Dunántúli Napló, 1960. június (17. évfolyam, 128-153. szám)

1960-06-21-01 / 145. szám

6 NAPLÓ I960. JÚNIUS 21 Gyengén sikerült a kerékpárosok 100 km-es bajnoasaga Vasárnap rendezte meg Buda­pesten a Magyar Kerékpár Szö­vetség a magyar 100 km-es ország­úti bajnokságot. Valamennyi él­versenyző rajthoz állt. A nagy me­legben az indulók rendkívül gyen­ge időeredményt értek el. Nem teljesítették a szövetség által elő­írt alacsony szintidőt sem, ezért a győztesek nem kapták meg a baj­noki címet. Első osztályban kü­lönben Aranyi Lajos (Csepel) győ­zött a pécsi Dévai Jáno6 előtt. Nagykanizsai Bányász- Pécsi VSK 12:10 Dorog* Bányász—Pécsi Dózsa 1:1 (1:1) Dorog, 5000 néző, vezette: Herná­di. Dorog: Uku — Buzánszky, Lakat, Fellegi — Pálmai, Prohászka — Kékesi, Varga, Láng, Andris, Cső­ri. Edző: Szűcs György. Pécsi Dózsa: Zengő! — Farkas, Kocsis, Csupák — Kresz, Hegyi — Horváth, Rádl, Opova, Dunai, Ko­vács. Edző: Czibulka Mihály dr. Rendkívül nagy hőségben, idege­sen kezdett mindkét csapat. A pé­Fölényesen győztek a bányászlányok a kézilabda N6II. utolsó fordulójában Szombatom este a PVSK torna­csarnokban került sor a két csa­pat találkozójára, amely közepes színvonalat hozott. Sok volt a fel­adott mérkőzés. A vendégcsapat különösen az alsóbb súlycsopor­tokban jó erőt képviselt. A PVSK- ból egyedül Fodor Gy. teljesítmé­nyét emelhetjük kL Győztesek: Papírsúly: Baranyai (Nagykanizsa), légsúly: Kunics (Nagykanizsa), harmatsúly: Fodor Gy. (PVSK), pehelysúly: Petics (Nagykanizsa), könnyűsúly: Dara (Nagykanizsa), kisváltósúly: Gré- ger (Nagykanizsa), váltósúly: Hol- l lender (Nagykanizsa), nagyváltó- ! súly: Marosszéki (PVSK), közép1 j súly: Petz (PVSK), félnehézsúly: Keresztes (PVSK) és nehézsúly: Kósa (PVSK), I labdarúgó NB I állása T. U. Dózsa * 2. Ferencváros 3. Vasas 4. MTK 5. Diósgyőr 6. Tatabánya 7. Bp. Honvéd 8. Szeged 9. Dorog 24 15 6 3 46:22 36 2Í Í3 7 4 Üf:29 33 24 11 8 24 9 9 24 10 6 24 9 7 24 9 6 24 8 7 5 41:28 30 6 42:30 27 8 34:27 26 8 31:31 25 9 48:43 24 9 29:33 23 24 5 11 8 30:41 21 10. Salgótarján 24 6 8 10 29:33 20 11. Pécs 24 6 7 11 32:51 19 12. Csepel 24 8 3 13 22:38 19 18. Szombathely 24 5 7 12 28:41 17 14. BVSC 24 3 10 11 24:43 16 A felső vonal felettiek a bajnoki címért, az alsó vonal alattiak pe­dig a kiesés ellen küzdenek. A lil ninlMfirt ot S-'záiak&'Z'ZUHk* A Pécsi Rádió 1960. június 21-1, keddi műsora a 223,8 m középhullámon 17,00: Szerb—horvát nyelvű műsor Rezgőtáncok. A napokban jegyeztük fel. Hí­rek, tudósítások. A telszőszentmártoni Együttes népi kórusa énekel. Délszláv nemzetiségi találkozó volt Tótújfalun. Szerb népdalok, tamburazene. Néhány perc mezőgazdaság. Kurjongatós-kóló. 17,30: Német nyelvű műsor: Polkák. Technikum a termelőszövetkezet­ben. Szív küldi szívnek szívesen. Kísérletek a halászat forradal­masítására. Salzburgi és bécsi dalok. 18.00: Népszerű egyvelegek. Éne­kel: Hollós Ilona, Ráthonyi Ró­bert, Vámos János. 18.30: Beszélgetés pécsi festőművé­szekkel. — Riportműsor. 18.40: Szív küldi szívnek szívesen. 19.00: Munka után. — zenés össze­állítás. 19.50: Hírek, tudósítások. 20,00: Műsorzárás. SZÍNHÁZ: Nemzeti Színház: Bál a Savoy- ban (este 7 órakor). Kamaraszínház: Nyári szünet. Nem babonásak a Bányász kézilabdát lányai. Tizenhárom gólt lőttek vasárnap a Magyar Gyapjú kapujába is ezzel a győzelemmel befejezték a sikeres tavaszi fordulót. Pécsi Bányász—Magyar Gyapjú 13:0 (6:0), női mérkőzés, Pécsúj- hegy, 400 néző, vezette: Palvin. A hazaiak szép támadásokkal, és mtndíárt ffó'lal kezdték a találko­zót. A fölény még fokozódott, amely eredményeképpen hatra nőtt a gólok száma az első félidő során. A vendégek gyengén, las­san támadtak és pontatlanul lőt­tek. Havasinak nem sok dolga akadt. A mérkőzés második részé­ben esett az Iram. A pécsi lányok sokat hibáztak biztos helyzetek­ben, de még így is hét góllal tol dották meg az eredményt, amire a fővárosiak eggyel sem tudtak válaszolni. Góldobók: Milkovits 5, Bor 3, Kaffka, Szmolkáné 2—2 és Szittyáné 1, Budapesti Férfiruha—Pécsi Dó­zsa 17:16 (12:8), férfi mérkőzés, Budapest. Változatos mérkőzést vívott a két csapat. Ha Jedlicska nem fog ki gyenge napot, két ponttal térhettek volna haza a lila-fehérek e sorsdöntő mérkőzés­ről. A pécsi gólokat Nagy 4, Sza­kács, Somogyi 3—3, Hang, Horto­bágyi 2—2, Hartung, Nyéki 1—1 lőtték. Mindkét baranyai csapat győzött Iáit. 13). A következő percben szintén Jandó veszélyeztetett, de nagy helyzetben hibázott. A félidő befejezése előtt a néha Ingadozó pécsi védelem mellett Horváth ki­egyenlített. 1:1. Szünet után a somogyiak támadtak többet. Ekkor a hazad védelemre nagy feladat hárult. A mérkőzés sorsa a 28. percben dőlt el, mikor Angyal a jobbszélről kapott labdával a vé­dőit lerázta és a kifutó kapus mellett megszerezte a győzelmet jelentő gólt. 2:1. A két ifjúsági együttes találko­zója baranyai szempontból csaló­dást keltett. A csoportelsőségre esélyes hazai csapat nem árult el meggyőző formát. CSOPORTOK JFLBNLEGI Állasa: Felnőttek: 1. Baranya 2. Somogy 3. Zala 4 4-----18:9 3 1—3 14:11 3------3 1:13 — if júságiak: tMn t«l - «*í .áj -V ? 1. Baranya 2. Bp. Kelet 3. Somogy 4. Zala 5 S-12:3 10 5 4—1 14:4 8 5 1 — 4 6:9 2 5------5 3:19 — csiek védekezésre rendezkedtek be, s Így a hazai csapat csak a tizenhatosig jutott el. A 9. perc­ben szép támadás után Dunai lövését Ilku védte. Dorogi tá­madásokkal folytatódik a játék, a 20. percben Csóri labdájára Zengő! bizonytalanul futott ki. A labda Kékesi elé került, aki az üres ka­puba továbbította. 1:0. A gól után pár perccel a liia-fehérek kiegyen­lítettek. ötletes támadás után Opo­va szép cselekkel elment a dorogi védők mellett és 12 méterről kapu­ba lőtte a labdát. 1:1. Ezután a do­rogiak támadtak többet, de a pécsi védők biztosan hárítottak. A fél­idő befejezése előtt Zengőlnek elő­ször Láng, majd Varga lövését kel­lett védenie. Szünet után váltakozó játék folyt a pályán, mindkét csapat erőtlenül támadott. Egy jó keresztlabdával Andris előretört, majd a kapura küldött lövése Zengőltől újra elé­je került. Andris a fekvő Zengől mellett Ismét kapura lőtt, amit Farkas nagyszerű érzékkel a kapu torkából szögletre fejelt. Továbbra Is a vendégek támadtak többet. Varga, majd Csóri hibázott nagy helyzetből. A pécsi csatárok csak az ellenfél tizenhatosáig jutottak el. A 77. percben Opova nagyszerű lövése nem sokkal kerülte el a ka­put. A mérkőzés végén csak me­zőnyjáték folyt, az eredmény nem változott. Sportszerű küzdelmet hozott a két csapat találkozója, akik bizton­sági játékra törekedtek. A nagy tét rányomta bélyegét a mérkőzés színvonalára. A lila-fehérek a ki­esés szempontjából nagyon értékes pontot szereztek Dorogon. Jók: Ilku, Fellegi, Lakat, Varga, Láng, illetve Kocsis; Farkas, Hegyi, Rá- di. Pécsi győzelem az úszó-csapat- bajnokság I. B csoportjának második fordulójában Hatalmas küzdelem a bajnokságért és a kiesés ellen Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd 3:2 (1:1). Hazai támadások. Meglepe­tésre, a Honvéd szerezte meg vezetést. Az Újpest továbbra is lelkesen játszott, különösen Gőröcs és Kuharszky emelkedett ki. A második félidőben a lila-fehérek még nagyobb iramot diktáltak és sokat támadtak. Az újpesti gólo­kat Göröcs. Kuharszky, Szusza, a Honvéd góljait Nógrádi és Tlchy szerezte. Vasas—Ferencváros 2:2 (1:0). Fe­rencvárosi fölénnyel indult a mér­kőzés, de Rákosi kétszer Is fölé lőtt. Aztán a Vasas-fiúk is szóhoz jutottak, a 34. percben Szilágyi labdájával Csordás elfutott, Hor­váth elvétette a labdát, amit a Vasas-csatár a kapuba küldött. Szünet után Ismét a ferencváro­siak támadtak többet, a kiegyenlí­tés az 57. percben sikerült. Diósgyőr—Csepel 23) (0:0). Ala­csony színvonalú mérkőzésen a jobb csapatjátékot nyújtó együttes győzött. A második félidőben cse­peliek voltak fölényben, de a ven' dégeknek sikerült két helyzetüket kihasználni. Góllövők: Papp és Pál. MTK—Szombathelyi Haladás 1:1 (1:0). Az első félidőben az MTK, a mérkőzés második részében hazaiak mutattak jobb játékot. Mindkét részről sok helyzet ma­radt kihasználatlanul. Góllövőik: Szimcsák, Illetve Papp. Szeged—BVSC 3:0 (1:0). A BVSC nagy lelkesedéssel, a szegediek viszont formásabban játszottak, és jobban kihasználták helyzetüket. A mérkőzés utolsó része nagy sze­gedi fölényt hozott. Góllövőik: Ha­jós 2, Nemes. Salgótarján—Tatabánya 3:2 (1:1) A kiesés ellen küzdő Salgótarján nagy erővel s lendülettel játszott, ötletesen támadtak és jól kihasz­nálták helyzeteiket. Góllövők: Hu­szár, Taliga; Vasas, illetve Schédl, Deli, Gyórfl, « BTC kitűnő csatára négy ragyogó góllal Somogy megyeiek hálóját. terhelte meg a BARANYA—SOMOGY 7:5 (8:1). Megyék közötti tetnőtt válogatott mérkőzés. PVSK-pálya 800 néző; vezette: Széki. Baranya: Laki — Kresz, Vámos, Baka — Szalai, Horváth — Györ- kő, Stelzammer, Györfl, Hauschl, Gyánó. Somogy: Kepler — Sütő, Fehér, Kovács — Simon, Szalai — Sebes­tyén, Barta, Majzik, Herbei, Vellei. A baranyai csapat támadásaival Indult a mérkőzés, melyeknek a vendégek csak tíz percig tudtak eUentállni. Rövid Idő leforgása alatt Gyórfl háromszor vette be a somogyiak kapuját. 3:0. Továbbra Is a hazaiak irányították a Játé­kot. Szebbnél-szebb, ötletes táma­dásokat vezettek. A 30. percben Stelzammer nagyszerű lövésével négyre növelte a hazaiak gólját. 43). öt perc múlva a somogyi Maj­zik szépített. 4:1. A félidő befeje­zése előtt ismét Györfl volt ered­ményes. 5:1. Szünet után a baranyai csapat­ban több poszton csere történt, tartalék Játékosok jutottak szóhoz. Ekkor nagyot esett a játék irama és színvonala, a somogyi csapat felerősödött és így az 52. percben Herbei góljával 5:2-re alakult az eredmény. Tíz perc múlva a bara­nyaiak közül Stelzammer, 6:2, Jtnajd a somogyi Patzal ért el gólt, JX Aztán Hauschl volt eredmé­nyes. 7:3. A mérkőzés utolsó ré­szében a baranyai csapat teljesein visszaesett ekkor a vendégek Maj­zik révén két gólt értek el. 7:5. Az első félidőben nagyszerű já­tékot mutattak a hazaiak, de szü­net után a cserejátékosok nem tudták megismételni ezt a telje­sítményt. Jók: Horváth, Kresz, Györkő, Illetve Herbei, Zilahi, Őri. BARANYA—SOMOGY 2:1 0:1). Megyék közötti ifjúsági váloga­tott mérkőzés. PVSK-pálya, 400 néző, vezette: Horváth. Baranya: Horváth — Gaják, Fény vési. Kékvölgyi — Katies, Varga — Kolovits, Jandó, Szöllősi. Koch, Amann. Somogy: Mohácsi — Bíró, Szokol, Bognár — Zimonyi, Szabol — Kar­dos, Horváth, Bene, Jezeri, Lieber. Az első percekben nagyszerű pécsi támadás után a labda hajszállal került kapu fölé. A következő perc ben Katies nagyszerű lövését hárí­totta szögletre a somogyi kapus. A mérkőzés első részében gyors baranyai támadások gördültek a pályán, de a hazai csatárok négy gólhelyzetet Is kihagytak. Később a somogyiak is feljöttek és néhány veszélyes helyzetet teremtettek. A vendégcsapat sok hibával Játszott. A 25. percben Jandó szerezte meg a labdát és mintegy tíz méterről a kifutó kapus mellett a hálóba ta­Mérsékelten szerepeltek tornászaink az országos bajnokságokon Vasárnap Budapesten rendezték meg az országos egyéni tornász­bajnokságot. A versenyen részt vettek a legjobb pécsi tornászok is. Tolnai Márta a női I. osztály bajnokesélyese sajnálatos sérülése miatt nem vehetett részt a küz­delemben. A pécsiek között legjobb ered­ményt a főiskolás Fésűs érte el, aki a férfi I. osztály erős mező­nyében kiegyensúlyozott verseny­zéssel a negyedik helyet szerezte meg. A női I. osztályúak küzdelmé­ben nagy meglepetésre Pajor Il­dikó szerepelt a pécsiek közül legjobban, a kitűnő ötödik helyen végzett. Tolnai Klára fáradtan versenyzett és csak a hetedik he­lyet szerezte meg. A pécsi Kopf Erika és a komlói Dabóczy sokat rontott a H. osztályúak versenyé­ben. Részletes eredmények: női I. osz­tály: 1. Zári (TF) 74.9, 2. Hasznos (Bp. Vasas) 72.1, 3. Békési (Bp. Honvéd) 72, 5. Pajor (PEAC) 70.5. 7. Tolnai K. (PVSK) 69.7, 9. Tur­ner (Komló) 69.5. II. osztály: 1. Bagoly (TF) 74.3, 2. Horváth (Bp. Vasas) 71.5, 3. Tóth (Tipográfia) 70.9, III. osztály: 1. Kovács (TF) 73.2, 2. Lukács (TF) 72.7, 3. Oszvát (TF) 72.L 8. Pál (PVSK) 68.3. Fér­fiak: I. osztály: 1. Reeh (Bp. Hon­véd) 112.5, 2. Balázs (Bp. Honvéd) 112, 3. Sós (Bp. VM.) 109, 4. Fésűs (Ped. Főisk.) 107.4, n. osztály: 1. Szigetvári (Vasas Izzó) 109.3, 2. Albert (Bp. Petőfi) 109.2, 3. Dam (Bp. Honvéd) 108, IH. osztály: l. Károlyi (Bp. Honvéd) 112.5, 2. Konda (Bp. Postás) 110.1, 3. Ma- losi-k (Bp. VM.) 109.3. Ugyancsak Budapestien rendez­ték meg a vidéki ifjúsági bajnok­ságot. A pécsi tornászok itt Is több értékes helyezést érteik el. Wein negyedik. Pintér hatodik lett az I. osztályú lányok küzdel­mében. Pecze Mária sikertelen korlátgyakorlata miatt szorult csak a második helyre a HL osz­tályban. A komlói versenyzők is szépen szerepeltek. Részletes eredmények: női I. osztály: 1. Opltz (Győr), 2. Kovács (Győr), 4. Weln (PEAC), 6. Pintér (PEAC). n. osztály: 1. Asztalos (Cegléd), 2. Tímár (Székesfehér­vár), 9. Török (PVSK). Hl. osztály: 1. Filyó (Békéscsaba), 2. Pecze (PBTC). Férfiak: I. osztály: Ferge (DVTK), 2. Tóth (Debrecen). II. osztály: 1. Deli (Székesfehérvár), 2. Váradi (Dorog). III. osztály: 1. Szabóki (Pápa), 2. Donga (Mis­kolc). 12. Sudár (PVSK), még tovább növelték. A hat <**[ pat nagyszerű versenyén úszóit* öt megyei csúcsot javítottak*; még több számban szép ere1 ményt értek el. Eaeik közül klen» kedik Bánik Márta gyorsúszó ere“ ménye a 100 méteres távon. I* 1:10.6 Idővel győzött. Két új n>J gyei csúcs fűződik Bonyár Laj* nevéhez, aki 800 meteren 10:46.» míg 1500 méteren 20:20.2 időt er el. Gillal Zsuzsa a 100 méteró pillangóúszás rekordján faragó* 1:26,4-el került az első helyi* Megyei csúcsot ért el a Molnár; Székely I.—GUlal—Bánik összeáF tású női 4x100 méteres gyorsvi*" csapat Is, 5:14.5-« idővel másod* lett. Gagyi Dénes biztos győz® met aratott a férfiak 200 méter* pillangóúszó versenyében, 2:52,9-* Idővel. Ragyogó pécsi siker született* nők 4x100 méteres vegyesvál'* csapatok találkozóján. A Korod czay—Kálmán—Gillai—Bánik n* gyes 5:37.0-vel legyőzte a Bp. kér. TVE kitűnő erőkből álló éré! együttesét. Mindkét napon nagyszerű delmeket és jó időeredményt *ir zott a tehetséges űszógárda ver senye, örömére a nagyszámú P* esi közönség sok hazai stkern«* tapsolhatott. A bajnokság második fordulója nak végeredménye: 1. Pécsi Dó»* 115 pont, 2. Bp. Vörös Meteor 91, 3. Budapesti Spartacus 89, 4. B*' dapest Hl. kér. TVE 79 pont, * Debrecen 70, 6. Hódmezővásárhely 47 pont. A bajnokság állása a másoől* forduló után: 1. Pécsi Dózsa 1* Bánik Márta nagyszerű megyei ponttal, 2. Bp. Vörös Meteor 2» csúcseredménnyel győzedelmeske- 3. Bp. Hl. kér. TVE 165, 4. De*’1 M mmm "öli Lot»/e U// ít:f t fi, </ti fc --- - • — * — . .. „ w récén 152, 5. Bp. Spartacus U* den a 100 m-es gyorsuszók ver- 6 Hódmezővásárhely 117 ponttal. senyében. Az első fordulóban szerzett 23 pontos előnyüket a szombat-va­sárnap Pécsett tartott második Ma délután 17.30 órai kezdettel 4 Tüzér utcai pályán a PEAC és 4 Komlói Bányász H. a megyei 1 fordulóban a Pécsi Dózsa úszói osztály bajnokságáért mérkőzik­Immunizálás Sabin-vakciuával Az Egészségügyi Minisztérium 53 095/1960 V/3. 6Z. rendeletében el­rendelte a gyermekbénulásos meg­betegedések megelőzése céljából május 23—28. közötti időben elő­ször vakcinának második immu­nizálását, valamint az 1945 szep­tember 1. után születettek közül azon gyermekek pótvakcináűását, akik az előző Immunizálások va­lamelyikéről elmaradtak. Az Im­munizálást trivalens Sabin vak­cinával végezzük. Ez annyit jelent hogy az 1959, IX. hó 1—1960 H. 29-e között szü­letett csecsemők és az előző im­munizálások valamelyikéről elma­radt Idősebb gyermekek cseppek alakjában ismét megkapják mind­három törzset tartalmazó Sabin vakcinát. A vakcina beadását ez alant fel­sorolt tanácsadó helyiségekben, a megjelölt időpontokban végezzük: tanácsadó. Táncsics Mihály u. 6**' 21-én, kedden 15—17 óráig. í KERÜLET: 1. Gyárvárosi tanácsadó. Fürst Sándor u. 4. sz. június 21-én, ked­den. 24-én, pénteken 14—16 óráig, 2. Meszest tanácsadó, Gábor Áron u. 15. 20-án, hétfőn, 23-án, csütör­tökön 14—16 óráig, 3. Szabolcs te­lepi tanácsadó, Hősök tere, 23-án, csütörtökön 15—17 óráig, 4. vasas! tanácsadó, Vasas n. 12., 21-én, kedden, 24-én, pénteken 14—16 óráig, 5. pécsbányatelepl tanács­adó, Kórház tér, 23-án, csütörtö­kön 14.30—16.30 óráig. n. KERÜLET: 1. Kilián utcai tanácsadó, Kilián György u. 2. 23-án, csütörtökön, 24-én, pénteken 15—16.30 óráig, 2. Sörház u.-l tanácsadó, Sörház u. 10. 23-án, csütörtökön 16.30-18 óráig, 3. Jókai Mór utcai tanácsadó, Jó­kai Mór u. 9. 21-ém, kedden, 24-én, Pénteken lfc-19 áráig. 4, Kertvárosi 111. KERÜLET: 1. Stokházi tanácsadó, Nagy J*- nő u. 38. június 21-én, keddeft 24-én, pénteken 16—18 óráig, * Gyermekklinikai tanácsadó, József Attila u. 11. 24-én, pénteken 17—1* óráig, 3. mecsekaljal tanácsadó, Rácváros, Egészségház 24-én, pé*' teken 15—16 óráig, 4. Uj-mecsei' aljai tanácsadó, Uj-mecsekalj4* 48. ép. 23-án, csütörtökön 16—18 óráig. A vakcina beadásához a szülő* kiskanalat vigyenek magukkal. * cseppeket teában adják. Bölcső" dékben és óvodákban a helyszíne* végzik el a vakcina beadását, telié* a bőlcsődés csecsemőket és óvó" dás gyermekeket a tanácsadók!» elvinni nem kell. Kérik a szülőket, hogy a gyC' mekbénulásos járvány megakadó' lyozása és saját gyermekeik meg' védése érdekében okvetlenül ré' szesíttessék gyermekeiket a SS' bin-íéle vakcina beadásában. PECS MJ. VAROS KÖZ' EGESZSEGÜGYl JÁRVÁNY­ÜGYI Állomása. DUNÁNTÚLI NAPI.Ó A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Vasvári Ferenc Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, József Attila u. 10. Telefon: 15-32, 15:33. ____ PÉCS I SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. sz^ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivatalok" nal és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 11.— W% MOZIS Park: Segény gazdagok (fél í fél 7 és fél 9 órakor, szélesvaS nú). Park Kertmozi: Mesterdeteiti* (9 órakor). Kossuth: nyen nagy szereled fél 5. fél 7 és fél 9 órakor). Petőfi: Mesterdetektlv (fél 5, 1 és fél 9 órakor). Kossuth Híradó Mozi: Magi* híradó 60/11. világhiradó. Cső» maimocska, Oberländer. * együnk. (Előadások kezdete 11 Ö1 tói 3 óráig folytatólagosan). Fekete Gyémánt (Gyárváros): Szent Johanna (5 és 7 órakor). Építők kultúrotthona: Fekete gyöngyök (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Utolsó visszatérés (6 és 8 órai« Rákóczi (Mecsekalja): A köp®' (8 órakor). Május 1. (Vasas n.): A cirill* lánya (7 órakor). Kossuth (Mohács): Idegen gy* mek (6 és 8 órakor). Zrinyi (Szigetvár): A nagybácsi! (fél 9 órakor). Táncsics (Siklós): A dzsungel könwe (fél 9 órakort.