Délmagyarország, 1979. március (69. évfolyam, 50-76. szám)

1979-03-15 / 62. szám

8 Csütörtök, 1979. március 15. Labdarúgó NB I Vezet az Újpest Kézilabda MNK SZEOL AK­Szolncki MTE 1-t (0-0) Szeged, Tisza-parti stadi­on, 300 nézö. Vezette: Nyári. SZEOL AK: Nagv — Na­hóczki. Hegedűs. Kozma III., Polyvás — Szel jak. Hágel­mann T. (Hágclmann E.), Kolozsvári — Szeghalmi (Labáth). Papp. Jernei. Ed­ző: dr. Dunai János. . SZMTE: Boros — Hege­dűs, Bencsik (Kupcczki), Sebők, Kabak (Demjén) — Simon, B aran. Kóczián — Takar, Szakács. Szatmári. Edző: Kóczián Antal. Kellemes idő, unatkozó és bosszankodó nézők. edző­mérkőzéseken látható békés, iram nélküli Játszadozás, mindkét fél részéről techni­kai hibák sorozata, Nagy ka­pus egy-két bravúros védé­se. Mindezeket a tegnap Ját­szott Nemzeti Bajnokságok • Kupája találkozón tapasztal­hattuk. láthattuk. A SZEOL AK játékosai. Amellett, hogy egv gólt lőttek, és kétszer — Szeghalmi, valamint Jer­nei révén — a kapufát ta­lálták el, ismét az ordító gólhelyzetek sokaságát hagy­ták kihasználatlanul. A gó­lokat Labáth (a 74. perc­ben). illetve Szakács (a 75. percben) lőtte. Bp. Honvéd—Haladás VSE i-i (0-0). Szombathely. 6000 néző, v.: Tompa. Gól lövök: Kocsis, illetve Horváth I. Az első félidőben a Hala­dás kezdeményezett többet, végig irányított, de gólszer­zési lehetőségeit nem tudta kihasználni. A Honvéd vezető gólja után szinte kapujához szegezte a Haladás ellenfelét, nagy ne­hezen az egyenlítő gól is si­került. Az első félidőben mu­tatott játék alapján a Hala­dás közelebb állt a győze­lemhez. Diósgyőr—Zalaegerszeg 4-0 (2-0). Diósgyőr. 10 ezer néző, v.: Makó. Góllövő:. Tatár, Borostyán, Teodoru II. és Teodoru I. A Diósgyőr végig fölényben játszva győzött, a ZTE csa­lódást keltett. Ferencváros—Tatabánya 5-1 (4-0). Tatabánya, 15 ezer né­ző, v.: Lauber. Góllövők: Nyilasi (4), Szokolai, illetve Kiss. Nagyszerű időben, mély ta­lajú pályán a Ferencváros már az első negyedórában biztosította győzelmét. Ezután a hazaiak idegesen, sok hi­bával játszottak. Szünet után kiegyenlítettebb lett. a játék, a hazaiak fölényben játszot­tak, ebben az időszakban is a szórványos ferencvárosi támadások azonban veszélye­sebbek voltak. Dunaújváros—Salgótarján 4-2 (2-0). Dunaújváros. 5000 nézö, v.: Tátrai. Góllövők: Szepesi (3), Kúti (11-esből), illetve Földi (2). A befejezés előtt a hazai csapat növelhette volna a gólok számát, de Kuti lövé­sét a kapufa mentette, majd a csereként beállt Sajó 6 m­röl az 'üres kapu mellé lőtte a labdát A Dunaújváros mindvégig magabiztosan ját­szott. csak 3-0 után engedett ki egv kis időre, amit az STC kl is használt A játék összképe alapján biztosan tartotta . odahaza a két baj­noki pontot a jó formában levő Dunaújváros együttese. T. Dózsa— MÁV Előre 3-0 (1-0). Megyeri út. 10 000 nézö, v.: Győri. Góllövő: Nagy L., Fekete, Törőcsik. Csalódtak azok, akik új­pesti gólzáport vártak, mert a rendkívül jól felkészült fegyelmezett és lelkes fehér­váriak egy pillanatig sem okoztak csalódást, csupán meg kellett hajolniuk a na­gyobb tudás előtt. Videoton—Rába ETO 2-0 (0-0). Székesfehérvár. 6000 néző, v.: Tóth. Góllövő: Sza­bó, Burcsa. Az első félidő a Videoton óriási nyomását hozta. A vendégek betömörültek ka­pujuk elé. Szünet után a Videoton felgyorsította a já­tékot. Szabó csatársorba vite­le szerencsés húzásnak bizo­nyult. Vasas—Pécs 3-1 (3-0). Fáy utca, 5000 néző. v.: Palotai. Góllövök: Váradi (11-esből), Kiss, Zombori, illetve Nagy. Kosárlabda Csepel—MTK-VM 1-0 (1-0). Hungária körút, 4000 néző, v.: Mohácsi. Góllövő: Vincze. Békéscsaba—V^sas Izzó 6-0 (1-0). Békéscsaba. 3000 néző. v.: Kuti. Góllövők: Pogács (2), Tulipán (2), Tisza és Bánáti. A TABI.AZAT AI.LASA: Sz. Volán—Tatabányai Bányász 28-25 (16-13) 1. CT. Dózsa 2. Ferencváros 3. Bp. llonvéd 4. Dióssyőr 5. Tatabánya 6. Bába l'TO 7. Videoton 8. Békéscsaba 9. Salgótarján 10. Dnnaiijváors 11. Pécs 12. Vasas 11. Zalaegerszeg 14. MAV Flrtre 15. MTK-VM 16. Csepel 17. Haladás 18. Izzó 20 12 0 20 12 5 20 11 6 20 12 2 20 8 6 2 51-22 30 3 45-23 29 3 45-18 28 6 33-25 26 6 35-31 22 6 23-18 21 6 23-25 20 8 26-21 19 7 30-30 19 7 30-32 19 6 18-26 19 7 28-33 18 8 19-24 17 9 15-34 17 10 23-27 16 8 22-27 16 11 21-48 14 12 18-41 10 SZEOL AK-sikerek Cselgáncs Szabó Miklós ötödik Pécsett rendezték meg a XIII. cselgáncs Hungária Kupa küzdelmeit. A mini VB-nek is beillő eseményen tizenhat ország 135 sportoló­ja lépett tatamira. A legna­gyobb hazai cselgáncsver­seny az egyik utolsó erőfel­mérés a közelgő májusi brüsszeli Európa-bajnokság előtt. Szabó Miklós, a SZE­OL AK válogatott verseny­zője a 86 kg-osok mezónyé­l>en Indult. Szabó az első mérkőzésen 15 másodperc alatt ipponnal győzött a ja­pán Nose ellen. A folytatás már nem volt hasonlóan si­keres. Az ellenfél, az NDK­beli Ulisch volt. Egy kis bel­ső horoggal juko értékű ak­ciót ért el Szabó ellen. Ez­után jóformán alig csinált valamit, de csak közvetlenül a küzdelem vége előtt bün­tették meg passzivitásért. A dobogóra kerülésért a szegedi sportoló az NDK-be­li. Heinrich-hel küzdött. A harmadik percben megsérült a lába, majd 1:52 mp-cel a küzdelem vége előtt kény­telen volt feladni. A súly­csoport végeredménye: 1. Jackevics (szvojet), 2. Ultsch (NDK-beli). 3. Janv (kana­dai) és Heinrich (NDK-beli), 5. Szabó Miklós és Kiss End­re. A kosárlabda NB Il-ben­az elmúlt hét végén az ötö­dik fordulóra került sor. A SZEOL AK férficsapata Hódmezővásárhelyen rang­adó mérkőzést játszott, igen nagy küzdelem után négy­pontos győzelemmel térhetett haza. A női együttes szintén Vasárhelyen vendégszerepelt, biztos, nagy különbségi! győ­zelmet aratott. Az SZVSE női csapata Budapesten lépett pályára, ahol igen gyenge játékkal. 22 pontos vereséget szenvedett. A Postás férfi­gárdája szintén vidéken, Debrecenben játszott, ahol kikapott. SZEOL AK-—HVSE 98-11 (50-25). Női mérkőzés. Hód­mezővásárhely. 100 néző. Ve­zette: Hável, Virik. SZEOL AK: Molnár (14), Rósa A. (12), Remák (16). Kertész (15), Lázár (14). Cse­re; Kocsondi (6), Klenk C6), Kotormán (6), Körmöczi (6), Laukó (7). A mind taktikaiing. mind technikailag sokkal képzet­tebb szegedi lányok könnyed játékkal érték el biztos győ­zelmüket. Bp. Gyógypedagógiai TK— SZVSE 67-45 (33-48). Nói mérkőzés. Budapest. Vezette: Nemessunyi, Hajniss. SZVSE: Kováis (—). Dórán (16), Ordögh (4), Tóth K. (11). Szügyi (4). Csere: Ha­hók (28), Borsónyi (—), Ma­gyari (2). Az idegileg és fizikailag fáradt szegediek ellen már az első félidőbon jelentős előnyt szerzett a hazai csa­pat. Fordulás után a 30. percben 8 pontra felzárkó­zott az SZVSE. de a hajrá­ban ismét a fővárosiak ke­rekedtek felül. Vízilabda SZEOL AK—HVSE 69-65 (37-34). Férfimérkózés. Hód­mezővásárhely, 500 néző. Ve­zette: Hável, Virik. SZEOL AK: Boros (2), Pa­taricza (21), Reisz (15), Les­tár (10). dr. Kertész (—•). Cse­re: Dörmö (14), Kecskés (5), Aradszki (—), Kovács (2), Vincze (—). A bizonytalanul kezdő, több hibát vétő szegediek el­len a vásárhelyiek a 7. perc­ben 18-10-re vezettek. Ekkor taktikát változtatott a SZEOL és a 16. percben már 31-22-re megfordította az eredményt. Fordulás után is a szegediek játszottak jobban, tartották előnyüket. A 30. perctől vi­szont a kék-feketék a techni­kai hibák sorozatát vétették és a 34. percben 62-59-re is­mét a HVSE vezetett. Egész­pályás emberfogásra tért át n SZEOL. a megszerzett lab­dákat értékesíteni tudta, és n hajrában Dörmő eredmé­nyessége révén a maga ja­vára fordította a mérkőzést. A feszült légkörben lezaj­lott. a vásárhelyiek számára presztízsmérkőzésen a játék küzdő jelege dominált. DASE—Sz. Postás 70-56 (42-23). Férfimérkőzés. Deb­recen. Sz. Postás: dr. Erdei (2), Horváth (14), Varga (26), Mé­száros (4), Erményi (8). Cse­re. Polestyuk (2), Katona (—), Melcsov (—). A debreceniek két magas emberét képtelenek voltak tartani a postások, így már az első játékrészben jelentős előnyt szerzett a DASE. Szü­net után eredményesebben játszott ugyan a Postás, de csak csökkenteni tudta hát­rányát Férfimérkózés. Űjszegedi Sportcsarnok, 1500 néző. Ve­zette: Mayer, Lengyel. Sz. Volán: BARTALOS Z. — Dobó 1, Lele 9, BARÁT 3, BUDAY 8, Lukács 2, HU­BAI 5. Csere: Farkas. Oláh B. Edző: Kővári Árpád. Tatabánya: BARTALOS B. — Bognár, PÁL 10. Kaló, Ka­tona 1. GUBÁNYI 3, Flasch 7. Csere: Szabó, Bábos 2, Pánovics 1, Mészáros 1. Ed­ző: Albrecht Miklós. Dobó látványos ejtésével nyitotta meg a gólok sorát, amire Pál válaszolt, majd Barialos Z. bravúros védése­it tapsolhatta meg a közön­ség. A fej fej melletti küz­delemben nagy iramot dik­tált mindkét csapat, egyik fél sem tudott elhúzni. A vendégek ebben az időszak­ban Pál góljaival tartották az eredményt, a tatabányai játékos a 18. percig (10-8 a Volán javára) hét gólt szer­zett csapatának. Egy perccel később Budayéknak már há­rom gól volt az előnyük, a 23. percben viszont már hat gólos (16-10) vezetéshez ju­tottak. Ezután egy-két játék­vezetői tévedés, valamint rossz támadásbefejezések következtek a Volán részé­ről, és máris háromra csök­kent az előny. Ökölvívás Fordulás után Gubányi volt elemében, 16-15-re, majd 18-17-re alakította az ered­ményt. Változatlanul heves volt a küzdelem, felváltva estek a gólok. A 42. percben 21-19-et. a 47. percben 24-21­et mutatott az eredményjező tábla. A keményen, olykor durván védekező vendégek­től Pált állították ki a játék­vezetők, pár másodperc múlva Bognár jutott hason­ló sorsra, Budayval szemben elkövetett szabálytalanságá­ért. Az 52. percben ismét csak két gól volt a Volán előnye. Nem sokkal később, 27-24-es állásnál. Budav hét­méteresét hárította a reme­kül védó Bartalos B. Az iz­galmakban bóvelkedő hajrá utolsó másodperceiben Pál állította be a végeredményt Változatos, színvonalas já­ték jellemezte a mindvégig iramos mérkőzést. A Volán már az első percekben veze­tést szerzett amit végig tarT tani tudott, egy-egy rövid ideig tartó megtorpanása el­lenére sem adta át a kezde­ményező szerepét ellenfelé­nek. A játékvezetők, sajnos, nem álltak feladatuk magas­latán, indiszponáltan, igen sokat tévedve bíráskodtak. r Uj versenyforma Varga Ferenc, a Magyar Ökölvívó Szövetség elnöke szerdán sajtóértekezleten szá­molt be az új szövetség cél­jairól, erőfeszítéseiről. Most folyik az alapos, országos fel­mérés. Az eddigi legfőbb ta­pasztalat, hogy a feltételek nincsenek meg a fejlődéshez, háttérbe szorított az ökölví­vás. Nagy erőfeszítéseket tesznek majd a sportág tö­megesítése és elismerése, se­gítése érdekében. Az új MÖSZ-elnőkség le­Autósport zártnak tekinti a korábbi időszakot. Ami jó volt, vál­tozatlanul hasznosítják, és minden rosszat próbálnak megváltoztatni. így a csapat­bajnokságot — felnőttek, if­júságiak és serdülök szintjén — megyei válogatottakkal akarják lebonyolítani, s ter­mészetesen Honvéd-, illetve Dózsa-csapatokkal. Tervezik a versenyprogram megvál­toztatását a következő év elejétől, erre a szakemberek szeptember l-ig tesznek ja­vaslatot. ÉPFU SC Szeged Második hely Tatabányán Autósport szakosztályt ala­kított az ÉPFU Szegeden. Egyelőre hat saját tulajdonú kocsival rendelkezik a csa­pat A szakosztályvezetői tisztre Dómján Kázmér ve­zérigazgató-helyettcst, elnök­nek pedig Budai Lászlót vá­lasztották az alakuló ülésen. A versenyzőket gumival és üzemanyaggal segíti az ÉP­FU ,SC. öt páros turnszak­osztályban indul, még a Pengő—Gyuris kettős rallyt*. ban. A csapattagok a köveb. kezők: Pengő Sándor—Gyu. ris Árpád (FIAT 125 S), Mé­száros István—Barna Zoltán (Lada 1300), Erdélyi József —Ábrahám János (Lada 1300). ifj. Dómján Kázmér­Fekete József (Lada 1300), Soós András—Kókai István (Lada 1200) és Kónya Gábor —Varga Miklós (Lada 1200), Országos ifjúsági és serdülőbajnokság Vasárnap megkezdődött az országos isfjúsági és serdülő­labdarúgó-bajnokság tavaszi Idényének küzdelemsorozata. Az első fordulóban jól sze­repeltek a szegedi csapatok. A HMSE serdülő labdarúgói viszont a fővárosban vere­séget szenvedtek az Izzó együttesétől, míg a vásárhelyi ifjúsági labdarúgók mérkőzé­séről nem érkezett jelentés. Eredmények. Hiúságiak: SZEOL AK— Gyulai SE 5-1 (3-D. Békés­csabai Előre Spartacus—Szol­noki MTE 1-0 (0-0), Szolnoki M A V—Honvéd Szabó I^ajos SE 5-1 (1-0), Szarvasi Főis­kola Spartacus— KSC 1-2 (l-l), Békése:,abai TASK— Szegedi Dózsa 0-2 (0-0). Az Újpesti Dózsa—KSI és a Bp. Vasas Izzó—HMSE mérkőzés­ről nem érkezett játékvezetői jelentés. A Lehel SC szabad­napos volt. Serdülök: SZEOL AK— Gyulai SE 2-1 (2-0), Békés­csabai Előre Spartacus—Szol­noki MTE 5-0 (0-0), Bp. Va­sas Izzó—HMSE 3-1 (1-0), Szolnoki MÁV—Honvéd Sza­bó Lajos SE 4-2 (2-1). Szarva­si Főiskol Spartacus—KSC 1-5 (0-2), Békéscsabai TASK —Szegedi Dózsa 2-1 (1-0). Az Újpesti Dózsa—KSI mér­kőzésről nem érkezett játék­vezetői jelenlés. Elmaradt mérkőzés: Bp. Vasas Izzó— I^hel SC 2-0 (2-0). A Lehel SC szabadnapos volt. A SZEOL AK OB l-es ví­zilabdacsapata szeretné mi­nél jobb formában kezdeni az idényt. Mint ismeretes a bajnoki pontvadászat már március 24-én megkezdődik. A kék-feketék az elmúlt hét végén Tatabányán négyes tornán vettek részt, s jó já­tékkal a második helyen vé­geztek. Eredménvek. Az I. játéknapon: SZEOL AK— Bp. Vasas Izzó 7-6 (0-1. 3-1, 2-3, 2-1). Vezette: Mariai. Koós. Góllövő: Molnár L. 2, Gál 2. Potyondi. Szittya. Bozsó, illetve Molnár Gv. 3, Dancs 2, Szórádi. BVSC— Tatabányai B SC 10-9 (2-1, l-l, 4-3, 3-4). Vezette: Ju­hász K., Szarka. Góllövő: Tóth 4, Varga 2. Heltai 2, Kovács. Gém. illetve Kraj­csovies 4. Persely 2. dr. Ke­mény, dr. GÖrgényi. Czinder. A második iá lék n a o ered­ményei: BVSC—SZ FOL AK 4-4 (0-2, 2-1, 0-0. 2-1). Ve­zette: Samu. Riskó. Góllövő: Gém 2. Heltai 2. illetve Szittya 2. Gál, Potyondi. Bp. Vasas Izzó—Tatabánya 6-4 (l-l. l-l. 3-0. 1-2). Vezette: Dombi, Markovi ts. Góllövő: Keszthelyi 2. Dancs 2. Szeri, Tóth, illetve Krajcsovics 2. dr. Kemény, dr. Görgényi. Tatabányai BSC—SZEOL AK 6-5 (l-l. 3-1, l-l, 1-2). Vezette: Markovits. Riskó. Góllövő: dr. Kemény 3. Krajcsovics 2. Vojvoda, il­letve Szittya 2. Gál 2. Po­tyondi. BVSC— Bp. Vasas izzó 7-4 (l-l, 3-0. 1-0, 2-3). Vezette: Samu. Dombi. Gól­lövő: Gém 2. Tóth S. 2. Hel­tai 2, Szöghy. illetve Keszt­helyi 3. Nemecz. A torna végeredménye: 1. BVSC 5. 2. SZEOL AK 3. 3. Bp. Vasas Izzó 2, 4. Tata­bányai BSC 2 ponttal. * Az országos serdülő-vízi­labdabajnokság ötödik for­dulójában a SZEOL AK együttese a fővárosban sze­repelt. Eredmény: SZEOL AK—Bp. Spartacus 10-6 (0-1. 3-2. 3-2, 4-1). Góllövő: Lengyel 3. Csernus 2. Nagy­in ihály 2, Török 2, Kárász. Jó: Lengyel. BETONKEVERŐ ÉRKEZETT! Kislakásépitök figyelem!!! 106 literes betonkeverők érkeztek X3 és SZKV ÍESSKÉDELMI i/ALLALAT szerszám és kisgép szaküzletébe: SZEGED MADÁCH I. U. 18. 22U V-os árammal üzemeltethető' ÁRA: 804(1.— Ft BETONKEVERŐ ÉRKEZETT!