Dunántúli Napló, 1986. június (43. évfolyam, 149-178. szám)

1986-06-16 / 164. szám

Az Eger a másik feljutó Komló— Kazincbarcika 3-2 (2-1) Kazincbarcika, 300 néző. V.: Varga L. Komló: Tihanyvári - dr. Pa>pp, Miklós, Katona (Vigh, a 64. perc­ben), Barta, Uhrik, Zrí­nyi, Gallai, Hohmann (Vin- cze, a 39. percben) - Takács, Fekete. Edző: Csordás István. Kazincbarcika: Novak - Babus, Leskó, Csikeksz, Fodor — Put- noki. Munkácsi, Szitka (Beí­gért, a 46. percben) - Fister, Csipke, Török. Edző: Kaszás Gábor. 9. perc: Putnoki jó labdával indította a jabbösszekötő he­lyén Fistert, aki úgy lőtt a jobb sarokba, hogy a labda a vető­dő kapus kezét is érintette (0-1). 19. perc: Takács ügyesen át­emelt a feleslegesen kifutó No- vákon, az akciót kísérő Gallai a kaputól 3 lépésről zavartala­nul továbbíthatott a hálóba (1-1). 43. perc: Ta'kócs robbant ki az elmélázó hazai védők kö­zül, beadását Gallai rosszul ta­tába el, de a labda így is be­csurgott a jobb saro'kba (2-1). 55. perc: Takács a jobb ol­dalról emelt középre, a felugró és menteni igyekvő Babus fej­jel rosszul találta el a labdát és az saját kapujának jobb felső sarkába került, öngól! (3-1). 79. perc: Fister szép cselek után beverekedte magát a 16-oson belülre, aztán a kifu­tó Tihanyvári hasa alatt a há­lóba gurított (3-2). Az első valamire való hazai akció góllal fejeződött be, s ez feladta a leckét a kieséstől fe­nyegetett Komlónak. A vendé­gek megérezték, hogy a fiata­lokkal telitüzdelt hazai együttes nem tréfál, könnyen baj lehet, átvették a kezdeményezést és többet birtokolták a labdát. A második félidőben inkább a labdarúgás küzdőjellege dom­borodott ki, a sok hiba miatt nem volt folyamatos a játék, de az igyekezetre és az akarásra nem lehetett különösebb pa­nasz. A komlóiak jobban ki­használták adódó lehetőségei­ket és nem érdemtelenül jutot­tak a két ponthoz, iák: Gallai, Takács, ill. Leskó, Fister. További eredmények Nyiregyháza-Metripond 1-1 (1-1). Nyíregyháza, 1000 né­ző, v.: Varga J. Góllövők: Eszenyi, ill. Leindler. Jóiramú, sportszerű mérkő­zést láthatott a közönség, igazságos eredményt. Szolnok-Keszthely 1-1 (1-0). Szolnok, 800 néző, v.: Pádá . Góllövők: Hegedűs, ill. Kiss. Az eredmény megfelel a lá­tottaknak. Nagykanizsa-H. Szabó L. SE 3:0 (1-0). Nagykanizsa, 2500 néző, v.: Hartman. Gól­lövők: Szőke, László, Kelemen. ‘Megérdemelten nyert a tá­madóbb hazai csapat. SZEOL-DÉLÉP—Salgótarján 5-3 (3-2). Szeged, 800 néző, v.: Szilágyi. Góllövők: Grubo- ravics (2, egyet 11-es’ből), Kui (2), Kisistók ill. Sváb (2), Vin- cze. 'Mirtdkét oldalon gyengél­kedtek a védelmek, ezért esett nyolc gól. Dunaújváros-Szekszárd 2-1 (1-0). Szeikszárd, 2000 néző, v.: Szabó J. Góllövők: Törő, Németh, illetve Lauer. A bajnokcsapat esélyt sem hagyott ellenfelének. Éger-Debreceni Kinizsi 4-0 (1-0). Eger, 6000 néző, v.: Sza­bó. Góflövők: Lengyel, Hor­váth, Kiss, Ganamvölgyi (ön­gól). Az egriek az NB i-be jutást ünnepelték. Ganz-MÁVAG-Vác 1-1 (1-0). Vác, 1500 néző, v.: Kál­mán I. Góllövők: Tóth, illetve Cseri. A bentmaradás szempontjá­ból mindkét csapatnak elég volt az egy pont, ennék meg­felelően játszottak. Sopron—Baja 2-1 (1-1). Sopron, 1200 néző, v.: Juhász I. Góllövők: Gosztola, Halász, illetve Prikidánpvícs (11-esből). A minden csapatrészében jobb hazai együttes nagyobb különbséggel is győzhetett vol­na. Veszprém-Diósgyőr 3-1 (1-0). Veszprém, 2200 néző, v.: Márton S. Góllövők: Han­del, Tóth, Csornai, illetve Kondás. A nagyobb lendülettel ját­szó, győzni akaró veszprémiék rászolgáltak a bentmqradást jelentő két pontra. Az NB II. végeredmény«: 1. Dunaújváros 38 22 10 6 67-34 54 2. Eger 38 19 15 4 68-33 53 3. SZEOL 38 21 9 8 75-42 51 4. Diósgyőr 38 17 11 10 64-47 45 5. Nyíregyháza 38 13 14 11 44-39 40 6. Keszthely 38 13 13 12 44-43 39 7. Salgótarján 38 13 11 14 48-45 37 8. METRIPOND 38 12 13 13 54-53 37 9. Komló 38 15 7 16 63-72 37 10. Vác 38 12 12 14 49-52 36 11. Nagykanizsa 38 12 12 14 47-52 36 12. Szolnok 38 14 8 16 43-51 36 13. Baja 38 13 10 15 55-69 36 14. Szekszárd 38 11 14 13 39-58 36 15. GANZ-M. 38 11 13 14 57-63 35 16. Veszprém 38 12 11 15 49-55 35 17. H. Szabó L. 38 14 6 18 46-51 34 18. Sopron 38 10 12 16 42-52 32 19. D. Kinizsi 38 8 12 18 42-58 28 20. Kazincbarcika 38 8 7 23 44-71 23 Dél-dunántúliak, figyelem! 25 TELEPÜNK ÉS 3 ÁRUHÁZUNK AZ ÉPÍTKEZŐK - OTTHONTEREMTŐK SZOLGÁLATÁBAN! • Faanyagok, © építőanyagok, ® szerelvényáruk, > O elektromos cikkek,' © kerti eszközök széles választékával és szolgáltatásainkkal várjuk Önöket! Keressék fel a lakóhelyükhöz legközelebb eső egységünket! MINDENT EGY "HELYRŐL, A TÜZÉPTŐL! ÍGY OLCSÓBB! PÉCS Vízilabda SPORT PMSC-MAFC 17-6 (3-2, 5-0, 7-3,. 2-1). OB ll/B mérkő­zés, Budapest. Meglepetés a pécsiek ilyen arányú győzel­me. Ezt jó kapusaiknak és fe­gyelmezett játékuknak köszö í- hetik. A piros-feketék góljait Reichert )7), Csaba (4), Eke (3), Katies, Németh, Városi (1-1) lőtték. Pandur büntetőből talált az egyetemisták hálájába Szűcs Zsolt felvétele A Sellye lett a bajnok Sellye-U. PEAC 5-0 (2-0). Sellye, 500 néző. V.: Varga E. Sellye: Simon — Golubics, Vass, Kuti, Király — Pandur, Tóth, Kiss — Szalóky, Pfeiffer, Matoricz. Edző: Bán László. U. PEAC: Váradi — Bodor, Kra- tochwill, Sági, Meszlényi — Ka­tona, Wágner, Bánhegyi — Fe­kete, ’ Balatinácz, Kovács (Stu- der). Edző: Várbíró Sándor. A Sellye végig irányított, Jól játsz­va fölényesen nyerte a ranga­dót. Az egyetemisták számára az sem lehet mentség, hogy a bajnoki cím sorsát eldöntő mérkőzésen három gól vitatha­tó körülmények között esett. Az U. PEAC csak vergődött, a Sellye viszont fel tudott nőni a feladathoz, és győzelmével feljutott a területi bajnokság­ba. Góllövők: Szalóky, Pfeiffer (2—2), Pandur (11-esből). Villány—Vasasi Bányász 1-1 (1-1). Villány, 200 néző. V.: Wenczler. Igazságos döntetlen született. Góllövők: Szemes, ill. Srankó. Steinmetz SE—Drávátok 5-1 (3-0). Postás-pálya, 100 néző. V. : Kovács I. A nagy kedvvel játszó honvédcsapat a tavasz­idény legjobb játékával bizto­san győzött. Góllövők: Zsolt (2), Galló, Lengyeltóti, Jenczer (11-esből), ill. Labrincz. Geresdlak-PBTC 1-1 (0-1). Geresdlak, 300 néző. V.: Sza- lóki. Izgalmas mérkőzés, egyik együttes sem érdemelt győzel­met. Góllövők: Bauer, ill. Stájer. Újpetre—Harkány 2-1 (1-1). Harkány, 200 néző. V.: Mózer. Alacsony színvonalú mérkőzésen vesztett a sok helyzetet kiha­gyó hazai csapat. Góllövők: Bánovics, Hoffmann (11-esből), ill. Patocskai. Szentegát—Szentlőrinc 3-3 (1-1). Szigetvár, 250 néző. V.: Szinger. A sok gól ellenére is alacsony színvonalú találkozót láthatott a közönség. Góllövők: dr. Vass (2), Kismáté, ill. Major (2), Dobos. Sásd—P. Hunor 1-1. A megyei I. osztály végeredménye: 1. Sellye 36 25 6 5 102­38 56 2. U. PEAC 36 25 6 5 78­30 56 3. PBTC 36 21 6 9 113­51 48 4. Drávafok 36 20 5 11 63­50 45 5. Újpetre 36 16 10 10 55­45 42 6. P. Kinizsi 36 13 12 11 47­42 38 7. Beremend 36 14 10 12 67­64 38 8. Steinmetz 36 15 7 14 55­37 37 9. P* Zsolnay 36 12 11 13 52­64 35 10. Harkány* 36 13 9 14 47­59 34 11. Geresdlak 36 12 9 15 50­47 33 12. P. Postás 36 7 18 11 47­52 32 13. Vasasi B.** 36 12 10 14 58­68 32 14. Villány*** 36 11 10 15 35­48 29 15. P. Hunor 36 9 11 16 49­69 29 16. Szentlőrinc*1 36 11 8 17 48­59 26 17. Szentegát* 36 10 7 19 49- 88 26 18. Mágocs* 36 3 8 25 32-111 13 19. Sásd ......... 36 7 9 20 32- 57 11 * ‘egy büntetőpont levonva. •* ~ két büntetőpont levonva. **• három büntetőpont levonva. *••• négy büntetőpont levonva. •*•*• — tizenkét büntetőpont levonva. ősztől a Sellye a területi bajnok­ságban játszhat, mig a Szentegát, a Mágocs és a Sásd a megyei íí. osz­tályban szerepel. Lobog az ötkarikás zászló... Ég a láng, lobog az ötka­rikás zászló Zalaegerszegen, ünnepélyes keretek között kezdődött meg vasárnap a XXII. nyári úttörőolimpia or­szágos döntője. Tizenkilenc megye és a főváros képvisele­tében csaknem 2500 gyermek sportoló tette le az olimpiai esküt. A hagyományos vetélkedőt, amelynek jelentőségét növeli, hogy szinte napra egybeesik a Magyar Úttörők Szövetsége megalakulásának 40. évfordu­lójával, Köpeczi Béla művelő­dési miniszter nyitotta meg. Ezt követően a zalai me­gyeszékhely általános és kö­zépiskolás diákjainak látvá­nyos tornagyakorlataiban és élőképeiben gyönyörködhettek a résztvevőik, az érdeklődők. Hétfőn már benépesülnek a sportpályák. A rangos sereg­szemle műsorán szereplő 11 sportág közül az atléták, röp- labdázók, úszók, tájfutók, tor­nászok (ritmikus sportgim­nasztika is), kosárlabdázók és labdarúgók vetélkedőit, talál­kozóit Zalaegerszegen re idé­zik, mig a kajak-kenu, kézi­labda és tollaslabda küzdel­mekre Nagykanizsán kerül sor. A záróünnepséget pénteken ugyancsak Zalaegerszege . rendezik. Läbtenisz Tizenhat páros indult a Konzum Aruház és a B. M. Vendéglátó V. által rendezett lábtenisz bajnokságon a pécsi Hullámfürdő­ben. Az elsőséget a Hosszú—Freppán kettős szerezte meg a Vá­mos—Rigó és a Szabó L.—Erdösi duó előtt. Képünkön egy háló­csata látható. Fotó: Erb Kézilabda Rába ETO-PMSC 22-16 (13-9) (Munkatársunk telelonjelen- tése.) NB I. férfi mérkőzés, Győr, 500 néző. V.: Kliment, Papp. PMSC: Tóth - Kőszegi (2), Fü­zesi (4), Kovácsevics (1), Hu­nyadi (1), Putics (6). Hang (1). Csere: Jedlicfka (kapus), Per- ger, Takács, Kakas (1), Hor­váth. Edző: Koleszár György. Kezdetben fegyelmezett vé­dekezéssel sikerült a pécsiek­nek meglepni az IHF Kupa­győztes hazaiakat. Az első tíz perc elmúltával azonban lab­daeladásaikkal magukra hoz­ták a győrieket, akik éltek is a lehetőséggel. 9-9-ig még lépés­ben voltak a piros-feketék, ám 5 perces gólkihagyásuk azt eredményezte, hogy sikerült megugrani 4 gólra a Rába ETO-nak. Szünet után ismét felvette a Rába ritmusát a pé'- csi együttes, ám Putics „töltés" nélküli sorozatlövésével — ami 10 perces pécsi gólhiányt jelen­tett - elhúztak a hazaiak, és végül félgőzzel nyerték a talál­kozót a teljesen szétesett airos- feketékkel szemben. A pécsiek csak az első negyedórában nyújtották azt, ami a csapat­ban van, azt követően ötlette- len, könnyen kiismerhető tá- madósszövésü'kkel nem állítot­ták nehéz feladat elé a hazaia­kat. A pécsiek közül Tóth kapus és Füzesi mezőnyjátéka érde­mel dicséretet. A hazaiak legeredménye­sebbjei: Polgár (8), Kádár (6), Ivóncsik (5) voltak. K. L. * P. BaromHleldolgozó-Ajkai Aluminium 21-21 (10-13). NB II. férfiak, Pécs. A pécsiek a sírból hozták vissza az egyik pontot. Legjobb dobóik: Vük (6), Ivanics és Kovacsics (4- 4) voltak. Hunor SE—Dorog 29-18 (16- 9) NB II. nők. Pécsi dobók: Dajka (7), Lendvai (6), Pinté (5), Mészáros, Kővári (4-4), Tóth (3). Világcsúcs futóvadlövésben Remekül kezdődött a ma­gyarok számára a 16. junior sportlövő Európa-bajnokság harmadik napja is. Mint is­meretes, pénteken két arany­érmet is szereztek a fiatal pisztolyosok, ezúttal a futó­vadlövésben Solti Attila győ­zött társaihoz hasonlóan vi­lágcsúccsal. Voltaképpen az 0. Dózsa fiatal versenyzőjének elsősége , nem jelent meglepetést, hi­szen már eddig is négy Eu- rópa-bajnoki aranyérmet szer­Szieberth balszerencséje Keszthely környékén rendez­ték meg azt éjszakai tájfutó OB-t. A PVSK a három kate­góriában hat versényzőt inr dított. A vasutas tájfutók kö­zül a felnőtt férfiaknál Kele­men, a junior férfiaknai Ko­vács F. a junior férfiaknál Krassóy egyaránt 4. lett. Bal- szerencsésen futott Szieberth, aki a pályán gyomorpanaszok­kal küszködött és ezért csak a 7. helyen kötött ki. 1. Cagliari—Lanerossi 1-0 1 2. Campobasso—Cremonese >2-1 1 3. Catania—Bologna 1-0 1 4. Cessna—Empoli 0-1 2 5. Lazio—Brescia 4-2 1 6. Perugia—Arezzo 0-2 2 7. Pescara—Triestina 1-2 2 8. Szredec—Göteborg 2-1 1 9 Admira Wacker—Ú. Dózsa 3-2 1 10. Magdeburg—St. Gallen 5-1 1 11. Siófok—Linzer ASK 0 0 x 12. Rosenborg—Gornik Zabrze 0-1 2 13. Sturm Graz—Ferencváros 1-5 2 “f* 1 14. Malmö—Videoton 2-0 1 zett. A kérdés csupán az volt, hogy nem nyomja-e „agyon" az esélyesség terhe. Solti azonban klasszikus módon versenyzett, jó ritmusban és biztonságra törekedve lőtt, az edzők szerint talán még egy­két kör „benne is maradt”. Egyéniben Solti 588 körös új világcsúccsal győzött. Dunántúli nafiió___ Az MSZMP Baranya Megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Lombosi Jeni Kiadja n Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Kárrfly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000 19 óra után: 15-726 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Pécsi Szikra Nyomda Pécs. Engel János u. 8. 7630 Tel.: -13-177. 13-696, Telex: 12-211 Felelős vezető: Farkas Gábor Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető- bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posla hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest. V., József nádor téri., — 1900 -. közvetlenül vagy postautalvánVon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj eqy hónapra 13.— Ft negyedévre 129.— Ft Indexszám : 25 054 ISSN 0133-2007 egy évre 516,- ct Asztalitenisz A P. Kinizsi termében rei- dezték meg az NB lll-ba ju­tásért kiirt osztályozókat. Ezen a P. Gázmű asztaliteniszezői kiha'rcoftók a magasabb osz­tályba jutást. Ugyan először vereséget szenvedtek a Bala­I tonszárszótól, de aztán a Nagymányökot 1-5-ös állásról 9-7-re győzték le, ez döntött. A csapat tagjai: Horváth, Szabó, Cserfai, Vecsernyés.