Délmagyarország, 1969. szeptember (59. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-30 / 226. szám

Bp. Spartacus—SZEOL K MEDOSZ —Kossuth SE 1:0 (1:0) Kiskunhalas, 300 néző. A Kossuth SE a következő ösz­szeállítúsban játszott: Tur­csán — Kovács (Vasas), Ter. hes, Lippai, Molnár, Majnik, Pugynier, Héger, Dupsi, Za­na. Boné. A játék képe két egyen­rangú csapat küzdelmét mu­tatta a mezőnyben, és a mér­kőzés sorsát inkább a sze­rencse döntötte eL A 20. percben Zana előtt adódott jó helyzet, de a csatár hibá­zott. A 40. percben egy bal oldalról beívelt labda a kö­zépcsatárhoz került, aki fej. jel a hálóba továbbított. A játék képe a második félidőben sem változott, me­zőnyjáték folyt a pályán a két. tizenhatos között, ve­szélytelen támadásokkal. A Kossuth SE csapata lelkese­dés nélkül játszotta végig a találkozót. A döntetlen igaz­ságosabb eredmény lett volna. A labdarúgó NB III többi vasárnapi eredménye: Oros­háza—Mezőhegyes 0:0. Szal­vai SE—Kecskemét 4:3 (3:2). Szarvas—Kun Béla SE 1:0 (0:0). Békéscsabai VTSK— Mezőberény 2:1 (1:1). Tisza­földvár—Hódmezővásárhely 3:1 (3:0). A bajnokság állása: 1. 2. 1. 4. 5. T. 1. t. ». 10. 11. IT. 13. 14. 15. 16. Szarvas Brs. Anyag. Sarkad Szalvai SE Szentesi V. SZAK II. MED. Bi'fc. V rSK Kun II. SE Kossuth SE Oioihá/a Ktskunli. Mezőhegyes Tlszafnldvár Me/obereny Kccaktwét N U 5 22 12 6 22 10 7 22 10 6 22 11 4 22 7 9 0 C 8 6 9 3 8 5 « 9 9 2 6 7 6 8 4 5 5 2 2 27:11 3t 4 .11:11 30 5 31:18 27 6 39:25 26 7 29:30 26 6 29:27 23 8 231*4 22 8 23:26 22 10 31:26 21 9 23:23 21 7 21:23 31 11 26:33 20 9 27:35 19 10 25 :28 18 13 19:37 13 15 19:43 13 Még a Várpalota elleni mérkőzésen is az jellemezte a SZEOL játékát, hogy a ta­lálkozó elején rohamozott gólokat is elért, aztán visz­szaesett a csapat, s az ellen­félnek esetenként sikerült az egyenlítés is. Viszont a múlt­kor, a Ganz-MÁVAG pá­lyán. s most vasárnap dél­után a Tisza-parti stadion­ban a korábbiaknak a for­dítottja mutatkozott meg: a mérkőzés elején az ellenfél szerzett előnyöket s azt csak nagy küzdelemben „hozta be" a SZEOL. Mind a kettő hibás játék­felfogás: a mérkőzést nem szabad kiengednünk a ke­zünkből, illetve nem szabad hagyni, hogy az ellenfél kez­deményezzen és uralja a me­zőnyt Az utóbbit láthatta a közel 6 ezres nézősereg az első félidőben a Gilicze — Várhelyi III., Magyar, De­zsőíi. Molnár — Pikó, Dávid — Mészár, Varga, Vass, Vö­rös összeállítású csapattól. Bár az első negyedórában akadt 2—3 szegedi helyzet, azok kimaradtak, és azután a hazai védelem hajmeresz­tő hibákat vétett Emiatt született meg az első Spar­tacus-gól a 25. percben: jól „megnézték" a védők, mi­ként fejel a vendégek közép­csatára. Gábor a Il-es pont­ról a bal alsó sarokba. Még 10 perc sem telt el, amikor megismétlődött a jelenet, ezúttal a leálló 6zegedi vé­delem közepette Juhász fe­jelt a hálóba: 2:0. A szünetben „kritikán alu­linak" nevezték a szurkolók a SZEOL játékát és emiatt egy döntetlen lehetőségét 6em latolgatták. Amikor azonban megkezdődött a második félidő, felcsillant a remény: mintha kicserélték volna a csapatot Megválto­zott a mérkőzés képe. ro­hamozott a szegedi gárda. Varga két lövését Virágh lábbal mentette, majd Vö­rös lőtt kapu fölé az ötös­ről. A 49. percben pedig Dávid szögletét Vass a bal sarokba fejelte: 2:1. Máris a „levegőben lógott" az egyenlítés: az 54. percben Dávid a félpálya közeléből kapu elé ívelt és a felugró Vass félig háttal a kapunak a hálóba fejelt: 2:2. Kilenc perc alatt sikerült fordítani. Zúgott a hajrá, most már a győzelemért. Ebben a lel­kesedésben törést jelentett a 60. percben a szegedi vé­3:3 (2:0) delem újbóli megtorpanása: egy ártatlannak látszó Spar­tacus-támadásból Olasz ké­nyelmesen megszerezte a vendégeknek a vezetést 3:2. Alig telt el azonban egy perc, amikor ismét sikerült az egyenlítés. Kavarodás tá­madt a Spartacus kapuja előtt és a védőkről lepatta­nó labdát Vass 12 méterről a bal sarokba lőtte: 3:3. öt perc múlva kínálkozott egy újabb gólszerzési alkalom, de Vörös — bár a kiszaladó ka­pust is kicselezte — az ol­dalhálóba talált. Valljuk be őszintén, a fél­időben kiegyeztünk volna a döntetlennel, most pedig sajnáljuk, hogy nem sike­rült a győzelem. Meg kell azonban mondani, hogy Ma. gyar és Molnár nem képes­ségeinek és alkatuknak megfelelő lelkiismeretesség­gel játszott. Időnként olyan súlyos hibákat vétettek — pontatlanságból és lassúság miatt —, hogy az ellenfél csatárainak már tényleg csak a hálóba kellett fejel­niük. Gilicze túlságosan a gólvonalra ragadt, bár a vé­dők hibái tették nehézzé helyzetét. Dezsőfi „leváltá­sával" (az 51. percben) a közönség nagy része nem ér­tett egyet, viszont Nemes be­állításával és Dávid vissza­vonásával a középhátvéd posztra, az edző a védelmet erősítette látható eredmény­nyel. Várhelyi Péter külön be­kezdést érdemel: ilyen ön­feláldozó, rendkívüli erőn­léttel rendelkező, pontos, a helyzeteket gyorsan felisme­rő, és a csatársort is aktí­van segítő hátvéd a most mutatott játékával akár a magyar válogatott színvona­lát is emelhetné. Pikó. Varga, Dávid ismét helytállt, Vasst mesterhár­masa dicséri. Vörös kihagy­ta helyzeteit. Mészár igye­kezett, Székely csak 10 per­cet játszott Vörös helvett. Markovits Tibor A labdarúgó NB I B to­vábbi eredményei: Miskolc— Oroszlány 2:1 (1:1). Nagy­bátony—Győr 3:0 (1:0). Özd —MAVAG 4:0 (0:0). Szállí­tók—Varpalota 4:0 (1:0). ZTE—Békéscsaba 3:0 (1:0). Videoton—Kecskemét 2:0 (2:0). A mintegy 3 ezer néző na. gyon gyenge játékot láthatott az első félidőben. A szünet után azonban a Jáger—Káro­lyi, Csörögi, Csanádi, Portö­rő, Madarász. Balogh (Széli II.), Keménytk dr.. Kovács, Bóka, Héger dr. összeállítású Dózsa már többet támadott Bár a 49. percben Csörögi­nek kellett mentenie a gól­vonalról, az 56. percben vi­szont Széli II. előtt nyílt ke­csegtető helyzet, de az oldal­hálóba lőtt. A 60. percben Széli beadását Bóka n mé­terről kapu mellé lőtte, öt perc múlva Reményik dr. Gyula 0:0 mulasztott el gólszerzési le* hetőséget és a helyzet kiha­gyása után majdnem vezetés­re tett szert a vendégcsapat A 70. percben Jáger a saját kapujába ütötte a labdát, de Károlyi az utolsó pillanat­ban a gólvonalról mentett. Kár, hogy a szegedi csatá­rok túlságosan körülménye­sek voltak a kapu előtt és az adódó lehetőséget nem tudták kihasználni. Jó: Károlyi. Csörögi, Por­törő é6 Héger dr., illetve: Barna, Szilágyi, Petróczki. M. T. KTE—SZVSE 3:1 (1:1) A bajnokság állása: Videoton Szeged Várpalota Oroszlány Zalaeg. TE Kecskemét Pécsi B. Békéscsaba Bn, Spart. MAVAG Szoln. MTE Szállítók Előre Ozd Szív. MAV Gvőri D. Miskolc Nagybit. 25 18 25 12 25 13 25 12 25 11 25 U 25 11 25 11 25 8 6 70 6 50 8 40 7 43 7 42 7 30 7 32 9 40 7 42 5 11 24 9 9 28 8 10 36 10 9 20 7 11 30 5 12 25 8 12 20 6 14 21 4 15 18 :31 37 36 31 :29 30 32 39 25 29 21 29 31 29 :35 27 :36 26 31 23 :38 23 :38 22 :26 22 35 21 :33 21 ::19 18 :45 16 50 16 Két győzelem Kecskemét, 1000 néző: Ve­zette: Győri. SZVSE: Simal — Csigér, Farkas, Hájas, dr. Szamosvölgyi, Szalai, Tóth II., Bite, Sándor, Sonkó, Kiss II. A 13. percben tizenegyes­sel jutott vezetéshez a sze­gedi csapat. Sándort a bün­tető területen belül felvág­ták, és a büntőt Sonkó ér­tékesítette. Nem sokkal ké­sőbb Farkas a 16-os vonalá­nál szabálytalankodott, amiért a játékvezető 11-est ítélt. Beregi egyenlített. A rnásodik félidő közepén jó csatárjáték után Szappanos a vezetést megszerezte a KTE-nek, majd a befejezés előtt 20 méteres szabadrú­gásból Franczkó beállította a végeredményt. 3:1. Közepes, helyenként gyenge színvonalú mérkőzé­sen a lelkesebb és gólratö­rőbb kecskeméti együttes megérdemelten nyert. Az SZVSE a már megszokott közönyös játékot nyújtotta, főleg a csatársor gyengél­kedett. Jó: Polyák, Pavlovics, Franczkó, Seregi, illetve: Farkas, dr. Szamosvölgyi, Kiss IT S. M. A labdarúgó NB II to­vábbi vasárnapi eredmé­nyei: Szolnok—Budafok 0:4. Jászberény—DVSC 0:0. KIS­TEXT—Pénzügyőr 0:0. A bajnokság állása: 1. Debr. VSC 22 14 6 2 35:10 34 2. Jászberény 22 14 3 5 35:27 31 3. Pénzügyőr 22 9 9 4 28:18 27 4. Budafok 2? 10 6 6 40:21 26 5. Szoln. MAV 22 10 6 6 33:26 26 6. KISTEXT 22 9 5 8 30:26 23 7. Gyula 22 7 9 6 25:24 2.7 8. Kiskunf. 22 9 5 8 32:35 23 9. MGM Dcbr. 22 6 9 7 21 :20 21 10. Cégléd 22 8 4 10 37:34 20 11. SZVSE 23 7 6 9 28:28 20 12. Bocskai 22 6 3 8 34:41 20 13. Szegedi D. 22 5 6 11 22:28 16 14. Kecsk. TE 22 5 6 11 24:35 16 15. Tűzálló 22 4 7 11 19:32 15 16. Mk.-háza 22 4 3 15 17:55 11 NB Il-es kosárlabda-csa­pataink idehaza játszottak és győztek. SZEOL—Bp. HSC 105:73 (57:41). Férfimérkőzés. — SZEOL: Faragó, dr. Kiss. Wirth, Kertész, Varga. Cse­re: Hézső, Valaczkai, Láng, dr. Dobó, Zöllei, Korponai, Schmidt. A SZEOL helyenként for­más támadásokat vezetett. A fővárosi együttes nem késztette komolyabb feladat­ra a szegedieket, s így biz­tosan szerezték meg a két bajnoki pontot. A legjobb dobók: dr. Dobó 28, Zöllei 18, illetve -Csernák 28. Pán­czél 21. SZEOL—Ganz-MAVAG 45:39 (22:18). Női mérkőzés. SZEOL: Vígh, Mikuska, Kiss, Krajkó, Kertész. Cse­re: Schmidtné, Szénási. Bá­náthy, Istók, Halász. Pesti. Gunda. Az első félidőben tetsze­tősen játszott a budanesti együttes, de szünet után ma­gára talált a hazai csapat és megérdemelten győzött. A legjobb dobók: Vígh 11. Schmidtné 10, illetve Czem­mel 11, Zsolya 3. Á járási csapatok já napja Idényzárás a vízitelepen Idegenben döntetlen Vasárnap a Szegedi Előre NB I B-s férfi kézilabda­csapata nagy küzdelemben döntetlen eredményt ért el Székesfehérvárott, a Szegedi Tanárképző pedig győztesen hagyta el a pályát az újsze­ged! kisstadionban. Eredmé­nyek: Sz. Előre—Videoton 14:14 (7:10). Székesfehérvár, 250 néző. Vezette: Körösztös— Radnai A szegedi csapat Az IBUSZ és a SZEOL külön­vonatot indít október 5-én Kecskemétre a Kecskeméti Dózsa és i a SZEOL NB I/B labdarúgó-mérkőzésre. Részvételi díj: 30 Ft Jelentkezni lehet október 2-án, délig, IBUSZ SZEGED Kárász u. 4. játékosai Baranyai, Glricz, Csáki, Dömösi, Fülöp. Kő­vári. Dobó, Hollós, Ohát, Forró és Albert voltak. A szegedi csapat jó játék­kal lepte meg a székesfehér­vári közönséget. Mind a vé­dekezésben, mind a táma­dásban kitűnően látták el feladatukat. Kis szerencsé­vel mind a két pontot meg­szerezhették volna annál is inkább, mert négy hetest hagytak ki. Góldobók: Giricz 3. Dö­mösi 3, Kővári 3, Dobó 3, Csáki és Forró 1—1. illetve Csiszár 6, Skultéti 3, Vink­ler 2, Tombor 2. és Pintér. A kiesés elkerüléséért fo­lyó küzdelemben az Előre értékes pontot szerzett. A legközelebbi ellenfél vasár­nap délelőtt 11 órakor itt­hon a Pécsi Dózsa együttese lesz. Szegedi Tanárképző—Kis­körös 7:5 (2:2). Szeged, Kis­stadion. Vezette: Stark (Haj­dú—Kalász). NB Il-es női csapatunkban a következők kaptak helyet: Berzsenyi. Nacsa, Bolyki, Nagy Emília, Frühwirth, Kutas. Bürgés, Gerber, Ludányi, Hergely. A Szeged 6zerezte meg n vezetést, majd az egyenlítés után fej-fej mellett haladt a két csapat. A találkozón mindkét fél sok hibát vé­tett. Az eredmény igazságos. Góldobók: Nacsa (5), Boly­ki. Ludányi (1—1), illetve Martonovicsné (2), Temesi­né. Szabadi és Gyenesi (1— 1). Berzsenyi, az SZTK ka­pusa, kitűnően védett. Metzger Károly felvétele Búcsú a Tiszától 2 DÉLMAGYARORSZAG KEDD. 1969. SZEPTEMBER 30. Szeptember utolsó szom­batján és vasárnapján tar­tották a szegedi kajakosok és kenusok idényzáró verse­nyüket a Tiszán. Ennek ér­dekessége volt, hogy megren­dezték az öregfiúk futamát, amelyben népes mezőnyök indultak. A kajakosok egyé­ni versenyében 22-en küz­döttek a vízen. Közülük Ga­lambos Gábor győzött. Szabó Zoltán és Hajdú József előtt. A párosban Galambos és Szabó hajója haladt át első­nek a célon, míg a kenusok­nál egyénileg Fel végi And­rás, a párosban pedig a Fel­végi. Harkányi kettős bizo­nyult legjobbnak. A fiatalok versenyének né­hány érdekesebb eredménye Fiúk. Kajak 10 000 m: 1 Vörös (Sz. Kender), 2. Iván­fi (Szolnok), 3. Csanjevec (Kender). Kenu 10 000 m: 1. Takács, 2. Pataki, 3. Csúri Kajak kettes ifjúsági 5000 m; 1. Halmi, Nagy (Kender), 2. Vesmás, Eszik (SZEOL), 3. Józsa, Rúzsa (Kender). Kajak ifjúsági 5000 m: 1. Ki­rály (SZEOL), 2. Fenyvesi (Kender), 3. Orosz (Kender). Kenu 5000 m: 1. Nemecz, 2. Lázár, 3. Réz. Kajak 1000 m: 1. Flórián. 2. Balázs, 3. Vö­rös (mind Kender). Kenu ifjúsági 500 m: 1. Lázár, 2. Nemecz, 3. Réz. Portyakajak serdülő 500 m: 1. Zsaszurin (Szolnok), 2. Paksi (Kender), 3. Balogh (Szegedi Sportiskola). Kajak 500 m: 1. Pusztai (SZEOL), 2. Mészáros (Szentes), 3. Bó­zsó (Kender). Lányok. Portyakajak ifjú­sági 2000 m: 1. Villányi J., 2. Villányi G., 3. Kovács J. Portyakajak ifjúsági 500 m: 1. Szentandrási (mind SZE­OL), 2. Leidecker (Szolnok), 3. Szabó (SZEOL). Kajak 500 m: 1. Kolozsi, 2. Zom­bori, 3. Vörös T. (mind Sz. Kender). A Csongrád megyei labda­rúgó-bajnokságban három csapat vesz részt a szegedi járásból. Vasárnap a Dorozs­ma, a Szőreg és a Kistelek is győzött. Különösen a do­rozsmaiak sikere értékes, mert Makóról vitték haza a két bajnoki pontot. A Kis­telek sokat javított helyze­tén, és még elkerülheti a ki­esést. Dorozsma—Makói Sparta­cus 3:1 (3:1). Makó, Maros­parti pálya. Vezette: Mol­nár I. (Békés megye). Do­rozsma: Aradi — Örhalmi, Soós, Joó, Tatai. Lázár. Tur­zó. Csomor, Loeoncz, Ungi, Jernei. Cserejátékos: Szalai. Czékus. Az első félidőben nagy­szerűen játszott a vendég­csapat. Sorozatos támadások után a 11. percben esett az első gól: Losoncz átadását Ungi 13 méterről értékesí­tette. A 25. percben szög­letrúgás után Csomor a há­lóba fejelt. 2:0. A 35. perc­ben a Dorozsma tovább nö­velte előnyét, Csomor—Ungi adogatás után Ungi ért el fejesgólt. Közvetlenül a szü­net előtt Tóth II. egy túl szigorúan megitélt 11-esből szépített. A második félidő­ben a hazaiak többet támad­tak, de a dorozsmai véde­lem biztosan állt a lábán. Gyuris János Szőregi Rákóczi—Szegedi Kender 1:0 (0:0). Szőreg. Vezette: Kószó. Szőreg: Meiszter — Baüa II.. Ker­tész, Lévai, Agócs, Kardos, Varga F.. Balla I„ Móra, Szekula, Budavári. Csere: Tácsi, Klembucz. Kender: Magda — Megyesi. Magyar L., Hegyes P., Krecskai. Havrincsák. Horváth. Soós. Bucsek, Galambos, Ördögh. Csere: Bácskai, Teleki. Az első húsz percben mindkét kapu előtt több helyzet kimaradt, mert a csatárok elhamarkodottan lőttek. A második félidő kö­zepén a Kender megnyer­hette volna a mérkőzést, mégis a hajrában a szőre­giek értek el gólt: Tácsi szögletet ívelt be és Varga F. az ötösről a kapuba bom­bázott. Élénk iramú mérkő­zésen a hazaiak többet kez­deményeztek, a Kender csa­társorának nem jött ki a lé­pés. A játékvezető a faultok megítélésénél többször téve­dett. Tóth József Csongrádi SC—Szegcdi Épí­tők 3:2 (2:2). Újszeged. Ve­zette: Tegzes (Bács megye). Mezőnyjátékkal kezdődött a találkozó. A 10. percben vá­ratlanul vezetéshez jutotta/. Építők: Tóth Gy. 16-osról le­adott nagy lövése a felső lécről pattant a hálóba. Töb­bet támadott a szegedi csa­pat, mégis a 20. percben Fássi egyenlített. Közvetle­nül az újrakezdés után az előrehúzódott Haffner isméc megszerezte a vezetést a ha­zaiaknak. 2:1. Utána felja­vult a Csongrád, és átvette a kezdeményezést. A 37. percben szögletrúgás után Guillern a kapuba gurított 2:2. Szünet után esett az iram, csapkodóvá vált a játék. A vendégek többet támadtak. A 30. percben mintás zeni csongrádi támadás végén Kálmán belőtte csapata győztes gólját. A csongrádi együttes lel­kesebb és szervezettebb já­tékával rászolgált a két baj­noki pontra. Tegzes kitűnően bíráskodott a végig sport­szerű mérkőzésen. Józsa Zoltán Szentesi Kinizsi—Szegedi Postás 2:0 (OH)). Szeged. A Postás sokat támadott. A két gól az utolsó három percben esett. Góllövő: Ben­kő, Fodor. Kisteleki TE—Apátfalva 1:6 (1:0). Kistelek. Hatvan per­cen át az aoátfalviak tá­madtak. a KITE jól véde­kezett. A győztes gólt Ma­joros II. szerezte, már a 2. nercben. A gvőztes csaoat összeállítása: Zántó — Ma­joros I., Nagy. Jobbágy, Varga — Pető. Rácz, Ván­dor. Czeieerschmidt. Kiss, Pieniczki. Maioros II. Cse­rejátékos: Majoros III. H. Mctrinond—Mindszent 1:1 (1:0). Hódmezővásárhely. A bajnokság állása: I. Dorozsma í. Csongrád 3. Mindszent I. Sz. Kender 5. Alsó.-áros 6. Apátfalva 7. Sz. "oart. 8. M. Snart. 9. MT~rn'POND -o 10. szrtrer? 20 'I. K 70 17. sz. r-Oflic 70 11 «» Postfts 70 14. Kistelek 20 19 3 12 3 11 4 10 5 8 6 7 8 9 3 8 4 7 5 8 7 3 10 6 5 9 5 2 19 5 2 13 3 5 12 41:24 29 50:28 27 32:16 26 32:17 25 37:31 22 25 -22 2'' 43-35 21 30:23 20 78-33 19 77:34 17 27-41 17 18:74 12 18-48 17 22:42 II DÉLMAGYARORSZAG - A Magyar szocialista Munkáspárt Szeeeo városi oizonsaeának napilapra - Fószerkesztó: P Nagy István - Szerkesztőség Kiadóhivatal Szeged Magvai Tanáes­Köztársaság útra 10 'elefon 13 93S 13-003 - Felein, kiadót Kovács László. - A lapot nvomla szpgedl Nyomda Vállalat, Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u 28 (Index 39 053). — Előfizetés) dl) egy Hónapra 38 torlat