Új Dunántúl, 1946. május (3. évfolyam, 98-121. szám)

1946-05-03 / 98. szám

SPORT Nem tudott győzni Baján Pécs válogatott csapata Pécs Baja 7:7 (5:1) Vezette: Firéayi Közel 2000 néző előtt iaz aláb­bi összcálflitáísbaii Alit ki Pécs válogatott csapata Baján: Jakab- ty — Kincsei, Solymár — Krivitz, Leipám I, Gulyás Pleiner, Spa­rer, Vidus, Keszlcr III, Bencze II. Pécs válogatott kezd és már a 6. percben Spárcr megszerzi a vezetést majd Vidus ér el gólt. A pécsi fölény tovább tart és a 17-ik percben Vidus újabb gól­iával 3:0-ra vezet Pécs. Baja szó­hoz sem jut. 21-ik percben Kri­vitz 18 méteres szabadrugiását 'nem tudja fogni a bajai kapus (4:0). Baja csak helyenkint jön fel, de eredménytelenül, mert Benczc II. góljával Pécs váloga­tott már 5:0-ra vezet. Kincsei vi­tatható ll-cst vét, amit Matos értékesít 5:1. Iil. félidőben Pécs visszaesik, Bajlai ifcltámad és egymás után éri . el a gólokat. Sorrend a kö­vetkező: Csiesko, Matos, Krivitz (11-es), Matos, Csiesko, Matos és végül Bódi saját kapujába fejeli Vidus lövését (7:7). Két ellentétes félidő. Az első félidőben Pécs, a H.-ikban Baja volt többet támadásban. Minden­esetre mi pécsi győzelmet vártunk — sajnos elmaradt. Jók: A pécsi csapatból Krivitz, Vidus, Matos, illetve Bódi (me­zőny legjobbja) Márton, Csisckó, Matos. Firényi gyengén vezette Vasárnap délután DVAC—BTG rangadó a Hun utcában. A pécsi 1. osztály rangadóját vasárnap csapatai a Hun-utcai sporttelepen, délután játszik le a DVAC—BTC A mérkőzés iránt nagy érdeklő­dés nyilvánul meg. * Kosárlabda. Vasárnap délelőtt háromnegyed 10 órai kezdettel ér­dekes mérkőzések kerülnek 'ebo- nyolításra. Először a Pius kölyök csapata játszik a Széchenyi kölyök csapatával. Utána a PÉAC II. férfi- csapata méri össze erejét a fiatal és lelkes Pius csapatával. Majd a PVSK—PEAC női csapatok mér­kőzésére kerül sor. Végül a jó for­mában lévő PVSK férfi játszik a PEAC férfi csapatával. Mindcnik mérkőzésen nagy küzdelemre van kilátás, éppen ezért az összecsapá­sok nagy érdeklődésre tarthatnak számot. * PVSK kerékpáros szakosztály f. hó 3-án, pénteken 6 órakor szakosztályi gyűlést tart. Tárgy: Székesfehérváron rendezendő or­szágos házak közötti versenyre benevezés. A versenyen csak a pénteki szakosztály ülésen bene­vező versenyzők vehetnek részt. Minden versenyző részéről a pon­tos megjelenést kéri a vezetőség. SZERKESZTŐSÉGI ÜGYBEN szíveskedjék tárcsázni A 29-49 TELEFONSZAMOT! Földmunkások és Kisbirtoko-. sok folyó hó 5-én 9 órakor tag­gyűlést tartanak. A kubikusok teljes létszámban való megjele­nése kötelező a Majláth-utca 7 számút ház ügyében. Házfelügyelők szabod szakszer­vezete taggyűlést tart folyó hó 5-én délelőtt 10 órakor a szak- szervezeti székházban (Széchenyi- tér 9.) Kérjük a tagok pontos megjelenését. fc&MÓM&SOi MÁJUS 3. PÉNTEK. 6.45: Hírek, műsorismertetés. 7.05: Reggeli zene. Hanglemezek. 8.00: Natter Nád Miksa. Kerté­szeti tanácsadó. 8.15: Rámszkij- Korszakov: Schererczade. Op. 35., a Philadelphiai Orch. vez.: Leo­pold Stokovski. Hanglemez. 9.00: A Budapesti Szalonzenekar játszik. 10.00: Hírek. 10.10: Operettrészle­tek. Hanglemezek. 10.30: Rádió­iskola. 22.50: Viola Rezső francia- ryelvű előadása: Budapest egykor és ma 12.00: Déli ahxangszó, hí­rek. 12.15: A Glissando jazzegyüt- tes játszik. 12.40: Angol film és színház. Előadás. 13.00: Vikár György kamaraegyüttese játszik. 13.35: Faragó László egy. m. tanár: A gyermek felfedezése. 13.50: Rossini: A szeviilai borbély — -nyitány. Hanglemez, 14.00: Hírek. 14.10: Vöröskereszt közlemények. 14.20: Ahol a jövő művészeit ne­velik. Közvetítés a Képzőművészeti Főiskoláról. Vezeti: Pogány ö. Gábor. 14.35: Roíhfeld Gábor hege­dül, zongorán kiséri: Petri Endre. 15.00: Hanglemez. 15.15: Rádió­iskola. 15.55: Műsorismertetés. 16.00: Hírek, a Főváros Népműve­lési Központ közleményei. 16.10: Fiatal költők: Nemes Nagy Ág­nes és Pilinszky János verseit el­mondja Várkonyi Zoltán. 16.25: Kerényi György énekel, kíséri Páz­mány György. 16.45: Szakszerve­zeti tanácsadó. Forgács Pál. Ho­gyan dolgozik a Szakszervezet. 17.00: Szakszervezeti híradó. 17.10: Waidbauer—Kerpely vonósnégves játszik. 17.50: Mozart: Nyitány olasz stílusban. Hanglemez. 18.00: Hírek. 18.00: Vöröskereszt közle­mények. 18-15: „Híres utazók nyo­mában". Dr. Révai József egy. m. tanár előadása: Priszkosz rétor uta­zása. 1900: A Rádiózenekar játszik, vezényel: Veress Sándor és Ko­mor Vilmos Közreműködik: Szolt- sányi György zongoraművész. 20.00: Hírek, sporthírek. 20.20: Po­gány László jazz-dalokat énekel, két' zongorán kíséri Gyulai Gaál János és Hajdú István. 20.50: Hí­rek és krónika orosz nyelven. 21.00: Műsorismertetés. 21-05: Vö­röskereszt közlemények. 21.15: Bethlen Oszkár: A felszabadult Lengyelország. 21-30: Karády Ka­talin verseket mond. 21.50: Hírek, és krónika angol nyelven. 22.00: Hírek. 22.20: Amerikai haugleme. zek. 22.50: Hírek és krónika fran­cia nyelven. 23.00: Napi hírössze­foglaló. 23.10: Uádiókereső-hírszol- gálat. mérkőzést. Nagy gólarányu győzelem ellenére gyengén játszott a PVSK PVSK—Dózsa 13:2 (2:2) Néző: 2000 Vezette; Skuttéi PVSK: Vécscy — Namási, Ba-"*Soós rúgja be a 15-ik gólt 13:2. A Pécsi VSK győzelme ellenére lassa — Szabó, Horváth, Stifter -- Zombori, Meggyes, Iván, Nagy IL, Oapirán, Almási. I. félidő első percében a Dózsa feltűnően jól és gyorsan mozog de mégis a PVSK jut vezetéshez a 19. percben Vezér egyéni ak­ciójából-. 1:0. Majd a 26 percben Meggyes—Zombori és Soós össz- játékát Soós értékesíti 2:0. Ezután a Dózsa feljön de támadása ered­ménytelen marad. 40 perc. Tamási közel érinti a labdát 16-on belül, bíró 11-est ítél. Nagy II áll neki é$ a jobb első sarokba továbbítja a labdát. 2:1. Majd a 44. perc­ben Almási egyéni akciót indít. Vécsei verve volt 2:2. II. félidő. PVSK rákapcsol 12. percben Zombori, Soós, Molnár összjáték, Molnár értékesíti 3:2. -14. perc. Vezér sebesen lefut, be­adását Molnár laposan lövi a ka­puba 5:2. — 25. perc. Kamarás leséiül és kiviszik a pályáról nem is tér vissza. Ezután gólözönnel árasztják el a Dózsa kapuját a PVSK csatá­rai. 26. perc Soós rúg gólt 6:2, 27. perc. Soós 7:2, 32. pere. Megy- gyes 8:2, 34. pere Soós 9:2, 36. perc Zombori 10:2, 38. perc. Ve­zér 11:2, 39. perc bitó 11-est itél és Horvát értékesíti 12:2, 42- perc 1 asztali tenisz Kedden délután a második for­dulóval fejeződött be a Zsolnay- Kupa diákserleg mérkőzések asz­tali tenisz versenyének második, azaz Utolsó körmérkőzése. A Verseny szép és nívós játékot ho­zott. A két forduló összesített eredményei alapján csapatver­senyben 1. Toldy—Marton Cisz­terci gimn. 20 p. 2. Széchenyi gimn. W p. (Halász—Rácz) 3. Pius gimn. 10 p. (Elekes—Sütő). 4 Ipariskola 6 p. (Grünvald— Leipjám). 3. Tanítóképző 4 p. (Geosits—Ma-kár). Egyéniben: 1. Toldy Cisztcr. 2. Marton Ciszter. 3. Halász Széchenyi. 4. Elekes Pius. Párosban: 1. Toldy—Marton Ciszter 2. Halász Rácz Széchenyi. 3. Elekes—Sütő Pius. 4. Grün­vald—Leipám Ipari. — Részletes eredmények a második forduló­ban: Ciszter—Pius 3D, Ipari—Szé­chenyi 3:1, Széchenyi—Pius 3:1; Tanitóképző—Ipari 2:3, Ciszter— Tanítóképző 3:0), . Széchenyi— Ciszter 3:2, Pius—Tanitóképző 3D, Széchenyi—Tanitóképző 3:1, Ciszter—Ipari 3:0. Hétfőn délután tartotta a Cisz­terci gimnázium asztalitenisz szak osztálya az intézet 1946 évi asz­tali tenisz bajnokságát. 1. Toldy VI. o. 2. Marton VIII o. 3. Vass VIII. o. 4. Perlaky Vili o. A Zsolnay-Kupa állása: 1. Ipar­iskola 23 p. 2. Ciszter 20. p. 3: Széchcniy gimn. 20 p. 4. Pius gimn 19 p. 5. Tanítóképző 18 p. í A PVSK első és második csa­pat pénteken délután 4 órai kez­dettel edzést tart. Kérik a játé­kosokat, hogy teljes számban je­lenjenek meg. Edzés után játékos értekezlet lesz. RANGADÓ BAJNOKI MÉRKŐ­ZÉS A HUN-UTCÁBAN Vasárnap délután 5 órai kez­dettel rendezi. ® BTC a tavaszi idény legizgalmasabb összecsapá­sát a DVAC—BTC bajnoki mér­kőzést. A bajnokság szempontjá­ból a mérkőzésnek igen nagy je­lentősége van,, mert ij ölen leg a *BTC csak két ponttal áll a DVAC mögött a bajnoki tabellán. Mind­két csapat kitűnő formában és magy gólaránnya'l győzött vasár­nap, úgyhogy vasárnap két első- vonalbeli együttes igen szépnek Ígérkező küzdelmének lehetünk tanúi. A mérkőzés kánt sport­körökben igen nagy érdeklődés mutatkozik, mert egy ilyen béke­beli nívójú rangadó összecsapás mindig nagy közönséget vonz. A mérkőzést megelőzőleg fél 3 óra­kor a BTC II. a Sásdi MSE csa­patával játszik bajnoki mérkő­zést. , NŐI KÉZILABDAMÉRKÖZÉS VASARNAP A BTC nemrég alakult és a budapesti Elektromos ellen hus- vétkor szépen, szereplő női kézi- JabdaesapatH vasárnap a DVAC -BTC mérkőzés előtt 4 órai kez­dettel a Seombathclyi BUSE női kéziilflbdacsapatával' játszik. A bőrgyárink szorgalmasan készül­nek a mérkőzésre, mert a szom­bathelyiek híre mér eljutott Pécs­re is. Nemzeti sportérdek, hogy a dolgozók! minél nagyobb töme­ge kapcsolódjék be a sportba, ép­pen ezért örömmel üdvözöljük a BTC női csapatának lelkesedését, hogy ezt az új sportágat Pécsett meghonosítóm igyekszik.. gyengén, lélek és szív nélkül ját­szott mindvégig, dacára annak, hogy gólarányban győztek, nagy >n elszomorító, hogy egyes PVSK játékosok milyen gyengén játszot­ták. Hol van a Csepel elleni lel­kes gárda? Sajnos ilyen játék után sok reményünk nincs, hogy a PVSK bent marad az első öt kö­zött. Egyénileg a PVSK-ban: Véesei- nck nem volt dolga. Tamási nem fogta a szélsőjét, Balassa rém könnyelmű volt, Szabó mint jobb hajf nehezen találta fel magát, Horváth sem csinált sokat, cen­tere mindig szabadon állt, az újonc Stifter nem vált be, Zom­bori nagyon rósz formában van. Meggyesre rá lehetett ismerni, Soós akart, de nem volt partne­re, Molnár egy-két szép labdával jó helyzetbe hozta a szeles ve­zért, akitől újból többet vártunk, mert a gólján kívül nem csinált semmit. A Dózsa az első félidőben- jó volt, de ia> szünet után kifáradt és nem tudta feltartani a PVSK gyenge támadásait. A Dózsából Kamarás, Nagy II. játéka érdemel dicséretet. H. B. Bo torok, szőnyegek, íestményei) értéktárgyai' értékesitésÁt vállal» MIKLÓS JÓZSEF LAKBERENDEZ Ő, SzéchenvS-tér 16 s*J az tJ 8IMHIH Kimiiil Pécs, Kossuth Lajos-út 4 * (POHLI MELLETT.) (Volt Király-utca) TeU 24-# Ma, pénteken délután 6 órakor a központi pártkázban (Rákóc/.i-útl orvos-aktívát tartunk. A fontos tárgysorozatra való tekintettel nyomatékosan kérjük az orvoselv. társak teljes számban való és pon. tos megjelenését. Ma, pénteken este 7 órakor pártnapi előadó aktivát tartunk a Rákóczi-üti pártházban. Meg­jelenés kötelező. IFJÚSÁGI SZEMINÁRIUM A központi pártvezetőség fel­hívja az ifjúsági párttagok fi­gyelmét. hogy pénteken délután 7 órakor szemináriumot tartunk a részükre. Kérjük az ifjúságot, hogy minél nagyobb számban je­lenjenek meg. , PÉCSI KERESKEDŐK Hí FÜSZERKERESKEDÖK FIGYELMÉBE A Pécsi Kereskedők Testületé füazerszakosztályi elnöksége fel­kéri tagjait, hogy a ma délután fél 4 órakor tartandó ülésen teljes számban jelenjenek meg. A villanyszerelőipari szakcso­port folyó hó 3-án, pénteken dél­után 5 órakor fontos ügyben tag­gyűlést tart, melyre az Elnökség teljes számú megjelenést kér. A cipészipari szakcsoport folyó hó 3-án, pénteken délután' 6 óra­kor taggyűlést tart. A KISIPAROSOK ÉS KISKERES­KEDŐK SZABADSZERVEZETÉNEK KÖZLEMÉNYEI Minden tag i. hó 10-ig saját ér­dekében fizesse be a tagdíjat. Tag, díj: négy újság mindenkori ára. F. hó 4-én, szombaton délután 5-kor vezetőségi és választmányi ülés. A tárgy fontosságára való tekintettel minden vezetőségi és választmányi tag pontos megje­lenése kötelező. SZÍNHÁZI MÜSOB: Pénteken este lüi3 óralto1­détszerelem. Szombaton este Ml 8 óraion détszerelem. Vasárnap délután 4 örak«r:' détszerelem. Vasárnap este \í8 órák®11 détszerelem. Binger vilin* aranyműves-m^ aranyét legtöbbet * Bajcsy Zsilinszky-^ Telefon: 1^ MEGBÍZHATÓ bej# vonalra, vagy 15-re Politzer-üziet, Király-utca 3^ ÉRTÉKTÁRGYÁT orŰ> aranyát és ezüstjét csak rép ’ bízható szakembernél értél- saját érdekében. Stela*? J: órás és ékszerkereskedő * «tea 4. . ADOPENGÖ, arany-. kalória-árfolyamok, fizetés«1' táblázat kapható minden kereskedésben és Rákóczi I*' dában. ARANYÉ brilliants« használt órát, magas érőn 1, KLEIN AND® órás és ékszerest Kirsl^jj In« tűm írt t'Jü.000 pcagt, ' , Maegj Maakaesy Mlktly.it«« JJLi Talaioa; It-tt. Kiadóhivatalt *■ Mihály atea «*. nám. Tálát»» ftaurkeaztói Kérte «7- w'\| Palalteurkaiztö: Ssfa 3**,j ftlalSs kiadó <a ayomd»'*** • ■ a a ■ • r **v*,*d* tr t * Már átköltöző új helyiségébe az Új Dunánk kiadóhivatala és az Üj Dunánk könyvesboltja KOSSUTH L.-ut; szám alá, Pohli csemegeüzlet iDeJ Kiadóhivatal telefonja: 20*5' Könyvesbolt telefonja: 24*®^