Ellenzék, 1936. június (57. évfolyam, 125-148. szám)

1936-06-02 / 125. szám

1936 fa rítus 2. »EEEWfcBJB Az Universitatea egy pontot eheti a NAC-tót A másik ponfoS a bíró vette eí az egyetemi csapattál CLUJ. U—NAC 3:3 (2:2). 2500 néző, biró T. Jonescu. NAC. David, B-airtha—Sarkadi, Spielmaaui —Juh ász—Feuers te in, S z iika—M os k ó— B o d o - la—Borbély—.Kocsis. U. Sepsi, Borgea—Giurgu III. Golub—Gain —David, Draga—Paunescu—Szaniszló— Plo- e steaua—Orz*. Egyenrangú ellenfelék küzdelme, mely­ben az Universitatea volt a többet támadó fél, a NAC viszont főleg Bodola kitűnő játé­kával a kínálkozó kevés gólhelyzetet is mind kihasználta.. Az egyetemi csapat Năsturel és Janoovici helyén tartalékokat volt kénytelen szerepeltetni, akik nem tudták helyettesíteni a standard játékosokat. Az egygólos győzel­met az U igy is megérdemelte volna, Tope Jonescu biró azonban egy jogos tizenegyest nem ítélt meg, a NAC egyik gólja pedig fel­tűnő lesáll'ásból eredt. A 8. percben Ploesteanu—Szaniszló—Dra­ga összjáték után utóbbi a kifutó David mellett 3 méterről az üres kapuba lőtte az U első gólját. A 15. percben Draga kornerét David Szaniszlónak adja, aki kapásból a második U-gólt vágja be. A 27. percben Ko­csis lefutja a hibázó Golubot és Borgest, be­adását Boloda 14 méterről iveit lövéssel Sepsi kapujának jobb felső sarkába lövi. A 38. percben Szika erős lesállásbatn kap egy labdái, a biró elengedi ü játékost, akinek beadását Bodola most sem hibázza el és 16 méterről a bal felső sarokba lövi az egyen­lítő gólt (2:2). A második félidő 28. percében David 30 méterről1 a kapura lő, David NAG-kapus a labdát kiejti kezéből, a befutó Paunescu is­mét az U-nak szerzi meg a vezetést. A 36. percben Giurgiu ill. súlyos hibájából Szika lefut és 16 méteres lövéssel egyenlít. Sepsi érthetetlenül meg sem kísérelte védeni a véd­hető lövést. A NAC szerencsével és a biró indiszpo­nált vezetésével érte el a döntetlent. A nie- zony legjobb embere Bodola volt, akit bár erősen fogtak, két gólt mégis imponáló biz­tonsággal lőtt be. Mellette Szika, Juhász és David voltak a NAC legjobbjai. Az U nem játszotta ki a Hungária elleni formáját, de igy is többet és lendületeseb­ben támadott ellenfelénél, csatársorának jobbszárnya azonban sokat hibázott. Orza, Gain, David, Borgea, Ploesteamu és az első félidőben Szaniszló voltak a csapat legjobb­jai. T. Jonescu biró többször súlyosan hibá­zott az U terhére. Ez ónnál sajnálatosabb, mert ezek a hibák esetleg az egyetemiek egész jövőjét tönkreteheti ék. Timisoaran és Oradean győztek a magyar csapatok TIMISOARA. KISPEST—KINIZSI 8.1 (3:1), góllövők Serényi (2), Nemes (2), Új­vári (2) és Székely (2), illetve Thierjung, aki a vezető gólt lőtte. ORADEA. ERZSÉBET, SOROKSÁR—CRI- SANa 3:0 (3:0). Góllövök: Takács II. (2) és Magyar. LUiPBNI. A Ripensia 9:2 (4:1) arányban nyerte meg a Minerul elleni Román-kupa­döntőt Bindea (4), Dobay (3). Ciolac (2) góljaival. A helyi csapat Zelenák két góljá­val volt eredményes. A Ripensia vasárnap Clujon játszik elődöntőt az Universitateava!. ARAD. AMTE—VICTORIA 4:1 (1:0), biró C. Radulescu. A cluji csapat nagy balszeren­csével küzdött, de a biró is előmozdította vereségét. Góllövök: Pernaki (4), illetve Fe- raru. Olaszország—Magyarország 2ü (1:0) BUD APEST. O L A S ZO RSZÁG—M AGYAR- ORSZÁG 2:1 (1:0), biró Miesz Ausztria, 38 ezer néző. A magyar csap-ait tegnap nyo­masztó fölénnyel játszotta végig a mérkő­zést, azonban nagy balszerencsével küzdött és az olaszok ezúttal is megszerezték a győ­zelmet. A 30. percben Pasinati 6 méteres lö­véssel szerezte meg az első gólt, a 24. perc­ben Turay egy kapuelőtti kavarodásból kö­zeli lövéssel egyenlített. A második félidő 33. percében Meazza kiugrik a- magyar védelem közül és a győztes gólt lövi. A magyar csapat fölényére és pechjére jellemző, hogy a kornerarány 16:2 volt a magyarok javára. A mérkőzést a kormány­zó, Colonna olosz követ és több miniszter is végignézte. Miesz biró feltűnően sokat téve­dett a magyar csapat terhére. Az olasz csa­pat egyébként erőszakosan és fegyelmezett­lenül játszott, amiért a közönség többször kifütyülte. NEM MINDENNAPI ÉLMÉNY LESZ AZOK SZÁMÁRA, KIK RÉSZTVESZNEK i P0RNMATRII AUTOCAR KIRÁNDULÁSON A kirándulás külön szenzációja: A volt harctér megtekintése! — Részvételi dij: A négynapos kirándulás, lakással, kitűnő ellátással, utazással és minden költség­gel együtt csak 85®'— lejbe kerül! ! Indulás jú­nius hó 6- án, vissza: junius9-én. Még ma je­lentkezzen. Jelentkezni az Ellenzék könyv-osz­tályában le­het ! Cluj, Piaţa Unirii Városunk szerdai szenzációja: Prága—KAC atlétikai viadal GIAJJ. (Az EUenzék tudósítójától.) Évtize­dek óta nem látott sporteseményben lesz része városunk sportkedvelő közönségének. A KAC vezetőségének ugyanis sikerült vég­leg megállapodni Prága válogatott atlétacsa- patával, hogy a helyi, jó formában lévő ver­senyzőkkel egy meghívásos verseny kereté­ben megmérkőzzenek. A verseny szerdán délután fél 6 órai kezdettel fog lezajlani a városi sporttelepen. A cseh csapat minden egyes tagja kiváló eredményekkel dicsekedhetik s komoly ed­zéssel készül a berlini olimpiára. Vezetőjük A gyakorlati élet, az egye­temes tudás tárháza lesz! 8 KÖTETES Minden kötet 475 lej. Kötetenkint kapható: Ellenzék könyvosztályában. Piaţa Unirii No. 9. Kérje a lexikon 40 oldalas ingye­nes prospektusát! I HJ lexikon kijelentése szerint az összes sprint, közép­távfutó és ügyességi számokban elindulnak két-két résztvevővel s az egyéni versenyeken kivül egy 4 X200-as stafétában is összemérik erejüket a KAC rekorder stafétájával. Tizen­öt méteren felüli sulydobás, 7 méteren felüli távolugrás, 1.90 cm.-es magasugrás és egyéb kiváló eredmények színhelye lehet a ver­seny. A komoly sportot kedvelő közönség tehát semmieselre se mulassza el eme ver­seny megtekintését, midőn is egy egész sereg kiváló teljesítményű atléta versengésében gyönyörködhet. A válogatott cseh együttest sikerült kedvező anyagi feltételek mellett le­kötni, úgy hogy a KAC a belépőjegyeket 40—20—10 lejes propaganda árakon tudta megállapítani. A cseh atléták kedd este érkeznek váro­sunkba, a KAC ünnepélyes fogadtatásban részesíti őket. A részletes programot holnap közöljük. Pelle István dr. győzött az amszter­dami tornaversenyen Amszterdamból jelentik: A magyar—hol­land—belga nemzetközi tornaviadal a ma­gyar versenyzők teljes sikerével végződött. A csapatversenyben 1. Magyarország, 2. Hol­landia, 3. Belgium. Az egyéni összetett ver­senyben 1. Pelle István dr., 2. Tóth magyar, 4. Péter magyar, 5. Sarlós magyar, 6. Kecs­keméti magyar. Egészséget vesz akkor, amikor a legbizto­sabb és a legjobbnak bizonyult „Primeros“ gyártmányt kéri. Mert ma semmi sem létezik jobb, mint a A MAGYAR OLIMPIAI AMATÖR LAB­DARUGÓCSAPAT tegnap Budapesten 3:2 (1:1) arányban győzött Kraikó válogatottja elten. BUCUREŞTI UNIREA TRICOLOR—GLO­RIA 4:1 (3:0). GóUövők: Niculescu (2), Cár­ján és Jonescu, illetve Tudor. A Keremia nyerte az Északi Liga labdamgóbafaokságái BISTRITA. Kerámia—Barkochbu Satu- I bajnokságának döntője, biró Mann Károly, Mare 2:0 (1:0). Az Északi liga labdarugó- góilövők Fischmamn és Nechita. A Phönix és JJLSA holtv vezetnek a B-Uiţa minősstőmér !B AI A-MA RE. Phönix—Victoria Constanta 4:2 (1:1). BRAILA. Franco Romana—ILSA 3:2 (2:1). Meglepetés. A B-liga minősitőmérkőzéseinek állása jelenleg a következő: 1—2. Phönix 3 2 __ 1 8 6 4 1—2. ILS.A 3 2 — 1 8 6 4 3. IAR 2 1 — 1 4 1 2 4. Franco Romana 2 1 — 1 3 6 2 5, Victoria 2 — — 2 2 6 — 9 & atlétikai viadalon Bucuresti-i tudósítónk jelenti: A Prága, Belgrád és Bucureşti közti atlétikai verseny első napja után a cseh atléták fölényesen vezetnek 63 ponttal Belgrád (43 pont) és Bucureşti (38 pont) előtt. Részletes eredmé­nyek a következők: 100 m. 1. Dejenariu Bucureşti 10.9 mp., 2. Turanka, Prága, 3. Bauer, Belgrád. Sulylökés. 1. Douda, Prága 15.23 m., 2. Vucsevics, Belgrád, 3. Klent, Belgrád. Magasugrás. 1. Kratki és Galanda, Prága 1&5 cm.-re], 3. Teleszko, Belgrád. 400 m. 1. Lorenz. Belgrád, 2. Kratki, Prá­ga, 3. lordache, Bucureşti, 4. Lapusneanu, Bucureşti. Diszkoszvetés. 1. Klent, Belgrád, 2. Hava- letz. Bucureşti, 3. Vucsevics, Belgrád. 4X100 m. 1. Prága 43.2 mp.. 2. Bucureşti 43.3 mp. (Ionescu, Ghitescu, Lupan, Deje­nariu), 3. Belgrád 44.2 mp. 1500 m. 1. Housek, Prága, 2. Hamsa, Prá­ga. 3. D. Cristea. Bucureşti, 4. Cseke, Bel­grád, 5. Decs. Belgrád, 6. Manea, Bucureşti. A versenyeket ma folytatják. VEGYES MÉRKŐZÉSEREDMÉNYEK CLUJ. KMSG—Avram láncú 3:1 (3:1). Bo­lohan-kupamérkőzés, góllövők Bakos (3), illetve Kacsó tl-esből. Daróczy KMSC egy tizenegyest kapu mellé lőtt. Victoria B—Napoca 9:2 (2:1) kupamér­kőzés, góllövők Mathies (5), Cociuban-fivé- rek (4), illetve Popescu és Körmendy. NAC—KAC 3:2 (1:2) ifjúsági barátságos mérkőzés, 1000 néző, biró Stanciu. A két csapat nívós, szép játéka egyenlő ellenfelek küzdelmét mutatta. A KAC a mérkőzést könnyen megnyerhette volna, de Szabó és Csiky két tizenegyest nem tudott értékesite- ni. Góllövők Sámsonovics, Máthé és Ange- lotti, illetve a KAC részéről Jánosi (2). Victoria ifj.—Vasöntöde ifj. 3:0 (0:0), U— Victoria törpemérkőzés 3:1 (3:0). Universitatea Avantgarda—Unirea 6:1 (3:0) kupamérkőzés, góllövők Putnic (5) és Ne- gráu .illetve Szabó, aki két tizenegyest mel­lé is lőtt. LUGOJ. KAC—Jahn 4:1 (0:1) barátságos, góllövök Palocsay (2), Engi és Varga. A Jahn a második félidő 30-ik percéig 1:0-ra vezetett a KAC ellen, mely ma a Vulturii- val játszik. TG.-MURES. Mures—Şoimii Sibiu 8:1 (2:0) barátságos. Csík Ferenc, a magyar főiskolai uszóbaj- nokságokon a 10O m.-es gyorsuszást 57.4 mp.-es nagy-szerű uj magyar főiskolai re­korddal nyerte. BUDAIPEST. A BEAC nemzetközi tennisz- versenyén a férfi egyest Szigeti nyerte Ba­lázs Zsigával szemben, akit 2:6, 6:3, 6:3, 6:4 arányban győzött le a döntőben. A ve­gyespárosban a Dallos II.—Schréderné-pár győzött. A Ferencváros veresége Bécsben. A bécsi nemzetközi labdarugótorna első napján az Austria 4:0 (1:0) arányban győzött a Ferenc­város tartalékos csapata fölött, a Rapid pe­dig 8:0 (2:0) arányban verte az olasz Tries- tinet. Mozgószinházak műsora: HÉTFŐ: CAPITOL-MOZGÓ: TE VAGY A SZEREL­MEM! Főszereplők: Camilla Horn, Hansi Niese, Hans Söhnker. Műsor előtt: Uj világhiradó. A filmben magyar feliratok is vannak. EDISON-MOZGÓ: I. KÉT KIRÁLY. Emil Jannings-al. II. MACSKA ÉS AZ EGÉR. Fősz. Jeanette iMac Donald, Ramon No- varro. 3. 6, 9-kor. Román és magyar feliratokkal. MUNKÁS-MOZGÓ: I. A PÉNZ RABSZOL­GÁI. Fősz. Paul Muni, Mary Astor. II. DINKY. Egy kisfiú megrendítő történe­te. Fősz. Jackie Cooper, a világhírű gyermeksztár. Szünetben fellép TRIÓ VULTURI akrobata-csoport. OPERA-MOZGÓ: Premier. AZ ÉLŐ ÁLARC. Fősz. Ronald Colman, Elissa Landi. Jön: A ALAKRANGOS DÁMA. Clark Gable és Constance Bennett. ROYAL-MOZGÓ: I. SZERESD FELEBARÁT- NŐDET. II. KERESZTES 'HADJÁRAT. Előadások kezdete: I. 3.20, 6.20, 9.20. II. 4.20, 7.20, 10.20-kor. A kutató ember könyve propagandában. Jeans: A CSILLAGOS ÉG TITKAI. Az érdek­lődő ember népszerű csillagászata. (Lexikon­alak, ízléses nyersvászonkötés, kitűnő fénj- lemez illusztrációk) most csak 235 lej. Kap­ható az Ellenzék könyvosztályában Cluj, Piaţa 'Unirii. Vidékre azonnal szállítjuk —- utánvéttel is. Kérjen ingyen könyvjegyzéket Primăria Municipiului Cluj. No. 14672/1936. ÉRTESÍTÉS. A Mon. Of. 1936-j 73. számában közölt ;zöl- lőtermesztési törvény 9. cikkelye értelmében 3 szöilőtuk'jdonosok tudomására hozzuk, hogy je­len értesítés kékétől számított 60 napon belül a tulajdonukat képző szöflőülcetvényeik területéről, a szcfflőfajták megjelölésével, (amerikai oltott, belföldi termő vagy oltván 5') pontos írásbeli be­jelentést készíteni tartoznak. A tulajdonofok be jelen tőiveiket a kerületi ka­pitányhoz, melynek hatáskörébe tartoznak; kö­telesek benyújtani. Azon termelők, akik a kért bejelentést nem teszik meg vagy pedig azt tévesen állítják ki, fenn-tí törvény 49. cikkelye értelmében 1.000.— — 15.000.— lej-ig terjedő birsaggal sujtandók. Clüj, 1936. V. 22. Primăria Municipiului Cluj. Vállalatok ! ŞH| Kereskedők |s|| Iparosok! |||j| Ügyvédek ! ||§ számára nélkülözhetet­len az uj bélyegtörvény rendelkezéseinek alkal­mazása praktikus táb­lázati összeállításban! Külön melléklet: szá­mítási táblázat a szám­lák i 11 etékezésér e!Î ÁRA CSAK 2© Ili K-pható az Ellenzék könyvosztályábar Cluj, Piaţa Unirii. Vidékiek 25 lejt küld­jenek be pénzben vagy postabélyegbe