Új Dunántúli Napló, 1995. április (6. évfolyam, 89-117. szám)

1995-04-16 / 104. szám

12 E^fhántúli napló Sport 1995. április 16., vasárnap Labdarúgó NB L, 21. forduló Warzycha lövése győzelmet ért Csepel-Kordax - PMSC-Fordan 0-1 (0-0) Lengyel (balról) és Tyukodi párharca a levegőben a labdáért mtitelefotó Tudósítóinkhoz! Kérjük tudósítóinkat, hogy a vasárnapi sporteseményekről - különös tekintettel az NB III-as és a megyebajnoki labdarúgó mérkőzésekre - tudósításaikat még ma, a lefújás után adják le. Szerkesztőségünk sportrovata és gépíró szobája 17 órától ügyeletet tart. Totó 1. Csepel - PMSC 0-1 2 2. Kispest - FTC 3-4 2 3. Győr - Parmalat 4-1 1 4. Nagykanizsa - Sopron 2-0 1 5. Stadler - Újpest 1-2 2 6. Köln - Bremen 1-1 X 7. Frankfurt - Bayern M. 2-5 2 8. Duisburg- M’gladbach 0-2 2 9. Foggia - Parma 0-0 X 10. Fiorentina - Napoli 4-0 1 11. Padova - Lazio 2-0 1 12. Reggiana - Juventus 1-2 2 13. Torino - Sampdoria 0-0 X Pótmérkőzés 14. Inter-Milan: lapzárta után ért véget. Ünnepi sportműsor Április 16., vasárnap LABDARÚGÁS. NB II.: PVSK - Veszprém, Vasút-pá- lya, 17.00. Mohácsi FC - Be- remend, Mohács, 17.00. Buda­fok-Paks, Budafok, 17.00. Ta­tabánya - Baja, Tatabánya, 17.00. Siófok - Százhalom­batta, Siófok, 18.00. NB III.: Komlói Bányász - Balaton- földvár, Komló, 16.00. K. Rá­kóczi - Boly, Kaposvár, 16.00. Kisdorog - Sellye, Kisdorog, 16.00. DDGáz SC - B. lelle, Pécsbányatelep, 16.00. Marcali - Bátaszék, Marcali, 16.00. Le- tenye - Nagyatád, Letenye, 16.00. Barcs - Szekszárd, Barcs, 16.00. Megyebajnokság: Siklós - PEAC, Siklós, 17.00. Felsőszentmárton - MTE, Fel- sőszentmárton, 17.00. Töttös - Somberek, Töttös, 17.00. Vil­lány - Harkány, Villány, 17.00. Szentlőrinc - Szigetvár, Szent- lőrinc, 17.00. Kozármisleny - Szabadszentkirály, Kozármis­leny, 17.00. Nemzetközi diák­torna, Mohács, MTE-pálya: Freimann - Gázmű, 9.30. Watt- relos - Freimann, 10.30. Gázmű - Papenburg, 11.45. RÖPLABDA. NB II. nők: Pécsi VM - Győr, Őz u., 12.00. KERÉKPÁR. Utánpótlás hegyi OB, rajt: Pécs, Hunyadi út, 10.00. Április 16., hétfő KOSÁRLABDA. NB I. nők, döntő, harmadik mérkőzés: BSE - PVSK-Dália, Budapest, Városmajor, 19.15. Csepel, 1000 néző. V.: Puhl 8. Csepel-Kordax: Hajdú 0 - Váczi 6 - Bereczki 5, Tyukodi 5 - Medgyes 5, Ács 5, Jakab 6 (Nagy T. 79 p., -), Vancsa 6 - Puskás 5 (Süveges, a szünetben 5), Pena 6, Szekeres 6. Edző: Varga István. PMSC-Fordan: Géléi 7 - Jaki 7 - Tolocsko 6, Schneider 6 - Dienes 5, Dárdai 5, Warzycha 6, Lengyel 5, Nie­derbacher 5 - Eszenyi 5, Fatusi 5 (Virág, 57. p., 5). Edző: Eich László. Eseménytelenül kezdődött a mérkőzés, az első negyedórá­ban a gyérszámú érdeklődő alig látott valamit, ami futballra em­lékeztetett a hideg időben. Az első helyzetre a valami­vel aktívabb csepeliek jóvoltá­ból 16 percig kellett várni, ami­Nagykanizsa, 7000 néző. V.: Vágner 8. Nagykanizsai Olaj­bányász: Csáki 0 - Keszeg 7, Kepe 7, Iványi 5 - Farkas 4 (Szedlacsek 46. p., 5), Hegedűs 6, Agics 7, Vidóczi 6 (Bulato- vics 82. p., -), Balogh Cs. 7 - Fehér 5, Fuisz 6. Edző: Szabó Imre. Soproni LC: Milchram 3 - Kovács L. 5, Németh V. 5, Kovács T. 5 - Kucselata 4, Nagy 5, Katona 5, Majoros 4 (Reichenbach, 72. p. -), Árpási 4 - Ördög 5, Chiratcu 4 (Hor­kor Géléi szépen tisztázott egy beadást és rögtön ezt követőn Váczi 20-ról gyengén lőtt a ka­pura. A pécsiek is elkezdtek támadgatni. A 17. percben Warzycha jobbról, 19 méterről emelt a kapura, labdája a felső kapufát érintve hagyta el a já­tékteret. A félidő második felében ki­egyenlített maradt a küzdelem, a csepelieknek több lehetősé­gük volt a gólszerzésre, ám iga­zán gólt ígérő helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. A hazaiak valamivel veszé­lyesebbnek bizonyultak a játék­idő utolsó 10 percében, főként azzal, hogy a jobboldalon'Pena, valamint Puskás szabadon sza­ladgálhatott és ívelhette kö­zépre a labdát. Szerencsére ezekből nem alakult ki gólve­szélyes szituáció. Izgalmasabban kezdődött és változatosabb is volt a második játékrész az elsőnél. A 47. percben Medgyes lőtt balról 14 méterről az oldalhálóba, aztán a jobbszélsőként igen veszélye­sen játszó Warzycha próbálko­zott kétszer is. Az 52. percben például beadását Niederbacher fejelte 8 méterről a csepeli ka­pura, a felső kapufa hárított. Az 54. percben egy ártalmatlannak látszó szituációban Hajdú és Fatusi összefutott a csepeli 16- os vonalánál. A pécsiek néger játékosa rosszul esett, ám mire odaértek a mentők, meggyó­gyult, vissza is akart állni a pá­lyára, ám addigra Virágot már becserélte az edzője. Feljött a Csepel, Jakab, majd Ács került helyzetbe - sikerte­lenül. Ellaposodott a játék, nem alakultak ki gólszerzési lehető­ségek. Egészen a 85. percig, amikor megszerezte győztes gólját a PMSC-Fordan. Nieder­bacher ugratta ki a pálya köze­péről a jobboldalon kilépő Warzychát, aki jobbról, 10 mé­terről szép mozdulattal lőtt a bal felső sarokba. (0-1). Ezt követően Warzycha és Dárdai is 100 százalékos gól­helyzetet hagyott ki. Közepes iramú, alacsony színvonalú mérkőzésen már a találkozó elején is látszott, hogy az a csapat, amelyik egy gólt rúg, az győz. A PMSC-Fordan játékosai végig fegyelmezetten, lelkesen játszottak és azzal nyerték meg a mérkőzést, hogy lőttek egy gólt. A Csepel is igyekezett, ám a pécsiek védelme ezúttal rendkívül jól játszott. A PMSC-Fordanban Géléi magabiztosan védett, Jükl a számára némileg furcsa posz­ton nagyon jól helyettesítette a kiállítása miatt hiányzó Már­tont. A középpályán vala­mennyi játékos - több-keve­sebb sikerrel - sokat dolgozott. A csatároktól továbbra is töb­bet várunk. Varga István: - Nem is tu­dom, hogy mit mondjak. .. Szerencsétlenek vagyunk. Két­szer egymás után az utolsó per­cekben veszíteni... Ez hihetet­len. Jól játszottunk, csak gólt nem tudunk rúgni. Eich László: - A Csepelnek több helyzete volt, különösen a második félidőben. Amikor le­hetőségünk volt, igyekeztünk kontrázni, és ebből az egyik si­kerrel járt. Kevesebb lehetősé­günket jobban kihasználtunk mint az ellenfél és ez a győzel­münket jelentette. Bozsik László lelkes, odaadó játékkal bizto­san szerezte meg első tavaszi győzelmét a végig jó iramú mérkőzésen. Szabó Imre: -A játékosok átérezték a mérkőzés fontossá­gát. A csapat minden tagjának gratulálok. Ha így folytatjuk, akkor elérhetjük célunkat. Kiss László: - A támadásban nagyobb erőket felvonultató el­lenfél megérdemelten nyert. Mi nem tudtuk azt játszani, amit kellett volna. Balogh Antal Labdarúgó NB III. Gerjen - Bonyhád 1-1. (Ezt a hétvégi fordulóból előrehozott mérkőzést még pénteken ját­szották.) További eredmények Stadler FC - Újpest 1-2 (0-1) Akasztó, 6 ezer néző. V.: Ju­hos. G.: Jeremejev (11-esből), ill. Tiefenbach, Szanyó. Szerencsésnek nevezhető az Újpest győzelme. Békéscsaba - ZTE 0-0 Békéscsaba, 8 ezer néző. V.: Bognár. Az alacsony színvonalú, ke­mény belemenésekkel tarkított találkozón az akarással nem volt baj, de nagy hibaszázalék­kal játszottak mindkét csapat labdarúgói. Győzelmet egyik együttes sem érdemelt. DVSC - BVSC 3-0 (1-0) Debrecen, 3 ezer néző. V.: Kurmai. G.: Sándor Cs., Sándor T. (11-esből), Arany. Az összteljesítmény alapján a nagyobb lendülettel és a kö­zéppályán pontosabban játszó hazai együttes megérdemelte a győzelmet. Kispest-FTC 3-4 (0-1) Népstadion, 10 ezer néző. V.: Pillér. G.: Kovács K. (11- esből), Bárányos, Hamar, ill. Kopunovics, Nagy Zs., Hrutka, Lipcsei. Bár az eredmény szoros mérkőzést sejtet, a Ferencváros sokkal jobb volt, pedig a kö­zéppályán a kulcsemberei (Lisztes, Albert) nem is játszot­tak igazán jól. A kispestiek csak 4-0 után szépítettek, igaz, akkor rúgtak három gólt, ami­kor a Fradi már könnyelműs- ködött. Győr - Parmalat 4-1 (2-1) Győr, 5 ezer néző. V.: Stam- ler. G.: Bordás (11-esből), Ke­resztúri (öngól), Miriuta, Her- czeg, ill. Kuntics. Az elmúlt heti idegenbeli győzelem számszerű eredmé­nyét megismételte hazai közön­ség előtt is a győri csapat a kie­sési rangadón. A Parmalat FC továbbra is nagy veszélyben van. Az NB I. állása l.FTC 21 14 3 4 48-29 45 2.UTE 21 13 3 5 51-24 42 3. Debrecen 21 12 3 6 33-24 39 4. Kispest 21 11 3 7 43-27 36 5. Békéscsaba .21 9 9 3 33-22 36 6. BVSC 21 11 1 9 41-34 34 7. PMSC-Fordan 21 9 4 8 23-29 31 8. ZTE 21 9 3 9 33-42 30 9. Vác 21 7 7 7 26-27 28 10. Győr 21 9 2 10 32-25 26 11. Csepel 21 6 6 9 18-19 24 12.Sopron 21 6 5 10 31-39 23 13. N.kanizsa 21 6 4 11 19-42 22 14. Stadler 21 S 5 11 16-28 20 15. Vasas 21 4 4 13 23-39 16 16. Parmalat 21 3 6 12 19-39 15 Megyebajnokság Somogy megyei labdarúgó baj­nokság. Előrehozott mérkőzés a 29. fordulóból: Balatonszárszó- Tab 4-0. Baranya megyei I. o. Szom­bati eredmények: RTS Mohács- Zsolnay SE 1-1, Újpetre - PPTSE 1-2. Ütiántúli Napló Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: L0MB0S1 JENŐ Lapszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út 34.7601 Pf.: 134 Telefon: 72-215-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-236-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Telex: 12-211 Felelős vezető: GERHARD MEYER Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája saját árushálózata és a Pécsi Hírlapkereskedelmi Rt. útján. Nagykanizsa - Sopron 2-0 (1-0) váth B., 50. p., 5.). Edző: Kiss László. 27. perc: Fuisz jobboldali szögletét a berobbanó Keszeg az 5 és felesről védhetetlenül fejelte a kapu bal oldalába. (1- 0). 60. perc: Agics kapott labdát, mintegy 30 méterről lövésre szánta el magát. A jól eltalált labdája a kapus kezéről pattant a gólvonalon túlra. (2-0). A szemerkélő esőben rende­zett találkozón a nehéz hely­Kosárlabda PEAC - Tatabánya 60-43 (37- 23). NB I. nők, rájátszás a 21- 28. helyért. Pécs, városi sport- csarnok, 100 néző. V.: Csizma­dia, Ebergényi. PEAC: Iványi 5, Rácz, Simon 10, Minna 6, Rébay 17/3. Cs.: Szamosi 8, Tahi 14, Németh. Edző: Füzy Ákos. A két csapat közül kerül ki a kieső. Egy esetleges hazai vereség végzetes lett volna. Füzy Ákos: - Örülök a győ­zelemnek, mert rivális csapatot vertünk meg. A bennmaradás sorsa még nem dőlt el. PVSK - Budafok 76-109 (35-57). NB I. férfiak, rájátszás a 21-28. helyért. Pécs, városi sportcsarnok, 200 néző. V.: Elmauer, Ádám. PVSK: Mó­ricz, Russai 12, Csirke 26/3, Ribarics 2, Tahin 21/6. Cs.: Séra, Szakács, Csiráky 4, Lázár 11/9, Poronyi. Edző: Füzy zetbe került kanizsaiak ezúttal minden tekintetben a vendégek fölé nőttek. A kezdeti ismerke­dés után az olajosok átvették a játék irányítását és állandó nyomás alatt tartották a sop­roniak kapuját. A hazaiak megérdemelten jutottak veze­téshez, akik szünet után egy ritkán látható potyagóllal nö­velték az előnyt. A Sopron nem tudott kibontakozni, ezúttal gyengélkedett. A feltámadt Olajbányász Ákos. Már matematikai esélye sincs a pécsi csapatnak, bizos a búcsú. Füzy Ákos: - Nagyon sajná­lom a vereséget, és az NB I-ből való kiesést. Az első félidő lel­ketlen játékára azonban semmi mentség nincs. P. P. Dombóvár - Csepel 75-81 (45-36). NB I. férfiak, rájátszás a 9-16. helyért. Dombóvár, 900 néző. V.: dr. Páli, Szlávik. Dombóvár: Wright 15, Nagy L. 4, Kiss S., Kiss A. 17/3, Erupkin 18/12. Cs.: Kerényi, Halmai 10, Bosznai 11/9. Edző: Molnár István. A véghajrában kerekedett felül a Csepel. Férfi döntő, 1. mérkőzés: Danone-Honvéd - ZTE-Gold- sun 62-60 (31-36). Folytatás: jövő szombaton Zalaegersze­gen. Új vdn Góltotó A Nagy kanizsa - Sopron mérkőzés eredményét eltaláló pá­lyázóink közül a szerencse Végh József, 7400 Kaposvár, Ba­laton u. 19. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek az 1000 fo­rintos utalványt postán küldjük el. Az e heti pályázatunkra - nem lesz NB I-es forduló a hétvégén - is csak a lapból ki­vágott szelvényeken lehet tippelni, amit pénteken déli 12 óráig juttathatnak el szerkesztőségünk címére: Új Dunán­túli Napló, 7623 Pécs, Rákóczi út 34. szám. Főmérkőzés: Veszprém - Tatabánya: ................. Pó tmérk.: Zsolnay SE - Felsőszentmárton:......... A pályázó neve:....................................................... La kcíme:....................................................................