Új Dunántúli Napló, 1992. október (3. évfolyam, 271-300. szám)

1992-10-19 / 289. szám

p •* Labdarúgó NB II. *<<:•' - .< '' - ' ^ «S>\ ' Kovacsics járt a legjobban Soproni LC - Mohácsi FC 5-0 (2-0) Megy eb ajnokság Nem bírnak a Pécsi Gázművel PEAC - Sellye 3-0 (0-0). Egyetemi sporttelep, 200 néző. V.: Czakó. PEAC: Torma - Farkas, Csömyei, Sólymos - Ritter, Túri, Tatai, Vajda - Vincze (Böröcz), Szigeti (Vígh), Katus. Edző: Kiss Sán­dor. Sellye: Pfaff - Király, Lab- ricz, Hoffscheuer (Vásáros), Csorba - Kapusi, Major, Hor­váth (Háner), Schweiszguth - Pfeiffer, Varga. Edző: Amigya Pál. G.: Sólymos, Szigeti, Bö­röcz. Sásd - Kémes 4-1 (1-1). Sásd, 150 néző. V.: Szalóki. A második félidőben 10 emberrel játszó hazai csapat leiskolázta a lelkes vendégeket. G.: Román 2, Buzási, Katona, ill. Kapitány (11-esből). Kiállítva: Görföl (Sásd). Pécsi Gázmű - Töttös 2-0 (1-0). Pécsbányatelep, 150 néző. V.: Vén. Nehezen győzött a Gázmű a fegyelmezetten és jól játszó Töttös ellen. G.: Ki- szely, Vukmann R. Pécsi PTSE - Felsőszent- márton 5-1 (1-1). Postás-pálya, 150 néző. V.: Sólyom. A máso­dik félidőben hengereltek a pos­tások. G: Sellei, Balázs (2-2), Dobos, ill. Kolompár. Harkány - Siklós 4-0 (1-0). Harkány, 200 néző. V.: Szlo- boda. A hazaiak szünet után ki­ütötték a szoszédvár együttesét. G.: Farkas (3), Pankotai. Szászvári Bányász - Új- petre 2-1 (2-0). Szászvár, 150 néző. V.: Bencsik. Nagy küzde­lemben szerezte meg első győ­zelmét a hazai gárda. G.: Perc­nyi (2), ill. Siklósi. Szigetvár - Pécsi Kinizsi 4-1 (3-0). Szigetvár, 150 néző. V.: Zákányi. A forduló legna­gyobb meglepetését okozták a hazaiak azzal, hogy a jó első fél­idei játékukkal sima győzelmet arattak az idegenben is esélyes vendégekkel szemben. G.: Go- lobics (2), Sipos, Miklós, ill. Vető. Zsolnay SE - Somberek 3-0. Somberek. (Részletes tudó­sítás nem érkezett). A megyei I. osztály állása 1. P.Gázmű 10 8 2­32- 3 18 2. Szigetvár 10 7 2 1 22- 8 16 3. PPTSE 10 6 3 1 28-13 15 4. P.Zsolnay 10 5 3 2 13- 6 13 5. Sellye 10 6 1 3 22-21 13 6. Újpetre 10 4 4 2 12-11 12 7. P.Kinizsi 10 4 3 3 17-12 11 8. Sásd 10 4 2 4 19-17 10 9. Harkány 10 3 3 4 12-10 9 10. PEAC 10 3 3 4 18-20 9 11. FsztmártonlO 4 1 5 18-21 9 12. Somberek 10 2 4 4 9-18 8 13. Kémes 10 2 2 6 17-24 6 14. Töttös 9 2 1 6 8-14 5 15. Szászvár 9 1 2 6 15-26 4 16. Siklós 10­­9 5-43 0 (Folytatás az 1. oldalról). a 16-osra, ahonnan laposan lőtte ki a hosszú sarkot (2-0). A 61. percben Majoros hosz- szú szóló után Rumszauert és Lukács kapust elfektetve 6-m-ről a kapu közepébe bom­bázott (3-0). Nagy kavaropdás támadt a mohácsi kapu előtt a 83. perc­ben, a védők egymásra vártak, Supka pedig kihasználva a lehe­tőséget közvetlen közelről a há­lóba pöckölt (4-0). Udvardi ugratta ki Horváthot, aki végigviharzott a hazaiak tér­felén, és 7 m-es lövésével beál­lította a végeredményt (5-0). Kovacsics késte le a csatla­kozást a kezdő 11-hez, sőt a szigorú mester ítélete alapján a kispadhoz is, mert nem ké­szült el időben az ebéd, és el­késett. Ám lehet, hogy így is ő járt a legjobban, mert lega­lább nem volt részese a csúfos PVSK - Beremend 1-1 (1-0) Vasút-pálya, 1500 néző. V.: Miskei. PVSK: Tihanyvári - Nagy (Kovács Z.), Bárány, Ka- uffmann - Fülöp E., Reith, Knézics, Németh (Géczi), And- reidesz - Teszárik, Onucsin. Edző: Rónai István. Beremend: Hatala - Bábli, Óbert, Mim - Borsos (Sztipánovics), Jäkl, Dárdai, Weinen (Müller G.), Il­lés - Fülöp A., Ónodi (Müller K.). Edző: Dárdai Pál. 2. perc: Kauffmann gólba tartó fejesét a gólvonalon álló Illés kézzel kiütötte. Nyilván­való 11 -es! A játékvezető a bün­tető megítélése mellett kiállí­totta Illést. A 11-est Németh ér­tékesítette. (1-0). 72. perc: Nagy rosszul nyúlt bele a labdába, amit Bárány elől a 20 másodperccel korábban beállt cserecsatár, Müller K. első labdaérintésére megszer­zett, meglódult vele, aztán 12 m-ről higgadtan a kapuba gurí­tott. (1-1). A gyors kiállítás után a Be­remend irányított. Tíz ember­rel is sokat támadott, rúgott két kapufát, de egyenlítenie csak a 72. percben sikerült. Utána a vendégek beálltak védekezni. A jó hangulatú, él­vezetes mérkőzésen a Bere­mend volt a jobb. Jók: Kauffmann, ill. Bábli, Óbert, Jaki, Dárdai, Fülöp A. Rónai István: - Gratulálok a Beremendnek. Megérdemelte az egyik pontot. Dárdai Pál: - Minden elis­merésem a csapatomé, amely 10 emberrel is ki tudott egyenlí­teni. (horváth) Marcali - Komló 4-2 (3-1) Marcali, 350 néző. V.: Faze­kas. Marcali: Horváth L. - Tóth P. (Urbán), Mészáros, Bozsó, Borbély - Horváth V., Virág, Palacskó (Dér), Arany - Gyu- rics, Vékony (Rózsa). Edző: Béres Ferenc. Komló: Ádám (Szigeti) - Virovácz, Korcsmár, Dömény, Miklós - Szatmári, Ambrus, Priol (Pörs), Stemler (Schweitzer) - Béres, Jelena. Edző: Csordás István. A kitű­nően játszó hazaiak biztos győ­vereségnek, amit elszenvedett a csapata. Á többiek gyomrát meg, talán a sietség miatt, megfeküdhette az étel, mert jószerivel csak vánszorogtak a pályán, a vége felé pedig már egy-egy pontosabb átadás is eseményszámba ment, olyan rosszul osztogatták a labdá­kat. A hazai szurkolók szem­pontjából a legizgalmasabb eseményt az jelentette, ami­kor a szünetben a tombolán kisorsoltak egy vasalót, és né­hány tálcát. Első hazai vere­ségét szenvedte el ebben a sze­zonban a Mohács, ám olyan arányban, hogy ha többet nem kapnának ki, akkor is elég lenne egy újabb évadra. Kiállítva: Kosa (szándékos utánrúgásért a 71. percben). Jók: a Mohácsból senki, ill. Majoros, Supka, Horváth. Sziebert Imre: - A nagyon jó napot kifogó Sopron ellen még zelmet arattak. G.: Gyurics (2), Arany, Bozsó, ill. Priol, Béres. Nagyatád - Gerjen 4-0 (2-0) Nagyatád, 500 néző. V.: Né-, meth. G.: Kovács, Gilitsch (2), Szigeti (1 l-esből). Barcs - Fonyód 4-1 (3-1) Barcs, 300 néző. V.: Zsobrák. Barcs: Szlovák - Tóth, Somo­gyi, Pókos, Mangult (Bencsik) - Nagy, Papp Á., Horváth, Ka- pronczai (Minor) - Kovács, Bolhói. Edző: Szabó Nándor. Fonyód: Szalai (Puska) - Kila (Jónás), Deákvári, Berencz, Zámbori - Horváth, Koszits, Pi- tonya, Nagy - Fucsik (Kiss), Horváth. Edző: Deákvári Antal. Ennyivel jobb volt a Barcs. G.: Mangult, Nagy G. (2), Horváth ill. Koszits. Kiállítva: Kiss. B.lelle - Bonyhád 4-4 (4-0) Balatonlelle, 200 néző. V.: Gergely. Balatonlelle: Majzlin- ger - Brettner, Rab, Glatz, Ke­néz - György, Czubelak, Kötél (Lipcsik) - Pusztai, Szilágyi, Giurgiu (Koroknai). Edző: Frenkó László. Bonyhád: Bo­garas (Kovács) - Szabó, Stumpf, Sztoics, Komáromi - Szlama, Kiss, Mészáros, Dara­bos - Bozsolik, Guzorán (Pfeif­fer). Edző: Losonczi István. A döntetlen igazságos. G.: Giur­giu, Szilágyi (2), Rab, ill. Kiss (4). a pontszerzésre sem volt esé­lyünk, amiért nagyon szégyel­lem magam. Szűcs Zsolt További eredmények: Paksi Atomerőmű - Ajkai Bányász 1- 0 (1-0), ESMTK - Dunaferr 2- 1 (1-1), Dorogi Bányász - Szekszárd 2-0 (1-0), Nagykani­zsa-Rákóczi 3-1 (1-0). Az NB II. állása 1. Haladás 10 6 3 1 18- 6 15 2. Dorog 10 5 4 1 20- 8 14 3. ZTE 10 6 2 2 14- 7 14 4. N.kanizsa 10 5 3 2 14-10 13 5. Paks 10 5 2 3 20-12 12 6. Sabaria 10 4 3 3 15- 8 11 7. Tatabánya 10 3 5 2 18-14 11 8. Szekszárd 10 4 2 4 12-12 10 9. Dunaferr 10 4 1 5 10-15 9 10. BKV Előre 10 3 2 5 15-16 8 11. Sopron 10 2 4 4 14-17 s 12. Pénzügyőr 10 2 4 4 12-17 s 13. ESMTK 10 4­6 9-18 8 14. Mohács 10 2 4 4 5-17 8 Kisdorog - Boly 1-1 (1-0). Kisdorog. 200 néző. V.: Hosz- szú. Kisdorog: Szőcs - Takács, Debreceni, Varga, Törj - Hor­váth T., Mácsik, Boros, Horváth J., - Schaffer, Abrudán (Bese), Mb. edző: Horváth Péter. Bóly: Volcsányi - Illó, Fitt, Katona, Virágh - Kirschner, Takács (Szalai), Macsi, Bíró - Lajtai (Tóth), dr. Papp. Edző: Kresz László. A tartalékos hazai csa­pat helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez. G.: Horváth J., ill. Tóth. Kiállítva: dr. Papp. K. Honvéd - Letenye 3-0 (1-0). Letenye. 500 néző. V.: Petki. G.: Kulcsár, Nagy Cs., Matusz. Szombaton játszották: Ka­posvári Gazdász - Paks 2-1. Az NB III. állása 1. Beremend 7 6 1­21- 9 13 2. Komló 7 4 2 1 19- 7 10 3. Letenye 7 4 2 1 14-11 10 4. Bóly 7 3 3 1 12- 8 9 5. PVSK 7 4­3 15- 9 8 6. Marcali 7 3 2 2 11- 7 8 7. Barcs 7 3 2 2 13-11 8 8. K.Honvéd 7 2 4 1 7- 6 8 9. Bonyhád 7 3 1 3 14-11 7 10. Paks 7 2 3 2 9- 8 7 11. K.Építők 7 2 2 3 13-13 6 12. Nagyatád 7 2 1 4 11-16 5 13. Fonyód 7 2­5 10-17 4 14. Kisdorog 7 1 2 4 9-16 4 •15. B.lelle 7­3 4 5-13 3 16. Gerjen 7­2 5 5-26 2 15. Kaposvár 10 3 1 6 10-15 7 16. Ajka 10 2 - 8 6-20 4 Labdarúgó NB III. Döntetlent hozott a rangadó Jaki (balról) volt a vendégek egyik legjobb embere Fotó: Kóródi Gábor Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 22-301. Készüli a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs Engel János út 8. 7630 Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 319 forint, negyedévre 957 forint, félévre 1914 forint, egy évre 3388 forint. ISSN 0865-9133 Dunántúli napló Kosárlabda AR Építők - PVSK 95-88 (46-45) NB I. férfiak, A-csoport. Pécs, városi sportcsarnok, 200 néző. V.: Major Gy., Nagy J. PVSK: Sípos 23, Miklóssy 4/3, Kovács N. 31/3, Séra 2, Tyagu- szov 15/3. Cs.: Völgyi 7/3, Ihász, Káldi 4, Bán 2. Edző: Varga Ferenc. Az utolsó 5 percben veszí­tette el a mérkőzést a PVSK. Addig volt reménye a győze­lemre, bár Tyaguszov túlságo­san hamar (a 23. percben), Völ­gyi és Séra pedig később kipon­tozódott. Arról nem is beszélve, hogy Miklóssy kifejezetten gyengén kosarazott, Ihász pedig- aki Tyaguszov helyére állt be- irtózik a kosárra dobástól, nem is szerzett pontot. Hiába játszott kimagaslóan Sipos és nagyon ponterősen Ko­vács N„ ez kevésnek bizonyult. Az Alba Regia Építők négy emberrel verte meg a pécsieket. Na, nem csak annyian voltak a pályán, hanem ők, négyen - Trusin (37 pont), Szizov (23), Hegedűs (15) és Varga (12) - jól kosaraztak, a többiek ke­vésbé. Varga Ferenc:- Végre egy­szer jól küzdöttünk, erre néhá­nyon rosszul játszottak. Gondo­lok itt elsősorban Miklóssyra, akinek a formája katasztrofális volt. Miatta nem nyertünk. Siófok - PPTSE 102-93 (55-50). NB I. férfiak, B-cso- port, Siófok. L. d.: Kriscsiunas 35, Juska 21/6. Kézilabda Czakó 8 góljával Komlói Bányász - Szolnoki Olajbányász 26-22 (14-12) NB I. férfiak, Komló, 1000 néző. V.: Géczi, Pali. Komló: Sevcov - Burán 2, Keszthelyi 4, Takács, Horváth T. 4, Czakó 8, Papp 6. Cs.: Horváth Zs. (k), Tolsztih, Bognár 2, Szentes. Edző: Skaliczky László. A Szolnok kezdett jobban, kétszer is vezetést szerzett, amire a Komlói Bányász csak 7-esekből tudott válaszolni, az­tán első akció góljukkal veze­téshez jutottak a hazaiak. Mindkét csapat gyengén véde­kezett, ennek köszönhetően minden perc gólt hozott, s bár a házigazdák kétszer is emberhát­rányban játszottak, az első ne­gyedóra végén 8-7-re vezettek. Amikor a komlói kapus, Sevcov lövést védett, először lett kétgó­los az előny. Nem lehetett pa­nasz az átlövőkre, Keszthelyi és Horváth is jól tüzelt, de a kü­lönbség nem nőtt, a vendégek jól tartották magukat. Szünet után öt perc alatt két­szer is emberelőnybe került a Komló, mégsem sikerült ellép­nie harcos ellenfelétől. Ekkor már figyelmesebben védekez­tek mindkét oldalon, de Sev- covnak továbbra sem ment a védés. A szolnokiak 7-est hi­báztak, ennek ellenére a 40. percben egyenlíteni tudtak. Papp percei következtek: a komlói csapatkapitány két szép gólt lőtt, miközben egy 7-esre beállt Horváth Zs. büntetőt vé­dett, s így ismét elhúzott a Komló. Tíz perccel a vége előtt már három gól volt az előnyük. A csereként beállt Horváth Zs. négy egymást követő lövésnek állta az útját, s mivel Czakó és Papp jól kihasználta a vendégek egyre több hibáját, 5 góllal el­húzott a Bányász. Izgalommen­tesnek ígérkezett a hajrá, ám a szolnokiak még egyszer két gólra felzárkóztak. Ä mezőny legjobbja Czakó döntött, 8. gól­jával bebiztosította a nehezen kivívott komlói győzelmet. G. G. • Az ANSA olasz hírügy­nökség értesülése szerint meg­egyezés született arról, hogy 1994-től Argentínában is ren­deznek Forma-1-es vb-futamot, s ennek következtében kikerül­het az autós gyorsasági világ- bajnoki versenynaptárból a ma­TOTÓ 1. Rába ETO - Siófok 2-2 X 2. Videoton - Kispest 0-0 X 3. MTK - Békéscsaba 2-3 2 4. Nürnberg-Frankf. 1-2 2 5. S.brück.- München 1-1 X 6. Düsseid. - Hannov. 0-1 2 7. St.Pauli - Mannh. 0-0 X 8. Atalanta - Torino 0-0 X 9. Roma - Intern. 4-1 1 10. Udinese - Napoli 2-0 1 11. Andria - Monza 1-1 X 12. Padova - Bologna 2-4 2 13. Taranto - Ascoli 1-4 2 +1 14. Meppen - Duisburg 1-0 1 gyarországi viadal, a Magyar Grand Prix. Elsősorban Carlos Menem argentin elnök szorgalmazza, hogy a Forma-1-es versenyek közel másfél évtizedes megsza­kítás után visszatérjenek Argen­tínába. A Sport TV mai műsora 18.30. Női labdarúgó NB. I.: Pécsi Fortuna - Szolnok. 18.40. Férfi kézi­labda NB. I.: PMSC - Ózd. 18.55. Pécs Város Sportdíja ’92 átadás. 19.00. Női kézi­labda NB I-es mérkőzés: PMSC - Békéscsaba. 19.15. Inteijú Gallov Rezsővel, az OTSH elnökével. 19.30. Női kosárlabda NB. I.: PVSC-Co-Order - Szeged. 19.40. Labdarúgó NB. I.: Veszprém - PMSC. 20.10. Műsorzárás. Nagy helyett Kiss Edzőváltás a PEAC-nál Edzőváltozás történt a labda­rúgó megyei I. osztályban sze­replő PEAC-nál. Nagy Sándor helyett Kiss Sándor lett a szak­vezető. Kiss a Sellye elleni szombati bajnokin már az egye­temisták kispadjának főhelyén ült. A PEAC és Nagy Sándor út­jai közös megegyezéssel váltak szét. Elég hamar, tesszük hozzá, hiszen csak 9 forduló ment le akkor a bajnokságban, amikor megtörtént a csere. Aminek oka csak részben a gyengébb sze­replés. Sokkal inkább az, hogy a játékosok nem jöttek ki az edző­jükkel. Ez már odáig fajult, hogy nem akartak edzeni a régi szakvezető irányításával. És ez nemcsak fenyegetés volt, ha­nem szomorú valóság, hiszen megtagadták az edzést. Kiss Sándor - aki tavasszal még játszott a PEAC-ban, leg­utóbb pedig a megyei II. osztá­lyú Kozármisleny edzője volt - megbízatása egyelőre a bajnok­ság végéig tart. H. L.