Déli Hírlap, 1990. december (22. évfolyam, 279-300. szám)

1990-12-11 / 287. szám

Osztályozás helyen a Bányász Egy vereség anatómiája * Veszprémben hiányzott Kovács Ildikó eredményes játéka (Szabó István felvétele) nem megengedhető, de meg­kockáztatom, hogy még a második vonalban sem. — Hol foglalnak helyet a tabellán? — Az eddig lejátszott baj­noki fordulók után a 12., az­az osztályozós helyen va­gyunk. Mindenképpen sze­retnénk feljebb kerülni in­nen. Elsősorban arra törek­szünk, hogy ne szakadjunk le az előttünk állóktól, és legyen reális esélyünk a ta­vaszi szezonban a bentma- radásra. — Mit tár a Spartacus el­leni hét végi mérkőzéstől? — Nagyon kell a két pont,, s ezt előzetesen be is ter­veztük. Sajnos, a csapat meglehetősen. rapszódikus teljesítményt nyújt. Jól jön­ne az a plusz, amit a hazai közönség biztatása jelenthet a lányok számára. Jó lenne, ha minél többen kijönnének szurkolni az egyetemi kör­csarnokba! — fegyverneki — Idény záró úszó via dalra várták a miskolci és város- környéki versenyzőket a di­ósgyőri fedett uszodába va­sárnap délelőttre. Ügy tűnt azonban, hogy „laposra” si­kerül az idény búcsúztató, mert a két „hazai” egyesü­leten kívül csak az Encsi Városi Sport Club képvisel­tette magát a küzdelmek­ben. A három egyesület fiatal­jai aztán parázs hangulatot és izgalmas versenyeket va­rázsoltak a medencébe és környékére. A kora délután­ba jócskán belenyúlt a küz­delem, hiszen összesen hu­szonkét versenyszámban hir­dettek győztest. A győzelme­ken a két miskolci egyesü­let a — Postás és a Vízmü­veid — versenyzői osztoztak meg. Az encsieknek dobo­gós helyezések jutottak. El­sősorban rövid — ötven- és százméteres távon folytak a küzdelmek. A leghosszabb- nak a 200 méteres gyors­úszás bizonyult. Az érem­versenyt a Vízművek SC nyerte tizennégy elsőséggel, míg a Postás SK sportolói nyerték a maradék nyolcat. Győztesek: 50 m férfi pil­langó: Fignár László (Pos­tás), 50 m női pillangó: Sik­ter Zsuzsa (Postás), 50 m béka fiú gyors: Gaál Péter (Postás), 50 m delfin fiú gyors: Bikki Péter (Vízmű­vek), 50 m férfi hát: Mol- bár László (Postás), 50 m női hát: Zalkadi Adrienn (Postás), 50 m úttörő leány gyors: Rittenbacher Éva (Vízművek) 50 m delfin le­ány gyors: Bartók Zsuzsa (Vízművek), 100 m férfi gyors: Fignár László (Pos­tás), 100 m női gyors: Rit­tenbacher Éva (Vízművek), 50 m delfin fiú hát: Szend- rei Balázs (Vízművek), 50 m béka fiú hát: Fi lep Gergely (Vízművek), 100 m férfi mell: Kuttor Csaba (Vízmű­vek), 100 m női mell: Sik- ter Zsuzsa (Postás), 50 m úttörő leány hát: Rittenbac­her Éva (Vízművek), 50 m delfin leány hát: Kovács Linda (Vízművek), 100 m férfi vegyes: Kuttor Csaba (Vízművek), 100 m női ve­gyes: Kaldan Béla (Vízmű­vek), 4X50 m férfi vegyes váltó: Miskolci Vízművek „A”, 4X50 m női vegyes váltó: Miskolci Postás SC ..A”, 200 m férfi gyors: Sza­bó Zoltán (Vízművek), 200 m női gyors: Rittenbacher Éva( Vízművek). (szaniszló) tika, amikor kiértékelték? A Borsodi Bányász NB I- es női kézilabdacsapatának idegenbeli mérkőzéseiről csak néhány sorban szok­tunk tudósítani, most azon­ban a Veszprém ellen el- szeiwedett tizenhárom gólos vereség (a hazai találkozó­kon mutatott becsületes helytállás után) arra kész­tetett, hogy rövidke értéke­lést kérjek Berzsenyi Má­riától, a csapat edzőjétől. — Mi magyarázza a 31-18- as kudarcot? ^ több. mint két évtized­del ezelőtti „kiűzetés” után Borsodban tavaly október­ben megalakult a motocross egyesület. Hernádkakon döntöttek úgy, hogy ennek a technikai sportnak otthona kell, hogy legyen megyénk- ben is. ­A Gesztelyben felépített pályán már májusban nem­zetközi meghívásos versenyt rendeztek, neves magyar és csehszlovák versenyzők rész­vételével. A sikeres viadal után megszerezték a Magyar Bajnokság ötödik fordulójá­nak rendezési jogát. Ezt a — motoros szempontból már befejeződött — esztendőt a hernádkaki egyesületből Mátyus Csaba versenyezte végig. Balla Tamás, motor­jának hibája miatt idejeko­rán kiszállt a küzdelemből. Mátyus összesen tizenkétszer állt rajthoz. Ebből nyolcszor a Magyar Bajnokságban, négyszer pedig meghívásos viadalon. Egyszer külföldre is eljutott. A szlovákiai Rozsnyóban szállt nyeregbe. Sajnos, nem sikerült túl jól ez a bemutatkozás. A motor dugattyúja ugyanis összetört a nehéz, eső áztatta pályán, és a második helyről kény­szerült kiállni. Végül az or­szágos bajnokságban induló több. mint ötven versenyző közül a tizenhatodik helyet szerezte meg. — Szerencsére a követ­kező esztendőre javul a helyzet — tájékoztatott Má­tyus László, a klub elnöke. A rozsnyói verseny után olyan szponzorra akadtunk, aki egy Hondát vásárolt Csabának. Körülbelül két­százezer forintot ér. A szponzor az Euromark Ke­reskedelmi Kft. leL. Cserébe felvesszük az Eurosztár ne­vet. Balla Tamás helyzete is javult. G egy Suzukival vág neki a tavasznak. Ad­dig sem maradunk tétlen. A holtidényt teremerosso- zásra használjuk ki. Az első versenyt a Budapest Sport- csarnokban rendezték meg a hét végén. Rövidesen pedig Nyíregyházára utaznak ver­senyzőink, a Bujtosi csar­nokba. Megtudtuk, hogy Mátyus Csaba a BS-ben megrende­— Ezt igazán megmagya­rázni nem lehet. Nagyon hosszú volt számunkra az utazás Veszprémbe, hóvihar­ba kerültünk. Fáradtan, tö­rődötten érkezett a társaság. Nem terveztem pontot, de a tisztes helytállásban bíztam. A kapott 31 gól minősíti a védekezésünket. Támadás­ban nagyon hiányzott a sé­rült Kovács Ildi gólerőssé­ge. A vendéglátók ráadásul kicsit megleptek bennünket, miután villámigazolással le­igazolták az NB I. B-s Pécs­től a válogatott kerettag Tóth Edinát, aki irányító-át lövő poszton hazai mércével nézve klasszisjátékns. — Mit mutatott a statisz­zett viadal időmérő edzésein csak a harmincnyolcadik helyet szerezte meg, így a versenyen nem állhatott rajthoz. (Ha két hellyel elő­rébb zárja az edzést, már indulhatott volna.) A jövő évi elképzelések szerint áp­rilis 27—28-án ismét Ma­gyar Bajnoki fordulót és egy nemzetközi meghívásos versenyt rendeznek a gesz- telyi crosspályán. Sz P. — Elszomorító. Iiuszonhá- rom (!) technikai hibát vé­tettünk, kihagytunk'tizenhá­rom ziccert és öt büntetőt. Ez már az első osztályban ?• - ---------------------------------------;— IT Tollaslabda, Avas Kupa Hazai siker; másodszor Tizenötödik alkalommal j rendezték meg a tollaslab- dázók Avas Kupáját. A ren­dezvénynek a Nagyvathy Utcai Általános Iskola adott otthont vasárnap délelőtt. A verseny másfél évtizedes históriájában másodszor tör­tént meg, hogy a hazai együttes, a Miskolci Honvéd gárdája szerezte meg a győ­zelmet, és az azzal járó ku­pát. A verseny szervező: előze­tesen arról tájékoztattak bennünket, hogy a Szovjet­unióból, Jugoszláviából és a szomszédos Szlovákiából is érkeznek versenyzők. Végül csak a kassai gárda jutott el Miskolcra. A lembergiek telefonon lemondták a ver­senyt, míg a jugosziávok el- inuuitak Miskolcra, ám nem érkeztek meg. Elképzelhető, hogy a hóviszonyok, vagy műszaki hiba akadályozta őket, Így három együttes — egy miskolci és -két kassai — részvételével zajlottak le a kupaküzdelmek. Érdekes mérkőzéseket lát­hatott a szép számú közön­ség a pályákon. A hazai szur­kolók parázs hangulatot va­rázsoltak a tornaterembe. A Miskolci Honvéd csapata meghálálta a biztatást és magabiztosan győzött mind­két mérkőzésén. Újszerű versenyformát választottak a szervezők. Csak férfiak in­dultak és három egyéni, il­letve két páros mérkőzésen dőlt el az összecsapás. Ez alapján a Miskolci Honvéd Kassa első csapatát 4-1 aranyban győzte le, 6-4-es játszmaaránnyal és 156-135- ös pontkülönbséggel. A má­sodik összecsapáson a kassai­ak második gárdájánál bizo- . nyúltak jobbnak a miskolci­ak 5-0 arányban. A játszma­arány is 5-0 lett, a pontkü­lönbség pedig.150-111. Végeredményben a Mis­kolci Honvéd Nagy Attila, Balajti Attila, Gellérfi Lajos, Gyöngyösi Attila, ifj. Nagy György összetételű csapata biztosan nyerte a XV. Avas Kupát. A második helyen -Kassa I. végzett, míg Kassa II. lett a harmadik. Ezzel második ízben nyerték el a miskolciak a nagy hagyomá­nyokkal rendelkező verseny serlegét. Sz. B. Nagy Attila oroszlánrészt vállalt csapata sikeréből. (Szabó István felvétéle) ★ Egy régi havas verseny ... Motocross Honda és Suzuki nyergébe pattannak Bajnoki futom Gesztelyen Úszás infzn nindn siis«