Délmagyarország, 1971. március (61. évfolyam, 51-76. szám)

1971-03-23 / 69. szám

KEDD, 1371. MÁRCIUS 23. 7 Á focit gólra játsszák Csepel-SZEOL 5.0 (3:0) Végre a szabadban Elutazott a válogatott Az április 4-i bécsi Auszt­ria—Magyarország találkozó­ra készülő magyar labdarúgó A válogatott ma este — 19 órai kezdettel — Rotterdam­ban a Feijenoord ellen ját­szik nemzetközi mérkőzést. A szamitásba vett játéko­sok a szombat-vasárnapi ba j­noki mérkőzéseken jól szere­peltek — egyikük-másikuk ki­emelkedően. Váratlanul ér­te a szakvezetőket Bene be­jelentése, bogy sérülése mi­att nem tud játszani. A 15-ös keretből — Rothermel, Bicskei, Noskó, Páncsics, Mészöly, Juhász, Répás, Zámbó, Halmosi, Konrád, Fazekas, Albert, Kozma, S/.űcs. Kelemen — a mérkőzés előtt jelöli ki a szövetségi kapitány a kezdő­csapatot. Ugyancsak elutazott hét­főn az utánpótlás válogatott is. A 23 éven aluliak ma este 21 óra 30 perc­től Idegében, a belga bajnokság élén álló Stan­dard Liége ellen lépnek pá­lyára. Az együttest a követ­kező 14 játékos alkotja: Lévai. Szabó, Molnár, Ko­vács (Videoton). Salamon, Horváth (Ű. Dózsa). Dunai III.. Karsai. Tóth J„ Tóth B., Ladinszki. Nagy L„ Tóth A., Branikovics. Kitűnő, napsütéses időben, mintegy 3 ezer néző előtt az alábbi összeállításban kezdődött a játék Hámori (Szlávik, Palotai) játékveze­tő sípjelére. Csepel: Fatér — Vellai, Molnár, Hunyadi — Faludi Pető — Kalmár, Rottenbil­ler. Csordás, Gulyás. Gondár. SZEOL: Bólya (3) — Vár­helyi 111. (3), Vass (4), Ma­gyar (4), Pikó (4) — Bán­falvi (8). Dávid (7) — Jósa 13), Pataky (4), Vörös (5), Berkes (5). Még el sem mondták a csapatok az „éljent", ami­kor a SZEOL hálójában tán­colt. a labda. Kezdés után Gondár a bal oldali szöglet­zászló közeléből szabadrú­gást ívelt a szegedi kapu elé, a védők elaludtak, és az üresen álló Csordás Bó­lya kezei között a hálóba fejelt 1:0. A gyors gól után a csepeliek elkezdtek „szó­rakozni". Minden elképzelés nélkül rohángáltak a Pá­lyán, védelmük pedig hibát hibára halmozott. A Szeged passzolgatott, sőt Dávid és Bánfalvi vezérletével formás támadások gördültek Fatér kapujára. Jellemző a vendé­gek fölényére, hogy az első lövést csak a 39. percben kapta Bólya. A 10. percben Dávid bombázott fölé, majd Berkes, Vellai díszkíséreté­ben, kapura húzott egy lab­dával — Fatér rosszul jött ki — a szegedi csatár azon­ban mellé lőtt. A 14. perc­ben a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagy i a ki Jósa. Hunyadi hibájából teljesen egyedül húzott kapura, az ötós sarkán még igazított is a labdán, aztán érthetetlenül, gyatrán, mellé gurított. Az­tán két perc alatt újabb két gólt kapott a SZEOL. A 41. percben Vellai az alapvo­nalig vezette a labdát, on­nan visszagurított, s a fedezet­lenül álló Gulyás a hálóba helyezett. 2:0. Középkezdés után Gondár szögletét Kal­már négy lépésről fejelte a bal felső sarokba. 3:0. (Bó­lya leragadt a gólvonalra, a védők pedig újabb nagy hi­bát vétettek, amikor nem fe­dezték a csepeli csatárokat. Erre a gólra mondják, hogy szögletrúgásból, négy lépés­ről még a grundon sem le­het gólt fejelni!) Szünet után Várhelyi III. helyett Ladányi lépett pá­lyára. A a SZEOI.-ban Pikó lett a jobbhátvéd. Magyar átment Pikó helyére, Dávid pedig a beállós szerepkörét kapta. A Csepelben Hunya­dit Kandi. Csordást pedig Takács váltotta fel. Ebben a játékrészben már nagy fö­lénybe kerültek a hazaiak. Voltak percek, amikor a SZEOL alárendelt szerepet játszott. A 49. percben nö­velhette volna előnyét a Csepel: Bólya hibájából Gu­lyás került nagy helyzetbe, Pataki azonban az utolsó pillanatban tisztázott. öt perc múlva a mezőny leg­jobb embere, Dávid vezet­te fel a labdát, majd 22 mé­terről óriási lövést eresztett meg a jobb felső sarokba, Fatér azonban nagy bravúr­ral szögletre ütötte a lab­dát. Patakyt Ruttkay vál­totta fel. Állandósult a cse­peliek fölényé. A Szeged be­szorult. A 00. percben Gu­lyás a 11-es pontról tiszta helyzetben fölé vágta a lab­dát. majd Rottenbiller lövé­se a felső kapufa éléről pat­tant játéktéren kívülre. Az­tán percenként változatos esemenyeket láthatott a kö­zönség. 62. perc: Takács hatalmas szabadrúgása Bólya felső karjáról vágódik szögletre. 63. perc: Gondár a jobb al­só sarok mellé bombáz. 65. perc: Berkes az elmozduló Fatér mellett az oldalháló­ba lő. Két perc múlva Ta­kács megszerzett egy labdát a szegedi térfél közepén, majd 2fi méterről hatalmas lövést küldött Bólya kapu­jának közepére. Az erős labda a szegedi kapuvédő kezét érintve hullott a háló­ba. 4:0. A 81. percben Gu­lyás parádés egyéni alakí­tással állította be a vég­eredményt. Pető labdájával mintegy 40 méterről indult el a szegedi kapu felé, majd sorban kicselezte a rátámadó védőket, aztán a kimozduló Bólya mellett a bal alsó sa­rokba gurított. 5:0. Mctzger Károly felvétele A tavaszias szép idő a kézilabdacsapatokat is kicsalo­gatja a szabadba. Kézilabdában április 11-én kezdődik az 1971. évi megyei bajnokság, és az ebben az oszíalyban szereplő együttesek vasárnap már mind előkészületi mér­kőzéseket játszottak. A textiles-pályán a Textilművek a Statisztikai Technikum gárdájával találkozott, és a 3X30 percig tartó játék — amelyben számos fiatal tehetség is helyet kapott — végeredményben döntetlen eredmény­nyel ért véget. Képünkön a „Stati" megyei I. osztályú felnőtt csapatából Nagy Ágnes ügyes, úgynevezett el­hajlásos dobással az ellenfél kapujába talál Csak a Győri ETO A labdarúgó NB I tavaszi detben nehezen boldogultak harmadik, sorrendben 18. a zöld-fehérek, később A Csepel második fél­időben mutatott játéka alap­ján ilyen arányban is meg­érdemelten győzött. Viszont merőben más eredmény szü­it111®!!^ fordulójában° sikeresen' we- azonban"feltörték a védőfa repeltek a bajnokaspiránsok, lat, és 45 perc szegedi fölényét a csatárok gólra, esetleg gó­lokra is tudják váltani. A második percben mar í-" komlói döntetlenje számít volt a Csepel javara! A ve- megiepetésnek. delem jatekosai talán meg Újpest—Diósgyőr 1:0 (1:0) biztosan nyertek. Csupán az MTK salgótarjáni Góllövők: Nóvák (11-esből) veresége és a Dunaújváros és Branikovits (2). az öltöző folyosóján jártak Komló—Dunaújváros 2:2 (2:0) Hatalmas küzdelmet vívott A fővárosiak támadtak n két kieső jelölt. A hazaiak gondolatban? Aztán követ- töhhef de közel 40 nercen C-íí-i tiT ,. „•,.„,„ többet, ao Koztl 4U pcicen ketgolos vezetest szereztek, ^ w 1- y' át jó1 állt a lábán a di0á- s a Kohász dicséretes küz­Zetej. ,11.-nel„blZOnTára., a 8.VŐri védelem. Ekkor Faze- dőszellemének köszönheti, Kiállítás a kispadról Sz. Dózsa-Cegléd 3:3 (1:1) hazaiak kezdtek volna ide- kas lövésével szemben tehe- hogy egyenlíteni tudott. GÓ1­1C1°" tetlen volt a hazaiak ka- lövők: Egri, Solymosi, illetve Hunyadi tér, ezer néző. Vezette: Nagy B. Szegedi Dózsa: Bánfi — Göcze, B:ró, Madarász, Csanádi — Re­ményik dr., Szikora — Ve­ress. Bóka. Csordás dr., Hé­ger dr. (Búzás). CVSE: Rét­falvi — Zsömle. Tóth, La­borcz — Kresják. Halmi — Csurgai, Kökény, Kabak, Liptai (Csontos), Czopkó. Kiálitva: Jager. A vendégcsapat edzője, Nagyszalóki András. mi­közben az összeállítást dik­tálta, egy pillanatra sem vette le tekintetét bemele­gítő fiairól, majd sóhajtva panaszolta: két játékosuk katona, nélkülük bizony ne­héz dolguk lesz. Szerinte haromesélyes a találkozó. Széli József, a Dózsa intéző­je is szeretett volna mi­előbb túl lenni a 90 percen. Tehát, mindkét együttesnél izgatottan készülődtek a baj­noki nyitányra. Az első percekiben kide­rült: a szegediek idegessé­ge alaptalan. Tetszetősen játszott a Dózsa, játékosai szervezetten vezették táma­dásaikat. Nem igy a vendé­gek. akik az első félidőben még az elég erősen fújó szel támogatását sem tudták ki­használni. Mondhatjuk. a ceglédiek az első félidőben egyetlen gólt érdemlő tá­madást sem produkáltak. A lila-fehérek, igaz, büntető­ből szereztek vezetést, de több ízben teremtettek gól­veszélyt Rétfalvi kapuja előtt. A szórványos ceglédi támadásokat könnyedén ver­ték vissza a hazai hátvédek, sőt Madarász néhányszor még a vendégek kapujára is veszélyes volt. A vezetést a 22. percben 11-esből sze­rezték meg a .szegediek. Szép Dózsa támadás futott a pályán, amit csupán szn­bálytalankodással sikerült Laborcznak megállítania. A büntetőt Reményik dr. érté­kesítette, 1:0. A szünet előtt néhány perccel Bánfi nagyot hibázott: a kezében levő labdát kiejtette, amit a gól­vonaltól alig egy méterre csetlö-botló Kabók esté ben kotort a kapuba, 1:L geskedni. Ebben az szakban még Fatér, a cse- puSa. A DVTK kis szeren- Kovára' (Komló," ~ öngól) és peliek valogatott kapuvedo- csévél egyenlíthetett volna. Kovács (Dunaújváros) tón'DIVM'ÍÓÍ etaSfíö^ G6UÖV6: FaZekaS' Rába-Tatabánya 1:0 (1:0) tan JJavid jol elteialt love- SBTC—MTK 1:0 (0:0) Gvőzelmcvel a Győr egve­sritót SzevTGvtógvMasodik na8y "halat" kap- d ül stózsz á zalé k o sa tevas zi mérkőzésről adott összefog- ta el a bányász csapat a szez0nban. A gól Rothermel tólótóMn 'meghatottad bú- taVaSZ1 lden-vben' Az Újpest hibájából született Szerzője: lalojaban megttatottan „Du- után az MTK is elvérzett a Kef,lovich csuztatta" a szegedieket, de Karancs alján. Góllövő: g mentsegul elmondta azt is, Kriskó hogy már új csapat kialakí- Vasas—Pécs 2-1 (2'1) tásán fáradoznak — melynek vésig lendületesen és jol átlagos életkora 24 év —, játszott a Vasas, de csak hogy jövőre újból a legma- vitatható 11-essel nyert. Gól­gasabb osztalyban szerepel- ,öv6k. Radics és Mészöly hessenek. Az uj csapat ki- (n_esb61) metvo Köves, alakitasa viszont még varat FTC—Szombathely 3:0 (2:0) magára, hiszen a változást védekezésre rendezkedett jj" ^fabiíva csak Ládányi 45 perces ja- be a Haladás. így nagy teret ü. Videoton teka hozott. Egyelőre a SZE- engedtek a Fradi támadá- I3> Szombathely is 5 4 OL-nak nincs megfelelő for- sok kibontakozásához. A íü II (Liebmann Béla felvétele) Rétfalvi, a vendégek kapusa, munkában . sok kibontakozásához. A maban levő kapusa, bizto- szoros emberfogás ellen kez- is. SZEOL san romboló védelme, és nem utolsósorban csatárso­ra. Az új csapat kialakítá­sához pedig védőkre és csa­tárokra is szüksége van. A SZEOL tartalékgárdája , . , 1:1 (1:0) arányú eldöntetlen A Jégkorong Világbajnok­eredményt ért el a csepeliek sa§on tegnap ket mérkőzést otthonában! Góllövők: bonyolítottak le Bernben: György, illetve Kelemen. Bagaméry László A bajnokság állása: 1. 0. Dózsa 18 11 4 3 48-18 34 ]8 12 2 4 42-15 32 18 9 5 4 29-13 31 18 9 4 5 31-19 29 18 7 8 3 30-22 29 18 5 9 4 22-18 25 18 8 5 5 28-25 23 18 7 4 7 18-30 23 18 4 9 5 18-18 22 18 9 2 7 20-21 21 18 6 4 8 22-22 20 18 4 8 6 14-19 19 9 22-33 17 9 20-33 15 15. Dunaújv. 18 2 5 11 13-37 13 18 2 2 14 10-46 7 2. Vasas 3. FTC 4. Bp. Honvéd 5. MTK 6. Csepel 7. Salgótarján 8. Diósgyőr 9. Pécs Fordulás után az 51. percben Veress 17 méterről meglőtt labdája jutott a Cegléd kapujába, 2:1. Nem sokat változott a játék képe, némi hazai fölény jellemez­te a mérkőzést, amikor a 62. percben kavarodás után Csurgai tolóit a hálóba, 2:2. Alig telt el néhány perc, s újfent a dózsások állitottáik le középkezdéshez a labdát, ugyanis Csontos labdája a bizonytalankodó Bánfi mel­lett a. hálóba jutott, 2:3. Negyedórával a befejezés előtt kezezésért a Dózsa ja­vára ítélt 1 l-est a játékve­zető. Ismét Reményik dr. futott a labdának, s másod­szor sem hibázott, 3:3. A győztes gólt már nem si­került Reményikéknek meg­szerezni. Sajnos, Bánfi in­diszponáltsága miatt: ala­kult. így az eredmény. Jók: Bíró, Madarász, Veress, Bó­ka, illetve Tóth. * Ritika eset történt, amikor a szünetben levonultak a já­tékosok. A nézők egy resze megjegyzést tett az egyéb­ként kitűnően bíráskodó já­tékvezetőre. aki a Dózsa cserekapusira. Jágerra mu­tatott, s közölte, hogy öltöz­zön fel, mert kiállította. A játékvezetőt öltözőjében kér­deztük, miért e szigorú íté­let? Előbb nem volt hajlan­dó nyilatkozni, majd ide­gességét levetkőzve néhány perc múlva meggondolta magát, és közölte: Jáger megjegyzést tett rá ezért állította ki. Nem mondja meg, hogy mit mondott a kapus, mert a magyarázko­dás hosszú időbe tellene. Nem tudjuk, mit ír majd a bírói jelentésbe, minden­esetre reméljük, addigra lesz ideje magyarázkodni. Ács S. Sándor Az NB II vasárnapi ered­ményei: Pénzügyőr—Gyula 0:0; Középítők—Budafok 2:0 (1:0): Jászberény—Ve­csés 1:0 (0:0); Szolnok—Kis­kunfélegyháza 7:0 (3:0). A LABDARUGÓ NB I B EREDMÉNYEI BKV F.lőre—Özd 0:2. Bp. Spar­tacus—MAV DAC 3:0. Békéscsa­ba—Kecskemét 1:0. Eger—Vár­palota 2:0. Oroszlány—Szív. MAV 1 :n. Debr. VSC—Egyetértés 0:1. Péest Bányász—BVSC 0:2. Zalaeg. TE—G.-MAVAG 0:1. Szállítok—Szoln. MTE 0:2. 1. Egyetértés 20 13 7 - 29- 6 41 2. Eger 3. Oroszlány 4. Kecskemét 5. MAV DAC fi. Bp. Spart. 7. Békéscsaba 8. P. Bányász 9. G. MÁVAG 10. Zalaeg. TE 11. Szállítók 12. DVSC 13. BVSC 14. Özd 15. SZMTE 18. Szfv. MAV 17. Várpalota 18. BKV Előre Nagy gélarányú győzelmek Szovjetunió— Egyesült Államok 10:2 A szovjet csapat végig kezében tartotta a mérkőzés Csehszlovákia—NSZK 9:1 irányítását. Az amerikaiak Az első harmadban igen túlkemény játékkal igye­jol védekezett az NSZK. A keztek ellensúlyozni a szov­harmadik harmadban már jet együttes technikai fölé­macska-egér harc folyt. nyét. SOROKBAN A két szegedi NB l-es te- Postás NB Il-es férficsapata: kecsapat vasárnap idegen- Sz. Postás—K. Petőfi 6:2. In ii l i ?stl -3 ben játszott. Szegedi VSE— Pontszerző: Fórián (463), 20 9 í 7 27-21 25 Bp. Ganz-MÁVAG 4:4, Czakó (417). Bata A. (409), 20 s fi 6 20-18 -29 5 2 23:5 1 63. Budapest. Férfiak. Herczeg (403). "0 6 7 7 20-19 '7 A vasutas játékosai közül * 20 8 4 8 22-21 26 Petrás 912-vel, Martusz pe- A SZEOL I. osztályú kard­::o 5 7 8 18-28 2c difi 878-cal szerzett pontot, vívóversenyén az ország kü­20 7 ' 8 "5-2" 24 Kőbányai Sörgyár—Szegedi lönböző részeiből 20-an in­20 4 7 9 17-23 24 AK 5:3, 2422:2362. Budapest, dúltak. Győzött: dr. Tn.ulics % l 5 ' ;; A SZAK-ból Tompáné Berta András (SZEOL). 2. Fekete 20 749 fl-zi Ti Anna (426). Tanácsné Bcrla 'Eger), 3. Csonka (Szegedi 20 6 5 9 19-26 2i nona (412) és Sajtosné (-101) Postás). '0 4 8 8 19-20 17 a Pontszerzők. Nagyszerűen * 20 4 »12 s-22 15 szerepelt Kecskeméten a 1. Cegléd 16 10 5 1 35-18 25 2. Pénzügyőr 16 9 5 2 28-12 23 1, DVTK—Újpesti Dózsa 0:1 2 3. Jászberény 16 8 5 3 16- S '1 2. Vasas—Pécs 2:1 1 4. Szegcdi D. 16 7 4 5 26-19 18 3. Rába ETO—Tatabánya 1:0 1 5. Bocskai SE 16 6 5 5 27-23 17 4. Komló—Di inaujváro-. 2:2 X 6. Szeg. VSE 16 6 4 6 23-30 16 5. Debr. VSC—Egyetértés 0:1 2 7. Sz. MAV 16 4 7 5 23-19 15 6. Békéscsaba—Kecskemét 1:0 1 8. Budafok 16 5 5 6 22-21 15 7. Zalaeg. TE— 9. Közép, Ep. 16 5 5 fi 14-16 15 Ganz-MAVAG 0:1 2 10. Szarvas 16 4 7 5 17-22 15 8. Volán—Kazincbarcika 4:3 1 11. Debr. EAC 36 5 17 27-23 14 9. Fiorentina—Cagliari 1:2 2 12. Gyula 16 5 4 7 24-26 14 to. tr.tcrnazionalc—Napolt 3:í 1 13. MGM Dcbr, 16 5 4 7 20-25 14 11. Juvcntus—Torino 3:3 x KISTEXT ÍS 4 6 fi 16-21 14 12. Lanerosst—Mtlan 1:1 x 15. Vecsés 16 3 5 8 S-21 11 13. Sampdoria—Bologna !:2 2 16. K.-félegyh. 18 2-5 9 14-11 9 14. Keltex—Miskolc 2:1 1 Így kellett volna tippelni 13 találatot 6 fogadó ért A délterületi szabadfogású birkózóbajnokságon a Sze­gedi VSE-ből Nagy Imre és Csikós Ferenc győzött súly­csoportjában. második lett el, Temesvári, Fodor I., Mako­;elvenyenkenti nyeremény vics L„ és Horváth L. :6 629 — forint. 13 plusz egy találatot egy fo- * ideért el, nyereménye 308 027,- A megyei középiskolas ví_ 12 találatot 149 fogadó ért el. vóbajnokságon a nőknél nyereményük Tóth Anikó (Szegedi Ságvári fiú tőrözőknél 3390,— forint. , . 11 találata 1882 fogadónak veit, , T ~ szelvényenkénti nyeremény 269,— Czako Istv forint. A 10 talalatos szelvények sza- c„iiáffvi András tTovtil­15 070 db. szelvényenkénti nal szilagyi Anaid., (ievtu­,mény 50.— forint. ' ipari teeWn.) gyozott. váth M. gimn.), a kardozók­nyeremeny y