Déli Hírlap, 1987. szeptember (19. évfolyam, 202-227. szám)

1987-09-07 / 207. szám

3DRSQ0 DOMUS! . V ** io : -: %%t> t ik"\ H t .' ** Labdarúgás, NB II Sérülések beárnyékolta remek győzelem DVTK—Csepel 1-0 (1-0)-fa Szieben már hibát igyekszik, Lengyel lövése után hálóba tart a labda (Szabó István felvétele) Kézilabda, NB I Félórányi ide®játék után... B. Bányász—Győri Richards 20-15 (7-6) A Duna Kupában muta­tott jó játék után bizakodás­sal várták a miskolci ko/.í- labdás-hivck a Borsodi Bá­nyász őszi hazai bemutatko­zását. Mi tagadás, a győriek ellen korántsem mehetett biztosra a csapat, hiszen a kisalföldiek több meglepő eredményt értek már el ha­zai, s idegenbeli pályán is ... Kerék jártóné két eladott labdájából két gólt szereztek a vendégek, akik keményen, harcosan, s két zavaróval vé­dekezve alaposan meglepték a miskolci lányokat. Kondi- né büntetőt hibái de a ki­pattanót bevágja, így alakul ki a 10. percben a 2-1-es vendégvezetés. Csak bünte­tőkből tud felzárkózni ebben az időszakban a gyengélke­dő, feltűnően sok labdát el­adó hazai csapat. Szerencsé­re Kovacsné a kapuban bra­vúrt bravúrra halmoz, de így is a vendégek vezetnek rendre. Kerékjártóné a 20(!1. percben dobja az első akciógólt, s csak két perc múltán vezet előszór a Bá­nyász, majd Feketéné okos gólja jelenti a félidei, igen izzadtságszagú előnyt. A második játékrész ele­jén látszott: alaposan „meg­moshatta” lányai fejét Csik Kubástul a vízben. Ferjánczék sikere Idén is fürdőzéssel ért vé­get a kettes szorzójú Euró- pa-bajnoki autós rallye-ver- seny Ferjáncz Attila és csa­pata számára. Akárcsak ta­valy. ebben az esztendőben is győztesként fejezték be a viadalt. Így aztán a ruhás­tul fürdés lassanként hagyo­mánnyá válik a plovdivi Novotel uszodájában. Nem­csak a vízben, a dicsőség­ben is fürdött a gárda, min­denki elismeréssel szólt a magyar versenyzőpáros sze­repléséről. A Ferjáncz Atti­la—dr. Tandari János duó ugyanis nem kevesebb, mint tizenöt gyorsasági szakaszt megnyert, négyszer második lett és egyszer szorult csak hátrébb. Végül is negyven Európa-bajnoki pontot gyűj­töttek, és ezzel előrerukkol­tak a negyedik helyre az idei pontvadászaton. Kamion EB A kamion gyorsasági Európa-bajnokság dániai fu­tamát 30 ezer néző előtt szombaton és vasárnap tar­tották meg a Yyllandsringen. Krasznai János, a Hungaro- camion versenyzője a 300— 360 lóerős kategóriában az összetettben a 6. helyen végzett. Ebben a kategóriá­ban a brit Richard Walker győzött. Krasznai 8 pontot szerzett- ezen a versenyen. Az idei Hebros-raClye tör­ténetéhez tartozik még, hogy elbúcsúzott a csapattól Gáb­riellé Egolf — minden va­lószínűség szerint az eddigi egyetlen női csapatvezető ebben a férfias sportágban —, s a bájos fiatal hölgy más területen fogja kama­toztatni képességeit. Peter Studer. az Imrace Limited (Ferjánczék szponzora) tu­lajdonosa. Ferjáncz, Attila és az egész csapat kölcsönös jókívánságokkal búcsúzott, azzal, hogy megmarad kö­zöttük a barátság és Egolf kisasszony jelen lesz majd az idei őszi versenyautó-kii- állításon is. XVI, Hebros-raflve vég­eredménye: 1. Ferjáncz At­tila. Tandari János (Audi Quattro Coupe) 7:02.47,38 óra. 2. A. Kopier (Renault II. Turbo). 3. D. Slavov, G. Janakiev (Lancia Delta). Ez a siker Ferjáncz Atti­la huszadik Európa-bajnoki futamgyőzelme. A legköze­lebbi versenyre a hónap vé­gén Cipruson kerül sor. János vezető edző. Ekkor már jobban Összpontosítottak a lányok, a védekezés is ja­vult valamelyest, s lassan, lassan sikerült is elhúzni a győriektől. Feltűnő volt, hogy a válogatott Bocsine alig jutott lövéshez, de nem ment a játék Vinczénének sem. Kondiné, majd F'eke- téné. Ángyai és Engine lőt­tek gólokat a legjobbkor, s egyre nőtt a hazaiak előnye, akik végre az utolsó percek­re is odafigyeltek, s végül az első félidőben mutatott* hoz képest magabiztosan nyertek. A Borsodi Bányász Ko­váét M .-ne — Bocsiné L Vinczéné, Kovács L.-né, An­gyal 3. Kondiné 7(3), Ke­rékjártóné 3, csere: Deme­ter (kapus), Feketéné 3, En- g iné 3, Hofmann. Kovács összetételben já tszot t (tóth) A közönségnek „orra van” a jó mérkőzésre. Ezúttal több, mint 3500 drukker lá­togatott ki a stadionba, a Csepel elleni rangadóra. S a nézők nem is csalódtak. Remek mérkőzésen, nagy­szerű győzelmet arattak a piros-fehérek. Igaz. örömü­ket beárnyékolta, hogy két játékosuk is súlyos sérüléssel hagyta el a pályát, e-’ikük a menlőkocsiban ... Nemigen ismerkedtek egy­mással a pályára Lépett együttesek, azonnal egymás­nak veselkedtek az ellenfe­lek. S már az 5. percben változtatni kellett a Nagy — Szlifka, Leskó. Dózsa, Ta­kács, Kiss, Eükő, Huszák, Tóth, Lengyel, Kölln össze­tételű hazai csapaton Szager György vezető edzőnek. Tör­tént pedig, hogy Takács összecsapott Herballyal. s a diósgyőri játékost le kellett támogatni a pályáról. Mint megtudtuk, a csepeli fiú stoplija a cipőn keresztül (!) hosszan, egészen a csontig felvágta a védő lábfejét. ★ Kiset mentő szál Htot te a kórházba — szerencsere csak megfigyelésre Birkózó-csapatbajriokság „Szögbe léptek” a diósgyőriek Hétköznapi fordulót ren­deztek az új rendszerű birkó­zó-csapatbajnokságban Diós­győrött, A kötöUiogasuak az Újpesti Dózsa, a szabadíogá- siiak pedig a bajnok, s az aranyéremre esélyes Csepel ellen léptek szőnyegre. S mindkét gárda 7:3 arányú vereséget szenvedett. Mint Jászkai Imre. a di­ósgyőri birkózók vezető edző­je elmondotta, a kötöttfogá- súak mérkőzése kétesélyes­nek indult. Bíztak ugyanis abban, hogy nem szakad meg a szép sikersorozat, hi­szen a korábbi fordulókban, két, a kötöttfogásúban esé­lyesebb csapatot vertek ki a diósgyőriek. Az akarással Focisuli a Vasút-pályán Az elmúlt évben alakult, s az MVSC-sportteiepen mű­ködött Focisul! az 1987—89- es évekre felvételt hirdet 10 —12 éves gyermekek részé­re. akik kedvet és tehetsé­get éreznek a labdarúgás iránt. Az érdeklődőket szep­tember r2-én, szombaton délelőtt fél 10-kor fogadják a szakemberek az MVSC- pályán. Tudásuk bemutatá­sához kérik, az érdeklődők sporlszerelést vigyenek ma­gukkal. ugyan nem is volt gond. ám néhány versenyzőnek előbb önmagát kellett legyőznie — fogyasztaniuk kellett, hogy elérjék versenysúlyukat —, s az ellenfél legyőzésére már kevés volt az erő. Ugyan­akkor néhányan taktikai hi­bákat is elkövettek. A csa­pat három győzelmét Szabó í„ Migleczi és Repka sze­rezték. Nagyon jól felkészült, fiatal csapattal érkezett a Dózsa, de Lakatos, Fábián és Ferenc is olyan mérkő­zést vesztett, amit nyernie kellett volna ... A válogatottak egész sorát felvonultató Csepel ellen nem sok esélye volt szabad­fogásban a diósgyőrieknek. A klassziskülönbség meg is látszott a mérkőzésen, no­ha szorosabb is lehetett vol­na a végeredmény. Sajnos, éppen az alacsonyabb súly­csoportokban — ahol keres­hettek volna a piros-fehérek — nem sikerült a remélt győzelmeket hozni, s a „be­indult” csepeliek ezután már magabiztosan nyertek. Ebben a fogásnemben Nyíri, Ren­ica és Lakatos győzte le ve- télvtársát. Ám maradéktala­nul csak Repka Attila telje­sítménye volt dicsérhető ... Szemere lépett a helvére. ám mielőtt beállhatott vol­na. Gyimesi használta ki a lehetőséget, egyedül lépetí ki, de Nagy bravúrosan le­szedte a lábáról a labdát. Az ellentámadásnál mar ve­zetett is a Diósgyőr. Fiikö kapott átadást, le­vette. majd pazarul ugratta ki a védők mögé kerülő Len­gyeit aki megvárta, míg Szieben kiindul kapujából, s mellette lőtt a hálóba. 1-0. Azután Dózsa tűnt fel a jobbszélen (!). visszagurított labdáját Kiss elhamarko­dottan durrantotta fölé. Szemre is tetszetősen foci­zott a Diósgyőr ebben az időszakban, tűzbe-lázba hoz­ta lelkes közönségét. S mert a Csepel is igyekezett, már az első negyedóra végén lát­szott: remek mérkőzést vív­nak majd a csapatok. A 23. percben színesedett a mér­kőzés, Szlifka indult volna, Tyukodi azonban csúnyán feltartotta, máris megismer­kedhetett a sárga lappal. A csepeliek egyre többször tisztátalan eszközökkel igye­keztek megakadályozni a diósgyőri akciókat. Ezek legcsúnyábbika a 35. perc­ben történt, amikor Szlifka nagyszerűen indította Len­gyelt. az apró termetű csa­tár gólhelyzetbe kerül, ami­kor a kapujából kirobbanó Szieben. amolyan Schuma- cher-módra, valósággal el­gázolta az apró termetű csa­tárt. Puhl játékvezető meg­könyörült a kapuson, csak a sárga kártya akadt a ke­zébe ... Később Fakó nagy bombája szállt a kapu fölé, míg a másik oldalon Hor­vath nagyerejú szabadrúgá­sát Nagy a jobb alsó sarok elöl tornászta ki. (Szünetben megkérdeztük Puhl Sándor játékvezetőt; miért nem állította ki a csepeli kapust?) — Szemtől szembe ütkö­zött a két játékos,- s noha a kapus szabálytalankodott, ezért csak sárga lap. s sza­badrúgás járt.. .) A második játékrészt cse­peli akciók vezették be. az 50. percben Jakab átjátszot­ta Szlifkát, Leskó tétovázott, s a vendégcsatár nagy lövése alig kerülte el a kaput. Az 55. percben felmorajlott a közönség, Stefano v helyére ugyanis a gólveszélyes Bir- kás állt be a vendégeknél, mégis Lengyel cselei hozták frászba a csepeli védőket, majd Jakab került ismét nagy helyzetbe, de szeren­csére kezére pattant a Lab­da. Küzdelmes, jó iramú és színvonalú volt a játék; Leskó feleslegesen ellőtt labdájára csaptaik le a cse­peliek. Gyimesi aoszolút helyzetbe került, de Nagy lábbal, óriási bravúrral há­rított. A 66. percben Kölln húzott el a bal oldalon, be- lövésére Kiss és Deutsch ugrott, összefejeltek, s a di­ósgyőri játékos ájultan ma­radt a földön. Dr. Kassay László, a diósgyőriek orvosa mesterséges lélegeztetést al­kalmazott, s mintegy 8 per­cig állt a játék, majd men­tőautó szállította el a piros­fehéreik játékosát. (Mint megtudtuk, a fejes után Kiss rosszul esett, nyelve a ga­ratba csúszott, nehezen tud­ták kiszabadítani, hogy egy­általán levegőt kapjon. Ami­kor pedig magához tért, ki­vizsgálásra szállították a kórházba . ..) Nagy hajrába kezdett a Csepel, de a Diósgyőr állta a rohamokat, sőt, néhány remek ellenakciót is veze­tett az izgalmas végjátékot hozó, remek találkozón. Nagyszerű mérkőzésen szerzett megérdemelt győzel­met a Diósgyőr. Kár, hogy a csepeliek olykor igen dur­va, sokszor kíméletlen játé­★ Fükő pompás átadásából szerezte Lengyel a mérkő­zést eldöntő gólt ka rontott ennék a pazar mérkőzésnek az összképén, ám a hazaiak teljesítménye így is sokat sejtető ... Tóth Zoltán A TOVÁBBI EREDMÉNYÜK: Salgótarján—Szolnok 1-0 (1-09. Salgótarján, 3000 néző. V.: Nagv II. Gl.: Kiss Gy. Ganz-MÁVAG —III. kér. TTVE 1-1 Kő­bányai úí. 300 néző. V.: Szeke­res. Gl.: Dékány, illetve Lukács. Nagykanizsa—Metripond 0-t. Nagykanizsa, 800 néző. V.:. Ádám. Kiállítva: Csermis. Veszp­rém—Eger 2-1 (1-0). Eger, 1200 néző. V.: Lója. Gl.: Onhausz, Gáspár (ll-esböl), illetve Lász­ló. Kiállítva: Csornai. Dunaúj­város—volán SC 2-1 (1-1). Cza­bán Samu tér, 1000 néző. V.: Koxin. Gl.: Varga, Farkas (ön­gól), illetve Hídvégi. Ajka—Ózd I- o (0-0). Ajka, 1600 néző. V.: Vágner. Gl.: Nagy. Kecskemét —Kazincbarcika 1-0 (0-0). Kecs­kemét, 2500 néző. V.: Mester. Gl.: Rácz. Komló—Nyíregyháza 4-1 (2-0). Komló, 2000 néző. V.: Vukmann. Gl.: Réfi (2, egyet II- esböl). Varga, Dárdai, illetve Gere. Szeged—Szekszárd 3-1 (0-0). Szeged, 1500 néző. V.: Sza­bó 4. Gl.: Varga, Gruborovic* (ll-esbol). Kovács, illetve Már­kus. A BAJNOKSÁG ÄLLÄSA: 1. . Szolnok 7 5 1 1 IS- 8 n 2. Komló 7 4 2 1 16- 9 10 3. Ózd 7 4 2 1 10- 5 10 Csepel 7 5 — 2 10- 5 10 5. Bp. Volán 7 4 1 2 9- 7 9 6. S.-tarján 7 3 2 2 11- 9 8 7. DVTK 7 4 — 3 9- 7 8 8. Veszprém 7 3 2 2 8- 6 8 9. Kecskemét 7 4 — 3 7- 8 8 10. D.-újváros 7 3 1 3 8- 6 7 11. III. kér. TTVE 7 1 5 1 9- 9 7 12. Szeged 7 3 1 3 7- 7 7 13. Ajka 7 2 2 3 8- 8 C 14. Ny.-háza 7 2 2 3 8-11 6 15. Metripond 7 2 1 4 10-13 5 16. Szekszárd 7 2 1 4 6-10 5 17. Eger 7 1 3 3 9-15 5 18. Ganz-MÁVAG 7 1 2 4 8- > 4 19. R.-bare.ika 7 1 1 5 3- 8 3 20. N.-kanizsa 7 1 1 5 3-14 3 Totó 1. B. Dortmund— FC Köln végeredmény 1-2 2 2. B. Leverkusen— W. Bremen 1-3 2 3. VfB Stuttgart— Schalke 04 4-0 1 4. B. Uerdingen— Hannover 1-f 1 5. FC Homburg—Nürnberg 0-4 2 6. W. Mannheim— Mönchengladbach 0-3 2 7. B. München— E. Frankfurt 3-2 1 8. F. Köln—Oberhausen 0-4 2 9. K. Offenbach—Ulm 3-0 1 10. Bayreuth—Osnabrück 0-2 2 11. Bielefeld—Wattenscheid 2-1 1 12. Düsseldorf—St. Pauli 0-8 X 13. Freiburg—Saarbrücken 1-1 X Pótmérkőzés: 14. Meppen—Darmstadt 1-1 X A Sporltfogadási és Int Igazgatóság tájékoztató szerint a totó 36. heti sz* vényei között 1 darab telit: lálatos akadt, ennek tulajd< nosa 5 069 557 forintot nyél Ugyancsak 1 darab 13 talál tos szelvény van. ennek é téke 3 041734 forint. A találatos szelvények 40 966, 11-esek 3206 forintot érne míg a 10 utálatosokra 5J forintot fizetnek.