Új Dunántúli Napló, 1997. március (8. évfolyam, 59-88. szám)

1997-03-30 / 88. szám

12 ^íántúli Napló Sport 1997. március 30., vasárnap Már nincs kieső helyen a Pécs Csepel SC - PMFC 0-1 (0-1) Schneider: győztes gól Csepelen Csepel, 1000 néző. V.: Mohácsi 7. Csepel SC: Bíró 0 - Tyukodi 4 (Jakab 4, 40. p.), Füzesi 4, Keresztúri 5 - Rósa 5, Deák 4 (Mészáros 74. p.), Oláh 6 (Bubcsó 5, 55. p.), Varga 4, Szekeres 5-2=3 - Baranyi 5, Nagy T. 5. Edző: Varga István. PMFC: Mitring 6 - Kislőrincz 5, Hofecker 5, Szaszovszky 6 - Farkas 5, Győri 5, Bücs 7 (Ro- manek I. 80. p.), Romanek J. 5 (Tímár 89. p.), Schneider 6 - Pest R. 5 (Juhász P. 66. p.), Azoitei 6. Edző: Kiss László. (Kiss László vezetőedzőt a Siófok elleni kiállítása miatt 20 ezer forintra büntették. Ezúttal ismét az a Kiss Béla volt a part­jelző, aki Siófokon konfliktusba keveredett a pécsi mesterrel. Ezúttal a baranyaiak edzője egy, végig felvételre állított magnetofont helyezett a kis- padra, egy későbbi vita esetén igazát bizonyítandó.) Csapkodó játékkal kezdtek a csapatok, kevésszer sikerült megjátszani a társakat. Ebben nyilván közrejátszott a néha vi­haros erejűvé fokozódó szél is. A 8. percben Pest R. emelt Azo­itei elé, a román csatár a lövé­sébe a csepeli hátvédek belelép­tek. A 11. percben Füzesi 23 méteres szabadrúgását hárította könnyedén Mitring. Unalmas és alacsony szintű mezőnyjáték csordogált a pá­lyán, az látszott, hogy a pécsiek nagyobb tűzzel, nagyobb lelke­sedéssel és tervszerűbben fut­balloznak. A 18. percben Pest R. csapott be jó csellel az alap­vonalnál két csepeli védőt is, beadását azonban Romanek J. nem találta el jól. Ismét a hazaiak vették át az irányítást, majd 5 perc múlva egy pécsi kontra futott a jobb oldalon. Azoitei ívelt át a 16- osnál a bal oldalra, Rósa fejéről Schneider elé került a labda, aki kapásból kilőtte a hosszú felső sarkot. Bíró mozdulni sem tu­dott rá, gyönyörű gól volt (0-1). A csepeliek érezték, hogy többet kell mutatni eddigi telje­sítményüknél, ha nem akarnak vesztesen távozni. A 27. perc­ben Oláh fordult le védőjéről, Nagy T.-vel kényszerítőzött, betört a 16-osra és lövése alig suhant el a bal alsó sarok mel­lett. A 34. percben lövőtávol­ban szabadrúgáshoz jutott a Csepel, azonban átemelést vá­lasztottak a hazaiak, amit Bara­nyi kapott meg a 16-oson belül, térült, fordult azonban az utolsó pillanatban Szaszovszky men­tett előle szögletre. Meleg pil­lanatok voltak. Két perccel ké­sőbb Rósa beívelését megdobta a szél, ez majdnem megtréfálta Mitringet, de ő elvetődve szög­letre tenyereit. A 42. percben Oláh 17 méterről eresztett meg egy lövést, ez Mitring előtt megpattant, így a pécsi kapus ismét szögletre tudott csak menteni. Fordulás után ismét a piros- feketék vezettek akciót: a 49. percben Bücs tette ki a 16-osról lövésre Romanek J.-nek, aki 18 méterről tiszta helyzetben fölé lőtt. Alig egy perc múlva megfo­gyatkozott a Csepel. Szekeres indulatból szándékosan meg­rúgta a veszélytelen helyzetben, a jobb oldalon felfutó Farkast, Mohácsi játékvezető habozás nélkül kiállította a csepeli játé­kost. Sokáig semmi említésre méltó esemény nem történt a pályán, a csepeliek próbálgat­tak nekirontani a vendégek vé­dőfalának, azonban a 16-oson belülre egyszer sem sikerült keveredniük. A pécsiek ellen­akciói pedig szintén nem jutot­tak el a végkifejletig. Körülbe­lül 20 perc telt el így a kiállítás óta, mikor Azoitei és Juhász P, vezetett egy kontrát, a román csatár kiugrott, Bíró mellett megtolta a labdát, a hazaiak ka­pusa azonban bravúros mozdu­lattal utána nyúlt és megkapa­rintotta azt. Az utolsó negyedórára egyre inkább ráébredtek a fővárosiak, hogy gólt kell rúgniuk, külön­ben szégyenszemre kikapnak. Nagy T. futott le a baloldalon, átívelését Rósa visszafejelte az alapvonalról, Mitring csak má­sodjára szelídítette meg a lab­dát. A 81. percben Bubcsó 25 méterről teljesen váratlanul lö­vésre szánta el magát, ez Mit- ringet is meglepte, a felső ka­pufa mentett. A 90. percben az­tán annyi helyzetet dolgoztak ki a szigetiek, mint az egész mér­kőzés során összesen. Előbb Nagy T. baloldali lövését hárí­totta Mitring, majd Rósa pró­bálkozásánál tette ugyanezt. Mohácsi játékvezető két perc­cel tovább engedte folyni a já­tékot, ezalatt az idő alatt állan­dóan a pécsiek 16-osán belül pattogott a labda. Helyzet hely­zetet követett, a csepeliek Bíró kapust is előre rendelték. Mindez azonban nem vezetett sikerre, a pécsiek megőrizték előnyüket. A pécsiek ugyanolyan felfo­gásban léptek pályára idegen­ben, mint otthon a váciak el­len. Ezúttal is Duna-parti csa­pat volt a szenvedő fél, amely nem tudott mit kezdeni a piros­feketék lelkes, önfeláldozó já­tékával. Jól begyakorolt takti­kát valósítottak meg a bara­nyaiak, a félpályáig kitolt vé­dekezés és a gyorsan pörgő kontrák mind-mind nehéz fel­adat elé állították a csepelieket. A jelentősen megfiatalított vendég-hátvédsor jól állta a cseppet sem veszélyes rohamo­kat, a középpályások Bücs ve­zérletével ismét jól oldották meg feladatukat. Azoitei és Pest R. megtartotta az előrevá­gott labdákat, és pontosan tette az érkező társak elé. Különö­Kiss László sokat segített a PMFC-nek fotó: laufer sen kitűnt Schneider, aki ren­geteget futott, jól szerelt és csodálatos gólt is lőtt. Varga István: - Az első fél­időben a csapatom teljesítmé­nye a nullával volt egyenlő. Szünet után, amikor emberhát­rányba kerültünk, akkor kezd­tünk úgy játszani, ahogy végig kellett volna. Kiss László: - Remélem, so­kan olvasták Aczél Endre glosszáját a mai Népszabad­ságban. Ez volt az első ajándé­kom, a második pedig az, amit a csapat adott. Móczán Z. További eredmények Békéscsaba - ZTE 3-1 (1-0) Békéscsaba, 5000 néző. V.: Varga S. 5. perc: Kasik bal oldali be­adását követően Szabados két lépésről sodorta a labdát a ZTE kapujába (1-0). 68. perc: Szabados remekül elfutott a jobb oldalon, a jó ütemben érkező Kulcsár elé ját­szott, aki 8 méterről nem hibá­zott (2-0). 73. perc: Egy kontratámadás végén Németh közelről meg­szerezte a szépítő gólt (2-1). 74. perc: Kulcsár jobb oldali beadása után Kasik a bal felső sarokba fejelt (3-1). Gólerősen játszott a csabai csatársor. Stadler FC - Ferencváros 0-0 Akasztó, 7000 néző. V.: Mol­nár L. A pályán nem mutatkozott meg a két csapat tabellán elfog­lalt helye közötti nagy különb­ség. Igaz, a ferencvárosiak töb­bet birtokolták a labdát, de já­tékukban semmiféle elképze­lést nem lehetett felfedezni, így próbálkozásaikat könnyedén háríthatták a hazai védők. Az akasztóiak szervezett, lelkes já­tékukkal teljesen megérdemel­ten tartották otthon az egy pon­tot. Kispest - Győr 1-1 (1-0) Bozsik-stadion, 2500 néző. V: Tóth V. 5. perc: Egy indítással a fe­rencvárosi kölcsönjátékos, Arany L. lépett ki az ETO-vé- delem vonalából, és a kiinduló Balogh kapus mellett ügyesen helyezett a kapu jobb oldalába (1-0). 59. perc: Fodor T. ügyesen játszotta tisztára a három perc­cel korábban pályára lépett Hámorit, a cserecsatár jobbal pontosan talált a jobb alsó sa­rokba (1-1). Az első húsz percet leszá­mítva a hazai csapat vajmi ke­vés veszélyt jelentett az ellenfél kapujára. A szünet után feljött a Győr és egyenlíteni tudott. MTK FC - Debrecen 1-0 (1-0) Hungária körút, 3000 néző, V.: Vágner. 16. perc: A balról keresztbe ívelődő labda átszállt a ven­dégvédők fölött, egészen Far- kasházyig, aki érkezett és 13 méterről egyből, futtából a kapu bal oldalába bombázott (1-0). Ezúttal a vártnál visszafogot­tabb teljesítmény és egyetlen gól is elegendőnek bizonyult az MTK sikersorozatának folyta­tásához. Az MTK sok helyzetet kihagyott. Vác FC- Újpesti TE 0-1 (0-1) Vác, 3000 néző. V.: Csema. 40. perc: Megszületett a mérkőzés első gólja. Szlezák indította a bal szélen Herczeget, aki egészen az ötösig vezette a labdát, majd éles szögből a hosszú sarokba lőtt (0-1). Sok szabálytalanság tarkí­totta a játékot, amely közepes színvonalú volt. A második já­tékrész befejező félórája némi élénkséget hozott. A Vác min­dent megtett az egyenlítésért, de az nem sikerült neki. Nagy T., a hazaiak középhátvédje a 87. percben a kiállítás sorsára jutott. BVSC- Vasas 0-1 (0-1) Szőnyi út, 3000 néző. V.: Puhl. 26. perc: Az angyalföldiek először a 26. percben tették tiszteletüket a vasutaskapu közvetlen előterében. Akkor vi­szont gólt is lőttek. Mónos ro­bogott el a jobb oldalon, pontos beadását a jól érkező Szilvesz­ter négy lépésről a kapu köze­pébe továbbította (0-1). Remek volt az iram, kifeje­zetten érdekes a találkozó. A szerencsésebb csapat győzött. Sáfár, a Vasas kapusa váloga­tott formában védett. A BVSC sok helyzetet hagyott ki. Haladás VFC - Videoton 0-0 Szombathely, 7000 néző. V.: Pillér. Nagy csata volt, gól nélkül. Mindkét kapu többször forgott veszélyben, de a védelmek jól álltak a lábukon. A Videoton tavasszal még veretlen. Az NB I. állása a 23. forduló után 1. MTK 23 20 2 1 62-14 62 2. FTC 23 16 5 2 50-26 53 3. Újpest 23 16 4 3 49-22 52 4. Vasas 23 16 3 4 36-17 51 5. Debrecen 23 9 8 6 34-22 35 6. BVSC 23 10 4 9 29-24 34 7. Kispest 23 9 6 8 28-30 33 8. Haladás 23 7 7 9 27-25 28 9. Videoton 23 7 7 9 25-26 28 10. Győr 23 7 7 9 28-35 28 11. Vác 23 6 7 10 25-32 25 12. ZTE 23 8 1 14 22-40 25 13. III. Kér. 23 5 9 9 30-39 24 14. B.csaba 23 7 3 13 27-42 24 15. Siófok 23 5 6 12 20-41 21 16. PMFC 23 4 6 13 19-46 18 17. Csepel 23 3 7 13 32-43 16 18. Stadler 23 4 4 15 14-33 16 Siófok - DL kér. TVE 2-1 (0-0) Siófok, 2000 néző. V.: Arany 7. Siófoki Bányász: Posza 6 - Bimbó 5, Szabadi 5 (Carajev 5, 46. p.), Perger A. 5 (Kolovics -, 75. p.) - Kriston 6, Virág 5, Kovács B. 6, Bozsér 6, Sallai 7 (Csák -, 81. p.) - Szabó Z. 6, Fi- lipovics 6. Edző: Készéi Fe­renc. III. kér. TVE: Lippai 6 - Varga 6, Krecska 6, Szamosi 6 - Páling 5, Tordai 5 (Szeitl 5, 46. p.), Szabó A. 6, Perger Gy. 5, Novák 5 - Bencze 6 (Aubel - , 66. p.), Jankov 5 (Gyura -, 78. p.). Edző: Gergely Károly. Mindkét edző taktikázott, va­riált a kezdés előtt: Készéi Fe­renc Bozsémak, Gergely Ká­roly pedig Benczének szánta az összekötő szerepkört a közép­pályás és a támadósor között. Annyiban volt furcsa mindez, hogy a III. kerületiek csatárso­rát egy játékos alkotta. A 2. percben majdnem ez az egy támadó lőtt gólt, hiszen 15 m-es lövése alig kerülte el a bal alsó sarkot. A 15. percben Szabó Z. lövését Lippai lábbal védett, majd Filipovics fejelt majdnem gólt. A 49. percben megszerezte a vezetést a Siófok. Filipovics két védő között kapura fordult és 15 m-ről kilőtte a bal alsó sar­kot (1-0). A 68. percben a csereként beállt Aubel előbb eltolta a labdát a 16-oson belül a ke­resztező Bimbó mellett, majd átesett a siófoki középhátvéd combján. Arany játékvezető úgy gondolta, hogy ezért 11­es jár. A büntetőből Szabó A. laposan a bal alsó sarokba lőtt. (1-1). Két perccel a lefújás előtt Bozsér szabadrúgásból ívelt a vendégek kapuja elé, Szabó Z. a jobbösszekötő helyéről, 6 m- ről laposan a jobb alsó sarokba lőtt. (2-1). Néhány pillanattal a vége előtt vagy 4-5 pofon csat­tant el a siófoki 16-oson belül egy szögletet követően, ám Arany játékvezető ott termett a helyszínen, mindenkire csú­nyán nézett és ezzel el volt in­tézve a dolog ... A Siófok nagyon akarta a győzelmet, melyet határtalan lelkesedésének köszönhetően meg is szerzett, pontosabban az utolsó pillanatig harcolva kicsikarta. A második félidő­ben volt jobb a játék, nagyobb az iram, amikor a siófokiak gyors vezető gólja után a III. kerületnek is támadni kellett. Helyzet volt itt is, ott is, de igazi akciót - kettőt is - csak a Sió­fok tudott kidolgozni. Az óbu­daiak mindössze egy erősen vi­tatható 11-es után tudtak gólt szerezni. Készéi Ferenc: - Jól játszó ellenféllel szemben szereztük meg első tavaszi győzelmünket. A csapat szó szerint az utolsó pillanatig hitt abban, hogy nyerhet, és ennek érdekében - minden nehézséget leküzdve - mindent meg is tett. Gergely Károly: - Nem egyenlő feltételek mellett ját­szott a két csapat... Fónai Imre Mántúli Napló az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti lapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7623 Pécs, Rákóczi út 34.7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az ügyvezető igazgató. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei ^ A Irodája saját árushálózata ^/éatesz és a Pannonhír Rt. útján. tagja i