Dunántúli Napló, 1989. április (46. évfolyam, 90-118. szám)

1989-04-03 / 92. szám

Takács viszi el a vendégek védője mellett a labdát. Fotó: Kóródi Gábor Komló-Oroszlány 1-0 (1-0) Komló, 1000 néző. V.: Sego- vics. Komló: Tálbit — Hammer, Miklós, Tigyi, Andreidesz — Jurin, Szatmári, Hobmann (Ka­tona, a 66. pereben) - Boday (Stemler, a 66. percben), Ta­kács, Varga. Szakosztály-igaz­gató: Boday Ferenc. Orosz­lány: Tőkés — Míksi, Kláris, Grósz, Tóth — Ambrus, Zsidó (Barabás, a 66. percben) Ki- szi — Papp, Kiss, Szendrei. Edző: Tornyi Barnabás. 43. perc: Hobmann pontos indítását Jurin a 16-os jobb oldali sarkánál megemelte és ballal pontos lövést küldött a jobb felső sarokba (1-0). 84. perc: A már sárga lapos Szatmárit, aki egy szabadrú­gásnál a labda elrúgása előtt kilépett a védőfalból kiállítot­ta Segovics játékvezető. Bár újoncot gyűrt le a Kom­ló, dicséretet érdemelnek a játékosok, hiszen az Oroszlány utoljára a 8. fordulóban, még szeptember végén kapott ki. Ritka sorozatuk a lelkes és különösen az első félidőben ügyesen futballozó Komló el­len megszakadt. A megérde­melt hazai vezetés után tá­madni próbáltak a vendégek, ám a komlóiak védelme nem­csak biztosan rombolt, de a megszerzett labdákkal ígére­tes támadásokba küldte a csatárokat. Az utolsó 10 perc­ben az eredményt védték a hazaiak, különösen Szatmári elhamarkodott kiállítása után volt nehéz dolguk. Jók: (Hammer, Miklós, Tigyi, Jurin, ill. Grósz, Tóth. Grünwald Géza Dorog-Mohács l-l (1-1) (ll-esekkel 4-5) Dorog, 1800 néző. V. Rende- ki. Dorog: Belányi (Csepec, a 89. percben) - Szabados, Suttovics, Harmath, Borsos - Herródi, Szenczi (Németh P., a 46. percben). Marosvölgyi — Németh Z., Mózner, Szedla- csek. Edző: Babala Ferenc. Mohács: Lukács (Antal, a 88. percben) - Kófiás, Újvári, Becker, Reith - Kovács L., Hrotkó, Gilitsch, Biró — Csibi, Martina. Edző: Bőzsöny János. Góllövők: Biró az 5., Mózner a 40. percben. Sárga lap: Martina a 68., Gilitsch a 70. percben. Nagy küzdelmet hozott a táblázaton egymást követő két csapat küzdelme. A vendégek gólja meglepte ugyan a ha­zaiakat, de aztán belelendül­tek, sok helyzetet teremtettek, bár azokat elügyetlenkedték. A félidő befejezése előtt azon­ban sikerült nekik az egyen­lítés. Szünet után kiegyensú­lyozottá vált a játék, mindkét csapat előtt nyílt egy-két le­hetőség, de végül maradt a reálisnak nevezhető döntetlen. Jók: Suttovics, Hernádi, Szed- lacsek, ill. Lukács, Kófiás, Hrotkó. TOVÁBBI EREDMÉNYEK III. kér. TTVE—Szekszárd 4-1 (2-0), Sopron—Rákóczi FC 2-0 (2-0), Keszthely—Csurgó 0-0 (11-esőkkel: 10-9), BVSC—Cse­pel 0-1 (0-0), Nagykanizsa— Bp. Volán 3-0 (0-0), ESMTK— Tapolca 3-3 (2-1) (11-esekkel: 7-6). LABDARUGÓ NB II. A nyugati csoport állása: 1. Nagyk. 20 11 4 — 5 37-22 41 2. Csepel 20 11 2 2 5 35-21 39 3. BVSC 20 9 3 4 4 22-20 37 4. Oroszlány 20 8 5 3 4 23-22 37 5. Komló 20 7 6 3 4 26-18 36 6. Bp. Volán 20 9 3 1 7 30-24 34 7. Keszthely 20 8 5 — 7 19-16 34 8. Szekszárd 20 7 3 2 8 23-29 29 9. Rákóczi FC 20 7 2 2 9 26-21 27 10. Mohács 20 6 1 7 6 19-18 27 11. Dorog 20 5 3 6 6 24-28 27 12. Sopron 20 5 4 2 9 20-29 25 13. Tapolca 20 5 2 5 8 19-21 24 14. ESMTK 20 4 3 4 9 25-35 22 15. Csurgó 20 5 1 5 9 18-31 22 16. III. kér. TTVE 20 5 1 2 12 21-32 .19 Hegyebajnoksag Szajk—PVSK 2-0 (1-0). Szajk, 350 néző. V.: Balajti. A lelke­sen játszó hazai csapat bizto­san győzte le ellenfelét. G.: Bősz és Patócs. Harkány-P. Postás 1-0 (0-0). Harkány, 300 néző. V.: Kul­csár. Küzdelmes mérkőzésen jó csapatat győzött le a harkányi együttes. G.: Lajtman. Geresdlak—P. Gázmű 3-0 (1-0). Geresdlak, 200 néző. V.: Csuti. Biztos hazai győzelem. G.: Hegyházi, Balogh, Tuke- rics. Somberek—PEAC 1-1 (1-1). Somberek, 200 néző. V.: Rákó­czi. Jó iramú mérkőzés, igaz­ságos pontosztozkodás. G.: Gyurkity, ill. Balatinócz. A Nagykanizsai Volán Dózsa—Bólyi MEDOSZ 0-0-ás vég­eredményét eltaláló pályázóink között a szerencse ezúttal Szabó Jenő, Siklós, Hajdú I. u. 1/B szám alatti lakosnak kedvezett. A 100 forintos vásárlási utalványt postán küldjük' el részére. Az e heti szelvények beérkezési határideje pén­teken déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvény­nyel lehet, amelyet a szerkesztőségünk címére (7601 Pécs, Hunyadi út 11.) kell nyílt levelezőlapon beküldeni. Főmérkőzés: Kaposvári Honvéd—Sellye ..................................... Pótmérkőzés: MÁV NTE—Boglárlelle ......................................... A pályázó neve: ................................................................................. La kcíme: ............*........................... ........ TO TO 1. Mönchengladbach —Bayern München 2-1 1 2. Vfb Stuttgart —Bayer Uerdingen 2-2 X 3. Hamburger SV -1. FC Köln 0-1 2 4. Bayreuth—FC Homburg 1-1 X 5. Essen—Braunschweig 2-1 1 6. Solingen—Offenbach 1-0 1 7. Bologna—Sampdoria 0-0 X 8. Ascoli-Lecce 1-1 X 9. Atalanta—Milan 1-2 2 10. Torino-Pescara 1-1 X 11. Padova-Udinese 0-0 X 12. Cosenza—Messina 2-1 1 13. Licata-Brescia 2-1 1 Pótmérkőzés: 14. Aschaffenburg—Aachen 1-2 2 Tudósítóinkhoz! Kérjük a megyebajnoki mérkőzésről tudósitó külső munkatársainkat, hogy a négy, ma lejátszandó mér­kőzésről tudósításaikat ked­den délelőtt 10 és 12 óra között a szokott formában adják le szerkesztőségünk­nek. Kosárlabda PVSK­bravúr, 5. hely PVSK—Bp. Spartacus 80-79 (40-43). NB I. nők, rájátszás az 5. helyért. Budapest, 100 néző. V.: Král, Farkas. PVSK: Laczházi (10), Nedöba (4), Pongrácz (22), Balázs (14), Kiefer (16). Cs.: Veres (12), Ábra hám I. (2). Edző: Varga Ferenc. Nagy bravúrt hajtott végre a PVSK azzal, hogy ide­genben is nyerni tudott. A szünet után a vasutasok fel­gyorsították a játékot, ezzel meglepték a hazaiakat. A pé­csieket az sem vetette vissza, hogy Balázs 4 perccel a lefú­jás előtt kipontozódott. A PVSK- ban különösen Pongrác és Kie­fer játszott jól, az ellenfélnél Bakai 40 pontot dobott. Ezzel a PVSK az 5. helyet szerezte meg az NB l-ben. Mai sportműsor Labdarúgás. Megyebajnokság: Zsolnay—Kinizsi 10.00, Steinmetz— Újpetre 10.00, PBTC—Betemend 15.30, Vasasi Bányász—Szentlőrinc 15.30 (elöl a pályaválasztók). Modellezés. „Ércbányász rali" autómodellező verseny, Újmecsek- alja, 9.00. Tájfutás. Mecsek Kupa nemzet­közi verseny, Lapis, 9.00. Szigetvár-Bonyhád 1-0 (0-0). Szi­getvár, 200 néző. V.: Szabó T. Szigetvár: Füredi - Horváth, Tóth, Molnár, Priol - Szabó (Kiss), Ke­rék, Sellei (Hadnagy), Bálint - Bodó, Kardos. Edző: Csaba Gábor. Bonyhád: Heizler - dr. Alföldi, Hüber, Stumpf, Holik - Szabó (Szigeti), László, Pozsár, György — Kiss, Pfeiffer. Edző: Kovácsi Fe­renc. A két azonos teljesítményt nyújtó csapat közül az egy helyze­tet kihasználó hazaiak nyertek. G.: Kiss. Marcali-Mázaszászvár 3-1 (2-0). Marcali, 500 néző. V.: Oszterma­jer. Marcali: Igricz — Urbán, Hé- der, Hajdú I., Tóth - Hanusz, Ba- lacskó (Luka), Fábián - Hadászi, Czuczka, Fenusz. Edző: Fuisz János. Mázaszászvár: Görföl — Virovácz, Maglódr, Komáromi, Dömény — Du­nai, Róth, Orsós - Banizs, Beke, Ambrus (Kasler). Edző: Róth Antal. A közepes iramú és színvonalú mér­kőzésen megérdemelt hazai győze­lem született. G.: Czuczka, Fenusz, Fábián, ill. Komáromi. Bólyi MEDOSZ—Nagykanizsai Vo- lán-Dózsa 0-0 (11-esekkel 4-2). Nagykanizsa, 200 néző. V.: Dörnyei Boly: Puch - Pósa, Fitt, Macsi, Vi- rágh — Kirchner, Brúder, Ambrus (Nyárs), Hrotkó - Szomor, Bohner. Edző: Weiszbart József. Nagykani­zsa: Kövesfalvi — Nagy, BokroSi Svélecz, Varga - Kovács, Windisch (Sörös), Berki (Tamás G.) — Far­sang, Kálmán, Németh. Edző: Orosz József. A nagy szélben lebonyolí­tott találkozó közepes iramot és színvonalat hozott. A rutinosabb vendégek biztosan vittek el két baj­noki pontot, habár a játékvezető egy nyilvánvaló büntetőtől fosztotta meg a kanizsai újoncokat. Boglárlelle—Kaposvári Honvéd 1-1 (11-esekkel 4-1). Boglárlelle. 200 néző. V.: Sör. Boglárlelle: Majz­linger — Prantz, Konrád, Kötél, Ma­gyar — Hollósi, Andermann, Süme­gi (Bayer), Becsei - Farkas, Ko- roknai (Fenyő). Edző: Somodi Lász­ló. K. Honvéd: Házi - Keidl, Kiss, Sztoics, Darabos - Nagy, Lakner, Stréber, Szántó (Lukács) - Szenczi (Hevesi), Eckert. Edző: Köves Lász. ló. A Balaton-partiak végig többet támadtak, de mivel több biztos gól­helyzetet is kihagytak, meg kellett elégedniük a döntetlennel. Kiss az 55. percben utánrúgásért kiállítva. G.: Farkas, ill. Lakner. Dunaföldvár—MÁV NTE 3-1 (0-1). Dunaföldvár, 300 néző. V.: Fogta. Dunaföldvár: Nagy — Martikán< Dunai, Medveczky, Tímár — Tóth L.( Tilli, Takács (Szili), Varjas - Gyöngyösi, Szabó. Edző: Timár De­zső. MÁV NTE: Szalai - Szabó, Vári, Tollár, Visnovics — Vágó, Koz* ma, Németh (Felső) — Grabant, Kém, Takács. Edző: Németh Lajos. A vendégek első percben lőtt gól­ja meglepte a Duna-partiakat, de szünet utáni jó teljesítményükkel c maguk javára fordították a jó ira­mú találkozó végeredményét. G.: Medveczky 2 (egyet 11-esből) Gyöngyösi, ill. Kém. Dombóvári Vasas-Sellye 0-0 (11- esekkel 5-4). Sellye, 200 néző. V.: Budai. Dombóvár: Szalai (Foki) — Banai, Fazekas, Vida, Farkas — Tóth-Bagi, Horváth (Csanádi), Dé- kány — László, Fekete, Luczek. Ed­ző: Olasz János. Sellye: Simon - Labricz, Goják, Golubics, Bíró - Csorba, Hofschauer, Kapusi, Kiss - Karhesz, Gergics. Edző: Amigya Pál. Gólképtelen csatárok, mindkét oldalon a két 16-os között folyt a játék. Atomerőmű SE—Siklós 4-0 (2-0) • Paks, 300 néző. V.: Fodor. Atom­erőmű SE: Hornyák — Nagy Z.» Debreceni, Takács, Szabó (Ignócz) - Mikolics (Balogh), Porga, Nagy L. — Varga, Vető, Vörös. Edző: Bo­tos Antal. Siklós: — Pál - Fodor, Kapitány, Pongrácz, Mim — Wei- nert. Szőke, Rozner, Vezér (Kobe- lák) - Szrimácz, Sztojka (Keresz­tes). Edző: Berkecz József. Jó ira­mú, színvonalas találkozón végig a paksiak irányítottak, a számszerű eredmény a vendégekre nézve hí­zelgő. G.: Varga (2), Nagy L., Porga. Az NB III. állása: Paksi SE-Dombóvári VMSE 4-2 (2-0). Dombóvár, 200 néző. V.: Horváth. Paks: Kun (Gróf) - Bre- govics. Blatt, Héregi, Somogyi — Kolarics, Török, Horváth P. — Bér­ezési, Rácz, Lacza. Edző: Vábró József. Dombóvár: Bien - Vészi, Vlrágosi, Balassa, Péter - Magyar, Zsuró, Szabotin (Gyurkó) — Bencze, Román, Jakab. Edző: Varga László. A bajnoki címre esélyes vendég­csapat csak annyit adott ki magá­ból, ami a győzelemhez szükséges volt. G.: Bérezési (2), Horváth, Rácz, ill. Román (11-esből), Jakab. 1. Paksi A. 19 12 2 3 2 36-11 43 2. Paksi SE 19 13 1 1 4 28-12 42 3. Boly 19 9 3 5 2 32-16 38 4. K. Honvéd 19 10 3 2 4 28-16 38 5. M.-szászv. 19 10 2 — 7 35-25 34 6. Bonyhád 19 9 2 1 7 32-21 32 7. Nk. Volán 19 6 5 3 5 25-22 31 8. Szigetvár 19 8 2 3 6 26-25 31 9. Siklós 19 8 2 1 8 26-31 29 10. MÁV NTE 19 5 3 4 7 19-23 25 11. Marcali 19 4 3 5 7 21-29 23 12. D.-földv. 19 5 2 3 9 26-31 22 13. D. Vasas 19 5 2 3 9 17-26 22 14. Boglárt. 19 2 6 3 8 20-34 21 15. DVMSE 19 4 — 1 14 22-37 13 16. Sellye 19 2 2 2 13 20-54 12 Kézilabda • • Ot perc alatt elment a mérkőzés Rába ETO-PMSC 25-21 (11-11) NB I. férfi mérkőzés. Győr, 2000 néző. V.: Soltész, dr. Soós. PMSC: Tóth — Kovács I., Horváth 4, Füzesi 6, Ko­vács T. 3, Hang 6, Kunos 2. Csere: Fekete (kapus). Edző: Harmat Tamás. Bajnokavatásra gyülekezett Győrben a Rába ETO szur­kolótábora, s mítagadás hosz- szú időn keresztül nem tudtak igazán bele lendülni az ün­neplésbe. Ebben pedig a pé­csiek voltak a ludasok, akik 40 percen át nemcsak kétsé­gessé tették a bajnoki ava­tást, de rendre ők szerezték meg a vezetést. A piros-feke­ték az első félidőben fegyel­mezetten védekezve ölték a hazaiak daráló játékát, ami­kor pedig megkaparintották a labdát, ziccerig játszva tartot­ták és ezzel majdhogy az idegbajba kergették a zöld­fehéreket. Az első harminc percben mindössze egyszer ve­zetett az ETO, 8-7-re. Igaz, ebben már ezen időszakban is nagy szerep jutott a két pé­csi kapusnak, akik közül Tóth a játék közben, Fekete pedig a büntetőknél jelentett több­ször is áttörhetetlen akadályt a győrieknek. A pécsiek veze­tését a Rába-partiak az utol­só másodpercben egyenlítet­ték ki. Szünet után bő tíz percig folytatta bajnokölő stílusát a Pécs, ám a 42. percben 15-15- nél több technikai hibát vé­tettek a piros-feketék, amit ezúttal sem hagyott megtor­lás nélkül- a Rába, és öt perc alatt lőtt öt gyorsindítású gól­jával a maga javára fordítot­ta az eredményt. A pécsiek 20-15 után még egyszer meg­próbáltak erősíteni és 21-18- ra megközelítették Iváncsiké- kat, s jóllehet Fekete az újabb két 7-es hárításával és 4—5 ziccer kifogásával tartot­ta a hazaiakat, a felzárkózás már nem sikerült a PMSC-nek. jesitményét jellemzi, hogy Har­mat Tamás edző — a ka­pus Feketét nem számítva —• nem is „nyúlt" a csere lehe­tőségéhez. A hazaiak közül a 9 gólos Iváncsik (4-et bünte­tőből), valamint az 5 gólos Felföldi volt csapata leg­jobbja. K. L. Igazi rangadót játszott ezen' a délutánon a PMSC az is­mételt bajnokságot nyert ETO otthonában. A két jó kapus közül ezúttal a ziccereket ki- kapdosó, és 5 büntetőt ölő Fekete volt a jobb. A me­zőnyben Hang a támadások befejezésével, Füzesi és Ko­vács T. pedig a védekezésé­vel, valamint ugyancsak ered­ményességével nőtt társai fö­lé. A csapat egyenletes tel­Nagykanizsai Tungsram—Ceg­lédi Közgép 23-19 (12-11). Nagykanizsa, 150 néző. V.: Hornyik, Szalai. NB l/B. férfi rájátszás. Nagykanizsa: Bilicz — Szentes (3), Pánczél (3). Rodek (4), Holl, Keszthelyi (9), Kurusta (4). Csere: Ká­lóczy (kapus), Bors, Ojtó. Ed­ző: Deregi László. A mérkő­zés második félidejének 5. percében, 14-14-es állás után a feljavult kanizsaiak fokoza­tosan elhúztak és biztos győ­zelmet arattak. A Pécsi R Ü I ■nrgffiwmi unantúli AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BODÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf,: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211, Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelófizetósi és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 20,- forint, negyedévre 60,- forint, félévre 120,- forint egy évre 240,- forint. Indexszám- 25054 ISSM 0133-2007. Bőrgyár felvételre keres SZÁMLAELLENÖRT, KERTÉSZ SZAKMUNKÁST Dv JELENTKEZNI LEHET: PÉCSI BŐRGYÁR, Pécs, Bolgár Néphadsereg út 52, a