Délmagyarország, 1973. április (63. évfolyam, 77-100. szám)

1973-04-15 / 88. szám

VASÁRNAP, 1973. ÁPRILIS 15. SZVSE Kiskun- Veresé9 Székesfehérvárott: halas 3:1 (1:0) Csongrád a második Az Országos Ifjúsági Lab­darúgótorna szombaton fi* náléjához érkezett. A két cso­portgyőztes együttes Vas megye és Csongrád megye válogatottja a Vasas—Csepel mérkőzés előtt a Fáy utcai pályán vívott meg az első helyért A rendes játékidő letelte után 2:2 volt az ered­mény. A szabályok szerint ét tizenegyes rúgás követke­zett. Mindkét válogatott ér­tékesítette a büntetőket A folytatásban azonban ez már csak a Vas megyeieknek si­került és a hatodik belőtt tizenegyessel megnyerték az országos ifjúsági labdarúgó tornát Csongrád megye csa­pata a második helyen vég­zett Ez a teljesítmény is kitűnő, mert az előző évben a megyei ifiválogatott a se­lejtezőkön sem tudott túl­jutni. az idén pedig a döntő résztvevői lehettek. Székesf ehé rvóri MÁV—Sz. Volán 14:9 (7:5) NB I B-s kézi labda-mérfcö­zés. Székesfehérvár. Vezet­te: Mayer és Ruzsina. Végig fej fej mellett haladt a két csapat, a hajrában azonban a hazaink biztosabban hasz­nálták ki helyzeteiket s vé­gül ötgólos győzelmet sze­reztek. A Volán góldobói: Dobó (4), Csáki, Buráth (2— 2} Tripolszky. » Dózsa-pálya. 1000 néző. Vezette: Egervári. SZVSE: Bólya — Csiger. Terhes, Horváth, Kovács M. — György (Komjáti), Kutasi — Szarka (Kiss), Tóth Sándor. Nagy Z. Kiskunhalas: Dömeny — Juhász, Rádi, Vaszary (So­mogyi), Jáger — Tóth IV., Lévai — Karsai, Kocsis. Oláh, XJdvari. Már az első percekben a Vasutas lépett fel támadó­lag. Kezdés után nem sok­kal Horváth beadását Sán­dor alig fejelte kapu mellé. A 4. percben Nagy ívelt kö­zépre. Tóth fejjel megtolta a labdát. Sándor pedig közel­ről a kapus kezébe fejelt. A másik oldalon Karsai rázta le védőit, de 14 méterről es­tében. gyatrán a kapu mellé lőtt. Három perc múlva Bó­lya kapujából kifutva, láb­bal mentett Oláh elől. A 15. percben Tóth csetlett-botlott a vendégek tizenhatosánál, majd az eléje pattanó lab­dát a kapu jobb oldala felé lőtte, de Dömény vetődve kiütötte Nagy elé. aki fölé lőtt. A 38. percben érdekes körülmények között született meg a vasutascsapat első gólja. - Dömény kapuskirúgás után a tizenhatos vonalánál maradt. A labda a kaputól ötrten méterre álló Sándor elé hullt, aki először lyukat rúgott, -majd másodszorra a kapujából kint maradt Dö­mény fölött a hálóba ívelte 1:0. Öriási potyagól! A vas­utasok tizenhatosánál Udva­ri—Kocsis összjáték után Kocsis lövésébe lépett bele az utolsó pillanatban Csigér. A második félidőben a 49. percben Nagy a jobb olda­lon cselezgetett, majd az alapvonaltól visszagurított Sándor elé, aki tiz méterről a kapu jobb oldalába helye­zett: 2:0. Az 50. percben Karsai kapott sárgalapos fi­gyelmeztetést, megjegyzésé­ért. A 76. percben halasi tá­madás végén Kocsis lövése levágódott a védőkről, majd Karsai lövését tolta szöglet­re Bólya. A 74. percben Ud­vari cselezgetett a Vasutas 16-osa előtt, majd lövésre szánta magát, s a jól eltalált labda a vetődő Bólya mel­lett a bal alsó sarokban kö­tött ki: 2:1. A 77. percben a kapura törő Tóthot a ti­zenhatos előtt felvágták. A megítélt szabadrúgáshoz Tóth és Sándor készülődött, Tóth átlépte a labdát és Sándor a szétrebbenő sorfal fölött a léc alá bombázott. 3:L A tervszerűbben játszó, a mérkőzés nagy részét végig­támadó vasutasok megérde­melten szerezték meg első tavaszi győzelmüket. Jók: Csigér, Sándor. Nagy Z., il­letve: Rádi. Udvari. Oláh. Gy. E. Videoton-SZEOL 3:0 (1:0) Dózsa-sikerek A* „ÁFOR" Asványotúi-for­galmi Vállalat elad típusváltozás miatt lecserélt használt K> állapotú ADAST 8901 tlp. üzemanyag kimérö oszlopokat Vételár: 12 000—16 500 Ft-ig. Megtekinthetők: APOR AJ­lóeszkoeraktér. CSepel, Bu­dafoki út 6. sz. Felvilágosítást ad: Vállalati Eszközgazdálkodási Bizott­ság. Csepel. Petroletimkikö­tő út. 1. Telep. Telefon: 305-385/147. Tizenöt pár küzdelmével tegnap, szombaton Hódme­zővásárhelyen befejeződött az ökölvívó Szántó Kovács János-emlékverseny. A mint­egy 400 főnyi közönség kö­zepes színvonalú döntőket láthatott, de néhány parázs összecsapásnak is szemtanú­ja lehetett. A serdülőknél az egyes súlycsoportokban ál­talában az esélyesek győz­tek. Az ifik között már jó­val több szegedi sikernek tapsolhatott a közönség. Harmatsúlyban Filó, Polák (Tatabánya) ellen vívta a döntőt, és döntő fölénnyel győzött. Könnyüsúlyban Ma­gyar már az első menetben kiütötte Lőrinczet (Tatabá­nya). Félnehézsúlyban Oláh ellen Szabó (Vasas) edzője a második menet után feladta a kilátástalan küzdelmet. A Dózsa mindhárom ökölvívó­ja győzött súlycsoportjában, rajtuk kívül Botos, Imri, Török és Kazi ezüstérmet szerzett, míg Bozsó bronz­érmet. A felnőtt döntőkben általában az esélyesek nyer­tek. Pehelysúlyban Kovács Lajos ismét csak egy mene­tet töltött a szorítóban, Ma­róti (Tatabánya) ellen, dön­tő fölénnyel győzött. A Szánté Kovács János1 emlék­verseny győztesei: serdülők, pa­pírsúlytol felfelé: Ármány fOros­haza), Fülöp (Vasas), Bllák (Va­sas). Németh (Tatahánya). Szűcs (Békés), Mókus (Kiskunhalas), Jung (KSI), Csukás (Békéscsa­ba). Gyurlcza (Orosháza), Korpa (Békés). Ifjúságiak: nudus (UVIG), Valslcs (Tatabánya), Fi­ié (Sz. Dézsa). R. Nagy (Gyula), Magyar (Sz. Dézsa), Krelsz (Bé­késcsaba), Koffer (KSI). Szabé (Békés). Pcm (KSI). Oláh (Sz. Dézsa). Saja (Sz. Dézsa). Felnőt­tek: Orbán (Kecskemét), Jung­haus (Vasas), Kovács (Sz. Dó­zsa), Nagv (Tatabánya), Oláh (Kecskemét), Benkö (Orosháza), Kert li (Kecskemé.t). Csizmadia (Vasas), Szalkal (Békés), Hecz­mann (Tatabánya). A legtechnikásabb versenyzői címet a serdülőknél Bilák (Va­sas), az ifiknél Hoffer (KSI), a felnőtteknél Kertli (Kecskemét) nyerté el. A legeredményesebb edzőnek járó díjat Kováes Pál (Sz. Dézsa) vehette át. Pontver­senyben: 1. Szegedi Dézsa 47 pont, 2. Vasas 39 pont, 3. Tata­bánya 34 pont. Porró Tamás Megyei L osztály A Tápéi Tisztitől Mgtsz egész évi kaszálásra lucernát ad el talpon az algyői te­rületen. a tápéi réten és a központi major mellett. Ér­deklődni lehet a területi bri Rád vezetőknél. Klskundorozsma—Makó 1 ú (1:0). v.: Kovács. Nagy­iramú mérkőzésen sok gól­A Szpgedi ÁHaot.' Gazdaság Szeged, Marx tort fedett piaccsarnokban levő hal­szaküzlete L bő 17-től áll a kedves vásárlók rendelkezésére. Mii1 SZEGED Magyarország —Ausztria világbajnoki selejtező a Népstadionban 1973. .ápr. 29. Részvételi díj: 132 Ft. Jugoszláv tengerpart (LOVRANA) 7 nap autóbusszaL R ész vételi díj: 1660 Ft. Utazás egyéni turista útle­véllel történik, amint min­den résztvevő egyénileg In­téz. Utazás időpontja: 1973. július 28—aug. 3. augusztus 3—9. Jelentkezés és részletes fel­világosítás IBUSZ, SZEGED, Klauzál tér 2. Telefon: 12-020. helyzet kihasználatlanul ma­radt. a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Góllövő; Ungi. Tápé—H. Porcelán Ifi (0:0), v.: Csókási. Jó mér­kőzésen szerencsés körül­mények között egyenlített a hazai csapat. Alsóváros—Sz. Kinizsi 3:0 (1:0) v.: Zsarkó. Az Alsóvá­ros ilyen aranyú győzelmié is megérdemelt. Góllövők: Szé­csi, Barna, Markovits. Hatezer néző előtt hideg, szeles időben Petri játékve­zető sípjelére kezdődött Szé­kesfehérvárott a játék. Videoton: Kovács L. (—) — Mester (5), Kovács J. (7), Szabó (S) — Nagy 111. (7), Fejes (5), Nagy II. (4) — Wollek (6), Csukovics (S), Karsai (7), Burka (6). SZEOL: Gujdár (7) — Várhelyi III. (5), Smődi (4), Mészár (4), Virágh (7) — Zámbori (5), Vörös (5), Ma­gyar I. (4) — Antal (3), Vass (6), Wenner (3). A SZEOL kezdte a játé­kot. A 20. másodpercben azonban már a Videoton rúghatott szögletet A ve­szélyesen kanyarodó labdát Gujdár a mezőnybe ütötte, majd Nagy III. lőtt fölé. Nagy hazai rohamok vezet­ték be a találkozót. A 4. percben már a harmadik szögletet ívelhették kapu elé. A 6. percben Vörös sza­bálytalanul szerelte Wolle­kot, a kaputól huszonnégy méterre. A megítélt szabad­rúgásnak a válogatott kö­zéphátvéd, Kovács futott neki, és a sorfal fölött óriási erővel a bal felső sarokba bombázott. 1:0. Középkezdés után Nagy II. fejelt, majd Karsai lőtt mellé. Szinte egy kapura játszott, a Vide­oton, a Szeged teljesen be­szorult. A 9. percben Vörös lőtt kapura, Kovács azonban védett. A 11. percben sakk­mattra állították a szegedi védelmet Nagy III. tört kapu elé, a tisztán álló Kar­saihoz játszott, aki nagy helyzetből az oldalhálóba lőtt. A 16. percben újabb nagy helyzet maradt kihasz­nálatlanul a SZEOL kapuja előtt. Csukovics az alapvo­nalig vezette a labdát, visz­szagurított Karsai elé, aki kapu mellé perdített. Vass teljesen magára hagyatva küzdött a. Videoton védőivel. Csak néha-néha zárkózott fel az erőtlen szegedi táma­dásokhoz Antal és Wenner. Zámbori Karsait, Mészár pe­dig Nagy II.-t kísérte. A 25. percben harminc méter­ről szabadrúgást végezhetett el Wollek. Labdája a jobb kapufa mellett zúgott el. Egy perc múlva Burka lőtt nagy helyzetből mellé. A 27. percben a tizedik szögletet ívelték kapu elé Csukovi­csék. majd Nagy III. bom­bázott fölé. A 35. percben Burka távolról kapura lőtt, de Gujdár a léc alól szög­letre ütötte a labdát. Fél óra elteltével alább hagyott a hazaiak lendülete. A 38. percben másodszor lőtt ka­pura a SZEOL, Wenner lö­vését védte Kovács. Egy perc múlva Nagy III. pazar alakítása után Wollek elve­tődve a jobb kapufa meLlé fejelt. Remek Gujdár védéssel kezdődött a második félidő. Burka elcsípte Várhelyi lab­dáját, kapura tört, 14 méter­ről a bal alsó sarok felé lőtt, Gujdár azonban bravúrosan védett. Kitámadott a SZEOL, már a középpályán is többet birtokolták a labdát Vörö­sek Az 58. percben egy szabadrúgást Magyar Vörös elé passzolt, aki kapura lőtt, Kovács L. azonban a jobb alsó sarokból kiütötte a labdát. A 60. percben Nagy II. érvénytelen gólt lőtt. Két perc múlva Karsai lövését védte Gujdár. A 65. perc­ben cserélt a Videoton. Nagy III. helyett Szalmásy lépett a pályára. Közben eleredt az eső, csúszóssá vált a talaj. A 68. percben balszerencsés gólt kapott a SZEOL. Nagy II. kapura lőtt, a labda levágódott ép­pen Szalmásy elé, aki kö­zelről nem hibázott, 2:0. (Szalmásy ahogy pályára lé­pett, azonnal góllal mutat­kozott be.) A 75. percben Zámbori lőtt fölé. Egy perc múlva Magyar és Antal el­hagyta a játékteret, helyük­re Szeghalmit és Róthot küldte pályára Bundzsák De­zső. A 80. percben Virágh megsérült, két percig az ol­dalvonal mellett ápolták. Ezután Kovács lőtt fölé. A 86. percben Karsai a tizen­hatoson átvette a labdát, majd lőtt, Gujdár azonban bravúrral védett. A 87. perc­ben az elalvó szegedi véde­lem mellett Nagy II. lefor­dult, és a kimozduló Gujdár mellett megszerezte a har­madik gólt. 3:0. A 89. perc­ben Vörös akciója után az első szegedi szögletet Ívelte kapu elé Róth, a hazai vé­dők azonban könnyedén felszabadítottak Közepes színvonalú mér­kőzésen a Videoton könnye­dén győzött. Minden csapat­részükben felülmúlták a szegedieket. Tartalékbajnoki mérkőzé­sen a SZEOL gárdája Heve­si góljával 0:0-ás félidő után 1:0 arányban győzött. Imri végigjátszotta a mérkőzést, sőt csapata egyik legjobbja volt. Rajta kívül Bencze és Heidrich játszott kiemelke­dően. Bagamery Laszlo További eredmények: Va­sas—Csepel 1:0 (0:0), Egyet­értés—Ü. Dózsa 2:1 (0:1), MTK—DVTK 1:1 (1:1), Rá­ba ETO—FTC 1:0 (1:0), ZTE—Komló 3:1 (1:0), Pécs —Tatabánya 1:0 (0:0), Hon­véd—Salgótarján 4:2. A bajnoki táblázat állása: 1. Ü. Dózsa 2. Vasas 3. FTC 4. Honvéd 5. Rába ETO 8. Videoton 7. Csepel 8. Zalacgcrsz. 9. Salgótarján 10. SZEOL IL Egyetértés 12. MTK 13. Tatabánya 14. Pécs 15. Komló IC. Diósgyőr 22 16 2 4 57-15 33 22 13 S 4 38-22 31 22 12 S 5 45-27 29 22 9 3 5 45-27 26 22 12 2 8 37-27 26 22 11 3 8 31-24 25 22 S 11 5 31-23 23 22 9 4 9 28-29 22 22 7 5 10 28-35 19 22 5 9 8 23-36 19 22 6 7 9 21-36 19 22 4 19 8 22-32 18 22 C 5 U 18-27 17 22 3 9 19 15-33 15 22 3 » 10 17-38 15 22 3 3 11 14-39 H NB IL Sz. Dózsa—Hajdú­böszörmény 2:0 (0:0) Dózsa-pálya. 1000 néző. Vezette: Borsos. Sz. Dózsa: Gilicze — Bari­ké. Bíró, Pócsik, Csanádi — Pikó. Portörő, Csömör, Nagy 1. — Szalai (Bóka), Heget dr. Hajdúböszörmény: Ré­pánszky — Kiss II., Magyar, K. Tóth, Várhelyi, Csatári — Nagy — Soós. Andorkó, Gócs, Molnár. A kezdettől a Dózsa Irá­nyította a játékot, a vendé­gek szórványos ellenakcióit könnyedén hárította a ha­zalak védelme. A 15. perc­ben Héger dr. ívelt jobbról középre, Szalai elől Kiss II. és Répánszky nehezen men­tett. A 23. percben Andorkó labdájával Gócs húzott ka­pura, de előle Bíró és Bart­kó közös erővel hárítani tu­dott Meddő mezőnyfölény­ben játszott a Dózsa, csatárai ritkán lőttek kapura, nem. tudtak helyzetet teremteni. Szünet után is a hazaiak léptek fel támadólag, és fö­lényük az 58. pertben góllá érett. Csömör a félpálya kö­zeléből hosszú labdával in­dította a szélen futó Pikót, ö lerázta védőiét, és 12 mé­terről. futtából a későn moz­duló kapus keze mellett a bal felső sarokba lőtt: 1:0. A 65. percben Csömör kí­gyózott át a védőkön, de az alapvonaltól középre íveíti labdáját Pikó az ötösről csú­nyán fölé durrantotta. Nagy fölényben játszott a Dózsa, szinte teljesen beszorultak a vendégek. Hazai támadás végén Csömör okosan át­emelt a védők felett Pikó elé. de előle az utolsó pil­lanatban szögletre mentet­tek. A 75. percben Csömör a 16-os magasságából sza­badrúgást ívelt a kapu elé. Pikó az ötösről ismét fölé lőtt. Nem sokkal később Csö­mör átadását Héger dr. lőt­te kapu fölé. A 86. perc­ben Csömör visszahúzásáért Nagy sárgalapos figyelmez­tetésben részesült. Egy perc sem telt el. Nagy felrúgta Csömört, amiért a játékveze­tő kiállította. A kaputól 2$ méterre megítélt szabadrú­gást Pikó végezte el. Erősen meglőtt labdája a sorfalon irányt változtatott, becsapta az elmozduló Répánszkyt, aki estében hálóba ütötte a labdát. 2:0. A végig nagy fölényben játszó Dózsa a vártnál nehe­zebben győzött. JAk: Csömör, Héger dr.. Pikó. Nagy I.. il­letve Répánszky. Magyar, K. Tóth. Közlemények FIGYELEM! Bciearusítcss ! barkácsolók, asztalosok, állami vállalatok, közületek figyelmébe ajánljuk gőzölt dió fűrészárunkat (különbö­ző vastagságban) árengedménnyel, mely felhasználha­tó falburkolat, könyvespolc, barkácsolasi célra. Megtekinthető és megvásárolható; a DEFAG Falemezüzemében, Szeged, Budapesti ut L sz. fx) Vállalatok, fi* velem! A Szegedi Konzervgyár tánczene­kara rendezvényekre elójegyzest felvesz. Kulturális összejövete­lekre hívja a SZEKÓ—73 zene­kart. Igények bejelentése: 12-455/132 telefonon. (x) A KPM Hódmezővásárhelyi Közúti Igazgatósága ezúton ér­tesíti a megye közös és egyéni gazdaságait, hogy a közutak melletti fütermés folyó évre történő bérbeadását a szegedi és szentesi útmesterségek terü­letén április 29. és 39. között, a makói útmesterségen április 16. és 39. között végzi a helyi ta­nácsoknál és útmesterségeken kifüggesztett ütemezés szerint. A közös gazdasagok a bérleti megállapodásokat előbb ls meg­köthetik az útmestersegeken. (x) Hirdetmény. A Mezőgaz­dasági és Élelmezésügyi Minisz­térium rendelete alapiaa min­den egypatás állatot (16, sea­már. öszvér) állategészségügyi vizsgálatra elő kell vezetni. (Felhívom azj érdekelt gazdákat, valamint azokat a vállalatokat, amelyeknek lóállománya nincs állandó állatorvosi ellenőrzés alatt, hogy állataikat az alant megjelölt helyekre és időpont­ban vezessék elő: 1973. április 16-án az Alsóvárosi Bikaistálló­nál a III. kerület területéről 6— 8 óráig. 1973. április !7-én Újsze­geden, a volt vámház mellett, az 1. kerület területéről 6—8 óráig. 1973. április 19-én az ancsatele­pi bika istállónál a II. kerület te­rületéről 6—8 óráig. A lovak marhaleveleit mindenki hozza magával. A vizsgálatra elő nem vezetett állatok tulajdonosai el­len szabálysértési eljárást indí­tunk. Dr. Gyuris Tibor vároai SójUlatotuoű, i