Dunántúli napló, 1975. május (32. évfolyam, 118-147. szám)

1975-05-05 / 121. szám

TOTO A Steinmetz SE védői (fehér nadrágban) megállítják a Kesztyű­gyár egyik támadását István-akna—Sellye 5:2 (2:2). Pécsszabolcs, 200 ' néző. Ve­zette: Meiser. A hazaiak csak a II. félidei játékuk alapján ér­demelték meg a győzelmet. Góllövők: Peres 2, Palkovics, Végvári, Erdei, illetve Palotai 2. Jók: Peres, Végvári, Palko­vics, illetve Palotai, Nagy I. PEAC—Siklós 3:3 (1:1). Pécsújhegy, 100 néző. V.: Sü­megi. Gyenge védelmek, és a helyzeteiket kihasználó csatá­rok viadala jellemezte a mér­kőzést Góllövők: Horváth, Gás­pár, Arnold, illetve Herner 2, Szilágyi (11-esből). Jók: Füle, Csaba, illetve Petrétei és Her­ner. PBTC—Boly 3:1 (3:1). Bőr­gyári pálya, 200 néző. Vezette: Polcz. Az első félidőben a töb­bet támadó hazaiak tetemes előnyre tettek szert és a lefé­kező bőrgyáriak ellen a vendé­gek csatársorának ügyetlensé­ge miatt maradt az eredmény. Góllövők: Reifl, Hajós, Radó, illetve Marján. Jók: Biró, Husz- ti, Németh, illetve Vámos és Arnold. Mohács—Porcelángyár. 4:3 (4:1). Mohács, 500 néző. V.: Hődör. A hazaiak az első 30 percben mór 4:0-ra vezettek, mikor a vendégek is hozzá­kezdtek a gólgyártáshoz. Gól­lövők: Schwarczkopf 2, Párté- nyi 2, illetve Lőrincz 3. Jók: Pe­terke, Engel, Schwarczkopf, il­letve Lőrincz és Haraszti. Beremend—Pécsi Kinizsi. 1:0 (1:0). Beremend, 200 néző. V.: Sör. Nagy küzdelemben győzött a hazai csapat, Virágot a Pécsi Kinizsiből a 80. percben kiál­lították. Góllövők: Vörös. Jók: Kubatov, a mezőny legjobbja, Horváth II., Németh I., illetve Kondárköv és Fodor. Sellye—Sásd 2:1 (2:0). Sely- lye 450 néző. Vezette: Derven- kál. A hazai csapat lelkes já­tékkal, több gólhelyzetet dol­gozott ki és ezekből kettőt si­került értékesíteni. Góllövők: Elmaier, Szabó, illetve Kővári. Jók: Harsányi, Prasszer, Lom- bosi, Elmaier, illetve Farkas, Fusch és Varga. Vasasi Bányász—Mágocs 2:0 (1:0). Steinmetz SE.—Kesztyű­gyár 2:0. MEGYEBAJNOKSAG 1. PBTC 23 14 5 4 57-28 33 2. Mágocs 23 12 6 5 39-27 30 3. István-akna 23 11 4 8 39-30 26 4. P. Kinizsi 23 10 6 7 37-31 26 5. Beremend 23 10 6 7 33-29 26 6. Boly 23 10 6 7 27-24 26 7. PEAC 23 9 6 8 39-33 24 8. Porcelángy. 23 9 6 8 34-32 24 9. Sellye 23 9 5 9 35-39 23 10. Vasasi B. 23 9 3 11 30-40 21 11. Steinmetz 23 8 5 10 29-29 21 12. Mohács 23 6 8 9 34-39 20 13. Kesztyűgyár 23 7 6 10 26-32 20 14. Sásd 23 7 5 11 27-37 19 15. Vajszló 23 6 6 11 30-47 18 16. Siklás 23 3 5 15 27-46 11 Kaposvár lesz a második? K. Rákóczi—Budafok 3:1 (1:1) Budafok, 2600 néző. V.: Győ­ri. K. Rákóczi: Hegedűs — Né­meth, Ágfalvi, Patyi (Márton a 28. percben), Hoffmann, Kon- rád, Nagy, Burcsa, Túrái (Pet­rák a 78. percben), Kovács, Duschák. Edző: Mathesz Imre. Budafok: Fatér — Kalmár, Ka­pitány, Eleki, Tóth, Sárközi, Harangi, Fazekas (Szöllősi az 55. percben), Nap, Nell, Po- zsár (Hoffner a 73. percben). Edző: Mészöly Kálmán. A 21. percben Tóth egy lab­dával remekül szöktette a bal oldalon Harangit, akinek be­lőtt labdáját Sárközi a védők­től szorongatva 8 méterről la­posan pofozta a hálóba (0:1). A 25. percben Nagy a közvetett szabadrúgást a kaputól 18 mé­terre Túróinak gurította, akinek lövésén Fatér rajta volt, de kezéből a labda a hálóba per­dült. Nagy potyagól (1:1). A 46. percben Duschák tört előre, a védők nem támadták meg, elhúzott Kapitány mellett és a megdermedt Fatér mellett a hálóba lőtt (2:1). A 60. perc­ben Túrái óriási erővel a hosz- szú sarokba bombázta a lab­dát 3:1. Majdnem „felbillent a pálya” a nyomasztó hazai fölény miatt, hiszen túlnyomó- részt a kaposváriak térfelén folyt a játék. A lelkesen és ki­tűnően védekező vendégek há­rom nagy védelmi hiba ered­ményeként mégis hazavitték a két pontot. A budafoki csatá­rok és a kaposvári védők nagy küzdelme, meglepetésre hazai vereséget hozott. Jók: Túrái (a mezőny legjobbja), Hegedűs, Ágfalvi, Kovács, a budafokiak­tól senkit sem lehet kiemelni 1. Lazio—Fiorentina 1:0 1 2. Sampdoria—Roma 0:0 X 3. Torino«—Napoli 1:1 X 4. Varese—Milan 0:1 2 5. Kossuth KFSE—Bp. Spart. 1:1 X 6. FÖSPED—Dorog 0:0 X 7. Várpalota—Szolnoki MTE 1:2 2 8. Oroszlány—Dunaújváros 0:0 X 9. Siófok—Bp. Építők 2:1 1 10. Lőrinci Fonó—Szfv. MÁV 0:0 X 11. Törekvés—Pécsi VSK 0:1 2 12. III. kér. TTVE—BKV Előre 1:2 2 13. Taranto—Perugia 0:0 X + 1 Parmo—Como 1:1 X Asztalitenisz PMSC—Ceglédi VSE 19:6. NB l-es férfi mérkőzés Pécs. A PMSC-nek nem okozott kü­lönösebb nehézséget a ceglé­diek legyőzése, a hazai győz­tesek: Arató 5, dr. Horváth 4, Balázs 4, Haiser 3, Szálinger 3, illetve dr. Réti 4. Szombathelyi Haladás—Va­sasi Bányász 15:10. NB ll-es férfi mérkőzés Szombathely. Nagy tömörülés a Sashalom Nagykanizsa — Ganz- MÁVAG 0:0 Nagykanizsa, 3000 néző. Vezette: Bauer. Nagykanizsa: Vlaszák — Készéi, Kovácshe­gyi, Müller — Hanqai, Simon — Pávlicz, Füle dr. (Vastagh a 62. percben) Bogádi (Kré- nusz a 62. percben) Söjtör, Sulyok I. Edző: Harcz János. Ganz MÁVAG_: Meyer — Stemmier, Monostori, Kovács, Marczell — Molnár, Nagy, Végh — Bodonyi (Csukás a 62. percben). Vaskor, Tóth. Edző: Nagy János. A játékrész első felében a fővárosiak végig fölényben ját­szottak, a kidolgozott helyzete­ket azonban nem tudták ki­használni. Az erőtlen kanizsai támadásokat könnyedén tisz­tázták, a szintén kiesés ellen küzdő ganzosok. A második félidőben a Kanizsa kissé fel­javult, de a sok hibás átadás miatt képtelenek voltak be­venni a mezőnyben ügyesen játszó fővárosiak kapuját. Alacsony színvonalú, sok hibá­val tarkított, gyenge iramú, de küzdelmes mérkőzés. A vendé­gek rászolgáltak az egyik baj­noki pontra. Jók: Vlaszák, Ko­vácshegyi, Simon, illetve Nagy (a mezőny legjobbja), Tóth, Vaskor. Balogh Antal Debrecen —Szekszárd 3:0 (2:0) Debrecen, 10 000 néző. V.: dr. Jármai. DVSC: Szabó — Sóvágó, Vachter, Tóth (Vaczla- vik, a szünetben), Lipők, Her- czeg, Kiss, Potyák, Kása, Bo­donyi, Gottdiener. Edző: Mak- ray Balázs. Szekszárd: Pólyák — Fodor, Pusztai, Laki, Micskó, Kovács, Freppán, Márkus, Lu­gosi, Kiss, Bulla (Németh, a 75. percben). Edző: Kormos Mihály. 6. perc: a szekszárdi védők lesre akarták állítani a hazai támadókat, Lipők azonban a labda leadása helyett maga ugrott ki, és 25 méterről a ki­futó kapus mellett a jobb sa­rokba helyezte a labdát (1:0). A 24. percben Vachter rövid hazaadását Bulla elcsípte, kö­zelről a kapust találta el, a kapusról kipattanó labdái Só­vágó előrevágta, Bodonyi Ká­sához továbbította, aki vissza­adta középre és a berobbanó Bodonyi 6 méterről kapuba küldte (2:0). Az 50. percben Göttdiener elől Fodor kézzel húzta le a labdát. 11-es. Bo­donyi a balra mozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba helyezte a labdát (3:0). A 64. percben Gottdiener három em­bert is kicselezett, amikor Pusz­tai buktatta. Újabb 11-es. Is­mét Bodonyi rúgta a büntetőt, az előbbi helyre, de Pólyák ve­tődve elcsípte a labdát. Mind­két csapat végig nagy lelkese­déssel játszott. A debreceniek a mérkőzés legnagyobb részé­ben fölényben voltak. A szek­szárdiak lestaktikával igyekez­tek megtörni a hazaiak lendü­letét, de erre például az első gólnál is ráfizettek. Jók: Sóvá­gó, Vachter, Lipők, Bodonyi, il­letve Pólyák és Kovács. További eredmények Szolnoki MTE—Várpalota 2:1 (1:1). Várpalota, 3000 néző. V.: Kőrös. Góllövők: Magos, Ga- rics, ill. Kisbej (11-esből). Kossuth KFSE—Bp. Spartacus 1:1 (1:1). Szentendre, 1500 né­ző. V.: Mohácsi. Góllövők: Jó­nás, ill. Budavári. Fősped Szállítók—Dorogi AC 0:0. Czabán Samu tér, 1800 né­ző. V.: Halász. Oroszlány—Dunaújvárosi Ko­hász 0:0. Oroszlány, 800 néző. V.: Zádovszky. Ózdi Kohász—Egri Dózsa 3:0 (1:0). Ózd, 4500 néző. V.: dr. Demeter. Góllövők: Tóth, Tiba, Csuhány. SZEOL—MAV DAC 4:0 (0:0). Szeged, 5000 néző. V.: Petri. Góllövők: Vass (2, egyet 11-es- ből), Mészár, Hágelmann. Megyebajnoksag Mágocs újabb veresége Góltotó Ezen a héten határidőig beérkezett szelvények között mindössze egy telitalálatos szelvényt találtunk. A Cse­pel—PMSC mérkőzésének eredményét Szuper Jj&zsef Pécs, 39-es dandár út 17. szám alatti lakos találta el. A vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán ve­heti át (Pécs, Hunyadi út 11.). A szelvény beérkezésé­nek határideje: szombat déli 12 óra. Vasas—PMSC: ........................................ Pót mérkőzés: Kaposvár—Kossuth KFSE: Név: ........................................................ Lak cím: Hétfői kapuja előtt, de ebből a fejesből se lett gól. Kóródi Gábor felvétele. Labdarugó IMS III. Táncsics SE—Növényolaj 3:3 (1:0). Kaposvár, 200 néző. Ve­zette: Hámori. Táncsics: Kasza — Eismann, Pataki, (Ambach), Kanyar, Németh, Hadzopulosz, Veszelka (Dobor), Varga, Gei­ger, Savanyó, Pénzes. Edző: Váradi Lajos. Kétszer a Tán­csics, egyszer a vendégcsapat szerzett vezetést. Igazságos döntetlen. Góllövők: Németh, Geiger, Varga, illetve Bakos, Tanács, Által. Jók: Németh, Varga, Savanyó, illetve Által, Solti és Bakos. Kaposvári Vasas—BVSC 0;0. Kaposvár, 800 néző. Vezette: Nagy G. Vasas: Rácz (Györfi) — Kiss, Hadi, Poór, Árok, Bo­ros, Biró, Burcsa, Kovács (Za- kócs), Herbei, Laczkovics. Edző: Csanda István. Pécsi VSK—Törekvés SE 1:0 (1:0). Bihari út, 300 néző. Ve­zette: Rúzsa. PVSK: Sólyom — Nagy, Szabó, Gyurina, Engert, Zoltai, Balázs, Grünwald, Ró­zsahegyi (Somogyvári) Radios, Héhl. Edző: Lendvai Miklós. A minden elképzelés nélkül játszó Törekvés ellen egy gyors ellentámadásból szerzett gól­lal, biztosan nyert a PVSK. Gól­lövő: Radios. Jók: Szabó, Ra­dies, illetve Varga. Április 4. Vasas—Mázaszász- vári Bányász 1:1 (1:1). Kelen- völgy, Hunyadi Mátyás u. 200 néző. Vezette: Dávid. Máza- szászvár: Szulics — Kólya, Szé­les, Bocz, Molnár, Pataki, Ho­rony, (Csábrák) Varga, (Kato­na), Róth, Stemmier, Csordás. Edző: Stepán Tibor. Küzdelmes mérkőzésen a má­sodik félidőben 10 emberrel játszó gépgyári csapat me­zőnyfölényben volt. A játékve­zető az első félidő végén rek­lamálásért Mibalkót kiállította. Góllövő: Egri, illetve Pataki. A HON totátippjei a kővetkező hétre: 1. Florentiner—Juventus. A Juvénak nagyon megy, ám Firenzében el fog ájulni a sok műemléktől. Ezért Hát: X, 1. 2. Milan—Lazio. Rájár a rúd o Lazióra (Juventus—Lazio 4:0), való­színűleg a Mil°n is elkapja. Tipp- jeik: t, X. 3. Ascoli—Cagliari. A hazaiaknak jobban kell a pont, ám itt inkább csak osztozkodásra van kilátás. A mi tippünk: X. 4. Cesena—Sampdoria. A geno­vaiak nagy döntetlengyártók, á Ce­sena jó otthon. Csak ezt variálhat­juk: X, 1. 5. Szekszárd—Budafok. A Szek­szárd egy fokkal jobb, és hát a hazai pálya. Tipp: 1. 6. Dunaújváros—Debrecen. A DVSC újabban csodákat művel, minden el­képzelhető. Tippjeink sorrendje: X, 2, 1. 7. Eger—Szeged. Jobb ma egy Sze­ged, mint holnap egy Eger. Tipp: 2, X. 8. Dorog—Komló. Csak kummo- gunk, kummogunk. Tipp: X, t, 9. Békéscsabai TASK—Vasas Izzó. A hazai pálya uszályába kerültünk. Tipp: X, 1. 10. Szarvas—Szolnoki MÁV. Szinte ugyanaz a szituáció, mint fent. Tipp: .1, X. 11. ÉGSZOV—Kecskeméti SC. Még a KSC is lehet bajnok. Tipp: X, 2. 12. Záhony—Miskolc. Az MVSC jobb. Tipp: 2. X. 13. Reggiana—Palermo. Tipp: X, 1. Pótmérkőzések: 14. Sambenedette­se—Verona. Tipp: X, 1. 15. Pescara— Spai. Tipp: 1, X. 16. Brescia—Ata­lan to. Tipp: 1, X. (— Piz —) Pénzügyőr SC—Véméndi Tsz SK 3:0 (1:0). Pasaréti út 1400 néző. V.: Tóth B. Véménd: Doszpod — Szabó, Kelemen, Kajtár, Törjék, Tüske, Márton, (Miller) Jánosi, Fiochsz, Orosz, Makiári. Edző: Dobos Meny­hért. Jó iramú, színvonalas ese­ménydús mérkőzés. Az utolsó 5 percben két gól is esett. Góílö- vő: Lesti, Havasi, Straub (11- esből). Jók: Józsa, Hullmann, Lesti, Straub, illetve Doszpod, Tüske. Sashalom—Szigetvár 1:0 (1:0). Szigetvár, 1000 néző. Ve­zette: Lábodi. Szigetvár: Győri — Béni l„ Tóth (Dvorszki), Var­ga, Kövesi, Visnyei, Borovácz, Zsigmond (Béni II.), Csőre, Pichler, Zsigmond. Edző: Csik Jenő. A vendégek már a mér­kőzés elején vezetést szereztek, utána hiába támadtak a ha­zaiak, nem tudtak egyenlíteni. Siófok—Bp. Építők 2:1 (2:0). Siófok, 1300 néző. Vezette. Soós F. Siófok: Málics — Riedl, Kékesi, Babán, Szilágyi, (Hor­váth K.), Fiath, Sabján, Róth, Bihari, Horváth J„ Soós. Edző: Papp Gyula. Végig élvezetes, jó iramú és színvonalas mér­kőzés. Első féldei játéka alap­ián megérdemelten győzött a Bányász. Góllövők: Bihari, Soós, illetve Nagy. Jók: Kékesi, Fiath, Róth, Bihari, illetve Takács, Szeitl, Tamási és Budai. További eredmények: D. Épí­tők—ÉRDÉRT 3:2, Lőrinci Fo­nó—Szív. MÁV 0:0, BKV Előre— III. kér. TTVE 2:1. AZ NB in. Állasa 1. BVSC 29 17 7 5 54-23 41 2. PVSK ' 29 16 8 5 53-24 40 3. BKV Előre 29 14 11 4 50-22 39 4. D. Építők 29 14 7 8 46-37 35 5. Táncsics 29 14 5 10 46-42 33 6. Bp. Építők 29 9 14 6 35-30 32 7. Pénzügyőr 29 12 7 10 49-29 31 8. Siófok 29 10 11 8 36-29 31 9. Szfv. MÁV 29 9 13 7 43-39 31 10. Véménd 29 9 10 10 33-43 28 11. Növényolaj 29 9 9 11 38-44 27 12. EMGSK 29 12 3 14 42-58 27 13. M.-szászvár 29 8 9 12 41-41 25 14. ÉRDÉRT 29 8 9 12 58-64 25 15. Szigetvár 29 9 6 14 37-47 24 16. III. k. TTVE 29 10 3 16 41-54 23 17. Április 4. 29 8 6 14 33-48 23 18. Törekvés 29 8 6 15 22-42 22 19. L. Fonó 29 9 4 16 32-58 22 20. K. Vasas 29 6 9 14 34-49 21 hétfőt Dunántúlt napló Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054 Csökkent cv PV5IC hátránya