Délmagyarország, 1973. augusztus (63. évfolyam, 178-203. szám)

1973-08-22 / 195. szám

SZERDA, 1973. AUGUSZTUS 22. Bp. Honvéd—SZEOL 4:1 (!:í) Röplabda Népstadion, 5 ezer vezette: Palotai. néző, NBIB: Bp. Honvéd: Bicskei (—) — Egervári (4), Ruzsinszki (4), (Kőhalmi 73. perc), Szűcs (6), Lukács (5) — Pál (4), Pintér (6), Csepregi (7), — A SZEOL-ból ellenére Gujdár nye emelkedett ki. A véde­lemben Virágh játéka di­a négy gól teljesítmé­A labdarúgó NB I B-ben Pusztai (5) (oódi 73. perc), változatosság kedvéért Csep­Kocsis (7), Kozma (8). SZEOL: Gujdár (5) — Bán­falvi (3) — Várhelyi III. (3), Varga (3), Mészár (3), Vi­rágh (5) — Vörös (5), Ma­gyar (4) — Szeghalmi (6), Vass (5), Antal (2) (Pataky a második fordulót játszot­ták a hét végén. A mérkő­zéseken nem születtek meg­lepetések. valamennyi talál­kozón az esélyes hazai csa­patok győztek. Eredmények: Várpalota— Békéscsaba 2:1 (1:0). MAV- 66. perc). DAC—Szekszárd 1:0 (1:0). Diósgyőr—Szolnoki MTE 4:2 A Népstadionban az elő­(2:0), Olajbányász SE—Pénz- mérkőzésként játszott Pécs— ügyőr SE 3:0 (2:0), Budafok Csepel találkozón alig né­—Eger 2:1 (1:0), Debrecen— hány ezren lézengtek a né­Oroszlány 1:0 (1:0). Kecs- zőtéren. kémét—Kossuth KFSE 3:0 (1:0), Ganz-MAVAG—Duna- Ragyogó időben a Honvéd újváros 3:2 (0:1), Komló— kezdte a játékot. Az első sze­Bp. Spartacus 2:1 (2:1). percben Antal lábában volt a kiegyenlítés. Vörös a jól helyezkedő szélsőhöz játszott, aki mintegy 5 méterről fölé lőtt! Később kiderült, ez volt a mérkőzés fordulópontja. A Szeghalmi jelentett némi ve­szélyt Bicskei kapujára. A Bp. Honvédból Szűcs volt a védelem legjobbja, Csepregi és Pintér méltón segítette a nagyszerű napot kifogó Kozmát és Kocsist. Riskó Géza Színvonalas döntők Augusztus 20-án délben az négy közé sem tudott beke­újszegedi Kisstadionban be- rülni. fejeződtek a szegedi Alkot- A női együttesek I. cso­mány Ünnepi Röplabda Ku- portjában — amint az előre pa küzdelmei. A felgyorsult is várható volt — az Üjpesti játék és a több kombinatív Dózsa csapata veretlenül megoldás révén a torna szín- nyerte a kupát. A második vonalasabb volt a tavalyinál, helyen szintén fővárosi csérhető. A csatársorból és több látogatót is vonzott együttes, a Bp. Spartacus 62. percben ismét állt egész SZEOL-védelem. regit hagyták üresen, aki át­emelte Gujdárt, 3:1. Nagy fölénybe került a Bp. Hon­véd. A 77. percben Kozma vezetgette a labdát, és mi­után nem támadta meg sen­ki, mintegy 20 méterről véd­hetetlen gólt lőtt, 4:1. A mér­kőzés hátralevő részében to­A további eredmények: Üj­pesti Dózsa—Szombathelyi Hala­dás 3:2. MTK—Videoton 3:0, Va­sas—ZTE 1:1, pécs—Csepel 3:2, vábhra is Kozmáák támad- KBTC-Rába ETO 3d. Dorog­vaDora is rvozmaeK raraaa prc 1:0> Tatabánya—Egyetértés tak, de • elsosorban Gujdár jó védésének köszönhető, hogy több gól nem esett. 2:1. A bajnokság állásai NB II: gedi akció Antal kapuralö­vésével fejeződött be. A kö­vetkező 10 percben kiegyen­lített küzdelem folyt. A SZEOL nagy iramot diktált. A piros-fehérek közül ezek­bén a percekben elsősorban Pál jeleskedett. A 13. perc­ben Pusztai ment el a bal­szélen, de veszélyes lövését Gujdár szögletre mentette. A 14. percben szabadrúgáshoz jutott a Honvéd. Kocsis át­Sándorfalva. G.: Kanász emelte a labdát a rosszul he­(mesterhármas). Sz. Textiles lyezkedő SZEOL-sorfal fölött —Szentesi Kinizsi 3:0 (0:0). és Pusztai mintegy 10 mé­Szeged. G.: Sánta. Csányi S.. térről a bal kapufára fejelt Gábor. H. Porcelán—Makói Ezután némi fölénybe ke­Spartacus 1:0 (1:0). Vásár- rültek a szegedi kék-fehérek, hely G.: Olasz. Mindszent— a Bp. Honvéd legénysége Csongrád 1:0 (1:0). Mind- rendszerint csak szabályta­szent, G.: Farkas B. MTVSE lankodások árán tudta meg­—Dorozsma 0:0. Makó. II. akadályozni a támadásokat, osztály: Kiszombor—Algyő A 20. percben Varga 25 mé­Hegyei bajnokság Megyei X; osztályú lab­darúgó-mérkőzések: Sándor­falva—Alsóváros 3:0 (1:0) a mérkőzésekre. A férficsa- végzett, amely nagy küzdel­patok tornájából a Kecske- met vívott a Szegedi Spar­méti SC került ki győztesen, tacus gárdájával. (A szegedi megnyervén a kupát. (A ku- lányok az utolsó öt percig páért vívott nagy küzdelem- vezettek.) A tavalyi kupavé­re jellemző, hogy a Kecske- dő, a Szegedi Spartacus, mi­méti SC egyenlő pontarány- vei a csíkszeredai VOINTA nyal végzett az őt követő együttesétől is vereséget csapatokkal, s csupán az szenvedett, a harmadik he­egymás ellen elért eredmény lyen végzett. A női II. cso­alapján lett első.) A második portban így alakult a vég­helyet ugyancsak kecskeméti eredmény sorrendje: 1. Du­csapat, a K. Mezőfi szerezte naújváros, 2. Békéscsaba, 3. meg. A harmadik helyen a Szombathelyi Haladás. A Budapest SE, a negyediken helyezések a férficsapathoz pedig a szolnoki Titász vég- hasonló módon alakultak. A zett. Meglepetés, hogy a Szegedi Kender csapata az NIM együttese még az első 5. helyen végzett. Salakmotor A Szegedi Volán a SZEOL- Bulgáriából és Romániából—; stadionban rendezett nemzet- és természetesen Magyaror­közi salakversenyt. Négy kül- szágról hivták meg a leg­fóldi országból — a Szovjet- jobb salakosokat. Mindenek­unióból, Csehszlovákiából, előtt egy szerencsés balesete* kell megemlíteni. Zahoréa László, a Szegedi Volán ver­senyzője a tizedik futam­ban bukott, s a mentők kö­zépfokú agyrázkódással kór­házba szállították. A későb­bi orvosi jelentés szerint nem történt különösebb baja, néhány nap múlva elhagy­hatja a kórházat. A hagyományos, jó rende­Dózsa-pálya, 900 néző. Ve- lövésébe Bolya belevetődött. Tóth efé tálaTt. előle Csapó ^l^.if1?,^^ ^ tte- Fn.rn.nn a Irinottanó lahrfóf rcioá- a av „fralcö „iiia„aioaiyoKai lui szigorúan ai­Nem voftak vérmes remé­nyei a SZEOL-nak. Ennek ellenére a mérkőzés csak az 55. percben dőlt el, amikor Antal kihagyta óriási hely­zetét. Ezután feljött a Bp. Hovéd és korszerűbb táma­dó játékával biztosan nyert. 1. Bp. Honvéd 1 1 - - 4-1 2 MTK 1 1 - - 3-0 2 3 Salg. BTC 1 1 - - 3-1 2 4. Pécsi MSC 1 1 - - 3-2 2 Ü. Dózsa 1 1 - - 3-2 2 Tatabánya 11 - - 2-1 2 Dorog 1 1 - - 1-0 2 8. Vasas 1-1-1-11 ZTE 1-1-1-11 10. Csepel 1 - - 1 2-3 ­Szomh. Haladás 1 - - 1 2-3 ­Egyetértés 1 - - 1 1-2 ­Ferencváros 1 . - 1 0-1 ­14. Rába ETO 1 - - 1 1-1 . 15. SZEOL 1 • - 1 1-1 ­Videoton 1— 1 0-3 ­SZVSE-DEAC 0:0 a kipattanó labdát Csigér a az utolsó pillanatban men­SZVSE: Bolya — Csigér, mezőnybe vágta. A 20. perc- tett. A hazaiak birtokolták Terhes, Horváth, V. Tóth — ben Tóth már a 16-oson be- többet a labdát, de tárna- „ , . , György, Kutasi — Kiss (Ko- lül járt, amikor Csapó fel- dásaikban nem volt átütő- egy~egy ulf!mD1 kalmazta a versenybíróság, így több versenyzőt kizártak 1:0. ÉMERGÉ—Nagymágocs térről óriási lövést eresztett "®cs M.) Tóth, Sándor. Ko- vágta! Nagy meglepetésre a erő. A 85. percben Sándor 2:3. Kistelek—Csanádpalota 3:1. IKV—Kossuth SE 1:0. HÓDI KÖT—Szőreg 1:2. Fá­biánsebestyén—Szentes 2:2. vács Z. (Nagy Z.). játékvezető nem sípolt! A 25 DEAC: Varga — Terdik, 25. percben Tóth nagy lövé- Varga lábbal védte. Szabolcsi sét lábbal védte Varga, a A nagy meleg rányomta meg, a bal felső sarokba tar­tó labdát Bicskei nehezen há- r ...l. • rította A 24 percben Csép- Csapó- Butheran, „ „ regi játszotta tisztára magát, ~ Szulyovszky. Turcsek.-Kiss debreceniek kapusa, a kipat. bélyegét a mérkőzés iramá­de lövése Gujdár zsákmá­A nemzetközi salakver­méteres ^szabadrúgását ff,nyt ff^I^JL^ Sz. Dózsa—MGM Debrecen 2:1 (1:0) Dózsa-pálya, 900 néző. Ve- i* WW^V *** Gottdiener (Bujdosó), tanó labdát Sándor küldte ra és színvonalára. A vas­Bencze, Puskás. ismét kapura, balszerencsé- utasok többet támadtak, de ..ya lei. ra « Az első tíz percben nem jére a labda a felső lécen keveset mozgó, körülménye­/» | r 29 percben esett. Vass be- Sok említésre méltó történt, csattant. sen játszó csatáraik nem LSelaanCS adását Lukács csak SZÖglet_ SJ? Í6'Z,Hftí '&L5 Szünet után a 47. percben bírtak a vendégek jól záró a re tudta menteni. A szöglet- A plrcben a ha- szép Vasutas-támadási: lát- védelmével. Jók: Terhes. A rókusi tornacsarnokban rúgást Antal végezte el. A zai vé<lők hibájából Bencze hattunk. V. Tóth—Sándor Horváth, Sándor. illetve: rendezték meg a nemzetközi beívelt labda Szeghalmihoz került helyzetbe, de közeli volt a labda útja, a csatár Varga, Terdik, Szabolcsi, alkotmány ünnepi cselgáncs- pattant, aki mintegy 10 mé­versenyt. Tíz egyesületből ^rről nagy gólt lőtt, 0:1. összesen 72-en indultak. Tob- „. . , bek között a Budapesti Spar- Slri csend lett a stadionban, tacus, az Üjpesti Dózsa, az Továbbra is — elsősorban MTK, a Kecskemét, és ter- Szeghalmi révén — a SZEOL mészetesen a SZEOL képvi- támadott. A 32. percben An­seltette magát. A Wroclav labdát kanott Vass­Gvardia lengyel együttes pazar labdat kapott Vass­részvétele nemzetközi rangra tol> 3111 elhamarkodottan emelte a versenyt. Bicskeibe lőtt. Nagy gólhely­öt súlycsoportban, vala- zet vo1t! A 33• Percben is­mint abszolút kategóriában mét Gujdárnak kellett re­mérkóztek a cselgáncsozók a mekelnie. Kocsis 18 méteres kétnapos viadalon. szabadrúgását szögletre há­A következő eredmények ritotta. A 43. percben nagy születtek: 63 kg: 1. Mari- védelmi hibából egyenlítet­novszki (Újpesti Dózsa), 2. , . . Patek (Bp Spartacus), 3. tek a Marosiak. Előbb _ ... Tóth és Hipszki (mindketten Pusztai lőtt kapufát, majd a patay 111. —Csürke (Debre Bcs. Szalvai): 70 kg: 1. Deli labda az alapvonal közeié- ceni), Patay I. — Molnár, (Kecskemét), 2. Szatar (Wroc- ^ ánó Kocsishoz pattant, Kraszni (Burai), Patay íi„ E2émanZa(Wr^lv^OL,kÍ aki továbbított, és """ 1. Mede (Bp. Spartacus), 2. senkitől sem zavartatva, Kiss (Kecskemét), 3. Sza- a hálóba pofozta a labdát, bics 1. (SZEOL) és Kovács j-i. (Békéscsaba); 93 kg: 1. Szil­vasi (Üjpesti Dózsa),'2. Zaus A második félidőre „meg­J. (Wroclav), 3. Kovács S. táltosodott" a Bp. Honvéd. (SZEOL) és Gábor (Bp. Spar- A 4fi percben az el6rehúzó­tacus); nehézsúly: 1. Pet- .... . ... , .. ... _ . rovszki (Békéscsaba), 2. Za- dó Lukacs loveset vedte Guj­us W. (Wroclav), 3. Téglási dár. A 48. percben Pintér (Üjpesti Dózsa) és Vetési nagy bombáját csak kiütni (Békéscsaba). Abszolút^ ka te- tudta a szegediek kapusa, a labda Kozmához pattant, aki zette: Vidó. Sz. Dózsa: Gilicze — Kis­juhász. Bíró. Emődi, Csanádi — Szalai, Csomor — Pikó. Csömör, Veres (Nagy), Hé­ger dr. MGM Debrecen: Répánsz­ky — Puskás, Divinyi. Lós, •MHPR-X csaba), 2. Pajak (Wroclav), 3. Hurkot és Paskievich óriás! gólt ragasztott a ka­(mindketten Wroclav). pu közepébe. 2:1. Az 55. Igy kellett volna tippelni! Szabó 111. Dózsa-támadásokkal kez­dődött a mérkőzés, a hazai­ak fölénye jellemezte a já­tékot. A 8. percben Héger dr. beadását a Lóstól szoron­gatott Csömör 5 méterről fejelte kapura. Répánszky könnyedén védett. A fölény­ben játszó hazaiak ebben az időszakban minden támadá­sukat középen erőltették, megkönnyítve ezzel a sok­szor 7—8 emberrel védeke­ző vendégek dolgát. A 25. percben Emődi szólózott. a vendégek 16-osa előtt Csö­mör elé tálalt, akinek nagy lövését hárította Répánszky. A sorozatos hazai támadá­sok a 41. percben góllá ér­Liebmann Béla felvétele tal, a 14 pontos Radácsi és a 11 pontos Jan Klokocska (csehszlovák) előtt. A húsz futam eredményeit értékelve az első négy motoros újabb három körön mérte össze tu­dását, melynek tétje Szeged város nagydíja volt. Ezt is Szőke nyerte Maisztro Zda­nek (csehszlovák) és Radá­csi előtt. Átlétasíkerek Vasárnap Csongrádon a Csongrádi Napok keretében megrendezett versenyen több jó eredmény született. Tari László megyei ifjúsági csúcs­beállítása, Kárai Márta me­gyei felnőtt és ifjúsági disz­koszvető rekordbeállítása, to­vábbá Kovács Kálmán 57,32 m-es diszkosz vetése érdemel­tek figyelmet. Néhány jobb teljesítmény. FÉRFIAK. 150(1 lm: 1. Gyovai (CSSC) 4:03.6, 3000 m: 1. Sinkó (CSSC) 9:17.4, magas: I. Tari (CSSC) 195, megyei ifjúsági rsúrsbeállitás! távol: I. Balázsi (SZEOL) 688, diszkosz (2) : 1. Kovács (Sz. Viz.) 46.18, diszkosz (1,5): 1. Kováes (Sz. Viz) 57.32. NÖK. Magas: 1. Forgó (CSSC) 170, 2. l.antos (SZEOL) 160, tá­vol: 1. Pósa (SZVSE) 525, disz­kosz: 1. Kárai (Sz. Víz.) 46.02 megyei felnótt és ifj. csúcsbeál­litás! 2. Tőrök (Sz. Viz.) 43.20, gerely: 1. Fekete (CSSC) 44.08. Hétfőn Szegeden, a Tisza Kupa országos versenyén 4 fővárosi es 14 vidéki egye­sület atlétái i találkoztak, melynek során nívós küzdel­meket láthattunk. A reggeli 10 km-es gyaloglóversenyen Antal Andor jó formában, új megyei felnőtt csúccsal vett revánsot az országos 20 km­es bajnokságban győztes ka­zincbarcikai Fórián Sándo­1. Dorog—FTC 1 1:0 2. Tatab.—Egyetértés I 2:1 3. SBTC—ETO 1 3:1 4. Budafok—Egor 1 2:1 5. Ganz-M.—Dunaújv. 1 3.2 6. KSC—KKFSE 1 3:0 7. Komló—Bp. Spart. 1 2:1 8. Olajb.—Pénzügyór 1 3 3) 9. Várpalota—Békéscs. 1 2:1 10. Ozd—Miskolc 2 on 11. Leniováros—Izzó X ld > L 2s0 13. Kazincbarcika—BVSC +1 14. Székesf. MAV—Elóre 2 1:2 A nyeremények az illeték le­vonása után a kővetkezők: 13 találatos 52 db. nyereményük egyenként 11 761 forint. Ebből 13 plusz egy találatos 7 db, a nye­remény és a Jutalom együtt 72 261 forint. 12-es 1315 db 310 forint, 11-es 23 482 20 forint, iu-es tek. Héger dr. szögletrúgá- zepébe vágta a labdát.^ 2:0. sa után a nagy lendülettel " """ érkező Csömör nagyszerű fe­jessel juttatta a labdát a kapu jobb oldalába. 1:0. Szünet után a 47. percben egyéni játék után Veress lőtt kapura, Répánszky a felső Képünkön a Dózsa második gólját megelőző jelenet lát­ható. Héger dr. lövése után a labda a kapufa tövéről a képen nem látható, jókor érkező Csömör elé került, aki a hálóba helyezett labda a kapufa tövéről a győztek. Jók: Bíró, Emődi. jókor érkező Csömör elé ke- Csömör, illetve: Divinyi. Pa- Nóvák (SZEOL) 17.2, IO kín gya­rült, aki egyből a kapu kö- tay I., Szabó III. '°«lás: »• Antal <SZVSE) 42:47 0 Gy. E. ron. FÉRFIAK. 800 m: 1. Deák (SZVSE) 1:53.3, 3000 m: 1. Gyo­vai (CSSC) 8:47.6, 2. Dobcsányi (SZEOL) 8:49.8, 110 m gát: 2. megyei felnőtt csúcs! 2. Fórián (Kazincbarcikai Vegyész) 43:09.6, Két perc múlva Szalai hibá- " 8 km gyaloglás: 2. Ágoston jából Szabó III. elé került a Az Nfe n Keleti csoport- Jclscf Mrmeg^enf.fú'ág'csSs! labda, ő közelről a kivetődő jának további eredményei- 3. varga (SZVSE) ISO, diszkosz Gilicze mellett a jobb sa- Szolnoki MÁV—Vasas Láng <?>; 2; K"v/Cs <s?" X'^' 45;96',,?: rokba helyezett. 2:1. A 82. 3:2 (2:1). III. ker. TTVE— ^^Mc^szvsV^V^ percben szép szegedi akció KTE 5:0 (2:0) Volán SC— pács (7.25): í. Paviovics ISZEOL) után Csömör került lövő- Ceglédi VSE 1:0 (0:0). Bcs. ^HIS^ÚA'Í^CÍÚCS:TgAÍ­léc segítségével szögletre há- helyzetbe, de labdaja a ka- VTSK—Bp. Építők 3:3 (2:2). mási (SZEOL) 60.24, kalapács rított. Az 55. percben Veres Pu fölé jutott. Hajdúböszörményi Bocskai— (5): 1. Mocsári ISZEOL) 58.22, 2. a bal oldalról középre pör- A nagy mezőnyfölényben Szabó L. SE 1:2 (0:1). mazkolz:Töíók "(Sz vfc) getett. a védők elhibázták a játszó, sokat támadó lila-fe- FÖSPED Szállítók—Kiskun- 44.36, 3. kárai (Sz. víz.) '42.92. 2ao A között adatok tájékeztatoak. labdát. Héger dr. lőhetett, a herek a vártnál nehezebben halasi MEDOSZ 6^0 (4:01. M. T, I 9