten nyerte az országos bajnokságok nagydiját, a Má­tyás-serleget, a döntőben a WTK csapata eLleu aratott 3:1 arányú győzelmével. Női egyes; 1. Farkas Gizi DiMÁVAG- 2. Kolozs vári Sári Kolozsvári PSE. A dön­tőben igen nagy küzdelem volt a DiMÁ­VAG tehetséges versenyzője és Kolozsvári Sári között, amelyből végül is Farkas Gizi került ki 3:0 arányban győztesen. 3. Ábra­hám Piri MOVE TE és Megveriné MOVE TE. Női páros: 1. Kolozsvári Sári Kol'. SPE, Farkas Gizi DiMÁVAG- 2. Megyeriné, Áb­rahám Piri MOVE TE. Az első helyezett együttes biztos győzelmet aratott. 3- Beck, Vécseiné Újvidék és Ernődi, Scbönek BTK. Vegyespáros: 1. Farkas-testvérek DiMÁ­VAG- 2. Kolozsvári Sári, Sidó DiMÁVAG- A döntő eredménye 3:0. 3- Harangozó II- SzATC, Emődi BTK és Harangozó I., Áb­rahám Piri MOVE TE. Fajijáras: 1- Soós, Till WMTK. 2- Ha­rangozó I- és II. Szabadkai ATC. A nap legszebb és legnagyobb küzdelme, amelyet 3:2 arányban nyert a WTK két verseny­zője. Játszma-eredmények: 21:12, 19:21, 21:15, 16:21. 26:24. 3-' Farkas, Sidó Di­MÁVAG és Vladone, Kovács V'tLamosmü- vek. Férfiegyes: /. Harangozó I. SzATC és Soós WMTK. 3- Sidó D.MÁVAG, Túl WMTK. Mivel mindkét játékos csak két és fél győzelemmel végzet!, ez évben a férfiegyes­ben nincsen bajnok­KOLOZSVÁR. A K. MÁV csapata vasár­nap játszotta első NB. II. mérkőzését a ta­vaszi idényben a DVSC ellen. A debreceniek a mérkőzést 4:2 (4:0) arányban nyerték meg, de az eredmény döntetlen is lehetett vol­na, ha a kolozsvári vasutas csapatnak na­gyobb szerencséje lett volna a második fél­időben. A kolozsvári együttest letörte az első busz percben hirtelen kapott bárom gól, amiből kettő védhető volt. Mégsem adták fel a har­cot és csak a szerencse mentette meg a vendég- csapatot a kiegyenlítéstől. A két csapat a következő összeállításban ját­szott; DVSC: Nagy —- Csókái, B. Nagy — Zi­lahi, Mester, Orosz — Komlosi, Szabó, Szi­lágyi, Tisza, Sidlik. K. MÁV: Maglódi — Horváth, Szimcsák — C$iky, Kiss, Oláh — Szednicsek, Hódy, Mátyás, Sir II., Demény. A debreceniek már a második percben ve­zetéshez jutottak. Tisza kitört, oldalról kül­dött lövése a jobb felső sarokban kötött ki. (i:c). A 4. percben a K. MÁV egyenlíthetett volna, de Hódy kapufát lőtt és a visszapat­tant labdát. Mátyás közelről a kapus kezébe lőtte. A 16. percben Zilahi sarokrúgás után messziről küldött lövése jut a MÁV hálójába. (2;c). A 21. percben a debreceniek Szilágyi révén 3-,0-ra vezetnek. A 27. percben £)e­Egyetem Mozgóban ma visszavonhatatlanul utolsó nap: Halálos csók Marády Kalalinn al Holnaptól a francia filmgyártás izgalmas és felülmúlhatatlan mes­termüve : (Asszony az örvényben) Csak 16 éven felülieknek ! rnmmwiiiwnrwii—irmrwwwm ■ mi hím? meny hagy Isi nagy helyzetet. A 45. percben Szabó gurulós labdája az alsó sarokban köt ki. Szünet utáni a K. MÁV nagy fölényben volt, de csap szépíteni tudott a 16. percben Gssky ii-ével és a 27. percben. Demény gól- . javai. Ezután Csiky és Mátyás helyet cserél­tek, a K. MÁV-nak számos alkalma lett vol­na újabb gólok elérésére, de az eredmény vál­tozatlan maradt. 7 wcwcv volt a legjobb, a fedezetserban Orosz, a csa­társorban Tisza. A K. MÁV-ból Csiky nyúj­totta a legnagyobb teljesítményt, mellette Szimcsák, Mátyás és Kiss voltak jók. A mérkőzést 100c néző előtt Juhász Attila dr. vezette le. A két csapat vasárnap Debre­cenben barátságos mérkőzést játszik egymás­sal. Vasárnap: Szolnok—KAC KOLOZSVÁR. A Nemzeti Bajnokság 1. osztályában a vasárnapi negyedik fordulóban a következő mérkőzések kerülnek lejátszásra: Kolozsváron KAC—Szolnok, Újvidéken UAC —NAC, Szegeden Szeged—Ferencváros, Sal­gótarjánban SalBTC—Vasas, Budapesten Elektromos—Haladás Törekvés—Csepel, Kis­pest—Gamma, Újpest—DiMÄVAG. KAC II.—K. MÁV IL 6:2 (3:1) A városi sporttelepen vasárnap délelőtt játszott a két csapat edzőmérkőzést a debre­ceni Szilárd vezetésével. A KAC megérde­melten győzött Verbőczi 2, Szokoly, Bozoky, Kovács és Levente góljaival. A K. MÁV ré­széről László és Bálint volt eredményes. KEAC—MFSE 7:3 (3:2) A mérkőzést az egyetemi stadionban ját- í szórták le és annak során a mezőgazdasági ; főiskolások dicséretesn tartották magukat. —. I Góllövők: Jeszenszky 2, Szabó 2, Nagy 1, ! illetve Fugel, Osváth, Kövi. ■ Budapest—Kolozsvár ifjúsági mér* közést rendez az MLSz BUDAPEST. Az MLSz Országos Elnök­sége a napokban ülést tartott. Az ülés során úgy döntöttek, hogy a Mátyás király sport- éwcl kapcsolatosan Kolozsváron megrende­zendő Budapest—Vidék válogatott mérkőzés előtt Budapest—Kolozsvár ifjúsági válogatott­ja játszik egymás ellen. Megkezdődtek a levente labdarugó bajnokságok BUDAPEST. Vasárnap délután 3 órakor ünnepélyes keretek között vitéz Tárczav Fe- liczides Román dr., a TST vezetőjének, az IOV jelenlétében kezdődött meg a levente labdarugó bajnokság a Gamma Bánát-utcai pályáján. Az első mérkőzésen az I. kér. LE 5:1 (3:0) arányban győzött a Gamma leven­ték ellen. _______ Az NB II. Mátyás csoportjában vasárnap indulnak meg a küzdelmek. A kolozsvári csa­patok közül a Bástya Marosvásárhelyre rân­dul le, ahol az NSE ellen játszik a bajnoki pontokért. A K. MÁV sportegyesület 1943 március hó 19-én, pénteken este 6 órakor tartja rendes évi közgyűlését a MÁV összhang dísztermé­ben. A KOLOZSVÁRI TENISZ KLUB vasár­nap, március 21-én délelőtt ix órakor tartja rendes évi közgyüléséc a 1050 Unió-utca 21. szám alatti tanácstermében. fi D MfiVBG nyerte a Mátyás-serleget Héttőn e: ie feleződött be a 39 csapat 503 versenyzőiének nagyszabása küzdelme Könnyén győzhetett volna a MÁV DVSC-K. MÁV 4:2 (4:0)