Dunántúli napló, 1975. április (32. évfolyam, 89-117. szám)

1975-04-27 / 114. szám

Tovább tart a gó/szegénység... erencuäros—PMSC 1:0 (0:0) (Munkatársunk telelonjelen- tése) üllői út, 20 ezer néző, ve­zette: Szávó. Ferencváros: Géczi — Martos, Bólint, Rab, Megyesi —■ Juhász, Takács, Mucha — Pusztai, Kelemen, Magyar. Edző: Dalnoki Jenő. PMSC: Katzirz — Kincses, Ko­csis, Englóner, Tóth — Dárdai P., Dárdai L, Zombori —Kar­dos, Bálint, Iványi. Edző: dr. Dunai János. Csere: Kelemen helyett Ebedli II., Takács helyett Sza­bó (mindkettő a szünetben). Tóth helyett Kon rád a 61. perc­ben. A PMSC összeállításának ér­dekessége volt, hogy hathetes szünet után ismét helyet ka­pott a kezdő csapatban a sé­rüléséből felépült Zombori. Az első negyedórát mezőnyjáték jellemezte, egyik kapu előtt sem adódott említésre méltó esemény. A 17. percben Dár­dai P. 25 méteres szabadrú­gását védte Géczi, majd Zom­bori lövése kerülte el a ha­zaiak kapuját. Három perc­cel később Pusztai lőtt jó hely­zetből mellé, ügyesen adoga­tott a mezőnyben a PMSC. A 27. percben Zombori ívelt kapu elé, de az 5-ösön Bálint el- ügyetlenkedte a helyzetet. Két perccel később Dárdai P. lö­vését védte a Ferencváros ka­pusa. Jó volt a mérkőzés ira­ma, többet kezdeményezett a Pécs, bár veszélyes helyzetet nem sikerült teremteniük a hazaiak kapuja előtt. A szünetben kettős cserét hajtott végre a Ferencváros. A 46. percben Zombori fordu­lásból 12 méterről lőtt, Géczi nehezen kaparintotta meg a labdát. Az 53. percben Juhász tört a pécsi kapu előterébe, középre ívelt, Pusztai 10 mé­terről fölé fejelt. Változatos volt a mérkőzés! Az 56. percben Dárdai P. az alapvonal és a 16-os találkozási pontjától visz- szagurított, Tóth csavart lövése alig kerülte el a kaput. Az 58. percben esett a mérkőzés egyetlen gólja. A pécsi térfélen Szabó indult meg a labdával, Katzirz és Tóth a 16-osnál ösz- szeszaladt, a labda Mucha elé került, aki az üres kapuba lőtt. (1:0) Az összecsapásnál Tóth megsérült, helyére Konrád állt be. A cserével módosult a pé­csi hadrend, Iványi lett a bal­hátvéd és Konrád játszott kö­zéppályán. Közben eleredt az eső. A 63. percben Kardost a ferencvárosi Bálint szerelte a 16-oson belül, a pécsi szélső elesett, a játékvezető nem lá­tott okot a közbeavatkozásra. Két perccel később Iványi hibá­jából Pusztai lőhetett, Katzirz azonban védett. A 68. percben három szögletet lőtt egymás­után a PMSC, végül a ferenc­városi védők felszabadítottak. A másik oldalon Szabó lövését ütötte szögletre Katzirz. A 86. percben Bálint szabadrúgását védte szépen a pécsi kapus. A mérkőzés utolsó percében két szögletet is lőhetett a PMSC, de egyik sem vezetett ered­ményre. A Ferencváros kezdett vala­mivel jobban, de negyedóra el­telte után feljött a PMSC. A piros-feketék ügyesen adogat­tak mezőnyben, néhány távoli lövéssel is próbálkoztak. A me­zőnyfölény ellenére azonban ebben a játékrészben nem si­került a pécsieknek gólhelyze­tet teremteniük a Ferencváros kapuja előtt. Szünet után válto­zatos volt a mérkőzés, mindkét kapu előtt adódott több hely­zet. Ebből egyet a hazaiaknak sikerült kihasználniuk és ez egyben a két pontot is jelen­tette számukra. A PMSC me­zőnyben nyújtott teljesítménye elfogadható volt, kapu előtt viszont változatlanul határozat­lanok a csatárok, és ezen a találkozón sem sikerült beven­niük az ellenfél hálóját. Jók: Bálint, Rab, Juhász, illetve Kin­cses, Kocsis, Zombori. Lázár Lajos :v.: .. :. ... • . • ..... . . •. . ... .. ....vx. ü mrm m £í íí?i im ■-ii DIÓSGYŐR—VIDEOTON 1:1 (1:0) Diósgyőr, 6 ezer néző, v.: Mohácsi. Góllövő: Görgei, il­letve Jankovics. Küzdelmes, végig változatos iramú mérkő­zésen született meg a döntet­len eredmény. Az első félidő­ben a hazai csapat támadott többet, szünet után a Videoton került mezőnyfölénybe, de csak egyenlíteni tudott. HALADAS VSE—TATABANYA 1:0 (0:0) Tatabánya, 3500 néző, v.: Petri. Góllövő: Farkas. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a végig nagy fölényben játszó bányászcsapat nem tud­ta gólhelyzeteit kihasználni, igaz ugyan, hogy a vendégek szórványos támadásai is gól­veszélyesek voltak. ZALAEGERSZEGI TE— BP. HONVÉD 1:0 (1:0) Zalaegerszeg, 10 ezer néző v.: Palotai. Góllövő: Bogáti. A rendkívül erős szél miatt folyamatosan nem volt jó a já­ték, a Honvéd játszott a máso­dik félidőben némi fölényben, azonban az igazi nagy helyze­teket a rendkívül lelkesen ját­szó ZTE játékosok dolgozták ki és akár nagyobb arányban is győzhettek volna. SALGÓTARJÁN—MTK VM 1:0 (1:0) Salgótarján, 6 ezer néző, v.: Halász. Góllövő: Kajdi. A harcosabban, gyorsabban játszó hazai együttes a küzdel­mes találkozón megérdemelt győzelmet aratott. A játék szín­vonalát rontotta, hogy igen ke­vés lövés szállt a kapura. Az 55. percben Kiss a becsúszó Kovács II.-be rúgott, ezért a játékvezető kiállította. BÉKÉSCSABAI ELŐRE SPARTACUS—VASAS 0:0 Békéscsaba, 16 ezer néző, v.: Müncz. A sok hazai támadásból egyet sem sikerült befejezni, s így elmaradt a nagyon fontos második pont megszerzése. Ü. DÓZSA—CSEPEL 3:1 (0:1). Újpest, Megyeri út, 2500 néző, V. Hámori. Góllövők: Bene, Wé- ber (öngól), Kellner, illetve Wéber. Az egy órán keresztül példás taktikai fegyelemmel küzdő Cse­pel megérdemelt vezetést szer­zett az ebben az időszakban formán kívül próbálkozó, erőt­len hazaiak ellen. Dunai II. be­állása után lényegesen felgyor­sult és szellemesebbé vált a lila-fehér támadójáték, és az önbizalmukat vesztett csepeliek már nem tudtak újítani. Az NB I. ALLASA 1. Ü. Dózsa 22 18 2 2 58-23 38 2. Bp. Honvéd 23 14 7 2 43-15 35 3. FTC 22 10 9 3 39-20 29 4. Videoton 23 8 9 6 27-30 25 5. Csepel 22 9 5 8 27-23 23 6. ZTE 23 9 4 10 22-26 22 7. Diósgyőr 23 6 9 8 25-32 21 8. Vasas 22 8 4 10 32-39 20 9. Rába ETO 22 8 3 11 33-36 19 10. Salg. BTC 23 7 5 11 26-38 19 11. MTK VM 22 6 6 10 24-32 18 12. Tatabánya 22 6 5 11 17-23 17 13. PMSC 22 5 7 10 21-32 17 14. Haladás 22 7 3 1 2 22-37 17 15. Békéscsaba 23 4 8 11 20-30 16 GÓLLÖVŐLISTA ALLASA Az NB I. szombati forduló­jában a hét mérkőzésen mind­össze 10 gól született, tehát a csatárok nem nagyon jelesked­tek. 18: Kozma (Budapesti Hon­véd); 17: Bene (Újpesti Dózsa), 10: Fazekas (Újpesti Dózsa), Gass (Vasas); 9: Bálint (Fe­rencváros); 8: Szabó (Ferenc­város), Glázer (Rába ETO), Weimper (Budapesti Honvéd), Farkas (Haladás). Megkezdődött a Hungária Kupa kardverseny Félnapos pihenő után újból találkoztak a kardcsapatok Eu­rópa Kupa tornájának részt­vevői, sőt a Hungária Kupa egyéni versenyben bővült a me­zőny és összesen 15 ország 128 vívója várta a szombat délutáni rajtot. Az olimpiai csarnokban 12 pástot helyeztek el, s az el­ső fordulót két részletben bo­nyolították le. A külföldiek és az 52 magyar vívó közül az esélyesek vala­mennyien továbbjutottak, illetve egy meglepetés mégiscsak szü­letett. A szovjet Vinokurov az EK-győztes csapat tagja nem tudta venni ezt az akadályt és kiesett. * A sportcsarnokban a Vileda Kupa nemzetközi női kosárlab­da torna második napján a csehszlovák csapat mutatkozott be Hollandia ellen és maga­biztos győzelmet aratott. Csehszlovákia—Hollandia 89:54 (46:27). ♦ O PÁRIZS: A nemzetek kö­zötti válogatott barátságos lab­darúgó-mérkőzésen szombaton a colombes-i stadionban 50 000 néző előtt Portugálja 2:0 (1:0) arányban győzött Franciaország ellen. Góllövők: Ne (21. perc) és Marinho (64. perc). PVSK—VIDEOTON: 94:93 (44:54). NB I. férfi mérkőzés, Vasutas tornacsarnok, vezette: Herczeg, Wein. Legjobb dobók: Pálvölgyi (49), Naumov dr. (16), ill. Sajni (20), Korecz (19). Iz­galmas mérkőzésen a vendégcsapat még 6 másodperccel a be­fejezés előtt 1 ponttal vezetett. Az utolsó másodpercben dobott kosárral győzött a PVSK. A képen: Küzdelem a palánk alatt. Fotó: Arató László Hat mérkőzés után veretlenek Jól szerepelnek a szigetvári női kosárlabdázók Jó az utánpótlás, visszatértek a régiek Sokáig az NB l-ben játszot­tak a szigetvári női kosárlab­dázók. Az idősebb, rutinos já­tékosok közül mind több és több vált meg a csapattól, így a megfogyatkozott gárda nem tudta biztosítani a bentmara- dást a legjobbak között. 1973- ban a csapat kiesett az NB I- ből. * Az NB II. mérkőzéseit 1974- ben jó részt csupa fiatal já­tékossal küzdötték végig, és a bajnoki táblázaton az 5. he­lyen végeztek. Az idei bajnokságban jól kezdett a szigetvári csapat. Az első hat mérkőzést veretlenül játszották végig, két mérkőzést idegenben nyertek, a BKV Elő­re ellen Budapesten, az Álba Regia ellen Székesfehérváron győztek. A hazai pályán a Fő­városi Sütőipar, a Szolgáltató, a Zalaegerszegi Volán és leg­utóbb a Szombathelyi Tanár­képző Főiskola ellen diadal­maskodtak. ír A jó eredmények után is­mét az érdeklődés középpont­jába kerültek Szigetváron a női kosárlabdázók. Megszapo­rodott a nézők száma, vasár­nap délelőttönként megtelik Tavaszi A VOLÁN 12. SZ. VÁLLALAT motorkerékpár­vásár autóbuszvezetői-J tanfolyamot indít a vállalattal munkaviszonyt létesítő Jól jár... dolgozók részére. A tanfolyamra történő felvétel feltételei: HA MOTORKERÉKPÁRT Betöltött 21, életév, A SZIGETVÁRI ÁFÉSZ 8 általános iskolai végzettség, MŰSZAKI BOLTJÁBAN VÁSÁROL. büntetlen előélet, 2 éves, igazolt, polgári életben töltött A motorkerékpárt azonnal vizsgával, forgalmi tehergépkocsi-vezetői gyakorlót. engedéllyel, rendszámtáblával kapja meg. Jelentkezés és részletes felvilágosítás: A 250—350 cm3-es motorkerékpároknál a VOLÁN 12. sz. Vállalat személyzeti 2500,— Ft árengedményt ad az ÁFÉSZ. és oktatási önálló osztályán, Amíg a készlet tart. Pécs, Bolgár Néphadsereg útja 33. III. emelet 6. szoba. a sportcsarnok. A sportkört és a csapat vezetőit nem kápráz­tatják el a sikerek, mértéktar­tóan, reálisan beszélnek. GYÖRKÖ JÁNOS ügyvezető elnök: — Örülünk a lányok győzel­meinek, de a nehéz mérkőzé­sek még hátra vannak. A ZTE-vel, a Nagykanizsai Vas­utassal, és a Műegyetem csa­pataival még nem találkoz­tunk. A fiatalok tehetségesek, ügyes játékosok, de még leg­alább két-három rutinos, ta­pasztalt játékos kellene ahhoz, hogy az NB l-es csapatokkal is felvehessük a versenyt. VERBÖCZI ENDRE edző: — Bőszénfainé (Görgényi), Káróné (Füle) visszatérésével játékosállományunk jelentősen megerősödött. Sértőné (Jusits) is újra megkezdte az edzése­ket. A rivális csapatok közül a Nagykanizsa és a Műegyetem tavasszal hozzánk jön, ~a ZTE- hez mi utazunk. A tavaszi el­sőség kérdése ezeken a mérkő­zéseken dől el. SCHISZLER ÁDÁM intéző: — Jelenleg a második he­lyen állunk, az ugyancsak ve­retlen Nagykanizsa jobb ko­sáraránnyal előz meg bennün­ket. A csapat jövője szempont­jából örvendetes a fiatalok fej­lődése, Ladányi és Lukács mindinkább beváltják a—sze­replésükhöz fűzött reményün­ket, ponterős játékukkal. Ha tavasszal sikerülne is az élen végeznünk, ősszel nagyon ne­héz lesz megtartani vezető he­lyünket, a sorsolásunk nem a legkedvezőbb. A szigetvári kosárlabdázók nem kevesebb, mint 12 csapa­tot szerepeltetnek a bajnok­ságban. Hat férfi és hat női együttesük játszik hétről hétre a bajnoki pontért. Az utánpótlás nevelése jó kezekben van. Jenczer János és Varga Ilona edzők irányítá­sával ügyes játékosok bonto­gatják szárnyaikat. A szigetvá­riak már nem egy jó kosárlab­dázót neveltek. A problémát a játékosok megtartása jelenti. A középiskolai tanulmányok be­fejezése utón a játékosok egy- része elkerül Szigetvárról, ide­genből pedig nem tudnak erő­síteni, ahhoz viszont, hogy az NB l-ben is megállják a he­lyüket, kiforrott, rutinos játéko­sok kellenek. Hegyi István Mai Labdarúgás, NB II. mérkőzés: Eger—Komlói Bányász, Eger, 16.00. NB III. mérkőzések: PVSK—Lőrinci Fonó, PVSK pálya, 16.00. Véménd— Bp. Építők, Véménd, 16.00. Máza- szászvári Bányász—111. kér., Máza- szászvár, 16.00. Növényolaj—Kinizsi, Szigetvár, Budapest, 16.00. Megyei mérkőzések: Sásd—BTC, Sásd, 16.00, Boly—PEAC, Boly, *16.00. Siklós—Ist- ván-akna, Siklós, 16.00. Vajszló—Va­sas II. Bányász, Vajszló, 16.00. Má- gocs—Porcelángyár, Mágocs, 16.00. Pécsi Kinizsi—Kesztyűgyár, Kovácste­lep, 9.00. Steinmetz SE—Sellye, Pos­tás-pálya, 10.00. Beremend—Mohács, Beremend, 16.00. Országos ifjúsági bajnokság, Mecsek-csoport. Véménd— Komló, Véménd, 14.00. Sportiskola— Rákóczi, Pécsújhegy, 10.00. Sziget­vár—Szekszárd, Szigetvár, 14.15. PMSC—Kaposvári Vasas, Pécsújhegy, 12.30. PVSK—-Mázaszászvári Bányász, PVSK-pálya 14.00. Atlétika. A középfokú iskolák futó csapatbajnoksága, PVSK-pálya, 9.00. Asztalitenisz. Biró Sándor emlék- verseny, pécsi versenyzők részvételé­vel, Miskolc 9.00. Birkózás. Országos kötött- és sza­badfogás ú ifjúsági egyéni bajnok­ság pécsi versenyzők részvételével, Budapest, 10.00. Kézilabda. NB I. mérkőzés: PMSC— Bp. Honvéd férfi csapatok, Üjmecsek- alja, 10.00. NB I. B. mérkőzések: Békéscsaba—Komló, férfi csapatok. Békéscsaba, 10.45. NB II. mérkőzés: Bp. Vegyszer—Pécsi BTC, női csapa­tok, Budapest, 11.00. Kosárlabda. NB II. mérkőzés: Ta­tabánya—Szigetvár, női csapatok, Ta­tabánya, 10.00. Röplabda. NB II. mérkőzések: PEAC—Tab, férfi csapatok, Ifjúsági stadion, 11.00. Steinmetz SE—Győri Dózsa, férfi csapatok, Meszesi Álta­lános Iskola, 13.00. Pécsi Vörös Me­teor—Szombathelyi Spartacus, Styl, férfi csapatok, Ifjúsági stadion, 10.00. Pécsi Vörös Meteor—Szombathelyi Haladás, női csapatok, Ifjúsági sta­dion. 11.00. Sakk. OB I. mérkőzés: FÖSPED— PMSC Budapest, 9.00. Dunántúlt nanlo Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs. Hunvadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696, Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054