Új Dunántúli napló, 1997. május (8. évfolyam, 119-147. szám)

1997-05-25 / 141. szám

12 ^hántúli Napló Sport 1997. május 25., vasárnap 0 1 La bd arúgó 1 NB 1 L, 33. ford u 0' 0 A döntetlen nem döntött el PMFC - Győr 2-2 (1-2) Pécs, 5 000 néző. V: Varga S. 6. Pécsi MFC: Mitring 5 - Brindas 5 (Szeibert, 66.p.), Tomka 5, Szaszovszky 5 - Kislőrincz 5 (Rontanék I. 4, 36.p.), Szabados 5, Győri 5, Ulrich 5, Schneider 5 (Kutas, 75. p.) - Pest 6, Azoitei 5. Edző: Kiss László. Győri ETO FC: Molnár 6 - Puglits 6, Lakos 6, Stark 5 - Mracskó 7, Csató S. 6, Csató J. 5 (Ra­dies, 64. p.), Szarvas 7 (Cseke, 70. p.), Salagean 5 - Fodor 6, Fehér 7. Edző: Keglovich László. (Bágyadt idő, a vártnál talán kevesebb néző, és egy szak­értő, a volt pécsi focista, a hu­szonháromszoros válogatott Mészáros Ferenc.) Győri lehetőség után a ki­lencedik percben Szabados vitte fel a labdát a jobb olda­lon, kényszerítőzött Pesttel, ám az utolsó pillanatban men­tettek a vendégek védői. Vál­tozatos, hullámzó játék volt ebben az időszakban, némi pé­csi mezőny fölénnyel. (Mészáros F.: Örvendetes, hogy rengeteg labdát szerez­nek a középpályán a pécsiek, utána viszont az ezekből indí­tott akcióik előkészítetlenek.) A huszadik percben meg­szerezte a vezetést a Győr. Szabadrúgás után a bal oldalon kiugró Fodor elé pattant a labda, ő pedig szép mozdulat­tal, lágyan a bal sarokba emelt a hiába mozduló Mitring mel­lett (0-1). (Mészáros: Rosszul állt fel a védelem, ugyanakkor az is le­het, hogy Fodor nem a kapura szerette volna küldeni a lab­dát.) Kitámadott a pécsi csapat. A 24. percben Győri csúsztatott Pest elé, aki az ötösön össze­ütközött a győri kapussal, Varga továbbot intett. A huszonnyolcadik percben Mracskó futott el a jobb szé­len, mélyen és lágyan ívelt át, az álmélkodó Mitring mellett érkezett Fehér, és az ötös bal sarkától a bal sarokba fejelt (0- 2). (Mészáros: Nehéz meg­ítélni, de úgy érzem, ebben az esetben Mitring is hibázott.) A következő percekben mindkét csapatnak adódtak le­hetőségei, a győriek közül Fe­hér hagyott ki kidolgozott helyzetet, majd szépített a PMFC. A 42. percben, Azoitei gyö­nyörű, hosszú labdájával Pest lépett ki a jobb oldalon, és a kapust is kicselezve gurított közelről a kapuba (1-2). (Mészáros: Döntő lehet ez a gól, bár úgy látom, a győriek gyorsabbak, és jól zárnak visz- sza.) Azoitei hiába próbálkozott A második játékrész első negyedórájában öt sárgát mu­tatott fel hirtelen a játékvezető, aki az egész mérkőzésen in- diszponáltan bíráskodott, mindkét csapat hátrányára és előnyére is tévedett. (Mészáros: Ideges a játék, mindkét csapat meg akarja mutatni, hogy többet tud. Bármi történhet még, bár fel­tűnő, hogy a győriek rendre meghiúsítják a pécsi kezdemé­nyezéseket.) Az utolsó harminc percben hatalmas elánnal támadott a PMFC, mezőnyfölényüket mutatta az is, hogy az 56. percben Azoitei csúsztatása a bíró szerint lesen találta Pestet, ígéretes helyzetben. Aztán ki­maradt több győri lehetőség is. A 66. percben például Csató S. elől az utolsó pillanatban men­tett Tomka. (Mészáros: Könnyedén ke­rül helyzetbe a Győr, nagyon akarnak a pécsiek, csak az a baj, hogy labdát csak a saját tizenhatosuk előtt tudnak mos­tanában szerezni, idő kell, míg felérnek.) A 85. percben egyenlített a PMFC. Huszonkét méterről, középről végezhetett el sza­badrúgást a hazai csapat. Szei­bert állt a labda mögé, és a rosszul felálló sorfal mellett a jobb alsó sarokba csavarta a labdát, Molnár mozdult, de az ellenkező irányba (2-2). Rögtön a gól után felgyor­sultak az események: egy győri támadás végén a labda a kapufáról pattant ki, majd Szeibert átadásával Azoitei ugrott ki, ám a játékvezető ke- zezést látott, és érvénytelení­tette a gólt, a sajtóhelyről úgy láttam, a pécsi csatár kézzel ért a labdához. semmit Nem jött be, ami a Vasas el­leni meccsen, akkor az utolsó pillanatban egyenlített a csa­pat, most nem sikerült a győze­lem, kétgólos hátrányból ne­héz is. (Mészáros: A pécsiek erőn­létét dicséri, hogy az utolsó pillanatig hajtottak, a győze­lem nem sikerült, de meg kell becsülni ezt az egy pontot is.) Nem sikerült a pécsi győze­lem. A PMFC megkísérelte, és hatalmas igyekezettel pró­bálta kicsikarni a három pon­tot érő diadalt, sikertelenül. A győriek gyorsabbak, a pécsiek lelkesebbek voltak. A vendé­gek csapatában többen nyúj­tottak átlag fölötti teljesít­ményt ezen az ideges, nyílt és nagyon fontos meccsen. Saj­nálatos, hogy sorozatban a negyedik hazai mérkőzésen sem sikerült nyerni a bajnok­ság hajrájában. Következhet a Kerület Budapesten: semmi sem dőlt el. Kár találgatni, hogy a já­tékvezető milyen szerepet vál­lalt abból, hogy nem győzött a PMFC. Kétségtelenül voltak rossz ítéletei, de ezekkel nem befolyásolta a végeredményt. Ezen a meccsen mindkét csa­pat nyerhetett volna - döntet­len lett a vége. A pécsiek közül mindenki megtette a magáét, nehéz bár­kit is kiemelni. A győriek leg­jobbja a 18 éves Fehér volt, mellette Szarvas teljesítmé­nyét emelhetjük ki, aki a vé­gére elfáradt, le is cserélték. Kiss László: - Elnézést ké­rek mindenkitől, de nem tudok nyilatkozni. Keglovich László: - Csak magunknak köszönhetjük, hogy ilyen nehézzé tettük a mérkőzést. Bozsik László Rendőr és bíró A játékvezető igazán nem kapkodta el az öltözködést. Szép komótosan húzta fel sötét zakóját, csomózta meg nyak­kendőjét, gondosan kötötte meg cipőfűzőjét. A kijáratnál közel száz fő várta, vélhetően nem autogramot szerettek volna kérni tőle. Szerencsére a rend őrei a helyükön voltak, csitították a lassan oszló töme­get. Végül a pálya udvarának egyik feléből, kis kerülővel a másik kijárathoz vitték a bíró autóját, majd Varga rendőri felvezetéssel távozott a stadi­onból. P. P. FOTÓ: LÄUFER További eredmények FTC-III. kér. I-0(0-0) Üllői út, 7000 néző. Vezette: Márton. 59. perc: Bekő bal oldali szabadrúgását Hrutka hét mé­terről a bal felső sarokba fejelte (1-0). Az FTC összjátéka ugyan nem volt a legtökéletesebb, ám ez is elegendő volt a három pont megszerzéséhez. A III. kér. TVE inkább csak az első félidőben veszélyeztetett, több­nyire rombolásra használta fel erejét. Békéscsaba - Csepel 2-1 (1-1) Békéscsaba, 4000 néző. V.: Vad. 20. perc: Jakab az ötös sar­káról előrevetődve a bal sa­rokba fejelt (0-1). 39. perc: Todorovic 12 mé­terről kapura lőtt, a labda Tyu- kodi fejéről a bal sarokba vá­gódott (1-1). 69. perc: Kulcsár a jobb ol­dalról középre lőtt, s Belvon öt lépésről a csepeli kapuba jut­tatta a labdát (2-1). Mindkét csapat számára lét- fontosságú találkozón a küzdő jelleg dominált. Idegesen, sok hibával játszottak mindkét csa­pat labdarúgói. A csepeliek többet, a csabaiak veszélyeseb­ben támadtak. Végül is a sport­szerű találkozón a jobb hely­zetkihasználás döntött a Békés­csaba javára. Stadler- Vác FC2-0 (1-0) Akasztó, 1000 néző. V.: Ha- nacsek. 25. perc: Jaszinszkij ívelt be Kovács Zs.-hez, aki nyolc mé­terről kapura lőtt, és a labda Nagy Tiboron megpattanva kö­tött ki a jobb alsó sarokban (1-0). 33. perc: Boda kapott piros lapot, mert utolsó emberként „elütötte” Molnárt, s Hanacsek már korábban felmutatta a váci játékosnak a sárga kártyát. 69. perc: Lévai a 16-os előtt utolsó emberként rúgta fel Je- remejevet, újabb piros lap. 87. perc: Nagy S. 17 méter­ről a bal alsó sarokba helyezett (2-0). A kiesés ellen küzdő Stadler FC megérdemelten szerzett há­rom pontot, mivel a két piros lap előtt is jobban játszott ellen­felénél. Nagyobb különbséggel is nyerhettek volna az akasztó­iak, de Hlebáék sokszor hibáz­tak Hámori kapujánál. BVSC - MTK FC 0-2 (0-0) Szőnyi út, 1000 néző. V.: Ju­hos. 73. perc: Talapa futott el a bal szélen, majd a 16-os és az oldalvonal közül középre adott, a labda átszállt a BVSC védői felett, és Illés középről, 15 mé­terről egyből a jobb felső sa­rokba bombázott (0-1). 86. perc: Illés az alapvonal közeléből átemelte a BVSC vé­delmét és a jobb oldalon érkező Kuttor lemásolta Illés gólját. Az egyetlen különbség, hogy a hátvéd a bal felső sarkot válasz­totta (0-2). A gyenge játékot hozó talál­kozón az MTK könnyen nyert, a bajnokcsapatnak semmiféle erőlködésre nem volt szüksége, hogy túllépjen a BVSC-n. Haladás - Kispest 2-1 (1-0) Szombathely, 5000 néző. V.: Kiss G. Kiállítva: Bonchis (65. p.), ill. Kovács B. (78. p.). 34. perc: Kovács S. vezette fel a labdát, senki sem támadta, ezért 22 méterről lövésre szánta el magát, és a jól eltalált labda a bal alsó sarokban kötött ki (1-0). 59. perc: Fehér a jobb olda­lon indította Bonchist, aki 16 méterről kapura emelte a lab­dát, amely a kinn álló Vezér fe­lett a jobb sarokba hullott (2-0). 66. perc: Tóth M. szöglet után nyolc méterről fejelt a léc alá (2-1). A győzelmet jobban akaró hazaiak megérdemelten nyertek a csak időnként jól játszó fővá­rosi csapat ellen. Vasas - ZTE 0-0 Fáy utca, 1500 néző., V.: Bukovics. A kritikán aluli 90 perc során a vendégcsapat - három Vasas­kapufa ellenére - megérdemel­ten távozott egy ponttal a Fáy utcából. Az NB I. állása: 1. MTK 33 26 6 1 85-23 84 2. Újpest 32 23 5 4 72-32 74 3. FTC 33 22 8 3 68-35 74 4. Vasas 33 19 7 7 49-30 64 5. Debrecen 32 13 9 10 49-36 48 6. BVSC 33 13 7 13 42-36 46 7. Videoton 33 10 12 11 45-41 44 8.Kispest 33 11 9 13 39-45 42 9. Győr 33 10 11 12 43-50 41 10. Vác 33 10 10 13 40-47 40 11. Haladás 33 10 9 14 37-40 39 12. Siófok 33 9 10 14 33-52 37 13. ZTE 33 10 7 16 32-51 37 14. B.csaba 33 10 6 17 37-58 36 15. 111. Kér. 33 7 II 15 43-54 32 16. Stadler 33 7 6 20 25-48 27 17. PMFC 33 6 8 19 30-65 26 18. Csepel 33 5 9 19 41-68 24 Az Újpest - Debrecent ma 14.30-kor a Duna TV közvetíti. Az utolsó forduló párosítása: Csepel - Stadler, DVSC - Bé­késcsaba, Győr - ÚTÉ, III. Kér. - PMFC, ZTE - FTC, Siófok - Vasas, Kispest - Videoton, MTK - Haladás, Vác - BVSC. Összeállította: M. Z. Videoton - Siófok 2-3 (0-0) Székesfehérvár, 5000 néző. Vezette: Bede 6. Videoton FCF: Bíró 5 - Schindler 5, Makrickij 1, Dvéri 6, Urbonas 5, Horváth A. 5 (Tóth A. 5, 50. p.), Monya 6, Vancsa 6 - Ta­kács 5, Korsós 5, Róth 5. Edző: Disztl László. Siófoki Bá­nyász: Brakszatórisz 7 - Kris- ton 8, Bimbó 7, Juhász 8 - Vi­rág 7, Sallai 7, Kovács B. 6, Perger 6 (Ördög -, 76. p.) - Fi- lipovics 6, Szabó Z. 7 (Kolo- vics -, 83. p.), Kirchmayer 7 (Carajev -, 63. p.) Edző: Készéi Ferenc. A 9. percben Urbonas 30 mé­terről váratlanul kapura lőtt, de a siófoki kapus a helyén volt. Ezt követően felváltva forogtak veszélyben a kapuk, gól azon­ban az első félidőbe nem s/í1 tett. A Videoton Makrickijt a 34. percben lerán­tás miatt Bede játékvezető kiál­lította. A második félidőre az em­berfölénybe került Siófoki Bá­nyász rögtön az elején kihasz­nálta az emberelőnyét. A 48. percben Kirchmayer a szöglet- zászlótól a jobb oldalról végzett el szabadrúgást. A beívelt lab­dát Virág megcsúsztatta és Fi- lipovics estében 3 méterről a hálóba kotorta a Bányász ve­zető gólját (0-1). A 63. percben a siófoki 16- oson belül Vancsa lőtt, Brak­szatórisz ezt még bravúrral vé­deni tudta, azonban a kipattanó labda pontosan az érkező Kor­sós elé került, aki kapásból ki­lőtte n Fn! 1 só sarkot (1-1). .sereként ratta ki Kristont a jobbössze­kötő helyén. Kriston kilépett, és nagy nyugalommal továbbított a Videoton kapujának köze­pébe (1-2). A 88. percben a kitámadó Videoton elveszítette a labdát a felezővonalnál. Filipovics egy­ből Sallait ugratta ki, aki klasz- szis megoldással elrúgta a lab­dát a Videoton kapusa mellett, ezzel megszerezte csapata har­madik gólját (1-3). Egy perccel a lefújás előtt Dvéri végzett el szabadrúgást a siófoki kaputól 25 méterre. Az előreívelést Tóth A., Braksza­tórisz fölött a hálóba csúsztatta (2-3). A tavaszi idény utolsó ide­genbeli mérkőzésén a Siófoki B tu e a koronát az eg '"a“', telje­sítményére. Készéi Ferenc re­mek taktikát dolgozott ki a mérkőzésre, ezzel alapos fejtö­rést adott a Videoton edzőjé­nek, Disztl Lászlónak. A Siófoki Bányász ezzel a győzelemmel bentmaradt, be­biztosította helyét az első osz­tályban. Disztl László: - A mérkőzés eredményét illetően csalódott vagyok, de elsősorban azokat a szurkolókat sajnálom, akik vé­gig kitartottak a csapat mellett. Készéi Ferenc: - Ezzel a csapattal öröm volt dolgozni és a tavaszi teljesítményünk mesz- sze kiérdemli az osztályozó nél­küli bentmaradást. Bízom ab­ban, hogy az utolsó hazai mér­kőzésünkön sok szurkoló fogja biztatni csapatunkat. Borsos Attila Üínántúli Wapló az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti lapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7623 Pécs, Rákóczi út 34.7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az ügyvezető igazgató. A kiadó képviselője: L0MB0S1 JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei s A Irodája saját árushálózata ^/»atesz és a Pannonhír Rt. útján. tagja i i