Délmagyarország, 1999. szeptember (89. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-20 / 219. szám

HÉTFŐ, 1999. SZEPT. 20. A DÉL SPORTJA III. Csongrád, HFC: 6-ásos támadók labdarúgó NB III Az NB lll-as labdarúgó­bajnokság Alföld-csoport­jában a forduló divat­eredménye a 2-1 volt, összesen öt találkozón született ilyen végered­mény. A megyei csapatok közül a Csongrád és a Vásárhely egyaránt hat találatig jutott, a Makó vesztett állásból fordított, míg az Algyö Hajóson ve­reséget szenvedett. Kerekegyháza­Hódmező­vásárhelyi FC 2-6 (l-l) Kerekegyháza, 300 néző. Vezette: Nagy S. Kerekegyháza: Fehér ­Bodor, Kecskeméti, Török, Lovas - Kánisz (Tímár), Gazdag, Hugyecz Gy. (Put­tón), Virág (Börönte) - Ju­hász, Hugyecz A. Edző: Nagy János. HFC: Kovács K. - Ka­zán, Erdei, Borbás Zs. ­Szűcs R. (Huszár), Szrenka (Fazekas), Csehi, Balogh L. (Kovács T.), Molnár Z. ­Varga, Pálinkó. Edző: Hi­mer István. Gólszerzők: Kánisz, Ju­hász, ill. Varga (2), Pálinkó (2), Balogh L„ Kovács T. Az első félidőben csapni­való teljesítményt nyújtottak a bajnokság élcsoportjához tartozó vendégek. Ennek el­lenére a 15. percben Balogh L. révén megszerezték a ve­zetést, ám tízfferccel később a lelkesen küzdő hazaiak egyenlítettek. A szünetben alapos fejmosást kaptak a HFC játékosai, s ennek hatá­sára, a második félidőben helyenként nagyszerűen ját­szottak. Főként a két csatár, \ Pálinkó és Varga volt ele­thében, velük egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a ke­rekegyházi védők. A vásár­helyiek a fölényes győzelem ellenére sem lehetnek mara­déktalanul elégedettek, hi­szen kicsit jobb összpontosí­tással akár még nagyobbá te­hették volna a különbséget. Himer István: - A védel­münk teljesítménye számom­ra érthetetlen és a támadá­sok befejezésénél is lehet még javítani. Jók: Gazdag, Juhász, ill. Varga, Pálinkó, Csehi, Ba­logh L„ Kovács T. Ifjúságiak: Kerekegyháza­Hódmezővásárhelyi FC 0-5 K. T. Makó FC­Kisújszállás 2-1 (0-1) Makó, 600 néző. Vezette: Schneider. Makó: Ménesi - Szabó N., Dálnaki, Magyar, Szabó B. - Sümeghy, Ferenczy, Kondacs (Pataki), Kis ­Szűcs (Papp), Martonosi (Klucsó). Edző: Kolozsvári János. Kisújszállás: Gál - Maj­láth, S. Nagy, Kállai - Kása (Porcsák), Németh (Kocsis), Csillag, Kádár (Molnár), Horváth - Balog, Iodi. Edző: Kádár József. Gólszerzők: Kis, Fe­renczy, illetve Horváth. A Makó FC ugyan többet kezdeményezett ellenfelé­nél, de játékából hiányzott az átütőerő. Amíg a hazaiak alig tudtak helyzetbe kerül­ni, addig a vendégek három­szor is könnyedén jutottak át a makói védelem jobb olda­lán, s ezekből az utolsó le­hetőséget gólra váltották. A fordulás után újult erő­vel rohamozott a Makó, s miután kimaradt egy óriási helyzet, Kis Krisztián várat­lanul, mintegy 40 (!) méter­ről, kilőtte a bal sarkot. Jel­adás volt ez a Maros-parti­aknak, mert ettől kezdve a Kisújszállás gyakorlatilag a saját kapuja elé szorult, s gyorsan megkapta a máso­dik gólt is. Ezt követően számtalan lehetősége volt Szűcséknek, hogy „kiütés­sel" küldjék haza ellenfelü­ket, ám vagy Gál védett óriá­si bravúrral és szerencsével, vagy a kapufa mentett. Vég­eredményben a Makó meg­érdemelte a győzelmet, ám saját magának tette nehézzé azt. Kolozsvári János: - Re­mélem, ezzel a győzelemmel végre megindulunk felfelé, és tudásának megfelelően szerepel majd a csapat. Jók: Szabó B„ Magyar, illetve Gál. Ifjúságiak: Makó FC-Kisújszállás 1-2 R. B. Csongrádi ÉSSE­Mélykút 6-0(4-0) Csongrád, 800 néző. Ve­zette: Scsitovics. Csongrádi ÉSSE: Soós (Bíró) - Balla, Trninics, Karsai, Tóth-Kovács - Bar­na, Szarvas (Jernei), Koncz, Kulacsik - Lapsánszki (Ba­bos), Fórizs. Edző: Szergej Kuznyecov. Mélykút: Vasuth ­Schindler, Babó, Kárász, Iváncsán - László, Fekete, Nuszpl Z., Kovács - Margit (Piegel), Fenyvesi. Edző: Raffai Rudolf. Gólszerzők: Fórizs (3), Barna (2), Szarvas (1 l-es­ből). A 15. percben Lapsánsz­ki a bal összekötő helyéről ívelt középre, és a labdát Barna felhőfejessel juttatta a mélykúti hálóba. Öt perc múlva a bal oldalon felfutó Kulacsik emelt át a kifutó mélykúti portáson, és Fó­rizs az üres kapuba fejelt. A 33. percben a Fórizs buk­tatásáért megítélt jogos büntetőt Szarvas értékesí­tette, majd a szünet előtt Fórizs ravaszul perdített a hálóba. A második félidőben folytatódott a csongrádi gólgyártás. Előbb Barna az 55. percben szögletből fe­jelte az ötödiket, majd nem sokára Fórizs szerezte meg a hatodik találatot. A csong­rádiak fölényére jellemző az egész mérkőzésen, hogy még a cserekapusnak is szinte csak a hazaadások adtak munkát. Szergej Kuznyecov: ­Parádés focit játszottunk a hálás közönségünknek. Jók: Balla, Tóth-Kovács, Barna, Koncz, Fórizs, ill. Vasuth. Ifjúságiak: Csongrádi ÉSSE-Mélykút 2-0 R. J. Hajós-Algyő 2-1 (l-l) Hajós, 400 néző. Vezette: Gyekiczki. Hajós: Székely - Nagy, Fuszenecker, Rácz - Huber, Hepp, Sztankov, Pechtinger, Tamási - Hangya, Gombkö­tő (Pesti G.). Edző: Baráko­vics István. Algyő: Halász - Koncz (Rau), Bóka, Jójárt, Angeli ­Takács G., Krajczár, Takács Z„ Tóth A. (Szélpál) - Tóth Á., Dóra (Varga). Játékos­edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Hangya, Sztankov, ill. Krajczár. A kiegyenlített első félidő 33. percében szerezték meg a vezetést a vendégek. Ekkor Takács G. egy kontratáma­dásból elfutott a jobb olda­lon, és beadásából Tóth Á. Krajczár elé passzolt, utóbbi pedig 10 méterről a hálóba lőtt. A találat után, a közép­kezdésből Hangya 16 m-es lövésével rögtön egyenlítet­tek a hazaiak. A második fél­időben a Hajós irányította a játékot, és a 62. percben óri­ási védelmi hibából, Sztan­kov közeli találatával a veze­tést is megszerezték. A al­győiek ismét tízen fejezték be a találkozót: a 71. perc­ben Jójárt kapta meg máso­dik sárga lapját, ami után a piros következett. A hazaiak nagy akarással játszottak, és megérdemelt a sikerük. Takács Zotán: - Végre vezettünk, mégsem nyer­tünk. Jók: Sztankov, Hepp, Ta­mási, ill. Krajczár, Takács Z. Ifjúságiak: Hajós-Algyő l-l M. J. A forduló további ered­ményei: Martfű-Dömsöd l-l, Gyoma-Jamina 1-2, Szajol-Battonya 2-1, Ör­kény-Békés 1-2. A bajnokság állása 1. Csongrádi ÉSSE 7 ( 1 0 23-4 19 2. HFC 7 5 1 1 16-4 16 3. Szajol 7 5 1 1 17-6 16 4. Békés 7 4 2 1 17-8 14 5. Dömsod 7 3 2 2 16-13 U 6. Makó 7 3 1 3 13-13 10 7. Mélykút 7 3 1 3 10-15 10 8. Martfű 7 2 3 2 13-11 9 9. Örkény 7 3 0 4 13-14 9 10. Jamina 7 3 0 4 7-10 9 11. Hajós 7 3 0 4 9-15 9 12. Kisújszállás 7 2 2 3 11-8 8 13. Algyű 7 2 2 3 14-17 8 14. Kerekegyháza 7 2 0 5 11-27 6 15. Gyoma 7 1 1 5 8-20 4 16. Battonya 7 0 1 6 3-16 1 A következő forduló pá­rosítása, szeptember 25., 15.30 óra: Jamina-Martfű, Algyő-Szajol, Batto­nya-Makó. Szeptember 26., 15.30: Csongrád-Ke­rekegyháza, Mélykút-Gyo­ma, Dömsöd-Hajós, Kisúj­szállás-Örkény, Bé­kés-HFC. Osztálykülönbségek A szegedi Szőcs (fehér sapkában) mintha rácsodálkozna a labdára, pedig rögtön felismerte, hisz egyszer a kapuba is betalált a játékszerrel. (Fotó: Gyenes Kálmán) vízilabda Az OB l/B-s férfi vízi­labda-bajnokságban me­gyei rangadót rendeztek, mely csak a nevében bi­zonyult méltónak az előb­bi titulusra, a Szeged ugyanis fölényes maga­biztossággal (13—5) verte a HVSC-t. A szentesiek idegenben szerepeltek, s a tenger istenét (Neptun VSC) halandóvá (15-7-re nyertek) tették. Tabán Trafik Szeged­Hódmezővásárhelyi VSC 13-5(3-0,6-10-1,4-3) Újszegedi Sportuszoda, 150 néző. Vezette: Urbán, Pengő. Szeged: TÓTH I. - MÓD P. 5, Kresák 2, dr. Török 1, Balla, Éles 1, Weszelovszky 1. Csere: Csapó, Szőcs 1, VARGA P. 2, Zsarkó, Sabics, Varga A., Barát (kapus). Megbízott edző: Éles Vilmos. HVSC: dr. Bólya - Fábián, Avar, Andó, DR. VÖRÖS 3, Király 1, Vékony 1. Csere: Babay, Donauer, Rácz T„ He­gedűs. Edző: Pánczél Tamás. Gól - emberelőnyből: 6/4, ill. 1/0. Négy méteresből: -, ill. 1/1. A vásárhelyiek eléggé bá­tortalanul kezdtek, s ezt a ha­zaiak kíméletlenül kihasznál­ták. Dr. Török előbb ugyan még a kapufát találta telibe, ám Mód és Varga P. centerből lőtt góljaival már az első ne­gyed után megnyugtató előnnyel rendelkezett a Sze­ged. A második 7 percben to­vább növelték előnyüket; he­lyenként látványos játékkal, könnyedén találtak a hálóba és a vendégeknek főként Mód semlegesítése okozott meg­oldhatatlan feladatot. A HVSC első góljára több mint tíz percet kellett várni, ekkor dr. Vörös lövése talált utat a kapuba. A fordulást követően a tetemes előny birtokában egyre könnyelműbbé váltak a házigazdák és dr. Bólya telje­sítménye is sokat javult. Igaz, ebben némi szerepe lehetett annak, hogy a - külföldi el-„ foglaltság miatt hiányzó ­Pozsgay Zsolt helyettese, Éles Vilmos mindenkinek lehető­séget adott a bizonyításra. Az utolsó negyedre ismét össze­kapták magukat a pályavá­lasztók, habár ez a játékrész viszonylag kiegyenlített küz­delmet hozott. Ekkor a véde­kezésre már egyik oldalon sem ügyeltek különösebben, s a záró szakasz gólpárbajából is Kresákék kerültek ki győz­tesen. Összességében a min­den csapatrészben jobb szege­di gárda ilyen különbséggel is megérdemelten nyert, a rossz napot kifogó és bátortalanul pólózó Vásárhely ellen. Éles Vilmos: - A jó kezdés után kiengedtünk és nem vol­tunk eléggé frissek. Pánczél Tamás: - Az első két negyedben rosszul játszot­tunk, ám a térfélcserét követő­en már akadt néhány biztató momentum csapatom produk­ciójában. K. T. Neptun VSC-Bertók SC Szentes 7-15(1-3,2-5,0-4,4-3) Budapest, 50 néző. Vezette: Juhász, Martinovics. Bertók SC: Bús - Zentai, MELKHUN 2, BERTÓK GY. 2, Hyc 1, Piti 3, OROSZ 4. Csere: Puskás, Magyar 1, Ju­hász 1, Matajsz, Dallos 1. Edző: Pásztor Antal. Gól - emberelőnyből: 5/1, ill. 3/2. A másodosztályú férfibaj­nokság második fordulójában, a szentesi Bertók SC ismét a fő­városban szállt vízbe, ahol a meccs első gólját Hyc megú­szás után ívelte a Neptun háló­jába. A Kurca-parti gárda jobb oldala maradt továbbra is tá­madásban, s a szintén balkezes Bertók Gyula duplájával, már az első negyed közepén három­gólos előnyhöz jutottak a ven­dégek. A második negyedben Piti és Orosz iratkozott fel a góllövőlistára, s pillanatokon belül 1-6-ot mutatott az ered­ményjelző. Fordulás után is re­mek labdaszerzésekkel brillí­roztak a Bertók SC fiataljai, míg a rutinos játékosok, Orosz, Melkhun és Piti, rendre kihasz­nálták a ziccereket. A mérkőzés végeredményét az első OB I/B­s mérkőzésén szereplő Magyar iszonyatos bombájával állította be. A második forduló után, a Bertók SC vezeti a tabellát, az azonos pontszámú Tabán Tra­fik Szeged gárdája előtt. Pásztor Antal: - Elöl me­gint semmi hiba, hátul viszont ismét bosszantó figyelmetlensé­gekből kaptuk a gótokat. A Bertók SC Szentes csapa­ta az első hazai mérkőzését szeptember 25-én (szombaton), 16 órától játssza a Kecskemét ellen, majd másnap Budapestre utazik a forduló rangadójára, az OSC-hez. R. J. úsxús Munkatársunktól A hét végén rendezték meg első Universitas Sportfesz­tivált a Szegedi Kajak-Kenu Sportegyesület vízitelepén. Az egyetemek és főiskolák verse­nyében a JATE végzett az élen. A második a SZOTE Első a JATE lett, míg a harmadik és negye­dik helyen a JGYTF és a SZÉF osztozott. A szervezők köszönetet mondanak dr. Al­mási Tibornak és prof. dr. Te­legdy Gyulának, a JATE, ill. a SZOTE oktatási rektorhelyet­teseinek, Szabó József főszer­vezőnek és az eseményt sze­mélyes jelenlétükkel is meg­tisztelő JATE-s testnevelő ta­nároknak, az összes résztve­vőnek, a támogatóknak és az SZKKSE-nek. Munkatársunktól Harmadik alkalom­mal rendezték meg Szentes meghívásos or­szágos úszóversenyét, a Hungária Biztosító Rt. vándorserlegéért. Több száz „kicsi" gyűlt össze Szentesről és környéké­ről. A viadal a 100 m-es női és férfi gyorsúszással kez­dődött, Risztov Éva és Bes­senyei Tamás részvételével. Ezen számokban a szentesi női és férfi vízilabdázók is elindultak. A leggyorsabb­nak járó különdíjat Horváth István, a Kontavil Rt. vezér­igazgatója adta át Tari Györgyinek, illetve Molnár Dávidnak. Ezután az 1986 és 1992 között születettek versenye következett, az olimpiai reménységeké. Eredmények. Férfiak, 100 m gyors: 1. Molnár Dá­vid, 2. Bessenyei Tamás, 3. Fekete András (mindhárman Szentes). Fiúk, '86-os kor­osztály, 100 m gyors: 1. Ka­Óvodától ax olimpiáig tona Gergő, 2. Ambrus Gá­bor (mindkettő Hódtáv), 3. Gyovai Balázs (Csongrád). 100 m pillangó: 1. Katona, 2. Gyovai, 3. Ambrus. '87­es korosztály, 33 1/3 pillan­gó: 1. Marton Péter (Hód­táv), 2. Horváth Alex (Csongrád). '88-as korosz­tály, 100 m mell: 1. Szabó Tamás, 2. Bódai Zoltán (mindketten Hódtáv) 3. Kó­kai Gábor (Csongrád). 100 m gyors: 1. Szabó, 2. Kertes Máté (Szentes), 3. Horváth Ferenc (Csongrád). '89-as korosztály, 100 m gyors: 1. Jákri Dániel (Hódtáv), 2. Kertes, 3. Szegi Zoltán (Csongrád). 33 1/3 pillangó: 1. Járki, 2. Szegi, 3. Kertes. '90-es korosztály, 33 1/3 gyors: 1. Herczeg András (Hódtáv), 2. Brezovai Zol­tán (Csongrád), 3. Kenéz Bence (Hódtáv). '9l-es kor­osztály, 33 1/3 mell: l.Gálfi László, 2. Kádár József (mindketten Szentes), 3. Bánfi Péter (Hódtáv). 33 1/3 gyors: 1. Gálfi, 2. Kádár. 33 1/3 hát: 1. Kenéz Bence, 2. Tóth Tamás, 3. Herczeg András (mindhárman Hód­táv). '92-es korosztály, 33 1/3 mell: 1. Máté Dániel (Csongrád), 2. Horváth Zol­tán (Szentes). Nők, 100 m gyors: 1. Risztov Éva, 2. Csernák Mariann, 3. Lukács Lilla (mindhárman Hódtáv). Lányok, '86-os korosztály, 100 m gyors: 1. Schéda Ale­xandra (Hódtáv), 2. Berezeli Anett, 3. Fazekas Petra (mindkettő Szentes). 100 m pillangó: 1. Schéda, 2. Bere­zeli, 3. Korom Renáta (Hód­táv). '87-es korosztály, 33 1/3 pillangó: 1. Dósa Rácz Kitti (Szentes), 2. Brezovai Dorottya (Csongrád), 3. Fa­zekas Petra (Szentes). '88-as korosztály, 100 m mell: 1. Brezovai, 2. Samu Kata (Szentes), 3. Zaveczki Ivett (Szentes). 100 m gyors: 1. Zaveczki, 2. Dósa, 3. Brezo­vai. '89-es korosztály, 100 m gyors: 1. Kurucz Anikó (Szentes), 2. Hrabovszki Tünde, 3. Sallai Ágnes (mindkettő Hódtáv). 33 1/3 pillangó: 1. Horváth Ágnes (Hódtáv), 2. Ujszászi Ildikó (Csongrád), 3. Hrabovszki. '90-es korosztály, 33 1/3 gyors: 1. Polyák Edina (Szentes), 2. Ujszászi Ildi­kó (Csongrád), Sódar Aliz (Hódtáv). 33 1/3 hát: Os­kovits Adrienn (Hódtáv), 2. Polyák, 3. Sodar. '9l-es korosztály, 33 1/3 mell: 1. Hegedűs Petra (Hódtáv), 2. Kertes Anna, 3. Gyovai Boglárka (mindkettő Csongrád). 33 1/3 gyors: 1. Hegedűs, 2. Kertes, 3. Gyovai. '92-es korosztály, 33 1/3 mell: 1. Gilicze Tí­mea (Csongrád), 2. Beleon Zita (Szentes), 3. Vitnai Dalma (Hódtáv). Váltók, 6x33 1/3 m fiú gyors vál­tó: 1. Hódtáv SE, 2. Csongrád, 3. Szentes. 6x33 1/3 m leány gyors váltó: 1. Szentes, 2. Hódtáv, 3. Csongrád. A pontverseny végered­ménye: 1. Hódtáv SE 227 pont, 2. Szentes Városi Úszóklub 200, 3. Csongrád Idegenforgalmi SE 164.