Dunántúli Napló, 1989. április (46. évfolyam, 90-118. szám)

1989-04-24 / 112. szám

Gyurászikkal nem lehetett lépést tartani Nem volt olyan kegyes az idő­járás sem a nézőkhöz, sem a ver­senyzőkhöz vasárnap, mint a Komló Kupa motocross verseny első nap­ján. Láthatott viszont mindettől füg­getlenül egy újabb színvonalas és érdekes összecsapássorozotot a. kö­zönség. Először a motorsport leg- fiatalabbjai, az úttörők mérkőztek meg egymással 50 kcm-es, változó nagyságú ,,szöcskéiken", majd az OB II. osztályának 80 kcm-es ka­tegóriájában küzdöttek meg a ver­senyzők. Az igazi csemegét > azon­ban az országos meghívásos ver­seny két futama jelentette, ahol 125-ös, 250-es és 500-as kategóriák- • bon voltak indulók. Az első futam még hozott némi izgalmat, a má­sodikban aztán Gyurászik László nem hagyott kétséget afelől, hogy ezen a napon ö a ,, numero 1" cím birtokosa. Az ötödik körben megkezdte a lekörözést, a 15-ben pedig már a negyedik helyezettet utasította maga mögé. Megérde­melten vehette át a győztesnek járó kupát. A versenyről rövidesen a következőket mondta: — Az első futam nem volt sze­rencsés, nem számítottunk az eső­re, ezért óvatosan kellett vezetnem. Másodikban aztán már nem volt mese, lehetett hajtani. Jó edzés volt ez a kaposvári' OB előtt. Országos meghívásos verseny, 125 kcm: 1. Horváth P. (HÓDGÉP), 2. Jeszenszky B. (Sümeg), 3. Nagy F. (ARCHITEK). Országos meghívásos verseny, 250—500 kcm: 1. Gyúrá­saik L. (Nagykáta), 2. Solymosi G. (Volán S), 3. Siklósi A. (Volán S). Czégény József Atlétika A Baranya megyei 13-14 évesek atlétikai csapatbajnok­ságának eredményei: 1. BÁZIS (327 pont), 2. TASI (175 pont), 3. MTE (99 pont). Kézilabda GYAÉV—Komlói Bányász 22-21 (12-11). NB I. B.. férfiak. Komlói góldobók: Ambrusics (5), Horváth Szűcs (4—4). Németh (3). Az igen gyengén védekező Komlót o kitű­nően védő Kulcsár kapus mentette meg a nagyobb gólorányú vereség­től. Kulcsár négy büntetőt is hárí­tott. Hét másodperccel a lefújás előtt a komlói Szűcs 7 m-est hi­bázott. i PBFSE—Szentgotthárd 25-23 (16-11). NB II., férfiak. Legjobb pécsi gól­dobók: Tabajdi (8), Dugó (8), Kertész (3). Röplabda PEAC—Szombathelyi 3-2, NB II. férfiak Tanárképző Bognár is megérkezett Vasárnap este Bognár György, a fragcia FC Toulon játékosa is hazaérkezett, Így Bicskei Bertalan, a magyar labdarúgó-válogatott szövetsé­gi kapitánya már 20-as keret­ből válogathat a szerdai (Ta­ranto, 15.30 óra), Olaszország elleni barátságos mérkőzésre. Bognár egészséges, játékra kész. Vele kapcsolatban azon­ban gond, hogy vízumát Fran­ciaországban nem kapta meg, a beutazási engedélyt hétfőn reggel itthon kell beszereznie. Mai sportműsor Atlétika. Megyei diákolimpia (kö­zépiskolások), Tüzér u., 9.00. Diáksport. Mini BEK, egyetemis­ták kispályás labdarúgó-bajnoksá­ga, középdöntők. POTE ,,8" kollé­gium. 16.30 Motocross Szekszárd-Keszthely 0-0 ­büntetőkkel 1-3. Bp. Volán-Sopron 4-1 (1-1). Rákóczi FC-BVSC 0-0 - bün­tetőkkel 2-3, Oroszlány-Cse- pel 2-0 (0-0), Nagykanizsa­Dorog 3-1 (2-0). ESMTK-III. kér. TTVE 0-1 (0-0). Tapolca- Csurgó 2-1 (0-0). A, NB II. állása: 1. N.-kanizsa 23 14 4 — 5 44-25 50 2. Csepel 23 13 2 2 6 42-25 45 3. Oroszlány 23 9 7 3 4 26-23 44 4. Komló 23 8 7 3 5 29-20 41 5. Keszthely 23 9 6 1 7 20-16 40 6. BVSC 23 9 4 5 5 23-23 40 7. Bp. Volán 23 10 3 1 9 35-28 37 8. Szekszárd 23 8 3 3 9 24-31 33 9. Rákóczi FC 23 8 2 3 10 27-22 31 10. Mohács 23 7 1 8 7 24-24 31 11. Dorog 23 6 3 6 8 28-35 30 12. Sopron 23 6 4 2 11 26-35 28 13. Tapolca 23 6 2 5 10 24-27 27 14. ESMTK 23 5 3 4 11 28-38 25 15. III kér 23 7 1 2 13 23-35 25 16. Csurgó 23 6" 1 5 11 22-38 25 Mohács, 2000 néző. V.: Szabó L. Mohács: Lukács (An­tal, a 88. percben) - Kófiás, Rumszauer, Katona, Reith - Becker (Papp, a 64. perc­ben), Gilitsh, Biró - Ratting, Hrotkó, Csibi. Edző: Bőzsöny János. Komló: Tábit - Ham­mer, Tigyi, Miklós, Andreidesz - Jurin, Szatmári, Hüber (Ko­lompár, az 51. percben), Hohmann (Katona, az 51. percben) - Takács, Varga. Szakosztályigazgató: Boday Ferenc. Húsz percen át bátor tó- madójátékával meglepte a Komló a hazaiakat és sikerült két szögletet kiharcolnia, de a beívelések rendre 'elhaltak a jól helyezkedő védőkön. Húsz perc elteltével feljött a Mohács és szögletarányban fordítani tudott, gólhelyzetig azonban ők sem jutottak. A 23. percben jobb oldalról Hrotkó perditett a kapu elé és az ötös sarkán álló Gi- litsch fél fordulatból lőtt, de Tábit jó reflexmozdulattal a bal felső sarokból szögletre mentette o labdát. A félidő utolsó percében Ratting ve- rekedte le magát o jobb ol­dalon az alapvonalig, lágyan a kapu elé iveit és a labda alá futó Tábit mögött a vé­dők közül kiforduló Hrotkó hátáról a hálóba perdült o lobdo. (1-0). Jól kezdte a második já­tékrészt a Mohács, Csibi gólt érdemlő labdát talált a jobb oldalon felfutó Ratting elé, csakhogy a csatár lekésett egy ütemmel és a védőknek sikerült tisztázniuk. Két perc múlva Szatmári lépett ki a hazai védősorból, elhúzta a labdát Rumszauer mellett, de az az utolsó pillanatban Gi- litshnek sikerült elpöokölni előle a labdát. Az 53. perc­ben Ratting ellopott egy át­adást, Gilitshet szöktette, aki a kifutó Tábitba vágto a labdát. Ellentámadásnál a mohácsi kapura lőtt labda Katonáról kipattant és a 12 méterre álló Takács védhetet- lenül lőtt a bal alsó sarok­ba. (1-1). Az egyenlítő gól felrázta a vendégeket és egymás után alakították ki szebbnél szebb támadásaikat a mohácsi tér­félen. Ezen játékrészben köny- nyen eldönthették volna a három pont sorsát, ám ezút­tal a szerencse a hazaiak mellé szegődött. Nem úgy, mint a 11-es rúgásoknál. Ott ugyanis - akárcsak tavasszal Komlón - a bányászok vol­tak a pontosabbak. Míg a hazaiaknál Ratting és Kato­na, addig a vendégeknél csupán Varga hibázott. így ezúttal is a komlóiaké lett a kettő pont és a hazaiaknak csak egy jutott. Az első félidőben labdarú­gókóstolót tartott a két ba­ranyai együttes. Az első húsz perc a vendégeké, mig a má­sodik húsz perc a hazaiaké volt, s végül sikerült egy sze­rencsés góllal megszerezniük a vezetést. Szünet után 45 percen át igazi futballt lát­hatott a mohácsi közönség, amiben ezúttal a vendégek játszották a főszerepet. Gólo­kat lőhettek volna, s hogy abból csak egy sikerült, az a hazaiak szerencseszámlájára Írható. Jóllehet büntetőkkel ismét alul maradtak a mohá­csiak, a közönség mégsem csalódott, mert 45 percen át igazi labdarúgást láthatott. Jók: Rumszauer, Gilitsch, Rat­ting, ill. Tigyi, Szatmári, Var­ga. Kapu László Boly—Boglárlelle. 4-1 (1-0). Boly. 400 néző. V.: László. Boly: Puch - Kása, Fitt, Mocsi, Virágh - Pál (Hrötkó), Bruder (Schneider) Ambrus - Lőrincz, Szomor, Boh­ner. Edző: Weiszbert József Bog- lárlelle: Majzlinger - Kötél, Riba, Magyar, Konrád - Koroknai, Be­csei, Fenyő, Farkas — Hollóst-(Karesz), Sümegi. Edző: Somodi László. A hazai csapat a máso­dik félidőben kitűnő játékával győzött a mezőnyben kulturáltan játszó vendégcsapat ellen, ahol Majzlinger kapus a mezőny leg­jobbjának bizonyult. G.: Lőrincz 2. (egyet 11-esből), Bohner, Amb­rus, ill. Becsei. Paksi SE-Szigetvár 7-1 (3-0). Paks, 800 néző. V.: Laskai. Paks: Gróf - Bregovics, Blatt, Héregi, Somogyi - Lacza (Tóth), Török, Kolarics, Horváth — Bérezési, Rácz. Edző: Vábró József. Sziget vár: Füredi - Horváth, Tóth, Ma­rosi, Bálint - Szabó, Hadnagy. Priol, Berki - Molnár, Kardos. Edző: Csaba Gábor. A hazai csa­pat sziporkázó játékával szétzilálta a vendégek védelmét. A Paks még nagyobb arányban is nyer­hetett volna Az 55. percben Blatt büntetőjét Füredi hárította. G.: Bérezési (3), Horváth (2), Rácz, Blatt, illetve Kerék. Dunaföldvár-Máiaszászvár 4-4 (1-3) (11-esekkel 6-5). Mázaszász- vár, 250 néző. V.: Polecsák. Du- naföldvár: Tóth - Martikán, Var­jas, Tóth II., Dunai - Tímár, Gyöngyösi, Takács (Molnár), Med- veczky (Horváth) - Till, Szabó. Edző: Tímár Dezső. Mázaszászvár: Görföl — Dömény, Moglódi, Ko­máromi, Dunai (Németh) - Or­sós, Csoboth, Ambrus, Róth - Kasler (Czár), Beke Edző: Róth Antal Alacsony színvonalú mérkő­zésen a hazai csapat már 4-1-re vezetett Góllövő: Varjas, Dunai, Szabó, Gyöngyösi, illetve Beke (2). Orsós, Ambrus. Siklós-Nagykanizsai Volán Dó­zsa 1-0 (0-0). Siklós, 300 néző. V.:. Lubacsik. Siklós: Keresztes S. - Fodor, Kovács, Rozmer, Mim — Weitner, Szőke, Schweisgut (Sztoj- ka), Keresztes Zs. - Szrimácz, Ve­zér. Edző. Berkecz József Nagyka nizsa: Kovesfolvi - Szabó, Kondor, Svéker, Varga - Nagy. Kovács. Pető (Tamási), Farkas — Kálmán, Bakai (Sass). Edző: Oros József. Az élénk iramú mérkőzésen az el­ső ft-Üilőben a hazai csapat irá- nyíictta a játékot, de a Volán Dózsa jól védekezett. A második játékrészben gólveszélyesebb lett a Siklós és Sztojka látványos góljá­val értékes győzelmet aratott. G.: Sztojka. Bonyhád-Sellye 4-0 (3-0). Bony­hád. 500 néző V.: Csapó Bony­hádi Heiszler — dr. Alföldi, Hü- ber László, Stumpf - Vendég- Szabó T., Kiss Pfeiffer (Holik) - György (Joó), Nagy. Edző: Ková­csi Ferenc. Sellye: Simon - Go­lubics, Bíró, Csorba. Hofschauer — Labricz, Orsós, (Weimann), Kiss — Gergics, Goják (Pintér), Karhesz. Edző: Amigya Pál. A Bonyhád lényegesen jobban fut­ballozott. G.: Vendég. Pfeifer, Szabó T. Holik. Marcali—Dombóvári VMSE 4-1 (2-1). Dombóvár. 200 néző. V.: Vavika. Marcali: Igricz - Héder, Czuczka. Hajdú, Tóth '(Lakos) — Urbán. Hadászi (Luko), Palacskó. Fábián - Fenusz, Mítftai. Edző: Fuisz. János. Dombóvár: Bien - Vészi, Gyurkó, Banai, Virágosi — Péter. Magyar, Bocsi, Zsuró - Román, Virágosi*“ (Jakab). Edző: Varga László. A mezőnyben tet­szetősen játszó vendégcsapat ilyen arányban is megérdemelten nyert. G.: Fénusz (2), Hadászi, Czuczka, ill. Román. Szombaton játszották: Atomerő­mű SE-K Honvéd 1-1 (11 esekkel 5-4) D. Vosas-MAV NTE 0-0 (11-esekkel 4-3). Az NB III. állása: 1. Atomerőmű 22 14 3 3 2 41-12 51 2. Paksi SE 22 16 1 1 4 38-14 51 3. Boly 22 12 3 5 2 46-20 47 4. K. Honvéd 22 12 3 3 4 39-20 45 5. Bonyhád 22 11 2 1 8 38-25 38 6. M.-szászvár 22 10 3 2 7 40-30 38 7. Siklós 22 10 2 1 9 30-32 35 8. Nk. Volán 22 6 6 3 7 26-25 33 9. MÁV NTE 22 7 3 5 7 28-24 32 10. Szigetvár 22 8 2 4 8 28-37 32 11. Marcali 22 6 3 5 8 27-32 29 12. D.-földvár 22 5 3 3 11 32-41 24 13. D. Vasas 22 5 3 3 11 17-28 24 14. Boglárlelle 22 3 6 3 10 25-43 24 15. DVMSE 22 4 — 7 17 23-47 13 16. Sellye 22 2 2 2 16 24-72 12 A mohácsi Csibi próbálja elvinni a komlói védők között a labdát Fotó: Kóródi Gábor Felvételre keresünk mohácsi építésvezetőségünkre építőipari anyagismerettel és középiskolai végzettséggel rendelkező raktárost Jelentkezni lehet: Délviép 23. Építésvezetőségén, Rozmer András építésvezetőnél, Mohács, Bári u. Megérdemelt pontosztozkodás Mohács-Komlói Bányász 1-1 (1-0) (11-esekkel 6-7) További eredmények Geresdlok—Steinmetz SE 2-1 (1*1). Geresdlok, 150 néző. V.: Tóth. Megérdemelt hazai győzelem. G.: Trixler. Mód, illetve Till. Siajk—P. Zsolnay 3-1 (2-0) Szajk, 250 néző. V.: Csuti. A kissé fáradtnak tűnő hazai csapat bizto­san verte ellenfelét. G.: Patócs. Kiss, Brecsko, illetve Jávorka Szombaton játszották. P. Kinizsi —Somberek 1-1, PVSK— Harkány 3-2, Ujpetre-PBTC 3-0. P Postás^- Vasasi Bányász 3-1, P. Gázmű— Beremend 0-0, PEAC—Szentlő rinc 0-2 A l megyei 1. osztály állása: 1. Somberek 23 17 4 2 59-17 38 2. PEAC 23 14 5 4 48-23 33 3. PVSK 23 14 4 5 58-29 32 4. Szajk 23 11 6 6 43-22 28 5. P. Postás 23 11 6 6 35-25 28 6. Ujpetre 23 9 7 7 36-30 25 7. Steinmetz SE 23 11 2 10 38-38 24 8. PBTC 23 10 4 9 29-30 24 9. Harkány 23 7 7 9 34-36 21 10. P. Zsolnay 23 9 3 11 42-49 21 11. Geresdlok 23 9 3 11 24-39 21 12. Beremend 23 7 4 12 32-30 18 13. SzentlÖrinc 23 5 7 11 19-38 17 14. Vasasi B. 23 6 4 13 32-50 16 15. P. Kinizsi0 23 5 7 11 19-41 15 16. P. Gázmű 23 — 5 11 9-60 5 • Két büntetőpont l levonva. Teke Pécsi óázmű—Csornai SE 5-3. NB II., férfiak, Pécs. Az utolsó mér­kőzésen eldőlt a bajnokság kér dése, a Pécsi Gázmű ezzel a győ­zelmével felkerült az NB l-be, így Dél Dunántúl ismét képviselteti ma­gát a legjobbak között. Legered ményesebb pécsi játékosok: Kon­csecskó 435, Berta 423, '.Kismihály 419 Pécsi BTC—Székesfehérvári KO- FÉM 7-1 NB II.. nók PBTC leg jobb dobói: Rubinszky 398, Barka I 385, Engelman J.-né 495, Gyű r- kovicsné 377 Ezzel o PBTC meg tartotta or NB ll-ben a 2. helyet TOTÓ 1. Düsseldorf—Hertha BSC 2 2 1 2. Essen—Darmstadt 3-1 1 3. Offenbach— Wattenscheid törölve 4. FC Homburg— Aschaffenburg 3-0 1 5. Freiburg—Bayreuth 4-0 1 6. Meppen—Mainz 4-1 1 7. Bari—Udinese 2-0 1 8. Brescia—Ancona 1-0 1 9. Catanzaro—Reggina 1-2 2 10. Empoli—Avellino 0-0 z 11. Messina—Barletta 4-1 1 12. Padova—Taranto' 1-1 B 13. Parma—Cremonese 1-1 X 14. Pótmérközések: Licata—Genöo 0-0 X 15. Piacenza—Cosenza 0-1 2 16. Sombenedettese—Monza 0 0 z AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BODÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. PL: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető: bármelyik hfriapkézbesltő postahivatalnál, a hfrlapkózbesítóknél. a Posta hírlapüzleteiben és a hírlapelőfizetósi ós lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII.. Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 105,- forint, negyedévre 315,- forint, egy évre 1260,- forint. Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. Baranya Megyei Tanács Kórháijtendelöintézet felvesz: munkaügyi osztályvezetőt Feltételek: közgazdaságtudományi vagy jogtudományi egyetemi végzettség. Legalább 5 éves olyan vezetői gyakorlat, ahol minimum 10 ember irányításával foglalkozott a pályázó. Legalább 5 éves munkaügyi szakterületen végzett gyakorlat. Feladata: az intézmény valomennyi munkaügyi, munkaerő- és bérgazdálkodási, munkás­ellátási feladatainak és a hozzá beosztott dolgozóknak önálló és felelősségteljes irányítása. Bér: megegyezés szerint. Jelentkezés: Pécs, Rákóczi út 2. sz. Az intézet gazdasági igazgatójánál. Labdarugö MB III Kiütötték a Szigetvárt...