Délmagyarország, 1965. április (55. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-27 / 98. szám

Komló—SZEDC 1:0 Í0:01 ssrss Mő lexikonok" Szerencsetlen mérkőzést előtt, de szerencsére a kom- helyzetet. Egy perccel ké­vivott Komlón a szegedi lóiak „eltaktikázták-' a sőbb Szekeres tört be a 16­egyeteml csapat. Igaz. ebben helyzetet, s így ebből sem oson belülre, itt felvágták, a szerencsétlenségben közre- született gól. Hét perccel Katona játékvezető a 16-os játszott a két szélső gyenge később ismét Tóthnak kel- oldalvonalán kívülről rúgat­szereplése. Különösen Linka lett jó elvetődéssel háríta- ta a szabadot. Éppen ezért ni. a „szerencsétlen mérkőzés­Az első félidő gol nélkül ben" Katona játékvezető is Arató tett el. de már a második Jócskán benne volt. Szeke- félidő első percei gólt hoz- A csapat a mezőnyben ál­tak. A balszélen Bodai szá- tálában jól játszott. Saj­guldott el. s az előrevetődő nos- a védelem közelről sem Tóth felett az üres kapuba Produkálta azt, amit az Üj­/vmn.1fn ~ i..i i.'.i i __ __e níxjfi rin7cci olloni művlrAoA. Sz. MÁV—SZVSE 1:0 (1:0) A Vasutas labdarúgó-csa­pata Szolnokon Budavári — A Komlo kezdte a játé- 'otn lelett az üres kapuba 3,1,11 32 4Réti, Halász, Szécsi - Kar­• . • • J • , . „ eme te a labdát, ame v vé- P^" D°zsa elleni merkőze- „„= O7AL„; TÓTH TTT C™ kot es mindjárt támadott ^ „ töo^hJ^H, J „J^ sen. Arató játéka sokat 5®1' ?zalal ~ Tolb játszőtt igen gyengén. A SZEAC így állt fel: Tóth — Kővári. Kürtösi dl — Dezsófi, Pataki res. Nemes. Csömör. Gilicz Linka, gül a kétségbeesetten men- sen- Arató játéka sokat Is. Csak a 4 percben jutott teni akaró Arató lábáról vesztett lendületéből, kap­el szegedi ellentámadás a jutott a hálóba 10 kodott, s előrevágott labdái A 15 nercben nvílt alka- rendszerint a komlói játé­•o.sssktss. *ss~jsst komlói kapuig. Csömör fu­tott el, beadása Giliczhez Jutott, aki azonnal kapura lőtt, de a labda lepattant. Nagy erőbedobással igyeke­zett eredményt elérni a kó. Vörös, Csordás dr„ Ju­hász II. összeállításban nagy küzdelem után veresé­get szenvedett. A győztes gólt Tóth I. lőtte. A sze­és Gilicz szinte egyszerre diraérhetó A fedeL- gedi csaPat továbbia tört át a L^mlAi JOACIUt uiusei IICLO. rt teceze- ;„ ,,i„i„A „ Mn u tört át a komlói védelmen, n-V egy előreadott labdára raj- J^f.JffS&. a tolva. A balösszekötő jól el- társorbo> Gilicz, Ne­is utolsó a2 csoportjában NB II keleti komlói együttes. Ezzel az ^ Iövése a hálóba'n köI mes. Csömör játéka emelhe­akarassa 1 azonban nem pa- tat) vi ivra,. „ i fo kt. rosult a szép, ötletes, jó já- XbHa lluÍTn ^Ts Elmondhatni, hogy az lék. Időközönként ugyan ll- Lllmette Trász.aiáf fe teri egyébként g^ngén Sereplő jutottak a szegedi kapuig, e^ Katoa^ játekvezeto komIóiaktó1 szenvedett ve­s alakult is ki helyzet, de érért nem adta mesf f^1 a szegedi együttes, s Tóth igen jól hárított. Előbb egyébként szíttálvn« fú. ha a Dorog ellen n®m fod töi^i nrtöri r..rami Inh. ^ ^ „Iro t töta „f a pontot szerezni, a későbbi­rohamé ttT hogy" elkerüli "ft egyenlíthetett volna a Sze- e!kerulJ® a kl«d ged. A 26. percben Arató Az NB I állása Szigeti, majd Garami lab dáját öklözte ki Hosszú percekig mezőny játék folyt. A szegedi já­tékosok általában jól ado- indult előre, labdájával Ne­Nagy Pál gattak, de hol Szekeres, hol Linka adta el a labdát. A mes átcselezte magát a vé­delmen. szinte az alapvo­21. percben meleg helyzet nalról adott hátra, de Linka alakult ki a szegedi kapu nf>m tudta értékesíteni a jó A kosarasok sikerei Vasamap a két szegedi férK kosárlabda-csapat győ­zött, a nők vereséget szen­vedtek. NB l férfi: Szegedi EAC— Újpesti Dó­zsa 67:65 (35:39). Budapest legjobb dobó: Hódy Sz. 19. Brandstfitter 14, Hűvös 11, Bácskai 10, illetve: Keszei 27. Laborcz 12 rületi ökölvívó csapatbajnok ság. A két szegedi együttes az idénynyitón ert el. (I.iebmann B. felv.) Honti Gyula játékmester. Frank Judit és Frank Emil Vasárnap délelőtt Szege- madik helyezett Imolya Im­den a Juhász Gyula Műve- re — ahogy a sportban lódési Otthonban szép szá- mondani szokás —, fiatal mú közönség előtt rendez- tehetség, aki még kitűnő ték meg a sportolók Ki mit eredményeket érhet el. tud? vetélkedőjét. A rende- Remek volt Honti Gyula zés jó volt, ós a résztvevők testnevelő tanár is, a játék­legtöbbje alaposan felkészült, mester. Közvetlen hangon, A zsűri a kérdéseket álta- egyszerűen, érdekesen ve­Iában ügyesen állította ősz- zette a versenyt, sze. Ezzel kapcsolatban csak * azt a kifogást lehet megem- Végeredményben: 1. Frank líteni, hogy Csongrád me- Judit (Szegedi Tanárképző gyei vonatkozású kérdés alig Főiskola), 2. Frank Emil szerepelt, szegedi lényege- (Szegedi Orvostudomány­sen több volt. egyetem), 3. Imolya Imre A két első helyezett (Hódm. Bethlen Gábor ^li^'tá^ i1!-'10 Frank Judit és unokatestvé­1. Bp. Honvéd' 7 5 2 - 17: 4 12 2. Ü. Dózsa 7 5 - 2 19: * 10 3. Gyór 8 4 2 2 9: 7 10 4. Vasas 8 3 3 2 14: g •» 5. MTK 8 3 3 2 10: 3 1 6. FTC 7 3 3 1 11: 9 1 7. SBTC 8 1(1 8: 7 t 8. Csepel 8 3 2 3 11:12 3 9. Tatabanya 8 2 4 2 7: 0 t 10. Pécs 7 2 2 3 t: 0 0 11. Szeged 7 2 14 Cll 5 12. Dorog 7 12 4 «:14 4 13. Ozd 8 1 2 5 8:20 4 14. Komlo 8 2 - ( 5:13 4 Két döntetlen Most kezdődött meg a te- jelent meg, és így Sugár el­11 Álznltrúrn oeortoíHoinob -„.Í-L-xí min NB ll férfi: Szegedi Postás—Szekszárdi SZEGEDI DÓZSA— Petőfi 89:59 (35:20). Szeged. BAJAI MTE 10:10 Legjobb dobó: Kecskeméti F 31, Kovács 20, Mustos 9, illet­ve: Hargitai 13, Hunyadi 10 NB II női: OROSHÁZI ÜVEGGYÁR— döntetlent SZEGEDI VSE 8:8 Orosháza, 200 néző Szeged, 300 néző A légsúlyú Márta (Sz) at- Sándor, esett a súlyhatáron, s így Andó ellenfél nélkül győ nő (Szegedi Kenderfonó), 5 re. Frank Emil mindig Jancsó János (Szegedi Víz­részletes és pontos válaszo- mű), 6. Izsák Péter (Szegedi A szegedi csapatból győz- kat adott. Rájuk teljes mér- Radnóti Gimnázium) és Er­tek: Martos László, Szilágyi tékben ráillett a nézőktől dei János (Szentesi Ált. Is­István, Román Ádám. Szűcs hallott megállapítás: élő kola.). Huszonhármai) in'­;portlexikonok . A har- dúltak. Szegszárdi Petőfi—Szegedi zött. 0:2. Harmatsúlyban Si­EAC 53:51 (21:28) Szeged, rcki (Sz) Szerecsen ellen Legjobb dobó: Budavári 20. pontozásos győzelmet ara­illetve: Rigó 30. Vi«h 18. tott. 2:2. Pehelysúlyban Lő­Itthon győzelem, idegenben vereség Garami 8 Labdarúgó NB III-as csa- ben azonban mégsem tud- DOSZ—Hódmezővásárhelyi kös (Sz) nagy küzdelemben pataink közül az itthon ját- tak hárítani: egy előrevágott MEDOSZ 2:0. Kiskunhalas. szók nyertek, az UTC Oros- labdára az ötösön többen is Kiskunfélegyházi Vasas—B. ráfutottak, s végül Szekeres- VTSK 4:1. Békéscsaba. M. nek sikerült a hálóba talál- Honvéd—Jászberényi Vasas nia. 1:0. Mezőtúr. Mezőkovács­Az Építők győzelme meg- házi Petőfi—B. Honvéd 1:0 SZAK-pálya 200 nézó. Ve- érdemelt Az eddig leggól- Békéscsaba. pontozással nyert Kóvács el­len. 4:2. A könnyúsúlyúak házán vereséget szenvedett vetélkedésében Tóth Sándqi SZEGEDI ÉPfTÖK— (Sz) ellen Puskás a máso- KALOCSAI KINIZSI dik menetben feladta 6:2. 1:0 (0:0) Kisváltósúlyban Tóth Mi­Tehetségkutató eéllövő-verseny Vasamap a SZEAC-sta- szamban indultaik el a kóz­dionban lévő uj lőtéren 26 ségi iskolák is a vetélkedőn, báty"(Ss)"T^harmadik mf zette:'Horváth G" középiskola es ipán tanuló A győztesek eredmenyea: El- Retben döntő fölénnyel győ- Építők: Vadányi - Rácz, mrát csalódást keltett. Az intczet tanulóinak részvété- dó évfolyam: 1. Szegedi Felső zöu Szilas,.ival szemben. Molnár I„ Hegedűs — Hor- igen sportszerű találkozón a képesebb kalocsai csatársor A bajnokság allása lével bonyolították le a te- Tisza-parti Gimnázium 565 „.2 A következő hetségkutató jellegű megyei kör. Második évfolyam: l. cóllövö verseny középdöntő- Szegedi MÜM 521. sz. tnté- ugyancsak döntő jét Előzőleg a selejtező ver- zet 434 kör. Harmadik év- n~n Bense ellen 8-TNagyl senyeken mintegy tízezer folyam: 1. Sz Eréészeti váltósúlyban Klem (B) ellen diák vett részt a megyebol. Technikum 683 kor. Egyéni. Férfi: 1. Lehotai István (Sz. Vasipari Ktsz Iparitanuló Otthona) 86 kör. női: 1. Elő mérkőzé- váth, Zsurkán — Kovács, játékvezetőt szinte észre sem „ .. .... „ "1 Jr sen a váltósúlyú Unyi (B) Molnár II., Tóth, Szekeres, lehetett venni a pályán, cellovo verseny kozepdonto- Szegedi MÜM 521. sz._Inte- UBVanrsak dSntfi fölénnyel Veréb, Szünetig csapkodó, hul- OROSHÁZI KINIZSI— lámzó játék folyt. A kapuk ÜJSZEGEDI TC 2:0 (2:0) a szegedi Nagyot sorozatos csak ritkán kerültek ve- Orosháza, 700 néző. Vezet­szabálytalanságok miatt le- szélybe és kifejezetten unal- te: Mácsai. közülük 26 iskola 710 spor tolója jutott el a szegedi veivenyig. Szeged, Vásárhely félnehézsúlyúaknái (B) az első menetben ki­Szentes, Makó és Csongrád G Piroska (Sz. Húsipari iskolásain kívül nagy lét- Technikum) 79 kör. A SZAK győzött Szentesen A megyei labdarúgó-baj- zette: Szabó L. Meglepetés! nokság vasárnapi eredmé- A hazaiak nagyon lelkesen nvei: küzdöttek. Góllövő: Keresz­Szegedi Spartacus—Dorozs- tes, majd Hajós II ma 3:1 (1:1). Hunyadi tér ...... Vezette- Rácz J A szegedi Hódmezővásárhelyi llon­csapat mérsékelt teljesít- ^-frze"te8' Honvéd 1:1 der a Bp. Előre elten 3:0 (3 ménvt nyújtott, de győzelme <1:®>- Hódmezővásárhely. Ve- 9, 5) aranyban győzött. A megérdemelt. A Dorozsma zette: Halasz szegediek kozul Miklós Ibo­küzdött. Az első félidő köze­pén Örhalmi (Dorozsma) és Varga L (Spartacus) sport­szerűtlenül összecsapott, s a játékvezető mindkettőt kiál 1. MezökovAisti. 3. S-regedi H. J. Kkí.-háza 4. Kalocsai II. 5. Szegedi Ép. 6. Bcs. Honvéd 7. H. MEDOSZ 8. Orosháza 8. Kiskunhalas 10. Kalocsai K. léptették. 8:6. Középsúlyban mas volt a mérkőzés. For- UTC: Gyürki — Magyar JJ; ffjsMged Bolba (Sz) már az első me- dúlás után erősített az Épí- 1., Bakó, Pusztaszeri I. — 13! BCS. VTSK net elején hatalmas ütéssel tők. nagy mezőnyfölénybe Meggyesi, Havrincsák — 14 Mezőtúr Schoblohert kiütötte. 10:6. A került, de gól csak nem Varga, Fehér, Övári, Hegyes „ SkTó Gozsity esett. Igaz, helyzet sem na- n„ Galambos. gyon volt, mert a kalocsai Alacsony színvonalú mér­ütötte Csermákot. 10:8. Ne- védelem legtöbbször jókor kőzésen az újszegedi csatá­hézsúlyban Hamza (Sz) nem lépett közbe Az utolsó perc- rok sok helyzetet kihagytak Góllövő: Polyák. Berta 7 4 2 1 ki 11 7 4 2 1 10: 5 i» 7 3 4 - 12. 7 1» 7 4 12 9: 4 » 7 2 4 1 S: 4 7 4-3 8: 8 7 3 13 «: 5 7 2 3 2 7: 7 7 3-4 11:10 7 2 2 3 11:12 7 14 2 S: 7 7 14 2 8:10 7 14 2 5: 8 7 1 4 2 4: 7 7 12 4 3: 9 111 4:11 ígv kellett volna tippelni! =S=0=R=0=K=B=A=N= NB l-es női röplabda- lya, Molnár Zsuzsa, PaJfiné mérkőzésen a Szegedi Ken­SZEGEDI HONVÉD­MAKÓI VASAS 2:0 (0:0) Hunyadi tér, 400 néző. Sz. Honvéd: Borbély — Domonkos, Hájas, Iippai — Katona, Véber — Kiss II., Hornyák, Sándor. Még SZEAC és Doktor Mária játszott, ki tűnőén. * Most volt a sportlövő NB Zódori, I idénynyitója, A Szegedi Kis I. Dózsa a Karhatalmi Dózsó- Makói Vasas: Tóth I., — tó] 15 609:15 345 aránvban Szel l - Racz- Szél 11 -Mi­vereséget szenvedett, Buda- hályi, Maiina — Gábor, Ve­1. Bp. Honvéd—Győr 1:1 * 2. Vasas—Pécs 1:1 x 3. Dorog—Ferencváros 2:2 x 4. Salgótarján—MTK 0:0 x s. Komló—Szeged 1:0 I 6. Jászberény-Debrecen 2:1 1 7. Budafok—Dunaújváros 3:1 2 8. MAV-DAC—Oroszlány 2:2 x 9. Szombathely—BVSC 3:2 1 10. Bp. Spart.—Bp. F.lőre 4:2 1 11. Pécsi B.—Pécsi VSK 3:1 1 12. Foggia—Bologna 2:2 x 13. Sampdoria—Intern. 0:1 2 14. Alessandrta—Spal 2:0 1 A Sportfogadási és Lottó Igaz. . -,„..„, „ , . „ Katóság közlése szerint a botó kony, Balogh, KoVacs, Mate. n fogBadásj hetében 13 plusz 1 Portörö fll-esből, 43 perc. 3:1). Szegedi AK—Szentesi Víz­mű 2:0 (1:0). Szentes. Vezet­A makói csapat veszélyes találatos szelvény nem volt, 13 támadásaival kezdődött a találatot egy fogadó ért el, nye­. , » , •. • _ _ , , • u reménye 646 416 Ft. 12 talalatos mérkőzés. Mar a harmadik szelvé*y 26 voUi ezekre 16 575 Ft percben a szegedi halóban a nyeremény, u találatot 474-en el, a nyereményösszeg 908 1 találata 4004 fogadónak ezekre 129 Ft-ot fizetnek elvényenként. Az 1000 Ft-on aluli nyereme­mnkni nvnmác és ecak cél- nyeltet május l-től, a magasabb makói nyomás, K, csak cei nyereményeket pedig május 6-tól talan adogatas folyt a pa- kezdik fizetni. (MTI) ncm nyeri a pesten. Az eredmény a vere­_ Vasarnap ujabb mérkőzést tek góllá. Szabó L. üres ka- ség ellenére is biztató, or­lítoH i \ gólok sorrendje Rd-szottak a szegedi NB Il-es pura dobott labdája centi- szágos szinten van. Jó ered- r.. "— ,.r reménye 646 416 Ft. 12 találatos lította A tolok sorrendje kézilabda.csapatok Az Sz nléterekkel suhant el a ka- ményt ért el a szegedi sport- mérkőzés. Mar a harmadik s^ény sé volt. ez.ekre 16 575 Ft Tutrai (3 perc. 0:1). Vai-ga Ei6re itthon fogadta a Du- pufa mellett Az utolsó per- pisztoly-csapat — Szabados. Percben a szegedi halóban a nyeremény. 11 találatot 474-en L. (20 pere. 1:1). Apró (mi- rakcszi Magyarság együtte- cekben az Élőre bizonyult dr. Kara. Kecskeméti, Váré í^0011 ® ® «ÓltJH™1' ^lo'teléí^^toSdl^ sodik félidő 21. pere. 2:1). rét. a SZEAC pedig Buda- eredményesebbnek, s végül konyi - .valamint a nők kö- ba." Mlhala rá". • t?- - " pesten játszott az Elektro- is egy góllal győzött. zött Papp Sándorné, aki 90 miatt nem adta^ meg Tíz mos elten. A szegediek góljait Hu- lövésből 782 köregyseggel P«-c után alábbhagyott a SZ EI.ÖRE—DUNAKESZI nyadkürti (6). Ábrahám (2), győzött " raalr MAGYARSÁG 11:10 (7:5) Szabó L. (2) és Fülöp (1) * A szegedi csapat a követ- szerezte. A vendégek leg- ... lyán. A félidő utolsó húsz kező összeállításban lépett jobb góllövője Varga (4) és A ^^ ^^ aK?iUI,~: percében viszont már a Hon­te- dr Tóth A szegediek ke- pálvara. Boroczki. Gyulai, Vámos (3) voltak. niszezok tizek bajnokságot véd irányította a játékot, ^.h, feZ ki Fülöp. Ábrahám, Szabó L„ Az Sz. Előrében Boroczki, «* « holnap rendezik meg Szünet után tovább tartott vés helyzetüket ügyesen ki- Hun£adkürti Füredi Csei.e: Hunyadkürti és Szabó L. a Kolozsvári ten-wkoIábaiL a Honvéd fölénye. A har­használták. A Vízmű a vart- Baranyai. Szögi. Cziner. Sza- nvújtott átlagon felüli lelje- mlnd,a ket napon délután 6 madik percben Kis I. szög­nál gyengébben játszott, bő T sítményt. oral kezdet,eb letét kifejelte Rácz. A gu­oóllövó- Tóth (1 Na» Zs Az Előre ezúttal is gyors BP. ELEKTROMOS— * ruló labdára Kis II. futott indításokkal, ügyes technikai SZEAC 8:5 (4:1) A Móravárosi Kinizsi— ra. s oldalrol. mintegy 25 Szentesi Kinizsi—Tápé trükkökkel kísérletezett, bár SZEAC: Ézsiás. Zentai. Textilmüvek labdarúgó méterről kapásból lőtt a ... .„.„, Vezette valamivel erőtlenebbül tá- Csordás. Ponicsán. Lázi, Bo- MNK-mérkőzés visszavágíS- jobb alsó sarokba. 1:0. Nagy 1,0 4U.WI. oaaia, rr,adott mint máskor. A ven- kor, Csirik Csere Újvári, ját ma játsszák a Cserepes gól volt. A 10. percben Kis Szélpál. Alacsony szinvona- dógcsapat nem adte meg Mészáros, Gaál. sori pályán délután fél 5 H. félpályáról indult el a lú. csapkodó játék. A 15. magát, ;1 hazai együttes csak Az egyetemista lányok ez- órai kezdettel. Egy héttel ez- labdával, de az oldalhálóba nercben a hazaiak közül Ti- egvszcr tudott háromgólos úttal is elfogódottan léptek előtt a textiles-pályán a Ki- 1<3U- Ot perc múlva Hor­ÍT • „ ..„„,„ előnvre szert tenni (6:3). A pályára, s az Elektromos két nizsi 3:2-re győzött. "yak remek labdával ug­hanyi megsenut es veg.g riunakes7ick egj.ébként ügyes gyors játékosát nem tudták * ratta ki Zádorit, aki egy csak statisztáit a pályán. A kapusa Hunvadkürti balke- tartani. A játékvezető há- , csel után az alapvonalról tápéiak majdnem mindig vé- zeS. felugrásos lövéseivel rom hetest ítélt a szegediek AJconUra1 la^^ugo-mer- Sándorhoz játszott s a bal­lá,./ott szemben majdnem minden ellen, amibői a hazaiak ket- KOZes®n a „ ,, " összekoto nyolc meterrol a ,.felben tehetetlennek bizo- tőt értékesítettek is. A má- a ^gAC lellen léc alávágta a labdát 2:0. n,.,.it sodik félidőben 6:5-ös buda- 41 (2 0) alanyban nyert. a mérkőzés hatralevo ré­után a vendegek pesti vezetésnél a szegediek szében a hazai csapat tet­vezetésre tettek kihagytak egy hetest, s két A teke NB-ben nem volt szetosen játszott, de ennél szert ma'd 8:8 után passzív kapufát lőttek. A SZEAC forduló. Elmaradt női mér- többre láthatóan nem is tö­játekba kezdtek. A szege- góljait Ponicsán (3), Bokor kőzésen a SZAK a Kőbányai rekedett. döntet­dekeztek és úgy hogy „kihúzzák" a nyu]t lent. amikor a befejezés előtt Szünet 14 perccel Pusztai a Kinizsi egygólos győztes gólját megszerezte. Nagylak—Móravárosi Ki- diek kihagytak egy hetest. (1) és Csirik (1) szerezte. Po- Sörgyár ellen nizsi i:l (0:0)- Nagylak Ve- pontatlan lövéseik nem ér- nicsán és Ézsiás játszott jól zött 7:1-re győ- Kalocsai Honvéd—Csong­rád 2:0 Kalocsa K ME­dél-magyarorszá• a Magyai Szocialista Uuuslr part Csongrád megyei ta Szeged varost buotv agánalt lapja. Megjelenik tiéttó kivételévé mindennap. Szerkeszti a szerkesztő Dlzottság Főszerkesztő: dr. LókSa Zoltán Szerkesztőség: Szeged. Magyar TanécakOrtar­saság útja 10. Telefon: 35-35. 30-«a Éjszakai telefon: 35-08 Kiadja a Csongrád Megy a Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács Lászlr Kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útja tg. Telefon: 85-00 81-10. 'Beküldött kéziratot nern Orrún* meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja • Szegedi Nyomda vállala' Szeged. Kárász u. 0. INDEX 25 0M Terjesztik a Csongrád megyét postahivatalok. Előfizetési di] egy hónapra 12 Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál éa hé* hesltőnél. 6 DÍL MAGYARORSZÁG KFÓU, 196?. április zr