Délmagyarország, 1994. december (84. évfolyam, 282-307. szám)

1994-12-05 / 285. szám

Megérdemlik-e a prioritást a Szeged FC labdarúgói? „Közönségengesztelő" mérkőzésen ellenállhatatlan volt a Pick Fölényes szegedi győzelem a megyei vízilabda-rangadón Ez a hétvége sem múlt el nagyszerű szegedi sport­siker nélkül: a kick boxos Tóth István az 67 kg-os súlycsoportban Európa-bajnokságot nyert Liszabon­ban. Itthon a Medikémia röplabdázói folytatták si­kersorozatukat, ezúttal a Csepel SC ellen sorozatban a nyolcadik győzelmüket szerezték. „Kiengesztelték" a közönséget a veszprémi vereségért a Pick kézi­labdázói, hiszen időként sziporkázó játékkal győztek a PEMÜ ellen. SPORTBA A DELMAGYARORSZAG KFT. MELLÉKLETE Mielőtt bárkit megtévesztene a szegediek egyik legjobbjának, Melnicsuknak a mozdulata (fehér mezben középen, a háló fölött), eláruljuk, nem jobb belsővel, hanem kézzel továbbította a labdát a csepeli térfélre. (Fotó: Hárs László) Egy percig sem volt kétséges a siker Medikémia Szeged-Csepel Kordax 3:1 Repülőrajtot vett a vegyész­csapat a lelkes közönség biz­tatásától kísérve, és iskola­játékot matatott be az első játszmában. A fegyelmezett Polgár-Belik-Hulmann-Melni csuk-sánc szinte minden csepeli akciót csírájában fojtott el. Ezekben a percekben a vendégek roppant bátortalanul játszottak, s ez teljesítmé­nyükön is meglátszott, egysze­rűen nem tudtak mit kezdeni a szegediek akcióival. A második játszmában mindkét csapat érezte a ne­gyedóráig sem tartó az első játszma örömét, illetve bána­tát, mert Petheóék ott foly­Röplabda Extraliga •k tatták, ahol befejezték. Az elején ugyan még vezettek Lisziék, de azt követően a pályán az történt, amit a Medikémia akart. Csiszolt volt a „gépezet", s Schildkraut vezérletével, bő húsz percnyi játék után, ezt a játszmát is abszolválták a szegediek. Úrfi és Takács állt be a harmadik „felvonásra", amiben - való­színű nem őmiattuk - fonalat vesztett a Medikémia, s a Csepel, hatalmas küzdelemben játszmát nyert. Az érzékeny játszmaveszteség után Nyári Sándor mondhatott néhány korholó szót, s ezért, vagy egyebekért, de ezután Polgárék nem tudtak hibázni. Az eredmény és a játék kísértetie­sen hasonlított az első játszmá­ban látottakhoz, azaz ezt is utcahosszal nyerték a hazaiak. Összességében elmondható, a szegediek annyit adtak ki magukból, amennyi feltétlenül szükséges volt a győzelemhez. Pethetőéknek a hétvégi grod­nói (fehéroroszok elleni) összecsapáshoz feltétlen többet kell nyújtaniuk, hogy a CEV­Kupa legjobb 16 csapata közé kerüljenek. Nyári Sándor: - Úgy érzem, az alapbajnokság nyol­cadik mérkőzését is simán vették a fiúk. Veretlenségünk egy percig sem forgott ve­szélyben, de meg kell említe­nem, hogy a vasgyáriak sokkal tiszteletre méltóbb ellenfelek annál, hogy 2:0 után kienged­jünk. Értéke az összecsapás­nak. hogy élesben próbálhat­tam ki olyan játékosokat, akik eddig nem jutottak főszerep­hez. Nem csalódtam bennük, bár ráment egy játszma, de nem sajnálom, mert minden­nek ára van, s remélem, a ma­gyar bajnokság harmadik he­lyezettje ellen elért győzelmet nem kell magyaráznom... Oláh János: - A tisztes helytállás reményével érkez­tünk Szegedre, remélem, a nyert játszmánkkal, nem okoz­tunk csalódást a sportszerű közönségüknek. Tanítványaim teljesítették feladatukat, hiszen jól tudják, a Szeged egyelőre túl „nagy falat" számukra. Nyári kollégámnak sok sikert kívánok a hétvégi CEV-Kupa mérkőzéshez. A mérkőzés jegyzőkönyve: Medikémia Szeged-Csepel Kordax 3:1 (2, 8,-12, 2) Újszegedi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Békési, Szabó. Medikémia: SCHILDK­RAUT, Belik. MELNICSUK, Petheő, Polgár, HULMANN. Csere: Csikós, Takács, Somo­di, Úrfi. Edző: Nyári Sándor, Nusser Elemér. Csepel Kordax: Fogl ­TORMA, Forgó, Liszi, Szűcs, TOMANÓCZY. Csere: Ta­kács, Nyiri, Nagy A. Edző: Oláh János. BOKOR BÉLA Az őszi labdarúgó idény zárultával az NB l-es csapatok teremben folytatták a küz­delmet. Négy helyszínen a Diadora-Nemzeti Sport Ku­páért léptek parkettra az első osztályú együttesek. Ered­mények. Avanti-csoport (Győr) Vác-BVSC 5-5 (5-1), Gólszerzők: Lévai. Romanek, Nyilas, Sallai, Füle, illetve Werle, Farkas, Kovács, Frank, Komódi. Az első játékrészben leis­kolázta ellenfelét a Vác, de a második félidei könnyelműs­ködése megbosszulta magát, és a lelkes BVSC egyenlíteni tudott. Vasas-Győr 6-5 (3-4). Gólszerzők: Tímár, Faragó, Borgulya, Galaschek, Erős, Szenes, illetve Hámori 2, Popescu 2, Mikóczi. Az első félidő izgalmas já­tékot hozott, míg a másik játékrészben a fáradtság jelei mutatkoztak mindkét csapaton, és a játék esetlegessé vált. Firhang-csoport (Szolnok) Békéscsaba-Debrecen 16-8 (8-3). Gólszerzők: Kiss • Teremlabdarúgás Diadora-Nemzeti Sport Kapa 5, Horváth. Gyura. Kasik 2-2, Mracskó, Csató J., Fodor, Kovács, Buliga (öngól), illetve Arany, Sándor T. 3-3, Medvid, Kasik (öngól). Csepel-Kispest-Hon véd 11-6 (3-5). Gólszerzők: Váczi, Puskás 3-3, Zombori 2, Jakab, Szalai, Szabados (öngól), illetve Duró 2, Orosz, Kovács K., Bárányos, Bánfi. A Kispest már 5-2-re is vezetett, ezután viszont 25 per­cig képtelenek voltak gólt szerezni. A Csepel magához ragadta a kezdeményezést, és fölényesen győzött. Csonka és társa-csoport (Zalaegerszeg) Sopron-Nagykanizsa 8-4 (4-3). Gólszerzők: Árpási, Cservenkai 2-2, Majoros, Bor­sos, Korsós, Nagy J., illeve Kiss, Hegedűs, Vidóczi, Farkas Felváltva vezettek a csapa­tok a mérkőzés elején, majd egyértelműen nyilvánvalóvá vált, hogy a soproniak érzik magukat jobban a teremben. A második félidőben ellenfelük fölé kerekedtek. Zalaegerszeg-Parmalat FC 11-6 (3-4). Gólszerzők: Balogh 3, Varga R., Lendvai 2-2, Szabó I. Zs., Halápi. Preisinger, Szőke, illetve Toldi 3, Bekő, Farkas R., Varsányi. A tartalékosan felálló székesfehérvári együttest az első félidőben lebecsülte a ZTE, és a Parmalat fiataljai megérdemelten vezettek fél­időben. Fordulás után nagyobb sebességre kapcsoltak az egerszegiek, és rövid idő alatt a maguk javára fordították a mérkőzést. Bizt(onságos)Atom-cso­port (Paks) Újpest-Stadler FC 4-8 (3-4). Gólszerzők: Tóth Zs. 4, illetve Hleba, Rumán, Molnár 2-2, Csehi Z., Kertész. Az NB I. őszi bajnok­csapata, az UTE-Novabau teljesen tartalékos felállásban lépett pályára, így a Stadler FC szoros félidei eredmény után biztos győzelmet ünnepel­hetett. Az újpestieknek még az sem volt elegendő a győze­lemhez, hogy Tóth Zs. egy­maga négy gólt szerzett. Ferencváros-Pécs 7-7 (3-3). Gólszerzők: Szűcs, Telek 2-2. Bubcsó, Szekeres, Zavadszky, illetve Nieder­bacher 3, Tolocsko 2, Ulbricht, Tököli. A Ferencváros nem a leg­erősebb összeállításában vette fel a küzdelmet, ami csalódás­sal töltötte el vérmes szur­kolóit. A félidei 3-3-as dön­tetlen után a második játék­részben sem bírtak egymással a csapatok. Jó edzőmérkőzés, szerdára... Pick Szeged-PEMÜ-Solymár 28-15 Az, hogy mennyire szereti a közönség Szegeden a kézilab­da-csapatot, most is fényesen beigazolódott. A kedvencek szerdán Veszprémben súlyos vereséget szenvedtek a Fo­textől, de ez nem befolyásolta a nézőket abban, hogy vasár­nap ne töltsék meg ismét szinte zsúfolásig a Sportcsarnok nézőterét. S talán Bajuszékat is ambicionálta a közönség kiál­R Kézilabda NB I. lása mellettük, mert az első percekben olyan fergeteges já­tékot produkáltak, hogy az még leghiggadtabb szurkolókat is tapsra ragadtatta. Igaz, az el­lenfél nem a Fotex volt, de a PEMÜ játékosai is határtalan lelkesedéssel küzdöttek, de csupán ennyit tehettek a szen­zációs játékot bemutató Pick­kel szemben. Sokszor olyan gyors, és ellenállhatatlan volt a szegediek támadása, hogy szinte látni sem lehetett a lab­dát, csupán akkor, amikor az ellenfél kapujában landolt. Különösen Bajusz és Avar volt elemében, hiszen ebben az idő­szakban ők szerezték a szege­diek legtöbb gólját, rájuk hiába állítottak külön őrzőt is, nem volt ellenszer játékukkal szem­ben. Az is igaz. hogy Fekete Robi legszebb napjaira emlé­keztetően védett, 15 percig hiába bombázták kapuját, bevehetetlen bástyaként állt a gólvonal előtt. Aztán a meg­fogott labdákkal olyan ponto­san indította a társakat, hogy azzal nem egyszer sakk-mattá tette az ellenfél védelmét. 10-0 után, a 15. percben érték el a vendégek első góljukat, s hogy nem kaptak újabb tízet, az csak annak volt köszönhető, hogy Bartókék nagyon visszafogták az iramot. A második félidőben már inkább csak „lazsálás" folyt a pályán, a szegediek meg sem közelítették az első 30 pereben mutatott teljesítményüket. Igaz, a gólok ekkor is potyog­tak, de nem olyan sűrűn, mint az első negyedórában. Végül is a Pick 13 góllal verte ellen­felét, s egy kitűnő edzést tartott a szerdai Fotex elleni kupa­meccsre, amelyre nagyon készülnek Mezeiék. Van mi­ért... A mérkőzés jegyzőkönyve. Pick Szeged-PEMÜ-Soly­már 28-15 (16-7). Újszegedi Sportcsarnok, 2200 néző. Vezette: Kékes P„ Kékes Cs. Pick Szeged: FEKETE ­Oszlánczy 2, BAJUSZ 7, Mezei, AVAR 6, Sándor 2, Csavar 2. Csere: Dobos J. (kapus) Bartók 2, Dobos L. 3, GRŐBER 3, Borsodi 1. Edző: Kővári Árpád. PEMÜ-Solymár: Hemela ­Elek 3, Váradi, Lehel 2, Dob­rovits. Sodró, BÉRES 7 (6). Csere: Kerekes (kapus) Ve­csernyés, LAKATOS 3, Bődy. Edző: Kárpáti Miklós. Hétméteresek: 1/0, illetve 6/5. Kiállítások: 0, illetve 2 perc. P. SÁNDOR JÓZSEF Avar volt a szegedi csapat egyik legjobbja, szélről dobott hatalmas góljai élményszámba mentek. íme egy a találatok közülük. (Fotó: Gyenes Kálmán)