Új Dunántúli Napló, 1997. február (8. évfolyam, 31-58. szám)

1997-02-03 / 33. szám

14 Dhnántuli Napló Sport 1997. február 3., hétfő Kézilabda NB I. férfiak Idén továbbra is még nyeretlenül PMKC - Dunaferr 16-17 (5-6) PÉCS Hang (a magasban) két gólt dobott a vendégek hálójába „ragadt” egymásra a két együttes. Utána azonban a vendégek - Imre eredményes­sége révén - rendre egy-egy gólos előnyt tudtak szerezni. Németh ziccereivel az 53. percben ismét egyenlő volt az állás (15-15). A győztes gólt Tolsztih lőtte, a 39. percben. Az utolsó percben Hang a kapu bal alsó sarokra irányí­tott lövése nem ment be, ezzel „elszállt” a hazai pontszerzési lehetőség. A Dunaferr legjobb dobói: Tolsztih, Kertész 4-4, Imre 3. Ritkán láthat a közönség egy olyan mérkőzést, ahol Városi sportcsarnok, 800 néző. V.: Brecska, Halmai. PMSC: Szente - Várhelyi 2, Füzesi 1, Frey J. 3, Kovács 1, Hang 2, Németh 6. Csere: Jandó (kapus), Becskei 1, Tis- lerics, Rozina. Edző: Koleszár György. Jól védekezett az elején a két csapat. A kapusok, Szente és Zsembery hiba nélkül látták el feladatukat. Annyira kevés gól (mindössze 11) esett az első félidőben, hogy az már szinte negatív csúcs. Szünet után negyedórán át FOTÓ: MÜLLER ANDREA mindkét csapat csakis azzal törődik, hogy a másik ne lő­jön gólt. Nos, most ez történt. A két - leginkább birkó­zásból - nagyon felkészült együttes találkozóját az in­diszponált játékvezetők dön­tötték el. Koleszár György: -Annak ellenére, hogy végig jól véde­keztünk, mégis vereséget szen­vedtünk. Gratulálok az ellen­félnek. Kolics János, a dunaújváro­siak edzője: -A támadójáté­kunkkal nem vagyok elégedett, ráadásul sok büntetőt elhibáz­tunk. Kapu László Komló - Nyíregyháza 25-21 (11-8) Totó 1. Bologna - Verona 6-1 1 2. Cagliari - Juventus 0-0 X 3. Milan - Sampdoria 2-3 2 4. Parma - Piacenza 1-0 1 5. Perugia - Inter 0-0 X 6. Reggiana - Napoli 1-1 X 7. Roma - Vicenza 2-0 1 8. Udinese - Lazio 2-3 2 9. Brescia - Bari 2-0 1 10. Cesena - Torino 1-1 X 11. Cosenza - C. di Sangro 1-1 X 12. Lecce - Reggina 1-2 2 13. Lucchese - Genoa 0-3 2 Pótmérkőzés 14. Foggia - Salernitana 2-0 1 Röviden Erősít a Boly. A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságot holtversenyben a Szabadszent­királlyal vezető Boly megerő­södik tavaszra. Leigazolták a PEAC-ból Szigetit. Tőle azt remélik, hogy az eddigieknél is eredményesebb lesz a támadó­játékuk. (n) Nem az Újpestből. Szerződ­tette a PEAC labdarúgó csapata Vébert, aki ugyan Budapestről érkezett, de nem azonos az ÚTÉ játékosával, hiszen hát­véd, és előző egyesülete pedig a MAFC volt, lehet, hogy névro­kona nyomába szegődik, (oo) Vidékiek vándordíja. A teg­nap Pécsett befejeződött terü­leti bridzs csapatversenyen nyolc csapat közül a Pécs-Eliás, és a Pécs VMH jutott be a bu­dapesti döntőbe. Öt pécsi, két nagykanizsai és egy szekszárdi négyes indult. (oo) Síemlékverseny. A hétvégén a Misinatetőn a pécsi sísport megalapítója, Báli László tiszte­letére emlékversenyt rendeztek. A vártnál is többen vettek részt a jó időben rendezett progra­mon. A kategóriánkénti győzte­sek: Galambos János, Galam­bos Gergely, Iván Viktória, Ke­lemen Noémi, Novák Emese.(o) Asztalitenisz-siker. A férfi NB I. B-ben: PEAC - Hévíz 10-4. Pécsi győztesek: Gyén 3, Túri 2, Ács 2, Sulyok 1, vala­mint a Gyén-Turi és a Sulyok- Ács páros. (o) Pécsi tekegyőzelem. PNTSE - Antenna Hungária 5-3. NB I. nők, Pécs. A pécsiek pont­szerzői: Rubinszki 439, Bajek 430, Török 415 fával. Ezzel a szombati győzelemmel a Pécsi NTSE nagyot lépést tett a bennmaradásért. Ifjúságiak: PNTSE - Antenna Hungária 0-4. A hazaiak legjobbjai: Medvegy 361, Berta 332. (ny) Sportmezek nogyker. áron. Tel.: 72/324-852, 20-462-951 KOMLÓ 1100 néző. V.: Rózsa, Szabó. Komló: Sevcov - Kalocsay 6, Cserkaszov 1, Bognár 3, Cseh 1, Polgár, Degré 6. Csere: Papp, Soós 3, Keszthelyi 5. Edző: Szaló Tibor. A Komló kissé álmosan, a vendégcsapat erőteljesen kez­dett, de a 4. percben Kalocsai révén mégis a KBSK szerzett vezetést. A következő percek­ben Bognár kétszer is betalált és a 6. percben, 3-0-nál a Nyír­egyháza edzője időt kért. Nyolc percnyi játék után Tó- vizi szerezte az első vendég­gólt. Sevcov, a hazaiak kapusa - folytatva az elmúlt hetek jó so­rozatát - akkor mindent védett. A következő percekben „ösz- szekapták” magukat a nyírsé­giek, de félidő közepére már ismét négy gól volt a különbség (7-3). A játékrész hajrájában a Komló emberelőnybe került, ám ahelyett, hogy újabb gólo­kat lőtt volna, elszórta a labdá­kat, így feljöhetett a Nyíregy­háza. A folytatásban néhány percnyi jó játék azt eredmé­nyezte, hogy tulajdonképpen a 40. percre eldőlt a két pont sorsa (16-10). A vendégeket dicséret illeti, mert nem adták fel, Kalocsai és Degré találatai­val viszont nem tudtak lépést tartani. A hajrában a Nyíregyháza mindent megtett a felzárkózá­sért, ezen az estén azonban a KBSK-Metraco kissé halvá­nyabb teljesítménye is elég volt a biztos hazai győzelemhez. A Komló nem játszott igazán jól a meccs elején, ennek elle­nére hamar biztos vezetéshez jutott. Ettől kissé könnyel­műbbé vált a KBSK-Metraco, de a mezőnyben elkövetett hi­bákat Sevcos rendre korrigálta. Csupán Bécsivel szemben nem volt ellenszere, ám az „egy­személyes” támadósor nem je­lentett veszélyt, a komlóiak előnye alig csökkent. A szünet után egyszer a Nyíregyháza há­rom gólnyira felzárkózott, de a két pont sorsa egyetlen percig sem forgott veszélybe. Szaló Tibor: - Csak a mér­kőzés egy-egy szakaszában ját­szottunk jól, de így is magabiz­tos győzelmet arattunk. Oszvald Péter Pécsi korisikerek Két bajnoki címet is szereztek a Pécsi KSE versenyzői a rövid­pályás junior magyar bajnoksá­gon, Székesfehérváron. A fiúk versenyében Knoch Balázs végzett az élen, a váltóban pe­dig a Knoch, Lakatos Balázs, Fekete Csaba, Pallián Zsolt összetételű pécsi négyes bizo­nyult a legjobbnak. Lakatos Tamás harmadik lett, Ispán Laura a negyedik he­lyen végzett, a több mint száz résztvevőt felvonultató bajnok­ságon. Bronzérmet szerzett a női váltó (Ispán Laura, Weint- raut Viktória, Mattyasovszky Nikolett, Lövész Brigitta). Va­lamennyiük edzője Aczél Ta­más. (o) Tíz magyar bajnoki cím a PVSK-nak jutott Kiemelkedő tájfutó idény A hazai élmezőnyben 18 éve vezető szerepet betöltő PVSK-tájfutók az elmúlt idényt tíz bajnoki arany­éremmel zárták. Mégse ez az aranydömping az 1996. évi idény legkiemel­kedőbb eredménye, hanem Ko­vács Bernadetté (23), aki sikert sikerre halmozott. Magyar baj­nokságok, válogatottságok, ku­pasikerek után tavaly nyáron a főiskolás világbajnokságon a sprintávon előkelő hetedik, a klasszikus távon a tájfutóvilág csodálatára ezüstérmet szerzett. A váltócsapat tagjaként jó fu­tással segítette a válogatottat vi­lágbajnoki bronzéremhez. Dr. Pavlovics Gábor az éj­szakai-, míg Viniczai Ferenc a sprint OB-n nyert aranyat. Az utánpótlás korúak, Tóth Jenő edző tanítványai három bajnoki címhez jutottak. Dómján Zsu­zsa a diákolimpia mellett meg­nyerte az egyéni OB-t is a 13- 14 évesek korcsoportjában. Ugyanitt a fiúknál Várbíró Pál győzött. Az egyéni országos bajnoki elsőségek közül hármat a szeniorok szereztek: Kelemen János a 35, dr. Kovács László az 55, míg Nagy Lajos az 50 éveseknél. A PVSK 1996-ban újabb két bajnoki csapat-arany­éremmel gazdagodott. A höl­gyek Kovács Bernadette, Ko­vács Ildikó, Lovasi Katalin ösz- szeállításban, míg a férfiak dr. Pavlovics Gábor, Viniczai Fe­renc, ifj. dr. Kovács László, Vonyó Péter összetételben let­tek elsők a váltó OB-n a felnőt­teknél. Az aranyérmek mellett Kesz­tyűs Szilvia, a PVSK többszö­rös ifjúsági bajnoka a juniorok közt aratta sikereit. Három OB- ezüstérmet nyert a három egyéni számban. így két vb-n is kiharcolta a nemzetközi szerep­lés lehetőségét. A junior és a főiskolás vb-n a magyar válogatott tagjaként nem okozott csalódást, és elju­tott legutóbb a norvégiai Világ Kupára is. Kiss Endre Fischer Bea megdöbbent, de tovább kosarazik Váratlanul szakítottak A PVSK- Alapítvány NB I. B-s ko­sárcsapatának edzője Varga Ferenc erősen meghökken­tette Fischer Beát, amikor közölte vele, hogy eddig tartott és nem to­vább szereplése ebben a csa­patban. A legjobb az lesz, ha a sportfelszerelését is leadja, mert a csapatban nincsen szá­mára hely. A legutóbbi hazai mérkőzést Fischer már csak nézőként te­kintette meg.- Váratlanul, villámcsapás­ként ért a bejelentés. Az utolsó néhány meccsen sokat játszot­tam, mindig tíz pont fölött dob­tam. Volt amikor az én dobó- százalékom lett a legjobb - em­lékezett vissza az előzmé­nyekre a 21 éves kosaras, Fis­cher Bea. - A lelátón ülők vé­leménye szerint kezdtem ki­jönni a gödörből, ráadásul né­hány felesleges kilótól is megszabadultam. Jelenleg a PEAC NB Il-es együttesénél edzek, ám mivel az átigazolási időszak lejárt, a játékomra nem számíthat senki egy darabig. Az biztos, semmiképpen sem adom fel a dolgot. Tovább szeretnék kosarazni. Az edző, Varga Ferenc is ki­fejtette véleményét.- A nyári közös felkészülés megkezdésekor, megbeszél­tem a játékossal, hogy decem­ber hónapig eldől, a kitűzött célt képesek vagyunk-e együtt elérni. Ám a PVSK-Alapít­ványnál csak azok játszhat­nak, akik még nem bizonyítot­ták be, hogy alkalmatlanok a későbbi A-csoportos szerep­lésre. Elképzelhető, hogy né­hány mérkőzésen szorosabb eredményt érnénk el Fischer segítségével, mégis inkább olyan játékost szerepeltetek helyette, akiben több lehető­séget látok. Ribli is a Gépipari tanulója volt „Élesre” állított sakkasztal a tanáriban PÉCS A pécsi Zipernovszky Ká­roly Gépipari Szakközépis­kolában nagy hagyományai vannak a sakknak. Valamikor oda járt Ribli Zoltán, a Pécsről elszárma­zott, és később híressé lett sakkozó is. A tanárok között is dívik a sportág, naponta 60-80 partit lejátszanak egy­mással, bajnokságot is ren­deznek, a tanáriban pedig mindig „élesre” van állítva a sakktábla. A Gépipari Napo­kon rendszeresen diák - tanár meccseket szoktak tartani. Utóbbiak csapatában olyanok is asztalhoz ülnek, akik a szakközépiskolában oktatnak, de egyébként I. osztályú sak­kozók. A Pécsi Sütő-DOZSO-Fre- gatt SE, Baranya legeredmé­nyesebb sakkszakosztálya a DOZSO Művelődési Központ bezárása óta a Gépipariban ta­lált otthonra. Ott vannak az edzései, és a meccseit is ott játssza. Szinte biztosra ve­hető, hogy július 1-től felve­szik a házigazda középiskola nevét. Egyébként a Gépipari diák- sportkörében hét sportágat űznek. Az egyik legnépsze­rűbb a sakk. H. L. Lilla lovai Amikor Ács Lilla igazán bele­szeretett a lovakba, hét éves lehetett. Ahogy kislányokhoz illik, kislovakkal, azaz pónik- kal kezdte a pécsi állatkert­ben. Azóta sokat változott a világ. Az ifjú hölgy is tizenhat éves lett, kiderült az is, hogy a lovaglás az egyetlen sportág, ahol hivatalosan nincs külön verseny férfiaknak és nőknek, viszont abban megegyezik a többivel, hogy versenyeken kell bizonyítani a rátermett­séget.- A díjugratás a legszebb - mondja Lilla, aztán arról be­szél, hogy a lovak érzékeny lények. Nem mindegy ki ci­rógatja meg őket, és azt is észre veszik, milyen szeretet­tel viszonyul valaki hozzájuk. Lilla két lóval indul a ver­senyeken: Ideál és Ciliké le­het, hogy a közeljövőben nemcsak a magyar bajnokság területi fordulóiban bizonyít­hat. Lilla egyébként korosztá­lyában a legjobbnak számít, és edzője, Schinder Csaba se­gítségével a továbbiakban felnőttek között is szeretne indulni. Invitál, menjek el hozzájuk a lovak közé, hiszen csak úgy lehet igazán „istálló- szagú” cikket írni. Ezúttal emberszagút próbáltam. A szép kislány természete­sen jövőjét is tervezi. A pécsi ANK két tannyelvű angol gimnáziumába jár. Amikor kérdem, van-e már barátja, nem késik a válasszal.- Igen, természetesen ő is szereti a lovakat. Bozsik László Dunántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. közéleti napilapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája. Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7623 Pécs, Rákóczi út 34. 7601 Pf.: 134. Telefon: 72-215-000. Szerkesztőségi telex: 12-320. Szerkesztőségi telefax: 72-236-345. Kiadói telex: 12-320. Kiadói telefax: 72-322-301. Felelős kiadó az AS-M ügyvezető igazgatója. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-M Kft. Baranya megyei irodájának teijesztőhálózata végzi, az árusítás a Pannonhír Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető minden naptári év végéig, a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a Postabank Rt. 11992000-02507929 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 750 forint, negyed évre 2250 forint, fél évre 4500 forint, egy évre 9000 forint. ISSN 0865-9133 i