Új Dunántúli Napló, 1990. május (1. évfolyam, 28-57. szám)

1990-05-20 / 46. szám

Labdarugó Közep euröpai Kupa Megyebajnokság P. Postás—Sellye 3-3 (2-1). Pos­tás-pálya, 100 néző. V.: Szloboda. Alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos döntetlen született. Gól­lövők: Ábrahám, Rákosfalvi, Vajda, ill. Goják (2), Hammer. PBTC—Geresdlak 2-1 (1-0). Bőr gyár-pálya, 100 néző. V.: Kiss. A bőrgyáriak több góllal nyerhettek volna, a helyzeteik megvoltak hoz­zá. Góllövők: Gettó, Lajos I., ill. Nyárs. PEAC-Zsolnay SE 4-0 (3-0). Ifjú­sági stadion, 100 néző. V.: Balajti. Az egyetemisták már az 1. perc­ben vezettek, a szünet után pedig lefékeztek. Góllövők: Tóth, Kovács, Kozicz, Kiss. Labdarúgó NB III. Kaposvári Honvéd-Csurgó 3-0 (1-0). Kaposvár, 200 néző. V.: Pauer. Kaposvári* Honvéd: Házi — Viszti, Horváth J., Bárány, Müller- Nagy E.. Varga, Zámbó. Kocsis — Szenczi. Edző.: Köves László. Csurgó: Belovári — Tóth. Mészá­ros, Pintér — Puskás, Bódis, Ko­vács, Beke - Kovács G.. Buti, No- vák. Edző: Kütsön László. Erőtől duzzadó játék, biztos hazai győze­lem. Góllövők: Szilágyi, Kocsis, Zámbó. Röplabda A férfi NB l-ben, a 13-20. hely­ért: KOMÉP SC-Kaposvári Építők 3-1. Ezzel a K. Építők a 17. helyen zárt, és osztályozát kell játszania az NB l-ben maradásért. K.at»c!«xrilgo iUB I, ..v-----^-----..........v..................>.-.s.... B p. Honvéd-Siófok 2-1 (0-1) Bozsik-stadion, 4000 néző. V.: Bognár. Honvéd: Disztl — Csábi, Acs, Bánfi - Sallai, Pi- sont, Sikesdi, Fodor - Gregor, Kómán, Csehi (Orosz, a 4. percben). Edző: Haász Sándor. Siófok: Biró - Kolovics, Aczél, Olajos, Szabó — Keszeg, Zsa- dányi, Meksz (Zare, a 87. percben), Marozsán — Ozsváth (Kirchmayer, a 76. percben), Magyar. Edző: Gellei Imre. A 21. percben Ozsváth a bal oldalon többször is be­csapta Csábit, majd az 5. csel után középre adta a labdát. Keszeg az ötösön a felső lécre lőtte, onnan levá­gódott a labda, ami felpat­tant és Magyar Bárfit meg­előzve a léc aló fejelte (0-1). Az 55. percben Sallai maga elé tette a labdát a siófoki 16-osnál, Aczél elrúghatta volna, de lába mellett to­vábbgurult, és Gregor a kiin­duló Biró mellett a bal sarok­éba kotorta. (1-1). A 83. percben nagy helyzetet ha­gyott ki a Siófok. Magyar ló­dulhatott meg a balössze­kötő helyén, majd középre té­té a labdát a teljesen egye­dül futó Kirchmayer elé, aki a 11-es ponton Disztlbe lőtte. A kapusról kipattanó labda Magyar elé került, és a csa­tár a kapu fölé emelte. A 91. T OTÚ 1. W. Bremen—Kai,erslautern 2-3 2 2. Békéscsaba— Ú. Dóssá 1-4 2 3. Vasas-VAci Isié 1-4 2 14. Veszprém—Ferencváros 1-1 s A többi mérkőzést vasArnap játsi- szAk. percben Sallai ívelte a kapu elé a labdát, és Kámánnak fel sem kellett ugrani, úgy fejelt az 5-ösről a jobb alsó sarok­ba. (2-1). Jók: Sallai, Pisont, Fodor, Csehi, ill. Kolovics, Szabó, Ma­rozsán. Juhász Gyula További eredmények Rába ETO—Debreceni VSC 1*1 (1-0). Győr, 6000 néző. V.: Molnár. Gólszerzők: Sallói (39. p.). illetve Plókai (74.). Békéscsaba—Ú. Dózsa 1-4 (0-3). Békéscsaba, 8000 néző. V.: Plosek. Gólszerzők: Mrklya (53. p.), illetve Eszenyi (15.), Miovecz (33.), Mracs- kó (öngól — 43.). Véber (89.). Halódás VSE—Csepel 2-0 (1-0). Szombathely, 5000 néző. V.: Origón. Gólszerzők: Sch Affér (31. és 58. p). Tatabánya—Videoton-Waltham 1-0 (1-0). Tatabánya, 2500 néző. V.: Stammler. Gólszerző: Piatár (25. p). Vasai—Váci Ixxó 1-4 (8-1). Fáy utca, 3000 néz8. V.: Puhl. Gól­szériák: Gubucz (78. p.), illetve Répósi (18.. 52.), Nagy (85.). Oroszki (93.). AZ NB I. ALLASA: 1. MTK-VM 2. Ű. Dózsa 3. Ferencvóroi 4. Pécs 5. Veszprém é. Tatabánya 7. Siófok I. Békéscsaba 9. Vasas 10. Rába ETO 11. Videoton* Waltham 12. Rp. Honvéd 13. Váci Izzó 14. Haladás 15. Dobrecen lé. Csepel 29 10 4 7 47-24 58 29 17 4 8 41-20 55 29 13 • 8 45-31 47 29 12 9 8 33-22 45 29 10 11 t 27-23 41 29 12 4 13 21-27 40 29 10 9 10 30-31 39 29 10 I 11 26-32 38 29 10 8 11 32-39 38 29 7 14 8 34-29 35 29 8 11 10 25-30 35 29 9 • 12 31-37 35 29 7 12 10 28-30 33 29 9 é 14 32-42 33 29 é 14 9 19-30 32 29 4 10 15 25-49 22 A Bp. Honvéd-Siófok mérkőzés eredményét eltaláló né­zőink közül a szerencse Molnár Pálné, Nagyatád, Gyár u. 39., 7500 sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek a 200 forin­tos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvé­nyek beérkezési határideje péntek déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet, amelyet elmünk­re (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) kell beküldeni. Főmérkőzés: PMSC—Haladás .................................................... P ótmérkőzés: Siófok-Tatabánya ............................................. A pályázó neve: ........................................................................ L akcíme: ........................................................................................ A férfi OB ll-es tenisz csapatbajnokság nyitányán Pécsett, a Balokányligetben a P. Spartacus 7-2-re nyert a Szombathelyi Haladás ellen. Pécsi egyéni győztesek: Koncz (képünkön), Gye- nis, Petrovits, Spitl, Sárdy. Páros győztesek: Koncz-Sárdy, Pet- rovits-Solti. Új vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Budapest Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató R Í inrintl'll Főszerkesztő:LOMBOSIJENÖ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-B Kft Baranya Megyei Irodája, felelős az irodavezető ULL/lv/ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf: 134 —Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8.7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hirlapkézbesltő postahivatalnál, a hirlapkézbesftőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 20 forint, negyedévre 60 forint, félévre 120 forint, egy évre 240 forint. ISSN 0865-9133 vasárnapi Bunda nincs (?) - furcsa eredmény van az NR II.-véghajrájában Idegőrlő napok Baján Aki egy kicsit is figyelmesen szemléli a tabellát az NB II. keleti csoportjában, az szá­mos furcsa eredményre buk­kanhatott a legutóbbi fordu­lókban. Érdekes módon az esélytelenebb focicsapatok va­lósággal megtáltosodtak, és olykor 2-3 góllal győzték le riválisaikat. A gond csupán albban van, hogy a legyőzőt - teknek korántsem kell annyira az a néhány pont, mint ellen­feleiknek, melyek — oh, minő véletlen —éppen a kiesés el­len küzdenek. Aztán ebben a fene nagy küzdelemben alig ókad sárga lop vagy kiállítás; sérülés miatt nem cserélnek az edzők, akik sokatmondóan nyilatkoznak a konkrét semmi­ről a sportnapilap hétfői szó- má'ban. « Nem tudott ilyen meglepe­téseket szolgáltatni a 3a!ja, ezért három fordulóval a befejezés előtt még izgalmas perceket élnek át a zöld gyepen Mor­váiéit. Ma sorsdöntő meccsük lesz Debrecenben a Kinizsi ellen, a jövő héten fogadják Baján a Mezőtúrt és az utol­só fordulóra utaznak Kazinc­barcikára. Legalább hat pon­tot kellene kasszírozni ezeken a meccséken, hogy ne legyen gond a végelszámoláskor. Az esélylatolgatásra Koller Viktor vezető edző vállalkozott, és mindjárt a beszélgetés elején meglepő nyilatkozatot tett. .. — Kétségtelen, hogy a Nyír­egyházának, a Debreceni Ki­nizsinek, a Salgótarjánnak, a Hódmezővásárhelyi Metr’­pondnak és a Kazincbarciká­nak az utóbbi fordulókban a mérkőzéseiken több mint meg­lepetés született, nekem is kétségeim támadtak a vég­eredményt illetően. Túlságosan szabályosan, egy forgatókönyv szerint alakultak az esélytele­nek javára ezek a meccsek, de hát távol álljon tőlem a gyanúsitgatás. Mi csak a pá­lyán tudjuk tartani a versenyt, ami nem ott dől el, abban csak veszíthetünk. Minden­esetre eléggé idegőrlő napok ezek, rossz a kiszolgáltatott­ság, s a tét nem kisebb, mint a kiesés-bentmaradás.- A focihoz a második vo­nalban is pénz kell. Miként tudnak Baján lépést tartani az elvárható színvonallal?- Átlagos helyzetben va­gyunk, nálunk állnak sakkal rosszabbul is a tabellatár­saink. Esetleges 50 százalékos teljesítménynél és a kívánt he­lyezés elérése után a húzó­embereknek úgy bruttó 30-40 ezer forint prémiumot tudunk kifizetni a szezon végén. A szakosztály éves költségvetése valamennyivel meghaladja a 10 milliót, támogatnak ben­nünket helybéli vállalatok. Vi­szont job.ban kellene sáfár­kodni a bajai vállalkozókkal, kereskedőkkel, kisiparosokkal, mert a városban ők tartoznak az igazi focibarátok közé.- Tudom, most még a bentmaradósért harcolnak, de azért már gondolni kell a jö­vőre is. Lesz-e mozgás a ke­retben?- Az igazi erősítés az vol­na, ha együtt tudnánk tartani a gárdát. Lejár a szerződése Evanicsnak, V id óknak. Szűcs­nek és Schneidernek, vala­mint a Bp. Honvédtől kölcsön­kapott játékosoknak — így Kovácsnak, Horváthnak és Be­nőnek. Irántuk van érdeklő­dés, de általában majd' mindannyiuk jól érzi magát Baján, igy szó lehet szerző- déshosszabbitásról.- Köztudottan Kincses Kol­ler Viktor is a tágabb értel­mű baranyai focitársadalom­hoz tartozik, megelőzően a PMSC-nél edzősködött. . . Rá­adásul önnek is lejár a szer­ződése a nyáron!- Őszintén bevallom, hogy nagyon jól érzem magam Ba­ján. A csapat most, tavaszra kezdett összeállni, s az igazi eredményre a következő sze­zonban számíthat a lelkes kö­zönségünk, akiket megint nem szívesen hagynák ott. Hiány­érzetem lenne, ha most jön­nék el Bajáról, még van mun­kám bőven. Kovács Zoltán Mai sportműsor Labdarúgás. NB II.: ZTE—Mohá­csi Új 'Barázda T*.z SE, Zalaeger­szeg, 17.00, Komlói Bányász—III. Iter. TTVE, Komló. 17.00. Szekszárd- Sopron, Szekszárd, 17.00, Volán— Nagykanizsa, Budapest, 17.00. NB III.: Somberek—Boly, Somberek, 17.00, Mázaszászvár—Dombóvár, Móza­szászávár, 17.00, Marcali—Bonyhád, Marcali, 17.00, Szigetvár—Rákóczi FC, Szigetvár, 17.00, Siklás—Nagy- mányok, Siklós, 17.00, Kaposvári Építők—Boglárlelle, Kaposvár, 17.00, Paksi Atom—Volán Dózsa, Paks, 17.00. Megyebajnokság: Beremend— P. Kinizsi, Beremend, 17.00, Szajk— PVSK, Szajk, 17.00, Szentlórinc— Harkány, Széntlőrinc, 17.00. Kézilabda. NB I., férfiak: Békés­csaba—PMSC, Békéscsaba, 17.30. NB I., nők: PMSC—Veszprém, vá­rosi sportcsarnok, 11.00. Vízilabda. OB II. B.: TASI— Nagykanizsa, Hullámfürdő, 11.30. Tenisz. OB II., férfiak: P. Spar­tacus—Soproni VSE, Bolokóny liget, 11.00. Atlétika. Megyei serdülő ,,B" többpróbabajnokság, Tüzér u., 9.00. Asztalitenisz. Zöldért Kupa pénz­díjas verseny, egyetemi tornacsar­nok, 11.00. Kosárlabda. NB I., férfiak, play off, 3. mérkőzés: PVSK—Dunai Kő­olaj. Pécs, városi sportcsarnok, 17.00. NB I.. nők, play aff: Sop­roni VSE—PVSK. Sopron. 16.00. AZ „EZÜSTKALÁSZ” MGTSZ, BAKSA, ' még senki által nem lakott, összkomfortos, kertes, új családi házat ÁRVERÉSEN kiván értékesíteni. Boksa, Rákóczi út 21. szám alatt. Az épület beépitett tetőterű, 3 és fél szobás, garázsos. Irányár: 1 850 000 Ft. Megtekinthető: 1990. május 23-án és 24-én 7 és 16 óra között. Az árverés 1990. május 25-én de. 10 órakor lesz a helyszínen. kTi 63 percig állt a játék Radnicski Nis-PHSC 1-0 (1-0) (Folytatás az 1. oldalról) A fél erősségűre csökkent fényerő miatt azonban várni kellett a szabadrúgás elvég­zésére. Egy óra elteltével az öltözőbe vonultak a csapatok és megkezdődött a sportdip­lomáciai tárgyalás a mérkő­zés sorsáról, amikor ismét ki­gyulladtak a reflektorok, és 63 perc szünet után szabad­rúgással folytatódhatott a mérkőzés. A 16-os vonalára leállított labdával Kulevszki találta meg a rést a lábak között. Bodnár előrevetődve a gólvonal előtt csípte el a lab­dát. Válaszként Czéh fejesét biztosan hárította a nisi ka­pus. A jugoszlávoknak hasz­nált jobban a pihenés, mert sorban vezették támadásaikat Bodnár kapuja felé, minek következtében a 23. percben egy bal oldali szögletrúgás után Visnics emelt a kapu elé, ahol Antics 11 méterről lőtt a léc aló (1-0). A gól felrázta a pécsieket és magukhoz ragadták a kez­deményezést. Márton, Lehota, Czérna és Nagy voltak a csa­pat lendítő!. A szünet után a jugoszlá- vo'k kezdtek jobban, de Már­tonnal az élen jól állt a lá­bán a védelem. Negyedóra elteltével „helyreállt" az egyensúly a két csapat kö­zött, így a pécsiek is el-el- jutottak a jugoszláv kapuig. Aztán a 62. percben Jakslcs szánta el magát lövésre, de a 25 méterről érkezett, füvön felgyorsult labdát Bodnpr a jobb alsó sarokból tolta szög­letre. Négy perc múlva Gyur- kity vétett el egy labdát so­kat ígérő helyzetben és majd- hogy bűnhődött érte csapata, mert az ellentámadásnál csak a szerencse mentette meg hálójukat a góltól. Három perc múlva Markics estében lőtt a 16-osról, a megder­medt Bodnár csak nézte, ho­gyan kanyarodik a labda a bal kapufa mellé. Lendületben maradtak a kékek, mert a kö­vetkező percben a kifutó Bod­nár fölött Sztoikovics emelt a bal kapufa mellé. Az ellen- támadásnál Gyurkityot ugrat­ta ki Bojás, ő nem nézett fel, így belevezette a labdát a 16-osra kifutó kapusba. Bojás kapott sárga lapot szabályta­lan belőpőjéért. A 80. perc­ben sakk-matt helyzetet te­remtettek a jugoszlávok, ám a kapujából kifutó Bodnár fö­lött Jaksics tévesztette el a kaput. Az ellentámadásnál Csoboth ért el szögletet, a beívelésnél Márton öt méter­ről leadott fejesét védte a bal felső sarokban a nisi ka­pus. Támadott a Pécs és majd- hogy bánta, mert a 85. perc­ben Tetics ismét már csak Bodnárral állt szemben, de hi­bázott. A következő támadás­nál már nem volt ilyen sze­rencséje a pécsi kapuvédő­nek, mert egy előrevágott lab­da hárításánál találkozott a bevetődő Sztoikovics lábával. Ápolni kellett a pécsi kapust. Az utolsó támadást a Pécs vezette. Márton nagyszerűen ugratta ki a jobb oldalon Csabothot, ő azonban csele­zés körben a beadás előtt el­csúszott, így a helyzettel együtt odalett a mérkőzés is. A szükség törvényt bont - mondja a közmondás, és ez­úttal nem tehetett mást Ga­rami József edző sem, mint­hogy névsorolvasást tartott a mérkőzés előtt. A játékos­leltárnál kiderült, hogf a már különben is sérülésekkel küsz­ködök mellé feliratkozott Me­gyeri, Palaczky és Braun is. Garaminak csupán egy csa­patra való játékosa maradt, és csereként mind a me­zőnyben, mind a kapusposz­ton csak Kovacseviccsel szá­molhatott. így került a be­állás posztra Kónya, balhát­védnek pedig Lehota húzó­dott vissza. A lecsapódott pá­rától sikos (különben kitűnő gyepen) gyors, lüktető játék alakult ki, amelyben felvették az ütemet a jugoszlávokkal a tartalékos pécsiek, csakhogy a kapu előtt elfogyott a tudo­mányuk. Jellemző a csapat jétékszerkezetére és teljesít­ményére, hogy a leggólveszé- lyesebb emberének ismét Már­ton bizonyult. A kapuban Bodnár mara­déktalanul ellátta feladatát, a gólról nem tehetett. A hát­védsorban találjuk a csapat legjobbját, Mártont, aki be- játszotta az egész pályát, ka­pura is ő jelentette az egyet­len veszélyt. Jól megállta he­lyét mellette a gyors, erő­szakos csatárokkal szemben Kónya és Lehota is. A közép­pályán Nagy és Czérna tette a legtöbb kísérletet a csapat mozgatásáért. A támadótár­saik azonban nem tudtak se­gítségükre lenni. A csoportgyőzelemért igy szombaton késő este a ju­goszláv Radnicski Nis játsz­hatott a hétfői döntőbe ke­rülésért a helyi AS Bari gár­dájával. A PMSC pedig va­sárnap este utazhat haza Pécsre. Kapu László