Dunántúli Napló, 1989. április (46. évfolyam, 90-118. szám)

1989-04-10 / 98. szám

Rákóczi FC- Komlói Bányász 1-0 (0-0) Kaposvár, 3000 néző. V.: Vad. Kaposvár: Sándorfi - Göbölös, Kraft, Riczu, Barna - Balogh, Lőrincz, Prukner, Adorján - Miovecz, Kádár. Edző: Monostori Tivadar. Komló: Tábit - Vecsei (Hoh- mann, a 45. percben), Miklós, Tigyi, Andreidesz - Jurin, Szat­mári (Katona, az 56. perc­ben) Klonfór - Boday, Takács, Varga. Szakosztályigazgató: Boday Ferenc. A második percben már sakk-matt helyzet alakult ki a komlói kapu előtt. Prukner jobbról jól csavart középre, Miovecz azonban 10 méterről a kapu fölé emelt. A 6. perc­ben Lőrincz 28 méteres, a ka­pu közepébe tartó szabadrú­gását fogta Tábit. Az első komlói akció a 21. percben futott a pályán, Boday jól, csellel játszotta magát tisz­tára a jobb szélen, középre adását Varga 12 méterről fej­jel a kapu fölé csúsztatta. Az első félóra végén egy hazai lesgól borzolta a kedélyeket, majd a 33. percben ígérete­sen induló komlói támadást állított meg a játékvezetői síp, és a kaposvári jobbhát­véd, Göbölös sárga lapot ka­pott. Hazai támadások köze­pette, a Bányász gyors lefu­tással veszélyeztetett a 40. percben, de Jurin ívelését Bo­day az 5-ösről a kapu fölé fejelte. A félidő utolsó percé­ben Klonfár buktatta Riczut, az első kaposvári hátvéd be­Mohács-lll. 3-0 (0-0) Mohács, 1500 néző. V.: Rácz. Mohács: Lukács — Kó- fiás, Katona, Becker, Újvári — Kovács L., Gilitsch, Hrotkó (Ratting, az 58. percben), Bí­ró,— Csibi, Martina (Papp dr., a 63. percben). Edző: Bőzsöny János. III. kér. TTVE: Erdélyi __ Szűcs, Márton, György, Ko­vács (Jelusics, a 32. percben) — Muraközy, Szabó, Lukács, Tóth II. L. — Árky, Pitini (Lengyel, az 51. percben). Ed­ző: Vincze Géza. 70. perc: Csibi szögletét a rövid sarokra helyezkedő Papp dr. elcsúsztatta a rosszul kimozduló Erdélyi felett, s a középen, a kaputól 1 méter­re álló Kovács L. a hálóba fejelt (1 -0). 84. perc: A rövid oldalra belőtt szögletrúgásba Tóth II. L. szúrt bele, s a labda a meglepett kapus keze felett vágódott a léc alá, öngól (2-0). 89. perc: Kapu előtti ka­varodás után Ratting a lábak között 6 méterről passzolt □ kapu közepébe (3-0). Nagyon régen aratott már 3 pontos győzelmet a Mohács, igy szurkolói jogosan ünne­peltek a nagyarányú győze­lem után. Meg kell viszont je­gyezni: Gilitschéknek az ellen­fél kapuja előtt nagy szeren­cséjük volt az első gól alkal­0 BUKAREST: A 16 eszten­dős román Lívia Copariu a 100 m-es gyorsúszásban 53,48 mp-es teljesítménnyel a világ legjobb eredményét érte el a 25 méteres medencében zajló román úszóbajnokságon. A korábbi csúcstartó az NDK- beli Birgit Meineke volt 53,99 másodperccel, azt az ered­lecsúszott Vecseibe, aki úgy megsérült, hogy nem is tudta folytatni a játékot. Helyére Hohmann állt. Nagy komlói helyzettel foly­tatódott a játék szünet után. Boday jobb oldali szögletét Miklós lefejelte, Varga tovább emelt, de Takács előtt felpat­tant a labda, így a csatár négy lépésről a kapu fölé helyezett. Az 52. percben Lő­rincz szabadrúgása után Ká­dár lábáról pattant Tábit ke­zébe a labda. Az 56. percben vezetést szerzett a Rákóczi. Kádár 28 méterről jobb külső­vel váratlanul lőtt, a csava­rodó labda meglepte az állva maradó Tábitot, és a labda a kapu jobb oldalába vágó­dott. (1-0). A gól után többet kezdeményezett a Komló, az utolsó negyedórára kapuja elé szorult a Rákóczi, de a kaposvári kapuban Sándoré­nak nem kellett különösképpen izgulnia. Amikor a 2. percben Mio­vecz tiszta helyzetből a kapu fölé lőtt, aligha gondolták volna a hazaiak, hogy ez volt a legnagyobb helyzetük. A so­mogyiak a 90 perc során semmiben sem múlták felül az ellenfelüket, de a Komlóban ezúttal nem akadt kapura ve­szélyes játékos, igy a győze­lem egy váratlan távoli lö­véssel a Rákóczié lett. Jók: Riczu, Kádár, ill. Miklós, Andreidesz. Grünwald Géza kér. TTVE mával, győzelmük ennek elle­nére megérdemelt. Az első játékrészben nem nagyon erőltette meg magát a két csapat, a második fél­idő azonban a. gólok, s a ve­reséget elkerülni kívánó óbu­daiak ellentámadásai révén nagyiramú, izgalmas volt. Jók: Ujváry, Katona, Gi­litsch, illetve Muraközy, Lukács. Pauska Zsolt További eredmények Tapolca—Csepel 1-2 (1-1), Csurgó—BVSC 2-0 (0-0), Orosz­lány—Keszthely 0-0 — 11-esek­kel: 4-1, Szekszárd—Sopron 1-0 (0-0), Volán—Dorog 1-2 (0-1), ESMTK—Nagykanizsa 0-1 (0-0). AZ NB II. ÁLLASA 1. Nagyk. 21 12 4 — 5 38-22 44 2. Csepel 21 12 2 2 5 37-22 42 3. Oroszlány 21 8 6 3 4 23-22 39 4. BVSC 21 9 3 4 5 22-22 37 5. Komló 21 7 6 3 5 26-19 36 6. Keszthely 21 8 5 1 7 19-16 35 7. Bp. Volán 21 9 3 1 8 31-26 34 1. Szekszárd 21 8 3 2 8 24-29 32 9. Rákóczi FC 21 8 2 2 9 27-21 30 10. Mohács 21 7 1 7 6 22-18 30 11. Dorog 21 6 3 6 6 26-29 30 12. Sopron 21 5 4 2 10 20-30 25 13. Csurgó 21 6 1 5 9 20-31 25 14. Tapolca 21 5 2 5 9 20-23 24 13. ESMTK 21 4 3 4 10 25-36 22 16. III. K. TTVE 21 5 1 2 13 21-35 19 ményt 1983. január 9-én érte el Indianapolisban. • VARSÓ: A Lengyel Lab­darúgó Szövetség három év­re megvonta az egykori vá­logatott csatár, Grzegorz Wiezik játékjogát. Wiezik ta­valy nyáron nem tért haza egy túráról, amelyen az LKS Lódz- zal vett részt az NSZK-ban. Kézilabda A hajrára össze* roppantak a pécsiek Győri Richards-PMSC 22-15 (7-8) NB I. női mérkőzés. Győr, 400 néző. V.: Herz, Kiss I. PMSC: Hang — Mészáros 2, Ancil 1, Dolmány 4, Kruzsicz 1. Tóth 4, Szabó 3. Csere: Pintér. Edző: Tóth János. Az első percekben a pé­csiek nagyobb küzdőkedvét fedezhették fel a hazai nézők. Az első négy percben ugyan Kruzsicz, Tóth és Mészáros is ziccert • hibázott, tartani tudták a 2-2-őt. Azt követően Tóth és Dolmány átlövésével, majd Mészáros egyéni játé­kával, valamint Ancil betöré­sével 7-5-re megugrottak a piros-feketék, csakhogy az addig is Dolmány által fogott Csendes megrázta magát és két perc alatt egyenlített. Szabó ekkor büntetőt hibázott, ám mivel Dolmány még a 19. percben lőtt egy gólt, kiala­kult a félidő 8-7-es pécsi ve­zetése. A játékidő harmadik harmadában „kiolvadtak” a lányok önellenőrző biztosítékai, mert képtelenek voltak — mindkét oldalon —, a hálóba találni. Szünet után Csendes egyen­lített, csakhogy Szabó találata egyszeriben társainak adta meg a jelet a gólgyártásra. Nem hiába, mert Dolmány és Tóth is kétszer, valamint Mé­száros egyszer talált a háló­ba, így a 43. percben a pé­csiek jutottak 14-11-es veze­téshez. Csakhogy az addig nyugodt, pontossággal játszó piros-feketék fala egyik pilla­natról a másikra zárlatot ka­pott. Különösen Ancil és Kru­zsicz produkált érthetetlen dolgokat. Mindezt megérezték a hazaiak, és előbb egyenlí­tettek, majd mivel a vendégek sorozatban játszották a győ­riek kezébe a labdát, azok az utolsó 16 percben produkált 11-1-es gólkülönbségükkel a padlóra küldték a pontszerzés reményével Győrbe érkezett vendégeket. K. L. Komlói Bányász-Balmazújvá- ros 23-15 (10-8). NB I. B. férfiak, Balmazújváros. Komló: Kulcsár - Burán (3), Németh (4), Szűcs (6), Soós (-), Szo­pod (4), Ambrusics (6). Cs.: Pengő (k), Menyhárt (-), Hor­váth (-), Papp (-). Edző: Czimmer Tamás. A komlóiak Ambrusics és Szűcs vezérleté­vel, fegyelmezett jó játékkal nyertek. Atlétika Békéscsabán, a nemzetközi Schweppes Kupa gyalogló ver­senyen a férfiaknál 50 km-en Czukor (Bázis SC) győzött, 20 km-en Kirszt (Komlói Bányász) 2. lett. A nőknél 10 km-en Al­földi (Komló) szerezte meg az elsőséget. OB l-es férfi mérkőzésen, Pécsett a PMSC 8,5 4,5 (1 függő) arányban kikapott a DUTÉP SC-töl. A pécsiek közül Bo- guszlavszkii és Kádár győzött, Lénárt. Lovas, Borsi, Schepp és ifj. Schatz döntetlent ért el. Képünkön szemben a pécsi sakkozók. Läufer László felvétele Labdarugfi HID III. Heller egészséges, Kovács játéka kérdéses Vasárnap délelőtt könnyed, átmozgató edzést vezényelt Bicskei Bertalan szövetségi ka­pitány a Málta elleni, szerdai világbajnoki selejtező mérkő­zésre készülő magyar labdarú­gó-válogatott keretnek. Mint azt Havasi Mihály technikai vezető elmondta, nyugodtan várják a népstadionbeli össze­csapást. A játékosak hétfőn két gyakorláson vesznek részt, ezek között pedig videófelvé­telről megtekintik a szigetor­szágiak korábbi, spanyolok el­leni — 4-0-ós vereséggel vég­ződött — összecsapását. Az idegenlégiósok közül, mint ismert, Détári Lajos és Boda Imre hétfőn érkezik Gö­rögországból, ahol klubjaik, az Olympiakosz Pireusz és a Vo- losz színeiben vasárnap éppen egymás ellen léptek pályára. Bognár György kupamérkőzést játszott a Toulon gárdájával, s a Marseille otthonában Ígé­retes, 1-1-es döntetlent ért el az együttes. A „hazai” játékosok közül a ferencvárosi Keller József és az úipesti Kovács Ervin bajlódott sérüléssel. Az előbbi, úgy tű­nik, teljesen rendbe jött, Ko­vács viszont nem valószínű, -hogy szerdáig harcképes lesz. Bóly-Szigetvár 5-1 (2-0). Boly, 5000 néző. V.: Lehel. Boly: Puch — Kása, Fitt, Ma- csi, Virágh - Pál, Bruder, Ambrus (Kirchner) — Hrotkó (Schneider), Szomor, Bohner. Edző: Weiszbarth József. Szi­getvár: Füredi — Horváth, Bo- dó, Tóth, Molnár — Priol, Kiss (Simon), Kerék, Sellei - Bá­lint (Berki), Kardos. Edző: Csaba Gábor. A ragyogó csa- tárteljesitményt nyújtó hazai csapat ilyen arányban is meg­érdemelten győzött a lelkesen Védekező vendégek ellen. G.: Bohner, Bruder, Szomor, Hrot­kó, Schneider, ill. Kardos. Nagykanizsai Volán -Dózsa- M ázaszászvári Bányász 1-1 (0-1) (11 - esekkel 4-3). Máza- szászvár, 300 néző. V.: dr. Csapó. Nagykanizsai Volán Dózsa: Kövesfalvi - Nagy, Bokros, Svélecz, Varga - Ko­vács (Balogh), Sörös, Tamás (Pető), Farsang - Kálmán, Németh. Edző: Orosz József. Mázaszászvár: Görföl — Viro- vácz, Magládi, Komáromi, Du­nai - Dömény, Orsós, Csoboth, Arríbrus — Beke, Róth. Edző: Róth Antal, Az alacsony szín­vonalú mérkőzésen a vendég­csapat a mezőnyben jobban játszott. G.: Pető, ill. Beke. Siklós-Dombóvári VMSE 3-0 (1-0), Siklós, 300 néző. V.: Pá­pai. Siklós: Páf — Fodor (Gel- lén), Kapitány, Kovács, Mim - Weinert, Szőke, Jüózmer, Ke­resztes Zs. - Sztojka (Vezér), Szrimácz. Edző: Berkecz Jó­zsef. Dombóvár: Bien - Vészi, Virágosi, Balassa, Péter - Ma­gyar, Zsuró, Szábatin (Gyurkó), Jakab -s Banái, Román (Ben- cze). Edző: Varga László. A hazai csapat végig iránytíotta a mérkőzést, sok helyzetet ala­kított ki, de azokat rendre ki­hagyta. A vendégek gyenge teljesítményt nyújtottak. G.: Weinert (2), Vezér. Kiállítva: Bencze (DVMSE). Paksi Atomerőmű—Dombóvári Vasas 1-0 (0-0). Dombóvár, 500 néző. V.: Radó. Atomerő­mű SE: Hornyok - Ignácz, Fricz, Nagy Z„ Takács — Mi- Ikolics, Nagy L., Vető, Szabó (Porga) - Varga L. (Balogh), Vörös. Edző: Botos Antal. Dombóvár: Szatai — Bánói, Fazekas, Vida, Farkas - Ke­resztes (Tóth-Bagi), Csanádi, Sebestyén (Fekete) - László, Luczék, Hojmási. Edző: Olasz János. A mindkét félidőt vé­gigtámadó Paks megérdemel­ten nyert a jobbára csak vé­dekező hazaiak ellen. G.:Vető. Bonyhád-Duna földvár 1-0 (1-0). Bonyhád, 500 néző. V.: Szinger. Bonyhád: Heizler ­dr. Alföldi, Kiss, László, Stumpf - , Hüber, Holik (Vendég), Szabó, György — Pozsár (Szi­geti), Pfeiffer. Edző: Kovácsi Ferenc. Dunaföldvár: Nagy — Martikán, Tímár, Dunai, Var­jas — Tóth I., Gyöngyösi (Tóth II.), Takács — Medveczki, Szili (Horváth), Szábó. Edző: Tímár Dezső. A sok helyzetet kiha­gyó bonyhádi csapat megérde­melt győzelmet aratott. G.: Kiss. ^ Paksi SE-Marcali 2-1 (1-1). Paíks, 1000 néző. V.: Balajti. Paks: Gróf - Bregovics, Blatt, Héregi, Somogyi - Lacza (András), Kolarics, Horváth — Bércesi (Lizák), Török, Rácz. Edző: Vábró József. Marcali: Igricz - Urban, Tóth, Héder, Hajdú - Czuczka, Hanusz, Fá­bián — Hadászi (Mixtai), Fe- nusz, Palacs'kó (Luka). Edző: Fuisz János. A gyors vezetés kissé megzavarta a hazaiakat, de szünet után újítani tudtak és. nagyobb arányban is nyer­hettek volna. G.: Bérezési, Horváth, ill. Hajdú. Szombaton játszották: K, Honvéd-Sellye 9-3, MÁV NTE— Boglárlelle 4-0. AZ NB III. ALLASA 1. Paksi Atom 20 13 2 3 2 37-11 46 2. Paksi SE 20 14 1 1 4 30-13 45 3. Boly 20 10 3 5 2 37-17 41 4. K. Honvéd 20 11 3 2 4 37-19 41 5. Bonyhád 20 10 2 1 7 33-21 35 6. Mázaszv. 20 10 2 1 7 36-26 35 7. NK. Volán 20 6 6 3 5 26-23 33 8. Siklós 20 9 2 1 8 29-31 32 9. Szigetvár 20 8 2 3 7 27-30 31 10. MÁV NTE 20 6 3 4 7 23-23 28 11. Marcali 20 4 3 5 8 22-31 23 12. Dunafóldv. 20 5 2 3 10 26-32 22 13. D. Vasas 20 5 2 3 10 17-27 22 14. Boglárl. 20 2 6 3 9 20-38 21 15. DVMSE 20 4­1 15 22-40 13 1«. Sellye 20 2 2 2 14 22-63 12 Megyebajnokság Újpetre— Harkány 0-0. Üj- petre, 250 néző. V.: Koncz. Nagyon gyengén játszott mindkét csapat. Beremend-Vasasi Bányász 3-0 (0-0). Beremend, 200 né­ző. V.: Szalóki. Megérdemelt hazai győzelem. G.: Ónodi, Horváth, Müller II. Szajk-Geresdlak 1-1 (1-0). Geresdlak, 400 néző. V.: Sze­deti. Igazságos döntetlen. G.: Muth, illetve Darányi. Szombaton játszották: P. Gázmű-Szentlőrinc 1-2, P. Postás—Somberek 0-4, PEAC PBTC 3-1, P. Kinizsi—Steinmetz SE 4-0, PVSK-P. Zsolnay 1-2. A megyei I. ositály állása 1. Somberek 21 16 3 2 54-15 35 2. PEAC 21 13 5 3 45-20 31 3. PVSK 21 12 4 5 51-27 28 4. P. Postás 21 10 5 6 30-22 25 5. Szajk 21 9 6 6 38-21 24 6. Újpetre 21 8 7 6 32-26 23 7. PBTC 21 10 3 8 27-25 23 8. Steinmetz SE 21 10 2 9 34-36 22 9. Harkány 21 6 7 8 30-32 19 10. P. Zsolnay 21 8 3 10 36-44 19 11. Geresdlak 21 8 3 10 20-33 19 12. P. Kinizsi 21 6 6 9 21-35 18 13. Vasasi B. 21 6 4 11 30-44 16 14. Beremend 21 6 3 12 31-30 15 15. Szentlőrinc 21 4 7 10 17-37 15 16. P. Gázmű 21 — 4 17 ■*9-58 4 t. Bayer Uerdin.—Hamb. SV 0-2 2 2. Nürnberg—Vfb Stuttgart 1-0 1 3. VfL Bochum-Karlsruhe 2-0 1 4. Stuttgarter Kick.-Mönchg. 3-0 1 3. Bajern München—Werder B. 0-0 x 6. Pisa-Ascoli 0-0 i 7. Pescara—Atalanta 1-1 i 8. Como—Verona 1-1 s 9. Cesena—Internationale 1-2 2 10. Torino—Ráma 3-1 1 11. Milan-Napoli 0-0 i 12. Bari-Cremonese 3-0 1 13. Brescia—Genoa 0-0 s H 14. Meppen—Fortuna Köln 1-1 i Domolos Kastélyszálló Kft. új szállodájához azonnali belépéssel, kiemelt fizetéssel igazgatót keres Alkalmazási feltételek: vendéglátóipari képesítés, német, vagy angol középfokú nyelvismereti 10 év vezetői gyakorlat. AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BODÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, á Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetési és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105,-forint, negyedévre 315,-forint, egy évre 1260,-forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. Idegenforgalmi kapcsolat a szálloda töltését illetően. Lakásmegoldás lehetséges. Családtagot, amennyiben szakirányú végzettsége van, alkalmazunk. Sakk :