Délmagyarország, 1995. február (85. évfolyam, 27-50. szám)

1995-02-20 / 43. szám

2. 1995. február 20. Megállíthatatlanok a medikémiások Medikémia Szeged-Csepel SC 3:0 o L. Röplabda | Extraliga *v Tekintélyt parancsoló összecsapásként, a rangadók rangadójaként harangoztuk be a nagy csatát sejtető mérkő­zést. A 110 percig tartó talál­kozót megtekintők igazolhat­ják, nem túloztunk, amikor Igy vezettük fel a sportág show-jaként emlegetett ese­ményt. A derbire mindkét fél nagy-nagy akarással készült, hiszen a medikémiások min­denképpen vissza akartak vágni a veretlenségüktől meg­fosztott csepelieknek, mfg a vendégek azt szerették volna bizonyítani, mindenkor méltó ellenfelei az alapbajnokságot elsőként záró szegedieknek. A mérkőzést gyászszünet vezette be. A megjelentek egy perces néma felállással adóz* tak Hulmann Zsolt, napokban elhunyt édesapja emlékének. I. játszma (22 perc). Az első labdamenetek után vilá­gossá vált, egyik csapat sem adja olcsón magát. Mindkét oldalon látványos megoldá­sokkal próbálták hibára kész­tetni a másik felet s ez a pró­bálkozás az elején a csepeli­eknek sikerült jobban (1:3). A kezdeti bizonytalanságot le­vetkőzve Petheőék ragadták magukhoz a kezdeményezést, s fokozatosan elhúztak (5:3, 7:3). Kbben az időszakban az történt, amit a szegediek akar­tak, tudatos röplabdázásuk szinte bénítóan hatott a vas­gyáriakra. A vendéglátók jó ütemű sáncolásokkal kedvet­lenítették el a bolgár junior vi­lágbajnok Arsovot és Kons­eTIH . I111 IV• a eTIH . I111 IV• a MH rIWh a ] ^ ÍM + 9HC r ^ r . m * r >4 r ÍJ Hiába nyújtózkodnak a csepeliek, Melnicsuk bombája rövidesen a padlóra vágódik. (Fotó: Gyenes Kálmán) tantinovot, akiknek szinte min­den kísérletét sikerült meghiú­sítaniuk. A szegediek túl azon, hogy remekül sáncoltak, a mezőnyben is kiválót nyúj­tottak, háríthatatlanul támad­tak. Különösen Hulmann ját­szott tüneményesen - remekül szervált, leütései védhetetle­nek voltak -, de Melnicsuk is fenomenális dolgokat produ­kált a befejezéseknél. II. játszma (50 perc). Az előzőekben látottak alapján mindenki azt gondolta, hogy a szegediek „ledarálják" ellen­felüket, ám a várt folytatás el­maradt. Az álmos kezdést, az érthetetlen visszafogottságot pillanatnyi kihagyásként vette tudomásul a lelkes publikum, ám amikor elhúzott a vendég­csapat. aggódás lett úrrá a né­zőseregen. Nemcsak a lelátón, a pályán is idegessé vált a hangulat, a csepeliek zrikáira sajnos vevők voltak a házi­gazdák, akiknek ezidőtájt semmi sem sikerült (0:3, 0:5, 0:9). A fordulatot Rácz pályá­ra lépése hozta meg, az ő játé­kával, no meg sajátos egyéni­ségével magával ragadta tár­sait, míg a csepeliek a biztos vezetés tudatában kizökken­tek ritmusukból. Pedig Arsov, aki valamennyi támadásban részt vett, nehézbombázóként szórta leütéseit a szegediek térfelére. Ezeket Schildkrau­ték képtelenek voltak kivéde­ni, sáncaik fölött vagy mellett tetszés szerint ütöttek el a cse­peliek. Az idegtépő küzde­lemben ha lassan is, de kezd­tek magukra találni a Tisza­partiak (3:9, 7:9, 7:12, 9:12). A sok forgásnak köszönhe­tően betelt a jegyzőkönyv egy játszmára szánt felülete, amit pótolni kellett. A kényszer­szünetet követően az idegek heroikus csatájában végül a szegediek kerekedtek felül. III. játszma (38 perc). A jól kezdő házigazdák a folyta­tásban ismét riogatták hívei­ket, úgy látszott, mégsem ké­pesek megnyugodni (3:5, 3:7). Szerencsére bizonytalan­kodásuk múló állapot volt csupán, mert a továbbiakban megint az történt, amit ők akartak, bár most is szoros volt az eredmény (7:7, 9:7, 11:10, 12:11). A hajrában mintegy utolsó erőfeszítés­ként még megpróbáltak vál­toztatni a sorozatosan rekla­máló csepeliek, de mindenféle kísérletük meddőnek bizo­nyult. A találkozó előtt a mediké­miások szakvezetője azt mondta, nincsenek csúcsfor­mában, ami érthető, hiszen az alapbajnokságban elért első helyüket semmi sem veszé­lyezteti. Ennek ellenére mégis remek, színvonalas, izgalmak­ban bővelkedő, változatos mérkőzést láthattak a sportág szegedi hívei, akik ismét meg­érdemelt medikémiás győze­lemnek örülhettek. Nyári Sándor: - A Csepel igazolta jó hírét. Csapatunk a második játszmában mond­hatni, a padlóról állt fel, ezért is mondom, ériékes győzel­münk megérdemelt. Oláh János: - Az egysége­sebb formában lévő együtes nyert. Gratulálok a Szeged­nek A mérkőzés jegyzőköny­ve. Medikéma Szeged-Csepel Kordax 3:0 (6,14,11). Férfimérkőzés. Újszegedi Sportcsarnok, 800 néző. Ve­zette: ifj. Kiss, ifj. Juhász. Medikémia Szeged: Schildkraut, Belik, MELNI­CSUK, Polgár, PETHEŐ, HULMANN. Csere: Takács L., RÁCZ. Edző: Nyári Sán­dor, Nusser Elemér. Csepel: Konstantinov, Li­szi, Tomanóczy, TORMA, ARSOV, FORGÓ. Csere: Fogl. Edző: Oláh János. GYÜRKIERNŐ • Röplabda NB I., nők ím * Játszmát veszítettek a szegediek... TFSE-SZDRE 1:3 Meglepetés számba megy, hogy szombaton a TFSE ellen játszmát vesztettek a szegedi diáklányok. Azért váratlan ez, mivel az utóbbi hetekben a szegediek minden ellenfelüket gyorsan, egy óra leforgása alatt „elintézték", úgy, hogy azok­nak esélyük sem volt egy-egy szett megszerzésére. Most vi­szont az első játszmában az utolsó helyezett TF-es lányok kihasználták azt a tényt, hogy a szegediek lassan melegedtek játékba, meg azt, hogy soraik­ból hiányzott Balázsik Kati, a legjobb játékos. A folytatásban már nagyon összeszedték ma­gukat Huffék, s nem is engedé­lyeztek a fővárosiaknak csupán egy pontot. A harmadik szett­ben is csak két pontig jutottak el a vendéglátók, igaz a negye­dikben már hármat sikerült szerezniük... Végül is a meccset - ha az első szettet el is veszítették - a szegediek biztosan nyerték és továbbra az első helyet birto­kolják az NB I-ben. TFSE-Szegedi DRE 1:3 (11,-1,-2,-3) Budapest, Győri úti pálya. Vezette: Jager, Vasák. TFSE: Lenner, Szabó, Me­retei, Bákési, Patyi, Marék. Csere: Fazekas, Keszthelyi, Kovács, Hanuszka. Edző: Les­tár László. SZDRE: HUFF, Szlivkó, Balogh, Csókási, B. Tóth, KISS. Csere: Beer, Komáromi. Edző: Ducsai Géza. A bajnokság állása: 1. Szeged 15 2 45:14 32 2. Jászberény 13 4 40:20 30 3. BVSC 13 3 45:12 29 4. Ajka 10 6 38:25 26 5. Vértes V. 10 5 34:20 25 6. Békéscsaba 8 8 33:33 24 7. Pulzus 5 12 25:40 22 8. Szolnok 4 12 16:39 20 9. Közgáz 3 14 13:47 20 10. TFSE 1 16 11:50 18 Az. elmúlt év után, amikor a szegedi gyermekcsapat volt a döntős, az idén is ott lesznek a legjobbak között a Tisza-parti kislányok. Az utánpótlás leg­újabb sikerét a Madách Imre Általános Iskolára épülő mini­csapat érte el, amely a kecske­méti selejtező csoportból má­sodikként jutott a Tatabányán megrendezett középdöntőbe. Itt a szegedi csapat minden ellenfelét legyőzve jutott az or­szágos döntőbe. A szegediek eredményei. Szeged TE-BEAC MOL 59-8 (32-2). Legjobb dobók: Szűcs (15), Laluska (10) Kiss és Pungor (7-7). Szeged TE­Tatabánya 78-61 (36-19). Legjobb dobók: Laluska (33), Szűcs (14), Szőnyi (8). Szeged TE-Soproni Postás 63-39 (27-21). Legjobb dobók: La­• Kosárlabda fiz országos döntőben a Szeged TE minikosarasai luska (15), Szűcs (11), Takács (10), Kiss (12). A döntőbe jutott együttes­ben a következők szerepeltek: Bellér Andrea, Czibere Márta, Nagy Judit, Kiss Nikolett, Pun­gor Krisztina, Szőnyi Andrea, Szőnyi Anita, Szűcs Olga, La­luska Judit (csapatkapitány). Takács Ágnes, Józsa Adrienn, Petri Evelin, Csányi Orsolya, Moldovai Anna. Edző: Pun­gorné Kiss Rozália. Szurkolói busz Szolnokra A Szegedi Szurkolók Egye­sülete megfelelő számú jelent­kező esetén különbuszt indft a Szolnok-Pick Szeged NB l-es férfi kézilabda-mérkőzésre. In­dulás február 22-én negyed há­romkor a Szeged Étterem elől. Részvételi díj 400, illetve az egyesület tagjainak 250 forint, amiben benne van a belépő is. A mérkőzés után, igény sze­rint, megtekinthető a Szolnok­Vásárhely NB l-es kosárlabda­találkozó. • Előkészületi mérkőzések Hat gól volt a „sláger" Kiskunfélegyháza-SZVSF 3-3(1-2) A találkozó változatos, gó­lokban gazdag játékot hozott. A hazaiak szereztek vezetést, amit a vendégek egyenlítettek, majd ők kerültek előnybe. A vendéglátó csapatnak védelmi hiba után sikerült egyenlítenie, sőt 3-2-re már ő vezetett. Az SZVSE góllal zárta a mérkő­zést, fgy alakult ki az igazsá­gos 3-3-as eredmény. Kiskunfélegyháza: Banó ­Fekete, Skribic, Márton, Ber­tus - Tokaji, Kertész, Újfalusi, Korom - Fórizs, Csincsák. Ját­szott még: FUtyü, Papp, Val­kovics. Lengyel, Toldi. SZVSE: Demeter - Kraj­czár, Várszegi N., Kothencz ­Süli, Pikó, Simon, Takács J., Zámbori - Tóth Á., Várszegi R. Játszott még: Nagy Sz., Sándor, Turbucz, Tóth L. Góllövő: Csincsák, Fütyü (2), ill. Simon, Tóth Á. (2). Kedden az SZVSE Tisza­kécskén, a helyi NB Il-es csa­pattal játszik újabb előkészületi mérkőzést. HLC-West-Radiál-Gyula 3-3 (l-l) A vásárhelyi gárda vasárna­pi ellenfele, a temesvári csapat lemondta a mérkőzést, fgy nem volt mire „spórolni" a HLC­West-Radiálnak. Antal Ferenc edző ezúttal is más felállásban küldte pályára csapatát. Most Földvári kezdett jobb oldali védőként, Ferenc pedig beálló­ban. A középpályán ezúttal Barna szorgoskodott, sőt erről a poszttól is gólt szerzett, Rosu pátja pedig ezúttal Boruzs lett. Ami teljesen új volt, a kapus személye. Fekete még mindig nem állhat a háló elé, ráadásul Kopschitz Félegyhá/.án meg­sérült, igy villámgyorsan új kapus után kellett nézni. Soós Attila nem ismeretlen a vásár­helyi stadionban, és szívesen vállalta a beugrást. Fellépése ­különösen a második félidő­ben. amikor két alkalommal is biztos góltól mentette meg ki­futásával a vásárhelyiek kapu­ját, — osztatlan elismerést vál­tott ki a nézőkből. Nem így a védelem, amely abban az összetételben, ahogy szünet után játszott, még az erősen tartalékos gyulai csatársort is képtelen volt tartani. Meglepetésre a gyulaiak szerezték meg a vezetést, me­lyet még a félidő vége előtt Kiss Csaba beadásából Barna egyenlítette ki. A vezetést szü­net után Kiss Cs. szerezte meg, aki a Bress lövése után kipatta­nó labdát kapásból vágta a ka­puba. A harmadik vásárhelyi gól Rosu szemfülességének köszönhető. A gyulaiak nem adták fel, és a sokadik bal ol­dali Bíró-elfutás után Szilágyi szépített, majd egy újabb véde­lmi bakiból Kuruc egyenlített. A találkozót, amelyet Fara­gó vezetett 4IX) néző tekintette meg. A HLC-Wcst-Radiál össze­állítása: Soós - Földvári (Tóth Cs.), Márta, Ferenczi, Szécsé­nyi - Kiss Cs., Barna, Bress, Kiss K. (Csányi) — Boruzs (Kiss P ), Rosu. - OLASZ­A hét végén megyénk egyetlen NB Il-es és a szegedi NB III-as labda­rúgócsapok újabb elő­készületi mérkőzéseket vívtak. Az ellenfelek között volt NB l-es, NB III-as és megyei első és második osztályban szereplő edzőpartner is. Csapataink váltakozó sikerrel szerepeltek, győzni csak a Kiskun­dorozsma tudott, igaz, gyengébb ellenféllel szemben. A Szeged FC ­akárcsak egy hete az SZVSE - „beleszaladt" Vácon egy hatgólos vereségbe... Vác FC-Samsung-Szeged FC 6-0(1-0) A találkozót pénteken ját­szották Vácon, s a szegedi csa­patban több új játékost is ki­próbált Czibere edző. így pél­dául az első félidőben Riedel védett, a második 45 percben pedig beállt a Tisza-parti csa­patba a Győrt, a Vasast és a Honvédot is megjárt Faragó és a Hovédos Tímár is. A találko­zón végig a bajnokcsapat irá­nyította a játékot, s tetszés sze­rint érte el góljait. A szegedi­eknek csak próbálkozásaik vol­tak. Vác FC-Samsung: Koszta (Hámori) - Puglits, Nagy, Kriska (Lévai S.) - Aranyos (Romanek), Nyilas, Sallai, Vig (Kasza) - Füle, Zvara, Hetesi. Szeged FC: Riedel (Csehó) - Magyar, Kubát B., Újvári, Lévai L. (Rácz) - Illyés, Már­ton (Faragó), Szabó Zs„ Dézsi (Koltai) - Miklós (Tímár), Tö­rök (Váczi). Góllövők: Nyilas (2, egyet 1 l-esből). Lévai (3) és Hetesi. A dorozsmai mérleg: három mérkőzés, három győzelem A kiskundorozsmai csapat­nál Vágó Attila edző a bőség zavarával küzd, hiszen 22, szinte egyforma képességű lab­darúgó áll a rendelkezésére, így aztán a sorozatban leját­szott három találkozón igyeke­zett mindenkinek játéklehető­séget adni. Mórahalom-Kiskundorozs­ma 1-2. A dorozsmai gólokat Illés és Nagy S. szerezték. Kis­kundorozsma: Keresztúri (Horváth I.) - Fábián, Tóth­Kovács, Farkas, Móra - Nagy S., Csonka, Takács G. (Gé­mes), Kiss B. - Illés, Hűvös G. Kiszombor-Kiskundorozs­ma 1-3. A dorozsmai góllövő Tóth G. (2), Csonka. Kiskun­dorozsma: Tóth Z. (Keresztúri) - Simonics, Szabó T., Csonka, Farkas - Tóth-Kovács - Ke­menes, Takács G„ Sahin (Gé­mes) - Illés, Tóth G. Tisza-Uj-Kiskundorozsma 2-4. A dorozsmai gólszerzők: Nagy S„ Kemenes, Illés, Tóth G. Kiskundorozsma: Tóth Z. (Keresztúri) - Simonics, Fábi­án (Gábor), Tóth-Kovács, . Csonka — Farkas, Móra, Keme­nes, Nagy S. - Illés (Dudás), Tóth G. Mit tesz az önkormányzat Szeged sportjáért? Bizonyára minden szegedi egyesület részesedni szeretne az önkormányzati sporttámogatásból. De valójában mennyi is lesz a szétosztható összeg az idén? Milyen elv alapján dönt majd a sportbizottság? Erre és sokminden másra is választ kaphatnak azok, akik ma este 6 órakor megnézik a Telin TV sportmagazin­ját. A vendég dr. Szilvásy László, a sportbizottság elnöke. Kérdé­seiket már 17 órától feltehetik a 325-072-es és a 325-18l-es tele­fonszámokon.