Dunántúli Napló, 1972. március (29. évfolyam, 51-77. szám)

1972-03-14 / 62. szám

labdarúgó NB I. mérkőzés a PV SK-pályán. Pécsi Dózsa—Csepel 3:1. Egyetértés—Komiéi Bányász NB t-es bajnoki labdarúgó-mérkőzés Soroksáréit 3:0. Hárít a kom lói védelem Hat év után ismét Pécsett győzte le a Csepelt a Dózsa Pécsi Dózsa—Csepel 3:1 (1:0) Pécs, 3000 néző. Vezette: | Halász M. (Végh, Nagy B.) Pécs: Rapp — Hernádi, Soly- mosi, Konrád I., Kincses I. - Kocsis, Tóth I. — Rónai, Máté, Daka, Jánosi. Edző: Preiner Kálmán. Csepel: Fatér — Mol­nár, Sándor, Kandi, Hunyadi — Vellai, Gulyás — Varga, Lo- J sonczi, Bartos, Csordás. Edző: Keszthelyi Mihály. Csere: Máté helyett Tüske a 40. percben, | Hunyadi helyett Pető a szü­netben, Bartos helyett Kalmár a 75. percben. Gól lövő: Kocsis a 33. percben, Tüske az 54. percben, Losonczi a 65. perc­ben, Daka a 85. percben. Szögletarány: 6:5 (5:3) a Cse­pel javára. A hideg, szeles, téliesre for­dult idő sok szurkolót elriasz­tott a mérkőzéstől. A PVSK pá­lyán aránylag jó talaj fogadta a csapatokat. A pécsieknél hosszú idő után ismét a kezdő csapatban szerepelt Tóth I. Az első támadásokat a Dózsa ve­zette. Hamarosan játékba len­dültek a csepeliek. A csepeli támadósort a pécsi védők ne­hezen tudták tartani. A 15. percben Solymosi lyukat rúgott, veszélybe került a Dózsa ka- ] púja. Varga labdáját Konrád a gólvonalról mentette. A 17. percben Konrád 35 méteres lö­vését Fatér szögletre tolta. A j pécsiek nem találtak magukra, j sok hibával játszottak, körül- I menyesen adogattak, lövéshez i ritkán jutottak. A csepeliek ve­szélyesebbek voitax. Rappnak gyakran kellett játékba avat­koznia. A 33. percben Tóth ívelt be szögletet Fatér kiütötte a labdát és Kocsis az ötösről a hálóba lőtt. 1:0 a Dózsa javára. Szünet után a vendégek rá­kapcsoltak. A kiegyenlítésért harcoltak. Beszorították a pé­csieket. Megismétlődött az első félidő. A csepeliek támadtak és a pécsiek lőttek gólt Az 54. percben Jánosi elment a szélen, becsapta Molnárt, Tüskéhez játszott, aki egy csel után 18 méterről ritkán látható, jól sikerült lövéssel a jobb felső sarokba vágta a labdát, 2:0 a Dózsa iavá- ra. A csepeliek nem adták fel a harcot. A 63. percben sikerült szépíteniük. Baloldali csepeli támadás futott a pályán Solymosi röviden szabadított fel. A labda Losonczihoz került, aki hat méterről Rapp kapujába lőtt, 2:1. Izgalmas lett a játék. Ebben ludas volt Halász játékvezető is, aki több téves ítéletével hív­ta fel magára a figyelmet. A 75. percben gólszerzési lehető­séget szalasztottak el a pécsi­ek. Jánosi labdáját Rónai kap­ta, lövése a felső lécről vtsz- szapattant, Dako azonban 5 méterről kapu fölé lőtt. A 81. percben Tóth fejesét nehezen tisztázta Fatér. Magára talált a pécsi csapat, a lila-fehérek formás támadásokat vezettek. Ebben Daka és Jánosi jeles­kedtek. A 85. percben Solymosi hosszan előre ívelt. Daka futott rá a labdára. Fatér kezéből kicsúszott a labda és Daka az üres ka­puba lőtt, 3:1 a Dózsa javára. A Pécsi Dózsa az ősszel Csepelen kivívott győzelme után most Pécsett is magának biztosította a győzelmet. A mér­kőzés nem úgy indult, hogy Pécsett marad mind a két pont. A játékidő első részében a vendégek kezdeményeztek. A pécsiek az utolsó negyedórá­ban játszottak igazán meggyő­zően. A jó időben lőtt pécsi gólokra a csepeliek csak egy- gyei tudtak válaszolni. A nagy akarással, lelkesedéssel játszó Dózsa, a jó erőkből álló Cse­pellel szemben kivívott 3:1 ará­nyú győzelme értékes fegyver­tény. A pécsi csapat legjobb­jai: Hernádi, Rapp, Kocsis és Tóth. A csepeliek közül Lo­sonczi, Flunyadi nyújtott átla­gosnál jobb teljesítményt. Hegyi István Körülményesen, rossz felfogásban játszottak a komlóiak TOTÓ 1 6. Tatabánya—'WMvsfem 4s* 2, Pác—Csapéi fl 3:1 4. Egyetértés—Kantit B. 5ZMTE-FÖSPED 1 « 1:9 4:0 «. Volán—Békéscsaba 8 írt íl. S.-MA.AG-M. DAC 8 9:0 S. örd—Debtees® I 1:0 f. ZTE—Kecskéméi * 4:0 «10. Cagliari—Méla® f 2:1 u 1:0 S*. LoiaerossJ—Atolontr 1 1 tá 11 Se*«de<rW—Torino * *5? i •ti & Sportfogadást ée verne Igmgaté- mrn ■ M. héten ® *y«rí«Ml»én»et xmm «én» «iát* as** tájákoxtotát ' " W « ByeseményofaSiL St» Jt* te < 13 találatéi m ms «érint, értat at, ®sy« wm m forint. 11 tafotata M3é8 43 plüss 1 W tátótefes 120 91S ife®»!§é»gfc wrtls ) Hazaérkezett a PIAC labdarúgócsapata Jugoszláviából SÜégy mérkőzést Jótszottdk Ju­goszláviában ei PEAC labdarú­gót Az NB lit tavaszi rojtjára készülődő egyetemisták _ jugo­szláviai «mérleg« kedvező; há­rom győzelem, egy vereség. Az első mérkőzésükön a pécsiek Seüsos csapatától 2:1 arányban vereséget szenvedtek. Baranya válogatottját a pécsiek 2:1-»« győzték le, a Ceminac Mlados elten a PEAC 3:2-re győzött, s vasárnap a pécsiek utolsó mér­kőzésükön Pélmonostorom a Spartae ellen 3:1 arányban «yertek. TBCEt PÉCSI GAZMO—PAPAI VASAS 6:2 NB I. mérkőzés, Pécs. A pé­csi csapat jó formában győzte !e a listavezető pápai együttest. Baranyai Építők—Herend 5:3, SéB LL férfi mérkőzés, Pécs. Kéf vidékbaj no ksá got szereztek a Steinmetz SE ökölvívói Mlsfeokma h&ons »epem ieyttsxSfil «ersenyeztei a legjobb vidéki őköl“ vívók. Az ország^» vidéki L osztályú egyéni bajnokságon a Steinmetz SE ökölvívói kitűnően szerepeitek. A pont­versenyben a győztes Kaposvár és Tatabánya mögött a 3. helyen végez­tek. A nagyváltósűiyban Kovács M. bajnokságot nyerte sí döntőben Ko­vács sági ellenfelét!, e tatabányai Tűnőt győzte le pontozással-. Jél küzdött a félnehézsúlyban Horváth. A döntőben ellenfelét Bereczkit (MGM Vasas) a S° menetben sérülése miatt Beléptették. A kisváltésűlyban Győri, ® Steinmetz Si tearausdifc versenyzője BVSC—P. Ércbányász 22:3 MB L férfi mérkőzés, Pécs. Pécsi nyertesek: Balázs 2, dr. Horváth. Vörös Meteor Egyetér­tés—BTC 9:7, NB !L mő! mér­kőzés, Pécs. bronzérme« zz.nett A PVSK nnmy- zfik h elindultak. Váltósúlyban Tóth ! Gy., a középsúlyban Kollár harmadik helyen végzett. SZERDÁN DU. 3 ÓRAKOR Ércbányász — Videoton MNK labdarugó-mérkőzés Ércbányász sporttelep. Jegyek elővételben: kedden délután és szerdán délelőtt a Széchenyi téren. YH Egyetértés—Komlói Bányász 3:0 (1:0) Soroksár, 1500 néző. Vezette: Palotai (Dér, Sándor). VM Egyetértés: Varga — Galam­bos, Jőzsa, Komáromi, Sóvári — Nell, Siklósi — Halápi, Szu- romi. Szepesi, Weimper. Edző: Szűcs Gyula. Komló: Buús — Lazaridisz, Kovács, Makray, Csordás — Solymosi, Orsós, Egri — Juhász, Bordács, Ben- csik. Edző: Lantos Mihály. Cse­re: Egri helyett Mohácsik a szünetben. Galambos helyett Szántai a 65. percben. Szepe­si helyett Királyhegyi a 74. percben, Solymosi helyett Kel- | ier a 76. percben. Góllövő: Weimper a 2. percben, Szuro­mi az 50. percben, Halápi a 87. percben. Szőgietarány: 4:1 (1:0) a Komló javára. A Komlói Bányász egykori balszélsője: Gelencsér József, aki most az Egyetértés másod­edzője, a mérkőzés előtt ezt mondta: — Ügy érzem, hogy jó formában vagyunk és nyerünk. I Hozzátette azonban, hogy i Szűcs Gyula kényszerű helyzet- | ben van. Karába és Katona sérülése miatt egy új összeté­telű csatámégyes (Halápi, Szuromi, Szepesi, Weimper) mutatkozik be. A Bányász szakvezetői arra gondoltak, hogy ez a támadó­sor — szélsők nélkül — nem lesz veszélyes, nem is nagyon tu­dott kibontakozni, helyzeteket teremteni, de Szuromiék mégis lőttek három gólt.. . Mindhárom gól döbbenetes védelmi hiba következménye. Mielőtt erről szólnánk, hadd jegyezzük meg: az Egyetértés hihetetlen akarással, a csü­törtöki szarajevói csapattól lá­tott keménységgel, labda nél­kül is gyors mozgással játszot­tak ... És a szerencsével sem álltak hadilábon. Ahogy szokták mondani: a kék-fehér gárda még ki sem mondta az éljent, de a ven­déglátók máris vezetéshez ju­tottak. Mégpedig úgy, hogy a hórihorgas Szepesi a halszélen elvitte a labdát a rosszul he­lyezkedő Lazaridisz mellett. A behúzódó Weimper elé .pezairt tett, aki két védő között tört kapura. Buús eléje lépett, de nem tudott beavatkozni és a fiatal csatár az ötös vonaláról a hálóba gurította a labdát (1:0). Tíz percig az Egyetértés vil­logott. Egy újabb megingás (Kovács rövid hazaadása) után fokozatosan jött fel a Bányász. Szemre szépen adogatott, hely­zetet is teremtett, a befejezést azonban nem kísérte szeren­cse, A 33. percben Bencsik jó el­futás után a kapu elé ívelt. Varga a gólvonalon felugorva le akarta húzni a labdát, de közben a hálóba ejtette. (Bordács: — Fogalmam sincs, hogy Palotai játékvezető miért nem adta meg a gólt. Juhás2 szál ott voltunk ugyan, én áll tam Vargához közelebb, de hozzá sem értem ...) Ennél az esetnél valóban te vedett az akciótól távol lévő játékvezető, ezen kívül azon ban működése ellen egy rossz szó sem lehet. Annál többet hibáztak a komlói védők! A második gól előtt Csordás könnyelműen középiránybe Makray felé, de mögé adta a labdát. Szúrom! rácsapott a labdára és nyolc méterről lőtt a kapu bal oldalába, (2:0). A harmadik gól előtt ismét Lazaridisz könnyelműsködött. Szuromi elvette tőle a labdát, Buús eléje futott, majd meg­torpant és visszaszaladt. A lab­da Halápi elé került, aki köny- nyedén továbbította a hálóba, (3:0). Döntőnek bizonyult, hogy a mérkőzés elején és a második félidő első perceiben gyors, váratlan gólt szerzett a piros- fehér együttes. A szinte aján­dékba kapott gólok megkétsze­rezték a fővárosiak akaratere­jét, s a körülményesen, a 90 perc nagyobbik részében rossz felfogásban játszó komlóiak lépésről-lépésre adták meg magukat egy nem is túlságo­san nagy formában lévő Egyet­értésnek Vízhányó Imre Mérkőzésről mérkőzésre | ....Labdarugó NB L j ® fpusfl Déxeo—Diósgyőr M egyedi út, 3000 néző. Vezette: Vin­cas dtfo (Demote? é?*, Geiger). ŰJ- pestí Dózsa3 Szenén i báty« — Káposz­tád Heurw« Horváth«, Juhász — Du­»ei ItL* Záffibó — Fazekas, Bon«« Dunai 1U Tóth. Edző: Kovács Imire. Diósgyőr: Veréb — Hajas — Kovács» Salamon Kolláth — Oláh« Földest, Kendl — Vass«, Druzsist, Gass. Edző: Mathesz ümnee* Gól lövők: Gass a 17, percben, Dunai U. a 34. percben« Maurer a 72. percben. Szögletarány: 5:1 (3:0) az Újpesti Dózsa javára. festabánya—Vídeotesa ősi (2:1). Ta­tabánya, 4000 néző. Vezette: Tapol- czaí (Vízhányó, Kristóf)« Tatabánya: Rothermel — Horváth L, Kovács L, Laczkó, Kovácshegyi — Horváth F., Arany — Szabó, Lódi, Kőműves, Tóth. Edző: Lakat Károly dr. Videoton: j Szabó — Nagy III., Kovács, Fejes, Mester — Hartyáni, Burka, Karsai — Wollek, Nagy II., Tleber. Edző: Ka­locsai Géza dr. Csere: Tleber helyett Bodnár a szünetben, Arany helyett Takács a 68. percben, Lódi helyett Nagy a 75. percben. Gól lövők: Burka a 16. percben, Szabó a 28. percben, Kőműves a 42. percben, Kőműves az 50. percben, Takács a 75. percben. Szögletarány: 2:2 (2:1) a Tatabánya javára. Ferencváros—MTK 1:0 (1:0). Nép­stadion, 10 000 néző. Vezette: Somlai (Szkokon, Katona). Ferencváros: Gé- czi — Vépi, Páncsics, Bálint, Megyesi — Juhász, Kü — Füsi, Branikovits, Albert, Mucha. Edző: Csanádi Fe­renc. MIK: Hajdú — Török, Kanász, j I Csorna, Csótány? — Strasszor, Ko­vács, Becsei — Kiss, Sárközi, Kori» tár. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Fösl helyett Rákosi, Koritár helyett Mezei, mindkettő a szünetben. Góllövő: Al­bert a 44. percben. Szögletarány: 3:2 (1:1), ez MTK javára. Eger—-Haladás VSE 1:0 (0:0). Szom­bathely, 3000' néző. Vezette: Cserne- íalvy (Egervári, Hontvári). Eger: Lan­dl —■ Tóth M., Mészáros, Simon, Cze- czell — Kárpáti, László, Kovács — Ambrus, Bánkút!, Szűcs. Edző: Ko­vács Ferenc. Haladás VSE: Szarka — Pék, Szántai, Bokor, Balogh — Halmos!, Kulcsár — Király, Bíró, Farkas, Iszak. Edző: Fehérvári Alf­réd. Csere: Szűcs helyett Vlgh a szü­netben. Gól lövő: Kovács az 58. perc­ben. Szögletarány: 14:2 (5:2) a Ha­ladás VSE javára. AZ m I. ALLASA 1. 0. Dáné 17 12 4 1 49-16 28 2. FTC 17 18 4 3 39-16 24 3. SBTC 17 8 7 2 29-17 23 4. Vasas 17 8 3 4 28-16 21 5. Bp. Honvéd 17 7 5 5 22-16 19 6. Tatabánya 17 7 8 5 29-24 19 7. Csepel 17 6 5 6 20-23 17 8. Komlói Bány. 17 5 7 5 17-30 17 9. Rába ETO 17 4 8 5 18-28 16 10. Egyetértés 17 4 7 6 18-19 15 11. Pécsi Dózsa 17 4 7 6 10-12 15 12. Haladás 17 4 5 8 20-24 13 13. Videoton 17 5 3 9 16-27 13 14. Eger 17 4 4 9 20-36 12 15. DVTK 17 4 3 10 20-31 11 16. MTK 17 1 $ 11 9-29 1 Labdarúgó NB 1 B, ( Ssnz-MAVAG—MÁV DAC 0:6, Do­rog—Szeged 1:1, Oroszlány —Várpalo­ta 1:1, Zalaegerszegi fE— Kecskémé­ti Dózsa 4:0, ózdi Kohász­-Debrecen 1 :C , Békéscsaba­-Volán se 1:1, Szol­nők—Szállítók 4:0. Dunaújváros— Pénzügyőr 1:0. LABDAROGÖ m i. » ALLASA 1. SZEOL 19 13 3 3 43-22 29 2. ZTE 19 11 ó 2 39-15 28 3. Dunaújváros 19 10 7 2 24-10 27 4. Debrecen 19 10 6 3 19-8 26 5. M, DAC 19 7 10 2 28-17 24 6. Dorog 19 6 9 4 20-16 21 7. Bp. Spartacus 19 7 7 5 22-22 21 8. Békéscsaba 19 6 8 5 27-24 20 9. Oroszlány 19 6 7 6 30-26 19 10. Kecskemét 19 6 6 7 34-2Í 18 11. SZMTE 19 5 6 8 22-26 16 12. Várpalota 19 5 6 8 15-24 16 13. FÖSPED 19 5 5 9 21-33 15 14. Volán 19 4 6 9 23-34 14 15. Ganz-M. 19 3 7 9 14-26 13 16. ózd 19 4 5 10 16-30 13 17. Pénzügyőr 19 2 8 9 14-29 12 18. P. Bányász 19 3 4 12 17-38 10 Megyebajnokság Vasas II. Bányász—Pécsi Bányász II. 2:1 (1:0), Kesztyűgyár—Ércbányász I II. 2:4 (1:1), Gázmű—Szigetvári Ki­nizsi 0:2 (0:2), István-akna—Sziget­vári Cipőgyár 2:0 (0:0), Boly—Bere- mend 4:0 (0:0), Mágocs—Töttös 2:1 (0:1), Véménd—Pécsi Vasas 0:2 (0:1), Sásd—Pécsi Kinizsi 0:0» A MEGYfSAINOKSAG AUASA 1. Boly 15 f 6 — 28:8 24 2. Mágocs 15 8 4 3 27:15 20 3. lstván-akna 15 8 3 4 35:14 19 4, Véménd 15 7 4 4 26:16 18 5. Szig. Kinizsi 15 8 2 5 32:31 18 6. Vasas II. B. 14 7 3 4 27:19 17 7. Siklós 14 7 3 4 12:12 17 8. P. Kesztyű 14 5 5 4 18:18 15 9. Szlg. Cipő 15 5 2 8 22:33 12 10. P. Kinizsi 15 4 3 8 18:21 11 11. Töttös 15 5 1 9 23:30 11 12. P. Gáz 15 4 3 8 13:21 11 13. Sásd 15 3 4 8 15:28 10 14. Beremend 15 3 4 8 13:32 10 15. P. Vasas 15 3 3 9 13:24 9 3. P. Ércbány. II. 17 8 4 5 29:23 20 9. P. Bányász II. 17 5 3 9 27:33 13 Táblázatunk a 1 ’. Dinamó visszalépése utáni eredmé­nyekkel készült. Előkészületi mérkőzések Pécsi Porcelángyár—PVSK 1:0 (0:0). V.: Szabó. G.: Csirke. Szekszárdi Dózsa—Mohácsi TSZ TE 6:0 (1:0), Szekszárd. V.: Dra- veci. G.: Micskó (2), Kalász, Freppán, Zielbauer, Török.