Délmagyarország, 1970. október (60. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-27 / 252. szám

© SZERDA, 1970. OKTÓBER 21. » Nem ízlett a betonvédelem SZEOL-Pécs 0:0 Á Várpalota sikere Az NB I B-s labdarúgó bajnokságban színvonalas küzdelmekre került sor a 12. fordulóban. Nagy meglepe­tésre az Egyetértés otthoná­ban csak döntetlen ered­ményt tudottt elérni a Vár­palota ellen. Az élcsoport rangadóján a Kecskeméti Dózsa vereséget szenvedett Győrben. Az Egyetértés 8 ponttal vezet a második he­lyezett előtt. A mezőny még mindig szoros. Eredmények: BVSC—Ózdi Kohász 2:1 (0:1). Szőnyi út. Egri Dózsa— Bp. Spartacus 2:0 (1:0). Kőér utca. Ganz-MAVAG—FÖS­PED Szállítók 0:0. Kőbányai út. Debreceni VSC—Oroszlá­nyi Bányász 2:1 (2:1). Debre­cen. Pécsi Bányász—Békés­csabai Előre 1:0 (0:0). Pécs­ú.ihely. Székesfehérvári MAV* Előre—Szolnoki MTE 0:0. Székesfehérvár. Várpalotai Ban vász—Egyetértés 1:1 (1:1). Soroksár. MAV DAC—Kecs­keméti Dózsa 3:0 (0:0). Győr. Zalaegerszegi TE—BKV Elő­re 3:0 (1:0). Zalaegerszeg. Az NB I B állása: 1. Egyetértés 12 * 4 - 18— 5 28 2. MAV-DAC 12 7 2 3 14— 3 22 3. Eger 12 fi 4 2 18— 8 21 4. Pécs! B. 12 4 4 4 12—17 21 3. Zalaeg. TE 12 5 4 3 22—13 19 5. G.-MAVAG 12 3 5 2 IS—13 1» 7. Kecskemét 12 4 4 4 14—12 13 8. Bp. Spart. 12 3 3 4 9—11 19 ft. Szállítók 12 3 4 9 8—Kl 19 10. Oroszlány 12 4 2 fi 16—17 17 11. B.-csalta 12 3 3 6 13—13 13 12. DVSC 12 4 4 4 11—12 14 13. BVSC 12 5 2 5 21—23 13 14. Ozd 12 4 2 fi 14—20 13 Szfv MAV 12 4 3 3 r—14 13 16. S7.MTE 12 3 3 fi 10—18 13 17. Várpalota 12 2 7 3 13—11 12 18. BKV Előre 12 2 2 I 4—IC 9 Így kellett volna tippelni! 1. BP. HONV.—FERENCV. 1:1 X 2. TATAB.—HALADAS 2:0 1 .7. DUNAÜJV.—RAB A E. 2:3 2 I. KOMI.O—SALGÓT. 2:2 X 3. SZEOL—PECS 0:0 X fi. MAV DAC—KECSK. 3:0 1 7. SZFV. MAV—SZ. MTE 0:0 x 8. IKARUS—ESZTERG. 0:1 2 9. GYULA—CEGI.ED 1:3 2 10. FOGGIA—BOI OGNA 1:1 X 11. INTERN.—CAC.LIARI 1:3 2 12. JUYENTUS—M1LAN 0:2 2 13. I.ANEROSSI—TORINO UJ X 14. VARESE—ROMA 0:0 X A 43. hett totónyeremények az illeték levonása után a kővetke­zők: 13 és 13 plusz 1 találatos totószelvény nem volt. 13 14 db. nyereményük 80 720 forint. 11 233 db. nyereményük 1940 fo­rint. 10 2344 db. nyeremenyük 269 forint. A 44. hétre átvitt ju­talom összeg: 1272-773 forint. (MTI) A Tisza-parti stadionban alaposan megfogyatkozott közönség, mintggy 2 ezer né­ző előtt vonult ki Vincze dr. sípjelére a két csapat. SZEOL: Bólya — Várhelyi III., Molnár. Varhelyi I.. Ke­rekes — Bánfalvi, Pataki — Jósa. Vass, Berkes (Pikó), Vörös. PÉCS: Rapp — Hernádi, Maurer. Konrád I., Kincses 11., — Kocsis, Daka — Bér­ezési, Máté. Tóth, Jánosi (Rónai). Néhány perces tapogatózó játék után alakult ki a csa­patok hadrendje. A vendé­geknél Tóth is a védelmet erősítette, Máté kissé hátra­húzódva igyekezett támadás­ra lendíteni a két előretolt szélsőt, A szegedieknél így a két középpályás elsősorban a támadásépítéssel törődhe­tett. Mezönyfölénvbe került a SZEOL. többnyire a pécsi­ek térfelén folyt a játék, de a szegedi csatárok nem tud­ták feltörni a vendégek tö­mör védőfalát. A támadások — jórészt a rossz átadások következtében — rendre el­akadtak a Dózsa 16-os vona­lán. Kevés feljegyzésre ér­demes akadt ebben a játék­részben. izgalmat elsősorban a vendégek védőinek gyako­ri szabólytalankodása oko­zott — sorra szálltak a sza­badrúgások Rapp kapuja elé. de a rendkívül harcos felfogásban játszó hátvédsor hárította azokat is. A meg­fogyatkozott létszámú pécsi támadóknak sikerült az első gólhelyzetet kialakítani: a 32. percben Hernádi vitte fel a labdát, a jobbszélre hú­zódott Jánosit szöktette. Bó­lya kifutott kapujából, a szélső azonban mellé gurí­tott. A 38. percben Vörös ívelt be szögletrúgást. Kin­cses II. kézzel vitte el a lab­dát Berkes elől. a játékve­zető azonban nem avatkozott be. A kapusoknak alig akadt dolguk — a hazaadások fel­szedésén kívül. A szünet előtti percben Vörös huszon­öt méterről váratlanul ka­pura bombázott. Rapp kiej­tette a labdát, de másodszor­ra a befutó Vass elöl szög­letre mentett. A második félidőt, is SZEOL-támadasok vezették be A Dózsa néhány kísérle­tét háritottúek a SZEOL vé­dői, majd egyre inkább fö­lénybe kerültek a szegedi kék-fehérek, de csatárai rit­kán vállalkoztak lövésre. A cserepadról beállt Pikó bom­báját védte Rapp. majd a 66. percben Vörös szögletrúgása a felső lécről hullott a ka­pu elé. a pécsi védők azon­ban ezúttal is menteni tud­tak. A vendégek visszaestek, 7—8 emberrel védekeztek. A szegedi rohamok csak szög­leteket. és két kihagyott gól­helyzetet eredményeztek. A 75. percben Pataki szökteté­sével Jósa kapura húzott, de a kifutó Rapp mellett a hosszú sarok mellé gurított. A 86. percben Pataki 15 meteres nagy lövését tornáz­Phoenixben: Papp két érme A sportlövő világbajnok- helyen végzett amerikai Writer és az ötödik Papp Lajos helyet cserélt, tehát a sorrend íg alakult ki. Nagy­öbű sportpuska összetett vi­lágbajnok: 1. Valentyin Kornyev (Szovjetunió) 1139 kör, 2. J. Foster (Egyesült Államok) 1139 kör. 3. Papp Lajos (Magyarország) 1135 kör. Magyar idö szerint hétfőre virradóan újabb számokkal folytatták a világbajnoksá­got. A sportpisztolyban NDK-gyözelem született. A két magyar versenyzőnek gyengébben ment: Mucza a 20. Marosvári a 43. helyen végzett. ságon az öt versenyzőből álló magyar versenyzőgárda már a harmadik aranyérmet szerezte. Marosvári és Ham­merl után most Papp Lajos is diadalmaskodott. A Bp. Honvéd 26 esztendős lövésze a nagyöbű sportpuska tér­delő testhelyzetű számában szerzett aranyérmet 384 kö­rös teljesítménnyel a szovjet Parhamovics (383) és a csehszlovák Pjier (383) előtt. Érdekesség. hogy Papp Lajos bronzérmet is kapott. A zsűri felülvizsgálta a nagyöbű sportpuska össze­tett versenyének eredmé­nyeit és eszerint a harmadik Liebmann Béla felvétele Nagy kavarodás a pécsi kapu elölt. A szegediek közül csak Vassnak a Iába es a könyöke látszik a kénen, a többiek lemaradtak a (ámadá sról. Az előtérben (balról .jobbra): Rapp, Maurer, Kincses II. és Vass, az utóbbi erősen takarva Ljubljanában: ta szögletre a pécsiek kapu­védője. • A küzdelmes mérkőzés utón a gól nélküli döntetlen a vendégek taktikai elkép­zelését igazoltg, A megerősí­tett, keményen játszó — sokszor a durvaság határát súroló — védelmüket ritkán tudták áttörni, a már szinte NB I-szerte puhaságukról közismert, szegedi csatárok. Néhány gólhelyzet így is adódott a vendégek kapuja előtt, azok értékesítése ezút­tal is elmaradt. Bólya kevés dolgát hibát­lanul vágezte, a kapu elé ívelt labdákat biztos kézzel húzta le. A közvetlen vé­delemben Várhelyi III. és Molnár végig biztosan rom­bolt, de szünet után Várhe­lyi I. és Kerekes játékára sem lehetett panasz. Pataki és Bánfalvi a csapat motor­ja volt. A támadósorban ezúttal Jósa volt a legmoz­gékonyabb, de gyakran túl­zásba vitte a cselezést. A többiek rendre alul marad­tak az összecsapások során. A csereként beállt. Pikó sem bírt a vendégek kemény vé­delmével. A vendégcsapat játéka csalódást okozott, csupán harcosságban múlták felül a szegedi együttest. Közülük Rapp. Maurer és Tóth nőtt, társai fölé. (1:1). Diósgyőr. 8 ezer néző. Vezette: Szlávik. Góllövők: Á nők hatodik helye Nagy izgalmak Karsai. Wollek, Illetve Feke- került sor a tornász VB-n a te (2). női egyéni öszetett és csapat­Rába ETO—Dunaújváros világbajnokság befejező ré­3:2 (1:1). Dunaújváros. 1500 szére. A magyarokat követő néző. Vezette: Balla. Góllö- csoportban a rivális lengye­vők: Stolcz Nagy, Horváth lek és nyugatnémetek a B.. illetve Bari ók. Csörgő. vártnál gyengébben tornáz­Komló—Salgótarján 2:2 tak, így nem forgott veszély­(1:0). Komló. 4 ezer néző. ben a magyar lányok hato­Vezette: Marton. Góllövők: dlk hel-ve; . Juhász. Boidács, illetve; u Az utol.s° csoportban a Horváth. Répás. bazai együttes mellett az Tatabánya-Sz. Haladás NDK- 3 Szov.ietumo es Japán n?ző(vLtT:Ufeava. SS -^fölénnyel, közel 3 pont­lövők: Szabó, Hernádi. A bajnokság állása: 1. Ü. Dózsa 2. MTK 3. Vasas 4. Bp. Honvéd FTC fi. Csepel 7. Pécs 8. Diósgyőr 9. S.-tarján 10. Tatabánya 11. Videoton 12. Szombathely 13. Komló 14. Kába ETO 15. Dunaújváros 16. SZEOL tal szerezte meg a világbaj­noki címet, u 7 2 2 29—10 24 Érdekesen alakult az egyé­11 4 6 í 19—12 21 ni összetett verseny. Janz u 5 s 3 18—12 20 (NDK) a 3- szeren átvette a 11 5 2 4 ífi—io 20 vezetést, de az utolsó szeren, n 4 í :: 12—12 is a gerendán, utolsó mozdula­" 3 4 2 " fánál olyan súlyos hibát vé­li 5 3 3 i9—i7 15 tett, hogy el kellett búcsúz­n 4 2 5 14—14 ii nia a dobogótól. A világbaj­U i 3 l "~JÍ ?! noki címet a 18 esztendős 11 j - fi li—21 13 n 3 3 s 16—22 ii szovjet Ludmilla Turiscseva 11 4 1 fi 12-17 10 szere,te me„. 11 2 2 7 10—25 io "zerezie meg. ii 12 8 6—20 5 Női csapatban világbajnok: közepette Szovjetunió 380.65 pont, 2. NDK 377.75, 3. Csehszlová­kia 371.90, ...6. Magyaror­szág 362.90. Egyéniben világbajnok: Ludmilla Turiscseva (Szov­jetunió) 77.05. Tegnap este a Tivoliban óriási érdeklődés mellett bo­nyolítottak le a Világbaj­nokságon vezető férficsapa­tok tagjainak szabadonvá­lasztott gyakorlatait. Az újításban a japánok Szovjetunió jártak az élen, így az első három helyen a távol-keleti­ek végeztek, a csapatver­senyt is ők nyerték. A fiatal magyar férficsapat, a vára­kozást túlteljesítve, a 11. helyen végzett. Világbajnok: Kenmotsu (Japán 115.05, 2. Tsukahara (Japán) 113.85, 3. Nakayama (Japán) 113.80 pont. Csapatban világbajnok: Japán 571.10, 2. Szovjetunió 564.35, 3. NDK 553.15 pont, ...11. Magyarország 528.60. Ma a nők szerenkénti dön­tőjére kerül sor. Pontokat hozott a Vasutas SZVSE—Középítők 3:0 (2:0). lila-fehérek a biztos pont Népliget, 100 néző. Vezette: reményében utaztak a fővá­Lukács. SZVSE: Simái — rosba. Eddigi teljesítményük Csigér, Terhes, Kopács M. — alapján ez a bizakodás reális Kovács G., Tóth F. (Szabó) volt. - Farkas, Sonkó, V. Tóth, A mérkőzés elején válto­Vineze dr., megengedte, a Sándor, Takó. Középítők: zatos volt a játék. A Dózsa nálunk szokatlanul kemény, férfias játékot — amit a ha­zaiak csak szünet után vet­tek észre. A SZEOL tartalékgárdája ismét győzött, ezúttal — Dá­Platthy — Bagyilla. Burai, pontos összjátékkal fékezte Bodai II. — Mezei, Dénes — a hazaiak rohamait. A fél­Tamási, Tamon. Takács, idő közepén egy összecsapás (Budai). Somodi (Juhászkiss), után a budafoki Darvai a Harangi. kiállítás sorsára jutott. Ne/n Kitűnően szerepelt az sokkal később a szegedi 16­vid (2). Ladányi és Varga SZVSE. minden játékosa di- os sarkánál Sebestyén az őt Debrecen 3:1 Bánfi, Reményik dr. és Hé­ger dr. játéka dicsérhető. Gy. E. Az NB II keleti csoport­jában a Ceglédi VSE győzött Gyulán 3:1 (2:0) arányban, s ezzel továbbra is megtartot­ta első helyezését. További eredmények: Szolnoki MÁV —KISTEXT 1:1 (1:0). Szol­nok. Pénzügyőr SE—Bocskai SE 4:2 (2:1). Pasaréti út. Szarvasi Spartacus—MGM góljaival — 4:1 (4:0) arány­ban. Hernádi Gyula * Az NB l-es labdarúgó baj­nokság vasárnapi fordulójára a mérsékelt teljesítmények jellemzőek. Bp. Honvéd—Ferencváros cséretet érdemel — kaptuk szerelő Bíró lábán átesett, és a jelentést. Az első játék- a játékvezető 1 l-est ítélt, részben széllel hátban ját- amit Német értékesített: 1:0. szottak a piros-kékek, s ezt Ezután felbomlott a Dózsa a segítséget ügyesen használ- hadrendje, és a tíz emberrel ták ki. már az első félidőben játszó hazaiak felülkereked­bebiztosították a győzelmet. 1ek. A szegedi csatárok előtt A 11. percben esett a vezető is adódott helyzet, de előbb gól: Farkas ügyesen futott Héger dr., majd Csordás dr.. el a jobbszélen, pontosan hibázott a döntő pillanatban. (0:0). Szarvas. Kiskunfélegyházi Vasas­Jászberényi Lehel 0:0. Kis­kunfélegyháza. Debreceni EAC—Vecsési VIÉP 0:0. Debrecen. A táblázat állása: Nagyon tömör az élmezőny 1:1 (1:1). Kispest. 20 ezer né- adott középre, ahonnan Takó Befejezés előtt Nagy a 16-os kaf!fsbó1 Idtt platthy kaPu: vonaláról ritkán látható nagy jaba. 1:0. Második góljukat , . ,.. . , „ , . , Farkas szerezte a 27. perc- k"apasl°vessel a felso sarokba ben: mintegy 18 méterről küldte a labdát. 2:0. közvetett szabadrúgást lőhe- A Budafok váratlan, de tett a szegedi csapat, s a le- megérdemelt győzelmet ara­guritott labdán egyet igazi- tott. A szegedi csapatból tott, úgy bombázott a felső sarokba: 2:0. Üjabb gólt a szegediek a 61. percben sze­reztek. Ekkor a hazaiak ta­zö. Vezette: Zsolt. Mindkét gól 1 l-esből esett. Góllövők: Kocsis 9. perc. Szőke I. a 15. percben egyenlített. Videoton—Diósgyőr 2:2 1. Cegléd U 7 3 1 18—12 17 2. Pénzügyőr 11 7 2 2 24—11 16 3. Budafok 11 5 4 2 17— 9 14 4. Sz. Dózsa 11 6 2 3 16—13 14 5. Lehel 11 4 4 3 10— 7 12 fi. SZVSE 11 4 3 4 ló—14 11 7. Szarvas 11 3 5 3 14—J5 1) 8. DEAC 11 4 2 5 23—20 10 9. Szoln. MAV 11 2 6 3 13—13 10 10. Vecsés 11 3 4 4 7—12 10 11. Gyula 11 3 3 5 20—19 9 12. Bocskai 11 3 3 5 15—18 9 13. Közép. 11 3 3 5 9—13 9 14. MGM 11 3 3 3 14—19 9 15. KISTEXT 11 2 4 5 12—18 8 Ifi. Kiskunt. 11 2 3 6 10—23 7 Deszk idegenben nyert A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokságban nagy meglepetést ért el a Szegedi Spartacus, mert a bajnokje­lölt Makói Spartacus ellen nyert. Szép győzelmet ara­tott a Dorozsma is. A baj­noki táblázat továbbra is rendkívül szoros, az elsőt a nyolcadiktól csak két P°nt választja el. Szegcdi Spartacus—Makói Spartacus 3:1 (1:0). Kiszom­bor. Vezette: Csepregi. Sze­ged: Nagy L. — ördögh, .Virág. Takács J., Solymár Balek. Bába (Takács S.). Ge­rendeli, Timár. Tutrai. Bu­davári. Sportszerű játék A vendégcsapat tervszerűbben vezette támadásait 2:0-ra is vezetett, és megérdemelten szerezte meg mind a két pontot. Góllövő: Tutrai (2). Balek, illetve: Rákóczi. Dorozsma—Hódmezővá­sárhelyi Mctripond 4:0 (2:0). Dorozsma. Vezette: Pádár. Dorozsma: Aradi — Ottlik, Vasas, Soós. Czékus. Csonka, Deme. Ábrahám. Pintér (Lo­soncz). Ungi, Jernei. A gól­ratörő csatársorral rendel­kező hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert a végig lelkesen és sportszerűen küzdő Metri­pond ellen. Góllövő: Jernei (2), Ungi, Losoncz. Szegedi Kender—Makói TVSE 2:0 (1:0). Szeged. Gól­lövő: Havrincsák (11-esböl), Kasper. Nem sok különbség volt a két csapat között. A Kender ügyesen használta kl helyzeteit, a makóiak kis szerencsével az egyik pon­tot hazavihették volna. Móravárosi Kinizsi—Szőreg 3:0 (1:0). Szőreg Góllövő: Rózsa-Bakacsi (2). Gyet­vai. A Kinizsi jobban ját­szott. a szöregiek lelkesen küzdöttek, de támadósoruk ismét gólképtelennek bizo­nyult. Mindszent—Szegedi Pos­tás 3:1 (0:1). Szeged. Gól­lövő: Korom (2), Bereczki (1 l-esből), illetve: Tóth. A második félidő elején meg­adott tizenegyes nagyon so­kat segített a mindszenti csapaton. Szentesi Kinizsi—Apátfalva 3:1 (1:1). Szentes. A vendé­gek 11-sel már a 33. percben vezettek, de utána foKozato­s&n felülkerekedett a hazai együttes. A bajnokság állása L Makói sp. Sz. Epitök Dorozsma Mindszent Sz. Sparl. Sz. Kender Apátfalva METRIPOND Szentesi K. Sz. Kinizsi MTVSE Alsóváros Sz. Postás Szőreg 11 fi 11 7 11 7 11 5 u 5 11 fi 11 fi 11 5 U 5 tl 4 11 3 11 1 II 1 U • 3 2 24— 8 15 1 3 30—17 15 1 3 24—17 15 4 2 27—11 14 4 2 21—13 14 2 3 21—15 14 1 4 20—19 13 3 3 20—19 13 2 4 15—12 12 1 6 15—20 9 3 5 10—17 3 7 16—31 2 8 10—27 2 3 Ó—35 9 mük. s ezt kihasználva V. madtak, fellazult a védel­Tóth egy előrevágott labdá­val kieséi ezte Bagyillát, majd becsapva a kifutó ka­pust is nyugodtan gurított a hálóba. 3:0. Az első 45 percben szerzett előnyüket a szegediek a for­dulás után némi fölényben játszó fővárosiak ellen még növelték, és okosan, lapos adogatásokkal lelassítva az ellenfél játékát, megérdemel­ten szerezték meg a két baj­noki pontot. Jók: Csigér, Kovács M.. V. Tóth, Takó, illetve Takács és Somodi. A. S. Budafok—Szegedi Dózsa 2:0 (1:0). Budapest, 400 né.ző. vezette: Vadas Gy. A szegedi csapat az alábbi összeállítás­ban lépett pályára: Bánfi — Szaffián, Bíró, Madarász, Csanádi — Reményik dr., Dezsőfi (Kolarovszki) — Magyar, Csordás dr. (Cser­nus), Szikora, Héger dr. A A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság eredményei: Deszk—Csanádpalota 1:0 (1:0). Csanádpalota. Deszk: Koza — Mihalecz, Gyukin, Barta. Makk, Gyorgyev. Ju­hász, Kovács, Karácsonyi, Szanka (Káity), Csikós, iz­galmas és jó iramű mérkő­zést láthatott a csanádpalo­tai közönség. A Deszk győ­zelme szerencsés, de megér­demelt. A gólon kívül mind­két csapat előtt adódott több sokat ígérő helyzet. Góllövő: Szanka. Pcin Obrád Sándorfalva—Mártcly 2:0 (0:0). Mártély. Szünet után jobb volt a vendégcsapat. Góllövő: Kávai, Sajtos. Kistelek—Nagymágocs 4:2 (2:1). Kistelek. Gyenge játék. A hazaiaknál ismét szerepelt Bischoff. a KITE legrégibb játékosa. Góljaikat Kiss Zs (2). Nagy T. és Bischoff sze­rezte. Tápé—Algyő 0:0. Tápé. Az algyőiek jól védekeztek, a Tápé mezőnyfö lény ben volt. Baktó—Szegedi Textilmű­vek 2:1 (1:0). Petőfitelep. A baktóiak nagyon lelkesen küzdötteek, kapusuk, Kádár nagyszerű napot fogott ki. Fábiánsebestyén—Nagylak 4:1 (3:0). Fábiánsebestyén. A nagylakiak lelkesedése ke­vés volt a pontszerzéshez. Damjanich SE—Hunyadi SE 3:1 (2:0). Szentes. Job­ban játszott a hazai csa­és megérdemelten nyert. A bajnokság 1. Algyö 2. Tápé 3. Cs.-palota 4. Deszk Sándorfalva 11 7 11 5 11 7 11 6 11 6 6. Damjanich SE 11 6 7. Kistelek 8. Sz. Textil 9. Fábiáns. 10. Nagymágocs 11. Nagylak 12. Hunyadi SE 13. Baktó 14. Mártély 11 6 11 5 11 3 11 4 11 4 11 3 11 2 U 1 allasa 2 2 22—12 16 5 1 21— 9 15 1 3 22—14 15 2 3 21—IS 14 2 3 25—20 14 1 4 32—24 13 - 3 40—17 12 - 6 24—Ifi 10 4 4 22—28 10 2 5 21—29 10 2 5 12—28 10 - 8 13—22 6 2 7 9—32 6 1 9 7—24 3