Dunántúli Napló, 1978. szeptember (35. évfolyam, 241-270. szám)

1978-09-25 / 265. szám

Labdarúgó IUES II. MÁV NTE—Komlói Bányász 0:0 Nagykanizsa, Vasutas-pálya, 2000 néző. Vezette: Vimmer. MÁV NTE: Szalai — Szabó L., Németh A., Sulyok T., Markán - Kiss (Sulyok Gy. a 46. perc­ben), Karádi, Englóner (Gerge- lics a 46. percben) - Molnár, Szélig, Füle dr. Edző: Németh Lajos. Komló: Bien - Kelemen, Kovács, Tresch, Barta — Bá­nyász, Hohmann, Róth — Iván, Martinkovics, Tóth. F.dző: Megy- gyes Lajos. Jó iramban kezdődött a mér­kőzés, amelynek 4. percében Kiss 4 lépésről fejelt a kapus kezébe, majd mindkét oldalon egy-egy kemény belemenés bor zolta fel a kedélyeket. A 9. percben Hohmann szigorú fi­gyelmeztetést kapott. A 16. percben ugyancsak Hohmann szabálytalankodott Karádival szemben, a játékvezető a kom­lói játékost kiállította. A 23. percben Róth lépett ki a 16-os tájékán a védők közül, de a 12 méteres lövése kapu mellé szállt. A 31. percben Szélig jobb oldali szabadrúgása át­szállt a komlói védőkön, és a berobbanó Kiss 6 méterről alig fejelt kapu fölé, majd egy perc múlva Bien mentett Markán elől. A támadásban levő vas­utasok a 37. percben nagyszerű akciót vezettek, melynek végén Molnár 14 méterről bombázott a léc fölé. Szünet után Tóth keverte meg a hazai védőket, gólba tartó labdáját Markán vágta a me­zőnybe. Ezután a MÁV NTE vette át a játék irányítását, de igen rosszul játszva nem tud­tak mit kezdeni sem a labdá­val, sem a megfogyatkozott komlói csapattal. Hallatlanul gyenge játékot hozott a nagy érdeklődés mel­lett sorrp kerülő mérkőzés, amelyen a játékosok egymás hibáiból éltek, hibát-hibára halmoztak. A megfogyatkozott Komló is igen gyenge teljesít­ményt nyújtott. Egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet Jók: Németh A., ill. Kovács. Balogh Antal Kaposvári Rákóczi—KOMÉP SC 3:l (0:0) Tatabánya, 1500 néző. V.: Bodrogi. Kaposvár: Horváth — Deákvári, Ágfalvi, Petrák, Csorba — Bódis (Kanyar, az 56. percben), Zentai, Gulyás — Czabula, Rékási (Duschák, a 62. percben), Marcsók. Edző: Németh Lajos. KOMÉP: Szabó — Takács, Hollósi, Czakó, Vi- czián - Göbölös (Horváth III., a 82. percben), Pluger, Hor­váth ]. — Itrai (Kökény, a 79. percben), Bánffy, Péntek. Edző: Galgóczi Ottó. Az 52. percben Péntek ki­cselezte Deákvárit, az alapvo­nal közeléből a középre ívelt, s Horváth J. az 5-ösről a bal olsó sarokba fejelt (0:1). Az 55. percben Gulyás átadásá­val Czabula elfutott a jobb ol­dalon, kicselezte Hollósit, majd a kifutó Szabó mellett elvezet­te, és aztán 15 méterről a jobb alsó sarokba vágta a labdát. (1:1) A 73. percben Takács a 16-oson belül akasztotta Du- schákot, a 11-est Gulyás érté­kesítette. (2:1) A 88. percben Marcsók nagyszerű helyzetfel­ismeréssel a kapujából kiálló Szabó fölött 30 méterről a 'léc alá rúgta a labdát. (3:1) A jó iramú mérkőzés első félidejében a KOMÉP végig támadott. Szünet után válto­zatos, kiegyenlített lett a játék, s a helyzeteit jobban kihasz­náló vendégek biztosan győz­tek. Jók: Agfalvi, Deákvári, Gulyás, Czabula, illetve Viczián, Czakó, Pluger. Szekszárdi Dózsa—Soproni SE 3:0 (0:0) Sopron, 4500 néző. V.: Czipp. Szekszárd: Pólyák — Dinnyés, Szlovák, Somodi, Bonnyai — Szőcs, Szöllősy, Adorján — Pö- löskei, Szekeres, Házi: Edző: Magasházi József. Sopron: Papp — Lipót, Drázsnyák, Huber, Pete, - Ko­vács, (Princes, az 56. percben) Németh, Horváth, — Deák, (Tischler, a 66. percben), Mol­nár, Pánczél. Edző: Mathesz Imre. A 46. percben Németh felvág­ta Házit, a szabadrúgást Szőcs, 16 méterről a jobb felső sarokba csavarta. (1:0). A 77. percben Huber a 16-oson belül elhúzta Szőcs lábát. A 11-est Somódi Papp hasa alatt a bal sarokba lőtte. (2:0). A 88. percben Bony- nyai labdájával Házi kiugrott, s közelről a bal sarokba lőtt. (3:0). A hazai csapat kitűnően kez­dett, lövés lövés után zúdult Pó­lyák kapujára, de a szekszárdi kapus mindent védett. A félidő derekán feljöttek a vendégek. A szünet után szerzett gyors gól megnyugtatta a szekszárdiakat, és utána gyors ellentámadások­ból elért további gólokkal b:z- tosították megérdemelt győzel­müket. Jók: Pólyák, Szlovák, Szőcs, Házi, c hazai csapatból senki sem nyújtott átlagon fe­lül teljesítményt. Oroszlányi Bányász—Nagykanizsai Olajbányász 2:1 (0:0) Oroszlány, 900 néző. V.: Sze­mes. Oroszlány: Balázs - Bán- li, Vizkelei, Galambos, Kláris - Hermann, Kovács, Koródi — Hucker (Kozári az 52. percben), Sallói, Szlobodik. Edző: Sóly­mos Tibor. Olajbányász: Vla- szák - Készéi, Doszpoth, Simo- necz, Savanyó — Simon, Müller, Söjtör — Nagy (Kozma a szü­netben), László, Kelemen (Ta­kács a 70. percben). Edző: Ke­rekes Imre. Az 50. percben László.nehéz helyzetből továbbította a lab­dát Kozmához, s a szünetben beállt csatár a védők mellett a hosszú sarokba lőtt. (1:0) az Olajbányász javára. A 62. perc­ben Hermann távoli lövését Vla- szák kiejtette, a berohanó Ko­zári a bal sarokba bombázta a labdát (1:1). Tíz perccel ké­sőbb Sallói beadását Hermann a kapusba lőtte, a kipattanó labdát Kovács nagy erővel a kapu közepébe küldte (2:1). A hazai csapat jól kezdett, de utána átengedte a kezde­ményezést a vendégeknek. Az alacsony színvonalú első fél­időben az oroszlányiaknak ka­pusbravúrokra volt szüksége. A A jégkorong BEK-ért Az FTC veresége Grazban A jégkorong BEK küzdelmei­be bekapcsolódott a magyar bajnok FTC is, amely szomba­ton késő éjszaka Ausztriában lépett pályára és Grazban há­romgólos vereséget szenvedett. ATSE Graz—FTC 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) 500 néző, vezette: Hegedűs, Vister és Repina (mindhárom jugoszláv). Gól­ütők: Cerny és Klatt (2—2), il­letve Földvári. A magyar csapat, amely csütörtökön szinte katasztrofá­lisan 16:2-re kikapott Kapfen- bergben, ezúttal valamivel jobb játékot nyújtott, de még így sem tudta elkerülni szinte egy percig sem a vereséget. A visszavágó mérkőzésre a jövő héten Debrecenben kerül sor. Ugyancsak a jégkorong BEK mérkőzésen a Steaua Bu­karest 7:2 (1:0, 3:1, 3:1) arányban győzött a Levski Spartak ellen. őszi műszaki vásár Calex M 50 mélyhűtő 3 900,— Ft helyett 3 «00,— Ft B 90 magnetofon 4 300,— Ft helyett 3 700,— Ft MK 122 magnetofon 2 280,— Ft helyett 1 980,— Ft AMÍG A KÉSZLET TART. OKTÓBER 7-ig szünet után is a vendégek irá­nyították a játékot, az egyen­lítés azonban a hazai csapa­tot serkentette jobb játékra. Sorozatosan veszélyes helyze­teket teremtettek a kanizsai kapu előtt. Második félidei teljesítményével az Oroszlány megérdemelten győzött a mérkőzés végén védekezésbe vonult vendégek ellen. Jók: Balázs, Hermann, Kozári, Szlo- bodics, illetve Készéi, Simo- necz, Simon, László. További eredmények Bakony Vegyész—NIKE Fűzfő 3:0, Péti MTE—Ajkai Alumí­nium 3:1, Sabaria—MÁV DAC 1:1, Honvéd Rákóczi SE—Rép- celaki Bányász 3:1, Bábolnai SE—Bauxitbányász 1:1. AZ NB 1. Pécsi VSK II. 8 ALLASA 7 — 1 17- 3 14 2. MÁV DAC 8 5 2 1 14- 8 12 3. Komló 8 4 3 1 11- 2 11 4. Kaposvár 8 4 2 2 11- 6 10 5. Oroszlány 8 4 2 2 8- 7 10 6. Bauxitbányász 8 3 3 2 10- 7 9 7. Pét 8 3 3 2 15-15 9 8. MÁV NTE 8 3 3 2 6- 6 9 9. Bábolna 8 2 4 2 8- 7 8 10. Sopron 8 3 2 3 6- 7 8 11. Szekszárd 8 3 1 4 8- 6 7 12. Bakony Vegy. 8 2 3 3 9-10 7 13. KOMÉP 8 3 1 4 8- 9 7 14. Olajbányász 8 3 1 4 7- 9 7 15. Dorog 8 2 2 4 4-10 6 16. Répcelak 8 2 2 4 7-14 6 17. Fűzfő 8 1 4 3 5-12 6 18. Rákóczi SE 8 1 3 4 8-11 5 19. Ajka 8 2 1 5 6-12 5 20. Sabaria 8 — 4 4 4-11 4 Asztalitenisz BSE—Universitas-PEAC 21:4. NB I. férfi mérkőzés, Buda­pest. Pécsi győztesek: dr. Hor­váth (2), Losonczi és Szita (1 -1). Véget ért a Magyar Hírlap Kupa Négyezren indultak, százan maradtak az országos döntőre és végül tízfős csapat nyerte a Magyar Hírlap és a Közal­kalmazottak Szakszervezete kö­zös rendezésében véget ért kispályás labdarúgó tömeg­sport-tornát. A tatai sporttá- borban tartott kétnapos dön­tő tíz csapata közül végül a Fővárosi Könnyűipari Szervező Intézet büntetőrúgásokkal nyerte el a vándordíját, mert a rendes játékidőben 1:1-gyei ért véget a Zala megyei Ta­nács elleni döntő. Harmadik a tavalyi győztes Mohács vá­rosi Tanács lett, miután 1:0-ra verte a Szolnok megyei Ta­nács gárdáját. A 8. helyen a Siklósi városi Tanács végzett. A legeredményesebb játékosa mohácsi Oláh Béla lett, öt gól­lal. MADRID: A Bernabeu sta­dionban szombaton este 120 ezer néző előtt játszották le a Real Madrid-Barcelona rang­adót. A madridi együttes 3:1 (2:1) arányban győzött és a já­ték képe alapján akár hat gólt is lőhetett volna. A vasárnap reggeli spanyol lap, az AS megállapítása: „Krankl erős­ség, de nem Cruyff”. A 15. percben Neeskens a Barcelo­nának szerezte meg a vezetést, a 28. percben Santillana egyen­lített, 4 perccel később a dán Jensen már a Reált juttatta előnyhöz. A 46. percben San­tillana újabb gólja végleg dön­tött a hazaiak javára. Labdarúgó megyebajnokság ^ —i>1 1 *:•« w*i-ttwear» .<* ;«■*** - . *• *• » Bencsik, az MVTE balszélsője kapura lő az U. PEAC elleni mérkőzésen Boly a második helyen A világ lllliili Mohács-Véméndi TE—Univer­sitas-PEAC 4:0 (2:0). Újme- csekalja, 200 néző. V.: Thassy. MVTE: Perjési — Peterke, Far­kas, Hancz, Alsóvölgyi, Kiss, Komli, Dárdai, Schwarczkopf (Sziebert), Pártényi, Bencsik. Edző: Bán László. U.-PEAC: Hársfalvi — Vörös (Knipl), dr. Bárdosi, Kocsis (Bödő), Geor- giu, Szalóki, Deme, Kovács, Hasznics, Simon, Vincze. Edző: Szigetvári József. Az MVTE vé­gig kezében tartotta a játék irányítását. A lelkes egyete­misták nem tudták megakadá­lyozni a rutinos listavezető fö­lényes győzelmét. Góllövők: Pártényi (2), Kiss, Farkas. Jók: Farkas, Dárdai, Kiss, Pártényi, Bencsik, illetve Hársfalvi, Si­mon. István-akna—Vasasi Bá­nyász 3:3 (1:1). Pécsszabolcs, 600 néző. V.: Hartai. A két szomszédvár jó iramú, változa­tos találkozóján a második félideji játékával István-akna közelebb állt a győzelemhez. Góllövők: Brandt, Erdei, Sü- vecz, ill. Somogyvári, Zoltai, Vókó. Jók: Ferka, Süvecz, Vég­vári, ill. Kólya, Zoltai, Kakas. Boly—Steinmetz SE 5:1 (3:0). Boly, 500 néző. V.: Ignácz. A Boly jó csapatjátékkal fölé­nyes győzelmet aratott. Góllö­vők: Stréb (2), Sándor, Schnei­der V., Kecskés, ill. Kovács, lók: Haris, Sándor, Schneider V„ Freilits, ill. Kovács. P\ Postás—Vajszló 2:1 (2:1). Vajszló, 200 néző. V.: Szedeli. Nagy iramú mérkőzésen, né­mi szerencsével győzött a pé­csi csapat. Góllövők: Vavika, Csizi, ill. Borovácz. Jók: Va­vika, Jurin, Csizi, ill. Boro­vácz. Beremend—P. . Kinizsi 2:0 (0:0). Beremend, 500 néző. V.: Martines. Szünet utáni jobb játékával a Beremend bizto­san győzött. Góllövő:' Budai (2). Jók: Budai, Óbert, Stölk- ler, ill. Bodor, Szeszán. Mázaszászvár—Siklós 3:1 (1:0). Mázaszászvár, 500 néző. V.: Deák. A végig többet tá­madó bónyászcsapat csak ne­hezen győzött. Góllövők: Mol­nár, Viszló, Kővári, ill. Ba­logh. Jók: Vaszari, Banósz, ill. Batik. Megyei I. osztály állása 1. MVTE 6 6 — — 23- 5 12 2. Boly 7 4 2 1 21-13 10 3. Sellye 7 4 2 1 1«- 7 10 4. PBTC 6 2 4 — 11- 8 8 5. Beremend 7 3 2 2 9- 9 8 6. P. Postás 6 3 2 1 5- 5 8 7. Mázaszászvár 6 2 3 1 11- 9 7 8. Siklós 7 3 1 3 13-14 7 9. Szigetvár 6 2 2 2 11- 7 6 10. István-akna 7 1 4 2 9-11 6 11. P. Kesztyűgyár 6 2 1 3 8-13 5 12. Steinmetz SE 7 2 1 4 6-16 5 13. P. Kinizsi 6 1 2 3 5- 6 4 14. Vajszló 7 2 — 5 11-14 4 15. Vasasi Bányász 7 1 2 4 11-17 4 16. Mágocs 6 1 1 4 5-12 3 17. U. PEAC 6 1 1 4 3-10 3 18. Szalánta v i isi alépett PICUNDA: A Gaprindasvili— Csiburdanidze női sakkvilágbaj­noki döntő párosmérkőzésen a 12. játszma a világos bábukat vezető világbajnoknő esélyével a 41. lépésben függőben ma­radt. * KRAKKÓ: Nemzetközi kosár­labda-mérkőzésen a DVTK 69:52 (35:22) arányban veresé­get szenvedett a VSS Kosicétől. A másik mérkőzésen: Gumik Krakkó—Leh Poznan 64:56 (28:31). . * TRENTON: Nemzetközi autó­versenyen a Forma 1-es világ­bajnoknak tekinthető amerikai Mario Andretti a 240 km-es távot 193,2 km/órás átlagsebes­séggel teljesítette Penske-Cos- worth típusú gépkocsiján. * BECS: Befejeződött a nem­zetközi cselgáncs csapatver­seny: a döntő mérkőzésen a vá­rakozásnak megfelelően Japán 4:1-re győzött az NDK ellen. A 3. helyért: Franciaország—Hol­landia 4:3. hétfőt Dunántúli napló __ A , MSZMP 5B3ü Ax MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hadarna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 7601 Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 13-320 KétzOlf ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. sz. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Tslex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 ISSN 0133—2007 A vasutasok 3:1-es győzelmével végződött PVSK— Dorog mérkőzés eredményét több pályázónk találta el. A sorsolásnál a szerencse Dalos János 7625 Pécs, Böckh János u. 20. szám alatti lakosnak kedvezett, aki a 100 fo­rintos vásárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezési határideje: szombat déli 12 óra (7601 Pécs, Hunyadi u. 11). Főmérkőzés: Komló—Rákóczi SE..................................... P ótmérkőzés: Kaposvár—Fűzfő.......................................... A pályázó neve: .................................................................... A pályázó lakcíme: .............................................................