Déli Hírlap, 1988. február (20. évfolyam, 25-49. szám)

1988-02-29 / 49. szám

Kosárlabda NB I A jobb helyezés már Pécsed elúszott... PVSK-DVTK 97-82 (46-36) A -'esi nagyarányú vere­ség után pénteken este Mis­kolcon már csak a* volt a kérdés: sikerül-e a DVTK- nak nyerni, s újabb mérkő­zésre kényszeríteni a bajno­ki címre is esélyes pécsieket, avagy már két találkozó elég lesz a természetesen esélye­sebb vendégek négy közé ju­tásához. Nos, az utóbbi Iga­zolódott be ezen a mérkő­zésen ... A találkozó nem úgy kez­dődött, hogy a vendégek si­mán nyernek. Aronné és Ho'lós kezdték a „kosár­gyártást”, s ebben az idő­szakban nem látszott a két csapat közötti tudás és he­lyezésbeli különbség. (5 p.: 12-10). Harcosan, jól védeke­zett a DVTK, ám a táma­dásbefejezések már nem si­kerültek ennyire, s nem volt aki labdát szerezzen a pa- lánkok alatt. S elég három eladott labda, máris a PVSK került eiőnybe (10. p.: 22-10). Ezt a lépéselőnyt a félidőig növelni is tudta a vendég­csapat, hiába igyekezett csökkenteni hátrányát a Di­ósgyőr. Térfélcserét követően még magabiztosabbá lett a vendé­gek játéka, különösen Balázs, Sztojkovics és Hollós volt ele­mében ebben a játékrészben. A diósgyőriek közül Megye­ri. Winter és helyenként Bár­sony volt az, aki igyekezett lépést tartani a pécsiekkel, ám egyre inkább kiütközött a tudáskülönbség a két csa­pat között végül a pécsiek magabiztosan nyertek, s ju­tottak a legjobb négy közé. A Diósgyőr az 5-6. helyért mérkőzhet a BEAC gárdája ellen március 5-én Budapes­ten, március 11-én (17.30­kor) pedig Miskolcon, j Amennyiben mindkét együt- j tes nyeri a hazai mérkőzése­ket. úgy március 13-án har­madik mérkőzés dönt Buda­pesten, ha valamelyikük két gyöze'met szerez, az lesz a bainokság 5. helyezettje. A péntek esti mérkőzésen a DVTK Megyeri (26), Dézsi (12), Áronná (14), Winter (8). Szilágyi (7), csere: Jászka (2). Takács, Tóth összetétel­ben játszott. Megtudtuk a Felszabadulá­si Kupa végleges programját is. A DVTK a Tungsram SC, a TFSE és a Székesfehérvári Ikarusz csapataival szerepel egy csoportban. Április 16— 17-én Budapesten, április 23 —24-én Miskolcon, május 7—8-án ismét Budapesten, végül május 21—22-én Szé­kesfehérvárott mérik össze tudásukat a csapatok. A cso­port első helyezettje jut majd a Felszabadulási Kupa döntőjébe. (tótb) Labdarúgás, MNK S’ Nehezen nyert az Újpest A legjobb 16 közé jutá­sért játszottak a hét végén a még állva maradt csapa­tok a labdarúgó Magyar Népköztársasági Kupában. Kazincbarcikán. 3 ezer néző volt kíváncsi az Ü. Dózsa vendégszereplésére. Az élvezetes, jó iramú mér­kőzés első félidejében Steidl révén az NB I-es csapat szerzett vezetést. A máso­dik játékrészben remekelt a KVSE, a befejezés előtt 3 perccel Asszony kapufát lőtt, de végül az Újpest ju­tott tovább. Meglepetésre kiesett a kupaküzdelembol a bajnok MTK-VM. a Ta­tabánya és a Kaposvár. Szerdán, a nyolc közé jutá­sért a következő párosítás­ban játszanak: Siófok—Rá­ba ETO; Haladás—Ü. Dó­zsa; Vasas—Vác; ZTE—Vi­deoton,“ Építők SC—Szolnok; Volán—FTC; Baja—Bp. Hon­véd: Békéscsaba—DMVSC. ♦ Tóth elől üggyel-bajjal hárít a sajószentpéteri kapus. Előkészületi mérkőzés (Szabó István felvételei) Kézilabda NB I A várakozásnak megfelelő eredmény B. BANYASZ-TFSE 25-19 (10-9) A BHG SE elleni hazai mérkőzést követően a sorso­lás szeszélye folytán kétízben is vendégségbe utazott, illet­ve utazik a Borsodi Bányász NB I-es női kézilabdacsa­pata. A miskolciak pénteken Szurkolóankct Diósgyőréit A hét végén a tavasza má­sodik fordulóval folytatódik a pontvadászat a labdarúgó NB II-ben. A tavaszi rajt, a Szeged SC elleni mérkő­zést megelőzően ma dél­után 5 órától szurkolóanké- tot tart a Diósgyőri VTK együttesének vezetése. A szurkolókat Gutman József ügyvezető elnök. Hallal Im­re, a labdarúgó-szakosztály elnöke és Száger György ve­zető edző tájékoztatja majd a felkészülésről, a tervekről. A jelenlevők természetesen kérdéseiket is feltehetik, amelyekre a fentiek mellett a játékosok képviselői is vá­laszolnak majd. A szurkoló- ankétot rendhagyó módon a DVTK birkózócsarnokában rendezik. a fővárosban a Testnevelési Főiskola ellen léptek pályá­ra. Mint az eredményből is kitűnik, az első félidőben még igencsak szoros volt a mér­kőzés, de már ekkor veze­tett a Borsodi Bányász. A második játékrészben azután sikerült mind jobban meg- ugrania a miskolciaknak, s a várakozásnak megfelelően nyertek. Mint a hírügynök­ségi jelentésekből kiderül, a Bányász góljai közül Kondi- né 8-at. Engmé. Bocsiné és Vinczéné 5-5 találatot szer­zett. A Borsodi Bányász gárdá­ja legközelebb március 4-én, pénteken lép pályára, s a Pécsi MSC újonccsapata el­len mérkőznek Pécsett. DVTK—B. Bányász 3-1 (hl) A labdarúgás miskolci sze­relmesei ugyancsak várják már az NB II. rajtját. Ami néni véletlen, hiszen a Di­ósgyőri VTK eséllyel indul harcba a feljutásért; a ta­vaszi előrehozott — s még ősszel lejátszott — első for­duló után a harmadik he­lyen állnak a piros-fehérek. Ám. hogy van-e remény a feljutásra — nos, ennek je­leit igyekeztek górcső alá venni a drukkerek szomba­ton délelőtt az előkészületi mérkőzésen. Már jó fél órája folyik a bemelegítés, ám a Pirók se­hol! Pedig a kezdés időpont­ja elérkezett, miként a me­netrendszerű eső is. Száger György vezető edző nem vár tovább, kollégájával, Króm. - paszky Gyulával megegyez­nek: amíg a síposok megér­keznek, Kiss' László pálya- edző dirigálja a mérkőzést. Úgy tűnik, ez a játékosok­nak jó omen, hiszen az 5. percben vezetést szereznek a házigazdák. Kölln indítja Huszárt, akinek beadását Brezriai teszi maga elé, s máris a jobb felső sarokban landol a labda, 1-0. Néhány pillanattal később Kölln méltatlankodik, mert közelről kell megismerkednie a salakos pálya vizes tala­jával. Kiss László odaszól: „Állj fel, s játssz tovább!” Totó 1. Baver Uerdingen— 1. FC Köln 2. Karlsruher SC— Hannover 3. VfL. Bochum- Werder Bremen 4. Osnabrück— Oberhausen 5. Saarbrücken— Blau-Weiss 90 6. Offenbach— Darmstadt 7. Fortuna Köln— Wattenscheid 8. Bayreuth—St. Pauli 9. ^.vellino—Florentina 10. Como—Pisa 11. Pescara—Napoli 12. Roma—Juventus 13. Verona— Internazionale PÖTMÉRKÖZÉSEK: 14. Aachen— Stuttgarter Kickers 15. Essen—Bielefeld 16. Solingen—Ulm 1-1 x elm. 0-1 2 elm. 4-2 1 elm. 1-2 2 elm. 1- 1 x 0- 0 x 0-1 2 2- 0 1 1- 1 X 1-0 1 1-1 x elm. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékoztatása sze­rint a totó 9. heti szelvényén öt mérkőzést töröltek, ezért maximálisan 11 találatot le­hetett elérni. Mind a maga­sabb nyereményekre jutó pénzösszeget, mind a juta­lomalapot a 11 és 10 talála- los szelvények között osztot­ták lel. A 11 találalosokra 4156. a 10 találatosokra 278 ftorintot fizetnek. Jégkorong OB 1 Ismét a negyedik helyen! ALBA VOLAN-M. KINIZSI 6-2 (1-0, 3-2, 2-0) Az OB I-es jégkorongbaj­nokság rájátszásának első mérkőzésén a bronzéremért vívott csatában Székesfehér­várott kiemelkedő teljesít­ményt nyújtott a miskolci gárda, a 2-0 arányú vereség után mindenki azt várta: a hazai pályán győz majd a Kinizsi, s harmadik mérkő­zésre kényszeríti a tavalyi bronzérmest. Nos, nem így történt... A mintegy félezer főnyi közönség az első és máso­dik harmadban nagy csatát élvezhetett végig. Látványos megoldások, szép támadások mellett elsősorban Kovalcsik bravúrjainak tapsolhattak a nézők, akinek „köszönhető­en” a hazaiak sokáig képte­lenek voltak bevenni a fe­hérváriak kapuját. A máso­dik harmad hozta a legiz­galmasabb perceket, de úgy tűnik, a kétszer 20 perc so­kat kivett a miskolciakból, mert a befejező játékrészben már megszorítani sem tudták a vendégeket. A Miskolci Kinizsi együt­tese —, amely pénteken este jk Meleg helyzet Kovalcsik kapuja előtt, de ezúttal sem si­került hálóba találni a miskolci fiúnak... Wilmon — Szajkó. Bereczki, Petricskó. Wintersteiner 1, Katerzsabek. csere: Balla (kapus). Zima. Tornyai. Mé­száros, Verba, Gőz, Cselényi, Cziáky, Rozgonyi. Zsitva, Gyöngyösi, Szentkúti 1, Vi­lági összetételben játszott — ismét a bajnokság negyedik helyén végzett. * Húszak fejese alig szállt a kapu mellé... s nem foglalkozik tovább a csatárral. Szöglethez jut a DVTK, amikor úgy a 8. perc táján megérkeznek végre a játékvezetők. Mi sem termé­szetesebb: megkapják a ma­gukét az ázó nézőktől. Akik mintegy félezren nemritkán tapsolják meg a diósgyőriek olykor szemre is tetszetős támadásait. Ám Száger sok­kal szigorúbb rendre kor­holja a védőket, mert ne­hezen hozzák ki a labdát, s mire előre kerül a börgolyó, már visszaérkeznek a Bá­nyász-játékosok. Vagy nem kellő időben történik a súly­pont-áthelyezés, s emiatt bosszankodik a szakvezető. Jó a játék, a Bányász nem adja meg magát a Veréb — Kuttor, Takács, Molnár, Hu­szár, Szlifka, Huszák, Tóth, Bereznai, Lengyel, Kölln ösz- szetételű hazaiaknak. Sőt, Ve­rébnek, a veterán cerberus­nak kell két ízben is nagy bravúrral hárítania. Közben azt is megtudjuk: Nagy és Kiss belázasodott, Thury sarka ismét rakoncát- lankodik, most a győri Po- vázsán doktorhoz jár aku- punktúrás kezelésre, s Sze­mere is feliratkozott kisebb húzódással a maródiak listá­jára. Dózsa Attila itt van ugyan a mérkőzésen, de rá úgy tűnik, legalább négy hé­tig még nem számíthat Szá­ger György. Aki a félidő utolsó perceiben méltán bosszankodik. Takács ugyan­is feleslegesen szabálytalan­kodik, a jogos büntetőt Bu- kovics helyezi a hálóba, 1-1. A szünetben igencsak ke­mény Száger edző hangja, korántsem elégedett játéko­sainak teljesítményével. Több cserére is elhatározza magát, így a folytatásban a DVTK Czeglédi — Kuttor, Leskó, Szűcs, Huszár. Szlif­ka, Breznai. Tóth, Huszák, Császári, Kölln (Haltai) ösz­szeáilításban játszik. A fel­hívja a figyelmünket: „Csá­szárit figyeljétek! Remek dolgokat művel ez a fiú, aki csak azért nem volt a kez­dőben, mert kisebb sérülést szenvedett hét közben...” S valóban, minden meg­mozdulásán látszik a fiatal csatárnak: nagy tehetsége a diósgyőri labdarúgásnak. S miközben erről meditálunk, megszerzi a vezetést a Diós­győr. Az 51. percben Brez­nai indítja Köllnt, aki meg­botlik, s a játékvezető — ezúttal csak ő tudja miért — a büntetőpontra mutat. Huszák lágyan helyezi a labdát a jobboldali léc mel­lé, a sajószentpéteri kapus jó irányba vetődik, de a labda csak „becsorog”, 2-1. Kölln néhány flegma meg­mozdulása borzolja a kedé­lyeket. Szágerét olyannyira, hogy Hallait küldi, váltsa fel a magát túlzottan elengedő játékost. Azután Breznai hagy ki ordító helyzetet, ám ezúttal nem szól a fütty. Mindenki nyugtatja a közel­múltban leszerelt fiút, aki­nek bizony, még szoknia kell, hogy sokat várnak tőle Di­ósgyőrött. A szurkolók egy része már hazafelé indul, így sokan nem látják, ami­kor Szlifka beadását Császá­ri a jobb felső sarokba fe­jeli. 3-1. S azt sem. amikor Hallat kerül abszolút hely­zetbe, ám jobblábas lövését nagy bravúrral védi a ka­pus. Vége a mérkőzésnek, az eső is eláll. Néhányan még értékelnek a szurkolók kö­zül. s mi tagadás, egyet kell értenünk velük: „Jócskán csapat játékán a Szeged el­akad még javítanivaló a leni mérkőzésig...” Reméljük, elég lesz rá az idő! Tóth Zoltán