Délmagyarország, 1965. május (55. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-11 / 109. szám

Súlyos vereség Cm Csepel ^^^^ JE^^ mmm mi a,. nam nauu Szeged 3:0(2:0) Sok induló a kajakversenyen SZVSE-Eger 1:1 (1:1) NB Il-es labdarúgó-csapa­tunk vasárnap Egerben a Dózsával mérkőzött, a követ­kező összeállításban: Buda­vari — fiéti. Halász. Szécsl — Csordás dr., Szalai — Vö­rös. Bite, Kalmár. Sonkó, Juhász II. Az első íélidö­ben változatos volt a játék. A vezetést a Vasutas szerez­te meg a 14. percben: Vö­rös átadását Sonkó tíz mé­terről értékesítette. Az egyenlítés a 30. percben tör­tént, amikor egy 35 méteres szabadrúgás után Varga fe­jelt gólt. A második játék­részben a hazaiak sokat tá­madtak. Az utolró percben Sonkának volt nagy helyze­te, de a fiatal csatár a 11-es pontról nem találta el a kaput. Az egyebként nem nagy gól­arányú vereséget bátran jel­lemezhetjük súlyosnak. Ettől a találkozótól ugyanis pontot remélt a létszámában meg­csappant szegedi közönség. Az alig hétezer szurkoló kiáb­rándító játéknak volt szem­tanúja a vasárnapi NB l-es labdarúgó-mérkőzésen. A mérkőzés végéig csak alig. négyezren tartottak ki. Igaz ugyan, hogy sorozatos szegedi támadásokkal kez­dődött a játék, s több egy­másutáni szöglet jelezte a szegediek fölényét, gólt mé­gis a Csepel ért el. A 7. perc­ben Kleibán hosszú labdával igyekezett kiugratni az egyetlen elől tartózkodó cse­peli csatárt, Kalmárt. Kür­tösi őrizte a vendégek kö­zépcsatárát. Mindketten egy­szerre ugrottak a labdára, de a jobb helyzetben levő sze­gedi hátvéd elcsúszott, s Kalmár a felezővonaltól szabadon száguldhatott Tóth kapuja felé. A ke­Holnap SZEAC—Tatabánya mérkőzés A labdarugó NB I-ben holnap, szerdán bajnoki for­dulót bonyolítanak le. A SZEAC eltenfele a Tatabányai Bányász lesz. A találkozóra Szegeden a • felső Tisza-parti .stadionban délután 5 órai kezdettel kerül sor. Előtte a két tartalék csapat játszik. Pontot szerzett az UTC Kalocsán A labdarúgó NB ni va­s&rnapi mérkőzésein a sze­gedi csapatok okozták a meg­lepetéseket. A Honvéd el­szenvedte idei első veresé­gét, az UTC pedig pontot ho­zott haza, a bajnokjeűölt Ka­locsától. Hódmezővásárhelyi ME­DOSZ—Szegedi Honvéd 1:0 (1:0). Cserepes sor. Vezette: Tárkány. MEDOSZ: Bakos IL — Szatmári, Holubán, Banga — Nagy A.. Szilágyi — Szeibel. Bakos I., Bozó. Tóth, Sebők. Honvéd: Bor­bély — Ábrahám, Véber, láppai — Katona. Domon­kos — Kiss II., Zádori, Hor­cyák, Sándor, Kiss I. Az első félidőben többet támadott a Honvéd. Három nagy helyzet is kimaradt míg a szünet előtt néhány perccel a vendégek értek el gólt Bozó 20 méteres, jól el­talált lövéséből. Fordulás után is többet kezdeménye­zett a szegedi csapat, de a ritkább vásárhelyi ellentá­madósok is sok vesaélyt je­lentettek. A megfiatalított H. MEDOSZ Jb benyomást keltett és megérdemelten nyert. A Honvéd csatársora szétesően játszott, a védelem pedig megérezte Hájas hiá­nyát. Kalocsai Honvéd—Cfjsze­xedi TC 1:1 (1:0). Kalocsa. Vezette: Molnár. Az UTC összeállítása: Gyürkí —Var­ga, Bakó, Hegyes III. — He­gyes II.. Havrincsák — Var­ga. Farkas. Galambos, Kó­szó. Meggyesi. A változatos, jó iramú mérkőzés igazságos eredménnyel végződött A vezetést a hazaiak szerezték meg az első félidő közepén Csala lövéséből, majd a má­sodik félidő 8. percében Far­kas egyenlített. A délkeleti NB III továb­bi eredményei: B. VTSK— Mezőtúr 2:0. Békéscsaba B. Honvéd—Kalocsai Kinizsi 0:0. Békéscsaba. Kiskunha­las—Kiskunfélegyháza 3:1. Kiskunhalas. Orosháza—Me­zőkovácsháza 1:0. Orosháza. Csongrád—Makó 4:2 Csong­rád. Apró Ferenc vidéki bajnok Budapesten huszonegy résztvevővel bonyolították le az országos vidéki kardvívó­bajnokságot. amely szegedi sikerrel végződött A győ­zelmet Apró Ferenc, a Sz. Postás saját nevelésű ver­senyzője szerezte meg tech­nikás, jó vívással. 2. Jakab (Eger), 3. Sándor (Szegedi EAC), 4. Kovács (Veszprém), 5. Apró L. (Sz. Postás). 6 Ferenc7. (Sz. Postás). Most volt Szegeden a ser­dülő vivők megyei bajnok­sága. s ezen két szegedi és egy szentesi győzelem szüle­tett. Leány tőr: 1. Ambrus Ildikó, 2. Fodor, 3. May (mindhárom Sz. Postás). Fiú tőr: Pintér József (Szentes), 2. Aradi (Csongrád), 3. Bálo (Szentes). Kard: 1. Kovács Gábor (Sz. Postás), 2. Schey (Szegedi Sportiskola). 3 Mo­tika (Sz. Postás). TÁBLÁZATOK 2. ferenevaro* 3. Újpest 4. Pécs. 5. Gyrtr 6. Tatabánya 7. Csepel 8. Bp. Vasas ». MTK 10. Salgótarján 11. Komló 12. ora 13. Szeged 14. Dorog 8 4 3 1 8 5-3 3 4 2 3 8 4 2 2 3 3 4 2 10 4 ! 4 8 3 3 2 3 3 3 3 8 16 2 3 3-6 3 2 2 5 3 2 2 5 3 13 5 16: 3 11 13:10 10 8: 6 10 3: 7 10 8: 3 10 14:13 10 14: 8 3 11:11 8:12 8:14 10:20 6:14 6:16 NB KB 1. DtOsgJ or 2. KgyetérlÉ; 3. Oroszlánj 4. Szállítok , 5. BVSC 6. Debrecen T. MAV-DAC 8. Dunaújváros G.-MAVAO 10. Székesfehérvár 11. Miskolc 12. Szombathely tS. Jászberény 14. Buda fok 15. Nyíregyház:, 16. in. ker. 3 6 2 1 9 4 5 ­3 4 3 2 3 3 4 2 3 3 4 2 3 3 4 2 3 2 6 1 3 4 2 3 3 4 2 3 3 3 3 3 3 4 14 3 4-5 3 3 15 3 14 4 3 12 6 8-36 10: 2 14 10: 4 13 12: 3 U 12: 7 10 io: 7 10 r,: 4 10 7: 6 10 8; 8 10 10:10 io 15: 3 3 3:11 11:12 10:16 7: 5 6:22 2:12 1. üget 2. Kecskémet 3. Bp. Spart. 4. Szoln. MAV 5. Szoln. MTE 6. D. Honvéd 7. Bp. Előre 8. Pénzügyőr 3. Kisterenye 10. Miskolci B. 11. Gyula 12. Martfű 13. Nagybátony 14. KISTEXT 15. V. Izzó 16. SZVSE 17. Borsodi B. 18. Békéscsaba NB 1. Mezőkovaesh 2. Szegedi H. 3. Kk .-(háza 4. Kalocsai B. 5. H. MEDOSZ A Szegedi fcp. 7. Orosháza 8—9 Bcs. llonv. Bcs. VTSK 10. Kiskunhalas II .T Vasas 12. Újszeged 13. Mezőtúr 14. Kalocsai K. 15. Csongrád 16. Makó 10 6 3 1 10 7 1 2 10 6 2 2 10 7 - 3 10 5 3 2 10 1 3 3 10 3 4 3 10 3 4 3 10 3 4 3 10 4 2 4 10 3 3 4 10 3 2 5 10 3 2 5 10 3 2 5 10 2 3 5 10 2 3 5 10 2 3 5 10 1 2 7 in 17: á 15 17: 8 15 22:10 14 14: 9 14 11: 3 13 11:11 11 14:11 10 11:11 10 11:12 10 13:16 10 12:11 » 15:18 12:17 11:18 8:10 11:16 7:14 8:19 resztezni akaró Dezsői! éa Cserkó csak amolyan disz­kiséretet jelentettek a cse­peli csatár mellett, aki 16 méterről az eléje futó Tóth . mellett a léc alá bombá­zott (1:0). Szegedi támadásokkal foly­tatódott a játék, de a fölényt csak ismét szögletek je­lezték. A csepeli, védők sok­szor szorongatott helyzetben csak úgy tudtak hárítani, hogy alig „lőttek mellé" sa­ját kapujuknak. Ez némi iz­galmat hozott, de eredményt nem. A sikeres támadáshá'ri­tásban nagy szerepe volt an­nak. hogy a szegedi csatár­sorból lényegében csak Ne­mes és Csömör jelentett ve­szélyt a csepeli kapura. Kü­lönösen Kalocsai érthetetlen gyenge szereplése, s a töb­biek: Gilica és Boros mérsé­kelt játéka eredményeként 'a két lelkesen harcoló belső csatár, Nemes és Csömör nem tudta bevenni Török ka­puját. A 26. percben újra a sze­gedi kapuban kötött ki a labda. Most fs Kalmár futott, el a jobbszélen, középre ját­szott s itt Rottegibüler lö­vésével szemben Tóth már tehetetlen volt. A játékvezető, a partjelző in­tésére lest ítélt. Ettől mint­ha szárnyra kapott volna a szegedi támadósor. A 40 percben egymásután három­szor is veszélyeztették Török kapuját. Előbb Nemes. Csö­mör, majd Kürtösi fejelt ka­pura. Állandósult a szegedi fölény. Az utolsó percben mégis a Csepel rúgott gólt. A jobbszé'rííl erőteljes ke­resztla.lida szállt el a sze­gedi kapu előtt. A jó ütem­ben érkező Sebestyén éle­sen fejelte a labdát a ve­tődő Tóth elé a földre, amely átugorta a kapust s a kétségbeesetten mente­ni akaró Kürtösi és Cser­kó sodorták a hálóba (2:0). A második félidőre átcso­portosított a Szeged. Előbb a jobbszárnyon cseréltek Ka­locsai és Csömör. De így sem ment jobban az együttesnek. A fiatal csatár Kalocsai a belső hármasban sem találta helyét. Az elsö percek után hason­tó cserét hajtottak végre a védelemben is. Cserkó húzó­dott középre és Kürtösi lett a balhátvéd. Ez sem hozott lényeges változást a védelem játékában, mert már az 53. percben újabb góllal terhel­ték a szegedi kaput Német futott el átcselezve magát a védőkön s még az eléje futott Tóthot is ki­cselezve rúgta a vendégek harmadik gólját és állítot­ta be a végeredményt A mérkőzés hátrievő idejé­ben már csak Nemes és Csö­mör játéka, időközönként Kővári felfutásai jelentettek némi izgalmat a csepeli ka­pu előtt. De itt a védelem, az egyébként jól védő Török ve­zényletével mindent hárított. Ez az otthonában elszenve­dett vereség a kieső helyre sodorta a SZEAC csapatát, mert a riválisok, ki otthoná­ban, ki idegenben, nagyrészt pontokat szereztek vasárnap délután Nagy Pál A szegedi kajak-kenu szö­vetség most rendezte meg idénynyitó vei-senyét a Ti­szán. Mintegy kétszázan in­dultak, a szegedieken kívül a Szentesi Spartacus is kép­viselte magát. Férfiak. Portyakenu ser­dülő, 2000 m: 1 Garamvöl­gyi (MHS). 2. ' Horpácsi (SZEAC). Kajak ifjúsági, 5000 m: 1. Kovács (SZEAC), 2. Horpácsi (MHS). Portya­kajak ifjúsági, 5000 m: 1. Zsigmond (MHS), 2. Ko­csis (Szentes). Kajak, 10 000 m: 1. Bózsó (SZEAC). 2. Lá­zár (MHS). Portyakajak ser­dülő, 2000 m: 1. Mari (Ken­der). 2. Csáka (SZEAC). Ka­jak ifjúsági, 500 m: 1. Bu­kovinszkj (MHS), 2. Kovács (SZEAC). Portyakajak ifjú­sági, 500 m: 1. Márkus (MHS). 2. Juhász (MHS)/ Portyakenu ifjúsági, 500 m: 1. Kanász (Kender). 2. Töl­cséres (MHS). Kajak. 500 m: 1. Balázs (MHS), 2. Mé­száros (Szentes). Kajak, 1000 m: 1. Balázs, 2. Lázár (MHS). Nők. Kajak. 300 m: 1 Zombori Ilona (Kender). 2. NVörös T. íMHS). Portyaka­jak kettes ifjúsági. 500 m: 1. Szabó. Adók (MHS). 2. Palotás. Berkt (MHS). Ka­jak Ifjúsági, 500 m: 1. Ko­lozsi (MHS), 2. Kotymán (Szentes). Portyakajak ifjú­sági, 500 m: 1. Nagy E. (Szentes), 2 Kurucz (Ken­der). Háromszáz résztvevő Ideális tavaszi időben rendezték meg Szegeden a Béke cs Barátság sportünne­pélyt a felső Tisza-parti stadionban. A műsor igen gazdag volt: mintegy három­száz fiatal hat sportág harminchárom szá­mában versenyzett. Sok tehetséges fiatal mérte össze tudását. A küzdelmek azt bi­zonyították, hogy a fiúk és a lányok to­vábbi szorgalmas munkával kiváló ered­ményeket érhetnek el A 4X100 méteres váltóban a szegedi kö­zépiskolások és az egyetemisták indítottak csapatot. Képünkön a radnótista Gera Ta­más elsőnek fut l>e a célba, mellette bal­ról Kiss János, az egyetemi staféta negye­dik tagja latható (Bálint Gyula íelv.) Férfi kosárlabda-mérkőzésen a SZEAC NB f-e-, csapata jó teljesítménnyel, száz pon­ton felüli eredménnyel nyert a középis­kolás válogatott ellen. Képünkön Brand­stStter. a SZEAC egyik legjobb játékosa, éppen kosárra dob A Dózsa első veresége A Csongrád megyei labda­rúgó-bajnokság tizedik for­dulójában a vezető Szegedi Dózsa elszenvedte első ve­reségét. Szegedi Spartacus—Tápé 4:0 (0:0). Hunyadi tér. Ve­zette: Géczi. Az első félidő­ben jól tartotta magát a lel­kes tápéi csapat. Szünet után a Spartacus gólokban is kifejezésre juttatta fölé­nyét. Először Varga I. szög­letrúgása került érintés nél­kül a gólvonal mögé, utána =S=0=R=0=K=B=A=N= 2 15:6 12 2 11:7 ll 1 15:12 11 3 10:7 10 3 8:6 16 2 7:6 10 2 9:8 10 3 10:10 10 2 8:8 10 5 15:15 I 3 8:9 8 2 10:12 8 3 6:9 8 4 11:13 7 5 7:13 6 5 0:16 5 Vereseggel kezdtek NB II­es vízilabda-csapataink. MTK—SZEAC 6:5. Tatabánya —Hódmezővásárhelyi ME­DOSZ 6:5. Bp. Vasas-Szen­tesi Kinizsi 6:4. Mind a há­rom mérkőzés idegenben volt A Szegedi Előre NB 11-es kézilabda-csapata a Hódme­zővásárhelyi Honvéd ellen 22:18 (12:10) arányban nyert. * Röplabda-eredmények. NB I női: Bp. Petőfi—Szegedi Kender 3:2. NB II női: Sze­gedi Spartacus—Bp VTSK 3:1. * A SZEAC labdarugó tarta­lékcsapata a Csepel ellen 2:0 (1:0) arányban nyert. * A szegedi városi úszószö­vetség versenyének jobb eredményei. Fiúk. 100 m gyors: 1. Merijyó (SZEAC) 1:06, 2. Várhelyi (SZEAC) 1:06. 50 m újonc gyors: I. Balla Gy. (SZVSE) 33 mp. 100 m mellúszás: 1. Tőrös (FTC) 1:18.9, 2. Kasza (SZEAC) 1:20. 50 m serdülő mell: 1 Kecskés (SZEAC) 39. 50 újonc mellúszás: 1. Kár­páti (SZVSE) 41. 50 m ser­dülő pillangó: 1. Gyenes A. (SZEAC) 35,3. Lányok 50 m serdülő gyors: 1. Árokszállási (SZEAC) 35. 100 m mellúszás: 1. Révai (SZEAC) 1:29,5. 50 m újonc pillangó: 1. Balla S (SZVSE) 41,2. 100 m ifjúsági hátúszás: 1 Siha (SZEAC) 1:27,9. * Az országos serdülő ököl­vívó-bajnokságon a Szegedi VSE két fiatal versenyzője helyezést ért el. Nyári máso­dik, Vicze pedig harmadik lett súlycsoportjában. » Szép sikert ért el az Esz­tergomban lebonyolított or­szágos serdülő szabadfogású birkózóversenyen az SZVSE két fiatalja, Daróczi Károly és Tóth Tibor, mert súlycso­portjában mindkettő győze­delmeskedett. Varga L. és Hódi volt. ered­ményes, majd pedig Portöro fejesgóllal állította be a vég­eredményt. Szegedi AK—Dorozsma 1:0 (0:0). Dorozsma. Vezette: Pengő. Végig sportszerű és élénk iramú mérkőzésen ha­tározott fölényben játszott a SZAK. A szegediek nagyobb arányban is nyerhettek vol­na, több helyzetük kima­radt. Szabó, a dorozsmai ka­pus jól védett. A győztes gól a második félidő közepén esett: Polyvás lövését Szabó a kapufára nyomla és avisz­szapattanó labdát Nagy Zs. belőtte. Hódmezővásárhelyi Hon­véd—Szegedi Dózsa 1:0 (1:0). Hódmezővásárhely. Az első félidőben a hazaiak támad­tak többet. A 22. percben góllá ért a Honvéd fölénye: Ricsán beadását Berta a há­lóba kotorta. Szünet után erősen támadott a Dózsa, de a kiegyenlítés nem sikerült. A 71. percben Csolnokit (Dózsa) kiállította a játékve­zető. Szentesi Kinizsi—Szegedi Ruhagyár 1:0 (1:0). Szentes. Vezette: Szánthó (Szolnok mgye). Alacsony színvonalú mérkőzésen több góllal is nyerhetett volna a hazai csa­pat. Az egyetlen gólt Tviz beadásából Kulcsár óriási ka­páslövéssel juttatta a há­lóba Szentesi Vizmü—Kistelek 4:2 (2:2). Szentes. Vezette: Forián. A hazaiak végig irá­nyították az érdekes és he­lyenként színvonalas játékot. Különösen a második félidő­ben domborodott ki a Víz­mű jobb formája. Góllövő: Molnár 2. Virág. Maroskerti, illetvé: Bischoff, Szénásj. Nagylak—Mindszent 1:1 (0:0). Nagylak. Vezette: Fo­dor S. Szentesi Honvéd—Szegedi VSE II. 3:1 (3:1). Szentes. Vezette: Polyák. I. Sz. Dózsa * 7 1 í l»:8 lü 2. SZAK 9 6 2 í 17:6 14 3. Szentesi K. 8 6 I í 12:4 13 4. Sz. Spart. 8 5 2 1 26:8 12 5. Móraváros 3 4 3 2 14:3 11 6. Szentesi H 8 4 2 2 17:8 10 7. Alsóváros 3 4 2 3 12:8 10 8. H. Honved 10 4 2 4 13:12 10 3. Sz. Textil 10 3 3 4 15:11 3 10. Kistelek 3' 3 2 4 17:13 a 11. Szentesi V. 8 3 1 4 10:11 7 12. Dorozsma 8 3 1 4 7:14 1 13. Sz. Ruhagyár 9 1 4 4 12:18 6 14. Mindszent 9 2 2 5 11:17 S 15. Tápé 3 1 ­8 6:22 16. Nagylak 10 ­2 ( 6:38 2 Versenyen kívül: SZVSE II 3 « 1 2 28:13 13 lt>y kellett volna tippelni! Tatabánya—Bp. Honvéd i:0 í Pécs—Üjpesli DOzsa 1:0 1 Ozd—Dorog 2:01 Szeged—Csepel 0:3 2 MTK—Komló 1:3 2 Budafok—Oroszlány 0:0 x Nyíregyháza—Ganz MÁVAG 2:3 2 Pénzügy örök—S zoin. MTE 0:1 2 Nagybátony—Debr. Honv. 1:1 x Kecskemét—Bp. Előre 3:0 1 Bologna—Milán 0:2 2 Catanla—Torino 1:1 x Lazio—Sampdori. 2:0 l Bari—Lecco 2:3 .2 U plusz 1. és 13 lalalatos szelvény nem volt. Tizenkét találatot 7 pályázó ért el. a nyeremény összege egyenként 110 880 torint. Tizenegy találata 82 pályázó­nak van. A nyereményösszeg egyenként 4093 forint Tíz találatos szelyény 795 akadt, ezek nyereményösszege egyenként 633 forint. Az 1000 forinton aluli nyeremé­nyek kifizetésére május 15-től. az ezer forinton felüllekre pe­dig május 30-tól kerül sor. (MTI) OÉL-M 4GYARORSZA9 A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei és Szegői városi bizottsága és a tanács lapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. I őszerkesztő: dr Lököy Zoltán Szerkesztőség i Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság ütja 10. Telefon: 35-35, 30-03 Éjszakai telefon: 35-OG Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács Lászh Kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 35-00. 31-11) (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza/ A lapot nyomla a Szegedi Nyomda Vállalat Szeged, Kárász u. 9. INDEX 25 053 Terjesztik h Csengrád megyei postahivatalok. Előfizetési díj egy hónapra 12 Ft. Előfizethető bárm'ely postahivatalnál és kéz­besítőnél. 8 YéRQMZAG Kedd. hnk «**» u.