Dunántúli Napló, 1959. március (16. évfolyam, 51-75. szám)

1959-03-03 / 52. szám

* NAPLÓ 1959. MÁRCIUS S. ' SPORT HÍREK, Q^ßAmmjLfßJc A totó 12 találatos szelvénye: I» 1* 1» 1» 1» 2» 1* li lí 1« 1» 1# * Az NB I. mérkőzései: Tatabánya s—MTK 2:1; Ferencváros—Szombat­hely 2 Hl, Győre-Csepel 0:0, Vasas— Miskolc 0:0, Dorog—Diósgyőr 1:1, Salgótarján—Újpest 3:2; * Budapesten a Csepel II. osztályú párbajtőrversenyt rendezett. A versenyen a PEAC vívója, Kovács a S. helyet szerezte meg. * Szovjet győzelemmel végződött a női gyorskorcsolyázó világbaj­nokság. A versenyt Tamara Rüova nyerte. A magyar versenyzők nem értek el helyezést. * Kóczián Éva nyerte a női, Bérezik Zoltán a férfi országos egyéni asz­talitenisz bajnokságot. * Franciaország labdarúgó-csapata Párizsban 2:2 arányú döntetlent ért el Belgiummal szemben; Pécs’ gyözeten a nemzetközi . tekeversenyen Szombaton délelőtt ünnepélyes külsőségek között kezdődött meg az Építők teke-pályáján á Pécs válogatott—Zombori Polet Club nemzetközi tekeverseny. A pécsiek jdl versenyeztek, de a zomboriak is jó erőt képviseltek, így igen szo­ros küzdelem alakult ki, végül is Pécs csapata a nagy küzde­lem után a maga javára biztosí­totta a mérkőzést. Az eredmény «SS5:S 354 volt Pécs válogatottja javára. Vasárnap délelőtt a Jugo­szláviában népszerű népi tekever­seny keretében Is találkozott egy­mással a két csapat. Itt is a pé­csiek nyertek. A küzdelem talán most még hevesebb volt, hisz mindössze 4 fa-különbség volt a két csapat között. Eredmény: Pécs válogatott—Zombori Polet Club 411:412, A Komlói Bányász és a Pécsi Dézsa győzelemmel, a PVSK vereséggel kezdte a tavaszi évadot Az NB n. nyugati csoportjában a tavaszi első forduló általában a várakozásnak megfelelő eredményeket hozott. A Komlói Bányász a nagy küzdelem után is megszerezte Budapesten mind a két pontot, a Pécsi Dózsa ezúttal is fölényesen győzte le a Csepel Autót, a PVSK balszeren­csés mérkőzést vivott Zalaegerszegen. Eredmények: Kaposvári Kinizsi—Váci Petőfi 3:1, Sztaunvaros —Székesfehérvár 2:1, KXSTEXT— Oroszlány 2:2, Mosonmagyaróvár—Szállítók 2:0, Budafok—Del- budai Spartacus 0:0. KOMLÓI BÁNYÁSZ—LÁNG GÉPGYÁR 2:1 (2:1) néző; Budapest, lflOü Katona, Komló: Krause *-» Kanizsai, Komlód, Balázs — Koíilmann, Mol­nár n — Grózdics, Cziráld, Pe­tényi, Molnár L; Tóth; Láng-gyár: Gulyás — Mlhalics, Mészáros, Juhos — Tolondcs, Ko- larics — Geílmár, Veres, Zoványi, Srtediner, Molnár; jól tartották magúkat és az ered­mény már nem változott. Jók: Krausz, Kohlmanm, Molnár I., vezette: Grózdics, illetve Gulyás és Stei­ner; PÉCSI DÓZSA—CSEPEL AUTO 4:0 (1 Hl) Pécs, 6000 néző, vezette: Pillér. P. Dózsa: Darika — Farkas, Ko­csis, Hegyi — Schwara, Kresz — , , . Kamraion, Garami, Opova, Szűcs, A komlóiak már szombaton fel- KakuszL utaztak Budapestre, hogy pihen- . ten állítassanak ki a nagy fontos- „<*• K^S’ ságú mérkőzésre. A találkozó nem £oda ~ “ <£or ’ legjobban indult a komlóiak Nagy, Kreisz, Kerekes, Pásztor. szempontjából. A budapesti csapat Már az első percekben feltűnt, hogy a csepeliek szoros védeke­zési taSctikával készültek a mér­kőzésre. Elől mindössze csak há­rom csatárral játszottak. A Dózsa támadásaival indult a mérkőzés, mintegy 15 percen keresztül a csepeliek térfelén folyt a játék, de a pécsi csatárok a kínálkozó gólhelyzeteiket nem tudták ki­használni. Az első komoly lövésit Schwara mintegy 40 méterről lendült élőbb támadásba és már a második percben megszerezte a vezetést. Gyom lánggépgyári támadás fu­tott a pályán, amit Steiner jó lövéssel fejezett be, s a labda Krausz kapujában kötött ki. 1:0 a Láng-gépgyár javára. A bá- nyásacsapatot nem törte le a pes­tiek gyors gólja. Hamar játékba eSüett Küldte a csépeld’kapura, a labda Aná?,'^ hajszállal ment fölé. Továbbra is a Dózsa támadott és a 41. pere­zette fel a labdát, ben a balösszekötő helyére húzó­a kaputól mintegy 25 méterre d<5 Kresz jó helyzetből mintegy hirtelen lövésre szánta el magát n méterről mellé lőtt, majd 2 és a labda a hálóba vágódott. perc múlva Kámondinaík nyitó gól (1:1) A bányászcsapat lendülete SZOrzésre alkalma, de ő is hlbá- nem tört meg s a 38. percben A 44 percben a kaputól újabb gólt sikerült elérniük. Mól- mintegy 20 méterre Opovát sza- nár I., CztrákA, Grózdics volt a bAlytailanul akasztották a csepeli labda útja, a jotobszéflsöt a pesti védők és védők hiába próbálták akasztani. A csatárnak estében is sikerült a bálóba lőnie a labdát. 2:1 a Komlói Bányász javára. Szü­net után is nagy volt az iram. Mindkét kapu többször forgott veszélyben. A védelmek azonban Á PVSK Zalaegerszegen Szederkényi Freppán beadását Barna kapujába fejelte a za­laegerszegi mérkőzésen. a megítélt szabadrúgásnak He­gyi futott neki és hatalmas lö­vése a bal felső sarokban kötött ki. (1:8) A második félidőben Is a pécsi csapat támadott. Az 50. percben Opova volt ered­ményes (2:0). A csepeli csatárok is próbálkoz­tak, de a pécsi védők mindent tisztáztak. A 78. percben Garami vitte fel a labdát, a csepeli vé­dők nyomták, a csatár Szűcshöz játszott, a balösszekötő a kimoz­duló csepeli kapus mellett a bal alsó sarokba helyezte a labdát (3:0). A pécsiek negyedik gólja befeje­zés előtt két perccel, a 88, perc­ben esett, Opova mintegy 10 mé­terről a csepeliek hálójába lőtt. Jók: Hegyi, Schwara. Illetve Kul­ZALAEGEBSZEGI TE—PVSK 5:2 (1:1) Zalaegerszeg, 3000 néző; vezette: Benfcő. ZTE: Barna — Gáspár, Németh, Petrik — Bélák, Madár — Bölcs­földi, Kelemen; Dómba i, Miijei, Ebedli. PVSK: Bogyad — Lendvai, Ta­mási, Köves — Mohácsi, LaeZkó — Freppán, Vajda, Göncz, Vtncze, Szederkényi; A zalaegerszegiek kezdtek job­ban és az 5. percben vezetéshez jutottak. Tamási röviden szabadí­tott fel és a labdát a szemfüles Miilei 5 méterről a hálóba lőtte. (1:0). A hazai csapat kezdeményezett többet, a PVSK játékosai a me­zőnyben szépen adogattak, a ka­pura azonban csak időnként Je­lentettek veszélyt. A 18. percben egyenlíthetett volna a PVSK, Göncz azonban tiszta helyzetben kapu fölé lőtt. Mindkét csapat játékába elég sok hiba csúszott. A PVSK is feljött, a vasutasok nagy akarással játszották. Meg is lett az eredménye. A 40. percben Freppán a halszélről középre Ível­te a labdát, és azt Szederkényi a hálóba lőtte. (1:1). Szünet után változatos játék folyt. Az 50. percben Gönczöt sportszerűtlensége miatt a játék­vezető túlszigorúan kiállította. A vasutasok 10 emberrel is támad­tak. A 62. pereben Freppán ügye­sen futtatta Szederkényit és a szélső a ki­futó kapus mellett a hálóba lőtt. 2:l-re vezetett a PVSK. A zala* egerszegiek nagy lendülettel ve­tették magukat a Játékba, s 5 perc alatt sikerült megfordítaniok az eredményt. A 65. percben Miliői Bölcsföldi beadását a té­továzó vasútvédők mellett a há­lóba fejelte, (2:2). majd a 67. percben Tamási Mllleihez fejelte a labdát, aki közvetlen közelről ez alkalom­mal sem hibázott. 3:2 lett az eredmény a ZTE Ja­vára. Most teljesen a zalaegersze­giek vették át a játék irányítását; s a 76. percben újabb gólt értek ei. 4 M ■fnlffifit TéiaktTXUHka ? Rákóczi (Mecsekalja): Kopogd ie a fán (7 órakor); Május 1. (Vasas H.): Razzia (7 órakor). Kossuth (Mohács): Az élet visz- szavár (6 és 8 órakor): Zrínyi (Szigetvár): Rose Barad (8 órakor). Csak 16 éven felüliek­nek! Táncsics (Siklós): A tett szín­helye Berlin (8 órakor): UJ TÁNCISKOLA kezdődik március 10-én, kedden este 7 órakor Pécs város Művelő­dési Házában (Déryné u. 18.). Ta­nít Felmerné. Tanítjuk a legdiva­tosabb társasági táncokat. Beirat­kozás a művelődési ház irodáján; ÚSZÓ JÉGTÁBLÁK hatan címmel Zsombor János budapesti újságíró, március 4-én, szerdán este 6 órakor élménybeszámolót tart tavalyi, északi-sarki utazásá­ról Pécs város Művelődési Háza nagytermében (Déryné u. 18.) a TIT és művelődési ház rendezésé­ben. Előadását vetítéssel kiséri; Belépődíj 4 forint, diákoknak 2 fo­rint. Jegyelővétel a TIT titkársá­gán és a művelődési ház irodáján; FOTÓSZAKKOR Központi ifjúsági fotoszakkür alakul a KISZ és Szakszervezetek Doktor Sándor Művelődési Házá­ban (Kossuth Lajos u. 13,). Rész­letes felvilágosítás és jelentkezés a fenti címen naponta 9 órától dél- után 5 óráig. Szakkör alakulógyű­lés előadással egybekötve márcuis Megvette már lottószelvényét ? 16-án 18 órakor. Üzemek, vállala­tok fiataljait szeretettel várjuk. A Magyar Rádlő PÉCSI ADÓJÁNAK 1959. március 3-1, keddi műsora a 223.8 m középhullámon 17.3«: Német nyelvű műsor. Távolból. — Mazurka. Fúvósze­nekari szám. Aki a répacukrot feltalálta: 2; — Megemlékezés. Az élet új dala. B. Brecht verse. Mekényesen a tavaszt várják. Jegyzet. Operett-egyveleg; 18.00: Szerb—horvát nyelvű műsor. Napról-napra. Hírek és tudósí­sások. Dráva menti táncok; Monyoródl tudósítás. Három perc mezőgazdaság; Dél-baranyai dalok, legénynótai Kurjongatóé kólók a felsőszent- mártoni népi együttes műsorából. 18.30: Magyar nyelvű műsor; Szív küldi szívnek szívesen: 18.50: Segítjük a termelőszövetke­zetet. — Riportműsor; 19.00: Munka után. Zene; riportok, tudósítások, hírek; 20.00: Műsorzárás; A TELEVÍZIÓ MAI MŰSORA: 14.00:17.00: Ipari és kereskedelmi adás. 18.00: Iskolások műsora: 1; Az élő­világ fejlődése, 2. Varázsszem. 18.45: Szünet. 19.00: TV-hiradó; 19.20: Nagy monológok: 20.20: Azon az éjszakán c. norvég film. színház: Nemzeti Színház: Anna Frank naplója (este 7 órakor); Kamaraszínház: Szókimondó asz- szonyság (este fél 8 órakor): mozi: Park (szélesvásznú): Don Juan legutolsó kalandja (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Kossuth: Felfelé a lejtőn <5, 7 és 9 órakor). Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, Vakáció Sylt szigetén, 58/25. világhlradó, Bátor nyuszi. Előadások 11 órától folytatólagosan 3 óráig, pénztámyitás délelőtt fél 11 órakor. Petőfi: Felfelé a lejtőn (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Fekete Gyémánt (Pécs-gyárvá- ros): Tegnap (5 és 7 órakor). Epiíők kultúrotthona: Értük tet­tem (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Megmentettem az életem fél 6 és fél 3 órakor); A TIT HÍREI: Március 3: Zenetörténeti előadás. „Wágner korai operái”. Előadó: Horváth Mihály, zeneiskolai igaz­gató. Az előadás helye: a TIT Bar tők Béla Klubja (Janus Pannonius u. 11. I. em.) 6—8-ig. Vendégjegy 3 forint, diákoknak 2 forint. * Az „Ut a Jövőbe” című könyv- kiállítás a Janus Pannonius u. 11; szám alatt megtekinthető naponta 9—19 óráig. Minden délután 5 óra­kor tártatveaetés. * Nemec József festőművész ki­állítása megtekinthető minden­nap délelőtt 11 órától délután 8 óráig a Bartók Klubban; * Dr. Lajos László egyetemi tanár „A rák megelőzésének és felisme­résének jelentősége” címmel elő­adást tart a KIOSZ helyiségében (Rákóczi u. 24—26. sz.) március 4- én este 7 órai kezdettel. Minden érdeklődőt szívesen fogad a ren­dezőség. Részvétel díjtalan: A megyei /. osztály mérkőzései Pécsi Postás—Vasas 1. Bányász 4:1 (2:0), Pécs, Postás edzőpálya, 200 néző, vezette: Mozsgai: Idény- Mlllel lövése a kapufáról vissza- eleji játék. A postások techniká- pattant Kelemen elé, aki a há- sabban, a bányászok lelkesebben lóba vágta. játszottak. Góllövők: Torok (2), (4:2). öt perccel a befejezés előtt Fejes (2), illetve Gerber 11-esből. Németh szabadrúgása állította A játékvezető a dancsok megítélé­helyzetcik Góllövők: be a végeredményt, mely 5:2 lett a ZTE javára. Jók: Bélák, Bölcsföldi, MUlei, Il­letve Vdncze és Szederkényi. Egy győzelem, egy vereség Kosárlabda ISB I. mérkőzések Szünetben Bodola Gyula, a vasutasok edzője taktikai utasítá­sokat ad játékosainak. PVSK—Csepeli Vasas 58:32 (29:21), NB I. női mérkőzés. PVSK torna­csarnok, vezette: Kassai és Vin- céné. PVSK: Gálosiné, Szabó, Sa- bacz, Aratóné, Erdősiné. Csere: Kősáné, Láng, Tímár. Csepel: Ur- bánné, Laki, Maschl, Lajtai, Kiss. Csere: Beloval, Andor, Major, Gyévai, Gergely, Gyémesi, Galló- czl. Végig nagyiramú változatos küzdelmet vívtak a csapatok. A lendületesebben játszó pécsiek megérdemelten nyerték a kiesés szempontjából igen fontos mérkő­zést. Legtöbb dobó: Erdősiné 15. Kósáné 9, Illetve Urbánné 10, Ger­gely 8. Csepeli Vasas—PVSK 90:85 (77:77, 35:46). NB I. férfi mérkőzés, ve­zette: Kassai és Vincéné. Csepel: Lipta, Kolos, Tölgyesi, Sahln, Tót, Glatz. Csere: Melicharek, Bódis, Kardos, Kudroch, Bálint. PVSK: *1o-, Hanna, Gombos I., Erdősi, Füzes. Csere: Szamosi. Pánczél, Frank, Varga. Az első félidőben a pécsiek irányították a játékot, Pécs város H. kér. Tanácsa VB. Mezőgazdasági Csoportja közhírré teszi, hogy március 6-án, pénteken az új misinai út kialakítása során kitermelt fák tuskóit készpénzfi­zetés mellett a legtöbbet Ígérőknek nyilvános árverésen eladja. Vásá­rolni szándékozók reggel 9 órakor gyülekezzenek az Üdülő szálló utáni autóbuszmegállónál, megérdemelt 11 pontos vezetésihez jutottak. Szünet után a jól haj­rázó csepeliek kiegyenlítették a küzdelmet, a rendes játékidő dön­tetlenül végződött. A hosszabbí­tásban a csepeliek Játszottak nyu- godtabban és ez győzelmüket je­lentette. Legjobb dobók: Tölgyesi, Glatz 21—21, Melicharek 18, illetve Banna 22, Gombos 18. seben többször tévedett. Pécsi EAC—Szentlőrlnc 3:0 (2:0). Pécs, Tüzér utca, 100 néző, vezet­te: Simoníai A vártnál sokkal gyengébben és fölényeskedve ját­szó egyetemisták nehezen bírtak a jól és lelkesen védekező ellen­felükkel. Góllövők: Sebők, Gyónó, Györkő. Csak a góllövők Játéka volt elfogadható. Pécsi Porcelángyár—Szigetvári ZMSE 4:3 (2:0), Pécsi, Szikra pá­lya, 300 nézó, vezette: Budán. Meg­lepő jóiramú mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak a 80. perc­ben már 4:l-re vezettek. Az utol­só 10 pereben a szigetváriak igen feljöttek. Góllövők: Lengauer (3), Schüler, illetve Selyel, Tóth, Tol­nai. Hidasi Bányász—Sellyét Sparta­cus 2:0 (1:0), Sellye, 300 néző, ve­zette: Lendvai. Mindvégig izgal­mas mérkőzésen a szerencsésebb vendégek győztek a jobb kihasználásával. Nagy és Burza. Pécsi Traktor—Pécsvárad 1:0 (0:0), Pécsvárad, 200 néző, vezette: Aknai. Közepes iramú mérkőzé­sen egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb csapat került ki győztesen. Góllövő: Amon. Pécsszabolcsi Bányász—Szászvári Bányász 0:0, Pécsszabolcs, 600 né­ző, vezette: Rolléder. Sportszerű mérkőzésen igazságos eredmény született. Jó védelmek, gyenge csatársorok jellemezték az össze­csapást. Jó játékvezetés. Mohácsi TB-Villányi Traktor 2:1 (0:0). VUlány, 300 néző, vezet­te: Sutyor. Egyenlő erők küzdel­méből az utolsó percben rúgott góllal a technlkásabb mohácsiak­nak sikerült megszerezniük a két pontot. Góllövők: Bánfai, Bárácz, Uletve Kecskés (11-esből). Komlói Béta-akna—Pécsi Kinizsi 2:1 (1:0). Komló, 500 néző, vezette: Völgyi. Szívós, izgalmakban bővel­kedő, változó Iramú mérkőzésen a helyzetek Jobb kihasználásával született meg a győzelem. A kom­lóiak góljait Király és Bocsor lőtte. Meglepetések az NB III. tavaszi első fordulóián A 62. percben vezetéshez jutott a PVSK. Szederkényi a kifutó kapus mellett távolról a kapuba lőtt. Gáspár, a zalaegerszegiek hátvédje már nem érte el a labdát. Bácsalmási Petőfi—Pécsi Bányász 3:1 (0:1). Bácsalmás, 1 500 néző, ve­zette: Majoros. Bácsalmási Petőfi: Nincsevics — Petries. Piókovics, Jádles — Böröcz, Eatioz — Szilá­gyi, Simity, Mezei, Severácz, Bor- csik. Pécsi Bányász: Kovács — Sértő, Szőke, Hudeez — Cz.ulcor, Varga — Kása, Pintér, Mezó, Kesz- ler, Gyurkó. A Bányász játéka az első félidőben szemre tetszetős volt. Lábról-lábra adogattak a pé­csi játékosok. A bácsalmásiak sokszor bele sem tudtak avatkozni a játékba. Kapu előtt azonban el­fogyott a pécsi csatárok tudomá­nya. Az első félidőben ugyan még lőttek egy gólt, a 6. percben Pin­tér szöktette Keszlert, aki közvet­len közelről a hálóba lőtt. A pé­csiek támadásaiban mind több lett az oldalpassz. Szünet után megvál­tozott a játék. Bácsalmás nagy becsvággyal rohamozott. Mezei gól­jával kiegyenlített a hazai csapat, majd Severácz révén két' gólt lőtt és ezzel a maga javára döntötte el a mérkőzést. A győztes csapat­ból Nincsevics. Szilágyi és Seve­rácz, a bányászcsapatból Szőke, Varga és Keszler játéka emelke­dett ki. Bázakerettyel Bányász—Pécsi Va­sas 3:0 (2:0). Pécs, Bőrgyár edző­pálya, 300 néző vezette: Bognár. A négy tartalékkal játszó pécsiek ellen meglepő, de kemény, lelkes játékukkal megérdemelt győzelmet arattak a bázakerettyel bányá­szok. Góllövők: Horváth. Fler- hendlich, Tamás n. Nagyatádi Kinizsi—Baltnkai Bá­nyász 4:0 <2H(). Nagyatád, 1 000 né- at; peaette: Both. Ilyen arányban is megérdemelt, biztos győzelmet szerzett a végig sportszerű mérkő­zésen a Kinizsi. Góllövők: Posta, Simon, Vucskics H., Kanizsai. Kaposvári MTE—Bajai Bácska 2:0 (2:0). Baja, 4 000 néző, vezette: Nagy L. A 10. másodpercben a bajaiak már kapufát lőttek. Ezzel azonban el is lőtték puskaporukat. A korszerűbben, keményen és len­dületesen játszó kaposváriak meg­érdemelten nyerték a rangadót. Góllövők: Papp és Jutási. Nagykanizsai Bányász—Simon­tornyal BTC 1:1 (1:1). Simontor- nya, 1 000 néző. vezette: Kulcsár. A bányászok már az első percben Mihalecz révén megszerezték a ve­zetést. Kondor révén a 25. percben egyenlítettek a hazaiak. A H. fél­idő változó játékot hozott. Igaz­ságos az eredmény, bár a tech- nikásabb nagykanizsaiak valami­vel jobbak voltak. Igen Jő játék- vezetés. Bajai Építők—Bonyhád 3:3 (2:0) Bonyhád, 1 300 néző, vezette: Papp ,T. Ragyogó, izgalmakban bővel­kedő mérkőzés. Mindkét csapat jó formában játszott. A 2:0-ás bajai vezetést a hazaiak 3:2-re megfor­dították. Góllövök: Ráplty I. (2). TekeJ, ületve Pataki, Major, Vá- radl. Kitűnő játékvezetés. Székesfehérvárt MAv Előre— Dombóvári VSE 2:0 (1:0). Székes- fehérvár, 1 500 néző, vezette: Csutl. tdényeleji mérkőzésen a nagyobb technikával rendelkező MAV Előre megérdemelten győzött. Góllövők: Nagy 2. Jók: Müller, Pál. Nagy. illetve Egyed. Halmost, Simon. Szekszárdi Petőfi—Pécsi BTC 1:1 (1:0). Szekszárd, 1 300 néző, vezet­te: Fenyvesi; Alacsonyabb safrreo­nalú mérkőzés, nagy iram végig. A 18. percben Cziráki a szekszár­diaknak szerezte meg a vezetést, amelyet Krausz révén a 60. perc­ben egyenlített a PBTC. NB m. Bajai Bácska Kaposvár P. Bányász Bajai Építők Bonyhád . Sz.-fehérváx Nagykanizsa Szekszárd Pécsi Vasas Pécsi BTC Simontomya Bázakerettye Bácsalmás Dombóvár Balinka Nagyatád Állása 16 11 2 3 30:14 24 16 10 3 3 44:18 23 16 11 1 4 39:20 23 16 9 2 5 37:21 20 16 7 4 5 23:25 18 16 6 5 5 30:22 17 16 6 5 5 33:29 17 16 7 3 6 27:28 17 16 7 2 7 24:25 16 16 5 6 S 15:20 16 16 5 5 6 21:26 13 16 6 2 8 29:29 14 16 6 1 9 30:44 13 16 4 2 10 15:35 10 16 3 1 12 13:37 7 16 3 ­13 14:31 6 DUNÁNTÚLI NAPLÓ a Magyar Szocialista Munkást Baranya megye) Bizottsága és a megyei tanács (apja Szerkeszti a szerkesztőbizotts; Felelős kiadó: Az MSZMP megyei oártbizotts Szerkesztőség és kiadóhlvata Pécs. József A. u. 10. T: lD-32. 1 (Urdetésfelvevő Iroda: Kossuth Lajos utca 12. Tel: 19 Terjeszti a Megyei Postahivat Hlrlaposztálya és a htrlao-kézbei Dostahivatalok. Előfizetés oostahtvataloknái és kézbesítőknél. Havi előfizetési dl: Ft. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály Ui l( Telefon: 30-37 Nyomdáén •«isi- Melles Re