Délmagyarország, 1913. május (2. évfolyam, 101-125. szám)

1913-05-20 / 115. szám

10 DÉLMAGYARORSZAG 1913 május 20. FOGA zájpadlás nélkül. Az általam készített ­rágásra kitűnően használható a valódi fogaktól fel nem ismerhető, az eredeti fogakat teljesen pótolják. Készítek továbbá arany koronákat és levehető arany hidakat jutányos árak mellett. Vidékiek 12 óra alatt lesznek kielégítve. Bár­milyen javítást 4 óra alatt készítek. BARTA ÁGOSTON fogtechnikus, Kigyó-utca 1. sz. SZEGED. SPORT. SzAK—MAC 3 :1 (Saját tudósítónktól.) Élvezetes, gyönyö­nyörii játék után megérdemelt győzelmet aratott a SzAK a MAC kombinált csapata i ellen. ígérete dacára nem küldte le a most ! fenomális MAC teljes első csapatát, hanem j eljött az első csapat teljes védelme és a II. I csapat teljes csatársora. Igy a védelemtől nagyszerű munkát láttunk, ellenben a táma­dósor nem volt képes a SzAK kitűnő védel­mével megbirkózni és mivel a SzAK csatár­sora klasszissal jobbnak bizonyult, az ered- , mény nem mardhatott el. A SzAK eme győ­zelmére mindenkor büszkén tekinthet vissza, mert elvégre nem lebecsülendő dolog a leg­jobb kvlaitásu fővárosi csapatok egyikével szemben, ha az mindjárt öt tartalékot is sze- ; repeltetett, oly imponáló győzelmet aratni. A kedvezőtlen időjárás dacára nagy közön­ség gyönyörködött a végig fair, ide-oda hul­lámzó, friss játékban. i A MAC legjobb embere Lassingleitner és Ocskay hátvédek voltak. Előző azelőtt az NSC I.-ben játszott. Kitűnő formában van. A csatársorban kiváló Bodnár II., a többi in­kább összjátékra való törekvéssel tűnt ki, de gyönge góllövők. Ujságh a kapuban jó, a ka­pott gólokat nem védhette. A SzAK meglepő lelkesedéssel, mindvégig kitartó, óriási tem­pót diktáló és átvevő stílusban játszott. Egyi­ke legszebb meccseinek játszotta meg. A me­zőny legjobb emberei Blum és Weisz voltak, különösen nagy feltűnést keltett az eddig gyöngébb Weisz hihetetlen formajavulása. Kapcsolásai és nagy rúgásai valóságos szen­zációt keltették. A többiek is jól és odaadóan látszottak, csak a halfoknál nélkülöztük a csatárokat támogató játékot, de a második félidőben ez is bekövetkezett. A mérkőzés részletes lefolyása: MAiC .tá­madásával kezdődik a játék. A visszautasí­tott .labda Blumhoz ikerül, aki a fólvonaion •kicselezi a MAC imincLkét hátvédjét, utolér­h etotlenül egyedül rohan ós ia kapu jobb felső sarkába védhetetlen, nagyszerű gólt lő. A gyors eredmény nem téveszti el hatását. A SzAK folyton támad ési imár aj következő percben Hu ff nak váratlanul jött éles lövése majdnem gólt eredményez. Igen szép mezőny játék fejlődik ki most, azonban a Mac kép­telen gólhelyzetbe kerülni. A 10. percben Blum jó labdát, ad Huffinak, Jkinek lövését .a MAC osalk kornerre védheti. iNagy Szél kerekedik a SzAK javára. Állandó ostrom alatt tartja a MAC kapuját, melyet Ujságh kitűnően véd. A 28. percben Csizik beadásá­ból Rluim majdnem gólt 'lő, majd a jobbszélen vitt két támadás Huff eredménytelen lövé­seivel végződik. 40. p. MAC szabadrúgáshoz jujt, melyből sikerül andlkli kiegyenlíteni. Azonban nem sokáig örülhet az egalizálás­unk, mert a következő percben Blum Csi­ziknek és Majkónak révén kap jó helyzetben labdát, melyet most a változatosság kedvéért a felső balsarokba plassziroz. IJjra felállás után nagy vervvei kezd a MAC. Látszik rajta, hogy mindenáron sze­retné a győzelmet megkaparintani. Testi túl­súlyát is (latba veti, azonban mindhiába, mert. a néhány percig tartó ostromnak a György, Rudolf és Weisz triász biztosan el­lentóll. Az 'első félidőben nagy rúgásokkal dolgozó .fedezetsar mintegy magához térve, most már szépen stoppolt, finomabban előre­adott labdákkal, lassan a iMAC térfelére te­reli a játékot és a 15. perctől úgyszólván uralja a helyzetet. Most már semmi .kilátá­sa, a MAC-mak a kiegyenlítésre, mert a iSzAK csodálatosain szívós játékkal veszély.esnél-ve­szélyesebb pillanatokat szerez ;a MAC védel­mének. 22. p. A ma peches Huff rettenetes lövése a felső kapufától pattiam vissza, ugyan nem i.s érdemel gólt, mert- a helyzetek kidol­gozásában vajmi kevés szerepet játszik. Re­méljük, hogy a bajnoki meccseken ez máskép lesz. Tovább is a SzAK a veszélyesebb és mindem percben várható egy ujabb góllal a mérkőzésnek megpecsételése. Ez ia 35. percben 1 o is következik. Bimm remekül adja be a MAC által vétett sarokrúgást, melyet, a ma kiváló Szoiesányi véd hetetlen ül befej al. Ez­után még néhány veszélytelen támadást lá­tunk .mind a, két kapunál és végül is Puskás biró lefújja a 3:1 góllal iá SzAK javára vég­ződő szép mérkőzést. o Magyar Svéd válogatott. Mintegy j 22.000 néző volt kíváncsi a legjobb svéd footballisták játékára, akik kielégítették a közönséget, azonban nem ugy a dédelgetett magyar legjobbak, mert általános boszanko­dásra jobb játékuk dacára csak az utolsó öt percben Pataky és Schlosser révén szerzett 1—1 góllal vivták ki a 2:0 arányú győzel­met. o Bácska - SzTK 2:0. A szegedvidéki bajnokság kimenetelére nézve nagy fontos­sággal biró mérkőzést a Bácska jó formá­ban lévő csapata nyerte meg. Az első fél­időben a győztes Bácska meglehetős fölény­ben van, azonban helycsere után már egy nívón álló csapatok küzdelme látható. De a míg Bácska félidőnként 1—1 góllal végzi tá­madásait, .addig SzTK gólikóptelen csatárai 'a sürü és jó helyzeteket kiaknázatlanul hagy­ják. Ezen eredmény folytán rendkívül érde­kessé nőtte ki magát a SzAK és SzTK csü­törtöki találkozása. SzTK a bajnokság első helyére most már körülbelül minden sanszát elvesztette, a SzAK-nak pedig rendkívüli erőfeszítésébe kerül .a bajnokság .megnyerése. Ezt csak ugy érheti el, ha ugy az SzTK-át, mint a Bácskát nagyobb gólaránnyal legyő­zi. Amint ezekből kiviláglik, Szegeden soha nem tapasztalt forszírozott játékra van ki­látás, melyre mindkét fél roppantul készül. o A Szegedi Tornaegyesületbői. Szom­bat délután tartotta a Szegedi Tornaegyesü­let szokásos havi választmányi ülését Lövész Antal elnöklete alatt. — Jelen voltak Meáík Gyula, Bérczy Ede, Blau Ármin, Belle Je­nő, Eisner Manó dr., Bogyay Vilmos, Barna Nándor, Rostos Nándor, Várad! Imre, Ökrös Gyula, Sebők Ferenc, ,a hölgybizottságból dr. Szivessy Lehelné, dr. László Gyuláné, Pa­pik Irén és Piukovits Ilonka, továbbá Faragó Sándor dr. egyesületi titkár. A választmány elhatározta, hogy junius 1-én délután három órakor átrándul hölgy ' és íérfiesapatával Hódmezővásárhelyre, hogy részt vegyen az ottani tornaklub által rendezendő disztornán. Ábrándul ekkor a bajnokcsapat is. Az egye­sület fölkéri ugy a férfi, mint hölgy tagjait, hogy a következő tornaórákon pontosan meg­jelenjenek. A választmány megbizta Lövész Antal elnököt és Eisner Manó dr. egyesületi ügyészt, hogy a városnál minyl hathatósab­ban sürgessék a tennisz-pályák céljaira meg­ígért telkek átadását. — Az egyesület ten­nisz-pályáinak használatára, a fizetendő di­jakra nézve egy kiküldendő bizottság fogja a szabályokat megállapítani. A választmány­nak az a törekvése, hogy a tennisz-pályák mi­előbb használatba vétessenek. o Állami Kereskedelmi—Városi főgim­n iziuni 5 : 2. (1 : 2.) Amint előre jeleztük, a két intézet ifjúsága tetszetős játékkal lepte meg (híveit. Az első félidőben ia mindkét ré­szen tartalékokkal játszó csapatok .egyenlő erőseknek bizonyulnak, de helycsere után ha­marosan kifullad a városi ós ellenfele Hapa bravúros játéka révén biztosan nyeri a meccset és ezzel egyidejűleg az ifjúsági baj­nokságot, Szépen játszott a városiaknál Leo­pold, Jordán és Hegyi, a bajnokcsapatból .messze kimagaslott Hapa :a centerben, azon­ban még1 is csak iá jobbszélső helye az ő igazi helye. Önzetlen volt Meisl. A japánok gyakorlati érzáke azonnal felismert* az MT «J f BerzoMmOvek RudOMil, n. 32SESBBBjSHBBSSaaBBBaaBBKBaHSSaSBBaSBaBaaBB m Telefon 133. Telefon i33. Tudomására hozom a n. é. közönségnek, :: hogy az :: mm £ 9 9 cikkek árusítását Ajánlom a kedvező vá­sárlási alkalmat a ji. é. közönség figyelmébe. Tisztelettel Bach Antal Széchenyi-tér 2. Telefon 133. Telefon 133. : • • • s