Délmagyarország, 1979. október (69. évfolyam, 230-255. szám)

1979-10-30 / 254. szám

6 Kedd, 1979. október 30. 6 m SPORT Labdarúgó NB II, Közópcsoport Győzelem és vereség Röplabda NB l-ben az Építők Spartacus A legutóbbi fordulóban a SZILÁGY1NÉ, FEKETÉNB. Szegedi Építők Spartacus Csere: MOLNARNE, _Bárth, Szerdán Lengyelország— Magyarország olimpiai selejtező Szerdán, a lengyelországi Wroclawban szerepel a ma­gyar olimpiai labdarúgó-vá­logatott, ahol a vendéglátók ellen vlv selejtezőt a jövő évi moszkvai ötkarikás já­tékokra való eljutásért. Hétfőn az együttes két al­kalommal is edzett, délelőtt a Fáy utcai sporttelepen majdnem másfél órás gya­korlás szerepelt a program­ban. Mielőtt kimentek volna a pályára a játékosok, dr. Lakat Károly szövetségi ka­pitány és segítője, Mészöly Kálmán ismertették a ter­vezett taktikai elgondoláso­kat. Az edzés első részében a Vasas vegyes csapata ellen játszottak a válogatottak, 45 percig tartott a „mérkőzés", a gólokat, azonban senki sem számolta, mert Mészöly Kál­mán szinte percenként fújt „megálljt" és magyarazta ki hova álljon, milyen megol­dást alkalmazzon az adott helyzetben. A mérkőzésén egyébként a következő 11 já­tékos szerepelt: Katzirz — Szántó, Salamon, Nagy A., Kutasi — Oláh, Weimper, Tatár — Borostyán, Kiss, Fe­kete. A további hat kerettag, Zsiborás, Szokolai, .ludik, Péter, Komjátj es Kuti a másik pályán edzettek a há­romnegyed óra alatt, majd „összevonták" a két társasa­got és továbbra is taktikai, technikai megoldásokat gya­koroltattak az edzők. Az olimpiai gárda hétfőn délután a Szabadság-hegyen, az Olimpiai-szállóhoz közel­eső erdőben tartott még fris­sítő jellegű edzést. Majd ma, kedden reggel különgeppel utazik Lengyel­országba. A szövetségi kapi­tány ekkor hirdeti ki szer­dán pályára lépő tizenegyét. Tömegsport A Dél-alföldi Erdő- és Fa­feldolgozó Gazdaság fale­mezgyárának szakszervezeti bizottsaga és KlSZ-alaps/.er­vezete által kiirt és megren­dezett kispályás labdarúgó­kupát a műszakiak csapata nyerte a TMK és a kazán­ház csapatai előtt. A küzdel­mekben hat üzemrész csapa­ta vett részt. A DEFAG KISZ-bizottsá­gának csapata sikeresen sze­repel a Szeged városi KISZ­bizottság által kiírt „Novem­ber 7." kispályás labdarúgó­kupán. A csoportküzdelmek­ben 3 győzelemmel veretle­nül. csoportelsőként jutott a legjobb 12 csapat közé. Adorján nyerte a negyedik játszmát A Magyar Sakk Szövetség verseny termében tegnap, hét­ión délután került sor a két­szer elhalasztott Adorján— Ribli sakkvilágbajnok-jelöl­tek páros mérkőzésének ne­gyedik játszmájára. A vilá­gossal játszó Adorján király­szárnyi támadással a 22. lé­pésben feladásra kényszerí­tette ellenfelét, így a páros mérkőzés állása: Ribli 2,5, Adorján 1.5 pont. Az ötödik Játszmára szer­dán 13 órától kerül sor, ami­kor Ribli játszik világossal. SZEOL AK—Vác 2-1 (l-l) kapura lőtt. labdáját Pájer Emődit — aki legalább 40 Tisza-parti stadion, vezet- elvetődve szögletre ütötte, méterre volt a sértettől — le­te: Szonlekuti. Két perc múlva ismét Acs küldte a pályáról! Vasárnap ismét láttunk a ívelt szögletet, a veszelyesen A 65. percben a hazaiak Tisza-parti stadionban egy csavarodó labdát Nagy 1. ref- 16-osánál Kun kiugrott a vé- ... olyan bajnoki találkozót, lexmozdulattal ütötte szöglet- dók közül, majd 11 méterről, NB Il-es női röplabdacsapa- Dobos, Kiss, Ternai, Tóth J. amely azonos volt a magyar re. Ahogy közeledett a mér- senkitől sem zavartatva. a ta rangadót játszott a BÁ- az első és második játsz­labdarúgás jelenlegi szinvo- kőzés végé. úgy állt be a kapu fölé lőtt. A 76. percben CSÉP együttesével. A mér- mában nagy küzdelmet és italával. Persze semmi értei- vendégcsapat védekezni a az Építők jobb oldalról vé- kőzésnek nem kisebb tétje változatos játékot láthatott a me annak, hogy ostorozni döntetlen reményében. (A le- gezhetett el szögletrúgást, volt. mint az NB I-be jutás: közönség. A szegedieknek si­kezdjük ismét a második vo- látón többen megjegyezték: Sárközi csavarta középre a amelyik csapat nyer — a került megtörni a vendégek nal, azaz NB II (régi megyei Még szerencse, hogy a váciak labdát, s az érintés nélkül a hátralevő két mérkőzés ered- lendületes játékát, a mezőny­I. osztályhoz hasonló) tudás- elégedettek a döntetlennel!) rövid sarokba hullt. 2-0. A ményétől függetlenül — már ben már elveszettnek látszó szintjét a mérkőzések han- És milyen a véletlen? Három 82. percben Fekete három NB l-es! Az összecsapást a labdákat mentettek meg, ak­gulatát. Miért tegyük ezt ak- perc volt hátra a találkozó- védőt kicselezve 14 méterről szegediek nyerték, így jövő- cióikat hatalmas leütésekkel kor. amikor a címeres mez- ból. amikor Bera ordító gól- a jobb alsó sarokba helye- re ismét az első osztályban fejezték be. A harmadik játszhatnak. játszmában a bajnoki év Sz. Épito-k Spartacus- játékát produkálták ' „ . ... ,. „. Wirthnéek. BACSÉP 3:0 (14, 14, 8) A magas sz(nvona!ú talál­Rókusi Tornacsarnok, 200 koz6 megérdemelt hazai si­jelenti, az Sz. Építők Spar­Spartacus: tacus két év után ismét a KOVÁCS V., legmagasabb osztályban sze­PIUKOVICS, repelhet. ben futballozó „legjobbak" is helyzetbe került Az ötösön zett. 3-0. leckét kaptak, a labdarúgás- tisztán vehetett át egy lab- A Dózsa végig egyenrangú sal most ismerkedő amerikai- dát oda lőhette volna ahová ellenfél volt. sót, több hely­aktól. akarja, ezzel szemben gyen- zele akadt mint ellenfelének! De térjünk vissza a vasár- gén. a .megdermedt Nagy I. Ha a lila-fehérek az első já- "hkusi Tornacsarnok, » kozó meger napi NB Il-es találkozóhoz, kezébe gurított! (A mérkőzés tékrészben körültekintőbben, néz6: Vezette: Hatházi—Mar- kert hozott, ami egyben azt A harmadik helyezett Váci legnagyobb gólhelyzete volt!) higgadtabban játszanak. jol> kovics­Híradást fogadta Szegeden az Ráadásól az előrerúgott lab- han összpontosítanak — első- Sz­ötödik helyen álló SZEOL dából megszerezték a győztes sorban Kun. aki több helyze- NAGY NÉ. AK. Régen az ilyen össze- gólt a hazaiak. Kozma Gy. tet js elhibázott —, eldönt- W1RTHNÉ, csapások rangadónak számi- ívelt kapu elé. Nahóczky hették volna a mérkőzést a tottak. Most? Ha ezer szúr- megcsúsztatta a labdát, majd maguk javára. Az elszalasz­koló kíváncsi volt a mérkó- Repka mintegy 8 méterről a tott lehetőségek után Pócsik zésre, sokat mondok. Az bal sarokba lőtt. 2-1. meggondolatlansága megpe­alábbi összeállításban kezdő- Nagyon gyenge színvonalú csételte a Dózsa sorsát. Jó: dött a játék: mérkőzést láthattak a nézők. Páncsics. Sárközi. Fekete, il­SZEOL AK: Nagy I. — Ez azonban nem újság ma- ietve Bíró. Csomor, Szabó. Hevesi. Kozma Z.. Forgács, napság a magyar pályákon. a Középcsoport további V. Tóth — Hágelmann E. Ez van! A győzelem némi eredményei: Pénzügyőr SE— (Hegedűs 1 az 52. percben), gyógyírt, jelentett a didergő BVSC 1-2 (l-l), Dunaújvá­Petró, Repka — Vigh (Na- nézőknek! ros—Jánoshalma 3-0 (0-0), A Magyar Atlétikai Szó- Kecskeméten, a SZEOL AK hóczky a 70. percben). Koz- Bagaméry László Vasas Izzó—Bp. Spartacus Vetsée ^ lCjén hetedik al/a- 1B746 ponttal a második ma Gy.. Jernei. Edző: Kovács Epitók SC—Sz. Dózsa 4-0 (3-0), Csepel—Kossuth . " w ... or,2ico, helyre került lózsef. 3-0 (0-0) KFSE 2-0 ((Ml). BKV Előre- lommfÜ rU " " ° „ J ' Vác: Páter — Elsemann. Budapest. Népliget. 200 né- Budafok l-l (0-0). KSC—Bem sportiskolái utánpótlás ellen- A Magyar Atlétikai Szó­Misnyovszky. Strausz. Baj- ^ Vezette: Varga. J. SE l-l (1-0), 22. sz. Volán— őrző versenyeket, melyeknek vétség, a beérkezett jegyző­nórzi — Bodor. Répási (Gera Építők SC: Hegedűs — Ganz-MAVAG l-l (1-0). Du- célja felmérni a sportiskolái könyvek alapján, a napok­? 1®' ,?rCsCn)- Ber°es~ Ba °láh <Varqa ar 56" P"cbrn)- nakeszi Esztergom 3-0 (0-0) ut4npÓUással foglalkozó at- ban készítette el a végső ér­logh (Irtedmann a 68 pere- dr Panesics. Póeza. Gelesits a Keleti csoportban: Szabó lafjkai szakosztályok e'»dmé- ékelési melvet a vidéki ben), Solyom, Acs. Edző: Va- _ Mate. Palotai. Csaja — L SE—HMSE 0-1 (0-0) Me- le,ll<ai szajcoszwiyoK ereame tekelest, melyet a viaeki dasz Károly. Sárközi. Kiss. Fekete. Edző: zőtúr. 3000 néző. Vezette: nyaoégét. sportiskolák fölénye jellem­Jói kezdtek a hazaiak, öt Thomann Antal. Nyári Góllövő: dr. Bálint Szeptember 23-án, szerte zett. perc elteltével két golhely- Sz. Dózsa: Tóth — Szabó, A középcsoport állása: Sporfiskolás atlétáink az élvonalban 1. Csepel 2. Izzó 3. VAc 4. SZEOC 5. Buditok 8. KKKSE 7. BVSC 8. D.-llJv. e. 9. D.-keszi az országban, tizenkilenc he- Külön dicséretet érdemel­1S 12 - 1 28- s *4 ,yen kerültek ezek az érté- nek a SZEOL AK sportlsko­u in 28-is 20 kelő viadalok megrendezés- lásai, akik a 35 egyesületi és n s « 2 21-u i« „„ melyekről olvasóinknak városi sportiskola versenyé­tájékoztatást ben a tavalyi tizenharmadik helyezés után az Idén az 13 S i 3 18-13 14 fe» ii 5 s 3 20-16 is annakidején IJ 7 1 1 23-20 15 .. , n s j 4 is-14 14 adtunk. is 8 16 13-15 13 Közöltük, hogy a SZEOL 'gen előkelő harmadik he­13 4 4 j 19-13 12 AK leánycsapata a III. év- 'yen végeztek, 49359 ponttaL 13 5 2 8 20-17 12 ' 13 5 2 6 17-17 12 folyamú ötpróbában a fővá- Élvonalba kerülésüket jó 13 s * s 15-16 12 rosban 17 454 ponttal győ- felkészítésüknek és technikai n Jii 20-'7 io zött, míg a fiúk 12 159 pont- képzettségüknek köszönhetik, 13 1 8 4 14-22 10 . , . ,., , , . is 3 4 « 12-21 io harmadikként vegeztek. is 111U-M 0 A évfolyamú fiú és le­ís 2 2 9 9-íi 6 ány összetett négypróbában melyekért edzőiket illeti el­ismerés. M. T. zet adódott Pájer kapuja Bíró. dr. Emödi. Nagy — Pó­előtt, mindkétszer hárított a esik (Mohácsi a 75. percben), váci védelem. A 6. percben Ladányi, Pipicz. Csomor — aztan 25 méterre a kaputól Kun, Szamosszegi (Kanász a szabadrúgáshoz jutottak aha 75 percben). Edző: dr. Reme zaiak. Petró Kozma Gy. elé nyjk László, puritott. akinek lövése Mis- ,Nagy lendülettel kezdett a nyovszkyról Jernei elé pat• nózsa. s már a 3. percben tant. a szélső maga ele tette helyzetet hagyott kihaszná- 10. BEM SE a labdát, majd laposan a ki- Milánul. Ladányi előre iveié- ^s^m mozduló Pájer mellett a ka- pe átszállt Pánesics felett, ,, BKV E pu közepébe lőtt, 1-0. Ekkor Kun rajtolt a labdáért. Hege- 14. Epiiók' úgy tűnt. hogy a SZEOL AK dús kifutott, a csatár azon- IÁ gólokkal nyeri meg a talál- ban az üreg kapu melle fe- öp. span kozót. A vendégek megille- jejt A hazaiak kapujától 40 is! Pénzügyőr tödötten futballoztak, szórvá- méterre a Kuntol szoronga- ¥:"ur®°1m nyos ellentámadásaik pedig tott Gelesits hazaadott. a -0, Tino>niUma semmilyen gólveszelyt nem labda a kifutó Hegedűs lábá­jelentettek Nagy István ka ról vágodott ki. A 18. perc pújára. Negyedóra elteltével hen Olah cselezgetett saját. visszaesett a hazaiak kezde- 1 g-osán belül. Szamosszegi menyezőkeszsége, elemi hibák elvette töle a labdát, a ka­egész sorozatai követték el a putöl 6 méterre lőni készült, játékosok, a színvonal pe- amikor a jobbhátvéd elka­dig .. erre felesleges jelzőt szálta 11-es! A büntetőrúgást is kitalálni! A 19. percben Ladányi végezte el. a labdát végre említésre méltó ese- a balra vetődő Hegedűs mel­meny történt, amikor Forgács iett „ jobb kapufa tövére előretört, egymás után cse- gurította ... lezte ki a rátamadó váci vé- a 21. percben Csomor hú- és vasárnap megrendezett ki­dókét, majd kisodródva a zott el a bal oldalon. Kiese- lencedik fordulójában egyet­bal oldalra kapura lőtt. lab- iezte Gelesitset. középre len meglepő eredménv szüle- T"* U"''K""""^' T" dáját Pájer elvetődve hárí- adott, a jó ütemben érkező tett: a sereghajtó Szentesi - - - - emeU1 u totta. A 29. percben (rélemé- Kun 6 méterről a felső kapu- Vízmű a harmadik helye- „ , „ . . , .. nyünk szerint szabálytalan íára fejelte a Labdát. az visz- zett H. Porcelán otthonából Ter^ -1" he,y' 5»° " gollal) kiegye,Hitelt a vendeg- S7,HPattant elé. de amikorra tért haza „pontosan". Az él- Cz°mpo ~ Bunda' M,kJos csok' A Vlzmu ^^^^ csapat! Acs végzett el szög- feleszmélt, a hátvédek üggyel- lovasok ugyancsak megiz­letrúgást a bal oldalról. A bajjal tisztáztak előle. zadtak vasárnap. Az SZVSE kapu elé csavarodo labdára Szünet után az 53. percben a jól játszó Kistelek ellen Hegyei I. osztály Nehezen nyertek az éllovasok A megyei I. osztályú lab letve Krizsán, Czirok, Nagy egy sándorfalvi labdarúgót darúgó-bajnokság szombaton T. részesített sárgalapos figyel­DÉLfiP SC—Makói SVSE meztetésben. Jók: Farkas 2-1 (1-0). Makó. 600 néző. D" °tÜik- illetve Bitó" H. Porcelán—Szentesi Víz­DÉLÉP SC: Terhes II. — mü l-l (1-0). Hódmezővásár­II.. Zádori — Miklós I., Hol- ten védekezett, gyors ellen­ler, Wenner (Driszner). Ed- támadásai pedig sok ve­zó: Mészáros Imre. szélyt rejtettek magukban. A A 19. percben egy gyors döntetlen a hazaiakra nézve Nagy István kimozdult kapu- esett az első gól. A balössze- nyert hazai környezetben, a ^ S mi kZ jóból. Solyom azonban meg- kötö helyén Máté vitte fel a DÉLÉP SC pedig az. enyhén K^UyáafejÍ Se FS lökte a szegedi kapuvedot, a ]abdát. mintegy 30 métert szólva túlságosan keményen S íl.JTii illetve Fekete. játékvezető sipja néma ma- vezette, majd Feketéhez ját- játszó makóiak ellenében J,u a JT*0' „VT Mártély—KSZV SE 1-0 radt és a labda érintés nélkül s:0tt. aki Tóthot elfektetve, diadalmaskodott idegen kör- hí „Or-L^r, „ (0-0). Mártély, 200 néző. Ve­lövését védte bravúrosan a hazaiak kapuvédője. A 40. zet te: Veress. A küzdelmes SZVSE—Kistelek 1-0 (0-0). új" mérkőzés egyetlen gólját iZVSE-nálva. 400 néző. Ve- P^^ ^ enner ugrott K , „ércben Czenlédi sze: 78. percben Czeglédi szerez­te amikor szabálytalanul akasz- • tották. A játékvezető sípja Apátfalva—Szentesi Kinj­a bal sarokban kötött ki, l-l. oldalra sodródva, az alapvo- nyezetben. Eredmények: Az egyenlítő gól után a ven- na; közeléből talált a kapu dégek átvették a játék irá- ba. 1-0. Az 55. percben fur- SZVSE-pálya, 400 néző. Ve nyitását, többet birtokolták a csa jelenetek játszódUk le a zette: Szántó (jól), labdát, szemre is tetszetöseb- pályán. A szegedi térfél kö- SZVSE: Bólya — Hajdú, ben futballoztak, mint a ha- zepénél Pócsik és Csaja ka- Kanász Tihanyi Z.. Sznlontal ^-„^átr'Fo'rdulás "útón zsfíTÖÁ)). S^t^ 300"né­zamk' „ w kaskodott" majd Csaja han- _ Roth. Krenacs (Kovács 51 ^ Szilágyi ré- zó. Vezette: Sipos. Góllö­Szünet után a 47. percben gos kiáltassal a földre dobta T.). Gerecz - Pernek! (Ba- vén egenlfteu a Makó, l-l. vők: Vári Juhász, illetve Kozma Gy. ügyesen vissza- magát. A partjelző megkésve jon«) Nagy Z„ Kovács Z. 8() ben Hol]ert vú v( h Kiss sarkalta a labdát.Vígh elé, a jelezte az esetet, közben a Edző: Rabay Laszlo. szélső azonban egy csellel helyszín „átrendeződött". Rö- Kistelek: Krizsán — Ko­többet csinált a kelleténél és vid tanakodás után a játék- vács. Czirok, Varga. Guba lövésébe a védők beleléptek, vezető •— mivel a jobbhátvéd — Horváth (Becsei), Nagy A 67. percben Petró, mint- területén történt mindez — T.. Vastagh — Vígh. C2vei­egy 25 méterről váratlanul a 2-es számú mezt viselő, dr. gerschmidt, Molnár. Edző: ' dr. Kürtösi László. Igy kellett volna tippelni! 1. Komló—Haladás 2. Pét—Kaposvár 3. Saharia—MAV DAC 4. K037EP—Szekszárd 5. Pén/ügyör—BVSC 6. 22. sz. Volán— GUI/.MAVAG 7. Asroll—Bologna 8. Avrllino—Udinese •1. Tnternazionale—Milán 10. Juvcntus—Napoli 11. prrusiá—Torino 12. Róma—Lazto 13. Bsrl—Monia 14. G«n<x-Sampdoria A Sportfogadási és ták fel a makói védők a büntetőterületen belül. A megítélt 11-est Bunda ér­tékesítette, 2-1. Küzdelmes, jó iramú mérkőzést láthattak a nézők, kár, hogy a hazai­. , , , , ak időnként kifejezetten tl^I^ffí^Lr^l durván játszottak, minek következtében Wenner es Hoiler súlyos sérülést szen­vedett. Jók: Bartyik, Terhes I„ Czompó, Bunda, Miklós I. Mindszent—Csongrád 3-1 (2-0). Mindszent, 300 néző. Vezette: dr. Jármai (jól). Szombaton játszották: Al­sóvárosi MÁV—Kinizsi Hú­sos l-l (l-l). Igazgatóság közlése szerint • Ul lorint. (MTI) utasok ellen az első félidő­1-1 x 43. heil totónyeremények az 11- ben fölényben játszottak a 0-2 2 leték levonása után a követ- vendégek. Bólyának minden 0-0 X kezők: 13 találatos szelveny 4 ,, ; - „„p a 1-1 X darab, nyereményük egyenként tuaasara szukse„e voic a 1-2 2 527 175 forint. Ezek közül 13 plusz helyzetek hatastalanitasahoz. egyes szelvény 3 darab, nyere- Szünet Után az SZVSE ját­Vii M23y2H forint JAUTu.rí szőtt enyhe mezőnyfölény­0-0 X Leivéiíyek száma 175 darab ben. A találkozó egyetlen ma 0-0. Sándorfalva, 300 né­2-0 i nyereményük egyenként 8033 gólja az 55. percben szüle- ző. Vezette: Molnár. 11! £áma- 2-241 d ala b*' "ti v erem év vü k tett, ekkor Gerecz volt ered- Izgalmakban bővelkedő nlZZ^em 1-l x' egyenkeiít 605 ?<^NT A io taíá- ményes. A látottak alapján a mérkőzésen számos helyzet Ü.KSZVSE 2"° 1 latos szelvények száma 17 773 döntetlen jobban megfelelt maradt kihasználatlanul "árwjy^ Lottó darab, nyereményük egyenként volna a Játék képének. Jók: mindkét kapu előtt. A játék- is! Csongrád A bajnokság állása: Sándorfalva—Kiskundorozs­1. SZVSE 2. DÉI.EP SC 3. H. Porccián 1. Kiskund. 5. Kistelek 6. Makó 7. Alsóváros 8. Kinizsi II. 9. Sándorfalva , 10. Apátfalva Bólya, Hajdú, Kanász, 11- vezető három dorozsmai és 16. Szt. vízmű 9 7 2 - 26- 6 16 9 7 1 1 22- 6 15 9 5 2 2 17-12 12 9 4 3 2 10-10 11 9 12 3 16-10 10 9 12 3 19-15 10 9 2 5 2 18-18 9 9 2 5 2 12-16 9 9 4 14 15-20 9 9 3 2 4 20-24 8 9 3 15 14-16 7 4 3 15 11-17 7 9 3 1 5 9-21 7 9 13 5 12-20 5 9 2 16 10-1* 5 9 12 6 11-15 «