Dunántúli Napló, 1981. november (38. évfolyam, 300-328. szám)

1981-11-26 / 324. szám

Továbbra sem megy idegenben a PMSC-nek Videoton—PMSC 1-0 (0-0) (Munkatársaink telelonjelen- tése) Székesfehérvár, 3000 néző. Vezette: Divinyi. Videoton: Disztl P. - Végh, Disztl L., Csu- hay, Horváth - Palkovics, Csongrádi, Vadász — Májer, Nagy T. (Szirják a 87. perc­ben), Novath. Edző: Szentmi- hályi Antal. PMSC: Katzirz - Schulteisz, Torna, Róth, Brez- niczky - Lutz, Dárdai, Lörincz — Nagy I. (Kardos a 71. perc­ben), Mészáros, Dobány. Edző: Kovács Imre. A mérkőzés előtt Kovács Im­re, a pécsiek vezető edzője el­mondotta, hogy Kincses válto­zatlanul sérült, csütörtökön mű­teni kell, így nem számíthat a játékára. Az Újpesti Dózsa el­leni teljesítménnyel egyébként elégedett volt a szakvezető, így nem volt különösebb ok a változtatásra. Csaba Gábor arról beszélt, hogy utoljára csaknem két éve nyert idegenben a PMSC, és éppen a Videoton ellen. „Jó lenne, ha megszakadna végre idegenbeli rossz sorozatunk és ponttal, vagy pontokkal tér­nénk haza erről a mérkőzéyől ” — jegyezte meg a pályaedző. A hazaiak edzője, Szentmi- bályi Antal ezt panaszolta, hogy Baranyi is műtét előtt áll, és ebben az idényben már nem számíthat a játékára. Má­jer sérülése viszont rendbejött, és lieber helyett ő került a kezdő csapatba. % Napsütésben, szeszélyesen kavargó szélben kezdődött a találkozó. Az 5. percben Májer kevert a jobb szélen, beadása után kisebbfajta tumultus tá­madt a pécsi 16-os környékén, de vl£|ül Csuhay 18 méterről magasan a kapu fölé lőtt. Ket­tő perc múlva Nagy T. meg­mozdulása, majd esése (Katzirz és Brezniczky közös erővel meg­állította az 5-ösön) okozott iz­galmat játéktéren és lelátón egyaránt, Divinyi játékvezető azonban továbbot intett. A 15. percben próbálkozott először kapura lövéssel a PMSC, ek­kor Mészáros 14 méterről, ki­szorított helyzetből Disztl P. ke­zébe emelt. A 18. percben Nagy I. cselezgetett a jobb­összekötő helyén, Lőrincz elé tolta a labdát, aki távolról csúnyán mellé lőtt. A 20. perc­ben gyúltak ki a reflektorok, ám különösebben ez sem villa- nyozta fel a két csapat játéko­sait. A kezdeti Videoton fölény után mezőnybeni játszadozás­sal teltek-múltak a percek, gól­helyzetek nélkül. A 23. percben Májer beadását követően Nagy T. gondolt egyet, 18 méterről próbálkozott — sikertelenül. A 29. percben Nagy I. átívelt a bol szélen. Mészáros estében egyből továbbította a kapura a labdát, ami talán Róth segít­sége nélkül is gólba tartott volna, a beállás biztosra akart menni, viszont közbelépését les­állás miatt szükségtelenné tet­te a bíró. így hiába zördült a Videoton hálója. (Mészáros: — Kissé kisodród­tam és tartottam attól, hogy nem sikerül kapura lőnöm. 1. Bologna—Napoli 2. Cagliari—Torino 3. Genoa—Ascoli 4. Juventus—Fiorentina 5. Róma—Milan 6. Udinese—Catanzaro 7. Palermo—Varese 8. Pescara—Bari 9. Pisa—Sampdoria 10. Reggiana—Lazio 11. Rimini—Perugia 12. Sambenedettese—Catania 13. Spat—Verona +1 14. Lecce—Pistoiese Ezért úgy döntöttem, hogy Róth elé gurítom a labdát, mivel láttam, hogy ö nagy lendület­tel tör a kapu leié. Sajnos, az az igazság, hogy Róth már csak lesen érte el a labdát, ezért gyorsan lendült a magasba a partjelző zászlaja.) A 40. percben a lescsapdát alkalmazó védők közül Mészá­ros kitört, de lövés helyett le­adása bonyolította a helyzetet, míg végül Csuhay felszabadí­tott. Három perc múlva a jól játszó Róth az utolsó pillanat­ban mentett Vadász elől. Az első félidő záróakkordjaként még egy, Róth nevéhez fűződő esemény adott okot vitára; ám a játékost o pécsi 16-oson be­lül történt kezezésért vétlennek minősítette Divinyi. (Az öltözőben a szünetben Kovács Imre arra hívta lel a csatárok ügyeimét, hogy bát­rabban vállalkozzanak lövések­re. A szakvezető úgy Ítélte meg, hogy a Videoton teljesít­ménye elmaradt a várakozás­tól, ezért nem szabad lemon­dani a támadások lehetőségé­ről.) Szünet után a hazaiak kezd­tek lendületesebben és az 51. percben vezetést szereztek. Má­jer elviharzott a jobb szélen, középre ívelt, és Nagy T. az 5-ösön előrevetődve a kapu jobb oldalába fejelt (1-0). Ez­után Lutz átadásával Mészáros törhetett kapura, de Disztl P. kifutva mentett a 11-es pont­nál. Az 56. percben Lőrincz in­dította Mészárost, a középcsa­tár elvitte a labdát Végh mel­lett, mojd jó helyzetből az ol- dalhólóbo lőtt. Egyenlítési le­hetőség volt! Az 57. percben a felezővonalnál Róth felvágta Novathot, amiért c játékvezető — némi meglepetésre — a pi­ros lapot mulattá fel a pécsi beállásnak. (Róth: — Novathot buktat­tam, de nem durván. Én voltam a legjobban meglepve, hogy ligyelmeztetés nélkül kiállított a játékvezető.) Az 59. percben Májer szög­letét Csongrádi alig fejelte mellé, rá nemsokára Dárdai tá­voli lövése éppen hogy elke­rülte Disztl P. kapuját. Fokoza­tosan beszorult az emberhát­rányba került PMSC, csak egy 25 méteres Lőrincz szabadrúgás (75. perc) és az első pécsi szöglet (80. perc) jeleztek, hogy ki mernek jönni a beton­védekezésből. A véghajrában féltve őrizte előnyét a Videoton, a PMSC az egyenlítésen szor­goskodott — hiába. Továbbra sem megy idegen­ben a játék a PMSC-nek, pe­dig ezen a mérkőzésen, ha va­lamivel határozottabbak, akkor könnyen pontot vagy pontokat is szerezhettek volna. A Video­ton a várakozásnak megfelelő­en nagy lendülettel kezdett, de a hazai fölény csak rövid ideig tartott. Tíz perc elteltével kiegyenlítődött a játék, a PMSC bátrabb lett, de a csa­tárok elkapkodták a lehetősé­geket. A félidő közepétől a Videoton valamivel többet bir­tokolta a labdát, a pécsi el­Népszabadság Népsport D. N. 1 x 1 2 x 2 x 1 1 X X 1 1 x 1 1 x 1 1 1 X 1 1 1 X 1 X 1 X 1 X 1 X 1 2 x 1 X X 1 2 X 2 x 2 x 1 x 2 1 1 x 1 x 1 x 2 1 lentámadások viszont veszélye­sebbek voltak, de a csatárok rendre elhibázták a lehetősé­geket. A második félidő elején lőtt gyors Videoton-gól után kétszer is egyenlíthetett volna a PMSC, de Mészáros mindkét helyzete kimaradt. Róth kiállí­tásánál túlságosan szigorú volt Divinyi játékvezető és a döntés kissé visszavetette a piros-feke­téket. A hajrára ugyan össze­szedték magukat, de továbbra is bátortalan volt a támadó­játék. A PMSC kapujában Katzirznak volt néhány jó köz- beavatkozása, a gólról nem te­het. A hátvédsorban kiállításá­ig Róth volt a leghatározot­tabb, a többiek megfeleltek. A középpályások nem vették ki részüket a támadások szerve­zésében. Elöl Mészáros volt a legveszélyesebb, de elrontotta a legjobb helyzeteket is. A Vi­deotonból Csuhay, Horváth, Csongrádi és Májer érdemelt dicséretet. Kovács Imre: — Úgy kellett volna játszanunk az első fél­időben is, mint az utolsó fél órában 10 emberrel. Ebben az esetben más eredmény is szü­lethetett volna. Horváth László, Lázár Lajos Az NB I. további eredményei: Ü. Dózsa—Bp. Honvéd 3-2 (3-1). Megyeri út, 8000 néző. V.: Kuti. Góllövők: Kiss (2), Tö- rőcsik, illetve Bodonyi, Kuti. Rába ETO—Ferencváros 2-0 (1-0). Győr: 15 000 néző. V.: Jaczina. Góllövők: Szabó (2), ki­állítva Koch a 89. percben. ZTE—Szegedi EOL AK 2-1 (2-1). Zalaegerszeg, 2500 né­ző. V.: Tompa. Góllövők: Simon, Takács, illetve Kozma (11-esből). Volán—Csepel 3-0 (1-0). Czabán Samu tér, 500 néző. V.: Mohácsi Góllövők: Sebők, Ju­hász, Gálhidi (öngól). Diósgyőr—Békéscsaba 2-2 (2-2). Diósgyőr, 2000 néző. Ve­zette: Bártfai. Góllövők: Oláh (2), illetve Szemere (öngól), Ku- rucz. Debrecen—Nyíregyháza 1-0 (1-0). Nyíregyháza, 14 000 néző. Vezette: Pálvölgyi. Góllövő: Jankovics. Vasas—Ózdi Kohász 3-1 (2-0). Fáy u., 1500 néző. Vezette: Né­meth L. Góllövő: Szebegyinszky, Komjáti, Váradi, illetve Dudás. A bajnokság állása 1. Ü. Dózsa 15 7 6 2 27-16 20 2. Tatabánya 15 7 6 2 31-23 20 3. Bp. Honvéd 15 8 3 4 27-18 19 4. Vasas 15 7 5 3 31-23 19 5. Videoton 15 8 3 4 22-18 19 6. Rába ETO 15 8 2 5 42-30 18 7. Haladás 15 6 4 5 21-19 16 8. Ferencváros 15 7 1 7 32-25 15 9. Nyíregyháza 15 5 5 5 16-19 15 10. Pécs 15 6 2 7 24-22 14 11. Debrecen 15 5 4 6 23-25 14 12. Csepel 15 4 6 5 14-19 14 13. Zalaegerszeg 15 5 4 6 15-23 14 14. Volán 15 3 7 5 20-22 13 15. Békéscsaba 15 3 7 5 21-26 13 16. Ózd 15 4 4 7 23-24 12 17. Diósgyőr 15 2 7 6 20-32 11 18. SZEOL AK 15 2 — 13 10-35 4 A KÖZÉP-EURÓPAI KUPÁÉRT: Vitkovice (csehszlovák)—Ha­ladás VSE 2-2 (2-2). Szombat­hely, 3000 néző. V.: Delia (olasz). Gólszerzők: Kovril, Svo- boda, ill. Garics, Szabó. BIRKÓZÁS Edzés a Kinizsi Húsos birkózóinál Egy kis egyesület nagy gondjai Az alagsor „szorításában” Parányi helyiség az alagsor­ban A szőnyegen rengeteg gyereg, a csenevésztől a hústo­ronyig — gyömöszöli egymást. Hátrább, a fal mellett jobb napokat látott hármasszekrény­ből iratok, dossziék kandikál­nak kifelé, de ez a cseppet sem szépségdijas környezet sen­kit sem zavar, a birkózópalántá­kat legkevésbé. — Sajnos egyelőre ilyen kö­rülmények között tartjuk a bir­kózóedzéseket — magyarázza a helyzetet Sa'bacz László, a Pécsi Kinizsi Húsos sportköri elnöke. — Itt, a vágóhíd alag­sorában, az egykori légópin- cében tudtunk helyet szorítani a fiúknak, pedig szebbet, jobbat érdemelnének. Próbáltunk is nekik, valahol a városban egy iskolai tornatermet szerezni, de azt csak az esti órákra adták volna kölcsön, ezt viszont a kis­gyermekek miatt nem vállalhat­tuk. Mit tehetnénk mást? — ma­radunk, tavaszra rendbehozzuk a helyiséget, hogy lakájosabb legyen. Közben sorra jönnek a bir­kózópalánták, meg a nagyob­bak is. Sándor Mihály, a 70. éve felé járó, immáron 30. esz­tendeje itt edzősködő szakember sorra mutogat az újonnan ér­kezőkre. Meglepő, egyikük-má- sikuk nagyon jó húsban van. Vörös Gábor például még csak 14 éves, azonban máris 107 (!) kg-os; a 18 esztendős szakács, Almási Csaba sem az a „csont­váz”, 127 (!) kg most a verseny- súlya. És milyen tehetségesek! Almási a magyar ifibajnoksá­gon negyedik lett, aranyjelvény- várományos, Vörös is gyűjtögeti az érmeket a versenyeken — Hatvan-hetven igazolt sportolónk van, de ennél többen járnak edzésre — újságolja Sándor Mihály. — Most is 20 gyereket küldött a Kertvárosi II. sz. iskola testnevelő tanára, vele nagyon jó a kapcsolatunk. Egyelőre nem tudni, hogy ezek­ből a kezdőkből lesz-e jó bir­kózó, az csak később derül ki. Az idejárok legtöbbje vágóhídi dolgozó gyermeke, tehát a szak. osztály amolyan családias vál­lalkozásnak is felfogható. Sabacz László rá is világít en. nek okaira. — Elsősorban a vállalatnál dolgozók, illetve gyermekeik számára akarunk mozgáslehető­séget biztosítani. Nem az a cé­lunk, hogy olimpiai és világ­bajnokokat neveljünk, inkább utánpótlás-nevelésünkkel a na­gyobb egyesületeknek szeret­nénk a kedvében járni. Szó volt már arról is, hogy szün­tessük meg szakosztályunkat, de mi hallani sem akartunk ró­la, és helyesen is döntöttünk. Nevelünk, nevelgetünk, s ne­künk ennyi elég. Az más kér­dés, hogy ezért olykor egy jó szót se kapunk ... Hagyomány már, hogy a Ki­nizsi Húsosnál a szabadfogást favorizálják. Ebben a súlycso­portban neveltek egy pár olyan fiatalt, akik most más klubok­nak (főként a PMSC-nek) hoz­zák a pontokat, érmeket. De mégsem olyan nagy a vágy az itt birkózóknál, hogy más egyesületben esetleg d „napszintre" kerüljenek. Ők már csak itt, az eléggé mostoha környezetben érzik jól magukat. Ezt talán Sándor Mihály tudja a legjőbban. Aki 30 éve nem tud szabadulni az alagsor szá­mára oly kellemes „szorításá­ból” ... H. L. Pécsi siker a határőrség országos tekebajnokságán Két napon át az Építők csar­noka adott otthont a BM Ha­tárőrség országos tekedöntő­jének Pécseit. A 12 kerületpa­rancsnokság 165 versenyzője mindvégig izgalmas és színvo­nalas versenyt vívott a férfiak 100, a nők 60 dobásos egyéni és csapatbajnokságán. Kiemel­kedett a férfiak mezőnyéből a pécsi Anyádi és a szombathelyi Schön párviadala, amelyből vé­gül is a Vas megyei fiú került ki győztesen, mindössze egy fa előnnyel. Alaposan kitett ma­gáért a pécsi határőr kerület együttese, nem várt, de annál megérdemeltebb győzelemmel utasította maga mögé a me­zőnyt, köztük a múlt évi bajnok, c Zalaegerszeg csapatat is. A női csapatversenyt szoros küzde­lemben o győriek szerezték meg a pécsiek előtt, míg egyéniben szintén győri versenyző végzett az élen a 3. helyezett pécsi Be- lányinéval szemben. A különdí­jas összetett csapatversenyt nogy fölénnyel a pécsiek nyer­ték meg Szombathely előtt. Eredmények: női csapat: 1. Győr 388 fa, 2. Pécs 381 fa, 3. Sopron 366 fa. Egyéni: 1. Ké- szer (Győr) 213 fa, 2. Kovács M. (Sopron) 205, 3. Belényiné (Pécs) 202 fa. Férficsapat: 1. Pécs 2311 fa, 2. Szombathely 2287 fa, 3. Za­laegerszeg 2279. Egyéni: 1. Schön (Szombathely) 412, 2. Anyádi (Pécs) 411, 3. Dévényi (Pécs) 408. összetett csapatversenv: 1. Pécs 37 ponttal, 2. Győr 25 ponttal, 3. Szombathely 23 ponttal. Kovács Miklós Breitner és a Bayern München büntetést tizet Még szeptember 3-án, a madridi nemzetközi labdarúgó- tornán történt, hogy a Bayern München a Dinamo Tbiliszi el­leni mérkőzés félidejében végleg elhagyta a pályát, és nem akart kiállni a második 45 percre. A müncheniek a spa­nyol játékvezető elfogultságá­ra hivatkoztak és valóban nem is tértek vissza, a találkozó fél­be szakadt. Ugyanekkor Breit­ner, a csapat váloqatott játé­kosa, aki a cserepadon ült, meg­sértette a iátékvezetőt. Az NSZK Labdarúgó Szövet­ségének fegyelmi bizottsága kedden foglalkozott a ritka ese­ménnyel, s mind Breitnert, mind a Bayern Münchent 5000 —5000 márkára büntette. A kotnlói járási labdarúgó-bajnokság őszi végeredménye 1. Pécsvárad 9 7 — 2 27-10 14 2. Fqyházaskozár 9 6 2 1 22-11 14 3. Naqypall 9 6 2 1 20-13 14 4. Lovászhetény 9 R 1 3 25-19 11 5. Mágocs II. 9 9 3 18-18 9 6. Magyaregregy 9 » 2 4 19-18 S 7. Mekényes 9 4 — 5 22-32 8 8. Gödre 9 3 1 5 16-20 7 9. Kisvaszar 9 2 — 7 16-29 4 10. Liget 9 — 1 8 10-28 1 Meg Hívjuk Ont és kedves családját a díjmentes kóstolással egybekötött BUKSI Hót-dog sütő készülék bemutatónkra! A bemutató helye: CENTRUM ÁRUHÁZ A bemutató ideje: 1981. november 28. 9—12 óráig. Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk! Dunántúlt ntroio Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 12—19 óráig 10-053, 19 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 _____Kiadó teiex: 12-320______________ K észült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hóra 34,— Ft negyedévre 102,— Ft fél évre 204,— Ft egy évre 400,— Ft Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 1