Délmagyarország, 1995. október (85. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-09 / 237. szám

Mit üzent Nyári Sándor Bcizeknek? Nyilatkozni, kérem, tudni kell. Ezt azóta vallom, mióta nyolcadikos koromban olvastam néhányszor zseniális edzőink barátságos és tétmérkőzések után elengedett, roppant fejlett képzelőerőről árulkodó mondatait. A „Megérdemelt győzelmet arattunk" és a „Szerencse is elpártolt tőlünk" típusú megállapí­tások kényszerű tanulmányozása után valóságos gyöngyszemnek számított a Medikémia Szeged röp­labdamágusának szombat este megfogalmazott üze­nete, melyben Nyári Sándor egyenesen az immáron 50 éves Buzek Lászlónak ajánlotta fiai diadalát. Szögezzük le: ezt a tulajdonképpen kedves meg­emlékezést azért nem muszáj szó szerint venni. Hiszen Nyári mester gesztusában - a tiszteletre méltó figyelmességen kívül - alighanem az is szere­pet játszott, hogy egykori zseniális csapattársával lehetőleg ország-világ előtt közölje: Lacikám, ha ed­dig nem tűnt volna fel, a mai magyar röplabda már nem hajdani közös szerelmünkről, a Csepelről szól, hanem csakis az én tanítványaimról. Azokról a srá­cokról, akik immáron idegenben is képesek bárkit 3:l-re megverni... Az a bizonyos 50 esztendő persze ettől függetle­nül nagyon szép kor. R. J.A. / Fényes siker a Bajnokok Csarnokában Csepel SC—Medikémia Szeged 1:3 I. játszma (31. perc): Gyors szegedi pontok vezet­ték be a mérkőzést, s a büfé­ben kortyolgató szurkolók csak 6:2-es Tisza-parti siker­nél kapcsolódtak be a küzde­lembe. Negyedórányi adok­kapok utáni játékban egyen­lítettek a vasgyáriak, azt kö­vetően pedig felváltva sze­reztek pontokat Lisziék és Schildkrauték 10:10-ig. A magassági fölényben lévő vendégcsapat hálójátékkal próbálta döntésre vinni a dolgot, melyet ritmusváltás­sal abszolváltak is (0:1). II. játszma (29. perc): Kimondottan élvezetes volt a folytatás Szabó Kálmán és Tomanóczy Tibor jóvoltából. Egyszerűen nem tudtak hi­bázni, s 13:13-ig „hátukra" vették csapatukat, majd a ve­gyész Somodi rövidzárlatát követően a fővárosiak egyenlítették hátrányukat (1:1). III. játszma (22 perc): Itt dőlt el a mérkőzés sorsa. Ugyanis a Nyári-Nusser álompáros edző kettős cserét hajtott végre. Somodi és Csí­kos helyére parkettára küldte a pihent Takácsot és Hul­mannt 6:6-nál, s nem egész tíz percet kellett várni ahhoz, hogy az eredményjelző 7­15-öt mutasson (1:2). IV. játszma (26. perc): Ez volt az a játszma, amikor a csepeliek mindent egy lap­ra tettek fel a siker érdeké­ben. Hosszú percekig egy pontnál egyik csapat sem tu­Óriási várakozás előzte meg a Tisza­parti bajnok és kupa­győztes „szigetorszá­gi" vendégszereplését. Az előzmények sem mindennaposak vol­tak, hiszen a Nyári-ta­nítványok közül hi­ányzott a visszavonult tinédzserkorú bal ke­zes bombázó Polgár, a Csepelnek kölcsön adott tékozló fiú: Rácz, s csak a jelenlé­tével tüntető, vállsérü­léssel bajlódó csapat­kapitány Petheő. Ettől függetlenül Nyári Sándor vezetőedző op­timista volt... „Csepel­re járni számomra mindig felemelő érzés, hiszen nevelő egyesü­letemhez érkeztem, s tudom, vendégjáté­kunk mindig élmény a röplabdára fogékony nézőknek" - vallotta be elérzékenyülve a bajnokcsapat mestere. dott elhúzni a másiktól. Szenzációs „légipárbaj" ala­kult ki a zsúfolt teremben, látványos „szőnyegbombá­zásokkal" fűszerezve, mely labdamenetekből egyik fél sem tudott előnyt kovácsol­ni. Forgás forgást követően a rutin, a tudás s az idegenlé­giós Melnicsuk „hirtelen" feltámadása, Szabó Kálmán pedig „padlóról" felszedett nyitásfogadásai, Schildkara­ut Krisztián káprázatos fel­adásaiból szerzett pontok voltak azok a tényezők, me­lyek megadásra kényszerí­tették a görcsösen akaró, s az eredmény után futó cse­pelieket (1:3). Oláh János: - Négy ok miatt vesztettünk. 1. Szűkös a játékosállományunk. 2. Idény elején tartunk. 3. Rop­pant gyengécske teljesít­ményt nyújtottak a meghatá­rozó játékosok. 4. A Medi­kémia egy profi csapat, s úgy is játszott. Nyári Sándor: - Rendkí­vül küzdelmes mérkőzésen, nagyszerű győzelemmel mu­tatkoztak be Hulmannék az Interligában. Jó ajánlólevél a hét végi, albánok elleni BEK-meccsre. A mérkőzés jegyzőköny­ve: Csepel SC-Medikémia Szeged 1:3 (-12,15,-7,-9) Férfimérkózés, Csepel, 400 nézó. Vezette: Hóbort, ifj. Kiss. Csepel SC: Liszi, Toma­nóczy, TORMA, Botyánsz­ki, Fogl, NAGY A. Csere: Nyiri. Tamás. Edző: Oláh János, Jókai Zoltán. Medikémia Szeged: SCHILDKRAUT, Belik, Csíkos, SZABÓ K„ Somodi, MELNICSUK. Csere: HUL­MANN, Petheő, Úrfi, Ta­kács. Edző: Nyári Sándor, Nusser Elemér. BOKOR BÉLA Somodi leütése ezúttal is pontot ért. (Fotó: Gyenes Kálmán) A totó 40. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Eger-III. ker. TVE 0-2 2 2. Kecskeméti TE-Tiszakécske 2-1 1 3. Tatabánya-Százhalombatta l-l X 4. Andria-Foggia 2-1 1 5. Avellino-Salernitana 1-0 1 6. Brescia-Venezia l-l X 7. Cesena-Chievo 4-2 1 8. Cosenza-Ancona 2-0 1 9. Genoa-Lucchese - 2-1 1 10. Perugia-Palermo 0-0 X 11. Pescara-Reggiana 4-1 1 12. Pistoiese-Bologna l-l X 13. Verona-Reggina l-l X Pluszmérkőzés: ~ 14. Kaposvár-Siófok 3-3 X Maradona visszatért Az argentin futballsztár nem játszott szuperformában az eltiltását követő elsó tét­meccsén, de rengeteg hasz­nos labdát adott társainak. Az 1-0-ás Boca-győzelmet hozó találkozó után Marado­na a partvonal mentén vára­kozó feleségéhez és két kis­lányához rohant; ölelte, csó­kolta őket. - Ez volt életem legnehe­zebb mérkőzése - mondta a riportereknek. A krónikához tartozik: a 90 perc utáni doppingvizsgá­latra éppen őt szólították a mintavevő szobába... Skaliczki: Nyugi, fiúk... Fekete: Csak pihenek egy kicsit! Hamisítatlan kupahangu­lat fogadta szombaton este az újszegedi Sportcsarnok­ban a férfi kézilabda City Kupa két résztvevőjét, a Pick Szeged és a Besiktas Is­tanbul csapatát. - Lehetnének a lelátón többen is - jegyezte meg há­romnegyed 5-kor Teimel Zoltán, a Tisza-parti klub sportigazgatója. Az tény, hogy voltak még üres he­lyek, de a létszám hiányát a lelkes közönség pótolni tud­ta. Tunc Dagal, a törökök edzője, bár nagyon sápadt volt, nyugalmat erőltetve je­gyezte meg, hogy neki még nem volt része ilyen fantasz­tikus hangulatba csatába kül­deni kézilabdásait. Ezek után kissé meglepő volt az a kijelentése, hogy hat gólos hátrány esetén Isztambulban kiharcolják a továbbjutást. Skaliczki László, a hazai­ak szakmai irányítója nem a csapata, hanem a törökök bemelegítését figyelte. - Próbálom a mozgásuk­ból kiolvasni, hogy mit tud­nak mérkőzés közben. Fizi­kailag eléggé jól felkészül­teknek látszanak - mondta az edző. Segítője, Farkas Jó­zsef pedig még mindig nem tudta áthangolni magát a ku­patalálkozóra, mert bosszan­totta a Tisza Volán-Emergé a Békéstől, hazai pályán el­szenvedett veresége. Pontban öt órakor meg­kezdődött a ceremónia. A szurkolók teleszórták a küz­dőteret, egyszerre szólt min­den ütős- és fúvóshangszer és az 1800 torokból a Hajrá, Szeged! biztatás. A csapatok bemutatását követően csak egy pillanatig tartott a döb­benet, amikor a B-közép el­kezdte énekelni a Himnuszt. Vegyes fogadtatásban része­sült a mindenképpen jó • Férfi kézilabda City Kupa • A Besiktasnak nagyobb volt a füstje, mint a lángja Pick-orvossóg a török ellen Pick Szeged-Besiktas Istanbul 35-17 Nincs nyertes a góltotón A mérkőzés előtt megkértem a szegedi kézilabdásokat, hogy tippeljenek a számszerű végeredményre. A tanulság: senki nem bízott önmagában, a csapatban, s így nem is érke­zett helyes tipp. Fekete R. 34-21-et, Dobos J. 8 gólos győzel­met, Fekete L. 24-18-at, Borsodi 25-18-at, Pioker Sándor gyúró 32-22-t, dr. Szabó István orvos 28-19-et, Bartók 27-16-ot, Grőber 28-20-at, Avar pedig 25-20-at várt. Én na­gyon örülök annak, hogy egyikőjüknek sem lett igaza... szándék vezényelte, de zene­ileg erősen kifogásolható produktum. Aztán elindult útjára a labda. Bartók az első támadásnál még a kapust ta­lálta el, de az ismétlés már sikerrel járt. Bajusz hibáját a vendégek ügyesen használ­ták ki, majd következett Avar gólja, s Bajusz újabb figyelmetlensége. Már-már azt hittük, hogy csupa ismét­lődésekből tevődik össze ez a mérkőzés. Ez azonban nem így lett, negyedóra elteltével 6-3 volt a hazaiak javára. A lelátón helyet foglalók jog­gal remélték, hogy a szegedi lendület nem törik meg. A vágy nem teljesült, mert két perccel később már 7-5-re feljöttek a vendégek. Átme­netinek bizonyult a szegedi­ek kiengedése, mert három perc alatt háromszor zörget­ték meg az ellenfél hálóját s a 20. percben 10-5 lett az eredmény, s Bartók „gólvá­gó" szCTfepét Mezei vette át. Két percig csak kísérletet tettek Oszláncziék az ellenfél kapujának bevételére, de nö­velni az előnyt már nem si­került. Aztán jött egy török gól, ami felpaprikázta a Ti­sza-partiakat s szinte állva hagyták a törököket. Bajusz, Mezei, Avar és Bartók talála­tával a 28. percben 13-6 lett az állás. A félidő utolsó gól­ját Grőber szerezte. A második játékrészben sem tört meg a hazai lendü­let és Fekete Robiék ott foly­tatták, ahol az első játékrész­ben abbahagyták. Csak most Dobos László vette át a gól­szerzésben a főszerepet. Öt perc alatt ugyanis háromszor vette be a török kaput, Feke­te R. pedig arról gondosko­dott, hogy ez a másik olda­lon ne következzen be. A 38. percben már 20-7 volt az ál­lás. Ettől kezdve már csak azt találgatta mindenki, hogy vajon mennyi lesz a két csa­pat között a különbség. Erről folyt a vita dr. Lukács János városi rendőrkapitány-he­lyettes és Sándor Péter, a Forrás Szálló igazgtója kö­zött is. Az előbbi azt mond­ta, hogy 22, míg az utóbbi csak I5-re tippelt. Egyikő­jüknek sem lett igaza... A Tisza-parti csapat pedig fel­szabadultan és jól játszott, s mint lenni szokott, minden bejött. Oszlánczi kínaiból szerzett gólt. A találkozó utolsó négy percére még tu­dott újítani a Pick Szeged, s így 18 góllal nyert. Tunc Dagal: - Négy standard játékosunk beteg, nagyon megéreztük hiányu­kat. Tudtuk, hogy a Szeged proficsapat s jobb mint mi, az amatőrök, de ekkora vere­séget azért nem vártam. Skaliczki László: - Véle­ményem szerint a csapat ön­magát múlta felül, csodála­tos közönségünknek is nagy szerepe volt a sikerünkben. Kővári Árpád klubelnök, szövetségi kapitány: — Ak­kora előnyt szereztünk, nem hiszem, hogy a továbbjutá­sunk veszélyben forogna. Nem tudott meglepetést okozni a török csapat. Pick Szeged-Besiktas Istanbul 35-17(15-6) Újszegedi Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Raikov, Stojkov (bolgárok). Pick Szeged: FEKETE R. - dr. Oszlánczi 4(1), G6­ber 2, BARTÓK 7, MEZEI 6, Bajusz 1, AVAR 5 (3). Csere: Dobos J. (kapus), Brajdics 2, Borsodi 2, DO­BOS L. 5, Fekete L. 1. Edző: Skaliczki László. Besiktas: Güney - Ya­vuz, Sarli, Bajic 3, Mato­nicskin, TARAKCI 9 (3), Zaprianov 1 (1). Csere: Anil (kapus), Islamovic 2, Bülent 2. Edző: Tunc Dagal. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4 SÜLI JÓZSEF -Szegei Taurus NISSAN A hétvégén hat első osztá­lyú férficsapat Szolnokon, a Szoltisz Kupán mérte össze pillanatnyi felkészültségét. A tornát a Fodor Rajmundot, Mód Pétert és dr. Török Ti­bort nélkülözve is, jobb gól­különbségének köszönhetően a Szegedi VE gárdája nyerte. Tornagyőztes a Szegedi VE A szentesiek viszont csak az ötödik helyet csípték el. Eredmények. Kordax Budapest-Konta­vill-Szentesi SC 13-5, SZVE-UVMK Eger 14-12, SZVE-Kordax-Budapest 5-4, Kontavill-Szentesi SC-OSC 8-5, SZVE-Konta­vill-Szentesi SC 13-6, SZVE-OSC 7-6, Szolnoki VE-Kontavill-Szentesi SC 16-7, UVMK Eger-Konta­vill-Szentesi SC 13-6, Szol­noki VE-SZVE 8-6. A torna végeredménye: 1. Szegedi VE 8 pont. 2. Kordax Budapest 8, 3. Szol­noki VE 6, 4. UVMK Eger 5, 5. Kontavill-Szentesi SC 2, 6. OSC 1.