Délmagyarország, 1995. május (85. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-08 / 106. szám

2. 1995. május 8. Két helyszínen - Makón és Szegeden, az SZVSE-stadion­ban - Ls megyei rangadót ját­szottak a labdarúgó NB Hi­bán - mindkét küzdőtéren a hazai pálya előnye döntött... A Szeged FC pedig hat góllal hozta a csoport tudomására, feléledt - jobb későn, mint soha... Makó FC-Kiskundorozsma 1-0(0-0) Makó, 1500 néző.Vezette: Dajka. Makó: Himer - Leindler ­Urbán, Bődi, Sahin (Bárány) ­Mező, Csák, Karsai, Kiss ­Frank (Madráns/.ki), Márki. Edző: Kolozsvári János. Dorozsma: Tóth Z. - Gábor — Tóth K., Fábián - Simonics (Illés), Kemenes, Csonka (Kiss), Nagy, Móra - Hűvös G., Tóth G. Edző: Vágó Attila A mérkőzés egyperces gyász­szünettel kezdődölt a csütörtö­kön tragikus hirtelenséggel el­hunyt makói pályagondnok, Szurgent István emiékére, s a hazai játékosok fekete karsza­laggal futottak ki a gyepre. 2. perc: Kiss remek labdá­val futtatta Csákot a hal olda­lon, aki az alapvonal elől visszagurftott, de az érkező Frank az ötösön óriási helyzet­ben luftot rúgott. 14. perc: Karsai bűvölte a bal oldalon a bőrt, majd remek ütemben indította Sahint, aki középre gurított és az érkező Márki kapásból, mintegy 16 méterről alig tévesztette el a bal alsó sarkot. 26. perc: Egy bal oldalról beívelt labda keltett riadalmat a hazai kapu előtt, ám Himer Hűvös G. elől kétszer is óriási bravúrral mentett"úgy, hogy másodjára a gólvonalon csípte el a pettyest. 33. perc: Megrezdült a ven­dégek hálója. Márki ívelt ke­resztbe a kapu előtt a jobb­összekötő helyén érkező Csák­nak, akinek 8 méteres, kapás­ból leadott bombája az oldal­hálóról jött vissza. 38. perc: Karsai robogott el ezúttal a jobb oldalon, remekül (veit a kapu elé, ahol az érkező Csák a középen álló Tóth Z.-be fejelt. fi megyei rangadók nyertese: a Makó és az SZVSE A második félidőben már jobban ment a góllövés a szegedieknek. Gyenes Kálmán felvételén éppen Dézsi lő az orosházi kapuba. (Fotó: Gyenes Kálmán) 64. perc: Bódi ballábas lö­vése lepattant a védőkről, de Csák kapáslövését Tóth Z. el­csípte a jobb sarok előtt. 72. perc: Kiss bedobását Csák a kapunak háttal állva lö­vésre kínálta fel Karsainak, ám a löket lepattant épp Márki elé, s ő 10 méterről laposan kilőtte a jobb alsó sarkot. 83. perc: Egy jobbról beí­velt labdából Tóth G. egyenlít­hetett volna, ám Himer bravúr­ral leszedte a lasztit a csatár lá­báról. 85. perc: Kiss és Gábor összecsapása után Csák elé ke­rült a labda, aki ajtó-ablak helyzetből mintegy 10 méterről a bal sarok mellé lőtt. Már az első percekben meg­szerezhette volna a lélektanilag rendkívül fontos első gólt a Makó FC, ám Frank hibázott, s ez bénftólag hatott a hazaiakra, hiszen jobbnál jobb helyzete­ket puskáztak el. A félidő dere­kára feljött a Dorozsma, ám Himer bravúrjai miatt nem tud­ták gólra váltani lehetőségeiket Kemenesék. Az utolsó percek­ben még betalálhatott volna Csák, ám a döntés a második félidőre maradt. Rendkívül ki­élezett küzdelem jellemezte ezt a 45 percet is, és világossá vált: amelyik csapat előbb lő gólt, az bekasszírozza mind a három pontot - ez a Maros­partiaknak sikerült Jók: Karsai (a mezőny leg­jobbja), Himer, Márki, Urbán, Kiss, ill. Gábor, Tóth Z., Nagy, Hűvös G. és Kemenes. Ifjúságiak: Makó-Dorozsma 2-3 RÁCZ BÁLINT SZVSE-Szentesi FC 4-0(1-0) Vasutas pálya, 300 néző. Vezette: Megyebiró. SZVSE: Demeter - Tur­buez, Sándor, Simon - Kraj­czár - Süli, Zámbori (Pikó), Várszegi R. (Várszegi N.), Ta­kács J. - Tóth Á„ Puskás (Dju­rics). Edző: Lóczi István. Szentesi FC: Janiga - Mé­száros, Molnár, Sarkadi - Ott­lik - Bartyik, Szabó (Csipkó), Verebélyi, Juhász (Nagy) ­Gulyás, Verők. Edző: Koncz István. A kezdőrúgást Veszprémi Károly, a Veszprémi Autósza­lon tulajdonosa vette meg és végezte el. 10. perc: A kitörő Tóth Á.-t a szentesi védők a kaputól A veterán Takács J. most is nagyon jól játszott, s szabadrúgásgóijával „megadta" az alaphangot a társaknak. Labdarúgó NB III. mintegy 20 méterre felvágták. A szabadrúgásnak Takács J. állt neki, s jól eltalált lövése a hálóban kötött ki, 1-0. 12. perc: Juhász húzott el egy ellentámadás során, de nagy lövését Demeter kitűnő érzékkel védte. 13. perc: Tóth Á. ugrott ki a védők között, de miután már a kapuson is túljutott, az üres ka­pu mellé gurította a labdát. 50. perc: Egy szabadrúgás kombináció után Süli kapta a labdát, kicselezett mindenkit (a kapust is), aki az útjába került, s a hálóba gurított, 2.-0. 55. perc: Újra az ellenáll­hatatlanul játszó Süli csapta be a védőket, majd önzetlenül a jobb helyzetben lévő Tóth Á.­hoz továbbított, akinek lövését a kapus csak kiütni tudta, a labda ismét Süli elé került, aki mintegy 16 méterről nagy gólt lőtt, 3-0. 65. perc: Ottlik megrúgta ellenfelét, amiért a játékvezető kiállította szentesi játékost. 83. perc: Ismét Süli reme­kelt. Játszi könnyedséggel ment el a védők mellett, majd pontosan Djurics elé adott, aki magasan felugorva fejelte a há­lóba a negyedik hazai gólt, 4-0. 86. perc: Megismétlődött a negyedik gól előtti helyzet. Sü­li ismét Djurics elé perdftett, aki a kapust is kicselezte, de gyengén lőtt, s a szentesi védők a gólvonalról menteni tudtak. A mérkőzés nagy részében a Vasutas irányította a játékot, s különösen a második félidő­ben, akár meg is duplázhatta volna góljainak számát. A nagy kedvvel játszó Süli vezér­letével egyre-másra gördültek a veszélyes támadások a szen­tesiek kapujára, s sokszor csak a szerencse mentette meg a vendégeket az újabb góloktól. Jó: Süli (a mezőny legjobb­ja), Takács J., Krajczár, ill. Sarkadi és Janiga. Ifjúságiak: SZVSE-Szentesi EC 7-3 P. S. J. Szeged FC-Orosházi MTK 6-1 (2-1) Felső Tisza-parti stadion, 300 néző. Vezette: Horváth. Szeged FC: Dobó - Rácz, Bóka, Újvári (Szurgent) - Ta­kó - Márton, Szabó Zs. (Kuti), Dézsi - Váczi, Miklós, Kanál. Edző: Portörő Gábor. Orosházi MTK: Ölei (Nagy Zs.) - Erzsiák, Popol, Kálmán - Nagy L. - Sitkei, Rohony (Tóth G.), Méhes, Stef - Tóth Zs. (Katona), Fülöp. Edző: Zalai Antal. 5. perc: Erzsiák húzott fel a jobb oldalon, majd pontosan középre adott és a jól érkező Rohony egyből, kapásból a há­lóba lőtte a labdát, 0-1. 38. perc: Váczi a jobb ol­dalról, mintegy 25 méterről ívelte kapura a játékszert, ami a meglepett Ölei mellett a sa­rokban kötött ki, l-l. 40. perc: Kanál lőtt be egy szögletet, s Miklós közelről a kapuba lőtt, 2-1. 51. perc: Szabó Zs. kitűnő­en ugratta ki Dézsit, aki nem hibázott, 3-1. 53. perc: Újvári egészen az alapvonalig vezette a labdát, majd pontosan középre adott, s a jól érkező Kanál a hálóba fe­jelt, 4-1. 68. perc: Miklós tört ki a védők közül, s a kapust is ki­cselezve lőtt a hálóba, 5-1. 77. perc: Fülöp távoli tövé­se a kapufáról vágódott ki. 86. perc: A frissen beállt Kuti nagyszerűen tálalt Szur­gent elé, aki egyből a hálóba pörgette a labdát, 6-1. Meglepetésre a vendégek szerezték meg az 5. percben a vezetést, s ez megzavarta a ha­zaiakat, akik csak a félidő vé­gén tudtak egyenlíteni. Szünet után már csak egy csapat volt a pályán, s nem lett volna túlzás, ha a sok helyzetet kihasználva a Tisza-partiak akár 10-12 gól­lal terhelik meg ellenfelük ka­puját. Jó: Váczi, Miklós. Újvári, ill. Rohony. Ifjúságiak: Szeged FC­Orosházi MTK 0-3. P. SÁNDOR JÓZSEF További eredmények Mezőkovácsháza-Kalocsa 1-3, Kis­kunfélegyháza-KSC l-l, Ceg­léd-Békés 4-1, Mezdberény-Cynla 2-2, KTE-Kiskőras 2-2. A bajnokság állása 1. KTE 23 14 5 4 54-19 47 2. Kalocsa 23 12 4 5 39-22 42 3. Kiskörös 23 11 7 5 44-23 44 4. SZVSE 23 11 5 7 34-24 38 5.Gyula 23 II 5 7 29-22 38 4.Szeged FC 23 II 4 8 43-32 37 7. Kkf.-háza 23 9 14 4 35-25 37 8. Makó FC 23 II 3 9 38-24 34 9. Dorozsma 23 14 4 9 39-38 34 14. KSC 23 9 4 8 41-24 33 11. Szentes FC 23 9 5 9 18-22 32 12. Orosháza 23 7 4 12 34-38 2S 13. Cegléd 23 á á 11 34-38 24 14. Mezőb. 23 4 5 12 17-55 23 15. Békés 23 4 5 14 23-54 17 14. MJtovácsh. 23 2 2 19 11-49 8 (illési bravúr a Tápé ellen A megye 1. osztály 24. for­dulójában az éllovasok dön­tetlenül mérkőztek, míg az Üllés az utolsó helyről verte a valamikor NB Ill-ról álmo­dozó Tápét. A mártélyiak C. Molnár káprázatos védésé­nek köszönhetően három pontot „csentek" el a Kiste­lek csapatától, míg a kieső je­löltnek elkönyvelt zákányszé­kiek hazai pályán kaptak ki a hétről hétre jobb formát mu­tató Csanádpalota-Nagylak­tól (a hét közben lejátszott mérkőzésen: Szőreg-Móra­halom 5-2). Zákányszék-Csanádpalota­Nagylak 0-2 (0-2) Zákányszék, 200 néző. Ve­zette: Gábor. Zákányszék: Tfmár A. ­Tóth, Kovács. Száraz (Hege­dűs), Kádár (Tóth E), Tanács (Németh), Szabó, Horváth, Tí­már L., Zsikó, Szita. Edző: Ba­logh Attila. Csanádpalota-Nagylak: Lengyel - Pécsi, Szabó, Locs­kai, Gonda. Vfgh (Lakita), Gyuris, Erdei, Cseh, Varga, Erdélyi (Csókás). Edző: Mol nár László. Az első félidőben minden eldőlt. Góllövők: Gyuris, Varga. Jók: Kovács, Szabó. ill. Szabó, Gyuris. Varga. Ifjúságiak: Zákányszék­Csanádpalota-Nagylak 1-2. Mindszent-Tisza-Új l-l (l-l) Mindszent, 600 néző. Ve­zette: Varga F. fA Labdarugó ~ Megyei I. osztály jusz, Simon, Dóra. Edző: Kán­tor Ferenc. Rangadóhoz méltó mérkő­zésen igazságos döntetlen szü­letett. Góllövők: Gardi. ill. Ba­jusz. Jók: Gardi, Korom, ill. Su­hai. Bajusz. Ifjúságiak: Mindszent-Ti­szja-Új l-l. A látszat csal - a hordónyiak legjobbja, Farkas kapáslövése a hálóban kötött ki. (Fotó: Gyenes Kálmán) Mindszent: Őze - Gardi, Elekes, Jancsovics, Bullás, Sátor, Szécsi (Tóth Z.), Ko­rom, Bakó, Gyovai, Répás. Edző: Jelenfi István. Tisza-Új: Ökrös - Jankó, Kántor, Heidrich, Dancsó, Te­mesvári, Molnár, Suhai. Ba­Csongrád-Sándorfalva l-l (0-1) Csongrád, 300 néző. Vezet­te: Madácsi. Csongrád: Kurucz - Kiss, Schal, Magony, Balanyi, Kiri, Pál fi (Justin), Tóth J., Túri, Bosánszki (Nagy), Horváth. Edző: Kajtár István. Sándorfalva: Gémes - Pa­taki, Mészáros, Nagy V., Fe­renczi, Gerecz, Besenyei, Nagy (Zákány), Miklós, Szél, Kiss. Edző: Pénzes József. Forró hangulatú találkozón mindkét csapat pontot érde­melt. Góllövők: Tóth, ill. Miklós. Jók: Magony, Schal, Kiri, ill. Gémes, Besenyei, Kiss. Ifjúságiak: Csongrád-Sán­dorfalva 0-0. Bordány-Móraváros 2-2 (l-l) Bordány, 200 néző. Vezette: Kormányos. Bordány: Kálmán - Mo­nostori, Szabó, Mátyás, Peták, Lippai, Dávid, Farkas J., Mi­hálffy, Király (Tatai), Farkas L. (Takács). Edző: Sándor Zol­tán. Móraváros: Virág - Ré­vész, Csúcs, Csordás (Prágai), Péter, Raskó Z„ Raskó T., Tö­rök, Hadár, Deák, Király. Edző: Tóth Lajos. A helyzeteit kihasználatla­nul hagyó csapat ellen szeren­csésnek mondható a vendégek pontszerzése. Góllövők: Farkas J., Mi­hálffy, ill. Révész, Hadár. Jók: Szabó, Mátyás, Farkas J., ill. Péter, Török. Ifjúságiak: Bordány-Móra­város 1-3. s Kistelek-Mártély 1-2 (0-2) Kistelek, 200 néző. Vezette: Knerczer. Kistelek: Benczúr - Tóth (Nagy), Koncz, Horváth A., Tisóczki, Horváth Zs., Sejben Gy., Vándor, Török (Böröcz), Sejben J., Muhel. Edző: Czei­gerschmidt Sándor. Mártély: C. Molnár - Ka zán, Czuczi, Szűcs, Szrenka (Tóth J.), Erdei, Sepsei (Dob­sa), Tóth Cs., Kandó, Kovács T., Kovács Z. Edző: Hegyi Tibor. A helyzeteit jobban kihasz­náló gárda győzött. Góllövők: Sejben J., ill. Kovács T., Sepsei. Jók: Sejben J., Sejben Gy., ill. Kandó, Kovács T., Kovács Z. Ifjúságiak: Kistelek-Mártély 1-5. Üllés-Tápé 3-1 (0-1) Üllés, 200 néző. Vezette: Farkas. Üllés: Horváth - Farkas, Si­mái, Szrenka, Kálmán, Papp (Pálfi), Kuhár, Gyuris, Grezsa, Magyar, Kitl (Popovics). Edző: Simái Sándor. Tápé: Bagdi - Bába (Vári), Sisák, Hódi, Koszó, Fazekas, Buchholcz, Mahler, Markó, Ju­hász, Bischoff (Terhes). Edző: Kozma Zoltán. A második félidőben a szél­lel támogatott hazaiak megér­demelten fordítottak. Góllövők: Magyar, Popo­vics, Gyuris, ill. Mahler. Jók: Simái, Szrenka, Ma­gyar, ill. Vári. Bischof, Markó. Ifjúságiak: Üllés-Tápé 0-3. Szentesi Kinizsi-Bányai TE-Csanytelek 3-2 (2-1) Szentes, 300 néző. Vezette: Csuka. Szentesi Kinizsi-Bányai TE: Vadász - Széli, Papp, Bu­gyi, Tóth (Balogh), Bozóki, Holozsai, Varga (Tari), Szarvas, Németh Z., Ökrös (Temyák). Edző: Tóth István. Csanytelek: Sós - Szabó, Mészáros, Gémes, Joó (Gyön­gyi Zs.), Maszlag, Révész, Muskó, Kálmán, Kovács, Kádas (Vikor). Edző: Kálmán Róbert. A mindvégig szikrázóan ke­mény, helyenként színvonalas mérkőzésen a hazaiak meg­szolgálták a három pontot. Góllövők: Ökrös, Szarvas (2), ill. Kádas Vikor. A 1. Mindszent 2. Sándort. I is/a-íj 4. Tápé •* 5.SmtsK.ITE 4. Móraváros 7. tsam telek 8. Kisietek 9. Mártétv 10. Caanáp. ** 11. Szóreg * 12. Csongrád 13. Bordám 14. Üllés • 15. Mórah. 14. Zákánysz. 24 17 4 24 14 4 24 14 7 24 15 5 24 II 4 24 10 5 24 8 5 8 4 7 7 9 5 8 3 7 5 4 4 4 4 4 3 5 5 55-19 55 42-25 52 42-24 49 44-24 44 41-24 37 44-38 35 31-35 29 12 44-35 28 14 44-38 28 14 35-34 28 12 34-49 27 12 25-42 24 13 44-58 25 13 32-54 22 15 34-44 21 14 25-57 24 • A félbeszakadt Szóreg-Cllés eredmé­nyét a táblázat ni »* A Tápétól és a Cst csapataitól 4-t hönletópoat levonva. Ékszíj és Görgóslánc Szakkereskedés Moltech Ék-, vezérmú-, bordás, variálor- és átlapolt szíjak, illetve, különböző típusú görgős láncok mg.-i ipari gépekhez és jármüvekhez. Szegeik Bátyai ML 1(1 TeL- 62/481-564, 324-288, 312-998, 312-Q21