Déli Hírlap, 1991. november (23. évfolyam, 254-279. szám)

1991-11-04 / 256. szám

2f: A Csepel legjobbjai biztosan győztek a DVTK foghíjas birkózógárdája ellen « . " (Szabó István felvételei) Birkózó CSB az Immobillá Kupáért * Labdarúgás, Nli I. ! Berecs: bee sülét győzelem Diósgyőr—Csepel 5-32 Kevés, de nem túlzás azt | mondani, hogy semmi esély- lyel lépett szőnyegre szom­baton délelőtt a Diósgyőri VTK birkózócsapata a Cse­pel SC gárdája ellen. A ha­zai „pálya" ebben az eset­ben. a mezőny kimagaslóan legjobb együttese ellen sem­mi előnyt nem jelentett. A két gárda közti különbséget jól szemlélteti a végered­mény: 32-5 a fővárosiak ja­vára. A ' 'hazaiak mentségére mindannyiszor el kell mon­dani, hogy rendkívül gyen­ge gárda áll a szakvezetők rendelkezésére. Mint ismere­tes, legjobb versenyzőjük, Repka Attila német klubjá­nál vendégszerepei és csak januárbán tér haza. Tovább­ra serrí számíthatnak a nyakcsigölyaműtéten átesett Podolszkira és Baranyira I sem, akinek gerincét operál­ták meg. Sajnos, még Irinyi bokája sem terhelhető, Né­mi vigaszt jelenthetett, hogy Barna már szőnyegre állha­tott. derekasan küzdött Ga- ramvölgyi ellen, ám a hosz- szabbítasban a csepeli fiú kerekedett leiül. Egyébként Bereczet kivéve valamennyi diósgyőri birkó­zó vereséget szenvedett. Be- recz dicsérhető egyedül, kj- ’’fündéif tiélytátlt.“ tulífídó'n- képpen ő szerezte meg a DVTK becsületpontjait. A többiekről az mondható el,. hogy ellenfelük minden te­kintetben felülmúlta őket, viszont Baloghnak a kilenc­ven kilóban nem lett volna szabad ilyen simán kikap­nia. A Csepel a lehető leg­jobb összeállításában érke­zett. biztosra mentek. Az egyébként kilencven kilós Tóth Csaba ezúttal százhar­minc kilóban versenyzett és áe A Borsodi Bányász női kézilabdacsapata, kihasználva a bajnokság szünetét, néhány napos németországi túrán vett részt. A túra alatt helyi másodosztályú csapattal mérkőzött meg. Az Oldeslau gárdája 24-21 arányban jobbnak bizo­nyult a sajószentpéterieknél. (Szabó István felvétele) könnyen kerekedett a nála jóval nehezebb Valentényi fölé. EREDMÉNYEK: (a mérkő­zések sorrendjében) 48 kg: Horváth (Csepel)—Vígh A. (DVTK) 3-0, 130 kg: Tóth G. (Csepel)—Valentényi (DVTK) 3-1, 100 kg: Gelé- nesi (Csepel)—Kovács T. (DVTK) 3-0, 57 kg: Kistóth (Csepel)—Szabó I. (DVTK) '4-0, 8ÍÓ kg: 'Gergő (Csepel)— Őalogh (DVTK) 4-0, 62 kg: Schmidtgunst (Csepel)—Pál (DVTK) 4-0, 82 kg: Garam- völgyi (Csepel)—Barna (DVTK) 3-0, 68 kg: Antirisz (Csepel)—Péter Gy. (DVTK) 4-0, 74 kg: Berecz (DVTK)— Fórizs (Csepel) 4-0. 52 kg: Pillik (Csepel)—Nyíri (Diós­győri VTK) 4-0. * A csapatbajnokságban a Diósgyőri VTK ezzel vala­mennyi hazai találkozóján túljutott, legközelebb no­vember tizennegyedikén a Vasas ellen mérkőznek a fővárosban. Az utolsó cso­portmérkőzés november hu- szonharmadikán lesz szintén Budapesten a Csend eben. (szaniszló) Kézilabda. !SB I. Hí első két pont Megszerezte első bajnoki győzelmét az Ózdi Kohász SE NB I-es férfi kézilab­dacsapata. Hazai pályán 22-20 (10-11) arányban bi­zonyultak jobbnak a PEMÜ Honvéd gárdájánál. Az első félidőben kap­kodtak a hazaiak, védeke­zésükbe sok hiba csúszott, így történhetett meg, hogy a Honvéd három góllal is elhúzott, amit aztán egyre sikerült lefaragniuk az óz­diaknak. A második játék­részben két szép találattal nyitottak a hazaiak, s több alkalommal is elhúztak a fáradni látszó Honvédtől. Az utolsó percekben azon­ban ismét feljöttek a ven­dégek, s két góllal közelí­tették meg a jól hajrázó Ózdi KSE-t. A legtöbb hazai gólt Ja­kab (10), és Kosteckij (7) szerezte. Jók: Malcsiczki, Jakab és Kosteckij. Megint nem sikerült... Újpesti TE—Diósgyőri VTK 2-1 (El) Parhomenko. Sérülése után góllal tért vissza az első csa­póiba (Szabó István felvétele) Titokban sok diósgyőri szurkoló reménykedett ab­ban, hogy sikerül egy pon­tot elhozni Újpestről. Soká­ig úgy nézett ki, hogy ez így is lesz, aztán ismét egy hiba, és a DVTK újra a tizenötödik helyen, a Ta­tabánya mögött találta ma­gát. Kovács Ferenc, az UTE vető edzője: győzelmet vá­rok, ezért mindent megte­szünk ! Vlád László', a Diósgyőr vezető edzője: az UTE az esélyesebb! Mindent megte­szünk ennek ellenere, hogy az egyik pontot elhozzuk! Újpesti TE: Brockhauser — Szabó (Tomka), Szönyi, A Hejőcsabai Cement Rt. SC asztaliteniszezői az el­múlt hét végén egyszerre több „fronton” is asztalhoz álltak. A nők Romániában, a Constanza ellen mérkőztek az ETTU Kupában, ahol 5-0 arányú vereséget szenvedtek. Ezzel a Simon, Kertész, Fest összeállítású csapat elbúcsú­zott a további küzdelmek­től. A férfiak szombaton bajnoki találkozót vívtak idegenben, a Kapos-ZSELIC Szlezák — Miovecz, Kas- par, Rubold (Véber), Ba­lázs — Cigan, Bácsi, Esze- nyi. DVTK: Czeglédy -- Sza­bó Zs.. Leskó, Kertész, Bém — Molnár, Petcu, Par­homenko, (Szvisztun), Danes — Gábor, (Váczi), Kiser. Már az első percben gólt érhetett volna el a Diós­győr! Kiser szerzett meg egy labdát, rávezette azt a lila-fehérek kapujára, ám a százszázalékos helyzetben Brockhauser jól lépett közbe. Tíz perccel később Rubold a jobb oldalon futott fel. Kö­zépre, az érkező Cigan fejére tette a labdát, a román ide- genliégiós pedig könyörtele­nül a hálóba fejelt (1-0). Ke­gárdája ellen és kitűnő já­tékkal, 16-2 arányban bizo­nyultak jobbnak a hazaiak­nál. Győzelmeiket Báthory, Szűcs, Bari és Laczkó sze­rezte. Vasárnap a német VfB Wissen volt a férficsa­pat ellenfele a Casimo Kupá­ban. A hejőcsabai sportcsar­nokban megrendezett verse­nyen 5-0 arányú győzelmet aratott a Báthory, Laczkó, Bari összeállítású cement­gyári gárda. véssél később egyenlített a Diósgyőr. A tizenhetedik jj percben Kiser gurított visz- lj sza Parhomenkohoz. aki ti- jj zenkét méterről a jobb alsó jj sarokba helyezte a labdát I (1-1). A félidő vége előtt egy íj perccel ismét Parhomenko " rúghatta volna a gólt, ám Kiser átadásából mellé ta­lált. A szünetben cserélt a pi­ros-fehérek mestere. Gábor helyett Váczi, Parhomenw jj helyére pedig Szvisztun jött== be. Az övenhetedik percben Eszenyi kicselezte CzégTé-“' > dyt, majd három méterről i a kapufát találta el. Három ? perc múlva egy jobb oldali 1 szögletből szerezte meg a győztes találatot az Újpest, miután Szabó megelőzte a tétovázó Czeglédyt, és a kapuba fejelt (2-1). A hat­vanhetedik percben Eszenyi találta el a bal kapufát ti- j zenhat méterről Ezután még Leskó előtt volt a le­hetőség, de labdája a felső lécet érintve elhagyta a jó- j tékiteret. Ezen a találkozón a Diós- j gvőr nem érdemelt veresé­get. Talán NB I-es létének legjobb teljesítményét nyúj­totta. Amennyiben Czeglédv határozottabb, megszerzik a ! piros-fehérek az egyik pon­tot. Kovács Ferenc: a győze­lem kötelező volt, de ezt megvalósítani az egyik leg­nehezebb feladat. Sokkal szerényebb játékkal sike­rült legyőznünk a Diós­győrt, mint amilyennel ki­kaptunk a Siófoktól. Szer­vezetten, jól játszó Diós­győrt győztünk le! Vlád László: Eddigi leg­jobb játékunkkal vesztet­tünk! Ügy érzem, a döntet­len igazságosabb lett volna. (mitterpach) TOVÁBBI EREDMÉNYEK: MTK-VM—Siófok 0-1, Győ­ri Rába Eto—Váci Izzó 1-1, V ideoton-Waltham—V asas 1-0, Kispest-Honvéd—BVSC- Mávtranssped 1-0, Tatabá­nya—Ferencváros 1-1, ZTE— Haladás VSE 1-2, Pécsi MSC—Veszprém FC 0-0. A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Vác 11 5 6 ­24-12 16 2. Siófok 11 7 1 3 19-13 15 3. Kispest-H. 11 6 2 3 19-12 14 4. bvsc-mav. 115 42 15- 9 14 5. MTK-VM 11 5 3 3 19- 9 13 6. FTC 11 3 7 1 13- 8 13 7. PMSC 11 4 5 2 7- 5 13 8. UTE 11 3 6 2 18-14 12 9. Vasas 11 5 2 4 13-10 12 10. Haladás 11 4 4 3 12-10 1? 11. Videoton-W. 11 2 7 2 12-12 11 12. Rába ETO 11 2 4 3 10-13 8 13. Veszprém FC 11 2 4 5 9-18 8 14. Tatabánya 11 1 5 5 8-20 7 15. DVTK 11 2 2 7 9-22 6 16. ZTE 11 - 2 9 6-26 2 Asztalitenisz