Délmagyarország, 1973. november (63. évfolyam, 256-280. szám)

1973-11-27 / 277. szám

6 I KEDD, 1973. NOVEMBER 27. Szomorú vasárnap... KB II: gpQRf Csepel-SZEOL 2:0 (2:0) SZVSE- Szabó L. Labdarúgó NB I B Komló—Oroszlány 1:0 (0:0), Olajbányász SE-Szol­noki MTE 2:1 (2:0) Budafok —MAV DAC 1:1 <i:0), Kos­suth KFSE—Pénzügyőr SE 2:2 (1:2), Várpalota—Eger 1:1 (1:1), Diósgyőr—Szek­szárd 1:0 (0:0), Kecskemét— Dunaújváros 1:2 (1:2), Ganz­MAVAG—Debrecen 0:2 (0:1), Békéscsaba—Bp. Spartacus 2:0 (1:0). A bajnokság állása: L DVTK 16 10 3 3 29-12 23 2. Budafok 16 6 7 3 21-13 19 3. SZMTF. 16 7 5 4 22-17 19 4. Békéscsaba 16 7 4 5 17-14 18 5. Komló 16 7 4 5 16-13 18 «. Olajbányász 16 7 4 S 22-20 18 7. Dunaújváros 16 « 5 5 27-25 17 8. KKFSE 16 7 3 6 21-20 17 9. DVSC IS 5 6 5 15-14 IS 10. MAV DAC 16 5 5 S 20-17 15 11. Kecskemét IS 5 5 6 18-27 15 12. Szekszárd IS 3 8 5 11-12 14 13. Pénzügyőr IS S 2 8 28-30 14 14. Várpalota IS 4 6 S 13-16 14 15. Bp. Spart. IS 5 4 7 17-21 14 IS. Eger IS 4 5 7 20-26 13 17. G.-MAVAG 16 4 5 7 14-23 13 IS. Oroszlány IS 4 3 9 12-23 U Sikertelen osztályozók Nemrégiben beszámoltunk arról, hogy a METRIPOND női kézilabdacsapata Tatán osztályozót játszott az NB II-be jutásért A vásárhe­lyiek csoportjukban máso­dikok lettek, s ezzel nem kerültek magasabb osztály­ba A MEZŐGÉP SK férfi­együttese a múlt hét végén járt a tatai edzőtáborban, ahol szintén osztályozón vett részt. Nekik sem sike­rült a feljutás, s mivel a kiskundorozsmaiak csoport­jukban játszó másik három csapattól kikaptak, utolsók lettek a táblázaton. Ered­ményeik a következők: Zal­ka Máté SÉ—MEZŐGÉP 28:24, Nagykőrös—MEZŐ­GÉP 28:22. Tiszavasvári— MEZŐGÉP 22:15. A tisza­vasváriak számára nagyon fontos volt az utolsó mérkő­zés, és azon a Szabolcs me­gyei együttes aránylag biz­tosan győzött a Dorozsma ellen. Végeredményben: 1. Tiszavasvári (ők jutottak az NB II-be), 2. Nagykőrös, 3. Zalka Máté, 4. MEZŐGÉP. Érdekesség: a MEZŐGÉP csapata idén sorrendben harmadszor vett részt az NB II-be jutásért kiírt osz­tályozón, a Tiszavasvári pe­dig negyedszer! A dorozs­maiak ezzel befejezték az 1973. évet, jelenleg téli pi­henőt tartanak. Január ele­jén szabadban kezdik meg a felkészülést az 1974. évi NB IH-ra. • Csepel, 800 néző. Vezette: Hámori (2). Csepel: Fatér (—) — VeUai (4), Sándor (4), Kandi (5), Hunyadi (5) — Godán (6), Somogyi (7), Gulyás (6) — Csordás (4), Bartos (5), Bu­ronyi (6). SZEOL: Gujdár (6) — Vár­helyi III. (3), Bánfalui (6), Varga (5), Virágh (4) — Mé­szár (3), Vörös (4), Pataky (6) — Szeghalmi (4), Vass (2), Antal (2). Csere: Várhelyi III. helyett a szünetben Kozma III. (5), Gulyás és Bartos helyett a 75. percben Csöke (—) és Bozó (—). Szögletarány: 3:1 (!) a Cse­pel javára. Hideg, szeles időben kez­dődött a játék. Már a 3. perc­ben nagy helyzetet hagyott kihasználatlanul a hazai csa­pat. Buronyi beadása Somo­gyi elé szállt, aki a tizen­egyes pontról lyukat rúgott. Egy perc múlva Csordás előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de egy csellel többet csinált, s Virágh szögletre szerelte. Be­ívelés után Somogyi bombá­zott a léc fölé. 13. perc: Bu­ronyi elhúzott Várhelyi mel­lett, lövése Gujdárról kipat­tant, az érkező Gulyás ismé­telhetett, de üres kapuba tartó labdáját Varga a gól­vonal előtt kivágta. A part­jelző beintésére Hámori kö­zépre mutatott! (1:0.) A sze­gediek valamennyien a part­jelzőhöz rohantak, reklamál­tak, a játékvezető azonban nem változtatta meg ítéletét! Ezután unalmas, színvonal alatti játékot láthatott a né­hány száz néző. A 18. perc­ben Somogyi tizenhat méte­res szabadrúgása a jobb ol­dali kapufa éléről vágódott a mezőnybe. A hazaiak ját­szottak fölényben, annak el­lenére, hogy ők is hibát hi­SE 1:1 (1:1) Zelman Fererc felvétele Ritka pillanat, amikor Fatér nak is közbe kellett avatkoz­nia. Persze nem sok gondot okozott a kapuvédőnek a szegediek gyámoltalan csatárjátéka bára halmoztak. A 45. perc­ben tovább növelte előnyét a Csepel. Mészár Buronyi elé fejelt, ő visszaadta a labdát Gulyásnak, aki mintegy 18 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. 2:0. A szünetben több csepeli néző megjegyezte: „A szom­bati tartalékbajnoki mérkő­zés sokkal színvonalasabb, élvezetesebb volt!" Ez egyéb­ként a jellemzője a szünet utáni játéknak is. A máso­dik negyvenöt percben két­szer adódott gólszerzési le­hetőség a csepeli csatárok előtti Mindkétszer Gujdár védett bravúrosan. A szegedi csatárok néhány „hazaadás­szerű lövéssel" próbálkoztak. Természetesen eredménytele­nül. Vasutas-stadion, külső pá­lya, 400 néző. Vezettfe: Tóthi. SZVSE: Bólya — Csigér, Terhes, Komjáti. Kovács M. — Horváth. Kutasi — Sza­bó (Oláh), Tóth J. (György), Sándor. V. Tóth. SZABÓ L. SE: Kovács — Szanyó, Borik. Fajkusz (Mondi), Jancsa — Földesi, Gáspár, Lakatos — Púpos (Gugyerás), Halász. Tóth I. Vasutas-támadásokkal in­dult a mérkőzés. Az 5. perc­ben Kutasi hatalmas lövése suhant el a kapufa mellett. A 10. percben szögletrúgás­hoz jutott a hazai csapat. Horváth ívelte középre a labdát, a védők közül Kuta­si emelkedett a legmaga­sabbra, és nyolc méterről a vetődő Kovács mellett a ka­pu jobb oldalába fejelt. 1:0. A gól után is a vasutasok próbálkoztak többet. de a vendégek egy-egy gyors, raj­taütésszerű támadása mindig veszélyt jelentett. A 26. perc­ben Púpos a jobb szélről a tizenegyes ponton szabadon álló Halászhoz játszott, aki egy csel után. kissé oldal­ra sodródva, a kimozduló Bólya mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 1:1. A védeke­zésre koncentráló mezőtúri­akkal szemben, a kisméretű pályán nehezen boldogultak, a sok átadási hibát vétő ha­zaiak. A 33. percben Kutasi nagy lövését Kovács vetődve kiütötte. Szabó rácsapott a labdára, középre adott de be­lől nem volt hazai csatár! Nem sokkal később Sándor kapáslövése kerülte el a ka­put. másik oldalon pedig Halász ügyetlenkedett el nagy helyzetet. A 44. perc­ben a vendégek tizenhatosa előtt Tóth—Szabó volt a lab­da útja. a szélső lövés he­lyett a rosszabb helyzetben levő V. Tóth felé küldte a labdát, akit viszont Szanyó szerelni tudott. Szünet után hosszú perce­kig hibát, hibára halmozott a két csapat, a kapuk csak elvétve kerültek veszélybe. A 75. percben a mindkét fél terhére igen sokat téve­dő játékvezető ..magánszá­mával" borzolta fel a kedé­lyeket: a nézőtérről való be­kiabálások miatt megállította a játékot. A főrendezővel va­ló „eszmecsere" után pedig, széles mozdulatoktól kísérve először lefújta a találkozót, majd meggondolva magát, három perc múlva ismét jelt adott a folytatásra. A 88. percben Sándor 35 méteres szabadrúgása nyomán a lab­da a jobb kapufa tövéről pattant ki, de a közelben nem volt szegedi csatár! Az alacsony színvonalú mérkőzésen 75 perc Vasutas­támadások jegyében te't el, de a körülményesen, sok hi­bával játszó csatáraik azon­ban nem bírtak a szervezet­ten védekező vendégekkel. Jók: Terhes. Horváth. Ku­tasi. Sándor, illetve Jancsa. Halász. Gáspár. Gy. E. őszi végeredmény: 1. Szállítók 15 12 2 2. Volán SC 15 9 4 3. Szec-di Ti. 15 10 2 4. Bo. Enítök 5. Sz»bü L. SE S. DFAC 7. BVTSK 8. HaMúbSsz. 9. Cegléd 10. m. ker. 11. hmte 12. STVSE 13. KTE 14. T.ánc 15. Sz. MAV 16. Kiskunhalas is is }l 15 15 15 15 15 15 15 15 15 8 4 7 3 7 2 5 4 5 4 s s 4 4 5 2 1 10 4 4 4 3 4 3 2 1 1 41-12 26 2 35-13 2? 3 27-18 22 3 31-27 20 5 17-13 17 6 31-26 16 6 27-27 14 S 17-22 14 5 17-24 14 7 27-25 12 9 25-23 12 4 11-16 12 7 13-25 12 8 19-24 11 8 17-31 11 12 14-43 5 Két hónapja nyeretlenül... NB III: Ez a Csepelen látott va­sárnapi játék szinte már kri­tikát sem érdemel. Egy ponttal még ugyan megelőzi a SZEOL az utolsó előtti he­lyen álló VM Egyetértést, de ez sovány vigasz, hiszen idei utolsó mérkőzésüket a Bp. Vasas ellen játsszák a kék­fehérek. S az utóbbi két hó­napban produkált teljesít­mény még a Vasas ellen is kevés lehet! Pontosan két hónappal ezelőtt győzött utoljára a SZEOL. Az azóta lejátszott nyolc mérkőzésen összesen három döntetlent értek el (Egyetértés—SZEOL 1:1, SZEOL—Tatabánya 1:1, SZEOL—Dorog 0:0), s egyet­len gólt lőttek. (Az Egyetér­tés elleni egy gól öngólból esett!) öt alkalommal vesz­tesként hagyták el a játék­teret. Nyolc mérkőzésen egyetlen gól! Ez szinte utá­nozhatatlan teljesítmény! Bármelyik gépi mosóállomás beváltja a kedvezményes csekkfüzetet! 10 MOSÁS 290 Ft HELYETT 250 Ft. Nem jár le, bármikor beváltható. A magánautósoknak és a közületi gépkocsi-üzemel­tetőknek egyaránt praktikus és előnyös. A CSEKKFÜZET BÁRMELYIK AFIT-SZERVIZALLOMASON MEGVÁSÁROLHATÓ. . Ennek ellenére ezeken a ta­lálkozókon mindig változat­lan csatársor (Szeghalmi, Vass, Antal) szerepelt. Az utolsó nyolc mérkőzésen az osztályzatok alapján Szeghal­mid 4,37, Antal: 3,87, Vass: 3,50-es átlagteljesítményt ért el. Vass és Antal már hetek óta formán kívül játszik! * A Csepel ellen nagyobb arányú vereséget is szenved­hetett volna a SZEOL. Sze­rencsére Gujdár még tartja jó formáját. Patakyra és Bánfalvira sem lehet panasz. Vargát nagy akarása dicséri. A többiek? Inkább felejtsük el most az értékelést! * A tartalékcsapatok még szombaton lejátszották mér­kőzésüket. Izgalmas, élveze­tes találkozón a SZEOL: Bencze — Zámbori, Heidrich, Krenács, Hevesi — Ladányi, Magyar, Nádasdi — Irori, Kozma II., Wenner összeál­lítású csapata 1:0-ás félidő után 2:2 arányú eldöntetlen eredményt ért el Csepelen. Góllövők: Kozma II. (8. perc), Krenács (82. perc), il­letve Bartha (52. perc), Ka­szás (58. p). Jók: Heidrich, Imri. Krenács, illetve őze, Fábián. Bagaméry László A további eredmények: Tatabánya—Ferencváros 2:0 (0:0), Zalaegerszegi TE—Do­rog 2:1 (1:0), Rába ETO— VM Egyetértés 1:1 (1:0), Sal­gótarján—Üjpesti Dózsa 2:1 (2:1), Pécsi MSC—Haladás VSE 1:1 (1:0), Vasas—MTK 1:1 (1:1). SZAK—Bcs. Agyag­ipar 3:0 (2:0) A bajnokság 1. Bp. Honvéd 2. tr. Dózsa 3. Tatabánya 4. Rába ETO 5. FTC 6. SBTC 7. Pécs 8. Videoton 9. Csepel 10. MTK 11. ZTE 12. Haladás 13. Vasas 14. SZEOL 15. Egyetértés 16. Dorog állása: 9 - S 30-14 18 8 2 4 32-22 18 7 4 3 21-15 18 7 4 3 18-16 18 7 3 4 24-16 17 5 7 2 15-13 17 5 7 2 15-14 17 6 4 4 20-18 16 6 3 5 21-18 15 5 3 6-17-18 13 5 3 6 15-21 13 3 5 6 13-17 11 2 6 6 12-18 10 3 3 8 14-19 9 - 8 6 10-26 8 1 4 9 12-24 6 Középiskolás bajnokság Vasárnap délelőtt a Rad­nóti Miklós Gimnázium tor­natermében megkezdődött a középiskolás női röplabda­bajnokság. Ez alkalommal a Statisztikai Szakközépiskola, a Ságvári Endre Gimnázi­um, a Radnóti Miklós Gim­názium és a Vasútforgalmi Szakközépiskola csapatai ne­veztek be a küzdelembe. A színvonal a küzdelem elsó napján alul maradt a tava­lyinál. Egyedül a Statisztika együttesének a játéka volt megnyugtató. Eredmények: Statisztika—Ságvári Gim­názium II. 3:0. Ságvári Gim­názium I.—Radnóti Gimná­zium II. 3:0. Statisztika— Ságvári Gimnázium I. 3:0. Radnóti Gimnázium I.— Ságvári Gimnázium II. 3:0. Radnóti Gimnázium I.— Vasútforgalmi Szakközépis­kola 3:0. A második fordulóra a hét végén kerül sor. SZAK-pálya, 200 néző. Ve­zette: Jellinek. SZAK: Tóth — Kun. Zó­dori, Komlósy, Sándor — Stumpf dr.. Szamosvölgyi dr.. Héger Z. — Varga, Nagy, Mester (Sárdi). A 3. percben vezetéshez jutott a hazai csapati Kun futott el a jobb oldalon, már a tizenhatoson belül járt, amikor Urda. a ven­dégek hátvédje fellökte. Ti­zenegyes! A büntetőt Zádo­ri a jobb alsó .sarokba lőt­te. 1:0. A gól után kétszer is nagy kavarodás támadt a hazaiak kapuja előtt, de végül is a védőknek sikerült felszabadítaniuk. Ezt követő­en Kimpia nagy lövése su­hant el Tóth kaoujának bal felső sarka mellett. A 41. percben újabb gólt ért el a szegedi csapat. Kolarovszky hazaadását Nagv elcsípte, és a vendégek kifutó kapusa, Unyatinszky mellett a bal sa­rokba helyezett. 2:0. Szünet után, a 48. perc­ben Zádori hibájából Tímár került helyzetbe, de közeli lövését a kifutó Tóth önfel­áldozó belevetődéssel men­teni tudta. Nem sokkal ké­sőbb' formás hazai támadás végén Varga nagy lövését Unyatinszky csak kiütni tudta, a labda a befutó Hé­ger Z. elé került, aki nyolc méterről a bal felső sa­rokba lőtt. 3:0. A 73. perc­ben közvetett szabadrúgás­hoz intottók a csabrialv L°­gurftós ntón Kimtóán 16 mé­terről célozta m»» a sre'e­di ka""t. a labdát Tóth szög­letre ütötte A közepes iramú, helyen­ként jó játékot hozó talál­kozón megérdemelt hazai győzelem született. A sze­gediek közül Tóth. Zádori, ' Kun és Varga játszott átla­gon felül. Aa NB in további eredmé­nyei: Orosházi Dózsa—Tiszaföld­vár 1:1 (1:1), Szarvas—Szentes 4:0 (1:0), Sarkad—Bcs. MAV 4:3 (2:1), Gyoma—Gyula 0:0, METRIPOND—Orosházi Kini­zsi 2:1 (1:0), Kiskunfélegyháza— Apátfalva 5:2 (2:2), Jánoshalma —HÖDGEP 3:2. A bajnokság 1.0. Kinizsi 2. Szarvas 3. UODGÉP 4. Apátfalva 5. Jánoshalma 6. Gyula 7. MKTRIP. X. Agyagipar 9. Dózsa SE 10. Félegyháza 11. SZAK 12. Gyoma 13. Szentes állása: 15 10 1 4 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 9 2 4 8 4 3 6 7 2 7 4 4 6 6 3 7 3 5 5 4 6 4 6 5 6 2 7 5 3 7 3 7 5 3 6 6 29-12 21 35-10 20 26-16 20 27-22 19 32-18 18 19-16 18 13-14 17 22-21 14 19-18 14 17-23 14 17-19 13 16-20 13 18-28 12 14. Sarkad 15 15. Tiszaföldvár 15 16. Bcs. MAV 15 4 3 8 16-30 11 3 3 9 17-37 9 1 5 9 10-27 7 Bontott r r. r » epiiesi anyag eladó Maros u. 7. Érdeklődni: szombaton és vasárnap a helyszínen