Délmagyarország, 1960. március (50. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-08 / 57. szám

Ked&. 1989. mSrrfns 8. 6 = | II bajnokjelöll Debrecen bizfosan győzött DVSC—SZVSE 2:0 (2.0) Nehéz küzdelem, megérdemelt győzelem Csepel 1:0 (1:0) A csepeli stadionban a szöglotrúgás után Nyári húzni gól nélkül a mérkő­nyolcezer, a televiziós ké- lövése szállt el a kapu előtt, ztó végéig. A védelem ered­szülékek mellett ugyancsak s hagyta el a játékteret, ményesen teljesítette ezt a több ezer ember nézte vé- majd Nemes és ismét Csa- kívánságot, bár a 89. perc­gig a Csepel—Szeged nagy bai lövése, Baráth fejese ben Kisuczki csúsztatott lö­érdeklődéssel várt találkozó- szállt a csepeli kapura. Az vése nyomán egy pillanatra ját A csepeliek MTK feletti eredmény azonban már nem még fellángolt a csepeli győzelme után többen úgy változott. egyenlítés reménye, de a lö­vélekedtek: Szeged nem sok Szünet után nagy erővel vést Mészáros biztosan véd­escllyel veheti fel a küzdel- támadott a Csepel. te. met Csepelen. A legopti- s a 47. percben meleg hely- A szegedi csapat megerő­mistább szegcdi szurkolók zet adódott a szegedi kapu sített közvetlen védelme győzelmi reményeit is meg- előtt. Gondos, jó előreadá- eredményesen játszott. Mé­tepázta a csapat összeállí- sára egyidőben futott rá szárost nemigen tették pró­tása. Megütközve hallották Kisuczki és Mészáros. A bára á csepeli csatárok. Por­a televizió bemondójától, csepeli középcsatár azonban törő most nemcsak fejesei­hogy a hat védőjátékoson a kapu mellé lőtt. Támadott vei, hanem erőteljes közbe­Mészáros, Szabó, Portörő, a Csepel, a szegediek vi- lépéseivel is remekelt, Zal­Kürtösi, Dezsöfi, Zallár — szont nem hagyták magu- lár megtalálható volt mind­kívül a támadósorban Csa- kat, időnként gyors ellentá- két kapu előtt nemcsak a bai, Nemes és Nyári mellett madásokkal válaszoltak, de védekezésben, igen sűrűn a két védőjátékos: Bénák és csak két egymásutáni szög- támadásokban is jeleskedett. Baráth kaptak szerepet. Ez- letet tudtak kiharcolni. A A csatársor védőjátékosai, zel szemben a Csepel teljes 70. percben újabb szegedi Baráth és Bénák jól oldot­csapatával: Tóth I. — Bulla, gólszerzésre nyílt alkalom, ták meg a taktikai feladatot. Kóczián I., Takács — Ughi, Csabai ugrott ki, már A többiek nagy igyekezettel, csak a kapussal állt szem- sokszor igen veszélyesen tá­ben. s a nagy helyzetben madtak. A csepeli védelem­a kapu mellé gurított. bői Takács, a csatársorból | Ezt követően a szegedi Pál igyekezete dicsérhető, ••tapogatózással* teltek el. csatárok már alig okoztak Virágh játékvezetőnek sok Egyik kapu előtt sem ala- izgalmat a csepeli nézők- dolga akadt, mert a nehéz kult ki veszélyes helyzet. A nek. Mintha a játékosok küzdelemben több szabály­8. percben a csepeli jobb- megérezték volna a televí- talankodás történt Kisebb szárny által Indított tárna- riós készülékek előtt szúr- hibáktól eltekintve, megfe­dás Portörő szabálytalanko- koló sok szegedi óhaját ki- lelően vezette a mérkőzést dása révén akadt el. A meg- _ ítélt büntetórúgás után ka- I varodás támadt a szegedi kapu előtt, de a labda vé­gül is mellé szállt. A sze­Kleibán — Sátori, Kisuczki, Gondos, Pál, Tóth II. ösz­szeállításban lépett pályára. A mérkőzés első percei Habár délutánra a nap ki- futott — a szegedi védelem percben ismét közeli sza­sütött, az olvadó hó miatt leállt! —, a labdát átadta badrúgáshoz jutottak a sze­nagy sárban kezdődött meg Becknek, aki ismét eredmé- gedi vasutasok, de Batki lö­a játék a szegedi Vasutas- nyes volt: 2:0. Nem sokkai vése a sorfalba akadt. Majd stadionban, A két csapat utána csak a szerencse men- öt perc alatt négy szögletet összeállítása a következő tette meg Uhrin hálóját egy is elért az SZVSE, de a csá­vóit: SZVSE: Uhrin Ju- újabb góltól. Fölényre tett tárok rendre -eladták* a hász, Veres. Möszmer szert a DVSC, meleg helyze- labdát. Ezután kétszer is Balázs Laczi Farkas, tek alakultak a szegedi ka- Uhrinnak kellett mentenie a Gyimesi Károlyi, Batki, Ha- Pu etött. debreceni játékosok elöl. A lász. DVSC: Papp - Mol- Még a szegedi közönség Szegedl, csapat többször ta­nár, Csatlós II, Kovács - tetszését is kiváltotta 1 ny*fU a vendegek kapuja Simonyi, Pál - Némethi, debreceni csapat szép Ja­ménytelenül. Az ellentáma­dások viszont mindig vesré­lyesebbek voltak. Megérdemelt győzelmet aratott a vasutasderbin a bajnokjelölt debreceni csapat. Szép, gyors és technikás já­Zilahi, Beck, Komlóssy, Cse- téka. kö* uAz első percben Farkas Egyébként a vendégeket kü­jo helyzetben kapu melle lönvonattal több B7^z szur. lőtt — válaszul veszelyes koló ^ elkísérte. A 43. perc­helyzet alakult to Uhnn ka- ^ nagy gólhelyzet adódott púja előtt. A b. percben Ka- a DVSC kapuja elött> de a rolyi fordulásból eles lövést védelem önfeláldozóan hárí­eresztett meg; eredmenyte- tott lenül. A mély talaj erősen Szünet után ls a Debrecen tékot mutattak be, különö­akadalvozta a szép játék iépett fel kezdeményezóen, sen Komlóssy és Beck jeles­kibontakozasat. elég sok sza- majd SZVSE több tárna- kedett. Az SZVSE-ből Uhrin balytalansag tarkította v az dást vezetett. A 7. percben a gólokat nem védhette, Ve­egvebkent iramosnak induló Veres 18 méteres szabadni- res, Laczi, Károlyi igvekeze­mérkőzést. Károlyi a kifutó gását védte Papp. A 12. te dicsérhető. M. T. kapusba rúgta a labdát, majd a debreceni Csekő lö­véseit védte Uhrin. A szegedi csatárok rend­kívül pontatlanok vol­tak. még jó helyzetben is. Vi­szont a debreceni vasutasok sokkal eredményesebben küzdöttek és a 22. percben Beck szép akcióból megsze­rezte a vezető gólt: 1:0 a DVSC javóra. Sőt a 28. perc­ben Komlóssy ragyogóan el­Az esélyes csapatok győzlek az iVfí 111-ban ,. ,, ... n„„mán A labdarúgó NB III tava- Hozzájárult a vereséghez, ben feljavult a SZEAC. Első gedi ellentámadás nyomán^ fordulójóban hogy Palotai váratlanul góljukat Pető maid eeven­Benák lövését csak nagy nem akadt különösebb meg- gyengén védett. A hazai csa- htő góljukat' Rábai (11-es- Papp* a debreceniek kapusa kifutással szerz. meg a ügyesseggel védte Tóth, a Jepetés. Az első helyezettek pat keményen, időnként dur- bői) szerezte A SZEAC II- labdiU a szegedi jobbszelso, Farkas eloL csepeli kapus. Ezután Ba- közül a Cegléd, a Szegedi ván játszott. A szegedi gólo- böl Grósz. Bárdos és Botka ráth szép lovese okozott Spartacus és a Békéscsabai kat Tanács, majd Solymosi játszott legjobban gondot. Mindkét eset figye- Építők győzött, a HMTE (11-esből) lőtte. _ .... lemre méltó befejezése volt döntetlent ért el. „ „__ További eredmenyek: sxaTsirsrt ^gsnsstsTs­első percekben kitűnt, hogy ' g p ( M A felsőtiszaparti pályán a tők—Mezókovácsháza 1:0. a csatársorban szereplő két Törökszentmiklóson az SZEAC II. összeállítása az Makó—Békéscsabai MÁV­védöjátékos feladatát Gyar- alábbi összeállításban ját- alábbi volt: Nyerges — Bocskai 2:0. Martfű—Szarvas matt János edző a véde- szőtt az Épitők: Palotai — Grósz, Bárdos, Sándor — Pa- 2:0. Szegedi Spartacus—Mó­lem segítésében szabta meg. Solymosi, Boldis dr., Enesei taki, Janka dr. — Botka, ravárosi Kinizsi 3:0, (Szóm- Nagyoatoiny B^ák a k^etlrti védel- — Boka dr.. Bezsenyi - Léber, Rábai, Pető, Boros, balon játazották.) 8. Miskolc met Baráth nedie a fede- Gréczi. Tanács, Rácz, Bilt- Edző: Faragó Gyula. A ven­Sári erósíK de Sri -k. óvári. Mré. Emödi Re- dcgcsapal igen lelkesen ját­elörehtizódva nemcsak a tá- wö- Az EP'tok tobbet tama- szott> időnként veszelyesen madTsök előSrésében dott mezőnyfölényüket azon- támadott és már 2:0-ra is madasok eloKesziteseDtn ban nem tudták kihasznáJni vezetett. Az utolsó 20 perc­hanem befejezeseben is részt az nb ii állása Ma: előadás I. Debrecen 17 30:13 24 O sportakadsmíán szegedi városi 2. Kecskemét 17 28:13 22 3. Pénzügyőrök 17 20:13 20 A TST 4. SZVSE 5. Bp. Előre 6. Özd 9. Borsodi B. 10. Jászberény 11. Szolnok 12. Egyetértés vettek. A 15. percben indult egy reményt keltő szegedi ta­madas. Barath labdájaval az nb iii. állása 1. Cegléd 18 24 : 9 25 nfoígvőri" B 17 15:32 13 1- r IS™5 " fi 14- Kb8' 17 22:30 12 17 19:17 20 értesíti a sportakadémia hall­17 30:22 19 gatőit, hogy a mai előadásra 17 24*21 19 17 21*20 18 technikai okok miatt hém 17 23:24 18 küldtek meghívóikat. Az eió­17 19:15 17 adást azonban megtartják á \l ?Í!?n II helyőrségi tiszti klubban es­17 19.18 lo , . . .... 17 20:20 15 te s oral kezdettel. A megyei labdarúgó-bajnokságról 3. B. Építők 4. SZEAC II 18 33:26 21 18 34:24 20 15. Izzó 16. Orosháza 17 15:25 12 17 13:28 10 IGY KELLETT VOLNA TIPPELNI! 5. MÁV-HMTE 18 27:23 20 1D" *" Dorog-Ferencváros 6. Tszt.-miklós 18 32:38 20 Eredmények: Kecskemét­Dorozsmai MEDOSZ—Uj- utolsó percekben tizen- 7* Szoln MTE 17 23:17 19 Bp. Előre 2:0. Szolnok—Di- Tatabánya-DVTK Nemes futott el a jobb- edj TC z.n (,.0) ^ egyest kihagytak. Góllövö: 8* M.-kovacsh. 18 29:26 18 ósgyör 3:0. Borsodi Bányász Pécs-Bp Honvéd szelén. beadasa a csepel ,.ozsma vezette: Dukai. A Szanka (2) illetve: Albert 9* Martfű 8 24:25 18 Bp. Spartacus 2:1. Miskolc- ^emé^őre kapu ele rohano Nyári gólratöröeI1 játszó hazai (11-esböl) és Csaba (öngól). Gyola 19 34:29 17 Pénzügyőrök 1:1. Egyetertes Nagybatony-Ozd ele ju ott. aki ket meter- megérd4mellen ^ _ ifjúsági: H. Vasas-Kis- ^ako 18 27:28 17 -Orosháza 1:0. Vasas Ireo- fX^s-ZTE roi reieoen a jooo a s zott, az UTC nem tudta ki- telek 3:0. It "*-csaü MAV 8 13:21 17 Jászberény 0:0. Nagybatony Lazio—Roma sarokba rúgta a labdát, használni ; "m^ónyTölSiyét ^„gíádi AK-Mindszen- £ g^u* " „ Goll°y?:. Dudás és Kovács* « MÉDOSZ 7:0 (7:0). Csöng- „ Recskemét A gólra széltől tamogatva, — Ifjúsági bajnoki: Dorozs- rádon az első félidőben is- lg NaaTkőrtó viharos ellentámadással vá- ma—UTC 1:1. kolajátékkal biztosította be X7" Sz Mórav laszolt a csepeli együttes, Sze(fed| I)ózsa_csanadpa_ győzelmét a bajnokjelölt ' ' de csak szögletet ertek el, lotaj SR j;1 (0;0) szeged. hazai együttes. A második háromszor egymásután. Tá- vezette* Újhelyi " Gyenge félidőben Mindszent táma­madásaik rendre elakadtak ^p^'ó játék ' A D6zsa dott sokat, a jól záró szegedi vedel- góljat Szél j tizenegyesből Szegedi Juta--Szegedi AK men. Izgalmat csak a 22. (^j-^te — Ifjúsági: Dózsa 2:1 <0:1)- Szombaton ját­percben a szegediek ellen _CSSK 3:0 szották. — Ifjúsági: SZAK ítélt 20 méteres szabadrúgás . —Juta 3:0. okozott, de Bulla lövését Sreregi R^oczi-Nagy­Mészáros vetődve védte. ^ocsi MEDOSZ 5:0 (3:0). Ezután a szegediek *lö- Szoreg. Vezette: Halasz. A véssorozata* következett. ^regtek az ot gólon tovul meg sok helyzetet kidolgoz­A 23. percben 15 méter- t^ A tartalékos vendég­ről Csabai lött fölé, két csapat végig lelkesen küz­perc múlva ugyancsak az dött. Góllövő: Sebők B„ o lövése • *-»|á| ­18 27:31 16 —ózd 0:0. 18 31:37 14 18 19:23 14 17 20:34 13 18 19:41 13 1 in 1 2:1 2 0:1 1 2:1 x 1:1 2 0:2 1 2:0 x 0:0 2 IN x 0:0 2 0:1 2 0:2 totó6zel­horgaszati tilalmi idők 2. Szőreg 3. Szentes 4. Dorozsma _ 5. Dózsa változtatott sebök J., Bárányi, Sipos tó 6- UTC irányt egy csepeli játéko- Varga. — Az ifjúsági mér- 7. SZAK son, s így került a labda kőztó elmaradt, mert Nagy- 8. Juta az alapvonalon kívülre. mágocs csapata nem érke- 8* Alsóváros • zett meg. 10. Textilművek 16 23:26 15 Sós 432, illetve: Bugadzsia Az NB I állasa: Alsóvárosi MAV-Szcntesi £ 21'a! U ^ ^ J' 422" 1. Újpesti D. 15 32:10 25 Kinizsi 1:1 (1:0). Szeged. Ve- 13 Kistelek 17 28:35 13 Szegedi Postás—Győri ETO 15 33:19 19 ^tte^ Szegho. Joiramú 14. H. Honvéd 16 27:36 10 g;0 (2618:2439). Győr. Leg­Alessandrla—Juventue Tizenkét találatos vény nem volt. Ötvenötén értek el tizenegy találatot. A nyereményösszeg egyenként 8022 forint 50 fillér. ,1138-an értek el tíz találatot. A nyereményösszeg egyenként A 7(1960) II. 26 F. M. 387 forint 50 fillér, számú rendelet értelmében 9825-en értek el kilenc tála­a horgászati tilalmi időkre >^nkénl ^ ^eményösszeg A hét végén megkezdő- a 9<1959» IU* lyF* M. szamu A nyereményöWzegek klfize­, lnm .„j Mn T „ rendeletben meghatarozot- tésére március 17-cn kerül sor. dott 32 1960 evl NB I-es tak vonatkoznak. Ezek sze- * . , . , , ,, férfi tekebajnoksá® mely- nnt a Balaton tó vízrend- . 0 . .. A megye, bajnoksag allasa: nek mezőnyeben három sze- szere kivételével a többi s^fvényei^v^Sfiban 1. Csongrád 16 43:19 26 gedi csapat vesz részt. Az természetes vízből süllőt részesülnek. Egy-egy vigaszdlj­17 32:15 24 elsö fordulóban a szegedi március 31-tö] április 28-ig, SriÍ0tg^eVeSrS|1„ySScn^ut?Van 17 34:23 23 csapatok közel egyforma kecsegét, pontyot, rózsás és 7 37:22 22 arányban ütöttek fát. Pf^yi J™™* május 2-tol 17 38:21 21 junius 26-ig tilos kifogni. 17 36:24 19 SZVSE—Szegedi Építők n 29Í27 n tff' ^n 17 28:24 16 !obb dobok: Petrás 440, Meghezdfiiritt az NB l-es tekebajnokság 2. Ferencváros 3. Bp. Honvéd 4. Bp. Vasas 5. MTK 6. Tatabánya 7. Diósgyőr 8. Csepel 9. Szeged 10. BVSC 11. Salgótarján 12. Pécs 13. Dorog 14. Szombathely Eredmények: Salgótarján ^IL:. Su' és a harmatsúlyú Kozák második helyezést ért el. Nem­—MTK *'*1 (1*0) Pécs—Bp. Baueg* ~,"lusdgl; csak Lakatos, hanem a ket második helyezett is jol küz­17 ÍJ . , „Di müvek—SZVSE 4:3. 15 36:25 19 mérkőzésén mindkét csapat 15. Nagymágocs 17 26:53 8 . .. .... 447 15 27:21 19 tizenegyesből lőtte a gól- i6. Csanadpalota 16 14:39 8 Jobb dobok: Simonchich447, 15 29*20 18 fút* Góllövő: Tombácz, 111. Versenyen kívül: illetve: Bata 420, Ladványsz­15 15*11 17 Nádai. — Ifjúsági: Szentes 1. SZVSE II. 18 39:16 28 ki dr. 419. 15 25:20 15 —Alsóvárosi MAV 2:0. -­15 i5:2t 14 tiimüvek "rS^szeS Lakatos (Sz. Dózsa) területi ökölvívó-bajnok 18:28 11 Vezette: Csonka. A Textil- szombaton tó vasarnap nagy érdeklődés mellett ren­, Win ín művek ket jatékosanak. ke- dezték meg Dél-Magyarország ökölvívó-bajnokságét a 15 17:32 10 sése miatt az első felido- R6kusi Tornacsarnokban. A nagyszabású versenyen a 15 17:33 10 ben csak kilenc emberrel szegediek jól megalltak a helyüket. A Szegedi Dózsa ök­15 19:32 9 játszott. Gollovo: Tóth 111, lözöi közül a pehelysúlyú Lakatos első, a légsúlyú Bakri A Szegedi Vegyesipari Ktfcz vállalja vízvezeték, lakatos, villanyszerelő, fényképezőgép és elektromos háztartasi gépek javítási munkáit. Sürgős 1avitásokat 34 órán belül elveszünk. # oelmugyarország Honvéd 1:1 (1:0). Újpesti Na8y dött. Kozák első helyezést érdemelt volna. A pontver­Dózsa—Szobathely 3:1 (1:1). meglepetés. senyt egyébként kilenc csapat küzdelméből a Békéscsabai Ferencváros—Dorog 7:1 Kisteleki TE—Hódmezö- Építők nyerte 40 ponttal, 2. Nagykörösi Kinizsi 29 pont­(5*1) Tatabánya—Diósgyőr vásárhelyi Vasas 2:2 (2:1). ttal, 3. Kiskunfélegyházi Honvéd 24 ponttal, 4. Kiskun­2:1 (0:0). Vasas—BVSC 2:1 Hódmezővásárhely. Vezette: halasi MEDOSZ 22 ponttal, 5. Szegedi Dózsa 17 ponttal, (1:0). Kuhn. A kistelekiek az 6. Gyulai MEDOSZ 12 ponttal. Jó állapotban lévő nöi-Jfrfifelftltökef, nyári ruhafeleségeket már mo6t veszünk, készpénzért. Bizományi Áruház Vállalat Szeged. Baicsy-Zs. u. 15. a Magyar Szocialista Munkás­párt szegedi bizottságának és Szeged m. |. varos taná­csának lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap Szerkeszti a szerkesztő bizottság Felelős szerkesztő Slklős János Szerkesztőség: Szeged. Sztálin sétány 10. Telefon: 35-35. 30-03. 40-00 Riszáltál telefon: 35-06 és 34-39 Kiadja a Csongrád megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged. Klauzál tér 3. Telefon 35-00 31-18 (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja a Szegedi Nyomda Vállalat. Szeged. Kárász utca 9. A lapot árusltaaoan és előfize­tésben a Csongrád megyei pos­tahivatalok teriesztik. Előfize­tési dU egy hónapra u Ft. Előfizethető barmeiv postahiva­talnál és kézbesítőnél.