Délmagyarország, 1987. augusztus (77. évfolyam, 180-204. szám)

1987-08-17 / 193. szám

6 ÏÎPtfô, 1987. augusztus 17. m_m Ottusa-vb Aranyérmes a válogatott, Fábián harmadik Labdarúgó NB II. ]obb volt a Csepel SPORT Atlétika Második a női váltó Hétközben a Kazi Aran­ka- és a Goldoványi Béla­emlékversenyen vettek részt a Szeged SC atlétái. A Budapesten rendezett ese­ményen c 4X100-as és 4X400-as női váltóknak a viadal egyben országos bajnokság is volt. A Szeged SC lányai nem vallottak szégyent, s bár tartalékos volt váltójuk, 4X400 méte­ren jó idővel, ezüstérmes­ként végeztek, 3:42.66 per­cet értek el. A váltó tagjai: Szabó Erzsébet, Szopori Erika, Szoboszlainé Domon­kos Anikó, Nov^k Ágnes. A 4X1119 méteres váltó — Szo­pori, Kovács Mónika, Sza­bó, Barna Krisztina — 47.99 másodperccel a hatodik lett. A futók edzője Kelemen Béla és Bandur László. Tenisz NB II. Két győzelem A JATE SC NB Il-es női teniszcsapata a hét végén két mérkőzést játszott Sze­geden. A lányok mindkét találkozójukon imponáló, fölényes győzelmet arattak. JATE SC—KTC 7:2. A szegedi pontszerzők: Vesze­lovszky R„ Faragó, KaJa­pács, Vass, Mocsai, és a Faragó, Mocsay, valamint Farkas, Vass párás. I JATE SC—DUSE 8:1 A szegediek pontszerzői: Hé­ger J., Veszelovszky R., Faragó, Vass, Mocsai, és a Héger J., Farkas, a Faragó, Mocsay valamint a Vass, Héger M. párosok. „Csoda" történt vasárnap egy franciaországi kisváros­ban, Moulin-ben, a 30. öt­tusa-világbajnokságon: a csapatversenyt a Mizsér At­tila, Martinék János, Fábi­án László alkotta magyar hármas fogat nyerte. Az a válogatott, amely szerdán a lovaglás után 19., sereghaj­tó volt, s méghozzá olyan hátránnyal, hogy még a ha­todik hely is elérhetetlen­nek tűnt számára. Az egyé­niben a négy szám utáni papírforma igazolódott: a világ legjobb öttusafutói közül a francia Bouzou és a csehszlovák Kadlec külön­versenyéból a hazai pályán induló és annak előnyeit ki is használó francia remény­ség nyerte. A dobogó har­madik fokára Fábián Lász­ló, a magyar sport első „vivóöttusa" válogatottja léphetett fel. A moulins-i városköz­ponttól négy kilométerre fekvő mezőgazdasági szak­iskola sportpályáját több ezren vették körül a va­sárnapi kánikulában. Innen indultak a futók, és ugyan­ide érkeztek vissza. A ma­gyar csapat, amely bámula­tos akarással és eltökéltség­gel harcolt a lovasfiaskó után minden tizedért, talá­latért. körért és pontért ez­úttal is mindent megtett. Sőt itt a legtöbbet: meg­nyerte a futást, méghozzá úav, hogv Mizsér a máso­dik, Martinék a harmadik. Fábián pedig a tizedik leg­jobb időt érte el! Mivel a szovjet csapat ebben a számban is elma­radt a várakozástól — leg­főképpen Igor Svarc —, a francia csapatból pedig Ruer rosszul osztotta be erejét, az utolsó százon fel­bukott (fel is segítették), s csaknem fél percet vesztett el, megszületett az óriási meglepetés: Magyarország ahszolút vesztes helyzetből aranyérmet nyert a 30. vb-n. Eredmények. Fu'ás. Egyé­ni: 1. Kadlec (csehszlovák) 12:37.79 p — 1294 pont, 2. Mizsér 12:42.30 — 1279, 3. Martinék 12:51.90 — 1252, ... 10. Fábián 13:0819 — 1201. Csapat: 1. Magyarország 3732 pont, 2. Nagy-Brjtan­nia 3663, 3. Olaszország 3531. Egyéni világbajnok: I. Joel Bouzou (Franciaország) 5462 pont, 2. Milán Kadlec (Csehszlovákia) 5454. 3. Fá­bián László (Magyarország) 5421, ... 10. Mizsér Attila (Magyarország) 5183, ... 14. Martinék János (Magyaror­szág) 5135). Csapatvilágbajnok: Ma­gyarország (Fábián. Mizsér. Martinék) 15 739 pont. 2. Szovjetunió (Avgvejev, Svarc, Makejev) 15 703 3. Nagy-Britannia (Mahony, phelps Brookhouse) 15 491, 4. Olaszország 15 453. 5. Csehszlovákia 15 125, 6 Len­gyelország 14 985. *|1Í Sípos István felvitele A mérkőzés — szegediek számára — egyetlen derűs pillanata: Réperger Ibolya út­jara indítja a labdát. — A csepeli védő elkésett a közi eavatkozással. Kovács (fehér mezben) labdája mégis célt tévesztett Labdarúgó NB III. Gólszüret a nyitányon l. Leverkusen—Nürnberg végeredmény l-t x 3. VfB Stuttgart— Mönchengladbach Hazai pályán kezdte NB rúgta, a nem eléggé helye­III-as szereplését a Szegedi zett, a kapu bal oldalába Dózsa labdarúgócsapata, tartó labda » vetődő Korp­Nagyszerüen előkészített sits kezét érintve vágódott játéktéren kerülj sorra a a hálóba, l-l. A 41. percben mérkőzés, amit kedves ün- Eiler saját térfelének köze­nepség előzött meg. Az egye- pén, könnyelmüsködése mi­sületnél két évtizedet eltol- att, elvesztette a labdát, tő, az egykori NB II-es csa- Verők rácsapott, és a kifutó, pat egyik kiválósága, Pócsik vetődő Korpsits alatt a ka­Antal befejezte a játékot, pu közepébe helyezett, 2-1. most került sor búcsúztatá- Az 51. percben Hoiszák a sára. A klub nevében Bors vendégek 16-osán belül pró­Cyözö elnök és Pádár László bálta helyzetbe hozni társait, » ügyvezető elnök, a patro- átadásába Windeche oly Inv Irollott vnlnn ruitó megyei rendörfokapi- szerencsétlenül nyúlt bele, így KCIieiT voma tányság részéről Tóth István, hogy lábáról a bal alsó sa­_ I • I a szakosztály elnöke, a ba- tokba perdült a labda, öngól. Tippelni ! ráti kör képviseletében pe- 3-1. Az 55. percben ba! ói­dig Elek Imre ad«tt át aján- dali vendégtámadás vegén «p'iCWKXr dékot az aktív játéktól visz- Hegyesi fejjel megtolta a szavonuló labdarúgónak. kozepre lott labdat, azt Sz. Dózsa—Soltvadkert 5-3 Urbán és a kivetődő Csehó (2-1). Szeged, Hunyadi téri 'S elvétette. Sörösnek pedig végeredmény «-o t pálya, 1000 néző. Vezette: nem okozott gondot, hogy az 3. Bochum—t. fc Koin gutj üres kapuba továbbítsa, 3-2. 4. Kaisersiautern—Bremen tlx Sz.' Dózsa: Csehó - Var- A 65 percben Hegyesi sza­s. Karlsruhe—Sctvalke 04 4-1 t 0O Urbán Fábián L. (Hoj. badrugasa utan Gerecz lo­¡^ne„rt?e,münchcn- . «¿»0. Kálmán (Polyvás) — vése a jobb oldali kapufáról 7. Eucn—Wattenicheld i'-v 1 Hegyesi, Orosházi, Kőhalmi. Oze elé pattant, aki a bal s. Bayreuth—BLau-weus <0 o-o x Gerecz — öze Verők Edző' aIfió sarokba helyezte. 4-2. " J " " " *:l\ Holler Ferenc. A 70. percben a soltvad­A 26. percben a szegedi kertiek a bal oldalon ve­»-1 * védők megingását, bizony- zéttek támadást, a hazat talankodását Lehr kihasz- védők ismét hibáztak. Só­nál va. a 16-osról a kapu bal rös pedig kozelrol a jobb oldalába emelte a labdát. sarokba lőtte a labdat. 0-1. A 29. percben Marosi 4-3. A 78. percben a jobb a 16-oson belül beleütött a oldalon Varga- indította He­Bochum 1 FC ¿oín ldÖ 2"° 1 labdába, a játekvezetö 11-est ¿yesiU ő nagyszerűen adott 16. Boihum—i. fc Koln^ ^ ^ A ^^ Qrosházi közepre, az erkezó Öze pe­dig a kapu bal oldalaba fe­jelte a labdát. 5-3. Nagy lendülettel kezdett a Dózsa, a lestaktikával ját­szó, kontra akciókra építő vendégek védekezésre kény­szerültek. A későbbiekben fölénybe kerültek a hazai­Zágrábban a 12. fordulóval folytatódott a férfi sakk- ak, ám nem igazán felsza­világbajnoki zónaközi döntő. Pintér József ezúttal sötéttel badultan futballoztak, oly­a nyugatnemet Hickl ellen ült asztalhoz, játszmájuk füg- kor védelmük zavarba jött. gőben maradt. A nap meglepetését az eddig nyeretlen ka- A második félidőben több­nadai Baragar szolgáltatta, aki a továbbjutási reménye- nyire a lila-fehérek urai­két dedelgetö szovjet Elveszt ellen teljes pontot szerzett, ták a mezőnyt a változato­További eredmények: Nikolics (jugoszláv)—Miles (an- sabbá váló játékban, meg­gol) 1:0, Seirawan (amerikai)—Nogueiras (kubai) 1:0, Bar- érdemelt győzelmükhöz — lov (jugoszláv)—Hulak (jugoszláv) függő — egyenlő állás- a hátsó sor ismétlődő meg­bán, Korcsnoj (svájci)—Eingorn (szovjet) függő — Korcs- ingásai ellenére — nem fér­noj előnyével, Inkiov (bolgár)—Grünfeld (izraeli) döntet- hetett kétség. Jó: Varga, len, Granda Zuniga (perui)—Polugajcszvszkij (szovjet) Kőhalmi, öze, illetve Juhász, döntetlen. A Fülöp-szigeteki Tőrre szabadnapos volt. Sörös. Az állás: Seirawan 8 pont, Nikolics 7,5 (1, sz), Korcs- A további eredmények: noj 7,5 (1), Elveszt 7 (1), Granda Zuniga 7 (sz.). Tőrre 6 Szarvas—Csongrád 3-2 (2-1), (sz), Eingorn 5,5 (1, sz.). Pintér 5,5 (1), Polugajevszkij 5,5, Martfű—Szentes 0-0, KTE— Barlov 5 (1, sz.), Nogueinas, Miles 5—5 (sz—sz.), Grünfeld, Baja 0-2 (0-1), Malocsa— Inkiov 4,5—4,5 (sz.—sz.), Hickl 4 (1, sz.), Hulak 3 (1, sz.), Gyula 3-0 (1-0), Kun B SE Baragar 1,5. —Miske 1-3 (0-1). Szabó L. A 13. fordulóban Pintér világossal Granda Zuniga el- SE—Mezökovácsháza 2-2 len mérkőzik. (1-2), Békés—OMTK 2-1 (l-l). 9. Dussoldorf—Bielefeld 10. Frolburg—Solingen 11. Offenbach— Stuttgarter Kickers 12. Osnabrück—Ulm 13. Remscheid—Meppen PotmOrközesok: 14. Leverkusen—Nürnberg 1. fehdö 0-1 2 15. VfB Stuttgart­Mönchengladbach I-l x 6-3 1 Sakk Pintér: függő CSEPEL SC—SZEGED SC 1-0 (0-0) Szeged, Tisza-parti stadi­on, 3 ezer 500 néző. Vezet­te: Maczkó (Lázin, Kiss B.). Csepel SC: Szieben — Nagy, Szabó K., Kincses, Kuczmog — Stefanov, Deutsch, Horváth, Herbály — Kénoszt. Jakab. Edző: Celei József. Szeged SC: Leboniczky — Kántor, Bogdán, Szabó Cy., Tóth — Varga, Takó, Gru­borovics — Hegyeshalmi, Kovács, Deák. Edző: Pataki Tamás. Csere: Deák helyett Poly­vás. az 55.; Kénoszt helyett Gyimesi. az 58.; Tak» he­lyett Kisistók, a 63.; Stefa­nov helyett Pintér, a 77. percben. Gólszerző: Jakab, a 63. percbcp,.„ , , Sarga lap: Kénoszt a 22., Tóth a 76., Nagy a '83. perei­ben: ­Szögletarány: 6:3 (4:2) a Csepel javára. A szegedieknél, mint elő­zetesünkben írtuk. Kántor lett a jobbhátvéd, mivel a Szolnokon kiállított Fábiánt két mérkőzéstől eltiltották. A találkozó kezdőrúgását ezút­tal a Hungária Szálloda ét­termének kollektívája vette meg, 2 ezer 500 forintért, a dolgozók nevében Réperger Ibolya indította útjára a labdát. Az első negyedóra enyhe csepeli mezönyfölény jegyé­ben telt el. A 15. nercben a hazaiak a jobb oldalról, a 16-os magasságából végez­hettek el szabadrúgást, a beívelt labda Szabó Gy. fe­jéről került a kapu fölé. Három peré múlva Varga beadását Kuczmog röviden mentette, Gruborovics lőhe­tett, labdája azonban nem okozott gondot Sziebennek. A 20; percben Takó átadása a védőkről Deák elé pattant, az ö lövését Szieben kiütöt­te, ^Hegyeshalmi pedig a ka­pu fölé fejelte a labdát. A 28. percben Jakab cse­lezte be magát a 16-uson be­lülre. gólhelyzetbe került, a védők az utolsó pillanatban szerelték. A 30. percben, cse­les csepeli szabadrúgás után, Kénaszt elől Leboniczky bra­vúrral mentette meg kapu­ját a góltól. Kovács fejese jutott kapu mellé, majd De­ák két lövése jutott hasonló sorsra. A 40. percben óriá­si szegedi helyzet maradt kihasználatlanul. Hegyeshal­mi húzott el a jobboldalon, mintaszerűen adott középre. Kovács a kaputól 5 méterre azt is megnézhette hová rúgja a labdát, ám ő a ki­vetődő Szeibent találta te­libe. Szünet után, a 46. percben Herbály labdáját ütötte az alapvonalon túlra Lebonicz­ky. A másik kapunál Deák elől Nagy rúgta szögletre a labdát. Beívelés után Bog­dán bal oldali léc mellé tar­tó fejesét a kapufánál he­lyezkedő Nagy fejelte a mezőnybe. Az 51. percben, nagy helyzetben, Stefanov 11 méterről lőtt kapu fölé. A 60. percben Jakab iramodott meg középen. Kántor vette üldözőbe, sikerült közbe­avatkoznia, így aztán Lebo­r.iczkynek volt ideje, hogy bátor vetődéssel tisztázzon a csatár elöl. A 63. percben esett a mérkőzést eldöntő, egyetlen gól. Bogdán a kitörő Jaka­bot a kaputól 25 méterre le­rántotta. A szabadrúgást Herbály végezte el, a sorfal mellett elsuhanó labdáját a vetődő Leboniczky oldalra tenyerelte, Gyimesi rácsa­pott, visszaemelt középre, Jakab pedig 7 méterről a léc alá bombázott, 1-0. A 68. percben Stefanov a 16­os előtt sakk-matt helyzetbe hozta a szegedi védőket, lö­vése viszont a bal oldali ka­pufa tövéről kivágódott, Ja­kab ismételhetett, ő a kapu fölé emelte. A 86. percben a 16-oson belül Kántort Gyi­mesi forgatta meg. Lebo­niczky kifutott eléje, a csa­tárt'ez megzavarta, és az üresen maradt kapu mellé gurította a labdát. ' A Csepel kezdett lendüle­tesebben, aktívabb, mozgé­konyabb középpályásai ré­vén uralta a mezőnyt. A széltől támogatott szegediek nehezen találtak magukra, próbálkozásaik rendre meg­hiúsultak a vendégek 16-osa előtt. A későbbiekben válto­zott a játék, a hazaiak ve­szélyesebbé váltak, ám oly­kort pontatlanságaik miatt képtelenek voltak komoly helyzetet kialakítani. Fél óra elteltével nagy nyomás nehezedett a vendégek ka­pujára, „érett" a gól, de a kék-fehér-feketék nem tud­tak élni a lehetőséggel. For­dulás után változatosabb, érdekesebb lett a küzdelem, az iramra sem lehetett pa­nasz. Annál inkább a sokat körülménye skedö, rengeteg átadási hibát vétő hazai csa. patra. A több helyzetet ki­dolgozó, azokból egyet érté­kesítő csepeliek határozot­tabbak voltak, tudatosabban, szervezettebben futballoztak, mint meggyőződés nélkül játszó ellenfelük, így gyö zelmük megérdemelt. Jó: Kincses, Szabó K., Herbály. Horváth, Jakab, il­letve Leboniczky, Bogdán, Hegyeshalmi. Gelel Imre; — Alakuló, fiatal csapatom megpróbál a korszerű labdarúgás kö­vetelményeinek megfelelni, nagyon örülök, hogy kísér­letünk most is sikerrel pá^ rosult. Pataki Tamás: — Megér­demelten győzött a Csepel, játékban és akaratban is fölülmúlt bennünket. Gyürkl Ernő A további eredmények: Bp. Volán—DVTK t-0 (I-D). Nagykanizsa—SBTC 0-3 (0-1), Eger—Dunaújváros l-l (tf-0), Ajka—Szolnok: 2-3 (2-1), Ganz-MAVAG—Metri­por.d 4-0 (2-0), KSC—Veszp­rém 1-0 (1)0), Komló— özd 2-2 (l-l), Nyíregyháza­Szekszárd 3-2 (0-1), Kazinc­barcika—III. ker. TTVE l-l din. Ar NB II. állása: 1. Szolnok 2. Nyíregyháza 3. Saleótarjan 4—5. Szekszárd Ruer «. Ozd 7. Csepel 8. Kecskemét 9. Komin 1«. Bp. Volán 11. Dunaújváros 12. Canc-MAVAO IS. III. ker. TTVE 14. Veszprém 15. Diósgyőr 1«. Szeged 17. Nagykanizsa 18. Mrtripond 19. Ajka 24. Kazincbarcika 3 3 ­1 t 1 3 2 3 2 3 2 l-t I 5-3 9 l T-4 I l 9-t 4 I 5-4 4 3 12-4-34 3 2-13-24 3 2-13-34 si i n-t i 3 1114-43 3 1113-33 3 1-25-32 3-213-42 3 1-22-32 3 4-21-22 3 1-21-32 3 4 - 2 2-5 2 3 4-25-92 3 - 4 2 4-C 4 3 - 4 2 2-4 4 Labdarúgó NB I. Pontot vesztett az HTK Labdarúgásunk első vo­nalában is megkezdődött a bajnokság. Az első mérkő­zésre (Kaposvár—Rába ETO 1-2), már pénteken sor került A többi találkozót szombaton és vasárnap ját­szották. Eredmények. C. Dózsa—ZTE 4-0 (1-0). Megyeri út. 4000 néző. Ve­zette; Makó (Szilágyi, Kur­mail. Gólszerző: Vi'rga (ön­gól). Steidl (2), Rostás (11­esből). Békéscsaba—PMSC 1-0 (1-0). Békéscsaba. 8000 né­ző. Vezette: Lázin (Bognár, Szőke). Gólszerző: Csanálo­si. Váci Izzó—Bp. Honvéd l-l (0-1). Vác. 7000 néző. Ve­zette: Szabó P. (Puhl, Sza­bó J). Gólszerző: Váradi, 111. Kovács K. Tatabánya—Siófok 3-1 (3-0). Tatabánya, 5000 néző. Vezette: Drigún (Hamar, Varga). Gólszerző: Nagy, Plutár, Schmidt, ¡11. Palko­vlcs. Haladás VSE—Vasas 2-2 (l-l). Szombathely, 8000 né­ző. Vezette: Kovács (Hart­man, Fekete). Gólszerző: Illés, Scháffer, 111. Szabadi (2, egyet 11-esből). Videoton—MTK-VM l-l (1-0). Székesfehérvár. 10 ezer néző. Vezette: Pádár (Roxin. Plasek). Gólszerző: Kanyok, illetve Boda. FTC—DMVSC 2-0 (1-0). Üllői út, 15 ezer néző Ve­zette: Nagy (Németh, Var­ga) Gólszerző: Fischer, Dzurják. A bajnokság állása: 1. O. Dózsa 1 2. Tatabánya 1 i i. Ferencváros 1 4 4. Kába RIO 1 1 5. Fékéscsaba 1 4 C—7. Haladás 1 ­Vasa* 4 8—41. Vác 4 Bp. Honvéd 1 Videoton 4 MTK-VM 4 12. Kaposvár 4 12. I'écsi MSC 4 14. Siófok 1 15. Debrecen j 46. Zalaegerszeg 1 4 - - 4-0 2 - 3-1 2 - 2-8 2 - 2-1 2 - 1-8 2 - 2-2 4 - 2-2 4 - 4-4 4 - 4-4 4 - l-l 1 - l-l 1 --11-20 --18-10 - - 1 1-3 0 -•18-20 - - 1 8-4 fi • 1 - 4 - 1 - 1