Délmagyarország, 1971. július (61. évfolyam, 153-179. szám)

1971-07-20 / 169. szám

KEDD, 1971. JÜLIUS 29. 140 SPORT Hatodszor is Tóth Gyula Az eső közbeszólt a szegedi maratoni versenyen Relé búcsúja Vasárnap este képernyő- nően gyenge talajon is szem­ről az egész világ láthatta kápráztató dolgokat művei­Nem fogadta kegyeibe az időjárás vasárnap délután a XV. jubiláris nemzetközi ma. ratoni verseny résztvevőit. Á megnyitó ünnepségre felso­rakozó atlétákat szélvihar fogadta. Jovanov Sándor ve­terán maratonista gyújtotta meg a kandeláberben elhe­lyezett maratoni lángot, majd Regőczi Kálmán, az OKISZ sportosztályának ve­zetője nyitotta meg a via­dalt, melyet hatalmas zá­poreső követett. A rajtnál 4 osztrák, 5 csehszlovák, 7 NDK-beli, 1 NSZK-beli, 4 román, 1 svájci, 3 bolgár 17 düsseldorfi magyar atléta gyülekezett és labdarugó 6 óra után 7 perccel vágtak VB csoportbeosztását. For- neki a több mint 42 km-es tuna különösebben nem mo- távnak solygot ránk, hiszen az első Az újszeged! vámháznál csoportba kerültünk Svéd- levö 5 km_nél (lfj..j4) Tóth országai Ausztriával es Gvula a bol ar Hassimov Maltaval -, de különösebb Hikmet, a svájci Pius panaszra sincs okunk. A je- strebel N és a lenlegi erőviszonyok alap- csehszlovák Vaclav Mladen ,La"„i Kel8e futottak egy bolyban. Az Áz első csoportba kerültünk Elkészítettek, Ságra hozták a sorsolást, a XI. nyilvános­csendesedett. Szőregen túl a csoportban sem lehetnek kategSk Szerint ÍSmZto- 10 km-nél <:i2:57> ™h 200 .^.H. L M „ „17 m-rel elhúzott a bolgártól, "'Sj. 3 n7agya™k a akit ugyancsak 200 m rel á második európai vonalban . , , — J kaptak helyet * Podmolik dr Szerencsésnek tűnik to- követett Deszken tul a 15 vábbá, hogv csoportunkban K?;nei. a.u°°lga''. fel" négv együttes vív körmér- Jottu T , Gyulához, es a közest, tehát az esetleges ki- csehszlovák versenyzőt a siklások után — melyre va- J°man Skolobciuc valtotta Iószínűleg fölkészülhetünk — fel.; Az eso elallt az lram több a korrekciós lehető- erosodott. Klarafalva es Fe­az utóbbi évek méltán leg­nagyobb tutballista-egvéni­tek, a jugoszláv labdarú­góknak pedig legnagyobb el­segének. a brazil Pelének ismerés, hogy nem hagyták bucsújátékát. A fekete magukat elbódítani: miköz­gyöngyszem a Brazília—Ju- ben a brazilok csillogtak­goszlávia mérkőzésen húzta villogtak. Dzsajics és -lerko­magára utoljára a váloga- vics távolról óriási gólt lőtt. tott mezét — és vetette le Igv a hazaiak, időnként nvo­a szünetben, amikor a Ma- masztóvá váló fölényük da­racana-stadion kétszázötven- cára is alaposan megizzad­ezres közönségének tombolá- tak a döntetlenért. Félidő­sa és a pályát körbeálló pöt­töm focisták sorfala köze­pette tiszteletkört futott. ben a jugoszlávok vezettek Dzsajics góljával, szünet után Rivellino és Gerson Előzőleg, a mérkőzés első fordítottak az eredményen, félidejében gólt is szerezhe- majd a becserélt Jerkovics tett volna, de .ezúttal kife- egyenlített. jezetten balszerencséje volt: óriási helyzeteket hibázott, Csütörtökön reggel a ma­gyar rádió közvetítésében egyszer pedig Gerson enged- megtudjuk, hogy a Rióba ér­te volna át a góllövés örö- kezett magyar futballválo­gatott milyen sikerrel vette mét. önzetlenül — de nem sikerült. A mérkőzés egyéb- , ként nagyszerű futballgálát * nagyon neheznek igerkezS hozott, a hazaiak a feltű- akadályt. Kupameccsek Zelman Ferenc felvétele A győzelmi dobogön Nyári Totó Kupa harma- ménves. majd az utolsó pere­dik fordulójában a Szegedi ben Bozó 11-esből beállítot­Dozsa a SZAK együttesével ta a 3:0-ás végeredményt A mérkőzött a Hunvadi téren, csoport, másik mérkőzésén: Kiskunhalas—Gyula 4:0 (3:0). A kupa állása: 1. Kiskunh. 3 2 1-7-0 3 Szeg. AK 3 1115-53 1 km-rel vezetett Hikmet A maratoni versenv utáni Kolarovszky, Molnár (Szal­előtt, akihez itt már Homo- díjkiosztásnál, vasárnap e.i- kar>' Naov' loih SZ. DÓZSA—SZAK 3:0 (1:0) Hunyadi tér, 500 néző. Vezette: Magyar. Dózsa: Széplaki — Nyári, Orbán, :i. szeg. D. Majoros — Bartkó, Szikora, *• Gyula Bozó, Pócsik (Sonkó), PECSI VSK—SZVSE 3:3 (3:0) 3 1-24-5 2 3 1-2 4-10 2 ség. A többi csoportban is rencszállás között a 20. km- ki, Strebel és Mladek is kez- jel, a városhaza tanácstér- W.r-v - ' Bar{,"a félidő utan " dett felnyomulni. Deszk és mében beszélgettünk Tóth ~JAT tó várhatók nél (1:05:50) a magyar—bol­Olaszország—Svájc—Tö- gár kett6s volt az éIen' a éles küzdelmek Szőreg között a kritikus 35. Gyulával: Pécsett rendezték a talál­kozót. Fölényes hazai első elbizakodottan - Sardi (Szabó)' Nádudvari játszottak a pécsiek, s ek­(Varga) — Putyora, Nagy, rökország Belgium—Hollan- többiek messze lemaradva, km-nél (1:55:10) Tóth Gyula — Egyenesen a poianai ed­A-, a-t^tt tovább növelte előnyét. Hik- zőtáborból jöttem J— met teljesen visszaesett, Mla- mert tíz szegedi (Santa). Biltsik. Dézsi. Szitő. kor sikerült kiegyenlítenünk. A Vasutas góljait Kalmár dia. Románia—NDK. Anglia Az ellen3zél sokatp art,ott tovább növelte előnyét. Hik- zőtáborból jöttem Szegedre. félide ében "a "lila-fehéreket (2) és Gyuris lőtték. A ju­. . _ *. Ferencszallason a forduló- RV»«T TPIÍ„C„N I\,RIR,_ ENANAAI ICIIUCJCBTH a iii<i —Lengyelország. Bulgária— indulásra A jóiramú mérkőzés első jében a lila-fehéreket támogatta az erős szél. A 19. cedik ahol a Szovjetunió, között a 25. km-nél (1:22:00) tudta előnyét, a többiek pe- Poianaban keménv edzést ba- l'O Szünet, után Franciaország. Írország ta- Tótb 300 m-rel futott el a 1——-— lálkozók végső győztese még bolgartol, de felnyomult a dig megkezdték hajrájukat végeztem, és nem vagyok percben Molnár volt ered­a helyezésekért. Strebel fel- még igazán versenyformá­bileumi Vasutas Kupa má­sik mérkőzésének eredmé­nye: Misikolc—Szolnok 5:0 (1:0). A kupa állása: 1. Pécsi VSK 3 2 1 - 1(1- 7 5 2. Szeg. VSE 3 111 8-8 3 3. Misk. VSC 3 1-2 8-7 2 4. SZ. MAV 3 1-2 6-10 3 osztaivozót látszik a harma- csehszlovák Vaclav Mladek nyomult Homokihoz. A ban. A mai verseny komo­dik dél-amerikai csoport és Homoki Vince is. Kiss Széchenyi téri célba Tóth lvabb felmérő edzés volt. (Peru Chile Venezuela') Ibzsef és a svájci Strebel Gyula jó erőben, mintegy Amikor 20 km-nél láttam, *'—* -- OAA — 1 hogy a bolgár Hikmet lépé­sei rövidülnek, iiletve szapo­számú közönség lelkes taps- rábbá válnak, nem tartottam és orkánjától kísérve a hato- tőle. és a forduló utánra tár­dik győzelmét aratta Szege- talékoltam erőmet. A rész­den. Időeredménye az idő- idők jók voltak, és az eső­járást is figyelembevéve jó- ben. majd az utána követ­nak mondható. kező hűvös időben iramomat A befutás sorrendje: 1. ennek megfelelően alakítót ­Toth Gyula (Ózdi Kohász) tam ki. Helsinkiben az 2:21:06.4), 2. Mladek (Cseh- Európa-bajnokságon, augusz­szlovákia) 2:23:22.4, 3. Ho- tus 15-én futjuk a marato­moki (Komlói Bányász) nit, a mai verseny próba OB Il-es vízilabda-mérkő- szerezték a vezetést. Molnár 2;24:33.8, 4. ^^((Svájc) volt számomra. A finn fő­zés. Ojszegedi versenyúszó- úszott el a szélen, és senki- fi M^Jfo^Ko V?r°sban azonba" a „me" da. 300 néző. Vezette Tóth tói sem zavartatva nyugod- ^(Rn TY T, « J* 4 czrnr tan ejtett a kapu jobb ol- hasz) 2,27.08.8, 7. Ste/an (Bp. relnek ott 2 ora 16 perces követte őket. Klárafalva és 800 méteres előnnvel érke­nyertesevel, s csak ezután Deszk között a :,„. km-nél zett, Mladek előtt." a nagy­derül ki a VB-döntó 16. esa- (1:38:40) Tóth Gvula „be­pata. gyújtotta a rakétakat", Langyos vízben forró percek SZEOL—VM Egyetértés 4:3 (2:2, 0:1, 0:0, 2:0) Mezben az amazonok Sz. Dózsa—Szentesi Vízmű 2:0 (2:0) K. A SZEOL összeállítása: Csikós dr. — Kiss, Rácz, dalába. 3:2. Puskás és Kiss f^l^lr^ £J°q" ÍdÖt, ^ "itó ** Kuczora II., Vezsenyi, Sza- csak nézte az akciót! A har- ^L ^L' , ,,. fi in ^ keru'°k- nagyon lai dr.. Puskás. Csele: Bal- madik ötpercben el,áradtak ^ ff ^ la'Fiam. Barcs' j"hász\ dipCk^rmtoHMÍnvenaHéteew8tőí Csongrád megyei verseny- szeretem a közönség sport­d0- ,-^^cben diektol m> nd^a vendegektol yoR közül. 17 s„rjm (HÓ„ gzerű magatarta.sát lelkes \ezeiesnez jutottak a na- m pomm an aianasv iái- DIKGtí 2*41-28.fi. 28 Kovács hi rrtíalv cvámvfllrnf Volker (NDK) 2:28:48.2. A vesen jövök Szegedre, mert zaiak, Puskás szabaddobása hattunk. Jellemző, hogy még íi!7v(;lr, „9 Rnr„. „. -,.,„ , , • ..„„ utan Kurzorához kerúi, a - emberelőnyt sem tudták ^ gzvS^'to^J^A g-S^toT^VtoüH DIKÖT) 2:41:28.6. 28. Kovács biztatását, mely szárnvakat E) 2:56:2: (SZVSE) 3:03:47.4. A dezőségnek is a jól sikerült labda akinek lövésével góllá értékesíteni a játéko indulóból 37 , futó érke- versenyért. Hatodik győzel szemben tehetetlen volt a SOK Az utolsó negyedben ,. , , HWÍ. Llebmann Be la felvétele SC 5:50:47.0, vendégek kapusa. 1:0. Nem igazi vízilabdát láthatott a k^7rip1mp?ba - közönség. Forrt, pezsgett a víz, a szegediek szinte végig támadták ezt a játékrészt, héz szögből leadott távoli Szalay dr. Ráczot indította, dobása a meglepett Csíkos de ő jó helyzetből a kapu- Bp. Spartacus 5:48:41.0 dr. mellett került a háló- fát találta el. A szegedi ka- Csepel ba. 1:1. Kezdés után Vezse- púnál Becsei lövése jutott SZVSF fi.()„.nqR nyi adott jó labdát Szalai hasonló sorsra. Emberelőny­höz jutott a SZEOL és Kuczora—Szalay—Rácz össz­játék útán Rácz közelről csuklózta hálóba a labdát. 3:3. Nagyszerű tamadas, szép gól. Nem sokkal később Sza­lay dr. Vezsenyihez játszott, sí tett: 2:2. Mindkét csapat akinek nagy lövéséből meg- keko"drt"^tanpó'üás~"tórna''"mer­játékosai nagy iramot dik­táltak, hol az egyik, hol a tő gól: 4:3. Régen látott iz­sokáig örülhetett a vezetés nek a SZEOL, mert az ellen­támadás végén Márkus ne dr.-nak, de ö közelről a ka­pusba lőtt. Nem sokkal ké­sőbb Szalay dr.—Kiss össz­játék után Kiss védhete,le­nül löt, a kapuba. 2:1. Em­berelőnyhöz jutottak a ven­dégek, amit Márkus értéke Akcióban a szegedi támadósor Vasárnap Szegeden, a Hu- vezető sípjelére az alábbi a a memnek természetesen örü­lök. és jövőre is el szándé- - „ Kettes csapatversenyben- kozom jönni a gvőzelem re- nyadi téri sporttelepen lep- összeallitasban kezdtek 1 Ózdi Kohász 4 48 15 2 2 ményében. Egyszer majd a tek újból pályára a Szegedi csapatok: Komlói Bányász 5 :22 :04.8, 3. Tisza-partján szeretném be- S^Ts^ M^Tde gTeX. 4. fejezni a maratoni pál.vaíu- vízmű női labdarúgócsapa- Tóth M„ Martonosi - Tóth 5. tásomat is." . - - •• * o-j­Monostori Tibor Események sorokban másik kapu előtt alakult ki galmas utolsó percnek lehet­A szegedi városi serdülő alo- hírek szerint a visszavonulás gstottat a következőkből állit- gondolatava] foglalkozik, ják össze a Szentesen szerdán * A-/ idei budapesti nemzetközi hazai nálván 4-0-ás vereséé született a győzelmet jelen- köféselre: Merley Tibor, Ko- teniszbajnokságot három és fél " ilúVau » Jut máromi Ferenc, Széli Balázs, órás küzdelem után a lengyel a mezohegyesiektol, a V1SZ­Hagelmann Endre. Portörő Zol- Taöeusz Nowicki 8:6. 2:3. 1:6, szavágón már csak 2:l-es. ián. Szamosszegi Gábor, Egri 8:6. 7:5 arányban nyerte örö- Aztán a harmadik találko­tával. Hogy mennyiben van É-. Matók,^ Juhász, Bede M., jövője az amazonok össze- M csapásainak, an-a feleletet adott a szépszámú nézősereg. A szentesi lányok már több FnJ^nt mint egy éve gyakorolják Larai- ntx n" ezt a férfias sportágat. A szegediek másfél hónapos fennállásuk óta három mér­kőzést játszottak. veszélyes helyzet. Egyetértés tünk tanúi. A vendégek el- Zoltán "mind SZEOI.). Szélpál kos bajnokunk. Gulyás István Gável. (Gál. Cseri, Kocsis.) Szentesi Vízmű: Orosz — Csányi, Kása, Sin ka — Ko­Piti I., Szi­Szeleczky, Varga. A sz.egedi lányok nagy fö­lényben játszottak a 2x25 Először Perces találkozón. Hogy nem sikerült nagyobb arányú győzelmet aratniok, abban nagy része van a szentesiek kapuvédő.iének. Orosz Erzsé­támadás végén Földvári lö- keseredetten küzdöttek a ki­vését védte nehezen Csíkos egyenlítésért, dr.. a másik- oldalon Puskás kék-fehérek okosan takti­lőtt elhamarkodottan fölé. Ismét Márkus veszé­lyeztetett távoli ejtéssel, majd Rácz. szép szerelésé­nek tapsolhattak a nézők József (Alsóváros). Bogdán Fe- ellen. . „ renc, Almást László, Juhász La­cié a szegedi jOSi Bánfi Ferenc "mind Dó- A SZEOL NB I B-s labdarú- . /.sa). Konkoly László (Kender), gócsapala első edzömérkőzesén, ellen. Az eredmenyek min kapu kázva, a mérkőzés végét jel- Plal> Liis7J?- Tóth Árpád (mind- vasárnap. Battonyán — vihar dpnképen fejlődésüket bi ketio SZVSE). Ungi József miatt 60 percig futballozva — , „ . (SZAK). A csapat vezetői: Da- 5'1 aranyú győzelmet aratott. ZOnyitjak. Kormányos jatek c ici Szaniszla, Nemes József és Portörő Gábor. zón, vasárnap 2:0-ás győze- be£nek. aki tbbb . bravúros , VAŰesevel a mezőny egyik lem következett a szentesiek {^obb'jV volt" Az eLsö" gó'lt ző sípszóig tartani tudták a labdát. A SZEOI. valamennyi já­tékosat dicséret illeti, mert Gyors szegedi támadás vé- vesztett állasból is, f egyel­gén Szalay dr. nagy lövése mezett játékkal a maguk ja- Kupáért labdarúgó-mérkőzést -- — játszik a Komplett. Ruházati Vállalat a csongrádi Afész gár­dája ellen A két csapat mel­a kapufát találta el. Ven- az ellenféllel kellett meg­a küzdeniök a játékosoknak Szerdán az Ady téri pályán délután 5 orakor a KPVDSZ Igy kellett volna tippelni! pattant ki a kapusról, Pus- vara tudták fordítani a mér­kás elé került a labda, aki kőzést. Nemcsak a hőséggel, a kapufát találta el. V dégtámadásokkal indult. lett a MÉK Vállalat küzd a kis­teleki négyes döntőbe jutásért. A szerdai mérkőzés visszavágó­második negyed, de lövéseik de a langyos - vízipólózás- fa rTorYjYi csöYIradi taiaikY szerencsére célt tévesztettek. ra alkalmatlan — vízzel is. zónák, ahol a hazaiak 2:1 ará­Fokozatosan íeljúllek a ha- Egy kis jóindulattal bizonyá- nyu győzelmet arattak, zaiak. s előbb Szalay dr. ,-a" megoldható lenne, hogy A Pécsi Dózsa* (Maurer) és az lőtt „víz alól" gyengen. majd legalább a mérkőzések nap- Újpesti Dózsa 1 sólymost) cse­ugyancsak ő tálalt a felúszó Rácz elé. akinek közeli lö­vését védte a kapus. Ellen­támadásból a vendégek meg­ján hidegebb vizet, enged­jenek a medencébe' Gryúrki Ernő Solymosi Ernő a napokban be­leientette. nem szándékozik Fecsre menni. Nem írta alá 1. Pécsi B.—FÖSPED 1 3:3 2. Bp. Spart.—SS5MTE törölve 3. Kecskemét—Ozd x 2:2 4. Dorog—Varpalota 2 1:5 5. Győri D.—Esztergom 2 2:4 6. Ajka—KISTEXT 1 3:0 7. Budafok—Ikarus x 1:1 8. Postás—KELTEX 1 3:0 9. Gyöngyös—Klsterenye 1 5:0 10. Kk.-halas—Gyula 1 4:0 11. Szív. MAV—MAV DAC 2 1:3 12. Miskolc—Szol. MAV 1 3:0 13. PVSK—Szeg. VSE X 3 :3 a kitűnően játszó Bede Má­ria lőtte, úgynevezett Sán­dor-szögből. A másodikat pedig húga, Bede Éva 11­esből. A szentesiek edzője, Szabó László elmondta, hogy na­gyon készülnek maid a * 0:0 visszavágóra, ahol már tel­jes csapattal fognak kiállni, hiszen a vasárnapi találko­zón „nyaralás" miatt több kezők: íFésTs píü»z 1 "taíáíatoa játékosát nélkülöznie kellett, szelvény nem volt, 12 találatos Széli „Buló", a szegediek 28 darab volt, nyereményük közismert trénere elégedett egyenként 24 081 forint, a 11 ta- volt csapata teljesítményé­lálatosok száma 468. a nyere- vel. s hozzátette: hamarosan meny: 370 forint, lo találatos 4163 el'bn az idő. hogy Csongrád darab volt. 07 forintot fizet. megyében is női labdarúgo­A 30. hétre átvitt jutaiotnosz- bajnoksagot rendezhetünk, szeg 562 418 forint. (MT» Bagaméry László 14. Balassagy.—Lehel +1 15. DEAC—Sátorai,iaúih. I 2(0 A 20. heti totónyeremények az illetek levonása után a követ-