Dunántúli Napló, 1987. november (44. évfolyam, 301-330. szám)

1987-11-02 / 302. szám

Salgótarján-Komlói Bányász 1-1 (1-0) Komló, 1200 néző. V.: Vuk- mann. Salgótarján: László - Mákos, Fényes, Zimonyi, Bab­osán — Kovács (Kajli, a 85. percben), Veres, Lipták — Sváb, Skoda, (Juhász a 60. percben), Kiss. Edző: Toldi Miklós. Komló: Tóbit — Ham­mer, Schulteisz, Vukmann (Hohmann, a 46. percben), Andreidesz - Hüber (Stemm­ier, a 73. percben), Dárdai, Gallai — Takács, Réfi, Varga. Edző: Rónai István. Eseménytelen 10 perc után Dárdai legurított szabadrúgá­sát Réfi 20 méterről nagy erő­vel küldte a jobb sarok felé, de László jó vetődéssel kiök­lözte a labdát. A kapuig futó első tarjáni támadás végén a 15. percben Skoda 10 méterről Tábit kezébe emelt. A 21. percben a 16-os vonalár» Réfi ügyesen lépett át egy jobbról érkező labdát, de a mögötte érkező Hüber ígéretes pozí­cióból a jobb sarok mellé he­lyezett. Két perccel később az előrehúzódó Andreidesz 8 mé­teres lövését fogta László. A 28. percben szerzett vezetést a vendégcsapat Sváb lapos átadással indította Kisst, aki a 16-osról elgurított a kapu­ját feleslegesen elhagyó Tó­bit mellett és a labda a jobb kapufánál került a hálóba. (1-0). Szünet után azonnal növel­hette volna előnyét a vendég­csapat, Kovács azonban 10 méterről rosszul célzott. Az 55. percben futott az első tapsot érdemlő komlói akció a pólyán. Dárdai indította a jobbszélen Takácsot, a be­adást Réfi 8 méterről fejelte a léc alá, de László a kapu fölé tornászta a labdát. Az egyre többet támadó Komló három perccel később bün­tetőből egyenlített. Réfi kapu elé lőtt labdát, Babosán kar­járól lepattant és Vukmann 11-est ítélt. A büntetőt Réfi lőtte a kapu jobb oldalába (1-1). A gól után 10 percig még egyértelmű volt a ha­zaiak fölénye, ezt követően azonban a vendégek váltani tudtak, így érdekes lett az utolsó negyedóra, bár Sváb lesgólján kívül a kapuk nem kerültek veszélybe. Mindkét együttes elmúlt he­ti összeállításában kezdett, s az első 45 percben az de­rült ki, Toldi Miklósnak ho­zott szerencsét ez a megol­dás. A Komlóban túl sok volt a védőjátékos, Gallai nem ta­lálta a helyét a középpályán, s csak akkor lett veszélyes a hazai gárda, amikor a csere­ként beállt Hohmann kezébe került a karmesteri pálca. Ek­kor azonban már vezettek a magabiztosan védekező, de győzelemre nem játszó vendé­gek, s a Komló szünet utáni 20 percen át tartó szervezet­tebb játéka csak az egy pont­ra volt elegendő. Jók: And­reidesz, Hohmann, ill. László, Kovács. Rónai István: - Hazai pá­lyán változatlanul nem talál­juk 'régi önmagunkat. Toldi Miklós: Hatalmas küz­delemben, okos taktikával igen értékes pontot szerez­tünk. Grünwald Géza További eredmények Nyíregyháza—Dunaújváros 2-1 (1-0). Nyíregyháza, 1500 néző. V.: Márton. Gólszerzők: Gere, Törő, illetve Lehota (11- esből). Kiállítva: Boldóczky (Dunaújváros, 88. p.). A jól játszó hazaiak több góllal is nyerhettek volna. Kazincbarcika—Szolnok 2-0 (1-0). Kazincbarcika, 1300 né­ző. V.: Makó. Gólszerzők: Or- lóczki, Búza (11-esből). III. kér. TTVE—Csepel 3-1 (1-0). Hévízi út, 1500 néző. V.: Karsai. Gólszerzők: Lukács (2), Koritár (11-esből), illetve Ste- fanov. Ganz-MÁVAG—Nagykanizsa 2-1 (2-0). Kőbányai út, 400 néző. V.: Segovits. Gólszerzők: Dékány (2, egyet 11-esből), il­letve Skublics. Ajka—Bp. Volán 1-0 (0-0). Ajka, 2100 néző. V.: Fekete. Gólszerző: Udvardi. Szeged—Eger 5-1 (4-0). Sze­ged, 2000 néző. V.: Stornier. Gólszerzők: Varga (2). Kovács, Deák, Juhász (öngól), ill. Leh- nert. Veszprém—Ózd 1-0 (1-0). Ózd, 4500 néző. V.: Hazafi. Gólszerző: Gáspár. Szekszárd—Metripond 0-0. Szekszárd, 1000 néző. V.: Sza­bó L. Kecskemét—Diósgyőr 6-2 (3-1). Kecskemét, 2500 néző. V.: Kovács II. L. Gólszerzők: Kiss F. (2), Czéh, Fórizs, Rácz (11-esből), Freppán, illetve Szemere (11-esből), Farkas. AZ NB II. ÁLLASA 1. Veszprém 16 10 2 4 21-11 22 2. Szolnok 16 8 4 4 26-19 20 3. Ózd 16 6 7 3 22-15 19 4. Szeged 16 7 4 5 25-14 18 5. Kecskemét 16 8 2 6 28-23 18 6. Diósgyőr 16 8 2 6 21-23 18 7. Dunaújváros 16 7 3 6 24-18 17 8. Komló 16 6 5 5 23-20 17 9. Nyíregyháza 16 7 3 6 23-24 17 10. Ajka 16 4 8 4 15-14 16 11. Csepel 16 7 2 7 23-23 16 12. Bp. Volán 16 7 2 7 23-24 16 13. Eger 16 4 7 5 23-26 15 14. III. kér. TTVE 16 3 9 4 18-22 15 15. Salgótarján 16 4 6 6 20-21 14 16. Metripond 16 5 4 7 22-25 14 17. Nagykanizsa 16 6 2 8 16-25 14 18. K.-barcika 16 3 6 7 11-14 12 19. Szekszárd 16 4 4 8 12-25 12 20. Ganz-MÁVAG 16 4 2 10 16-26 10 A BELKERESKEDELMI SZÁLLÍTÁSI VÁLLALAT gépjárművezetői tanfolyamot indít november hónapban. FELTÉTELEK: — 8 általános iskolai bizonyítvány, — erkölcsi bizonyítvány, — 18-35 év közötti életkor, — lehetőleg pécsi lakhely. A tanfolyam idej'e alatt 3000,- Ft munkabért biztosítunk. JEENTKEZNI LEHET: Pécs, Megyeri út 72. 1. Ű. Dózsa—Ferencváros 1-4 2 2. Pécsi MSC-Vasas törölve 3. Bp. Honvéd—Haladás 3-0 1 4. Schalke 04— B. Mönchengladbach 0-3 2 5. VfL Bochum-B. München 0-2 2 6. Blau-Weiss 90-Stuttgarter Kickers 1*1 * 7. Bayreuth—Düsseldorf 1*0 1 I. Ulm—Wattenscheid 1*2 2 9. Ascoli—Verona 1-1 * 10. Pisa—Internationale 2-1 1 11. Arezzo—Padova 1*0 1 12. Parma—Piacenza 3-0 1 13. Lecce—Lazio 2-0 1 14. Zalaegerszeg-Rába ETO 1-0 1 •+• 1 15. Siófok-Váci Izzó M 2 Megye­bajnokság Harkány—Geresdlak 1-0 (1-0). Harkány, 150 néző. V.: Tóth. Küzdelmes mérkőzésen nyert az átszervezett harkányi csapat. G.: Szász. Somberek—U. PEAC 2-1 (2-0). Somberek, 200 néző. V.: Kelemen. A helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött. Góllövők: Kerner, Csibi, ill. Büki. Szentlőrinc—P. Gázmű 2-2 (1-1). Szentlőrinc, 100 néző. V.: Kovács I. Az eredmény jól tükrözi a látottakat. G.: Bor­bély, Major, ill. Kiss J. (2). P. Postás—Beremend 1 -0 (1-0). Beremend, 200 néző. V.: Berták. Egy vitatható 11-es gól döntött. G.: Abrahám (11-es­ből). Sásd—Újpetre 3-1 (1-0). Sásd, 50 néző. V.: Szedeli. Na­gyobb arányban is nyerhetett volna a lelkesen játszó sásdi csapat. G.: Nagy, Studer, Ma­jor, ill. Bánovics. Szigetvár—Vasasi Bányász 2-0 (1-0). Szigetvár, 250 néző. V.: Sör. Jó iramú, színvonalas mérkőzésen megérdemelten győztek a hazaiak. G.: Tóth J. (2, egyet 11-esből). Villány—P. Zsolnay 0-2. Szombaton játszották: Stein­metz SE—P. Kinizsi 1-2. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Somberek 12 8 3 1 24- 8 19 2. Szigetvár 12 7 3 2 21- 8 17 3. Vasasi B. 12 6 4 2 19-11 16 4. P. Postás 12 6 2 4 21-13 14 5. Geresdlak 12 5 3 4 22-13 13 6. P. Kinizsi 12 4 5 3 14-16 13 7. Beremend 12 4 4 4 15-15 12 8. P. Zsolnay 12 4 4 4 11-11 12 9. Steinmetz SE 12 4 3 5 15-17 11 10. P. Gázmű 12 4 2 6 16-28 10 11. Harkány • 12 3 5 4 13-16 9 12. Üjpetre 12 2 5 5 11-15 9 13. U. PEAC 12 4 1 7 11-17 9 14. Villány * 12 4 2 6 13-18 8 15. Sásd 12 3 2 7 10-18 8 16. Szentlőrinc 12 2 4 6 12-24 8 * = két büntetőpont levonva Kézilabda Békéscsabai Előre—PMSC 28-20 (14-9). NB I. férfiak. Bé­késcsaba, 400 néző. V.: Falu, Ihász. PMSC: Tóth — Kovács I. (1), Horváth (8), Kakas (3), Hang (1), Füzes (2), Kunos (1)- Csere: Sólyom (kapus), Becs­kei T. (2), Kovács J. (1), Ojtó (1), Becskei I. (—). Edző: Ko- leszár György. Az első félidő 15. percéig fe­gyelmezett játékkal fej-fej mellett haladt a két csapat, ekkor azonban egymást köve­tő pécsi kapufák, illetve pon­tatlan lövések következtében a hazaiak 2 gólos előnyhöz ju­tottak, amit a félidő végére még eggyel megtoldottak. A szünet utón a PMSC-nél tech­nikai hibák és fegyelmezetlen­ségek követték egymást (Hang Kunossal hibázott sokat), ezért 9 gólos előnyhöz jutot­tak a békéscsabaiak. Labdarugó NB III. A Mohács első veresége Marcali-Mohács 1-0 (1-0). Marcali, 600 néző. V.: László. Marcali: Igricz - Hajdú II., Héder, Mészáros, Hajdú I. — Fábián, Varga L., Horváth (Szántó) - Czuczka, Krénusz, Luka (Hadászi). Edző: Fuisz János. Mohács: Antal - Kó- fiás. Katona, Rumszauer, Reit - Kovács, Hrotkó (Ambrus), Lőrincz — Martina (Ratting), Papp dr., Csibi. Edző: Bözsöny János. Már az első perc vé­gén a mohácsi kapuban tán­colt a labda. Ezután a lista­vezető nagy erővel támadott. Fejpárbaj a PVSK kapuja előtt de a szünet után a Marcali növelhette volna az előnyét. A hazaiak kitűnő taktikával, önfeláldozó játékkal, bravú­ros győzelmet arattak a 11 fordulón át veretlen listave­zető felett. G.: Fábián. Sellye-Bóly 1-1 (1-0). Boly, 300 néző. V.: Pálfy. Sellye: Simon — Biró, Vass, Labricz, Király — Golubics, Kiss, Gojók - Karhesz (Niesz), Pál, Ko­vács (Kuti). Edző: Amigya Pál. Boly: Puch - Papsity, Fitt, Markovics, Virágh - Pál (Nagy), Schneider, Macsi, Da­rányi — Szabó (Pirkhoffer), Bohner. Edző: Weiszbarth Jó­zsef. A végig támadó hazai csapat küzdelmes, kemény mérkőzésen nem bírt a jól záró sellyei védelemmel. Gól­lövők: Goják (11-esből), ill. Macsi. PVSK-Dombóvári Vasas 2-1 (1-1). Vasút pálya, 100 néző. V.: dr. Csapó. PVSK: Tihany- vári — Baumholczer, Hámori, Ferenczi, Lajtai - Barcsa (Fü- löp), Jávor, Horváth (Herbszt) - Hegyi, Pazaurek, Reith. Ed­ző: Lendvai Miklós. Dombó­vári Vasas: Foki - Banai, Verbóczki, Karászi, Farkas - Fazekas, Tóth-Bagi (Kovács), Szabó Géza felvétele Barta — Lamm (Engert), Szie- ber, Luczek. Edző: Fenyvesi József. A vasutasok csak a 81. percben lőtt góllal tudták le­gyűrni a lelkes vendégeket. G.: Baumholczer, Hegyi, ill. Szieber. Mázaszászvár-Táncsics SE 1-1 (1-1). Mázaszószvór, 200 néző. V.: Qsztermajer. Máza- szászvár: Pál - Komáromi, König, Sztoics, Herold (Dö- mény) - Orsós, Csobot, In- cze, Róth — Dunai, Beke. Ed­ző: Róth Antal. Táncsics SE: Udvarácz - Becker, Virágosi, Maróti, Nagy - Bregovics, Brúder, Uhrik - Miovecz, Horváth, Kosa. Edző: Köves László. Sok hibával tarkított, közepes iramú és színvonalú mérkőzés. G.: Incze, Uhrik. Csurgó-Paksi SE 2-1 (2-0). Csurgó, 900 néző. V.: Balajti. Csurgó: Belovári — Posta, De­me, Kovács, Beke — Puskás, Bódis (Markek), Kardos, Vé­kony (Csalás) - Bántó, Hosz- szú. Edző: Keszely Ferenc. Paksi SE: Barta - Kun, Blatt, Prancz, Héregi (Boda) - So­mogyi, Kolarics, Kovács, Hor­váth, Rácz, Gyenis (Balogh). Edző: Márkus József. Fél óra elteltével fölénybe került a hazai csapat, és gólján kívül három kapufát is rúgott. A vendégek az utolsó percben a hazai védelem könnyelműsé­géből tudtak szépíteni. G.: Bántó. Hosszú, ill. Balogh. MÁV NTE-Dombóvári VMSE .1-0 (0-0). Dombóvár, 300 né­ző. V.: Horváth. MÁV NTE: Zalai - Felső, Markán (Vári), Kozma, Livitzki - Szekeres, Zsigovics (Kozóri), Rada, Ra- dek — Takács, Kém. Edző: Németh Lajos. Dombóvár: Bien — Vészi, Banai, Mács, Borka - Zsuró, Gyurkó (Herbszt), Urbán — Iván, Ben- cze (Kovács), Jakab. Edző: Tresch Ferenc. A fegyelmezet­ten és taktikusan játszó MÁV NTE szerencsés góllal nyert. G.: Kém. Paksi Atomerőmű SE-Bony- hád 2-0 (2-0). 'Paks, 200 néző. V.: Szinger. Paksi Atom: Szia- nyinka — Nagy, Debreceni, Somodi, Vayer - Fritz, Szabó, Junkuncz, Fodor (Farsang) — Kiss, Vörös. Edző: Vábró Jó­zsef. Bonyhád: Szabó - Joó, László, Hüber, Czár — Vendég, dr. Sebestyén (Szlama), György - Pfeifer. Suba (dr. Alföldi), Bulla. Edző: Kovács István. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a hazaiak megérdemelten tartották otthon a két pontot. Góllövők: Vörös, Szabó. Szombaton játszották: PBTC -Siklós 0-1. AZ NB Ili. ALLASA 1. Mohács 12 7 4 1 23-10 18 2. Csurgó 12 8 1 3 28-13 17 3. Paksi SE 12 7 2 3 21-10 16 4. H. Táncsics 12 6 4 2 13- 7 16 5. DMVSE 12 6 2 4 18-12 14 6. Marcali 12 4 5 3 16-13 13 7. MÁV NTE 12 4 5 3 8- 7 13 8. Paksi Atom 12 5 3 4 13-14 13 9. M.-szászvár 12 5 3 4 16-20 13 10. PVSK 12 5 2 5 14-12 12 11. Siklós 12 4 3 5 13-14 11 12. Boly 12 3 2 7 13-17 8 13. Sellye 12 2 4 6 12-24 8 14. Bonyhád 12 2 3 7 13-19 7 15. PBTC 12 2 3 7 10-24 7 16. D. Vasas 12 2 2 8 10-25 6 Ferjánczék ezüst-robogása Szombaton késő este szép magyar sikerrel zárult a por­tugál autós rallye: a Ferjáncz Attila—Tandari János sokszo­ros magyar bajnokpór a máso­dik helyen végzett. A verseny nehézségére jel­lemző, hogy az utóbbi tizenhét évben csak kétszer nyert itt kül­földi, most pedig a 61 induló egységből az első szakasz vé­gére csak 48 maradt, és ezek közül összesen 27 fejezte be a küzdelmet. Ferjáncz Attila a közeljövő terveiről ennyit mondott: — Hazafelé menet elindu­Az első női súlyemelő világ­bajnokságon újabb két súly­csoport küzdelmeit rendezték meg, s ezekben folytatódott a kínai sportolók sikersorozata. Mind a két kategóriában az ázsiaiaké lett az összetett vi­lágbajnoki cím. Mind a két súlycsoportban indult magyar versenyző is, s a 60 kilós Torma Ibolya meg­szerezte a magyar női súly­emelés első világbajnoki ér­meit. Nagy feltűnést keltett, re­mek teljesítményt nyújtott, 160 kiló volt a benevezett legjobb eredménye, és ennél 12,5 kiló­val emeít többet. Szakításban lünk a Semperit rallyen, mert a brit Mcrae egy ponttal előt­tünk áll az EB-n. Megpróbál­juk utolérni és megelőzni. A portugál rallye (kettős szorzójú Európa-bajnoki futam) eredménye: 1. Amaral-Neto (portugál, Renault 11 Turbo), 2. Ferjáncz Attila—Tandari János (magyar, Audi Quattro Coupe), 3. Cou- tinho—Nascimento (portugál, Toyota Corolla L 6V). Az EB-összesítésben Ferján­czék az ötödik helyen állnak. Már csak három EB-futam vap hátra. még az aranyéremmel is kacér­kodott, végül ezüst lett a ju­talma összetettben és lökés­ben, bronz pedig szakításban. A 67,5 kilósok között Koll- mann Klára azt hozta, amit tud, 157,5 kilós eredménye a hatodik helyhez volt elegendő. Hat súlycsoport után az ed­dig kiadott 18 aranyéremből Kína 17-et szerzett meg, az egy amerikaival szemben. Kí­nának van még három ezüst- és egy bronzérme is, vagyis az eddig színre lépett két verseny­zője egyaránt 3—3 érmet érde­melt ki. Röplabda NB ll-es mérkőzések. Nők: Pécsi VM—Kaposvári Sportis­kola 3-0. Férfiak: Steinmetz SE —Kaposvári Építők 2-3. U. PEAC—Keszthely 3-0. Dunántúlt napló Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jenó Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: dr. Jádi János Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Telefon: 32-177. Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, u Posta hírlapüzleteiben és a Hírlaoelőfizetésl és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V., József nádor tér 1. — 1900 —. közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszáma. Előfizetési díj egy hónapra 43,— Ft, negyedévre 129,— Ft, egy évre 516,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 Terma két ezüst és egy bronzérmet nyert